Négyszögletes, vékony, fa eredetû lapokból készített dolgok sok fekete jellel

Started by Ramiz, 2004-07-01, 18:29:24

Previous topic - Next topic

via_mala

Quote from: kikuchiyo on 2006-12-22, 01:20:26
Quote from: via_mala on 2006-12-22, 01:05:15
Mélységesen egyetértek! Botrányos a mai magyar könyvkiadás. Azon szoktam kiakadni, amikor már az első bekezdésben hiba van, tehát nyilvánvaló, hogy korrektúra mint olyan már divatjamúlt fogalommá vált.
És nem csak a korrektúra  - néha olyan elborzasztó tipográfiával jelennek meg könyvek, hogy rossz nézni. Tényleg belefájdul a szemem. Rossz, nehezen olvasható betűtípusok, a lap széléig kitolt sorok, amatőr tördelés, ráadásul az egészet valami visszataszító szürke papírra nyomják és még szét is esik a könyv, ha kettőnél többször nyitom ki -  :ejj:
Ezekkel is egyet kell értenem - sajnos.
Quote from: kikuchiyo on 2006-12-22, 01:20:26
A Rákóczi úti Libriben mintha láttam volna.
Hú, a mindenit, tényleg úgy néz ki, hogy van nekik, mert a webáruházban is be lehet tenni a kosárba. Köszi!
Quote from: kikuchiyo on 2006-12-22, 01:20:26Másik kérdés, hogy ettől a bookline.hu-tól japán nyelvű könyvet is lehet rendelni?  :smile:
Elég vad ötletnek hangzik, szerintem kicsi az esély rá. Személyesen érdeklődd meg mondjuk a Rákóczi út 16. alatti boltjukban, elég türelmesnek tűntek ahhoz, hogy még veled is szóba álljanak.  :hehe:
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

Ramiz

Quote from: via_mala on 2006-12-22, 01:05:15
(Nagy bánatom, hogy az Álmodnak-e az androidok elektromos bárányokkal?-t már sehol sem látom. Ha valaki lát belőle fellelhető példányt, sikítson!)
ÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍ!!!
(Remélem nem baj, hogy angol (szerintem jobb is eredetiben olvasni, amit lehet), és a Blaha és az Astoria közti Bookline boltban kapható, 2xxx forintért.)

Quote from: via_mala on 2006-12-22, 01:05:15Bernard Cornwell: Excalibur
Az egyik kedvenc Arthur király mondakörét feldolgozó könyvem. :cool: :Kiraly: Direkt kicsit földhözragadt és realisztikus, például öregszenek benne a lovagok is :D , nekem nagyon tetszett. (Csak a 2. kötetet olvastam, isten tudja, miért. :) Csak arra volt pénzem vagy csak az volt a boltban biztos.) Az Arthur királyos kvintológiát is olvastam, az írója most nem jut eszembe (1.: Taliesin, 2.: Merlin, 3.: Arthur, 4.: Grál, 5.: nemtom), az kicsit meseszerűbb, de szintén marha jó, az első három könyvben fokozatosan nő a feszültség és izgalom, az Arthur a legjobb. :D A Grál már leül néhol. Utolsót még nem olvastam.

Quote from: via_mala on 2006-12-22, 01:05:15Irwin Shaw: Oroszlánkölykök c. könyvet is, bár lehet, hogy régi rossz(?) szokásom szerint belekezdek, és párhuzamosan olvasok majd megint 4-5 könyvet.
Híres könyv, de nekem valahogy nem jött be. Túl sok sablont használ (Az Amerikai nagyon amerikai, a Német nagyon német stb.) és szörnyen vontatott a történetvezetése is.

