Tudomány és Technika

Started by Exo, 2004-07-08, 21:40:16

Previous topic - Next topic

katz

Quote from: RamizKi lehet nõni ezt a témát? :3x3:
Igen. Egy napon arra ébredtem, ha neten sem találok semmi uj, érdemleges infot a II vh haditechnikai eszközeirõl, de sok helyen pontatlanságok vannak, etc. Inkább haladtam a korral. Korea, Vietnám, Arab-izraeli háboruk, modern eszközök. A II vh vizválasztó volt a hadviselés során, és utánna minõségi lépés következett be a háborúzásban.

Djinn

Véletlenül nem tudja valaki, Canon PowerShot A60-as gépbe lehet 1Gb-os CF memóriát rakni? (úgy, hogy mûködik is  :rolleyes: ) Egyátalán van ennek ilyen határa?
Vagy ha tudtok egy oldalt, ahol utánanézhetnék az is jó lenne.
Köszi :)
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

katz

Quote from: DjinnVéletlenül nem tudja valaki, Canon PowerShot A60-as gépbe lehet 1Gb-os CF memóriát rakni? (úgy, hogy mûködik is  :rolleyes: ) Egyátalán van ennek ilyen határa?
Vagy ha tudtok egy oldalt, ahol utánanézhetnék az is jó lenne.
Köszi :)
Tessék
Elvileg korlátlan nagyságu memoriakártya rakható bele, szal lehet 1 GB is.

Djinn

Quote from: katzTessék
Elvileg korlátlan nagyságu memoriakártya rakható bele, szal lehet 1 GB is.
:merci: Tiéd örök hálám!!  :)
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Moha

Quote from: DjinnVagy ha tudtok egy oldalt, ahol utánanézhetnék az is jó lenne.
Köszi :)
Digitális fényképezõgép ügyben tudom ajánlani az Imaging Resource oldalát. Rengeteg típusról info, tesztképek, leírás, stb. nagyon részletesen.
Én anno innen választottam ki, hogy melyik gépet is vegyem meg.

Ramiz

A Canon Powershot széria (A60, A75 fõleg) olyan, mint a Nokia 3310-es volt ("népmobil") vagy a Trabant... :D Na jó, annyira azért nem erõs, de elég gyakori.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Dragon

De mért adnak neki olyan nevet, mintha egy Mortal Kombat speckó támadás lenne? :D
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Moha

Quote from: bpka000De mért adnak neki olyan nevet, mintha egy Mortal Kombat speckó támadás lenne? :D
Miért, az Olimpus-nak a Camedia jobb? ...komédia. :D

Darkstar

Itt is felteszem a kérdést: Nem tudja valaki, hogy hol szkennelnének be nekem egy-két száz oldalt viszonylag tûrhetõ áron?
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Cobra

Szerintem olcsóbb, ha veszel egy scannert :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

.Attila

Quote from: CobraSzerintem olcsóbb, ha veszel egy scannert :)
És scannelhet 3 napon keresztül egyfolytában :)

Ramiz

De olcsóbbnak olcsó. Ha meg nem számít a pénz, hívja fel a titkárát, az majd elintézi. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Darkstar

Quote from: CobraSzerintem olcsóbb, ha veszel egy scannert :)

Van szkennerem, csak az az idõ, amíg annyit beolvasok. Az azért húzós.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

katz

Hétfön megyek ADSL-t venni. Megéri a 2 éves hûségszerzõdés? Egy 1000-el olcsobb havonta. Kinek milyen van?
1024/128 és 2048/192 közül melyik érdemesebb? Játék elsõsorban, letöltés másodlagos. 2500 HUF eltérés van havonta. Válaszokat ma estig várom.  :merci:

.Attila

Quote from: katzHétfön megyek ADSL-t venni. Megéri a 2 éves hûségszerzõdés? Egy 1000-el olcsobb havonta. Kinek milyen van?
1024/128 és 2048/192 közül melyik érdemesebb? Játék elsõsorban, letöltés másodlagos. 2500 HUF eltérés van havonta. Válaszokat ma estig várom.  :merci:
2 éves szerzõdés megéri szerintem, mert nem szokás szolgáltatót váltogatni.
Játék szempontjából hulla mindegy, melyiket választod, így a kisebbet ajánlom, fõleg a havidíjat nézve.

Fazék

#255
Quote from: katzHétfön megyek ADSL-t venni. Megéri a 2 éves hûségszerzõdés? Egy 1000-el olcsobb havonta. Kinek milyen van?
1024/128 és 2048/192 közül melyik érdemesebb? Játék elsõsorban, letöltés másodlagos. 2500 HUF eltérés van havonta. Válaszokat ma estig várom.  :merci:
Újabb fontos példa, hogy nagyon oda kell figyelni a szerzõdésekre!! Általában az ilyen 2 éves szerzõdéskötésnél, csak az elsõ évben van fix havidíj! Nekem az egy év után különösebb lelkiismeretfurdalás nélkül fölemelték havi br.8900-ról br.11250-re... mondjuk számítottam rá, hogy emelnek, de nem hogy ennyit... és nem tehettem semmit, mert engem köt a szerzõdés, szinte minden jog, csak õket illeti, ha ki akartam volna lépni, szépen fizethettem volna be ugyebár a maradék hónapokat egybe... persze ez már jópár éve volt és nem is oly távoli jövõben talán várható árcsökkenés ADSL, stb téren, de ha tovább stagnálnak az árak, akkor az ilyen akciókban résztvevõket késõbb hajlamosak a maradék 1 évben jobban megfizettetni... :rolleyes:
Amúgy hogy döntöttél, melyik szolgáltatóhoz mész?

katz

Quote from: FazékAmúgy hogy döntöttél, melyik szolgáltatóhoz mész?
Mintha lenne döntési lehetõségem... :grrr:
Invitel. Az Axelero és UPC is van, de elõbbi jó pár ezressel drágább, a másikat meg szidják mint a bokrot.

