Négyszögletes, vékony, fa eredetû lapokból készített dolgok sok fekete jellel

Started by Ramiz, 2004-07-01, 18:29:24

Previous topic - Next topic

Kazenokizu

Quote from: kikuchiyo on 2006-07-29, 02:06:55
Uhh, durvák ezek a novellák. Nem kéne nekem ilyesmit olvasni lefekvés előtt. (Főleg, hogy most az előbb néztem meg az Amerikai Pszichót, ez így együtt már sok...)
Hát tény, hogy elég komor, szomorú témájúak. ^^ Viszont pont ez tetszik bennük! Van egy sajátos, amolyan csáthgézás hangulatuk. Azt hiszem, nem is nagyon van olyan novellája, ami heppienddel végződne, talán elvétve egy pár.
Ezt olvassátok el, ha gondoljátok, ez annyira nem durva: Apa és fiú
Ezt meg hallgassátok meg: A fekete kutya (<= nem vmi jó így hangoskönyvben, de nem találtam meg máshogy)

... mert boldogság nincsen, hiszen minden vágyad a megvalósulás pillanatában eltorzul, s inkább nyűg már, mint öröm. Ilyen az ember.

Próféta

Quote from: Kvikveg on 2006-08-02, 23:22:37
Hihi kovezve leszek: A HP-t mi GyU light-nak hivtuk. Szoval elso latasra tenyleg lehet valami hasonlo bennuk...
Kövezve vagy! :)
De komolyan, mi a hasonló bennük? Értem, ha valakinek nem tetszik a HP, elfogadom, ha fikázza, na de miért azzal, hogy LOTR-utánérzés?
(Spoilerekkel óvatosan, HP-ből csak az első két könyvet olvastam)
Az egyik egy vegytiszta high fantasy környezetben játszódó epikus kaland, a másik - amennyire megállapíthatom - contemporary fantasy környezetbe ágyazott mese-krimi. Ráadásul a motívumaik is elég mások, nem?
No jó, talán egy hasonlóságot tudok mondani: mindkettő úgy indul, hogy a főhőst bele akarják kényszeríteni egy nagyon fontos szerepbe ő meg próbál felnőni a feladathoz... de hát azt is egészen máshogy végzi Frodo és Harry.
Vagy a Fehér Szakállú Jóságos Varázsló jelenléte miatt? Oks, ott a pont, de szvsz ez egy olyan fantasy toposz, amit a LOTR megteremtett (vagy régebbi?), és használják ezerrel :) A hatás egyértelmű, de szvsz attól még nem lesz a HP-ből LOTR, ráadásul a két szóban forgó varázsló karaktere erősen eltér (Gandalf  :whoah:). Láthatatlan köpeny dettó.
Mondom, ha esetleg a harmadik könyvtől Dumbledore beállítana a 12 törpével, és felszólítaná Harry Pottert, hogy dobja be Voldemort varázsüstjébe a villám alakú sebhelyét, mert csak ott semmisíthető meg, akkor lőjetek le, de a HP sztorivonal elején nem tűnt fel, hogy GyU lenne.

Fazék

Quote from: Próféta on 2006-08-03, 00:15:38
Quote from: Kvikveg on 2006-08-02, 23:22:37
Hihi kovezve leszek: A HP-t mi GyU light-nak hivtuk. Szoval elso latasra tenyleg lehet valami hasonlo bennuk...
Kövezve vagy! :)
De komolyan, mi a hasonló bennük? Értem, ha valakinek nem tetszik a HP, elfogadom, ha fikázza, na de miért azzal, hogy LOTR-utánérzés?
sztem pusztán a két világ hasonló népszerűsége miatt és mert a HP világa talán egy kicsit komolytalanabb. inkább a fiatalabb réteg hajlamos kedvelni. talán ezért a light jelző. de ez csak tipp :)

szerk: áthelyezve a szöveg a megfelelő topic-ba... pedig esküszöm, hogy keresgéltem...

Próféta

Quote from: Fazék on 2006-08-03, 00:52:24
sztem pusztán a két világ hasonló népszerűsége miatt és mert a HP világa talán egy kicsit komolytalanabb. inkább a fiatalabb réteg hajlamos kedvelni. talán ezért a light jelző. de ez csak tipp :)
Jó, akkor a Pál utcai fiúk ezentúl Ötös számú vágóhíd light, ok?  :ejnye:

Quoteszerk: nem, tudom képregényeket hova lehetne beilleszteni,
http://usteam.hu/forum/index.php?topic=813.0

kikuchiyo

Mondjuk én régebben olvasgattam HP fórumokat - már leszoktam, nyugi, ez még az ötös könyv megjelenése előtt volt -, és az ottani törzsközönség állandó időtöltése volt, hogy egyrészt összehasonlította a HP-t a GyU-val, másrészt anyázta azt, aki ebben részt vesz, és bizonygatta, hogy miért hülyeség ez az összehasonlítás. :)

On: Írtam én már a Norwegian Wood-ról?

Murakami egyik legismertebb és hazájában legnépszerűbb könyve. Más könyveiből már ismert motívumokat is használ, de a hangsúly egy kicsit máshol van.
A főhős egy egyetemista (20 éves) srác, ezúttal neve legalább van, de a többi Murakami-hőshöz hasonlóan nem tudja, hogy mit kezdjen magával, és mi a rendeltetése a világban. A történet váza egy szerelmi háromszög - illetve nem is háromszög, inkább egy szerelmi N-betűről beszélhetünk, aminek az egyik csúcspontján lévő személy halott. Központi helyet foglal el a halál, pontosabban az öngyilkosság, mint motívum a szereplők életében. És nagyjából ennyiben össze lehet foglalni a történetet, nagy csavarokra ne számítson senki: a főhősnek két barátja volt a középiskolában, Kikuchi, és az ő barátnője, Naoko.
Kikuchi egy nap váratlanul öngyilkos lesz. A főhős a traumát elfojtja magában, elmenekül a szülővárosából, és beiratkozik egy kisebb tokiói egyetemre, ahol unatkozva, olvasással és zenehallgatással tölti az idejét. Kívülálló, barátai nincsenek, nem vár semmit az élettől. Aztán egy nap találkozik Naokoval, és szerelmes lesz belé - kapcsolatuk jó ideig hosszas, hallgatással teli sétákra korlátozódik, míg végül egy éjszakát együtt nem töltenek a lány születésnapján.
Ám utána a lány nyomtalanul felszívódik, és hosszas nyomozás után sikerül csak megtalálni egy furcsa zárt intézetben. Hőünk ellátogat ide, és mintha egy másik világba csöppenne (itt a párhuzam a Hard-boiled Wonderland... c. másik regényével), ebben az önellátó, zárt közösségben a bentlakók - ápoltak és orvosok egyaránt - sajátos szabályok szerint élnek: kertészkednek, zenét hallgatnak, tanórákra járnak, vagy éppen nyulakat etetnek. A legfőbb szabály, hogy nem mehetnek ki a külvilágba.

