Négyszögletes, vékony, fa eredetû lapokból készített dolgok sok fekete jellel

Started by Ramiz, 2004-07-01, 18:29:24

Previous topic - Next topic

Randal

Quote from: Nakedape on 2007-09-16, 15:58:01

Történelmi regényeket javasoljatok már!! (olaszm velencés intrikásm v bármi középkoros please :D ), megint feltűnt, hogy az összes pont olvasott könyvem nem irodalom (evolution everywhere, its got me  :oops: )


Federico de Roberto: Az alkirályok (olasz polgárháború/ Szicília, jó kis korrajz egy családon keresztüli bemutatással)
Maurice Druon: Az elátkozott királyok (francia cucc)
Graham Shelby: Sötét lovagok (keresztes háborús)

És igen, Robert Merle + Umberto Eco (Rózsa Neve pl.)

Nem középkoris, de Graves: Én Claudius / Claudius az Isten

Ramiz

12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Member

Száll a kakukk fészkére
Member lenni lenyűgözve. Member nem találni szavakat. Ahelyett, hogy a gyökér orosz nyelvtant és igeragozást lestem volna ma reggel a buszon, végig kellett olvasnom. Már láttam anno a filmet, az nem vett le a lábamról, erős kezdés és befejezés, unalmas töltelék közép, gondoltam. De Z***** kolléga mesélte, hogy olvassa a könyvet és elég vad, ezért muszáj volt kivennem és elolvasnom. És láss csodát. Újabb példa arra, hogy NEM SZABAD filmet csinálni a könyvekből. Indián barátunk szemszögéből nézhettem végig mindazt, amit eddig kívülről láthattam, hallgathattam már-már műszaki könyvet megalázóan részletes gépies leírásait arról a világról, amit az Üzem ural, amiben mi csak utángyártott tucattermékek vagyunk, javításra várva. Fokozatosan követhetjük végig, amint Bromwel ismét "megnő", hogyan változtatja meg egy kényszerrabságból ide menekülő kissé erőszakos egyén az itteniek monoton életét és hogyan kísérlik meg letaszítani a kiskirályként uralkodó alkalmazottat, a Főnénit trónjáról. Hihetetlenül gátlásos személyiségek, magukba roskadva, hogy emberré válhassanak mindenütt, ahol a szem ellát, mert nem mernek kiállni magukért és mert félnek a Főnéni brutális "gyógyító" módszereitől.
Ajánlom mindenkinek, ha lesz megen valami könyves cucc, én ezt jelölöm. 11/10

Btw. aki látta a filmet és olvasta a könyvet, Cheswick benne volt a filmben vagy sem? Mert nekem nagyon nem rémlik, hogy ott lett volna, mintha a későbbi utódja szerepelt volna végig (akinek E-vel kezdődik a neve, de most nem ugrik be, hogy mi is).

Én

Egyetlen könyv, amit nem bánok, hogy anyám rábeszélt és elolvastam. :smile: Mondjuk nekem ennyire nem tetszett, csak simán tetszett.

Kazenokizu

Pirszinget a kígyónak

Nem akarom ragozni, nem is tudok jó elemzéseket írni, itt egy kritika, akit érdekel, olvassa el a könyv után (vannak benne spoilerek). Egy mondattal csak annyit írnék: engem földbe döngölt, szinte percekig nem tértem magamhoz, miután elolvastam. És ezért megbocsájtom neki azt a pár apró hibáját, amit kifogásoltam benne az elején. Olvassátok el, elgondolkodtató, egyszerre lehangoló és katartikus mű, a befejezése meg egyenesen tökéletes. Nagyon rövid (117 o.), nekem másfél óra volt kivégezni. :jee:

... mert boldogság nincsen, hiszen minden vágyad a megvalósulás pillanatában eltorzul, s inkább nyűg már, mint öröm. Ilyen az ember.

minuszmiki

Neil Gaiman - Amerikai istenek: Évek óta halogattam, nemrég megvettem, ma pedig elolvastam. Nagyon jól tettem. Sok minden eszembe jutott közben, de sokáig tartana összeszedni a gondolataimat, majd talán valamikor megteszem azért. Mindenesetre felkerült a nagyon rövid "tökéletes regények" listámra, biztos nem most olvastam el utoljára.

kikuchiyo

- Muginn vagy Huginn vagy akárhogy is hívnak: mondd, hogy 'Sohamár!'
- Baszd meg - szólt a holló.

