Anime információs sarok

Started by .Attila, 2004-07-02, 21:26:26

Previous topic - Next topic

sirtomi

Tudnátok mondani valami rövid tv vagy ova animet, vagy filmet, ami akció dús, viszonylag jó a története és nem kell sokat gondolkodni hozzá?  :smile:

Cobra

Macross Plus, Zero ; Escaflowne Movie.
Bár nem lövöldözős akció, de ott vannak az Initial D Movie-k (3rd, Battle és Extra Stage) is.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Manu

Quote from: sirtomi on 2006-04-17, 15:50:29
Tudnátok mondani valami rövid tv vagy ova animet, vagy filmet, ami akció dús, viszonylag jó a története és nem kell sokat gondolkodni hozzá?  :smile:
Jah, tegnap néztem a Macross Zero-t, pont ilyen volt.

sirtomi

Köszi! Valamelyiket megnézem :)

Relunx

QuoteOriginally Posted by sirtomi
Tudnátok mondani valami rövid tv vagy ova animet, vagy filmet, ami akció dús, viszonylag jó a története és nem kell sokat gondolkodni hozzá?
Mezzo Forte

Relunx

SaiyaGin

Nem tudjátok, hogy mikor jön ki a kislemez az OMG 2 openinghez?

Manitu

Quote from: SaiyaGin on 2006-04-21, 20:46:09
Nem tudjátok, hogy mikor jön ki a kislemez az OMG 2 openinghez?
április 26


Necrid^

Quote from: Cobra on 2006-04-17, 17:01:43
Bár nem lövöldözős akció, de ott vannak az Initial D Movie-k (3rd, Battle és Extra Stage) is.
Azt én is Aljánlanám.
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

SaiyaGin


kikuchiyo

Failure is the default option

Member

JUNGLE FINAL végén ki vala írva, hogy "See you again..."
Akkor ezek szerint a cím (FINAL) ellenére mégis terveznek hozzá még vmit? Elvégre a befejezés szót nem ismerték... Remélem, jó kis egyestés film. :D

Manu

Necridnek szeretettel:

A Detective Conan Movie Vol 10. már két hete vezeti Japánban a toplistát a mozikban, míg pl. az Underworld Evolution a 10.  :hopp:

SaiyaGin

Quote from: Manu on 2006-04-27, 19:09:41
Necridnek szeretettel:

A Detective Conan Movie Vol 10. már két hete vezeti Japánban a toplistát a mozikban, míg pl. az Underworld Evolution a 10.  :hopp:

:lazza:
Már a trailerei is izgalmasnak látszottak. :lazza:
Kíváncsi vagyok, mikor lesz feliratos verzió a neten. :haha:

Selmo

A ROLW-t milyen sorrendben kell - érdemes - nézni?

A tökéletesség unalmas.

Cobra

Ova -> TV
Crystania-t meg le se töltsd, semmi köze a Rolw-hoz, ráadásul mindenben gyengébb.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Necrid^

#915
Quote from: Manu on 2006-04-27, 19:09:41
Necridnek szeretettel:

A Detective Conan Movie Vol 10. már két hete vezeti Japánban a toplistát a mozikban, míg pl. az Underworld Evolution a 10.  :hopp:
tudom. alig várom a feliratos verziót :) http://www.boxofficemojo.com/intl/japan/
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Tomib

Sziasztok. Tudna nekem valaki abban segíteni, hogy hogyan tudom az ogg- fájlt hozzáigazítani az ogm-hez, mert a full metal panic magyar szinkronja csúszik egy kicsit.Esetleg valaki tud hozzá magyar feliratot( az első sorozathoz )?Köszike a segítséget

Member


Kraivan

Quote from: Member on 2006-04-29, 15:09:09
Nézd japánul, jó az.
Ez aztán a segítség.  :3x3:
Ha tudom én is le szoktam tölteni a szinkronokat, mert ha adott a lehetőség 1 okot mondj h miért ne bővítsem ki tömény 10 megával a file-t?
Amúgy a Trigun magyarban szerintem sokkal jobb lett mint az eredeti. :P
FMP meg nem ragadott meg.  :hehe:

Más kérdés:
Valaki tudna ajánlani valami komoly animet feminista tartalommal?
Remélem azért van ilyen is.

Kuroi Tenshi

Quote from: Kraivan on 2006-04-30, 14:27:31
Valaki tudna ajánlani valami komoly animet feminista tartalommal?
Remélem azért van ilyen is.
:3x3:
Feminista tartalom? Az meg milyen?
Nők szegecses bőrtangában pórázon vezetnek férfiakat?
Asszem ahhoz a H-részlegben kell körülnézned...
:hehe:

bocs, hosszú volta mai nap.
na de komolyan, feminista tartalom? egy olyat se láttam, amire rá lehet fogni.

Kraivan

#920
Öööö...
Az a szadoizmus. És jó esetben a férfi mazochista, hogy azért mindkettő élvezze.  :hopp:

Kicsit utánanéztem a feminizmusnak, és ezt elég jónak találtam:
http://www.nane.hu/kiadvanyok/szorolapok/miafeminizmus.rtf
Itt meg egy kis "teszt".
http://www.nane.hu/kiadvanyok/szorolapok/fem_teszt.rtf
Annyiban hibás hogy két eredmény "születhet". Feministapárti / ellenes. Én ott vagyok, hogy hidegen hagy az egész, mert mindkettő emberből van. Én meg misanthropi-kus vagyok.  :morci:  :hehe:

A célom az lenne, hogy egy nemrégiben megismert feminista leányzónak (aki igencsak komolyan veszi ezt a gondolkodást) mutassak egy olyan anime-t, ami kimondottan tetszésére lenne. Neki sajnos nem elég az, hogy az "anime nem egyenlő rajzfilm és gyere nézd meg ezt" taktika. Szerintem egy Csajkommandótól lehet rosszul lenne, mert ott nőké a főszerep, mégis "megalázva" lennének mutatva, mert ugyebár nem sok ruha van egy-két női harcoson.

De elolvasva a cikket, oda jutottam, hogy sok olyan animem van nekem is amit szívesen megnézethetek vele. És igazából nem sok anime-t tudnék ami borzolná az idegeit.
Azért még érdekelne, hátha van mégis olyan anime, ami ezeket a mozgalmakat foglalja magába, egy feminista nő van a középpontban. Mert az efféle gondolatmenetű animek meg szokták mutatni az érem másik oldalát is. Teszem azt az erősen férfigyűlölő leányzó mégiscsak talál férfit akit megszeret, esetleg főhősnőnk belátja hogy amit tesz az túlzás, stb...

Na de mindegy. Legalább annyi eredménye lett ennek a hozzászólásnak, hogy tévhiteket pusztítok. (ez kishíján a hobbim  :smile:)

Más:
http://www.otogi-zoshi.com/dvd1.html
Ezt az anime-t nem találom pedig jó néhány helyet bejártam.

Aki tud torrent, dc-t vagy bármit vísitson.

2005-ben kiadott film, és a trailer alapján igencsak jónak tűnik.
De film, azaz nem kell várnom míg 13, 24, 26, 2milliárd részt letölt a gépem.

Cobra

Sejtem milyen enime-t szeretnél találni, de nem nagyon tudok olyat mondani, ahol a női szereplők közül legalább 1 ne fanservice céljából lenne a történetben. MEg milyen kategória kellene, dráma, romantika, fantasy?
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kraivan

A drámai vonások talán a legjobbak. De én nyitott vagyok mindenre. Szerintem leírásokról adj linket, és kiderül, hogy letöltöm-e vagy sem. (99% valószínűsége hogy igen, mert éjjel-nappal anime-t nézek, és a 45 giga amit összeszedtem 1 hónap alatt kezd elfogyni)

Próféta

#923
Feminista?
Hmmmm.
Egy kicsit a ROD TV ilyen, nem? Mert ott a csupa jókislány összepakolja a csupa rosszsrácot.
Erősítsen meg valaki, bocs ha nem.

Ja még valami. Én nem láttam, de akinek volt szerencséje hozzá, megmondhatná, hogy az Utena nem valami ilyesmi-e.

Kraivan

Oh igen...
Ez az Otogi Zoshi amit belinkeltem egy feminista újságból van. Ebből az anime-ből szedtek vaklami képet, amikor az anime-kről írtak egy cikket. És ajánlják. A trailert megnézve igencsak jóságosnak tűnik. Kedvemre való.
Viszont ahhoz képest h 2005 márciusában megjelent, nem találok semmit róla. :( Pedig az AnimeYuMe-n igencsak akad egy pár új anime.

Fazék

#925
a legtriviálisabb miért nem jut senkinek se eszébe? ugyan nem feminista, de erős női karakterei vannak, cselekednek, megmentik népüket, vagy éppen a szüleiket, vagy éppen csak jó boszorkány válik belőlük, stb :) szóval tessék vele Hayao Miyazaki filmeket nézetni. Talán az ottani nőábrázolásba nem tud majd belekötni :)

szerk: vagy ezeket már látta?

Manitu

Quote from: Kraivan on 2006-05-01, 10:40:07Más:
http://www.otogi-zoshi.com/dvd1.html
Ezt az anime-t nem találom pedig jó néhány helyet bejártam.

Aki tud torrent, dc-t vagy bármit vísitson.

2005-ben kiadott film, és a trailer alapján igencsak jónak tűnik.
De film, azaz nem kell várnom míg 13, 24, 26, 2milliárd részt letölt a gépem.
Nem nyert, ez egy 26 részes sorozat. Amit linkeltél, az az amerikai kiadás első DVD-jére vonatkozik.
anidb
ANN
torrent: 01-13 14-26


Hiei-sama

Nehany embernek nem artana kicsit skillesedni ugyanis Otogizoushi meg ftp-n is fent van ;)

Kraivan

Quote from: Hiei-sama on 2006-05-01, 15:57:26
Nehany embernek nem artana kicsit skillesedni ugyanis Otogizoushi meg ftp-n is fent van ;)

Megszokás. Mostanában bármi amiről olvastam ftp-n pont nem volt fenn. Erre richtig hogy az első anime amire elkezdem verni az üstdobot h merre van ott van ahol elsőnek kellene néznem.

Skillesedni... Annyira magas szinten és olyan sok skillem, hogy azt se tudom melyiket használjam néha.  :Kiraly:

kikuchiyo

Az általam már többször ajánlott Princess Arete pl. kifejezetten jó, ha egy feminista nőt akarsz meggyőzni vele.
A főszereplő női karakter az egyetlen, aki az általános végpusztuláson és tespedtségen változtatni tud, és megváltoztatja a világot. (A könyv, amiből készült, állítólag sokkal jobban ráment erre, de a film rendezői kigyomlálták a feminista szempontok jelentős részét -  de azért maradt valamennyi.)
Failure is the default option