Négyszögletes, vékony, fa eredetû lapokból készített dolgok sok fekete jellel

Started by Ramiz, 2004-07-01, 18:29:24

Previous topic - Next topic

sirtomi

Quote from: Bruce on 2006-08-03, 18:38:24
Aszondjátok ne csak HP, de most jöttem haza, és ebbe még beleszólok. Mer' hogy ugye én is olvastam mind. Na meg tetszettek is. És régebben még azért utána is néztem pár apróságnak.

[spoiler]Állítólag - mármint állítólag, tehát nemtom mennyire hiteles a forrás, bár maga az írónő, tehát J. K. Rowling mondta egy interjúban vagy miben de ugye ő is azt mond amit akar - a történet fő vonala megvolt, de mivel nem remélte hogy ekkora sikere lesz, ezért valamelyik kötet után volt egy nagyobb szünet, de a történet vége ettől függetlenül megvolt. Olyannyira, hogy maga a történet kidolgozása - mármint a hét köteté - eltartott egy évig, mielőtt az első kötetnek az írását elkezdte volna. Továbbá fent nevezett forrás szerint Mindkét haláleset tervezett volt, oka van, és minden apróság jelentőséggel bírhat, mint pölö Sirius tükre, amit Harry kapott. Azt meg nemtom ki terjeszti hogy Harry meghal, mert a nevezett forrás állítása szerint, amit most hirtelen le is ellenőriztem, ilyet ő sosenem mondott. Utólagos belemagyarázásokról szó sincs tehát. Nem véletlen Harry szüleinek lakóhelye, Godric's Hollow, és a Griffendél ház alapítójának Griffendél Godric neveinek közti feltűnő hasonlóság sem.
Sirius meg nem a beleesésbe halt meg, hanem egy Adavába, mire a függöny mögé esett már halott volt.
Piton meg... hát ki tudja, az összeesküvés-elmélet nem teljesen kizárt, de szerintem az esélye igen csekély, nulla fel konvergál. És szerintem télleg nem az írónő kavarta, ő nagyon jól tudja / tudta hol áll, csak direkt mindig más szemén át mutatta az eseményeket.[/spoiler]
Én is így gondolom a történéseket, csak ennyire jól nem sikerült megfogalmaznom.

Kaze:
[spoiler]Lehet hogy csak nekem tűnt elkerülhetetlennek Sirius halála. Nem azért mert ad valami pluszt a történethez, hanem egyszerűen már a megjelenésekor éreztem, hogy ez nem tart sokáig, mert Harry túl boldog lett, ez meg valahogy szerintem nem illik a történethez :)
Mondjuk nem emlékszem pontosan, hogy hogan halt meg, Bruce írta, hogy mire a függöny mögé esett már halott volt, nem emlékszem pontosan erre a részre, gyorsan utána olvasok majd :)[/spoiler]

Kazenokizu

Quote from: sirtomi on 2006-08-03, 22:09:38Kaze:
[spoiler]Lehet hogy csak nekem tűnt elkerülhetetlennek Sirius halála. Nem azért mert ad valami pluszt a történethez, hanem egyszerűen már a megjelenésekor éreztem, hogy ez nem tart sokáig, mert Harry túl boldog lett, ez meg valahogy szerintem nem illik a történethez :)
Mondjuk nem emlékszem pontosan, hogy hogan halt meg, Bruce írta, hogy mire a függöny mögé esett már halott volt, nem emlékszem pontosan erre a részre, gyorsan utána olvasok majd :)[/spoiler]
Biztos úgy történt, ahogy Bruce írta, én elhiszem neki, meg mondtam is asszem, hogy már jó régen olvastam, és a konkrét körülményekre nem emlékszem, szóval valószínűleg én tévedtem.
Egyébként meg teljesen mindegy, a lényeg, hogy szeretem , és várom az utolsó részt. ;)

... mert boldogság nincsen, hiszen minden vágyad a megvalósulás pillanatában eltorzul, s inkább nyűg már, mint öröm. Ilyen az ember.

