Szerepjátékok

Started by Xaga, 2004-07-27, 16:11:06

Previous topic - Next topic

Ramiz

HOL - Human Occupied Landfills
Nem tudom, ismeritek-e ezt a szerepjátékot. Vagy inkább szerepjáték-paródiát. Egyszer volt egy cikk egy régi Rúnában, azóta érdekel. Most kölcsönkaptam Manutól, hát végigröhögtem az utat Szegedtõl Budapestig... Ezt ez iszonyatosan nagy állatság, ami nagyon poénos, nagyon durva, fárasztó, helyenként beteg humor. Olyan embereknek szól, akik (túl) sokat szerepjátékoznak, azaz mernek önállóan nyúlni a játékrendszerhez (egy csomó dolog alig van kidolgozva a játékban, kezdve azzal, hogy nincs karaktergenerálási rendszer, csak néhány példakarakter (pl. pedofil pap, 10 éves pszihopata kisgyerek nála 3-szor nagyobb lézerágyúval stb), és egy felszólítás, hogy ezek alapján mindenki kreáljon magának karaktert...). A készítõk többször megemlítik ezzel kapcsolatban, hogy a tisztelt olvasó: 1. merjen kitalálni dolgokat, ahogy akarja (a km-mel egyetértésben), 2. hagyja abba a rinyálást ("stop bitchin' around!"). Két nagy fejezet van: "Killing things" és "Things that can kill you". A játék legerõsebb ellenfelei között megtalálható a Halál, valamint a Miki egér... Egyébként a KM dolga a karakterek megszívatása és megölése, a karaktereké pedig a túlélés. A KM a szabálykönyv szerint csalhat, a játékosok nem, de úgyis fognak, a KM pedig majd megszívatja õket ezért... szóval nagyon komoly a hangvétel. De a példaharc sem semmi, amiben a KM felcsalja az NJK értékeit, hogy õ kezdjen, majd az NJK egy (építkezésen használatos) hatalmas vasoszloppal fejbeveri a JK-t. Az védeni akar, de csak egy svájci katonai kanál van nála, amit a KM nem fogad el harceszközként, hiába van meg a karakternek a fegyveres közelharc képzettsége (a játék nyelvén "make hard things do damage to soft things which scream and bleed" - vagy valami ilyesmi...). Az ütés talál, eredményeképpen a JK feje szétrepül. Ezek után a JK-t játszó játékos karaktere halálán elkeseredve székkel pofánveri a KM-et, aki elõkap egy baseball-ütõt, hogy viszonozza az ütést. A szabálykönyvben ez végig egy példajátéknak számít, tehát a játékosok bunyója is a játék rendszere szerint zajlik. A csata végét az egyikük apjának felbukkanása okozza, aki tûnõdve nézi a két "brain dead bastard"-ot, és azon gondolkodik, vajon el tudja-e ásni  kertben a két hullát, anélkül, hogy a szomszédok észrevennék.
Hát ez most egy nagy káoszhulladékhalmaz jellemzés lett, de maga a szabálykönyv és a játék is ilyen öntörvényû, kaotikus, elborult stílusú, úgyhogy mindegy, konyec.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Rounin

Quote from: RamizHOL - Human Occupied Landfills

:rotflol:

Hát ez valami eszement. Ez kell nekem :D A jellemzésbõl tökéletesen átjött a hangulat, kösz szépen ;)

Ramiz

Quote from: Rounin:rotflol:
Hát ez valami eszement. Ez kell nekem :D A jellemzésbõl tökéletesen átjött a hangulat, kösz szépen ;)
Szívesen. :) Amúgy ha megtalálod valahol min. 2 példányban, akkor szólj nekem is. Ugyanúgy én is szólok.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Rounin

Quote from: RamizSzívesen. :) Amúgy ha megtalálod valahol min. 2 példányban, akkor szólj nekem is. Ugyanúgy én is szólok.

Valószínûleg ez is pdf lesz, akárcsak minden Warhammer anyagom (na jó, Mordheim van scannelve :D), de azért nyitva tartom a szemem.

Ramiz

Quote from: RouninValószínûleg ez is pdf lesz, akárcsak minden Warhammer anyagom (na jó, Mordheim van scannelve :D), de azért nyitva tartom a szemem.
Nem találtam neten, csak megrendelhetõ könyvet (20$).
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

roderick

Quote from: RamizHOL - Human Occupied Landfills

Hát igen, vannak ilyen kis gyöngyszem alkotások, habár ezt még nem ismertem.
Nekem személyes kedvencem az ORC -ami mérhetetlenül primitív- és a minden elismerésem elnyerö Macho Women with Guns... aminek a leírásán annyit röhögtem, hogy majdnem belehaltam.
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Ramiz

Quote from: roderickHát igen, vannak ilyen kis gyöngyszem alkotások, habár ezt még nem ismertem.
Nekem személyes kedvencem az ORC -ami mérhetetlenül primitív- és a minden elismerésem elnyerö Macho Women with Guns... aminek a leírásán annyit röhögtem, hogy majdnem belehaltam.
Linked nincs véletlenül szabálykönyvhöz? Minden állatság érdekel... :__devil:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Inkáb azt beszéljük meg, hogy akkor kinek jó a minden meet utáni Vampire-özés(vagy egyéb szerepjátékozás). Lehet elõtte is mondjuk, ha többeknek az a jobb. Nna??
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Darkstar

Quote from: Raggie GordonInkáb azt beszéljük meg, hogy akkor kinek jó a minden meet utáni Vampire-özés(vagy egyéb szerepjátékozás). Lehet elõtte is mondjuk, ha többeknek az a jobb. Nna??