Hősünk közben megismerkedik egy másik lánnyal, a vidám természetű Midorival, aki állandóan a szexről beszélget vele és az apjáról mesél, aki lelépett Uruguayba. A fiú lassan beleszeret Midoriba is, így őrlődik a két szerelem között - válassza az életet, a (látszólag) gondtalan, hús-vér Midorit, vagy a halált, az egyre szellem-szerűbbé váló Naokot, aki abban a hegyi elmegyógyintézetben tengeti napjait...

Nem is igazán a történet miatt érdekes a könyv, hanem inkább a stílusa miatt. Egészen egyedi, ahogy a világot leírja, amilyen gondossággal kiemel egy-egy részletet, mindezt a fiú száraz, szinte cinikus kommentárjain keresztül. Egy mellékszereplő meg is jegyzi, hogy vajon direkt beszél úgy, mintha a Zabhegyező főhősét akarná utánozni? Ez a világlátás, valamint a társadalomkritika, a hatvanas-hetvenes évek Japánjának hiteles leírása, na meg persze az érzelmek, a viszonzatlan és viszonozhatalan szerelem, az élet és a halál közötti vívódás, és nem utolsó sorban a magány ábrázolása az, ami miatt érdemes elolvasni ezt a könyvet, illetve Murakami műveit általában.

Amiért viszont nem jó, vagy egy magát félig-meddig igényesnek képzelő olvasó számára legalábbis kényelmetlen, az a rengeteg zenei és irodalmi utalás. Itt már maga a könyv címe is utalás egy Beatles-számra.
A könyvet olvasva sokszor kínos érzésem volt, hogy "ezt se hallottam még" vagy "ezt se olvastam még". Úgy is fel lehet persze fogni, hogy egy Murakami-könyv elolvasása jó alkalom a beszerzendő könyvek és zenék listájának frissítésére, én például a The Great Gatsby c. könyvet vettem fel a playlistre, mivel ez volt a főhős kedven könyve, és a Man on the Moon-ban is előkerült :)
Failure is the default option

sirtomi

Ha már előjött a HP.
Hétvégén befejeztem a 6. kötetet. Tetszett, még mindig érdekesnek találom a történetet. Már a 3. kötetben kezdett kicsit horrorba átmenni a történet és itt is folytatódik ez a darkosabb hangulat.
Csak ajánlani tudom minden fanyalgónak is, hogy kezdjen bele. Az első még tényleg inkább mese, de aztán kezd komolyabb és darkosabb lenni a hangulat. Remélem a filmeket nem csinálják a fiatalabb korosztály részére is. Szeretném, ha minden úgy lenne bennük, mint a könyvben :)

Olvastam egy házi fordítást is és meglepődve tapasztaltam, hogy baromira hasonlít a kiadottra. Lehet hogy valami lopott példány volt? Az első fejezet szinte szóról szóra ugyanaz volt és a folytatás is nagyon hasonló volt.

Nakedape

Próféta, karma ment a pálutcáért :D

LoTR: én olvastam és kedvelem, ,de mondjuk amellet h műfjat teremetett, azért arrafele nyugaton nem volt olyan nehéz kiatlálni az elfeket.. olvastatok már kelta mondákat? :D

orkokban most bizonytalan vagyok...  :redface:
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Fénymarék

Quote from: sirtomi on 2006-08-03, 10:40:02
Ha már előjött a HP.
Hétvégén befejeztem a 6. kötetet. Tetszett, még mindig érdekesnek találom a történetet. Már a 3. kötetben kezdett kicsit horrorba átmenni a történet és itt is folytatódik ez a darkosabb hangulat.
Csak ajánlani tudom minden fanyalgónak is, hogy kezdjen bele. Az első még tényleg inkább mese, de aztán kezd komolyabb és darkosabb lenni a hangulat. Remélem a filmeket nem csinálják a fiatalabb korosztály részére is. Szeretném, ha minden úgy lenne bennük, mint a könyvben :)
ne álmodozz drága Sőrtomas
tudod :) én már azelőtt olvastam a hp kötteteket mielőtt lejátszották mozikban és elég nagyot csalódtam...
teljesen más egy gyerek fantáziája mint egy felnőtté
És JK kezdi eldúrvítani a részeket :) mikor ez egy gyerekeknek és felnőtteknek egyaránt szóló könyvként indult...
Mostmár csak felnőtteknek szól....szerintem.
Amúgy én mostanában végre kitudtam olvasni a Krónikák első kötetét...
Már egy éve fáj rá a fogam akövetkező részeket csak szeptember után tudom megkaparintani szerintem.

jah és most Vavyan Fable-től a Varázscsókot olvasom...
Ami a legjob az egészben hogy ebből akönyvből vettem az egyik karakterem nevét....régebben és úgytűnik nem csak névileg hasnonlítanak. :)

QuoteOlvastam egy házi fordítást is és meglepődve tapasztaltam, hogy baromira hasonlít a kiadottra. Lehet hogy valami lopott példány volt? Az első fejezet szinte szóról szóra ugyanaz volt és a folytatás is nagyon hasonló volt.
Kitudja...

Kazenokizu

Quote from: sirtomi on 2006-08-03, 10:40:02
Ha már előjött a HP.
Hétvégén befejeztem a 6. kötetet. Tetszett, még mindig érdekesnek találom a történetet. Már a 3. kötetben kezdett kicsit horrorba átmenni a történet és itt is folytatódik ez a darkosabb hangulat.
Csak ajánlani tudom minden fanyalgónak is, hogy kezdjen bele. Az első még tényleg inkább mese, de aztán kezd komolyabb és darkosabb lenni a hangulat. Remélem a filmeket nem csinálják a fiatalabb korosztály részére is. Szeretném, ha minden úgy lenne bennük, mint a könyvben :)

Olvastam egy házi fordítást is és meglepődve tapasztaltam, hogy baromira hasonlít a kiadottra. Lehet hogy valami lopott példány volt? Az első fejezet szinte szóról szóra ugyanaz volt és a folytatás is nagyon hasonló volt.
Ha már Hp. Én imádom, viszont kezdem unni, hogy erőltetett a történet. Látszik, hogy Rowling nem egy előre átgondolt eseménysort ír le, hanem menetközben gondolja ki, hogy mi legyen. Emiatt meg egy csomó mindennek, ami addig történt, más értelmet ad. Utálom, hogy rengeteg olyan esemény van benne, amit előbb megmagyaráz, hogy miért úgy történt, ahogy, aztán a következő kötetben megmagyarázza, hogy nem is azért volt, hanem vmi más miatt, és a rákövetkezőben meg megint új megvilágításba helyezi az egészet (pl Piton cselekedetei szerintem nagyon belemagyarázósak). Emiatt szerintem lehetetlen benne kedvenc szereplőt választani, mert úgyis csalódik benne előbb-utóbb az ember. (Vagy meghal az illető, az sem egyedi...) De azért imádom! :D

... mert boldogság nincsen, hiszen minden vágyad a megvalósulás pillanatában eltorzul, s inkább nyűg már, mint öröm. Ilyen az ember.

Fénymarék

Quote from: Kazenokizu on 2006-08-03, 14:46:19
Quote from: sirtomi on 2006-08-03, 10:40:02
Ha már előjött a HP.
Hétvégén befejeztem a 6. kötetet. Tetszett, még mindig érdekesnek találom a történetet. Már a 3. kötetben kezdett kicsit horrorba átmenni a történet és itt is folytatódik ez a darkosabb hangulat.
Csak ajánlani tudom minden fanyalgónak is, hogy kezdjen bele. Az első még tényleg inkább mese, de aztán kezd komolyabb és darkosabb lenni a hangulat. Remélem a filmeket nem csinálják a fiatalabb korosztály részére is. Szeretném, ha minden úgy lenne bennük, mint a könyvben :)

Olvastam egy házi fordítást is és meglepődve tapasztaltam, hogy baromira hasonlít a kiadottra. Lehet hogy valami lopott példány volt? Az első fejezet szinte szóról szóra ugyanaz volt és a folytatás is nagyon hasonló volt.
Ha már Hp. Én imádom, viszont kezdem unni, hogy erőltetett a történet. Látszik, hogy Rowling nem egy előre átgondolt eseménysort ír le, hanem menetközben gondolja ki, hogy mi legyen. Emiatt meg egy csomó mindennek, ami addig történt, más értelmet ad. Utálom, hogy rengeteg olyan esemény van benne, amit előbb megmagyaráz, hogy miért úgy történt, ahogy, aztán a következő kötetben megmagyarázza, hogy nem is azért volt, hanem vmi más miatt, és a rákövetkezőben meg megint új megvilágításba helyezi az egészet (pl Piton cselekedetei szerintem nagyon belemagyarázósak). Emiatt szerintem lehetetlen benne kedvenc szereplőt választani, mert úgyis csalódik benne előbb-utóbb az ember. (Vagy meghal az illető, az sem egyedi...) De azért imádom! :D
lehet benne valami igazság...
Az első kötetek viszont fix hogy előre átgondoltak voltak...
Szerintem nem hitte hogy ennyire be fog jönni az embereknek.
Így próbálja minél hamarabb megírni úgyhogy ninc sok idjee átgondolni, de egy alapszálat biztosan elképzelt és biztosan már az elején kigondolta a végét is csak a közbeni dolgokat nem dolgozta ki ami nem biztos hogy rossz...
Abból ítélve hogy még mindig imádod pláne ;)

Kazenokizu

Quote from: Fénymarék on 2006-08-03, 14:53:23
lehet benne valami igazság...
Az első kötetek viszont fix hogy előre átgondoltak voltak...
Szerintem nem hitte hogy ennyire be fog jönni az embereknek.
Így próbálja minél hamarabb megírni úgyhogy ninc sok idjee átgondolni, de egy alapszálat biztosan elképzelt és biztosan már az elején kigondolta a végét is csak a közbeni dolgokat nem dolgozta ki ami nem biztos hogy rossz...
Abból ítélve hogy még mindig imádod pláne ;)

Pontosan, én is így gondolom. Az első 3 kötet még jó volt, de a többi egyre gázosabb. Szerintem is arról lehet szó, hogy nem gondolta, hogy ennyire be fog jönni az embereknek...
De mivel az elején annyira imádtam, hát a végét is szeretem. :D (Nem tudja már annyira elrontani, hogy megutáljam... :D )
Ja, és Piton  :whoah: !!!!!!!

... mert boldogság nincsen, hiszen minden vágyad a megvalósulás pillanatában eltorzul, s inkább nyűg már, mint öröm. Ilyen az ember.

Fénymarék

Quote from: Kazenokizu on 2006-08-03, 14:55:47
Quote from: Fénymarék on 2006-08-03, 14:53:23
lehet benne valami igazság...
Az első kötetek viszont fix hogy előre átgondoltak voltak...
Szerintem nem hitte hogy ennyire be fog jönni az embereknek.
Így próbálja minél hamarabb megírni úgyhogy ninc sok idjee átgondolni, de egy alapszálat biztosan elképzelt és biztosan már az elején kigondolta a végét is csak a közbeni dolgokat nem dolgozta ki ami nem biztos hogy rossz...
Abból ítélve hogy még mindig imádod pláne ;)

Pontosan, én is így gondolom. Az első 3 kötet még jó volt, de a többi egyre gázosabb. Szerintem is arról lehet szó, hogy nem gondolta, hogy ennyire be fog jönni az embereknek...
De mivel az elején annyira imádtam, hát a végét is szeretem. :D (Nem tudja már annyira elrontani, hogy megutáljam... :D )
Ja, és Piton  :whoah: !!!!!!!
Igen én is így látom a dolgot...
Emlékszem régebben még a vilamoson is HP-t láttam az emberek kezében :D
Most érdekes nincsenek iylen meberek mi történt vajh? :)
nah mind1 mindenesetre én még mindig szeretem.
jah és nálam a 4. résza favorit bármennyiszer eltudnám olvasni...:D nahjó ez lehet h túlzás.

Piton párti vagy? Mármint szereted?

sirtomi

Fény én is előbb olvastam mint hogy a filmeket láttam volna, de szerintem filmekben túl sokat finomítottak, hogy kisebbek is megnézhessék. Nekem pont az tetszik, hogy egyre jobban eldurvul és nem csak egyszerű gyerekmese maradt. Olvasók is egyre idősebbek lettek :)
Ahogy jöttek az újabb kötetek, szerintem egyre jobb lett. Nekem tetszik, hogy kicsit átment horrorba :)

Kaze: Azt meg nem értem, amit írsz, miket magyaráz meg előre meg vissza, meg ilyesmi :D Pl Piton cselekedeteinek magyarázata nekem mindig tetszik.
6. könyv végén amit csinált, annak is tuti lesz valami magyarázata, nem csak Harryé.

Fénymarék

Quote from: sirtomi on 2006-08-03, 15:27:43
Fény én is előbb olvastam mint hogy a filmeket láttam volna, de szerintem filmekben túl sokat finomítottak, hogy kisebbek is megnézhessék. Nekem pont az tetszik, hogy egyre jobban eldurvul és nem csak egyszerű gyerekmese maradt. Olvasók is egyre idősebbek lettek :)
Ahogy jöttek az újabb kötetek, szerintem egyre jobb lett. Nekem tetszik, hogy kicsit átment horrorba :)

Kaze: Azt meg nem értem, amit írsz, miket magyaráz meg előre meg vissza, meg ilyesmi :D Pl Piton cselekedeteinek magyarázata nekem mindig tetszik.
6. könyv végén amit csinált, annak is tuti lesz valami magyarázata, nem csak Harryé.
Tudod amikor én először olvastam úgy a 12 környékét ütöttem...na most emlékeim alapján arról álmodoztam h nekem is küldenek llevelet és elhúzhatok otthonról végre :D
a lényeg hogy tudom hogy jó volt hogy olvashattam a könyvet mert volt hova elbújnom :)
nekem nincs különösebben bajom azzal hogy egy kicsit eldúrvult, az alap feeling ugyanaz csak más a körítés...
és tényleg az olvasók is idősödnek a könyv horrorisztukussá válásával párhuzamban :P

Ugye tanultad régeben matek órán...hogy hogyan érthetsz meg egy szöveges feladatot? :D
Nah ezt ajánlom Kaze fogalmazásánál is :D

Valszeg lesz valami magyarázata hiszen fontos ahhoz hogy az olvasók megérthessék  a történteket...
remélem is hogy megmagyarázza...

Kazenokizu

Quote from: Fénymarék on 2006-08-03, 15:26:00
Piton párti vagy? Mármint szereted?
Igen, nagyon. :p (Van egy ilyen rossz tulajdonságom, de ált. én a gonoszoknak szoktam drukkolni... Már anno kisgyerekként is mindig azt akartam, hogy Tom egyszer nyírja már ki Jerry-t, mert nagyon utáltam, hogy mindig túljár szegény macsek eszén...  :smile: )
Quote from: sirtomi on 2006-08-03, 15:27:43
Kaze: Azt meg nem értem, amit írsz, miket magyaráz meg előre meg vissza, meg ilyesmi :D Pl Piton cselekedeteinek magyarázata nekem mindig tetszik.
6. könyv végén amit csinált, annak is tuti lesz valami magyarázata, nem csak Harryé.
Csak az idegesít, hogy
[spoiler]van ugye Piton, akit az első részben végig utálnak az emberek, mert milyen gonosz, de a végén kiderül, hogy nem is az, és minden hepi. Utána lehet szeretni Pitont, mert ugye ő jó. Aztán mikor visszajön Voldemort, akkor megint meginog az ember, és azt hiszi, hogy amit eddig hitt, az nem úgy van, és Piton mégiscsak egy aljas  halálfaló, aki hű maradt Voldemorthoz. Tessék, lehet megint utálni. Aztán a következő kötetben meg mindezt megmagyarázza Rowling, hogy nem is így van, Piton csak úgy csinál, mintha hű lenne Voltemorthoz, hogy ezzel is tudja tájékoztatni a Főnix Rendjét Tudjukki aktuális akcióiról, és persze megint szeretjük őt ezért. A legutóbbi kötetben meg már megint megmagyarázza Rowling, hogy amit eddig hittél, az hülyeség, mert Piton valójában Voldemorthoz hű, és pont fordítva, mint eddig hittük: ő Voldemortnak viszi az infót Dumbledorról, sőt ugye meg is öli. Na ezeket az egyszer így, egyszer meg úgy dolgokat én nagyon erőltetettnek érzem. Mert az első kötetben még poén volt, hogy minden, amit hittél róla más miatt volt, és Piton valójában jófej, de az 5-6. kötet felé szerintem ez már gagyi.[/spoiler]
De mondom, attól még nagyon szeretem. :D És nekem is tetszik, hogy átment horrorba. :D

Quote from: Fénymarék on 2006-08-03, 15:35:49
Ugye tanultad régeben matek órán...hogy hogyan érthetsz meg egy szöveges feladatot? :D
Nah ezt ajánlom Kaze fogalmazásánál is :D
Valami gond van a fogalmazásommal??  :frown:

... mert boldogság nincsen, hiszen minden vágyad a megvalósulás pillanatában eltorzul, s inkább nyűg már, mint öröm. Ilyen az ember.

Fénymarék

Quote from: Kazenokizu on 2006-08-03, 16:37:22
Quote from: Fénymarék on 2006-08-03, 15:26:00
Piton párti vagy? Mármint szereted?
Igen, nagyon. :p (Van egy ilyen rossz tulajdonságom, de ált. én a gonoszoknak szoktam drukkolni... Már anno kisgyerekként is mindig azt akartam, hogy Tom egyszer nyírja már ki Jerry-t, mert nagyon utáltam, hogy mindig túljár szegény macsek eszén...  :smile: )
Én is szerettem Tomot :D


Quote from: Fénymarék on 2006-08-03, 15:35:49
Ugye tanultad régeben matek órán...hogy hogyan érthetsz meg egy szöveges feladatot? :D
Nah ezt ajánlom Kaze fogalmazásánál is :D
QuoteValami gond van a fogalmazásommal??  :frown:

nem semmi bajom a fogalmazásoddal, én értettem mire gondolsz...elég csavartan írtad le,d e eettől még érthető volt...
Viszont Szőrtomas nem értette...próbáltam rávezetni amegoldásra :D

Quote[spoiler]van ugye Piton, akit az első részben végig utálnak az emberek, mert milyen gonosz, de a végén kiderül, hogy nem is az, és minden hepi. Utána lehet szeretni Pitont, mert ugye ő jó. Aztán mikor visszajön Voldemort, akkor megint meginog az ember, és azt hiszi, hogy amit eddig hitt, az nem úgy van, és Piton mégiscsak egy aljas  halálfaló, aki hű maradt Voldemorthoz. Tessék, lehet megint utálni. Aztán a következő kötetben meg mindezt megmagyarázza Rowling, hogy nem is így van, Piton csak úgy csinál, mintha hű lenne Voltemorthoz, hogy ezzel is tudja tájékoztatni a Főnix Rendjét Tudjukki aktuális akcióiról, és persze megint szeretjük őt ezért. A legutóbbi kötetben meg már megint megmagyarázza Rowling, hogy amit eddig hittél, az hülyeség, mert Piton valójában Voldemorthoz hű, és pont fordítva, mint eddig hittük: ő Voldemortnak viszi az infót Dumbledorról, sőt ugye meg is öli. Na ezeket az egyszer így, egyszer meg úgy dolgokat én nagyon erőltetettnek érzem. Mert az első kötetben még poén volt, hogy minden, amit hittél róla más miatt volt, és Piton valójában jófej, de az 5-6. kötet felé szerintem ez már gagyi.[/spoiler]
Teljesen jó megfogalmazás..nahjó talán beletudnék kötni deennyire nem vagyunk szemetek :D

sirtomi

Quote from: Kazenokizu on 2006-08-03, 16:37:22
[spoiler]van ugye Piton, akit az első részben végig utálnak az emberek, mert milyen gonosz, de a végén kiderül, hogy nem is az, és minden hepi. Utána lehet szeretni Pitont, mert ugye ő jó. Aztán mikor visszajön Voldemort, akkor megint meginog az ember, és azt hiszi, hogy amit eddig hitt, az nem úgy van, és Piton mégiscsak egy aljas  halálfaló, aki hű maradt Voldemorthoz. Tessék, lehet megint utálni. Aztán a következő kötetben meg mindezt megmagyarázza Rowling, hogy nem is így van, Piton csak úgy csinál, mintha hű lenne Voltemorthoz, hogy ezzel is tudja tájékoztatni a Főnix Rendjét Tudjukki aktuális akcióiról, és persze megint szeretjük őt ezért. A legutóbbi kötetben meg már megint megmagyarázza Rowling, hogy amit eddig hittél, az hülyeség, mert Piton valójában Voldemorthoz hű, és pont fordítva, mint eddig hittük: ő Voldemortnak viszi az infót Dumbledorról, sőt ugye meg is öli. Na ezeket az egyszer így, egyszer meg úgy dolgokat én nagyon erőltetettnek érzem. Mert az első kötetben még poén volt, hogy minden, amit hittél róla más miatt volt, és Piton valójában jófej, de az 5-6. kötet felé szerintem ez már gagyi.[/spoiler]
[spoiler]Én valahogy se nem utáltam, se nem szerettem Pitotnt. Oké kicsit szimpatikus a figura. De hiába magyaráz az iró ezt azt, nem lehet eldönteni, hogy Piton hol áll. A szereplők mind mást gondolnak róla. Dumbledore bízík benne, Harry nem. A többi szereplőt pedig ök ketten befolyásolják. A rend tagjai elfogadják és bíznak benne valamennyire, mert Dumbledore feltétlenül megbízik benne. Harry barátja inkább nem bíznak benne Harry miatt. Szerintem ez jól van így kitalálva. Nem az író magyaráz mindig mást, a szereplők véleményét max a történések befolyádolják.[/spoiler]

Fénymarék

Quote from: sirtomi on 2006-08-03, 17:10:10
Quote from: Kazenokizu on 2006-08-03, 16:37:22
[spoiler]van ugye Piton, akit az első részben végig utálnak az emberek, mert milyen gonosz, de a végén kiderül, hogy nem is az, és minden hepi. Utána lehet szeretni Pitont, mert ugye ő jó. Aztán mikor visszajön Voldemort, akkor megint meginog az ember, és azt hiszi, hogy amit eddig hitt, az nem úgy van, és Piton mégiscsak egy aljas  halálfaló, aki hű maradt Voldemorthoz. Tessék, lehet megint utálni. Aztán a következő kötetben meg mindezt megmagyarázza Rowling, hogy nem is így van, Piton csak úgy csinál, mintha hű lenne Voltemorthoz, hogy ezzel is tudja tájékoztatni a Főnix Rendjét Tudjukki aktuális akcióiról, és persze megint szeretjük őt ezért. A legutóbbi kötetben meg már megint megmagyarázza Rowling, hogy amit eddig hittél, az hülyeség, mert Piton valójában Voldemorthoz hű, és pont fordítva, mint eddig hittük: ő Voldemortnak viszi az infót Dumbledorról, sőt ugye meg is öli. Na ezeket az egyszer így, egyszer meg úgy dolgokat én nagyon erőltetettnek érzem. Mert az első kötetben még poén volt, hogy minden, amit hittél róla más miatt volt, és Piton valójában jófej, de az 5-6. kötet felé szerintem ez már gagyi.[/spoiler]
[spoiler]Én valahogy se nem utáltam, se nem szerettem Pitotnt. Oké kicsit szimpatikus a figura. De hiába magyaráz az iró ezt azt, nem lehet eldönteni, hogy Piton hol áll. A szereplők mind mást gondolnak róla. Dumbledore bízík benne, Harry nem. A többi szereplőt pedig ök ketten befolyásolják. A rend tagjai elfogadják és bíznak benne valamennyire, mert Dumbledore feltétlenül megbízik benne. Harry barátja inkább nem bíznak benne Harry miatt. Szerintem ez jól van így kitalálva. Nem az író magyaráz mindig mást, a szereplők véleményét max a történések befolyádolják.[/spoiler]
[spoiler]másszóval nem íz író alakítja úgy a dolgokat ahogy, hanem a szereplők?  :__devil:[/spoiler]

Kazenokizu

Quote from: sirtomi on 2006-08-03, 17:10:10
[spoiler]Én valahogy se nem utáltam, se nem szerettem Pitotnt. Oké kicsit szimpatikus a figura. De hiába magyaráz az iró ezt azt, nem lehet eldönteni, hogy Piton hol áll. A szereplők mind mást gondolnak róla. Dumbledore bízík benne, Harry nem. A többi szereplőt pedig ök ketten befolyásolják. A rend tagjai elfogadják és bíznak benne valamennyire, mert Dumbledore feltétlenül megbízik benne. Harry barátja inkább nem bíznak benne Harry miatt. Szerintem ez jól van így kitalálva. Nem az író magyaráz mindig mást, a szereplők véleményét max a történések befolyádolják.[/spoiler]
[spoiler] Ez igaz, de a történetet mégiscsak az író írja, és ő adja a szereplők szájába a véleményüket. És szerintem már nem tudott mit kitalálni a végére, és azért nyúlt a jó öreg, bevált témához, nevezetesen ahhoz, hogy akkor most megint csavarunk egyet a történeten hagy lepődjenek meg jól az olvasók. Ami mondom, 1x-2x még tényleg az újdonság erejével hat, és meglepődök rajta, de sokszor eljátszani ugyanazt szerintem már túlzás, és így hitelét veszti az egész sztori. (Szerintem nagyon nem hiányzott a legutóbbi részből, hogy Piton ölje meg Dumbledore-t... Meg igazából én Dumbledore halálát is felesleges szenzációhajhászásnak tartottam. Szerintem csak azért nyírta ki Rowling az egyik főszereplőt, hogy még nagyobb legyen a hírverés a könyv körül. És nem a történet kívánta úgy, hogy haljon meg. - Ugyanezt éreztem egyébként Sirius halálánál is. Teljesen felesleges volt. Egyedül Cedric halála volt szerintem elkerülhetetlen a történet szempontjából.)
Meg az is csak anyagi okokból fog történni, hogy Harry meghal. Nehogy folytassa esetleg más a történetet. Ezért mondom azt, hogy az elején még nagyon jó volt, mert akkor nem kényszerből kellett írnia, de mostanában szerintem nagyon ellaposodott, és önmagát ismétlővé vált. [/spoiler]

... mert boldogság nincsen, hiszen minden vágyad a megvalósulás pillanatában eltorzul, s inkább nyűg már, mint öröm. Ilyen az ember.

Fénymarék

Quote from: Kazenokizu on 2006-08-03, 17:20:04
Quote from: sirtomi on 2006-08-03, 17:10:10
[spoiler]Én valahogy se nem utáltam, se nem szerettem Pitotnt. Oké kicsit szimpatikus a figura. De hiába magyaráz az iró ezt azt, nem lehet eldönteni, hogy Piton hol áll. A szereplők mind mást gondolnak róla. Dumbledore bízík benne, Harry nem. A többi szereplőt pedig ök ketten befolyásolják. A rend tagjai elfogadják és bíznak benne valamennyire, mert Dumbledore feltétlenül megbízik benne. Harry barátja inkább nem bíznak benne Harry miatt. Szerintem ez jól van így kitalálva. Nem az író magyaráz mindig mást, a szereplők véleményét max a történések befolyádolják.[/spoiler]
[spoiler] Ez igaz, de a történetet mégiscsak az író írja, és ő adja a szereplők szájába a véleményüket. És szerintem már nem tudott mit kitalálni a végére, és azért nyúlt a jó öreg, bevált témához, nevezetesen ahhoz, hogy akkor most megint csavarunk egyet a történeten hagy lepődjenek meg jól az olvasók. Ami mondom, 1x-2x még tényleg az újdonság erejével hat, és meglepődök rajta, de sokszor eljátszani ugyanazt szerintem már túlzás, és így hitelét veszti az egész sztori. (Szerintem nagyon nem hiányzott a legutóbbi részből, hogy Piton ölje meg Dumbledore-t... Meg igazából én Dumbledore halálát is felesleges szenzációhajhászásnak tartottam. Szerintem csak azért nyírta ki Rowling az egyik főszereplőt, hogy még nagyobb legyen a hírverés a könyv körül. És nem a történet kívánta úgy, hogy haljon meg. - Ugyanezt éreztem egyébként Sirius halálánál is. Teljesen felesleges volt. Egyedül Cedric halála volt szerintem elkerülhetetlen a történet szempontjából.)
Meg az is csak anyagi okokból fog történni, hogy Harry meghal. Nehogy folytassa esetleg más a történetet. Ezért mondom azt, hogy az elején még nagyon jó volt, mert akkor nem kényszerből kellett írnia, de mostanában szerintem nagyon ellaposodott, és önmagát ismétlővé vált. [/spoiler]
Én is így látom...sajnos.

A pénz és a hírverés.... :uzi:

sirtomi

Quote from: Kazenokizu on 2006-08-03, 17:20:04
[spoiler] Ez igaz, de a történetet mégiscsak az író írja, és ő adja a szereplők szájába a véleményüket. És szerintem már nem tudott mit kitalálni a végére, és azért nyúlt a jó öreg, bevált témához, nevezetesen ahhoz, hogy akkor most megint csavarunk egyet a történeten hagy lepődjenek meg jól az olvasók. Ami mondom, 1x-2x még tényleg az újdonság erejével hat, és meglepődök rajta, de sokszor eljátszani ugyanazt szerintem már túlzás, és így hitelét veszti az egész sztori. (Szerintem nagyon nem hiányzott a legutóbbi részből, hogy Piton ölje meg Dumbledore-t... Meg igazából én Dumbledore halálát is felesleges szenzációhajhászásnak tartottam. Szerintem csak azért nyírta ki Rowling az egyik főszereplőt, hogy még nagyobb legyen a hírverés a könyv körül. És nem a történet kívánta úgy, hogy haljon meg. - Ugyanezt éreztem egyébként Sirius halálánál is. Teljesen felesleges volt. Egyedül Cedric halála volt szerintem elkerülhetetlen a történet szempontjából.)
Meg az is csak anyagi okokból fog történni, hogy Harry meghal. Nehogy folytassa esetleg más a történetet. Ezért mondom azt, hogy az elején még nagyon jó volt, mert akkor nem kényszerből kellett írnia, de mostanában szerintem nagyon ellaposodott, és önmagát ismétlővé vált. [/spoiler]
[spoiler]Nekem Sirius halála is elkerülhetetlennek tűnt. Megjelenésétől kezdve számítottam rá, hogy meg fog halni. Lehet hogy csak én voltam így vele.
Dumbledore halálán én is meglepődtem. Nem tudom Voldemort miért akarta Malfoy-jal megöletni, gondolom valami csak kiderül a következő könyvben ezzel kapcsolatban is.
Pitonnal kapcsolatban én örülök, hogy ilyen a könyv. Szerintem mindig is ilyen volt Piton, csak hol Harry gyűlöletén keresztül látjuk, hol nem. És ez a két nézőpont teljesen máshogy mutatja.
Mondjuk 2. olvasásra arra is gondoltam, hogy talán nem is véletlen, hogy ő ölte meg Dumbledore-t, lehet hogy D. akarta így, fen tudja. Gyártom az összeesküvés elméleteket :)[/spoiler]

Fénymarék

Quote from: sirtomi on 2006-08-03, 17:28:46
Quote from: Kazenokizu on 2006-08-03, 17:20:04
[spoiler] Ez igaz, de a történetet mégiscsak az író írja, és ő adja a szereplők szájába a véleményüket. És szerintem már nem tudott mit kitalálni a végére, és azért nyúlt a jó öreg, bevált témához, nevezetesen ahhoz, hogy akkor most megint csavarunk egyet a történeten hagy lepődjenek meg jól az olvasók. Ami mondom, 1x-2x még tényleg az újdonság erejével hat, és meglepődök rajta, de sokszor eljátszani ugyanazt szerintem már túlzás, és így hitelét veszti az egész sztori. (Szerintem nagyon nem hiányzott a legutóbbi részből, hogy Piton ölje meg Dumbledore-t... Meg igazából én Dumbledore halálát is felesleges szenzációhajhászásnak tartottam. Szerintem csak azért nyírta ki Rowling az egyik főszereplőt, hogy még nagyobb legyen a hírverés a könyv körül. És nem a történet kívánta úgy, hogy haljon meg. - Ugyanezt éreztem egyébként Sirius halálánál is. Teljesen felesleges volt. Egyedül Cedric halála volt szerintem elkerülhetetlen a történet szempontjából.)
Meg az is csak anyagi okokból fog történni, hogy Harry meghal. Nehogy folytassa esetleg más a történetet. Ezért mondom azt, hogy az elején még nagyon jó volt, mert akkor nem kényszerből kellett írnia, de mostanában szerintem nagyon ellaposodott, és önmagát ismétlővé vált. [/spoiler]
[spoiler]Nekem Sirius halála is elkerülhetetlennek tűnt. Megjelenésétől kezdve számítottam rá, hogy meg fog halni. Lehet hogy csak én voltam így vele.
Dumbledore halálán én is meglepődtem. Nem tudom Voldemort miért akarta Malfoy-jal megöletni, gondolom valami csak kiderül a következő könyvben ezzel kapcsolatban is.
Pitonnal kapcsolatban én örülök, hogy ilyen a könyv. Szerintem mindig is ilyen volt Piton, csak hol Harry gyűlöletén keresztül látjuk, hol nem. És ez a két nézőpont teljesen máshogy mutatja.
Mondjuk 2. olvasásra arra is gondoltam, hogy talán nem is véletlen, hogy ő ölte meg Dumbledore-t, lehet hogy D. akarta így, fen tudja. Gyártom az összeesküvés elméleteket :)[/spoiler]
ez  :lol:
Én azért nem agyalok ennyit rajta...

sirtomi

Quote from: Fénymarék on 2006-08-03, 17:29:48
ez  :lol:
Én azért nem agyalok ennyit rajta...
Én igen. Nagyon beletudom élni magamat az ilyen történetekbe :D

Fénymarék

Quote from: sirtomi on 2006-08-03, 17:30:25
Quote from: Fénymarék on 2006-08-03, 17:29:48
ez  :lol:
Én azért nem agyalok ennyit rajta...
Én igen. Nagyon beletudom élni magamat az ilyen történetekbe :D
ez egy jó dolog..maradjon is meg eza tulajdonságod...
és olvastál mostanában mást is?
csak hogy ne offoljak annyira

Kazenokizu

Quote from: sirtomi on 2006-08-03, 17:30:25
Quote from: Fénymarék on 2006-08-03, 17:29:48
ez  :lol:
Én azért nem agyalok ennyit rajta...
Én igen. Nagyon beletudom élni magamat az ilyen történetekbe :D

Én is. :tezsvir: Mondjuk abban szinte 100%ig biztos vagyok, hogy
[spoiler]ki fog derülni a végére, hogy Dumbledore tudott róla és akarta, hogy Piton ölje meg, hogy ezzel is bizonyítsa majd Voldemortnek az iránta való hűségét, és továbbra is tégla maradjon.
Egyébként ha már itt járunk, szerinted miért volt elkerülhetetlen Sirius halála? Úgy értem milyen plusszt adott a történet alakulásához az, hogy meghalt? [/spoiler]

... mert boldogság nincsen, hiszen minden vágyad a megvalósulás pillanatában eltorzul, s inkább nyűg már, mint öröm. Ilyen az ember.

Fénymarék

Quote from: Kazenokizu on 2006-08-03, 17:35:55
Quote from: sirtomi on 2006-08-03, 17:30:25
Quote from: Fénymarék on 2006-08-03, 17:29:48
ez  :lol:
Én azért nem agyalok ennyit rajta...
Én igen. Nagyon beletudom élni magamat az ilyen történetekbe :D

Én is. :tezsvir: Mondjuk abban szinte 100%ig biztos vagyok, hogy
[spoiler]ki fog derülni a végére, hogy Dumbledore tudott róla és akarta, hogy Piton ölje meg, hogy ezzel is bizonyítsa majd Voldemortnek az iránta való hűségét, és továbbra is tégla maradjon.
Egyébként ha már itt járunk, szerinted miért volt elkerülhetetlen Sirius halála? Úgy értem milyen plusszt adott a történet alakulásához az, hogy meghalt? [/spoiler]
[spoiler]Tudom hogy nem engem kérdeztél de azért beleköpök....
talán elvette a főhőstőla  reményt és az olvasóktól afantálziálgatás lehetőségét...
Hiszen elgondolkodhattunk volna azon hogy miylen sorsa lenne Harrynek akeresztapjával, és hogy boldog életet élhetne ha összeköltöznének.
Sirius végre új életet kezdhetett volna a sok szenvedés után...melyet igazán nem érdemelt ki mégis ahalált kapta, szerintem nem volt szép húzás ez jK-től.
De végülis szerintem nem volt elkerülhetetlen, és nem sok pluszt adott...maximum annyit h Harry elvesztette az egyetlen reményét...s élő rokonát.[/spoiler]

Kazenokizu

Quote from: Fénymarék on 2006-08-03, 17:41:00
[spoiler]Tudom hogy nem engem kérdeztél de azért beleköpök....
talán elvette a főhőstőla  reményt és az olvasóktól afantálziálgatás lehetőségét...
Hiszen elgondolkodhattunk volna azon hogy miylen sorsa lenne Harrynek akeresztapjával, és hogy boldog életet élhetne ha összeköltöznének.
Sirius végre új életet kezdhetett volna a sok szenvedés után...melyet igazán nem érdemelt ki mégis ahalált kapta, szerintem nem volt szép húzás ez jK-től.
De végülis szerintem nem volt elkerülhetetlen, és nem sok pluszt adott...maximum annyit h Harry elvesztette az egyetlen reményét...s élő rokonát.[/spoiler]
[spoiler]Na igen, de Harrynek már a keresztapja halála nélkül sem lett volna túl boldog élete, tekintve, hogy elég nagy teher nehezedik a vállára. Szóval szerintem felesleges volt meghalnia Siriusnak. Ráadásul oylan snassz módon hal meg, olyan semmilyen volt az a jelenet. Úgy értem, ott harcolnak egymással, aztán egyszer csak puff, Sirius beleesik abba az akármibe, és ennyi. -A részletekre már nem igazán emlékszem, lehet, hogy nem teljesen így volt az a jelenet, de nekem ennyi maradt meg belőle (Dumbledore halála legalább vmivel "hősiesebb" volt. )[/spoiler]

Na de, hogy másról is beszéljek, ne csak HP-ről: Most olvastam Émile Ajar-tól az "Előttem az élet"-et, és iszonyatosan jó, ajánlom mindenkinek!!!!

Émile Ajar az egyetlen író a világon, aki kétszer kapta meg életében a Goncourt-díjat. Ezt a díjat Edmond Goncourt végrendelete alapján 1903-ban hozták létre, így a tíztagú Goncourt Akadémia évente irodalmi díjjal tünteti ki a legjobbnak ítélt francia prózai alkotást. Az 1975-ös díj titokzatos tulajdonosát senki sem ismerte, s csak évek múlva derült ki, hogy a szerző Romain Gary, aki álnéven adta ki ezt az egyedülálló könyvet. A regény egy hányatott sorsú fiúról szól, aki Rosa mamánál, a prostituáltak gyermekeit egyedül nevelő hölgynél éli le gyermekkorát, felnőttként viselkedve. Rengeteg kalandja során megismerkedik a város férfi és női prostituáltjaival, és persze magával az élettel.

... mert boldogság nincsen, hiszen minden vágyad a megvalósulás pillanatában eltorzul, s inkább nyűg már, mint öröm. Ilyen az ember.

Fénymarék

Quote from: Kazenokizu on 2006-08-03, 17:50:20
Quote from: Fénymarék on 2006-08-03, 17:41:00
[spoiler]Tudom hogy nem engem kérdeztél de azért beleköpök....
talán elvette a főhőstőla  reményt és az olvasóktól afantálziálgatás lehetőségét...
Hiszen elgondolkodhattunk volna azon hogy miylen sorsa lenne Harrynek akeresztapjával, és hogy boldog életet élhetne ha összeköltöznének.
Sirius végre új életet kezdhetett volna a sok szenvedés után...melyet igazán nem érdemelt ki mégis ahalált kapta, szerintem nem volt szép húzás ez jK-től.
De végülis szerintem nem volt elkerülhetetlen, és nem sok pluszt adott...maximum annyit h Harry elvesztette az egyetlen reményét...s élő rokonát.[/spoiler]
[spoiler]Na igen, de Harrynek már a keresztapja halála nélkül sem lett volna túl boldog élete, tekintve, hogy elég nagy teher nehezedik a vállára. Szóval szerintem felesleges volt meghalnia Siriusnak. Ráadásul oylan snassz módon hal meg, olyan semmilyen volt az a jelenet. Úgy értem, ott harcolnak egymással, aztán egyszer csak puff, Sirius beleesik abba az akármibe, és ennyi. -A részletekre már nem igazán emlékszem, lehet, hogy nem teljesen így volt az a jelenet, de nekem ennyi maradt meg belőle (Dumbledore halála legalább vmivel "hősiesebb" volt. )[/spoiler]

Na de, hogy másról is beszéljek, ne csak HP-ről: Most olvastam Émile Ajar-tól az "Előttem az élet"-et, és iszonyatosan jó, ajánlom mindenkinek!!!!

Émile Ajar az egyetlen író a világon, aki kétszer kapta meg életében a Goncourt-díjat. Ezt a díjat Edmond Goncourt végrendelete alapján 1903-ban hozták létre, így a tíztagú Goncourt Akadémia évente irodalmi díjjal tünteti ki a legjobbnak ítélt francia prózai alkotást. Az 1975-ös díj titokzatos tulajdonosát senki sem ismerte, s csak évek múlva derült ki, hogy a szerző Romain Gary, aki álnéven adta ki ezt az egyedülálló könyvet. A regény egy hányatott sorsú fiúról szól, aki Rosa mamánál, a prostituáltak gyermekeit egyedül nevelő hölgynél éli le gyermekkorát, felnőttként viselkedve. Rengeteg kalandja során megismerkedik a város férfi és női prostituáltjaival, és persze magával az élettel.


érdekesen hangzik...
Jó tudni hogy komolyabb könyvek is érdekelnek...

Kazenokizu

Quote from: Fénymarék on 2006-08-03, 17:52:48
érdekesen hangzik...
Jó tudni hogy komolyabb könyvek is érdekelnek...
Nyugi, komolyakat is szoktam olvasni. :haha: Csak az a baj, hogy nemigen van időm a könyvekre mostanság. Ha meg időm lenne, kedvem nincs, mert eleget olvasok tankönyveket évközben, és a szabadidőmben már nem akarok könyvet látni... Pedig régen rengeteget olvastam.

De hogy tényleg ne legyek totálisan off:
Most kezdtem el Andersen Nexö-től a "Ditte, az ember lányá"-t, és nagyon jónak ígérkezik az is.

... mert boldogság nincsen, hiszen minden vágyad a megvalósulás pillanatában eltorzul, s inkább nyűg már, mint öröm. Ilyen az ember.

Bruce

Aszondjátok ne csak HP, de most jöttem haza, és ebbe még beleszólok. Mer' hogy ugye én is olvastam mind. Na meg tetszettek is. És régebben még azért utána is néztem pár apróságnak.

[spoiler]Állítólag - mármint állítólag, tehát nemtom mennyire hiteles a forrás, bár maga az írónő, tehát J. K. Rowling mondta egy interjúban vagy miben de ugye ő is azt mond amit akar - a történet fő vonala megvolt, de mivel nem remélte hogy ekkora sikere lesz, ezért valamelyik kötet után volt egy nagyobb szünet, de a történet vége ettől függetlenül megvolt. Olyannyira, hogy maga a történet kidolgozása - mármint a hét köteté - eltartott egy évig, mielőtt az első kötetnek az írását elkezdte volna. Továbbá fent nevezett forrás szerint Mindkét haláleset tervezett volt, oka van, és minden apróság jelentőséggel bírhat, mint pölö Sirius tükre, amit Harry kapott. Azt meg nemtom ki terjeszti hogy Harry meghal, mert a nevezett forrás állítása szerint, amit most hirtelen le is ellenőriztem, ilyet ő sosenem mondott. Utólagos belemagyarázásokról szó sincs tehát. Nem véletlen Harry szüleinek lakóhelye, Godric's Hollow, és a Griffendél ház alapítójának Griffendél Godric neveinek közti feltűnő hasonlóság sem.
Sirius meg nem a beleesésbe halt meg, hanem egy Adavába, mire a függöny mögé esett már halott volt.
Piton meg... hát ki tudja, az összeesküvés-elmélet nem teljesen kizárt, de szerintem az esélye igen csekély, nulla fel konvergál. És szerintem télleg nem az írónő kavarta, ő nagyon jól tudja / tudta hol áll, csak direkt mindig más szemén át mutatta az eseményeket.[/spoiler]

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!