Négyszögletes, vékony, fa eredetû lapokból készített dolgok sok fekete jellel

Started by Ramiz, 2004-07-01, 18:29:24

Previous topic - Next topic

Kvikveg

Azt hiszem a Halallabirintust vegigporgettem anno... es nem jott be. Konyvre szamitottam, nem jatekra.  :D
Illetve maximalista modon megneztem az alternativ utvonalakat is, de persze igy nem lehetett tenylegesen teljesen vegignezni a konyvet. Es ez idegesito volt.  :lul:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Én

Lol, pont a tűzhegy varázslójával játszottam csak, nem gondoltam volna hogy az volt az első :) Nagyon szerettem de elhánytam valahol...
Halállabirintusnak a címe ismerős, de asszem nem kezdtem bele.

Xzone

Quote from: Kvikveg on 2009-09-29, 21:39:06
Azt hiszem a Halallabirintust vegigporgettem anno... es nem jott be. Konyvre szamitottam, nem jatekra.  :D
Illetve maximalista modon megneztem az alternativ utvonalakat is, de persze igy nem lehetett tenylegesen teljesen vegignezni a konyvet. Es ez idegesito volt.  :lul:

A dead endeket az ilyenekben nem kell mind elolvasni :)

Én csak a Zagor legendáját találtam meg a könyvespolcon, pedig szerintem több is megvolt.

Zsiga

QuoteA szekér olyannyira futott, hogy még a Titán világáról szóló háttérkönyvet is megérte piacra dobni, pedig az 1991-es viszonyokhoz képest meglehetősen borsos, 279 forintos árat kóstált.
Na nekem meg ez van meg. :)

Nakedape

Quote from: noriko on 2009-09-28, 12:49:06
Neil Gaiman: The Graveyard Book

Ha azt mondom, a könyvet Kipling Dzsungel könyve ihlette, a címmel összekombinálva már ki is lehet találni, mi az alaptörténet. Nobody Owens egy kisfiú, akit egy temető "lakossága" fogad örökbe. Nevelőszülei és legjobb barátai szellemek, ágya egy kripta.
A könyv az ő története.

Annyi Neil Gaiman könyv került már elő ebben a topicban, ezért is furcsállom, hogy erről eddig nem esett szó, és még csak meg sem lett említve! Tök jó kis könyv volt! Vannak benne Gaimantól megszokott furcsa karakterek és lények, és a sok furcsaságot teljesen természetesként mutatja be. A történet a könyv közepéig egészen izgalmas és fordulatos, és nem tudod, miket fog kihozni belőle, de aztán kissé belassul és kiszámíthatóbbá, kevésbé meghökkentővé válik a második fele sajnos, de azért összességében érdekes olvasmány. :)
Plusz pont jár azért a leírásért, amiben az egyik szereplő épp a legutóbb olvasott mangájából másolja a karaktereket. :D
Azt is tudni kell, hogy ez gyerekkönyv, de persze a Coraline is az volt és mégsem szokványos értelemben. :) Ennek a nyelvezete azért komolyabb már, inkább a Stardust-hoz hasonlítanám, csak ebben nincs 18-as karikás rész. :)

azért mert ez a legújjabbja gondolom (captobv, vagy mi)

de én is nagyon szerettem

amúgy stardustban van 18+os rész?
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

noriko

Hehe tényleg, nem is néztem, mikori.  :redface:
Akkor annyit nem is késett a megemlítése :D

Stardust: aha, asszem az elején, amikor megfogant a főhős.
"I wish I could, but I don't want to."

kikuchiyo

Az ember, aki csütörtök volt

Ramiz ajánlotta, ugye? Mint valami olyasminek a legnemesebb példányát, ami olyan, mint Dick, csak jobb?

[spoiler=Próféta, ha még el akarod olvasni, akkor ezt ne nyisd le]Én nagyot csalódtam ebben. Borzasztóan modorosan ír a szerző, unalmas és érdektelen. Volt, ahol kihagytam pár oldalt és csak utólag tűnt fel. Sehol nem volt a WTF-élmény, legfeljebb a WTF is this shit? formájában.[/spoiler]
Failure is the default option

Ramiz

Quote from: kikuchiyo on 2009-10-04, 20:30:56
Az ember, aki csütörtök volt

Ramiz ajánlotta, ugye? Mint valami olyasminek a legnemesebb példányát, ami olyan, mint Dick, csak jobb?

[spoiler=Próféta, ha még el akarod olvasni, akkor ezt ne nyisd le]Én nagyot csalódtam ebben. Borzasztóan modorosan ír a szerző, unalmas és érdektelen. Volt, ahol kihagytam pár oldalt és csak utólag tűnt fel. Sehol nem volt a WTF-élmény, legfeljebb a WTF is this shit? formájában.[/spoiler]



[spoiler=fuckin theoretical physicist]

[/spoiler]
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

kikuchiyo

Failure is the default option

Kvikveg

Ummm, valaki olvasta az Ezermester ujsagot? Retro-time!
http://oldradio.tesla.hu/em.htm

QuoteA múlt évezred Ezermester lapszámai

Elkészültünk az Ezermester régi lapszámainak digitalizálásával! A következő nagy lépés a tartalom "felcímkézése", melynek során gyakorlatilag tartalomjegyzéket készítünk a cikkekhez. Így a cikkek és a teljes tartalom kereshetővé, rendszerezhetővé válik. Várjuk önkéntesek jelentkezését, akik segítenének a tartalom felcímkézésében.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Nakedape

Quote from: Kvikveg on 2009-10-10, 10:59:40
Ummm, valaki olvasta az Ezermester ujsagot? Retro-time!
http://oldradio.tesla.hu/em.htm

QuoteA múlt évezred Ezermester lapszámai

Elkészültünk az Ezermester régi lapszámainak digitalizálásával! A következő nagy lépés a tartalom "felcímkézése", melynek során gyakorlatilag tartalomjegyzéket készítünk a cikkekhez. Így a cikkek és a teljes tartalom kereshetővé, rendszerezhetővé válik. Várjuk önkéntesek jelentkezését, akik segítenének a tartalom felcímkézésében.
fúú, költözéskor nem hoztuk el :( nagyapának rengeteg volt, ezermester is volt, de durván, pár címlapot kimentettem, azok  a konyhámban poszterek
http://oldradio.tesla.hu/ezermester/1970.htm
1970ből három is, középen a legtökéletesebb ezermester címlap ever 1970/7: fürdőruhás jónő, lavórzuhany, tengerpart, trabant
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Kvikveg

Quote from: Nakedape on 2009-10-10, 11:26:29
fúú, költözéskor nem hoztuk el :( nagyapának rengeteg volt, ezermester is volt, de durván, pár címlapot kimentettem, azok  a konyhámban poszterek
http://oldradio.tesla.hu/ezermester/1970.htm
1970ből három is, középen a legtökéletesebb ezermester címlap ever 1970/7: fürdőruhás jónő, lavórzuhany, tengerpart, trabant
Ok itt rohogok. En meg nem neztem meg oket, ugyhogy ez mellbevago elmeny volt. XD
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

LiaLia

Quote from: Kvikveg on 2009-10-10, 10:59:40
Ummm, valaki olvasta az Ezermester ujsagot? Retro-time!
http://oldradio.tesla.hu/em.htm
Postázom apámnak a linket, lehet érdekelni fogja :smile:  Anno volt neki belőle jópár köteg, "antikok" is, és gyűjtögette a rádiótechnika évkönyveket is  :smile:

kikuchiyo

Nem tudjátok, hogy mi lett az F451.anyag.infoval?
(Sci-fi könyvek és novellák felbecsülhetetlen értékű online archívuma (volt?), ha valaki nem ismerné)
Failure is the default option

Zsiga

Egy része le van mentve, mondd hogy mi kell belőle.

kikuchiyo

 :appl: :hail:

Első körben nincs közte az, amit kerestem, második körben az összes kell :D
Failure is the default option


Makos



Zsiga

Van még ~2,5GB-nyi egyéb mindenféle e-book a gépemen (valószínű a fele legalább kétszer van meg, teljes a káosz a könyv alkönyvtáramban), ha leírjátok hogy mi kéne megnézem majd holnap hogy megvan-e.

kikuchiyo

Kedvem támadt újra elolvasni a Nehéz istennek lenni-t (by Arkagyij & Borisz Sztrugackij) magyarul.
Angolul megvan, dehát orosz szerzőket minek olvasson angolul az ember.

szerk: Zsiga, majd emlékeztess, hogy hívjalak meg egy sörre, ha legközelebb találkozunk...
Failure is the default option

Zsiga


Raggie

Nekem meg olyan ötletem támadt, hogy újra elolvasom a Gyűrűk Urá-t... kíváncsi vagyok, hogy így jópár év után mennyire fog tetszeni... :)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Nakedape

Quote from: Raggie on 2009-10-20, 15:11:13
Nekem meg olyan ötletem támadt, hogy újra elolvasom a Gyűrűk Urá-t... kíváncsi vagyok, hogy így jópár év után mennyire fog tetszeni... :)
[spoiler]Gandalf Dies on Page 596[/spoiler]
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

LiaLia

Quote from: Nakedape on 2009-10-20, 15:28:43
Quote from: Raggie on 2009-10-20, 15:11:13
Nekem meg olyan ötletem támadt, hogy újra elolvasom a Gyűrűk Urá-t... kíváncsi vagyok, hogy így jópár év után mennyire fog tetszeni... :)
[spoiler]Gandalf Dies on Page 596[/spoiler]
:D
Most az Eragon 296. oldalánál tartok, és még legalább ugyanennyi hátra van. A Gyűrűk Ura marad nekem egyelőre filmen....ahogy láttam a könyv nagyságát. :smile:

Makos


Zsiga

Quote from: Raggie on 2009-10-20, 15:11:13
Nekem meg olyan ötletem támadt, hogy újra elolvasom a Gyűrűk Urá-t... kíváncsi vagyok, hogy így jópár év után mennyire fog tetszeni... :)
Angolul olvastad már? Ha nem, akkor olvasd el úgy is, megéri.

Raggie

Quote from: Zsiga on 2009-10-21, 13:53:41
Quote from: Raggie on 2009-10-20, 15:11:13
Nekem meg olyan ötletem támadt, hogy újra elolvasom a Gyűrűk Urá-t... kíváncsi vagyok, hogy így jópár év után mennyire fog tetszeni... :)
Angolul olvastad már? Ha nem, akkor olvasd el úgy is, megéri.
:D persze, csak épp nincs meg angolul! :D
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Zsiga

Szólsz és kölcsönadom. :)
(Csak add vissza ha elolvastad, egyet már elhagytam így. :D)

LiaLia

Quote from: Makos on 2009-10-21, 12:39:00
Eragon-ból meg ne nézd meg a filmet.

Ennyire szörnyű?  :zomg: Pedig kölcsönkértem a filmet is, hogy majd a könyv után megnézném.