Tudomány és Technika

Started by Exo, 2004-07-08, 21:40:16

Previous topic - Next topic

nite

Az LG-vel csak az a baj hogy elég változó a minõsége :) volt amelyiket szidtam amint a bokrot, a mostani meg már jó ideje mûködik gond nélkül. A gigabyte-ot is tudom ajánlani, soha semmi bajom nem volt vele
--
God's in his heaven, all's right with the world

sirtomi

Nekem egy NEC 2500A típusú íróm van. Eddig semmi gondom nem volt vele mindenféle lemezt sikeresen megírt eddig. Az újabb változatai dual layer lemezeket is írnak.

Ramiz

Szerintem ha egy író elront egy-két dvd-t néha, de általában jól mûködik, akkor az dvd hiba. Nem?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

sirtomi

Quote from: RamizSzerintem ha egy író elront egy-két dvd-t néha, de általában jól mûködik, akkor az dvd hiba. Nem?
Valószínûleg igen. Vagy nem kéne írás közben belerugni a házba a zajos tápventi elcsitítása végett :D

Raggie

Vagy nem kellene maxra tekerni az erõsítõn a DeathMetal-t! :D

Btw sztem is a DVD-k rosszak többször, mint a DVD-írók! Dehát 80 Ft-os pecsai árnál nem is várhat többet az ember, mint hogy százból egy-kettõ rossz lesz!
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Quote from: Raggie GordonVagy nem kellene maxra tekerni az erõsítõn a DeathMetal-t! :D

Btw sztem is a DVD-k rosszak többször, mint a DVD-írók! Dehát 80 Ft-os pecsai árnál nem is várhat többet az ember, mint hogy százból egy-kettõ rossz lesz!
Annál azért több. Meg van, ami jó, de csak egy hétig. Vagy egy hónapig. Azzal sem vagy elõrébb!
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

sirtomi

Quote from: RamizAnnál azért több. Meg van, ami jó, de csak egy hétig. Vagy egy hónapig. Azzal sem vagy elõrébb!
Kb 110Ft -ért veszem a Tdk és Verbatim lemezek darabját. Eddig nem volt velük gond, pedig használom is õket rendesen.

kisvirag

majd ha évek múlva is jó lesz, akkor mond ezt....
nekem néhány DVDm, ami úgy tûnt, hogy jól lett megírva, és sokáig rendesen is mûködött, úgy döntött, hogy 2 év után egyes részeket egyszerûen nem olvas be...
ez pillanatnyilag kb 10%a az adatoknak, de mi lesz késõbb?

persze lehet hogy a mai DVDk már jobbak....
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

sirtomi

Az a legnagyobb baj nálunk, hogy teljesen mindegy hol veszed a lemezeket, ugyanúgy lehet közte szar minõségû hamisítvány.
Mint ahogy a dvd filmek között is. Imerõs járt úgy a MediaMarktban vett filmel, hogy az eredeti tokban moziban felvett film volt. Néha felált valaki és kisétált és behallatszottak a nevetések.

Ramiz

Quote from: sirtomiKb 110Ft -ért veszem a Tdk és Verbatim lemezek darabját. Eddig nem volt velük gond, pedig használom is õket rendesen.
Hol? (PMet tudsz dobni?)

Quote from: sirtomiMint ahogy a dvd filmek között is. Imerõs járt úgy a MediaMarktban vett filmel, hogy az eredeti tokban moziban felvett film volt. Néha felált valaki és kisétált és behallatszottak a nevetések.
:eeek: Ez komoly?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

sirtomi

Quote from: RamizHol? (PMet tudsz dobni?)


 :eeek: Ez komoly?
Itt Pécsen melóhelyen veszem egyik kollégától. Hogy honnan szerzi azt nemtudom. 10-es vagy 25-ös hengerben hozza.

Komoly! Persze nem cserélték ki, mert biztos õ akarja átverni õket. Meg amikor elkezdett terjedni a neten, hogy vannak hamis Verbatim lemezek, az összes eltûnt a polcokról, legalábbis itt Pécsen.

Fazék

Quote from: sirtomiKomoly! Persze nem cserélték ki, mert biztos õ akarja átverni õket.
Ilyenrõl én is hallottam, és máshogy nem is tudnák ilyen rohadt olcsón árulni a dvd-ket. Nekem speciel pont ezért nincs kedvem elkezdeni fölhalmozni a kedvenc filmjeimet, mert úgyis a fele csak másolat lenne, ugyanúgy megbukna egy eredetiség teszten, mint az itthon kiírt vacak... így meg nem sok értelme lenne... :ejj:

Feldin

Quote from: CobraNEC-t ajánlom elsõsorban, de vehetsz Plextort is :)
Pioneer se rossz, de én inkább NEC-t veszek majd, a Pio-król mindenhol azt írják, hogy hangosak.
most halt meg a pio írom.
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

.Attila

Ki mit tud digitális videokameráknál az NTSC és a PAL rendszerrõl?