Quote from: via_mala on 2006-12-22, 01:05:15Na ezek után már csak az evésről, és az alvásról kéne teljes mértékben leszokni, és maradna még elég idő mozizni, animézni, fórumozni és könyvet olvasni is. :hehe:
Szívemből szólsz! :tezsvir: Eddig még a tanulás is benne volt a teendők sorában, aránylag magas prioritással ráadásul, de most két ünnep előtt/között aztán minden erőmmel pótolni fogom a könyvek, filmek, animék, mangák, más képregények, zenélés és sport terén való lemaradásaimat, azaz 1. megint nem fogok társadalmi életet élni és 2. aludni. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fate

Quote from: kikuchiyo on 2006-12-22, 01:20:26
Jut eszembe, láttam ott egy könyvet, asszem Valós Halál a címe, Richard Morgan írta (eredeti címe Altered Carbon). Azt írják róla, hogy "a cyberpunk és a keményvonalas detektívregény mesteri ötvözete", és érdekessége, hogy a főszereplőt Takeshi Kovacsnak hívják. :)

Esetleg olvasta valaki? Vélemény? Hogy ne csak a fizetett marketing-hirdetésekből kelljen tájékozódnom...

Háát, én Richard Morgan ez után kiadott könyvét olvastam (pontosabban próbáltam mert nem jutottam a végére) a Broken Angels-t. Szerintem ez ritka vontatott egy könyv, ami tartalmazza a cyberpunk összes elcsépelt fázisát, de újat nem tud nyújtani. A felénél meguntam és inkább újra elővettem az 1984-et. 
"nekem mindegy csak a színe legyen vörös
mint a hajnal alja vörös
legyen minden legyen vörös"

Ramiz

John Wyndham - A triffidek napja

Remek tudományos-fantasztikus könyv. Meglepően folyékony pontossággal írja le a civilizáció összeomlását, nem unalmas, nem túl hosszú, lendületes olvasmány. Az okokat nem sokat feszegeti, hiszen azokat a regény szereplői - teljesen átlagos emberek - is csak találgathatják. A triffidek is érdekesre és hihetőse sikerültek. A legjobban mégis az a világvége hangulat fogott meg, amely a rendelkezésünkre álló, már fel sem tűnő hatalmas "civilizációs gépezet", tudományra alapozott rend tökéletes hiánya áraszt, megborzongatva az olvasót. Külön tetszettek azok az eltéveszthetetlenül angolos dolgok, amik fel-felbukkannak a regényben, például az, hogy egy hihetetlen és sokkoló katasztrófa után is beszédtéma egy jó családbeli hölgy kisebb botrányt (hírnevet) kavart könyvének megjelenése, tehát ezek a társaságbeli pletykajellegű beszédtémák az angoloknak tényleg a vérükben van. :) Nagyon ajánlom mindenkinek a könyvet, én pedig további könyveket keresek Wyndham-től.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

via_mala

Quote from: Ramiz on 2006-12-23, 16:36:01
John Wyndham - A triffidek napja
Ez egy igazi klasszikus, olyan régi a saját példányom, hogy már sárgulnak a lapjai.  :szemuveges:

Egyébként van egy asszem fekete-fehér filmadaptációja is, te meg úgyis szereted ezeket a régi filmeket... úgyhogy nosza!

Ki is kerestem neked, de nem FF, hanem színes: The Day of the Triffids (1962)
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

kikuchiyo

Quote from: Ramiz on 2006-12-23, 16:36:01
John Wyndham - A triffidek napja

:cool:  :Kiraly:

Egyetértek az általad felhozott pontokkal.
A világvégét egyébként [spoiler]valószínűleg maguk az emberek váltják ki a könyvben. Akkoriban az amerikai hadsereg végzett olyan kísérleteket, hogy nagymennyiségű fémtűt szórtak szét a felső légkörben, hogy blokkolják az ellenséges rádióadásokat. Abban a hidegháborús légkörben innen csak egy lépés volt az írónak feltételezni egy olyan űrfegyvert, amely vakságot okozó sugárzást bocsát ki. A triffideknek tkp. semmi köze nem volt a pusztuláshoz: ők csak kihasználták az ember mint uralkodó faj kiesésével keletkezett ökológiai vákuumot.
Wyndhamnak több könyve foglalkozik ezzel a témával: az oké, hogy mi vagyunk a teremtés koronája, de olyan magától értetődő és örökké tartó ez a helyzet?[/spoiler]

Ajánlom tőle az Újjászületés (The Chrysalids) és a Midwich Cuckoos (?) c. könyveket.
Az előbbi talán egy árnyalattal jobb is, mint a Triffidek. Ez sokszáz évvel az apokalipszis után játszódik, a világnak egy olyan zugában, amelyet jórészt érintetlenül hagyott a sugárzás. A maroknyi megmaradt ember paranoid, fasiszta légkörben a mutációktól rettegve küzd a túlélésért. Ebbe a világba születik  néhány gyermek, akik a gondolataikkal tudnak kommunikálni.
A másik könyvnek is hasonló a témája, de az ellenkező oldalról: egy kis angliai faluban rejtélyes gyermekek születnek: mind egyformák, úgy tűnik, telepatikusan kommunikálnak és képesek a normális embereket irányítani. A könyv arról szól, hogy az emberiség (az egyes emberek, a hadsereg stb.) hogyan viszonyul ehhez az evolúciós fenyegetéssel.

A Day of the Triffids filmet viszont nem ajánlom, nagyon rossz. kb. mindent kivettek belőle, amiért a film érdekes, ostoba szörnyes-üldözős akciófilmet csináltak belőle (a hős a végén tengervízzel leirtja a monsztákat és kész). Készült egy BBC minisorozat is belőle, az hű a könyvhöz, csak a megvalósítását tekintve kicsit amatőr. Megvan ezenkívül a folytatása is (amit másvalaki írt) hangoskönyvben. :)

Ja, juteszembe, hogy a BBC rádiójáték is megvan. :) Nem vagyok fanatikus.  :haha:
Failure is the default option

Ramiz

Quote from: kikuchiyo on 2006-12-23, 17:56:59Ajánlom tőle az Újjászületés (The Chrysalids) és a Midwich Cuckoos (?) c. könyveket.
Az Újjászületés megvan, olvastam és írtam is róla már. :) Nekem ez a könyve jobban tetszett, kicsit talán koherensebb építkezésű, de talán csak a téma fekszik közelebb a szívemhez. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

krezga

Quote from: Ramiz on 2006-12-23, 16:36:01
John Wyndham - A triffidek napja
.....

Sikerült felkeltened az érdeklődésemet a könyv iránt, valahova fel kell írnom, hogy szerezzem be, mostanában sajnos elég elfoglalt vagyok, így nem tudok sort keríteni rá:(
Isten meghalt és mi öltük meg őt
-Nietzsche

Próféta

Quote from: krezga on 2006-12-24, 16:28:30
Sikerült felkeltened az érdeklődésemet a könyv iránt, valahova fel kell írnom, hogy szerezzem be, mostanában sajnos elég elfoglalt vagyok, így nem tudok sort keríteni rá:(
Tarts Te is egy ilyen megsasolni!!!.txt fájlt, amelybe bejegyezgeted azokat a könyveket, filmeket, franctuggyamiket, amiket majd egyszer még meg szeretnél nézni / el szeretnél olvasni / stb. Nekem is ott van a The Day of the Triffids valahol a végeláthatatlan listában, amely túl gyorsan nő és túl lassan apad...

krezga

Quote from: Próféta on 2006-12-24, 16:33:07
Quote from: krezga on 2006-12-24, 16:28:30
Sikerült felkeltened az érdeklődésemet a könyv iránt, valahova fel kell írnom, hogy szerezzem be, mostanában sajnos elég elfoglalt vagyok, így nem tudok sort keríteni rá:(
Tarts Te is egy ilyen megsasolni!!!.txt fájlt, amelybe bejegyezgeted azokat a könyveket, filmeket, franctuggyamiket, amiket majd egyszer még meg szeretnél nézni / el szeretnél olvasni / stb. Nekem is ott van a The Day of the Triffids valahol a végeláthatatlan listában, amely túl gyorsan nő és túl lassan apad...

Van nekem ilyen listám, csak nekem is egyre csak nő, és kevésbé fogy.:D
Nade, hogy ne legyek teljesen off, nemrég kezdtem el a Háború és békét, remélem jó kis olvasmány lesz belőle. (most még csak kb az első 100 oldalon vagyok túl:D)
Isten meghalt és mi öltük meg őt
-Nietzsche

Fazék

Én inkább megszűntettem ezt a listámat, mert csak gyűlt és gyűlt és egyre cikibb volt belenézni időnként...

