Tudomány és Technika

Started by Exo, 2004-07-08, 21:40:16

Previous topic - Next topic

Fazék

Quote from: Ramiz:( Olyan nagy a különbség az USB 1.1 meg az USB 2.0 között?
[COLOR="LemonChiffon"][SIZE="1"]( 0.9 nem tûnik olyan nagynak... :__devil: )[/SIZE][/COLOR]
usb1.1 kb 12 mbps -re usb2.0 kb 480 mbps -re képes ha jól tudom
vagyis usb1.1-es adatátvitelnél íráskor 1-1,5 MB/s körül van az adatátvitel, míg usb2.0-nál a gyakorlati tapasztalat szerint 20 MB/s körüli sebesség az átlagos

szóval igen, elég nagy sajnos a különbség, érdemes lett volna odafigyelnem rá :(

Moha

Látod, ez nálam nem volna probléma, mivel az alaplapom csak USB 1.1-es. :haha:
Egyébként tényleg elég nagy a különbség. Én is megõszülök, mire egy 700Mb-os filmet felmásolok a pendrive-omra...

Ramiz

Quote from: MohaLátod, ez nálam nem volna probléma, mivel az alaplapom csak USB 1.1-es. :haha:
Egyébként tényleg elég nagy a különbség. Én is megõszülök, mire egy 700Mb-os filmet felmásolok a pendrive-omra...
Addig lehet fórumozni. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Cobra

A vicc az, hogy van sok olyan Pendrive, ami USB 2.0 ugyan, de nem Full Speedes és így az írás alig gyorsabb rá, mint egy 1.1-esre. Erre is oda kell figyelni. A másik dolog, meg hogy sokszor a noname készülékek jobbak a márkásnál (legalábbis szolgáltatásban, sebességben). Igaz ez inkább csak DVD lejátszóknál biztos, MP3-as lejátszónál nem tudom.
Hide and fear, Cobra Commander is here !


Moha

Quote from: XagaRettegjetek ez a jövõ:)
Nem akarok Windows-os lélegeztetõgépet! Neeeeem! :bruhuhu: :D

Xaga

Quote from: MohaNem akarok Windows-os lélegeztetõgépet! Neeeeem! :bruhuhu: :D
Gondolj bele mi wan akkor ha lefagy a kávéfõzõ vagy a vízforraló :D


Ramiz

Quote from: XagaRettegjetek ez a jövõ:)
Én azért megtartom a teljesen analóg, betekerõs kávéfõzõmet is... :rolleyes:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Xaga

Ha vkinek wan a padláson 1 nagy antenája most használhatja :)

Ramiz

Quote from: kikuchiyoblarke: a TFT bizony kíméletlen: sokkal jobban látszik a tömörítésbõl eredõ képminõség-romlás.
Ez igaz. Én is csak azért váltottam, mert napi 6+ óra monitorbámulás CRT-nél kezdte kinyírni a szemem (könnyezés meg minden).
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Member

Quote from: RamizEz igaz. Én is csak azért váltottam, mert napi 6+ óra monitorbámulás CRT-nél kezdte kinyírni a szemem (könnyezés meg minden).
Ja, akkor már csak én érzem azt a kellemetlen érzést másnap, amikor hajnali 2-ig vitázok veled vmin, amire úgysincs megoldás :mad:.

Ramiz

Quote from: MemberJa, akkor már csak én érzem azt a kellemetlen érzést másnap, amikor hajnali 2-ig vitázok veled vmin, amire úgysincs megoldás :mad:.
Hiába a mad arc, igazából nem valamiféle megoldást kerestünk egy problémára, csak megpróbáltunk rádöbbenteni, hogy néhány fogalommal kapcsolatban képzavarban vagy, és rávenni arra, hogy ne jegyezd el magad semmilyen eszmével, amíg politikailag ilyen naiv vagy.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Member

#313
Quote from: RamizHiába a mad arc, igazából nem valamiféle megoldást kerestünk egy problémára, csak megpróbáltunk rádöbbenteni, hogy néhány fogalommal kapcsolatban képzavarban vagy, és rávenni arra, hogy ne jegyezd el magad semmilyen eszmével, amíg politikailag ilyen naiv vagy.
A mad arc arra volt, hogy nincs megoldás. Nincs megoldás mindenre, így nincs megoldás semmire sem. Ojjaj, Shiroi mindjárt ide is beattakkol? :rolleyes:

Ramiz

#314
Quote from: MemberA mad arc arra volt, hogy nincs megoldás. Nincs megoldás mindenre, így nincs megoldás semmire sem. Ojjaj, Shiroi mindjárt ide is beattakkol? :rolleyes:
Akkor meg miért offolsz ide (is)?