Olvasgattam német fórumot és azt írták, hogy mindenképpen PAL-osat, mert az NTSC-nek túl nagyok a veszteségei (kevesebb sor, gyengébb színek).

Van egyáltalán NTSC és PAL megkülönböztetés kameráknál?!

Lythis

Digitális kameráknál van olyan? Csakmert nekem nem tûnt fel, h azon lehetne állítani. Nemtom, nekem már videón sem volt tiszta, hogy ez akkor most tulképpen mi is...

TurboK

Quote from: Feldinmost halt meg a pio írom.
haverom meg 5 hónap alatt kinyírt egy LGt, gari tartott vagy egy hónapig (mert egy haver intézte, úgy ócsóbb), addig meg vett egy Piot. Ez volt akkor amikor a 09-es kijött, azóta hibátlanul megy.

Mellesleg a Pioneer meghajtók NEC chipsetet használnak. (a mechanikát nemtom)
Annyira mondjuk nem hangos.

sztem vagy Piot vagy NECet vegyél, vagy ha van pénzed akkor Plextort. Plextorról annyit hogy az összes tesztoldalon az a viszonyitási alap  :)

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

TurboK

Quote from: RamizÉrtette a lényeget... kaphattál volna pár király implantot. :D (Szembe épített lézerágyú és láncfûrész, Turbokiller mindent átharapó állkapocs stb. :lazza: )
lol

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Moha

#287
Quote from: BonciVan egyáltalán NTSC és PAL megkülönböztetés kameráknál?!
Van. Bár a digitális kamerák esetében egyre kevésbé van jelentõsége.
Quote from: LythisDigitális kameráknál van olyan? Csakmert nekem nem tûnt fel, h azon lehetne állítani. Nemtom, nekem már videón sem volt tiszta, hogy ez akkor most tulképpen mi is...
A PAL és az NTSC két képnorma. A PAL jellemzõen Európában használatos, míg az NTSC az USA-ban.
Digitalis kameráknál az NTSC verzió 720x480-as felbontással és 29,97 fps-sel megy, míg a PAL 720x576-os felbontással és 25 fps-sel.
Ha számítógépre viszed át az anyagot, akkor gyakorlatilag tök mindegy, hogy melyik formátumban van. A VHS szalagoknál viszont a PAL normás videók csak fekete-fehérben tudták lejátszani a az NTSC szalagokat és fordítva.

.Attila

Quote from: MohaVan. Bár a digitális kamerák esetében egyre kevésbé van jelentõsége.A PAL és az NTSC két képnorma. A PAL jellemzõen Európában használatos, míg az NTSC az USA-ban.
Digitalis kaberáknál az NTSC verzió 720x480-as felbontással és 29,97 fps-sel megy, míg a PAL 720x576-os felbontással és 25 fps-sel.
Ha számítógépre viszed át az anyagot, akkor gyakorlatilag tök mindegy, hogy melyik formátumban van. A VHS szalagoknál viszont a PAL normás videók csak fekete-fehérben tudták lejátszani a az NTSC szalagokat és fordítva.
Kösz :)
Akkor amelyik olcsóbb, az jön :) (99%, hogy az NTSC)

Ramiz

Quote from: TurboKlol
Hát ez sem egy mai post volt... :)
Csak nem rákerestél a nevedre? :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Feldin

Quote from: TurboKhaverom meg 5 hónap alatt kinyírt egy LGt, gari tartott vagy egy hónapig (mert egy haver intézte, úgy ócsóbb), addig meg vett egy Piot. Ez volt akkor amikor a 09-es kijött, azóta hibátlanul megy.

Mellesleg a Pioneer meghajtók NEC chipsetet használnak. (a mechanikát nemtom)
Annyira mondjuk nem hangos.

sztem vagy Piot vagy NECet vegyél, vagy ha van pénzed akkor Plextort. Plextorról annyit hogy az összes tesztoldalon az a viszonyitási alap  :)
Akkor segítsetek! Mi lehet a baja?
Bekötöm, beindít, megy. Aztán egy idõ után elkezd akadni a gép, majd fagyi.
Ujraindít, nem indul. Csak ha kikötöm....
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Darkstar

Quote from: FeldinAkkor segítsetek! Mi lehet a baja?
Bekötöm, beindít, megy. Aztán egy idõ után elkezd akadni a gép, majd fagyi.
Ujraindít, nem indul. Csak ha kikötöm....
Táp? Gyártmány, teljesítmény? De az is lehet, hogy melegszik vmi, fagy, azonnal nem indul, de amíg lekötöd az írót, addig hül és megy megint.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Moha

A segítség threadben már feltettem a kérdésemet az írómmal kapcsolatban. Most asszem rájöttem a megoldásra.
Adott egy Pioneer A-110D DVD író és egy adag (nem hamis) Verbatim lemez.
A szitu a következõ: megírom a lemezt 4x-essel, végigmegy az írás, minden oké, aztán az író olvasni már nem hajlandó, úgy viselkedik, mintha nem is lenne benne a lemez. Berakom a megírt lemezt a (szintén Pioneer) sima DVD olvasóba és hibátlanul olvassa.
További érdekesség, hogy az író csak a saját maga írt lemezeket nem olvassa, az ugyanabból a csomagból származó, de még a régi íróval megírt lemezeket csont nélkül viszi.
És itt jön még egy csavar: most megpróbáltam 4x-es helyett 6x-osan írni a lemezt és most rendesen olvassa az író is... Na erre varrjatok gombot! :3x3:
Lehet, hogy ez valami Pioneer betegség, hogy "nem szeret lassan írni"? Mindenesetre eléggé érdekes...