Dragon

Quote from: katzMintha lenne döntési lehetõségem... :grrr:
Invitel. Az Axelero és UPC is van, de elõbbi jó pár ezressel drágább, a másikat meg szidják mint a bokrot.
A Kínvitelt is szidják, mint a Bokrost....
De nem akarlak arra sarkallni, hogy húzd az idõt, mert már viszket a puskaelsütõ ujjam :D
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Cobra

Ha van UPC kábel ,akkor próbálj megkérdezni valakit a környéken ,akinek az van, mert nagyon területfüggõ a minõsége. Viszont ha jó a környék, akkor nagyságrenddekkel jobb, mint az ADSL.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

Quote from: CobraHa van UPC kábel ,akkor próbálj megkérdezni valakit a környéken ,akinek az van, mert nagyon területfüggõ a minõsége. Viszont ha jó a környék, akkor nagyságrenddekkel jobb, mint az ADSL.
ez tény, de gondolom ott meg teljesen érthetõ módon az adatforgalomkorláttal van gondja...

Moha

Quote from: CobraHa van UPC kábel ,akkor próbálj megkérdezni valakit a környéken ,akinek az van, mert nagyon területfüggõ a minõsége. Viszont ha jó a környék, akkor nagyságrenddekkel jobb, mint az ADSL.
Hallottam, hogy Budapest egyes részein tényleg csapnivaló a UPC, folyton leáll, meg hasonlók.
Itt nálunk mostanában jól mûködik. Talán, hogy vidéki hálózat, nem annyira terhelt, bár a fene se tudja. Szoktak leállások lenni néha, de az szvsz mindenhol elõfordul. A sebesség elég stabil, nem szokott ingadozni. Itt leginkább a kábelmodem a szar: hülye Motorola vacak, szerintem kimondott típushibája van...
Én speciel - úgy, ahogy - elférek a havi 30GB-on. Bár leginkább csak azért, mert többnyire nincs hely a vinyón, hogy töltsek. :p

katz

Quote from: bpka000A Kínvitelt is szidják, mint a Bokrost....
De nem akarlak arra sarkallni, hogy húzd az idõt, mert már viszket a puskaelsütõ ujjam :D
Errefelé viszonylag stabil. Nincs sok elõfizetõ, de állítólag 1 hónap mire bekötik. Mondjuk elõbb nem is kell nagyon. A kisebb csomagot fogom választani és majd ott megérdeklõdöm a feltételeket. Thx all.

Darkstar

Quote from: katzde állítólag 1 hónap mire bekötik.
Nekünk is ezt mondták, aztán 1 hét múlva telefonáltak, hogy mikor jöhetnek szerelni. (Bár ez T-kábel volt, de anno a UPC-vel is jártunk, tehát szvsz ez így megy)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

katz

Quote from: DarkstarNekünk is ezt mondták, aztán 1 hét múlva telefonáltak, hogy mikor jöhetnek szerelni. (Bár ez T-kábel volt, de anno a UPC-vel is jártunk, tehát szvsz ez így megy)
Azok mondták akik rendeltek, még nem voltam a boltban, majd hétfõn.

Djinn

Úgy tûnik, hogy kezd megnyakkanni a DVD íróm. AZ lenne a kérdésem, hogy milyet érdemes venni. A mostani LG és és igen, most már látom, hogy tényleg xar, szóval mégegyszer nem akarok ilyet. :(
Szóval mit ajánlotok?? :)

Lehet, hogy már volt errõl szó korábban, de igen lusta vagyok, hogy keresgéljek...:o
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Darkstar

Quote from: DjinnSzóval mit ajánlotok?? :)
Szvsz Pioneer. Nekem DVR-A09XLA-m van, vagy vmi hasonló, eddig tökéletesen megy, gyorsan, hiba nélkül ír és olvas.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Cobra

NEC-t ajánlom elsõsorban, de vehetsz Plextort is :)
Pioneer se rossz, de én inkább NEC-t veszek majd, a Pio-król mindenhol azt írják, hogy hangosak.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Moha

Quote from: CobraPio-król mindenhol azt írják, hogy hangosak.
Csak CD esetén. Legalább is nekem sem az író, sem az olvasó nem hangos DVD-vel.

Djinn

Szóval Pioneer, Plextor vagy NEC. :merci: fiúk!!!

Az én LG-m már majdnem egy éves és eddig ez is hibátlanul mûködött (ill elromtott pár philips DVD-t  :mad: ). Eddig több, mint 500 DVD-t írtam vele és most is mûködik, csak nehezebben olvas meg zörög is idõnként. Nem tudom, meddig kell egy ilyennek élnie, lehet, már a lelkét is kitette, csak én vagyok telhetetelen...  :rolleyes:
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

.Attila

Nekünk az asztali gépben egy Pioneer van. Úgy talán kb. fél évvel ezelõtt sorba rontotta el a Princo és Arita lemezeket. Vettem a laptopomba egy írót, az viszont normálisan írta az Arita-t (miután a Princo-k mind tönkrementek), tehát író hiba lehetett. Tehát úgy kb. 2 évig bírta az írónk, az pedig nem sok.