--------------------------------------

Egész jók vannak ezen az sg.hu-n...
Sírjak vagy nevessek? - Jézus halálának boncolgatása...
Az elfek az emberekbõl fejlõdnek ki! :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

Mondjuk ide talán belefér. Szóval kérdés haditechnika ismerõinek:

egy lépegetõ/mech/mecha rendelkezhet bármi elõnnyel egy "hagyományos" tank-szerû géphez képest? szóval úgy értem azon kívül hogy 'húdefrankón' néz ki, van bármi plusz ami miatt tényleg megérné az ilyenek kifejlesztésébe esetlegesen beleölt pénzt?

sirtomi

Quote from: FazékMondjuk ide talán belefér. Szóval kérdés haditechnika ismerõinek:

egy lépegetõ/mech/mecha rendelkezhet bármi elõnnyel egy "hagyományos" tank-szerû géphez képest? szóval úgy értem azon kívül hogy 'húdefrankón' néz ki, van bármi plusz ami miatt tényleg megérné az ilyenek kifejlesztésébe esetlegesen beleölt pénzt?
Ez egy érdekes kérdés. Én annyira nem vagyok jártas a haditechnikában, de most belegondolva nem látom elõnyét a lépegetõknek, de lehet hogy van. Kiváncsi leszek hozzáértõk válaszaira :)

Feldin

Quote from: sirtomiEz egy érdekes kérdés. Én annyira nem vagyok jártas a haditechnikában, de most belegondolva nem látom elõnyét a lépegetõknek, de lehet hogy van. Kiváncsi leszek hozzáértõk válaszaira :)
talán mozgékonyabb, könnyebben leküzdi a terepet.
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Xipe

Quote from: Feldintalán mozgékonyabb, könnyebben leküzdi a terepet.


vagy csak belefagyasztja a sz*rt az ellenfelekbe.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Fazék

Quote from: Xipevagy csak belefagyasztja a sz*rt az ellenfelekbe.
hát ha primitív nép akkor igen, de ha tényleg semmivel sem hatékonyabb egy hasonló költséggel kifejlesztett tanknál és ezt tudják is, akkor hamar rájönnek hogy csak föl kell lökniük és kész

Ramiz

Quote from: FazékMondjuk ide talán belefér. Szóval kérdés haditechnika ismerõinek:

egy lépegetõ/mech/mecha rendelkezhet bármi elõnnyel egy "hagyományos" tank-szerû géphez képest? szóval úgy értem azon kívül hogy 'húdefrankón' néz ki, van bármi plusz ami miatt tényleg megérné az ilyenek kifejlesztésébe esetlegesen beleölt pénzt?
Elõnye talán, hogy szép a kilátás. :) Hátránya: a döccenések miatt pár hét alatt szétmegy a gerinced, valamint ezer kilométerrõl is látszik radaron, könnyû fellökni, viszont még csak nem is nagyon mozgékony.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

sirtomi

Quote from: Feldintalán mozgékonyabb, könnyebben leküzdi a terepet.
Megbotlik mondenben :D És nem biztos hogy mozgékonyabb mint egy tank.

Yakumo

#322
Quote from: FazékMondjuk ide talán belefér. Szóval kérdés haditechnika ismerõinek:

egy lépegetõ/mech/mecha rendelkezhet bármi elõnnyel egy "hagyományos" tank-szerû géphez képest? szóval úgy értem azon kívül hogy 'húdefrankón' néz ki, van bármi plusz ami miatt tényleg megérné az ilyenek kifejlesztésébe esetlegesen beleölt pénzt?
Kiváncsi vagyok errõl katz bácsinak mi lenne a véleménye!
Szerintem paraszti ésszel belegondolva: Egy tank is képes ugye ma már menet közben is egyfolytában a célra tartani és szórni azt. Toronymechanika automatizált ma már. Ezt a Mecha is tudja, de viszont könnyebben eltalálható így bármely irányból (magasabb ugye) hacsak nincs rajta "Dodge"-technika, amit ugye a lábain és oldalán elhelyezkedõ sugárhajtással tudna esetleg végre hajtani oldalirányba gyorsabb sebességgel. A mecha irányítására viszont elég egy ember, ami ha közvetlen a kapcsolat, akkor gyorsabb reagálásúvá teszi. Emberanyag szempontjából is mérvadó. A tankokon is van/lehet légi célpontok elleni rakétavédelem,de ezt egy mecha gyorsabban és minden irányba nagyobb sebességgel tudja elvégezni. Értsd: Fordul, tûz, fordul, tûz magasabbra is gyorsabban irányzékoz. Gyorsabb lehet mint egy tanknál.
Jó felvetés volt amúgy, de ugye NAGYON elméleti síkú ez a kérdés^^ De azért csak pofázásra bírtál vele:D, pedig se tank se mecha rajongó nem vagyok.

Ja: ha kifogyik a skuló, még mindig pofán verhetsz vele bárkit:D Nem is kicsit!

Próféta

Quote from: sirtomiMegbotlik mondenben :D És nem biztos hogy mozgékonyabb mint egy tank.
El tudom képzelni, hogy erõsen megdomborzatozott terepen egy egybedarab tanknak nehezebb dolga legyen, mint egy soklábú gépnek. Ha viszont ilyen a terep, akkor már minimum hatlábú kellene, vagy nyolc, hogy ne dõljön fel. Soklábú pókrobot jól hangzik (Tachikoma rulzik), de hogy nem ember fogja vezérelni azokat a lábakat, az biztos.

Fazék

Igen, jók lennének azok amiket felsoroltatok mecha-k javára, csak kíváncsi vagyok hogy mikor jut(ott?)unk el olyan technológia szintre, hogy ezen tulajdonságok által durván követelt extra energiát elõállítsa a mecha, úgy hogy megérje egy tank költségeivel szemben?

Manitu

Quote from: YakumoJa: ha kifogyik a skuló, még mindig pofán verhetsz vele bárkit:D Nem is kicsit!
:lol: Ott a pont :D

Amúgy ugyebár a technikai szinttel van probléma, ugyanis ma napig nem tudnak kétlábon járó robotot építeni, teszemazt embernagyságúban... nagyobban meg pláne (ok, tudom vannak humanoid robotok, de az egy-huszas magasságot ritkán ütik meg :D ) . Problémás az egyensúly megtartása, és a lábak mozgásának koordinálása. Emlékszem mekkora szám volt, hogy pár éve a japánok építettek valami robotot, ami képes volt felmenni a lépcsõn... persze csigatempóban.
Szóval arra a felvetésre, hogy ugyanazzal a költségvetéssel készült tank vagy "mecha"-e a jobb... hát szerintem ha annyi pénzbõl építenének egy tankot, amennyibe egy olyan mecha kerülne, ami mondjuk tud járni... hát... az a tank kb egyedül bedarálná a föld összes haderejét egyszerre...


katz

Quote from: FazékMondjuk ide talán belefér. Szóval kérdés haditechnika ismerõinek:

egy lépegetõ/mech/mecha rendelkezhet bármi elõnnyel egy "hagyományos" tank-szerû géphez képest? szóval úgy értem azon kívül hogy 'húdefrankón' néz ki, van bármi plusz ami miatt tényleg megérné az ilyenek kifejlesztésébe esetlegesen beleölt pénzt?
Elsõre ezek a dolgok jutottak eszembe:

Elõnyök:
- fel tud menni a lépcsõn (ha elég kicsi)
- ennek a folyománya: hegyes-sziklás terepen, erdõben is boldogul, ahol a tank már rég nem megy el/elakad
- egy személy is elég (lehet) az irányításához
- könnyen automatizálható

Hártányai:
- kifforratlan technológia
- sokkalta kisebb tömegû lehet csak, mint a tank. A lábak miatt sokkal nagyobb az adott felületre esõ talajnyomása, mint egy lánctalpas szerkezetnek. Enenk folyamánya a gyengébb páncélzat
- problematikus meghajtás
- a nem kellõen merev megtámasztás miatt csak kis visszaható erejû vagy HSN fegyverek alkalmazhatóak rajta (esetleg energiafegyverek a késõbbiekben)
- magasabb felépítmény miatt könnyebb észrevenni, de a kisebb keresztmetszet miatt nehezebb eltalálni
- nem kellõen mozgékony
- a kellõ stabilitás eléréséhez, bonyolult vezérlés szükséges, ami sérülékennyé teszi az EMP fegyverekkel szemben.

No, ezek az egyik indokok amiért nem kedvelem a mechás animéket.


Ha lesz is mecha a jövöben (ami nem tartok kizártnak), akkor az nagy valószínûséggel egy 4 vagy 6 lábú, kis tömegû szerkezet lesz, amit elsõsorban tankkal nehezen megközelíthetõ helyeken vetnek majd be.

Cobra

Mecha-k helyett én inkább az exo-vázakban látom a jövõt, nehéz fegyverzetnek marad a hagyományos tank. Már aktívan folyik a fejlesztése egy katonai mozgássegítõ rendszernek, amivel a katonák teherbírását növelnék meg. Ezt továbbfejlesztve lehetne egy nehézpáncélt építeni, ami közvetlenül kapcsolódik az emberi testhez és átveszi annak mozgását. A tankhelyettesítõ mech-ek valóban csak olyan helyen érnék meg, ahol egy tank csak igen nehezen tudna közlekedni. De ide meg akkor már olcsóbb egy harci helikopter. (akár komolyabb méretekkel és fegyverzettel a mai helikopterekhez képest)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Ramiz

Quote from: katzHa lesz is mecha a jövöben (ami nem tartok kizártnak), akkor az nagy valószínûséggel egy 4 vagy 6 lábú, kis tömegû szerkezet lesz, amit elsõsorban tankkal nehezen megközelíthetõ helyeken vetnek majd be.
Fuchikoma/Tachikoma rulez! :cool:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

katz

Quote from: RamizFuchikoma/Tachikoma rulez! :cool:
Jah, olyasmi.