:rotfl:
Failure is the default option

minuszmiki


Ramiz

12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Member

Filozófiából 3 könyvről kell tudni vmit, amit egy listáról kellett kiválaszani, a Szókratész Védőbeszédét már olvastam, ezekről tud vki vmit?

Nietzsche - Imígyen szóla Zarathustra (ezt muszáj volt választani :D)
Hobbes - Leviathan

Próféta

Quote from: Member on 2007-11-04, 21:54:22Nietzsche - Imígyen szóla Zarathustra (ezt muszáj volt választani :D)
Jaj, ez nagyon jó könyv, nagyon fontos, hogy megszületett, mert erről nevezte el Richard Strauss a zenéjét.

Member


Solid Snake

George Orwell: 1984

... ... ...  :eek:

Túlzás nélkül állíthatom, hogy a legjobb könyv, amit eddig életem során olvastam.

Draconire

Quote from: Solid Snake on 2007-11-11, 21:33:28
George Orwell: 1984

... ... ...  :eek:

Túlzás nélkül állíthatom, hogy a legjobb könyv, amit eddig életem során olvastam.
Akkor engedelmeddel kölcsönvenném. :3

Solid Snake


Bruce

Neil Gaiman: Csillagpor

Magával ragadó mese, felnőtteknek. Egyszerűen szép, ízig-vérig tündérmese, amit egy délelőtt alatt végigolvastam, mert nem volt szívem otthagyni, és a végén sajnáltam hogy vége lett... Még el tudtam volna lenni vele egy darabig, egyáltalán nem bántam volna ha háromszor-négyszer ilyen hosszú...

"Volt egyszer egy fiatalember, ki Szíve Vágyát áhította elnyerni."

A történet Tristran Thornról szól, aki elindul, hogy szerelme zálogául elhozzon egy hullócsillagot Victoriának. A gond csak az, hogy a csillag a Fal mögé esett, és ez pedig nem hétköznapi fal: a mi világunkat választja el a csodák és varázslatok világától. Tristran ennek ellenére elindul megkeresni a csillagot, ám a gondok csak akkor kezdődnek, mikor megtalálja...

Ha valaki szereti a meséket (és ki az, aki nem), ne sajnálja rá a pénzt. Vagy kérje Karácsonyra. Bőven megéri.

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Fazék

Quote from: Bruce on 2007-11-16, 17:59:20Neil Gaiman: Csillagpor
Végülis nem annyira meglepő, hogy a film hírére kiadták magyarul is... de most nem tudom, hogy megvegyem-e vagy sem, ha már egyszer megvan angolul...
Színvonalas a fordítás? Mondjuk ha tetszett, akkor gondolom igen :)

Zsiga

Quote from: Fazék on 2007-11-16, 19:48:17
Színvonalas a fordítás? Mondjuk ha tetszett, akkor gondolom igen :)
Sétálj be egy könyvesboltba és olvasd el az első pár oldalt. :)

Bruce

Quote from: Fazék on 2007-11-16, 19:48:17

Színvonalas a fordítás? Mondjuk ha tetszett, akkor gondolom igen :)
Szerintem igen, és erre kényes vagyok. Persze jobban örültem volna, ha angolul tudom megszerezni, de az nem olyan egyszerű, mint amilyennek hangzik. De nem bántam meg. (Persze ez nem zárja ki, hogy idővel megszerzem angolul is :D)

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Eberinu

Gyerekek, nekem most akadta boltból a kezembe a Battle Royale és szabályosan nem bírom letteni:D Aki még nem tette volna, sürgösen futi és beszerezni! www.battleroyale.hu

Solid Snake

Quote from: Eberinu on 2007-11-21, 18:48:51
Gyerekek, nekem most akadta boltból a kezembe a Battle Royale és szabályosan nem bírom letteni:D Aki még nem tette volna, sürgösen futi és beszerezni! www.battleroyale.hu