sirtomi

Quote from: Kazenokizu on 2006-08-03, 22:12:11
Biztos úgy történt, ahogy Bruce írta, én elhiszem neki, meg mondtam is asszem, hogy már jó régen olvastam, és a konkrét körülményekre nem emlékszem, szóval valószínűleg én tévedtem.
Egyébként meg teljesen mindegy, a lényeg, hogy szeretem , és várom az utolsó részt. ;)
Én is várom az utolsó részt, csak kár hogy az utolsó lesz :)
[spoiler]Arra van valakinek ötlete, hogy kit takarhat a monogram a papíron, ami a horcrux helyén volt? [/spoiler]

Kazenokizu

Quote from: sirtomi on 2006-08-03, 22:13:11
Quote from: Kazenokizu on 2006-08-03, 22:12:11
Biztos úgy történt, ahogy Bruce írta, én elhiszem neki, meg mondtam is asszem, hogy már jó régen olvastam, és a konkrét körülményekre nem emlékszem, szóval valószínűleg én tévedtem.
Egyébként meg teljesen mindegy, a lényeg, hogy szeretem , és várom az utolsó részt. ;)
Én is várom az utolsó részt, csak kár hogy az utolsó lesz :)
Na igen, az nagy kár. De majd kitatálnak mást helyette. :smile:

... mert boldogság nincsen, hiszen minden vágyad a megvalósulás pillanatában eltorzul, s inkább nyűg már, mint öröm. Ilyen az ember.

sirtomi

Quote from: Fénymarék on 2006-08-03, 17:34:49
ez egy jó dolog..maradjon is meg eza tulajdonságod...
és olvastál mostanában mást is?
csak hogy ne offoljak annyira
Nem is válaszoltam erre :)

Svejket olvastam még mostanában. Sokat halottam róla, de sose olvastam. Egyszer megláttam, megvettem és elolvastam. És megérte, nagyon jó kis könyv. Svejk nagyon szimpatikus, teljesen hülye és még tudja is magáról :)

Fénymarék

Quote from: sirtomi on 2006-08-03, 22:13:11
Quote from: Kazenokizu on 2006-08-03, 22:12:11
Biztos úgy történt, ahogy Bruce írta, én elhiszem neki, meg mondtam is asszem, hogy már jó régen olvastam, és a konkrét körülményekre nem emlékszem, szóval valószínűleg én tévedtem.
Egyébként meg teljesen mindegy, a lényeg, hogy szeretem , és várom az utolsó részt. ;)
Én is várom az utolsó részt, csak kár hogy az utolsó lesz :)
[spoiler]Arra van valakinek ötlete, hogy kit takarhat a monogram a papíron, ami a horcrux helyén volt? [/spoiler]
[spoiler]erre igazából nem nagyon emlékszem...leírnád részletesen?
sorry rég olvastam
jah és Bruce ez velős volt :)
Reméltem is hogy nem igaz eza halálosdi Harry körül..[/spoiler]

Lt. Simoan Blarke

en epp most olvastam el, amim van Pratchettet. sajnos csak az elso ketto van meg... (Magia Szine, Magia Fenye), ennek ellenere frankon szetrohogtem rajta a fejem :D {MEG KELL SZEREZNI A TOBBIT ISSSSS%!!!!!"'!!' xDDDDDDD}

sirtomi: Svejk == rlz :)
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

RE@L

Quote from: sirtomi on 2006-08-04, 10:47:00
Quote from: Fénymarék on 2006-08-03, 17:34:49
ez egy jó dolog..maradjon is meg eza tulajdonságod...
és olvastál mostanában mást is?
csak hogy ne offoljak annyira
Nem is válaszoltam erre :)

Svejket olvastam még mostanában. Sokat halottam róla, de sose olvastam. Egyszer megláttam, megvettem és elolvastam. És megérte, nagyon jó kis könyv. Svejk nagyon szimpatikus, teljesen hülye és még tudja is magáról :)

Svejk a derék katona... ááá alapmű! Muszáj egyszer elolvasni!!!! Mennyi de mennyi szép emléket okozott  :szemuveges: A "Kehely"-be egyszer el akarok jutni. Svejk egyszerűen Svejk.. nagyon nehéz róla beszélni főleg így távlatokból...