Melyik meet? Vetítõs?
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Raggie

Quote from: DarkstarMelyik meet? Vetítõs?
Jó kérdés.
Mondjuk legyen a vetítõs elõször, aztán ha nem megy, akkor áttérünk a táersasos utánra.
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Quote from: Raggie GordonJó kérdés.
Mondjuk legyen a vetítõs elõször, aztán ha nem megy, akkor áttérünk a társasos utánra.
Utána szerintem eleve hülyeség elkezdeni: mire belejönnénk a játékba, már nincs is közlekedés. Plusz hétfõn mindenki fáradtan kezdi a hetet... Inkább elõtte kéne kezdeni, és max utána folytatni. (Kiv. társasos, mert ott nem szoktam sokat maradni... alatta nem játszhatunk? Sirius szerintem aránylag alkalmas játékra egy olyan max 4-5 fõig.) Meg mostani meetre lehet, hogy nem is tudok menni, de gondolom úgyis a rendszeres évközbeni alkalmakról beszélünk.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Quote from: RamizUtána szerintem eleve hülyeség elkezdeni: mire belejönnénk a játékba, már nincs is közlekedés. Plusz hétfõn mindenki fáradtan kezdi a hetet... Inkább elõtte kéne kezdeni, és max utána folytatni. (Kiv. társasos, mert ott nem szoktam sokat maradni... alatta nem játszhatunk? Sirius szerintem aránylag alkalmas játékra egy olyan max 4-5 fõig.) Meg mostani meetre lehet, hogy nem is tudok menni, de gondolom úgyis a rendszeres évközbeni alkalmakról beszélünk.
??? A fél nyolctól tizenegyig az nem elég neked??(ha rendszeresen van akkor elég az szvsz) De ha mindenképpen akarjátok, lehet úgy is hogy elõtte kezdjük, film, aztán folytatjuk. A társasos meetes dolgot én is úgy gondoltam, hogy nagyjából a meet alatt játszunk max tartunk egy-két Catan menetnyi pihenõt/szünetet közbe, meg hogy azért a társaság többi tagjával is érintkezzünk(ha vannak ott mások is rajtunk kívül).

Nna, szavazatokat kérnék!
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Fazék

Quote from: Raggie Gordon??? A fél nyolctól tizenegyig az nem elég neked??
az én utolsó normális buszom 21:50-kor indul a Kosztolányiról...
(de felõlem lehet késõn is, és akkor nem kell más kibúvót találnom a szerepjátékozás alól) :)

Ramiz

Zoli, neked jó lenne vetítõs alkalommal 2-tõl 5-ig (vagy ez túl rövid ahhoz, hogy felgyere Pestre?), társasos alkalommal meg 2-tõl estig? Vagy legyen eleve csak 2 hetente?
Lythis, Suszi, kisvirág, reagáljatok! Valamelyikõtök vállalja a mesélést mint tapasztalattal rendelkezõ?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Zoli: nincs kibúvó! Játszani fogsz! ;)

OK, akkor legyen elõtte, mondjuk a vetítõs meetnél lehetne 2-tõl 5-ig, de ha oda tudtok érni korábban, akkor lehet korábban is kezdeni, hogy többet tudjunk játszani. A társasos meetnél én úgy gondoltam, hogy amíg a többiek társasoznak, addig mi mellettük szerepjátéozunk. Aztán néha odamegyünk, hogy érezzék hogy velük vagyunk, emeljük a társaság fényét, dumáljunk, stb.

Tehát akkor a terv: minden héten vasárnap összejövünk szerepjátékozásra: minden másodiknál vetítés van, ekkor mi elõtte játszunk. Minden második héten társasos van(lesz), akkor közben(is) játszunk. Nna??

A tapasztaltabb játékosok jelentkezését KM-nek télleg szívesen fogadnánk!!!
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Hozzatok szerepjátékkönyvet meg ilyet. ;)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

#376
Rendben megyek :) Amúgy Nem lakom olyan messze, csak busz által gyéren ellátott dombon lakom és nem szeretek sétálni :D Szóval a kora délutáni idõpont jobban tetszik nekem. 1-2 hetet kipróbálok, aztán ha megy a szerepjátszás, akkor állandó résztvevõ szerepét is felvállalom. :)

Darkstar

Namostakkormikor?
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Raggie

Zoli:menni fog! ;)

Darkstar: ha pesti vagy akkor minden vasárnap(a meetek elõtt), ha nem akkor minden vasárnap amikor jó neked/ráérsz/fel tudsz jönni (meetek után).