Xaga

Ez kb olyan mint az LG-m és a Ritek Media Grade viszonya az is megírta de az istenért se olvasta vissza.

Amúgy nekem a Pioneerom (szintén 110D) gond nélkül olvassa a 4x megírt TDK és FUJIFILM dvd-ket, szerintem a tied utál 4x-en Verbatim-t írni ;)

Cobra

Nem lehet, hogy a Verbatim lemez nem szereti a 4x írást? Bár elég furcsa lenne, de a meglévõ jelenség alapjában az.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Ramiz

Én is hallottam, hogy a lemezek nem szeretik, ha sokkal lassabban írják õket, mint ahogy lehet (optimalizálva vannak gyorsabb írásra?).
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

Lehet hogy kéne nyitni egy külön 'MP3 lejátszók', vagy 'Technikai kütyük és vélemény róluk' topic-ot, de ezt azért még ideírom.

Szóval végül összejött Karácsonyra egy Panasonic SV-SD100 SD-kártyás MP3 lejátszó.

Negatívumok: A gombok nehezen nyomhatóak, körömmel ajánlott inkább. Sajnos bárminemû zenefeltöltésre a memóriakártyára, csak a hozzá adott programmal van lehetõség! ez nagyon zavaró, mert a gépen van sd kártya slot is és kicsit egyszerûbb lenne, ha csak simán másolhatnék rá ami éppen tetszik, nem pedig az õ programjukba importálnom kelljen és onnan ráválogatnom... ráadásul én hülye nem néztem jobban utána és ez még csak 1.1-es usb sebességgel rendelkezik, és így teljesen fölöslegesen vettem gyorsabb sd kártyát, spórolhattam volna 4e Ft-ot rajta... legközelebb azt hiszem jobban utánanézek mit veszek :rolleyes:, csak valahogy nem számítottam rá, hogy egy viszonylag friss termék csak 1.1-es usb-vel rendelkezzen... és ezért külön fájdalom, hogy nem tudok közvetlenül a kártyára másolni, mert a gépbe dugva 4-5x gyorsabban lenne a kártyára másolás. :( na mindegy. még talán a menürendszere, ami egy kicsit fura, de vszleg hozzá lehet szokni. memóriakártyával együtt drága.

Pozitívumok: nagyon szép hangja van. 3-5 EQ beállítás is van, van rajta extra basszus lehetõség, van re-sample lehetõség, hangjavításra. diktafon funkció. fm rádió és tudom vele fogni a szobámban tökéletesen az EstFM-et, ami a JVC mini-hi-fi-men kb hallgathatatlan minõségben jön be. és pofás kis készülék, a kijelzõje barátságos.

Végkövetkeztetés: ezen felsorolt hátrányok vásárlás elõtt vszleg meggyõztek volna, hogy inkább válasszak másik lejátszót, de így utólag annyira azért nem bánom, mert azonnal megszerettem, továbbá 2 év garancia jár hozzá, és egy nagyon szép hangzással rendelkezõ ultra-könnyû mp3 lejátszó. meg különben is "szuveníru nyihuhu nekukucsku protku" :D

Ramiz

Azért az árát is leírhatod. :) Csak kíváncsi vagyok. Egyébként én most már várok januárig, reménykedve kar. utáni leárazásban, meg egyébként azt hallottam, hogy az elektronikai cuccokra (is?) csökkenni fog az adó.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

Quote from: RamizAzért az árát is leírhatod. :) Csak kíváncsi vagyok. Egyébként én most már várok januárig, reménykedve kar. utáni leárazásban, meg egyébként azt hallottam, hogy az elektronikai cuccokra (is?) csökkenni fog az adó.
igen csökkenni fog 20%-ra 25-rõl. hát az árat azért nem szívesen vallom be, mert végeredményben hülyének érzem magam miatta :) kicsit hozzárakok és meglett volna már egy iPod mini is akár... szóval br 30k volt maga a készülék és 14 volt hozzá 512 MB ram, ami ha tudom hogy usb1.1-et tud csak a készülék, akkor kijöhetett volna 9-bõl is akár egy kis utánajárással, vagy ugyanennyiért egy 1GB-ost vehettem volna... :rolleyes:

Ramiz

:( Olyan nagy a különbség az USB 1.1 meg az USB 2.0 között?
[COLOR="LemonChiffon"][SIZE="1"]( 0.9 nem tûnik olyan nagynak... :__devil: )[/SIZE][/COLOR]
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!