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

sirtomi

Quote from: RE@L on 2006-08-04, 23:21:05
Svejk a derék katona... ááá alapmű! Muszáj egyszer elolvasni!!!! Mennyi de mennyi szép emléket okozott  :szemuveges: A "Kehely"-be egyszer el akarok jutni. Svejk egyszerűen Svejk.. nagyon nehéz róla beszélni főleg így távlatokból...
Közelebbről is nehéz róla beszélni. Egyszerűen jó, egész egyedi hangulata van :)

sirtomi

Quote from: Fénymarék on 2006-08-04, 17:08:13
[spoiler]erre igazából nem nagyon emlékszem...leírnád részletesen?
sorry rég olvastam
jah és Bruce ez velős volt :)
Reméltem is hogy nem igaz eza halálosdi Harry körül..[/spoiler]
[spoiler]A barlangban Dumbledore-al megtalálnak egy horcruxot. De nem Mardekár amulettjét találják meg, hanem valami mást, amiben egy cetli van. A cetlin egy üzenet Voldemortnak, hogy Ő fedte fel a titkát és, hogy megsemmisíti az igazi horcruxot. Az aláírás pedig egy monogram volt, R. A. B.
Ezt nem tudom, hogy ki lehet. Próbáltam felidézni minden varázsló nevét, akiről szó volt a könyvekben, de elég sok volt. Most nem kezdem el újra olvasni az egészet :)[/spoiler]

kikuchiyo

Általánosan elfogadott nézet szerint [spoiler]Regulus A(valami csillagnév) Black, Sirius kitagadott testvére. Az index fóruma szerint Rodolfo Agronomo Basil, a brazil szappanopera-főhős. :)[/spoiler]
Failure is the default option

sirtomi

Quote from: kikuchiyo on 2006-08-07, 00:05:47
Általánosan elfogadott nézet szerint [spoiler]Regulus A(valami csillagnév) Black, Sirius kitagadott testvére. Az index fóruma szerint Rodolfo Agronomo Basil, a brazil szappanopera-főhős. :)[/spoiler]
Baz, kellene egy homlokracsapó smiley :)
Még volt is szó a fickóról a könyvben és második olvasás közben gondoltam is rá, de a végégre teljesen kiesett :D

Fénymarék

Quote from: sirtomi on 2006-08-07, 00:09:10
Quote from: kikuchiyo on 2006-08-07, 00:05:47
Általánosan elfogadott nézet szerint [spoiler]Regulus A(valami csillagnév) Black, Sirius kitagadott testvére. Az index fóruma szerint Rodolfo Agronomo Basil, a brazil szappanopera-főhős. :)[/spoiler]
Baz, kellene egy homlokracsapó smiley :)
Még volt is szó a fickóról a könyvben és második olvasás közben gondoltam is rá, de a végégre teljesen kiesett :D
:D thx

kikuchiyo

Bed?ltem a reklámnak, illetve a "kényszeresen elolvasok mindent, ami Japánnal kapcsolatos"-szindrómának, és elolvastam.

Félreértés ne essék, ez nem egy egyszer? thriller, hanem egy vériszamos, vel?ig hatoló horror.
Két szálból f?zi össze a cselekményt a szerz?: Egyrészt a jelenben (1990-ben) egy fiatal lányt a megszállottságig foglalkoztatják az 1937-es nankingi mészárlás eseményei. Senki nem hisz neki, ?rültnek tartják, azt mondják, csak kitalálta azt a bizonyos eseményt, ami az ? életére is kihatással volt. Utolsó mentsvára egy id?s kínai professzor, akinek állítólag egy bizonyítékot jelent? film van a birtokában. A lány Tokióba utazik, és mivel nincs egy fillére sem, hosztesszként kénytelen dolgozni egy klubban.
Találkozik a professzorral, ám az egy feltételhez köti a film megmutatását: be kell furakodnia egy Fujuki nev? id?s jakuza-vezérhez és meg kell tudnia, mi az a titokzatos csodaszer, ami a jakuza-vezért életben tartja.
A másik szálat a professzor visszaemlékezései ill. naplórészletei adják 1937-b?l.
A két szál a végkifejletben ér össze, ahol is kiderül, hogyan függ össze a professzort sújtó tragédia és a lányt megszállottá tev? trauma, illetve hogy mi a maffiavezér szerepe a történetben.

A történelmi szál - mivel tudjuk, hogy valóban ilyen és hasonló dolgok történtek Nanking megszállásakor - hitelesnek látszik és megáll a lábán, ellenben a f?szerepl? motivációit és karakterét megalapozatlannak és nehezen elképzelhet?nek éreztem. Magát a cselekményvezetést is túlzottan kiszámítottnak, mesterkéltnek találtam, látszott, hogy annak érdekében, hogy a végén egyszerre prezentálhassa és összeköthesse a két szál csattanóját, következetlenségeket kellett bevezetni bizonyos szerepl?k viselkedésében (nem tudtak olyan dolgokat, amiket 30 oldallal azel?tt még igen, ill. lassan ismertek fel összefügéseket, amiket az el?zmények ismeretében triviális volt kitalálni). Mondhatni bizonyos horror-el?ismerettel elég jól kitalálható a végs? csattanó már a könyv felénél.

Azonban ezzel együtt is súlyos olvasmány, jónéhány klasszikus, szinte toplistás jelenetet tartalmaz, ilyen például az, amikor megjelenik a maffia végrehajtója, az Ápolón? nev? sorozatgyilkos a f?h?s lakásában, és kínozni kezdi a f?h?s barátját: csak a hangokat, sikoltásokat írja le a szerz?, és utána sem mutatja be a kínzás eredményét, csak az áldozat szobáját írja le (véres rongycsomók a földön, csavarhúzók és kések a padlón, szivárgó gennyes vér a szekrényb?l, ahonnan a szerencsétlen elborult kiáltozása hallatszik ki) - sokkal nyomasztóbb így, mintha egyszer?en leírná, hogy kiontott belek stb. stb.

Gyenge gyomrúaknak és lányoknak nem ajánlom, a zsáner kedvel?inek és elborult sorozatgyilkosoknak igen.
Failure is the default option

kikuchiyo

Elkezdtem olvasni ezt a Great Gatsbyt, merthogy állítólag hú de milyen híres meg a múlt század legjobb meg minden,
de eddig (első fejezet közepe) majdhogynem olvashatatlan.

Érdemes kitartani?

Vagy csak én vagy igénytelen, rossz ízlésű ignoráns bunkó, aki nem képes felfogni semmit, ami a szennyirodalomnál magasabb szintű?
Failure is the default option

Mattanja

Cinikus hangvételű és átlátszó próbálkozás a keresztény egyházról alkotott kép rombolására. Az elején jó gondolatokat olvashatunk, amik valóban helytállóak és ellentmondanak a mostani állapotnak (itt még úgy tűnik, hogy kiemelkedő alkotás lesz a könyvből), később viszont pont azt bizonyítja be az író, hogy sosem volt igazán hívő, és nem indokolja meg szokatlan tetteit. A második felében olvasható történet már valóban nem szól semmiről, csak arról, hogy hogyan élheti ki legelemibb testi vágyait valaki egy zárdában, majdnem minden apáca ribanc, és majdnem minden pap folyamatosan megszegi a Tízparancsolatot és gyakorolja a fő bűnök elkövetését. Itt felmerül az a kérdés is, hogy az író hogyan tudhatott mindenről ilyen részletesen - de ez sem derül ki teljesen.
A könyv első fele.

Amikor megnéztem, hogy milyen könyvekhez adja a nevét a kiadója világosabbá vált előttem, hogy ez hogyan láthatott napvilágot. Érdekes "alkotások" vannak közöttük.
Kiadó.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Raggie

Rejtő a kiráááály!!! Már nemtom hanyadszorra olvasom a sárga könyveinek elnyűtt lapjait, de mindmáig élvezem és naggyon jóóó! El nem tudom képzelni, h miért nincsen jó híre a magyar irodalomban... :ejj:
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Quote from: kikuchiyo on 2006-08-08, 20:29:08
Gyenge gyomrúaknak és lányoknak nem ajánlom, a zsáner kedvel?inek és elborult sorozatgyilkosoknak igen.
:merci: a tippet! :)

BTW megvettem a Smoke and mirror-t, Fazék emlékszem nagyon dicsérte. Idáig vegyesek az érzelmeim. Majd a végén írok véleményezést talán.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

Quote from: Ramiz on 2006-08-14, 00:01:11
Quote from: kikuchiyo on 2006-08-08, 20:29:08
Gyenge gyomrúaknak és lányoknak nem ajánlom, a zsáner kedvel?inek és elborult sorozatgyilkosoknak igen.
:merci: a tippet! :)

BTW megvettem a Smoke and mirror-t, Fazék emlékszem nagyon dicsérte. Idáig vegyesek az érzelmeim. Majd a végén írok véleményezést talán.
ezért nem szeretek dícsérni dolgokat, mert utána rendszerint földbedöngölő véleményekkel látnak el az adott műről...  :redface:

Ramiz

Nem lesz földbedöngölő, sőt néhányuk nagyon is tetszett. De például a Chtulhu-s... :ejj:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

kikuchiyo

Ramiz iz bekk!  :appl:
Már kezdtünk hiányolni.

BTW én is hasonlóan érzek a Smoke and Mirrors iránt, szerintem nagyon vegyes a novellák színvonala. Van egy-két zseniális (mint pl. a Hó, tükör, almák :)), van néhány jó, van néhány közepes, de vannak rosszak és kifejezetten csapnivalóak is.
Az a Cthulhu-s (ha jól emlékszem) nem volt olyan rossz. Éppen a :wtf:-érzés a poén benne.
Failure is the default option

Ramiz

((( Hmm, nem hittem volna, hogy valakinek is hiányoztam volna... :lazza: :tezsvir: )))

Csak azért nem tetszett, mert még akkor is az az érzés kerülget, ha tudom, hogy Neil Gaimannak nincs erre szüksége, hogy ez egy híres író (Lovecraft) farvizének kihasználása, tehát könnyű munka. Azért jópofán adta elő, de túlságosan is bénák a viccek, amiket űz belőle, és igazából nincs nagy ötlet benne semmi. A másik, ami nem tetszett, az a forgatókönyv-töredék (Eaten). Ami viszont marha jó volt pl, az a Chivalry (Mrs Whitaker megtalálja a Szent Grált... :D ), a The Price (macska és angyal sztori... kicsit sablonos, de jól van előadva), a Troll Brigde (szintén), a Changes (igazából csak egy sci-fi ötlet, egy novella-váz, Stanislaw Lem egy marha jó novellát írhatott volna belőle), The White Road (tiszta Arany-ballada feeling :)) vagy a Looking For A Girl. De például a Virus vagy a Goldfish Pool elég fantáziátlanok. Az az érzésem, hogy Neil Gaimannak tökéletes stílusérzéke van az íráshoz, de egy kicsit kevés fantáziája. Össze kéne tenni őt egy igazi fantáziakirállyal, mondjuk Lovecrafttal, Lemmel, Douglas Adamssel vagy Pratchettel (ez utóbbi meg is történt - Good Omens :Kiraly: ) és tökéletesen működne a dolog.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Huh... Don Quijiote?! Aaz munka! Én is elkezdtem egyszer, de az ötödik mondatig sem jutottam el! :rolleyes: :ejj: Minden elismerésem, h bele mersz fogni! :tezsvir:
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Próféta

Mihail Afanaszjevics Bulgakov - A Mester és Margarita (Мастер и Маргарита)
Nem igazán akartam elolvasni, mert (1) hosszú orosz könyv, (2) vallási témájú(?!), (3) híres nagy klasszikus, többeknél kötelező olvasmány, irodalmi értékét heráldok kürtölik szét a világban (ami egy irodalomtanárnak tetszik, az nekem úgysem fog alapon ez majdnem főbűn). De némi győzködésre, noszogatásra csak elolvastam, és már úgy három-négy fejezet után sejtettem, hogy ez jó lesz. Így, a befejezés után, kijelenthetem, hogy jó is volt!
Azt hiszem, hogy ismét olyat sikerült kezembe venem, amit rajtam kívül már ismer a fórum közönségének többsége, tehát a történetet nem fogom elmesélni. Inkább azt, ahogy játszik velem a könyv.
Először is, teljesen megfoghatatlan a humora. Többször azon kaptam magam, hogy hangosan röhögök, de nem tudtam volna megmondani, min. Nem volt poén, fordulat, beszólás; még csak az sem igaz, hogy a szituáció lenne olyan kínos/röhejes, hogy nevetésre ingereljen. Egyszerűen az egész volt olyan.
Meg az erkölcsi túrák, amelyek egyrészt a merev sztálini rendszer, másrészt általánosan a modern, képmutató ember züllöttségét járja körbe és teszi a helyére, Woland professzor és bandája képében - nos, ezek is egyedi ízt adnak a könyvnek. A reménytelenséget olyn abszurditások fokozzák, mint a pravoszláv szentképeket magára tűző Hontalan. De leginkább az a furcsa a könyvben, ahogy egy teljesen reménytelen ponton behozza Margaritát, aki a maga tiszta, odaadó szeretetével túllép a jóság és az erkölcs általunk megismert korlátain, mégis ő képviseli az igazi jóságot, és így Wolandék sem teszik(tehetik?) tönkre, sőt... Mindez egy szokatlan passióértelmezéssel, és a vallási elemek furcsa, de logikus átrendezésével van alátámasztva - nem támadta Sztálin mellett az egyház is ezért? :confused:

Amúgy Bulgakovnak vannak sci-fi könyvei is... hmmm... nyami...

Quote from: marci_attila on 2006-08-24, 23:25:20Most találtam erre a topicrta és jó tudni hogy még olvasnak az emberek  :appl:
Jó ezt hinni, de erről ne légy ennyire meggyőződve :) Nekem a fenti felsorolásodból (természetesen Don Quixote kivételével) egyedül Cortazar neve mond valamit...

Lt. Simoan Blarke

A Mester es Margarita egyike annak a keves konyvnek, amit ajanlott olvasmanykent, 5osert lehetett olvasni irodalombol (minden evben elolvastam vagy tizet, ugye az plusz tiz otos, feltolta az atlagot)... es megis tetszett. (a masik a Pendragon legenda volt.) mondjuk igazsag szerint en nem neztem meg, hogy mikor irta a konyvet, de a felvetes egyebkent jogos :3x3: felteszem, kapott erte eleg sok tamadast :3x3: de a maga "gonosz-abrazolasa" szerintem nagyon eredetire sikerult :cool:
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Kvikveg

Ömmm, hat en sem ismertem sokat ezekbol.
At hiszem a Gurulo lakoter is Bulgakov. Azt ajanlom melegen. Az is hasonloan nem kozvetlenul nevetteto, abszurd helyzetek tarhaza. Nalam a furcsa konyvek kategoria egyik jeles kepviseloje. Lenne, ha nem tunt volna el valahol.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Ramiz

Quote from: marci_attila on 2006-08-26, 00:00:03
Mellesleg nagyon érdekes a következő dolog, amit a magyarázatoknál találtam (kiegészítve pár infóval a megértés kedvéért, amiket lehet sokan tudnak, de nekem csak a könyből derültek ki):
A Korán úgy keletkezett, hogy Gábriel arkangyal többször megjelent Mohamednek és ezeket írosgatta le. Egy nap a Sátán jelent meg Gábriel képében, és másnap az igazi Gábriel szólt neki hogy a tegnapi dolgok nem okésak, és azért azt a pár sort törölték a Koránból, azok a sátáni versek.
Hehe, ez jó. :) És akkor melyiknek higgyen az ember? Nincs esélyünk... :D

Quote from: marci_attila on 2006-08-26, 00:00:03Most jön a kedvencem: a nyugati világ azzal (is) támadja az iszlámot, hogy ami a Koránban van, azt az emberek találták ki, és úgy írták, hogy a céljaiknak jó legyen. HÁT LEFOSOM A BOKÁM!!!!! A Bibliát persze maga isten vetette papírra...
Félreérted a dolgot. Ne fosd le a bokád, inkább olvasgass történelemkönyveket. Az iszlám, akár emberek írták, akár egy angyal diktálta, nagyon célszerű vallás volt, amikor kialakult, kevés és könnyen betartható parancsokkal, valamint a vallás aggreszív terjesztésére buzdítással (így lehet biztosan a paradicsomba jutni, ha elhalsz egy szent háború közben), és be is jött. Ettől függetlenül elvileg lehet igaz a vallás, de tény, hogy olyan nagy és hatásos politikai-taktikai értéke volt, hogy a kicsit is nem naiv (jó, legyen cinikus) emberek számára egyértelmű, hogy miről van szó. Persze a kereszténység is lehet kitalált vallás, és ugyanúgy erősen megcélozott egy nagy réteget (világ szegényei, nemzetiség és bőrszín nem számít stb.), de szó sem volt benne szent háborúkról meg a vallás erőszakos terjesztéséről, legalábbis az Újszövetségben nem, ami után gyorsan elterjedt.

De ezt ne itt folytassuk, hanem a Vallásokban, ha folytatni akarjuk.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Lt. Simoan Blarke

tegnap olvastam el (illetve ujra) Michael A. Stackpole Elveszett Sors c. Battletech regenyet. (Ramiz talan meg emlekszik Kai Allard-Liaora.) meggyozodtem rola, hogy a Battletech vilagaba nagyon jo regenyeket tudtak irni mar sok-sok evvel ezelott is, es hogy meg mindig Stackpole-t tartom a legigenyesebb ponyvaironak  :lazza: (csak zavar az 134532215 mechnev, amit egy ido utan mar nem tudok hova tenni :D )
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Fénymarék

Hmm nem tudom hogy alltokvaz ilyenekkel:

Puskin: Anyegin

celoztam ezzel a valahavolt es meg mindig esedekes koetelezo olvasmanyokra...

Mostanaban Paulo Coelho egyik regenyet olvasom...

Aki csak az igazi ponyvakat szereti annak nem biztos h tetszene, eleg komoly temaju konyv.
Egy ferfirol szol aki kulonbozo magikus ritualekon vesz reszt..."magusnak" keszul...de elbukik a utolso proban.
Ami vegen megkapta volna a "magikus" kardot(mely a RAM rend mestereit megilleti), de nem nyerte el jutalmat mert azzal h elfogadta a kardot kiderult hogy nagyravagyo s onzo vagyak vezerlik...
Igy bukik el az utolso megprobaltatason...am kap meg egy lehetoseget...
Elküldik a santiago de compostella-i zarándoklatra, ami soran sok hihetetlen s uj dologgal talalkozik.
Találkozott a szellemvilággal, megküzdött a maga démonaival, megharcolta a maga harcait.
Paulo szerint az ember számára a legfőbb veszély önmaga. Elsősorban önmagunkkal kell szembenéznünk, legyőznünk a gyarlóságainkat, félelmeinket, szenvedélyeinket, minden olyan tulajdonsagunkat mely legfokepp onmagunk szamara okozhat szenvedest. Paulo Isten mindenkori jelenletet probalja ereztetni. Persze ezzel nem akarok senkit elriasztani.
Nem kell hivonek lenni ahhhoz h megfogjon a konyv.
Egyzsoval szerintem erdemes neki fogni,ha meg nem nyeri el tetszeseteket hat ez van :) en megprobaltam:D



Próféta

Quote from: Fénymarék on 2006-09-07, 15:42:10
Mostanaban Paulo Coelho egyik regenyet olvasom...

Aki csak az igazi ponyvakat szereti annak nem biztos h tetszene, eleg komoly temaju konyv.
Egy ferfirol szol aki kulonbozo magikus ritualekon vesz reszt..."magusnak" keszul...de elbukik a utolso proban.
Ami vegen megkapta volna a "magikus" kardot(mely a RAM rend mestereit megilleti), de nem nyerte el jutalmat mert azzal h elfogadta a kardot kiderult hogy nagyravagyo s onzo vagyak vezerlik...
Igy bukik el az utolso megprobaltatason...am kap meg egy lehetoseget...
Elküldik a santiago de compostella-i zarándoklatra, ami soran sok hihetetlen s uj dologgal talalkozik.
Találkozott a szellemvilággal, megküzdött a maga démonaival, megharcolta a maga harcait.
Paulo szerint az ember számára a legfőbb veszély önmaga. Elsősorban önmagunkkal kell szembenéznünk, legyőznünk a gyarlóságainkat, félelmeinket, szenvedélyeinket, minden olyan tulajdonsagunkat mely legfokepp onmagunk szamara okozhat szenvedest. Paulo Isten mindenkori jelenletet probalja ereztetni. Persze ezzel nem akarok senkit elriasztani.
Nem kell hivonek lenni ahhhoz h megfogjon a konyv.
Egyzsoval szerintem erdemes neki fogni,ha meg nem nyeri el tetszeseteket hat ez van :) en megprobaltam:D
Esetleg elárulod, melyik könyvről van szó?  :D