Edit: mot vasárnap legyen az, hogy odamegyünk mindannyian, akik akarnak játszani, fél egyre és megbeszélünk mindent alaposan. Ha meg még marad idõ, akkor el is kezdjük a játékot. Nna??
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Damnatus

Én is szeretnék jönni, de most vasárnap még nem érek rá!

Darkstar

Pesti vagyok. Siriusban?
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Raggie

Damnatus: OK beszámolunk, és majd forumon értesítünk a fontos dolgokról!

Darkstar:sztem ott kéne találkozni az egyszerûsé g kedvéért(meg a vetítõs terem, vagy akár a kinti rész is szvsz jó hely szerepjátékozni).
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

kisvirag

nah, en is irtam jol ide korábban, csak jól eltünt, de a lényeg az volt , hogy, hát engem sokmindennek lehet nevezni, de tapasztaltnak nem, ami a Vampiret illeti :)

szal, arra ne számítsatok, hogy án KMkedni tudok/fogok.

egyébként meg az van, hogy én minden héten biztosan nem tudok játszani, emellett, ha elkezdõdik a suli, nekem vasárnap legkésõbb a 20.15el le kell lépnem, mert másnap suli Szegeden.

de ha találunk emgoldást, nyitott vagyok :)
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Ramiz

Akkor senki sem fog mesélni? Valaki csak ismeri a játékot már! Lythis, Suszi, Obi-wan Kenobi, önök az utolsó esélyeink!
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Maximum nem Vampire-t játszunk, hanem mondjuk MAGUS-t, vagy Shadowrun-t és a probléma meg is van oldva! ;) Csak olyan jó lett volna Vampire-özni az USTEAM-esekkel! :rolleyes:  Nna majd addig eldõl!....
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Fazék

Quote from: Raggie GordonMaximum nem Vampire-t játszunk, hanem mondjuk MAGUS-t, vagy Shadowrun-t és a probléma meg is van oldva! ;) Csak olyan jó lett volna Vampire-özni az USTEAM-esekkel! :rolleyes:  Nna majd addig eldõl!....
én nem hiszem hogy jó vámpír lennék, szóval talán jobb is így ;)

Ramiz

Mindegy, találkozzunk 4-kor a Siriusban, ha csak tárgyalunk, és 2-kor, ha a Vampire mellett döntünk, nekiállunk megtanulni/elmagyarázni egymásnak és karaktereket generálni, legközelebbre meg valakit kinevezünk km-nak és belejövünk. :D
(Egyébként tõlem játszhatunk akármit, de nekem most még 1,5 hétig sajnos nem lesz idõm készülni semmivel. Ha Raggie kollega Shadowrunnal vagy MAGUS-sal készül, akkor azt el tudjuk kezdeni szerintem.)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kalibur

Quote from: RamizMindegy, találkozzunk 4-kor a Siriusban, ha csak tárgyalunk, és 2-kor, ha a Vampire mellett döntünk, nekiállunk megtanulni/elmagyarázni egymásnak és karaktereket generálni, legközelebbre meg valakit kinevezünk km-nak és belejövünk. :D
(Egyébként tõlem játszhatunk akármit, de nekem most még 1,5 hétig sajnos nem lesz idõm készülni semmivel. Ha Raggie kollega Shadowrunnal vagy MAGUS-sal készül, akkor azt el tudjuk kezdeni szerintem.)
Íme a bizonyíték, hogy nem érdemes errefelé hosszabb ideig távol maradni  :rolleyes: ...
Vampire... azt én is szeretnék !! (már nagyon régóta...) Mit gondoltok, nagyon késõ már mekkérdezni, extra tag beszállhat-e ? Plussz, vki ha pm-ben vagy akár itt helyben felvilágosítana arról, merre is kell menni, ha netán igen a válasz, azt is mekköszönném !
"What doesn't kill you merely postpones the inevitable."

Raggie

Távolmaradni télleg nem érdemes, és nyugodtan gyere Vampire-özni!!! A Sirius teaház nevû helyen szoktunk összejönni. A Nemzeti Múzeum tudod, hogy hol van? Az Astoria (piros)metrómegállótól egy villamosmegálló, vagy két perc gyalog. Namost a múzeum körül van egy kert. Az Astoria felé esõ oldalán van egy utca, nna azon elindulsz befelé(balra forulsz a kiskörútról) és a jobb oldalán megtalálod egy jó sok gyaloglás után.
Itt az oldala a teaháznak!
(egyébként bõvebb info, a meetes topicban van)

Majd valamit csinálunk ugyhogy szvsz mindenki jöjjön oda 2-re! ;)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Darkstar

Quote from: Raggie GordonMajd valamit csinálunk ugyhogy szvsz mindenki jöjjön oda 2-re! ;)

Ok. Legfeljebb iszunk 1-2 sört, ha mást nagyon nem tudunk.  ;)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん