Tudomány és Technika

Started by Exo, 2004-07-08, 21:40:16

Previous topic - Next topic

Necrid^

Quote from: DarkstarHû, de ocsmányak!  :)

Mit vártál?:D
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

.Attila


Ramiz

Firefox az elsõ. :) Hmm.

----------
Már régebben meg akartam kérdezni: ha az orvostudomány olyan fejlett lenne, mint a cyberpunk világokban, akkor kicseréltetnétek szerveiteket robotszervekre, és ha igen, melyikeket?
Én pl a gerincemet kicseréltetném, bár azt a legnehezebb. Aztán a tüdõmet is egy olyanra, ami gyorsabban megköti az oxigént, azaz nem fulladok ki annyira. Végül a szemeimet (de azokat csak ha egészen biztos vagyok a dologban), hogy ne fájduljon meg bármennyi olvasástól, számítógépezéstõl sem, és lenne benne egy kis fényerõsítés is (éjszaka sem botlok fel mindenben, félfényben is tudok olvasni).
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

roderick

Quote from: RamizFirefox az elsõ. :) Hmm.

----------
Már régebben meg akartam kérdezni: ha az orvostudomány olyan fejlett lenne, mint a cyberpunk világokban, akkor kicseréltetnétek szerveiteket robotszervekre, és ha igen, melyikeket?
Én pl a gerincemet kicseréltetném, bár azt a legnehezebb. Aztán a tüdõmet is egy olyanra, ami gyorsabban megköti az oxigént, azaz nem fulladok ki annyira. Végül a szemeimet (de azokat csak ha egészen biztos vagyok a dologban), hogy ne fájduljon meg bármennyi olvasástól, számítógépezéstõl sem, és lenne benne egy kis fényerõsítés is (éjszaka sem botlok fel mindenben, félfényben is tudok olvasni).

Cyberagyon nem gondolkozol?  :_piszka:  (:))
amúgy én nem ilyen nagyban gondolkodom, beépített telefon, mp3 lejátszó... habár ezek úgyis státusszimbólumok lesznek... tüdöt amúgy is cserélni kell majd... de szvsz. nem éri meg nagyon ezen agyalni, mert szvsz. sokkal inkább az organikus technológiák fognak elterjedni... akármennyire és nem néznek ki olyan "cool"-osan...
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

syeren

Quote from: RamizFirefox az elsõ. :) Hmm.

----------
Már régebben meg akartam kérdezni: ha az orvostudomány olyan fejlett lenne, mint a cyberpunk világokban, akkor kicseréltetnétek szerveiteket robotszervekre, és ha igen, melyikeket?
Én pl a gerincemet kicseréltetném, bár azt a legnehezebb. Aztán a tüdõmet is egy olyanra, ami gyorsabban megköti az oxigént, azaz nem fulladok ki annyira. Végül a szemeimet (de azokat csak ha egészen biztos vagyok a dologban), hogy ne fájduljon meg bármennyi olvasástól, számítógépezéstõl sem, és lenne benne egy kis fényerõsítés is (éjszaka sem botlok fel mindenben, félfényben is tudok olvasni).
:_off: kicsit, de amire te gondolsz az majdnem olyan, mint a Star Trek sorozatokban a borg faj (  http://hu.wikipedia.org/wiki/Borg#Implant.C3.A1ci.C3.B3_.C3.A9letfogytig )
De ezek már nagyon túlzásba vitték a dolgot... Én nem szeretnék ilyen lenni!  :rolleyes:

Miura

Quote from: RamizFirefox az elsõ. :) Hmm.

----------
Már régebben meg akartam kérdezni: ha az orvostudomány olyan fejlett lenne, mint a cyberpunk világokban, akkor kicseréltetnétek szerveiteket robotszervekre, és ha igen, melyikeket?
Én pl a gerincemet kicseréltetném, bár azt a legnehezebb. Aztán a tüdõmet is egy olyanra, ami gyorsabban megköti az oxigént, azaz nem fulladok ki annyira. Végül a szemeimet (de azokat csak ha egészen biztos vagyok a dologban), hogy ne fájduljon meg bármennyi olvasástól, számítógépezéstõl sem, és lenne benne egy kis fényerõsítés is (éjszaka sem botlok fel mindenben, félfényben is tudok olvasni).
hmm és arra nem gondoltál,hogy ezeket a robotokat is elméletileg emberek gyártották..emberi hibákkal..szal én azért ilyenben nem bíznék meg annyira..
mivel emberek csinálták-->meghackelhetõ az egész(lásd GITS)...
"A szeretet hiányát az ember soha nem pótolhatja; ám a szeretet minden mást pótol."
(P. Matteo)

.Attila

Quote from: roderickCyberagyon nem gondolkozol?  :_piszka:  (:))
Azzal vigyázni kell, mert még a végén sorozatos kék halál lesz az eredmény :)

Ramiz

Quote from: Miurahmm és arra nem gondoltál,hogy ezeket a robotokat is elméletileg emberek gyártották..emberi hibákkal..szal én azért ilyenben nem bíznék meg annyira..
mivel emberek csinálták-->meghackelhetõ az egész(lásd GITS)...
Ezek független rendszeren lennének. Minek netelérés egy robottüdõnek?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Moha

Quote from: BonciAzzal vigyázni kell, mert még a végén sorozatos kék halál lesz az eredmény :)
Nem akarok Windows-os lélegeztetõgépre kerülni!!! :lol:

Btw, szerintem is inkább az eszközök válnak majd szervessé, nem pedig robotalkatrészeket ültetnek majd be.
Bár, szerintem ez még annyira a jövõ zenéje, hogy - ha egyáltalán lesz ilyen - addigra mi már rég nem leszünk forgalomban...

Ramiz

Lehet, de egy kis szövetmintát félre lehet tenni, hátha visszajövök megnézni, milyen a világ 2100-ban. :D Elsõ dolgom lesz beregelni ide újra Ramiz 2.0 néven. :lazza:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Flaser

#220
Neurális interface - AKA Cyberbrain (GITS).
Nálam ez az alap, s igazából fõleg erre várok.
Igazság szerint messze nem használjuk ki az agyunk - olyan implantra várok ami lehetõvé teszi száz éves guru tanfolyam nélkiül.

Egyik regény ötletemben az emberek egy része ilyet kap; s messze többrõl van szó mint az agy hálózatba kötése: Fel tudják pörgetni egy-egy agy terület mûködését, csökkentve a reakcióidõt; ill. párhuzamosítani egy feladatot több agyterület közt így növelve a mûködési sebességet vagy egyszerre több dologra valóban figyelni az idõosztás helyett.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

syeren

Quote from: BonciAzzal vigyázni kell, mert még a végén sorozatos kék halál lesz az eredmény :)
Az új Longhornban a kék mellett már vörös halál is lesz...!  :__devil:

Ramiz

Quote from: FlaserNeurális interface - AKA Cyberbrain (GITS).
Nálam ez az alap, s igazából fõleg erre várok.
Igazság szerint messze nem használjuk ki az agyunk - olyan implantra várok ami lehetõvé teszi száz éves guru tanfolyam nélkiül.

Egyik regény ötletemben az emberek egy része ilyet kap; s messze többrõl van szó mint az agy hálózatba kötése: Fel tudják pörgetni egy-egy agy terület mûködését, csökkentve a reakcióidõt; ill. párhuzamosítani egy feladatot több agyterület közt így növelve a mûködési sebességet vagy egyszerre több dologra valóban figyelni az idõosztás helyett.
Ez jól hangzik, de félnék, hogy egyéb implantokat is kapok tudtomon kívül... :eeek: pl agybomba.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

.Attila

Quote from: syerenAz új Longhornban a kék mellett már vörös halál is lesz...!  :__devil:
Lassacskán odáig "fejlõdik" a windows, hogy a szivárvány minden színében fog error ablakokat kidobni :)

Ramiz

#224
Három dimenziós feliratokat generál, amelyben közli, hogy "váratlan hiba történt"... persze a hiba senkinek se váratlan: se annak, aki a hibaüzenetet írta, se annak, aki aznap 10-edszer látja. :lol:

edit: úgy látom, a cyberpunkért nem vagytok nagyon oda. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Darkstar

Quote from: BonciLassacskán odáig "fejlõdik" a windows, hogy a szivárvány minden színében fog error ablakokat kidobni :)

És mindezt 3D-ben, hogy jól nézzen ki (és hogy meg kelljen venni a drágább gépeket  :rolleyes: ).
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Darkstar

Ide vág:
Ha Bill Gates csak 1 centet kapna minden Windows rendszerösszeomláskor... Úristen! Ezek szerint tényleg kap!
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Zelgadis

Quote from: Ramizedit: úgy látom, a cyberpunkért nem vagytok nagyon oda. :)

 :_off:
Az én Cps pályafutásom úgy kezdõdött, hogy elõször az alsó állkapcsom szállt el, majd a fél arcomat vitte el valami izének a karma (imádom az ilyen mesélõt  :rolleyes: )

Ramiz

Értette a lényeget... kaphattál volna pár király implantot. :D (Szembe épített lézerágyú és láncfûrész, Turbokiller mindent átharapó állkapocs stb. :lazza: )
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

roderick

Quote from: FlaserIgazság szerint messze nem használjuk ki az agyunk

Azért ez olyan cöcö... kihasználjuk mi az agyunk elég rendesen. Szokták mondogatni, hogy csak az 5%-át használjuk ki a kapacitásának de ez eléggé kamu... mondjuk bizonyos szempontból lehet ilyet mondani, de eléggé kompikált szerv, ahhoz hogy csakígy itélgessünk róla...
De persze azért jó ötlet kicsit felturbózni a dolgot, Shadowtech nevü Shadowrun kiegészítöt tudom ajánlani minden ilyen dolog iránt érdeklödönek, mert nagyon igényesen van megcsinálva benne a fantáziálgatás a jövöröl. Egyegy matematikai co-processor, vagy egy kis externaliált memória biztos jól jönne. nem kéne hülyeségeket magolni, csak alvás közben downloadoljuk a holnapi vizsgára az évszámokat/képleteket/stbket :)
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Ramiz

Animét is lehetne nem valósidõben nézni, hanem csak betölteni a file-t és egyben "átérezni"? Az elnyújtott részeknél ez nem is lenne rossz. :)
De ami engem a legjobban megfog az agy-számítógép fúzióból, az az lenne, hogy ha valamit erõsen elgondolsz, akkor azt le tudja olvasni az agyadról a számítógép, és meg tudja jeleníteni pl egy képernyõn. Persze lennének fehér foltok (nem képzelted el elsõre a szörnyekkel küzdõ hiányos öltözékû ninja nõ alsónemûjének színét), de a képernyõre pillantva ezeket rögtön elképzelnéd. Néhány óra munkával összerakhatnál magadnak egy filmet. Vagy be lehetne digitalizálni egy színész mozgásait, arckifejezéseit, és azt csinálná, amit te gondolsz el. Valóra válthatnád álmodat, és megtudhatnád, milyen látvány, amint Woody Allen egy testhezálló bõrruhában szaltókat és pörgéseket csinál a levegõben, miközben feldarabol húsz, mittudomén, rémülten menekülõ Lucasfejû ewokot.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Moha

Hehe, erre most hadd válaszoljak egy klasszikussal:
"A számítógép nem kívánságaink, hanem utasításaink szerint mûködik" :D
Odakint a rangidõs munkatárs mindig ezt szokta mondani, ha valami nem úgy mûködik a programban, ahogy kellene. És (jelenleg még) nagyon igaz az állítás. :)

Rounin

Quote from: RamizAnimét is lehetne nem valósidõben nézni, hanem csak betölteni a file-t és egyben "átérezni"? Az elnyújtott részeknél ez nem is lenne rossz. :)
De ami engem a legjobban megfog az agy-számítógép fúzióból, az az lenne, hogy ha valamit erõsen elgondolsz, akkor azt le tudja olvasni az agyadról a számítógép, és meg tudja jeleníteni pl egy képernyõn.

És éppen a számítógép elõtt ülve mélázol kapcsolatodról, meg hogy jó lenne feldobni egy kis változatossággal, mire a képernyõn elkezdenek lefutni a 18+ jelenetek sok-sok érdekesebbnél érdekesebb 'hölggyel', amit persze kedvesed nem fog tolerálni :D

Tyrael

Quote from: syerenAz új Longhornban a kék mellett már vörös halál is lesz...!  :__devil:
registryben at lehet allitani a kek halal szinet

Tyrael

Moha

Quote from: Rounina képernyõn elkezdenek lefutni a 18+ jelenetek sok-sok érdekesebbnél érdekesebb 'hölggyel', amit persze kedvesed nem fog tolerálni :D
Vagy utána szépen kinyomja a számlát is róla. :hehe:

Xaga

Quote from: Tyraelregistryben at lehet allitani a kek halal szinet

Hol??

Ramiz

Quote from: RouninÉs éppen a számítógép elõtt ülve mélázol kapcsolatodról, meg hogy jó lenne feldobni egy kis változatossággal, mire a képernyõn elkezdenek lefutni a 18+ jelenetek sok-sok érdekesebbnél érdekesebb 'hölggyel', amit persze kedvesed nem fog tolerálni :D
De, ha addigra neki is lesz pár plusz spéci szerve. Elvégre az orvostudomány is fejlõdik. :__devil:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Miura

Quote from: MohaHehe, erre most hadd válaszoljak egy klasszikussal:
"A számítógép nem kívánságaink, hanem utasításaink szerint mûködik" :D
Odakint a rangidõs munkatárs mindig ezt szokta mondani, ha valami nem úgy mûködik a programban, ahogy kellene. És (jelenleg még) nagyon igaz az állítás. :)
hihi ismerõs,nekem mást szoktak mondani..
"A számítógép könyörtelenül végrehajtja a hülyeségeidet"(programkódolással kapcsolatban mondták nekem;) )
"A szeretet hiányát az ember soha nem pótolhatja; ám a szeretet minden mást pótol."
(P. Matteo)

Flaser

Ja, de nekem akkor is rekurzív programozás a szivemcsücske - ??? míg megérted, ??? hogy ezen eddig mit nem értettél...
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Ramiz

Quote from: katzEngem elsõsorban a technika érdekel, nem a háború, és a II vh-s cuccokat majdem mind ismerem már. kinõttem a témát.
Ki lehet nõni ezt a témát? :3x3:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!