Anime információs sarok

Started by .Attila, 2004-07-02, 21:26:26

Previous topic - Next topic

Member

Nagy tudású, művelt feleim! Valaki tudna nekem segíteni? Melyik animében volt EEÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖ jellegű hangja a macskának? Először a Trigunra tippeltem, de abban rövid NYA' hangot ad ki és kész.

Selmo

Jött ki normális fantasy vagy sci-fi az elmúlt pár szezonban?  Mecha és hárem nem érdekel.

A tökéletesség unalmas.

kelvor

Psycho-pass esetleg a sci-fi-hez?
Fantasy meg hm, nekem a Sword Art Online eléggé bejött.
Mondjuk lehet ezek már réginek számítanak, mostanában én sem követtem nyomon a dolgokat. Utoljára ezeket láttam.

SaiyaGin

Quote from: Selmo on 2013-04-21, 01:43:43
Jött ki normális fantasy vagy sci-fi az elmúlt pár szezonban?  Mecha és hárem nem érdekel.

Zetsuen no Tempest

-OJ-

Quote from: Selmo on 2013-04-21, 01:43:43
Jött ki normális fantasy az elmúlt pár szezonban?

Maoyuu Maou Yuusha, ugyanolyan mint a Spice & Wolf (készítők és szinkronhangok is ugyanazok) ^^

Kvikveg

Quote from: Member on 2012-11-24, 15:52:58
Nagy tudású, művelt feleim! Valaki tudna nekem segíteni? Melyik animében volt EEÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖ jellegű hangja a macskának? Először a Trigunra tippeltem, de abban rövid NYA' hangot ad ki és kész.
Kiderult kozben?  :D
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Selmo

Köszi, belenézek mindegyikbe.

A tökéletesség unalmas.

Member

Quote from: Kvikveg on 2013-04-21, 12:24:48
Quote from: Member on 2012-11-24, 15:52:58
Nagy tudású, művelt feleim! Valaki tudna nekem segíteni? Melyik animében volt EEÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖ jellegű hangja a macskának? Először a Trigunra tippeltem, de abban rövid NYA' hangot ad ki és kész.
Kiderult kozben?  :D
Inkább a Zoo Tychoon kecskehangját használtam végül.


SaiyaGin

Holnap 20:15-től Brave Story a Super RTL-en.

Selmo

Romantikus cuccot keresek, amiben nincs hárem és a Toradorához hasonló, idióta tsundere karaktert is elkerülném. Mielőtt ajánlanátok nézzétek meg a listám, mert sokat láttam már, nem véletlenül itt kérdezek, kifogytam a similar animékből. :)

A tökéletesség unalmas.

-OJ-

Amagami SS
KimiKiss Pure Rouge
Ano Natsu de Matteru
True Tears
Sakurasou no Pet na Kanojo
Mashiroiro Symphony
Nazo no Kanojo X

Selmo

Amagami SS hárem
KimiKiss Pure Rouge -> listára
Ano Natsu de Matteru love polygon
True Tears love polygon
Sakurasou no Pet na Kanojo ezt az ismertetőt már egyszer olvastam, de nem győzött meg, valaki győzzön meg
Mashiroiro Symphony hárem
Nazo no Kanojo X -> listára

Jöhetnek még. :D

A tökéletesség unalmas.

Darkstar

A Mashiro kicsit fura, mert végülis ráfogható, hogy hárem, de annyira mégsem. Spoiler lenne, ha lelőném, hogy miért.

QuoteToradorához hasonló, idióta tsundere

Muh nig
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

-OJ-

#2804


Szvsz, hülye az, aki Taigát választja Ami helyett :gyagya:




Quote from: Selmo on 2013-05-22, 22:07:08
Amagami SS hárem

Valójában nem az :rotfl:
Lényegében hat különálló sztoriból áll a sorozat, amelyekben négy epizódonként mindig más lánnyal romantikázik a főhős. De mindig csak eggyel! És a negyedik epizód gyakran 'évekkel később' epilógussal végződik ahol van család, gyerek, stb :cool:



Quote from: Selmo on 2013-05-22, 22:07:08
Sakurasou no Pet na Kanojo ezt az ismertetőt már egyszer olvastam, de nem győzött meg, valaki győzzön meg

* állati jó humora van, ha bírod a nagy WTF reakciókat, mert a főhőst egy rakás őrült zseni veszi körül
* több pár is kialakul menet közben, tehát nem a főszereplőbe szerelmes minden lány,
* a románc is jópofa benne , de jóval nagyobb hangsúlyt fektetnek a társadalomban való érvényesülésre (önmegvalósítás, munkakeresés, stb) és nem csak a főszereplő személyével kapcsolatban.




Quote from: Selmo on 2013-05-22, 22:07:08
True Tears love polygon
Mashiroiro Symphony hárem

Csak annyira, mint a ToraDora. Ezekben is három lány érdeklődik az egy srác iránt, de az egyik gyorsan kiesik, és kettőből kell kiválasztania az igazit, amit meg is tesz. Tehát nem nyitott a befejezés :szemuveges:

Selmo

Quote from: -OJ- on 2013-05-22, 22:30:09

Quote from: Selmo on 2013-05-22, 22:07:08
Sakurasou no Pet na Kanojo ezt az ismertetőt már egyszer olvastam, de nem győzött meg, valaki győzzön meg

* állati jó humora van, ha bírod a nagy WTF reakciókat, mert a főhőst egy rakás őrült zseni veszi körül
* több pár is kialakul menet közben, tehát nem a főszereplőbe szerelmes minden lány,
* a románc is jópofa benne , de jóval nagyobb hangsúlyt fektetnek a társadalomban való érvényesülésre (önmegvalósítás, munkakeresés, stb) és nem csak a főszereplő személyével kapcsolatban.
Igazából az alapszitu nem tetszett, hogy pórázontartott zseni, de akkor belenézek. Meg az Amagamiba is.

Quote from: -OJ- on 2013-05-22, 22:30:09
Ezekben is három lány érdeklődik az egy srác iránt, de az egyik gyorsan kiesik, és kettőből kell kiválasztania az igazit
Ez az amit elkerülnék. :D

Quote from: Darkstar on 2013-05-22, 22:27:29
QuoteToradorához hasonló, idióta tsundere
Muh nig
A Shana féle kussolj tetszett, hiányoltam is a folytatásokból, de a nememlékszem csaj mikor az esőben ordibált, hogy Yuuji, akkor nem tudtam eldönteni, hogy mivel verjem be a monitort. Ennek örömére még van monitorom, a jövőben pedig megkímélném magam a hasonló mindjártletekeremafejét élményektől.

A tökéletesség unalmas.

-OJ-

#2806
Quote from: Selmo on 2013-05-22, 22:44:36
Ez az amit elkerülnék. :D

Félsz, hogy 'rosszat' választ? ^^"

Suzuka - itt kezdettől fogva egy pár van kialakulóban (bár a srácot néha kísértésbe viszik, de azért ellenáll), de a sztori csak a mangában fejeződik be.
Yosuga no Sora - ez is olyan route-okra osztott, mint az Amagami, de itt még szex is van (és mutatják is) :kocc:
Myself ; Yourself - ebben is csak egy pár van, és a romantika mellett van dráma és tragédia is
Yotsunoha - loli love :redface:
Kaichou wa Maid-sama! - tipikus shoujo, tsundere kemény csaj és a vele genya srác

Selmo

#2807
Nem, most maga a vetélkedés az, ami kikészítene. Amik így eszembejutnak: Lovely complex, Kimi ni todoke, Ef, Itazura na kiss, Rec. Ilyesmik jöhetnek. Lehet teszek mégegy próbát a Bokura ga itával, annak idején nem bírtam csak 3 részt belőle.
Az első 3-ba belenézek.
A 3.-ba belenézek.

A tökéletesség unalmas.

Selmo

Új hét, új igények. :D Szóval valami komolyabb dolog érdekelne. Eddig a Monster, Paranoia Agent és Blood+ van a listán és jöhet bármi, ami hasonlít a következőkhöz: LOGH, Claymore, Berserk, Ga-Rei: Zero, Gunslinger Girl, Ergo proxy, Steins;Gate, Chrno Crusade stb. Shiguruihoz hasonló nem érdekel.

A tökéletesség unalmas.

Junchi

A Blood+-t szerintem nyugodtan húzd ki. Felebaráti jó tanács. :3

Amúgy:

Shiki (a debil design ne rémisszen el, egy egészen kiváló sorozat), Gankutsuou (szintén zseniális), Tatami Galaxy, esetleg Versailles no Bara, ami bár NAGYON retro (és shoujo), de ugyanakkor nagyon komoly is egyben.

Csak így pár a kedvenceimből és azokból, amiket nem láttam a listádban.

Zelda

Quote from: Selmo on 2013-05-29, 20:44:53
Új hét, új igények. :D Szóval valami komolyabb dolog érdekelne. Eddig a Monster, Paranoia Agent és Blood+ van a listán és jöhet bármi, ami hasonlít a következőkhöz: LOGH, Claymore, Berserk, Ga-Rei: Zero, Gunslinger Girl, Ergo proxy, Steins;Gate, Chrno Crusade stb. Shiguruihoz hasonló nem érdekel.
A Steins;Gate-et alapul véve ajánlom a következőket: (a listádat is megnéztem)
Ghost Hound (ennek a grafikáját lehet, hogy kicsit szoknod kell)
Kara no Kyoukai (Garden of Sinners) mozik (Érdemes utánanézned, milyen sorrendben nézed az epizódokat. Átlag hossz 45 perc, de az 5. mozi az 2 órás, és extrém WTF, bár ez a címéből is lejön xD A grafika állati, és sztem a sztori rohadtjó.)
Claymore alapján:
Deadman Wonderland
Highschool of the Dead

És ráadásnak ajánlanám még az Another-t is. (Én bírtam.)

Selmo

Quote from: Junchi on 2013-05-29, 21:00:07
A Blood+-t szerintem nyugodtan húzd ki. Felebaráti jó tanács. :3

Amúgy:

Shiki (a debil design ne rémisszen el, egy egészen kiváló sorozat), Gankutsuou (szintén zseniális), Tatami Galaxy, esetleg Versailles no Bara, ami bár NAGYON retro (és shoujo), de ugyanakkor nagyon komoly is egyben.

Csak így pár a kedvenceimből és azokból, amiket nem láttam a listádban.
Első kettőbe belenézek, köszi.
Quote from: Zelda on 2013-05-29, 21:39:52
A Steins;Gate-et alapul véve ajánlom a következőket: (a listádat is megnéztem)
Ghost Hound (ennek a grafikáját lehet, hogy kicsit szoknod kell)
Kara no Kyoukai (Garden of Sinners) mozik (Érdemes utánanézned, milyen sorrendben nézed az epizódokat. Átlag hossz 45 perc, de az 5. mozi az 2 órás, és extrém WTF, bár ez a címéből is lejön xD A grafika állati, és sztem a sztori rohadtjó.)
Claymore alapján:
Deadman Wonderland
Highschool of the Dead

És ráadásnak ajánlanám még az Another-t is. (Én bírtam.)
Ezekbe is belelesek, neked is köszi.

A tökéletesség unalmas.

Cloud

Highschool of the Dead sorozatot azért merész a Steins;Gate-hez hasonlítani. :D

Megmurdel

Az nem Claymore-hoz hasonlítva inkább? :D

Zelda

Quote from: Cloud on 2013-05-30, 06:50:00
Highschool of the Dead sorozatot azért merész a Steins;Gate-hez hasonlítani. :D
Ha jól megnézed, a Claymore alapján ajánlottam  :D Elvégre műfajilag ég és föld a Steins;Gate-hez képest.

Cloud

Hát a Claymore-hoz sem hasonlítanám. :D

Selmo

Nem mintha nem láttam volna, csak ugye anidb Gakuen Mokushiroku néven hivatkozik rá. ;) Adtam is rá kemény 5 pontot.

A tökéletesség unalmas.

Megmurdel

Quote from: Cloud on 2013-05-30, 14:35:02
Hát a Claymore-hoz sem hasonlítanám. :D
Claymore-t nem láttam azér nem tudtam xD de akk meg úgyis mind1

-OJ-

Quote from: Selmo on 2013-05-29, 20:44:53
Új hét, új igények. :D Szóval valami komolyabb dolog érdekelne. Eddig a Monster, Paranoia Agent és Blood+ van a listán és jöhet bármi, ami hasonlít a következőkhöz: LOGH, Claymore, Berserk, Ga-Rei: Zero, Gunslinger Girl, Ergo proxy, Steins;Gate, Chrno Crusade stb. Shiguruihoz hasonló nem érdekel.

GunGrave - A Volt Egyszer Egy Amerika animeben. Az első rész Nagyon sz*r, de utána hatványozottan jobb lesz

Speed Grapher - filmnoiros, menekülős krimi az alvilág elől. Érdekes darab

Phantom: Requiem for the Phantom - bérgyilkos sztori az Urobutcher tollából :szemuveges:

ogre

gungrave: alapmű, jó grafika és plot

speed grapher: szerintem közepes, az alapötlet jó, a kivitelezése már nem fogott meg annyira, a végére nem is emlékszem

phantom: amikor néztem, lekötött, elég jól felépített, de sok szempontból túl klisés volt. gunslinger girl mellé persze jó párosítás.

shiki: utolsó részt leszámítva eléggé wtf volt szinte végig, plusz nem std grafika üdítően hatott

tatami galaxy: azt hiszem, nem láttam végig, érdekes, tetszett, nagyon gyors volt szövegileg, amit nehezen követtem egy darabig.

ghost hound: közepes

kara no kyoukai: top tier. izgalmas, szép, remek soundtrack, minden, ami kell. epic.

highschool of the dead: "boobs and gore, nothing more" :D ami vicces benne, hogy a mangában lévő dramaturgiai hibákat orvosolták, cserébe nem kapott második évadot :(