De most karácsonyra "megvették" a szüleim nékem az H.P.Lovecraft összes művei 3. kötetet, illetve Stanislaw Lem teljes science-fiction univerzuma I. és II. kötetet, szóval most lesz mit olvasnom egy ideig amúgy is :D

Jelenleg J. Goldenlane-től a Szélhámos és a varázslót olvasom újra, mert jó :)

kikuchiyo

Quote from: Fazék on 2006-12-24, 21:12:06
illetve Stanislaw Lem teljes science-fiction univerzuma I. és II. kötetet

Neked is? :D

Nem igazán praktikus a kiadás egyébként, jó nagy és nehéz a két könyv, de legalább megvan egybe. És van benne egy pár novella, amit még nem olvastam.
Failure is the default option

thrall

Megkaptam barátnőmtől a Stephen King: halálos árnyék c. könyvet, kíváncsi vagyok már rá nagyon, milyen a könyv, cask még előtte be kell fejeznem a Da Vinchi kód-ot,mert nem szeretek könyveket félbehagyni :D

via_mala

Quote from: thrall on 2006-12-24, 23:02:48
Megkaptam barátnőmtől a Stephen King: halálos árnyék c. könyvet, kíváncsi vagyok már rá nagyon, milyen a könyv, cask még előtte be kell fejeznem a Da Vinchi kód-ot,mert nem szeretek könyveket félbehagyni :D
Nem is kell! Olvass több könyvet párhuzamosan! ;)
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

Ramiz

Quote from: Próféta on 2006-12-24, 16:33:07
Tarts Te is egy ilyen megsasolni!!!.txt fájlt, amelybe bejegyezgeted azokat a könyveket, filmeket, franctuggyamiket, amiket majd egyszer még meg szeretnél nézni / el szeretnél olvasni / stb. Nekem is ott van a The Day of the Triffids valahol a végeláthatatlan listában, amely túl gyorsan nő és túl lassan apad...
Nekem is van ilyen listám, külön filmre, animére, mangára, játékra és könyvre. :)

Quote from: via_mala on 2006-12-24, 23:27:15
Nem is kell! Olvass több könyvet párhuzamosan! ;)
:tezsvir:
Szerintem a párhuzamosan olvasott könyvek optimális száma: 2-3 darab.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

RE@L

Látom mindenki kapott Lem-et karácsonyra :D Jelentkeznék énis! Igaz csak az első kötetet, 2.-at majd szülinapomra kapom. Solaris-t még régebben olvastam, lehet elolvasom megint. Apropó nem tud vki torrentet a Takrovszkij féle verzióhoz? Nekem megvan magyarul a filmnek az első fele, sajna a második lemaradt :(

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

kikuchiyo

Failure is the default option

RE@L


"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Fazék

Quote from: Nakedape on 2006-12-27, 14:19:17
battle royale-nak van könyben is 2. része?
silly boy...
use the f*ing wiki :D

[spoiler]nem, nem tudtam volna ezt icq-n mondani neked, sokkal jobb érzés itt lehülyézni  :__devil:[/spoiler]

Nakedape

Quote from: Fazék on 2006-12-27, 14:37:06
Quote from: Nakedape on 2006-12-27, 14:19:17
battle royale-nak van könyben is 2. része?
silly boy...
use the f*ing wiki :D

[spoiler]nem, nem tudtam volna ezt icq-n mondani neked, sokkal jobb érzés itt lehülyézni  :__devil:[/spoiler]
:lul:

csak gondoltam hogy itt annyi  okosa ember van.. oksabbak mint a wiki..:D

de hogy on: tetszik a a könyv :cool:
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

krezga

Quote from: Ramiz on 2006-12-25, 02:14:32

Quote from: via_mala on 2006-12-24, 23:27:15
Nem is kell! Olvass több könyvet párhuzamosan! ;)
:tezsvir:
Szerintem a párhuzamosan olvasott könyvek optimális száma: 2-3 darab.

Jaja, az lenne az ideális, de van, hogy egyszerre ennél többet is olvasok:D Jelenleg 4 könyvet futtatok, de a 4.-nek nem jut eszembe a címe:D(tényleg megárt ez a sok könyv egyszerre:D)
Isten meghalt és mi öltük meg őt
-Nietzsche

kikuchiyo

Kellemesen csalódtam benne: az Index egykori leírása alapján azt hittem, hogy egy Japánt fogvicsorgatva gyalázó fércmű lesz, de szerencsére tévedtem.
Érdekesen és jól olvasható módon írja le Japán történetét a Nyugat felé való nyitástól kezdve a tokiói olimpiáig. Leginkább arra fekteti a hangsúlyt, hogy milyen közhangulat uralkodott az egyes korszakokban, és ez milyen kihatással volt a későbbi eseményekre.
Nekem sok újat tudott mondani.
Failure is the default option

noriko

Jeff Lindsay: Darkly Dreaming Dexter
avagy Lovely evening for a dismemberment, isn't it?  :D

Még direkt nem olvastam el, a korábbi véleményeket erről a könyvről, hogy tuti befolyásmentesen írjam meg a sajátom. Ecce:
[spoiler]Érdekes megoldást választott az író, egy ilyen sorozatgyilkosos történet megírására. A történetet teleszórta, akasztófahumorral, egy adag cinizmussal és az egészet a gyilkos szájába adta. Ezáltal a könyv nem is igazán sötét hangulatú, esetleg témáját sejtetően ijesztő, nem egy horror, és annyira nem is thriller. Az alaptéma persze attól még borzongató, de mellette ott a folyton élcelődő, önmagát és a helyzetet kifigurázó gyilkos, akinek még a legdurvább cselekményeihez is rögtön kapcsolódik valami apró megjegyzés, vagy egy-egy groteszk/morbid hasonlat, ami rögtön lightosabbá teszi a hangulatot és oldja a feszültséget. Ezek között a megjegyzések között van több nagyon jó is, úgyhogy ez számomra mindenképp dobott a történeten :)  Amúgy a leírások sem durvák, a cselekményeknél végig olyan kép volt előttem, mintha valami gyurmát formázgatott volna a gyilkos éppen.

Maga a végkifejlet viszont csalódást okozott. Ez a testvéres fordulat nem tetszett. Bár még rögtön a könyv elején kíváncsi lettem, hogy mi volt az az elhallgatott, gyerekkori élmény, ami ilyenné alakította Dextert... úgyhogy annyira nem volt meglepő, hogy ez lett végül a megoldás kulcsa, csak maga az élmény volt túlfabrikálva nekem. (egész animés lett :P) Ezzel, az író szerintem eléggé elrontotta az addig felépített hideg racionalitást, és logikát, amit Dexter magatartásán keresztül is sugárzott (az álmokat leszámítva).

ui:  azért Dexter nevelőcsaládja sem semmi az ilyen ,,gyere fiacskám, gyakoroljuk hogy kell ölni", ,,ó bátyókám, majdnem kibeleztél, de azért szeretlek és felejtsük el az egészet" féle hozzáállásaikkal.  :wtf: [/spoiler]
Film ami a könyv stílusáról jutott eszembe: Vérfagyasztó (Curdled)

szerk: még annyit fűznék hozzá, hogy a sorozatot nem láttam.
"I wish I could, but I don't want to."

kikuchiyo

Máris elolvastad?  :hail:

Rég volt, hogy ilyen gyorsan tudtam, olvasni, főleg angolul. És amilyen ütemben romlanak a szellemi képességeim, pár év múlva betűzni kell. :(
Failure is the default option

noriko

Quote from: kikuchiyo on 2007-01-02, 02:37:59
Rég volt, hogy ilyen gyorsan tudtam, olvasni, főleg angolul. És amilyen ütemben romlanak a szellemi képességeim, pár év múlva betűzni kell. :(
mert túlságosan ráálltál már a kanjikra mi?  :haha:
Ilyesmit gyorsan olvasok. :smile: Bárcsak a tankönyvekkel is így haladnék!... :frown:
"I wish I could, but I don't want to."

Ramiz

Quote from: noriko on 2007-01-02, 14:51:03Ilyesmit gyorsan olvasok. :smile: Bárcsak a tankönyvekkel is így haladnék!... :frown:
Ismerős... :D
Egyébként ezek az angol nyelvű krimik aránylag egyszerű nyelvtani szerkezetűek szoktak lenni, hogy könnyen lehessen falni őket. Ha az embert nem zavarja, hogy egy-két szót nem ért, akkor nagyon gyorsan lehet haladni (vagy ha elég penge hozzá, hogy minden szót értsen :) ).
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

kikuchiyo

A Dexternél pont zavart a kissé nyakatekert stílus és a sok alliteráció.
Az viszont meglepő, hogy mennyire kevés a káromkodás a sorozathoz képest. Az előemberként ábrázolt Doeakes-on kívül szinte senki sem használta őket.
Failure is the default option

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Ramiz

Atyaég! Mit találtam!!! :hopp:

http://www.cse.dmu.ac.uk/~mward/gkc/books/#FICTION

A nagyszerű G. K. Chesterton könyvei eredetiben, elektronikus formában a neten! :cool:
A Fater Brown sztorikat (rövid, 10-20 oldalas novellák) mindenkinek ajánlom, nem veszhettek semmit, ha elolvastok egyet, viszont könnyen rákattanhattok, mint én, ha bejön. Amolyan klasszikus, irodalmi krimi, amelyben a nyomozó egy szerény, egyszerű gondolkodású keresztény pap. Az ember, aki csütörtök volt, na ez viszont egy egészen elképesztő remekmű, zseniális könyv, valamiféle fantasztikus történet és rémálomszerű látomás egyszerre. Idemásolok belőle pár idézetet ízelítőnek.

[spoiler]"Is he really an anarchist, then?" she asked.

"Only in that sense I speak of," replied Syme; "or if you prefer it,
in that nonsense."

She drew her broad brows together and said abruptly--

"He wouldn't really use--bombs or that sort of thing?"

Syme broke into a great laugh, that seemed too large for his slight
and somewhat dandified figure.

"Good Lord, no!" he said, "that has to be done anonymously."

And at that the corners of her own mouth broke into a smile,
and she thought with a simultaneous pleasure of Gregory's
absurdity and of his safety.[/spoiler]

[spoiler]"Are you the new recruit?" said the invisible chief,
who seemed to have heard all about it.  "All right.
You are engaged."

Syme, quite swept off his feet, made a feeble fight against
this irrevocable phrase.

"I really have no experience," he began.

"No one has any experience," said the other, "of the Battle of Armageddon."

"But I am really unfit--"

"You are willing, that is enough," said the unknown.

"Well, really," said Syme, "I don't know any profession of which mere
willingness is the final test."

"I do," said the other--"martyrs. I am condemning you to death.
Good day."[/spoiler]

[spoiler]"Can that old corpse be following me?" he asked himself,
biting his yellow moustache.  "I stopped too long up in
that room, so that even such leaden feet could catch me up.
One comfort is, with a little brisk walking I can put a man
like that as far away as Timbuctoo.  Or am I too fanciful?
Was he really following me?  Surely Sunday would not be such
a fool as to send a lame man?"

He set off at a smart pace, twisting and whirling his stick, in the direction
of Covent Garden.  As he crossed the great market the snow increased,
growing blinding and bewildering as the afternoon began to darken.
The snow-flakes tormented him like a swarm of silver bees.
Getting into his eyes and beard, they added their unremitting futility
to his already irritated nerves; and by the time that he had come
at a swinging pace to the beginning of Fleet Street, he lost patience,
and finding a Sunday teashop, turned into it to take shelter.
He ordered another cup of black coffee as an excuse.  Scarcely had
he done so, when Professor de Worms hobbled heavily into the shop,
sat down with difficulty and ordered a glass of milk.[/spoiler]
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!