Hmmm... maga a cím ismerős, az alaptörténet pedig  :wtf:.
Nagyon slowpoke vagyok, hogyha most hallok először róla?  :D

minuszmiki

Quote from: Solid Snake on 2007-11-21, 19:07:21
Quote from: Eberinu on 2007-11-21, 18:48:51
Gyerekek, nekem most akadta boltból a kezembe a Battle Royale és szabályosan nem bírom letteni:D Aki még nem tette volna, sürgösen futi és beszerezni! www.battleroyale.hu

Hmmm... maga a cím ismerős, az alaptörténet pedig  :wtf:.
Nagyon slowpoke vagyok, hogyha most hallok először róla?  :D
Az, itt a fórumon is előkerült már párszor. ;)

Kvikveg

A filmcim miatt lehet ismeros, konyv nekem is itt van a polcon. Annyira nem volt atuto (reszben film miatt), de erdekes. Eeeerdekes...  :3x3:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Ramiz

Szerintem a filmnél annyival többet se a könyv, se a manga nem hoz, hiába sokkal részletesebbek. A könyv bónusz "hibája", hogy nehéz megjegyezni a neveket (a mangában legalább az arcokat látod). Viszont a főszereplők például elég semmilyenek a filmben, a mangában és a könyvben viszont jobban meg lehet őket ismerni.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Lythis

A könyvben egyszerűen halálra idegesített a kretén fonetikus névátírás. Valahogy olyan erőltetett volt. Persze gondolom az átlag magyar olvasónak ez így könnyebb, de a Joszuke és tsai szintű átiratoktól falkaparhatnékom volt...

Nakedape

én élveztem a a könyvben, hogy sokkal jobban, megismerehetjük a világot, a helyzetet, nem csak a konkrét "eseményt"
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Eberinu

740 oldal kb. a könyv, most taltok 260 körül és már csak 25en élnek. A filmet nem láttam,csak bele bele néztem youtubeon, és sajnos rohadtul eltér a könyvtől a film...sőt, a film kevésbe brutális mint a könyv....a mangát most töltöm,de abból is láttam néhány képet, és az ultradurva, és nagyon jol ki vannak benne dolgozva a csonkolások,stb. De eddig a könyv viszi a prímet. Annyira jól vannak leírva a dolgok, és a gondolatmenetek. Egy másik könyv amit hasonlóan élveztem a Skrupulus Fondor volt. Ez valakinek ismerős?

Fazék

Kétségbeesetten keresem a következő könyveimet:
H.P.Lovecraft összes 1. kötet
Terry Pratchett - Erik

immár legalább fél éve semmit sem tudok a hollétükről, gyanítom, hogy ebből újravásárlás lesz... :(

Ramiz

Quote from: Fazék on 2007-12-03, 10:15:37
immár legalább fél éve semmit sem tudok a hollétükről, gyanítom, hogy ebből újravásárlás lesz... :(

Velem is előfordult hasonló. Azóta minden könyvbe beleírom a nevem és egy listát vezetek a kölcsönadásokról, de még ez a módszer sem működik tökéletesen... :rolleyes:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

hirtelen rohadt erős gyanúm támadt, ahogy ránéztem a könyvespolcomra. földerengett előttem egy kép, ahogy az Erik könyv pár Neil Gaiman könyvvel egyetemben a többi Terry Pratchett könyv fölé volt tornyozva, csak úgy össze-vissza... azóta már elrendeztem a könyveket. de valamiért mégis fontos volt ez a kép. fölálltam az ágyra, levettem hát a fallabdaütőt a könyvek fölül. felkészülve a legrosszabbra benyúltam látatlanban a Terry Pratchett könyvek mögé. és igen. ott volt az Erik...

ne mondjatok semmit...


mondjuk hacsak nincs valami komoly dimenziós torzulás a könyvespolcomnál (ugyebár tudvalevő, hogy nagy mennyiségű ezáltal nagy össztömeget képviselő könyvek esetében ez könnyedén előfordulhat, de talán még nálam nincs ennyi könyv), akkor az H.P. Lovecraft könyv holléte továbbra is rejtély, de ezután a kis epizód után valahogy kevésbé érzek jogot a fölháborodott keresésére :haha: