Melyik mangát olvastad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Mattanja, 2004-08-23, 23:43:31

Previous topic - Next topic

Alkyra

Quote from: Manitu on 2008-02-16, 20:09:08
Az eleje fergeteges, de a 20. fejezetre már nagyon ellaposodott :frown:

15. chapterig olvastam s odáig jó....bár nem tagadom nehéz überelni a kezdeti poénokat.

chilip

#901
jó volt ez a reggel, felnézve OneMangára vagy 6 chapternyi új anime, nos lássuk csak:

Historys Strongest Disciple Kenichi 99-100,  a 99es chapter Thor megverése volt, tehát semmi új, de a 100as az új cucc :D kenichi vs. mesterek  :lul:

Air Gear 2 chapter - hát Agito tud a zsebéből előhúzni mindig valami  :wtf: meglepetést, és végre kiderült miért tartanak a Gravity Childrenekkel az országok, és miért készült el az AT valójában (lehet említették korábban is, de én nem emlékszem ilyesmire): [spoiler]Energy Revolution[/spoiler]

Mahou Sensei Negima 203 - Yue-ről kis info, és aztán az idióta edzőterv negi-nek :D

Rosario-Vampire hát Aizen megint lemészárolta az irányító-testületet  :rotfl: nem tudta megállni, hogy ne  :D valamikor mostanra pattanhat el majd a seal is, akkor meg Aizen-tájcsónak kenik el a száját...

Alkyra

Quote from: chilip on 2008-02-17, 12:10:11
jó volt ez a reggel, felnézve OneMangára vagy 6 chapternyi új anime, nos lássuk csak:

Historys Strongest Disciple Kenichi 99-100,  a 99es chapter Thor megverése volt, tehát semmi új, de a 100as az új cucc :D kenichi vs. mesterek  :lul:

Air Gear 2 chapter - hát Agito tud a zsebéből előhúzni mindig valami  :wtf: meglepetést, és végre kiderült miért tartanak a Gravity Childrenekkel az országok, és miért készült el az AT valójában (lehet említették korábban is, de én nem emlékszem ilyesmire): [spoiler]Energy Revolution[/spoiler]

Mahou Sensei Negima 203 - Yue-ről kis info, és aztán az idióta edzőterv negi-nek :D

Rosario-Vampire hát Aizen megint lemészárolta az irányító-testületet  :rotfl: nem tudta megállni, hogy ne  :D valamikor mostanra pattanhat el majd a seal is, akkor meg Aizen-tűjcsónak kenik el a száját...

kolléga mindent elmondott amt el kellett. nekem nem hagyott semmit... de azért felvágok! elolvastam a harry potter utolsó kötetét. Nem ért különösebb meglepődés.
Kicsit véres, kicsit brutális s kellemesen csavart lett az utolsó rész...bár ez offtopic erősen. :D
mind1. összességében tekintve tetszett a sorozat.kíváncsi vagyok hogy az irónő vajon csinál e vlm újat..bár potterrel annyi pénz keresett h még az unokái is nyugodtan fognak élni belőle.

Devian

OFF: pénzből sosincs elég !
      -vagy kezd egy új sorozatot bár nehéz lessz HP után 
      -vagy lehúz még egy bőrt róla, ami meg unalmas lesz

chilip

elkezdtem az Ayashi no Ceres-t, 28. chapternél járok... (és 65 van  :eek: ) eddig egész érdekes, majd többet akkor ha befejeztem...

chilip

#905
Eternal Sabbath

OneMangán fennvan a teljes és eddig nagyon ígéretes. Egy srácról szól, aki képes belépni mások elméjébe, manipulálni azt. De kihasználni másokat csak annyira használ ki, amennyire a túléléséhez feltétlen szükséges, és az embersége viszi rá mindig arra az útra, amivel másokat segít. Legalábbis az eleje alapján. Elég érdekes figura, nincs is neve. Mindig valaki mást személyesít meg, valamikor a többiek nem is látják, kitörli a létezését a többiekből. Nagyon megfogott eddig, Ayashi no Cerest is félrerakom, míg elolvasom ezt a 82 chaptert.

ed.: nos 38. chapternél járok és elég kemény témát feszenget. A bünözőnek aki a túlélésért küzd, vagy a társadalomnak aki elitéli azért hogy eggyáltalán létezik? Kinek van igaza és kinek nem? Egy tudóscsoport istent játszott és megalkotott 2 gyereket, akiknek a génjeibe az ismeretlen előhozott egy képességet, manipulálni tudják az emberek többségét (nagyon kis részét nem csak). Míg eggyikük úgy született, hogy felnevelik, a másik úgy hogy szétszedik és megvizsgálják belülről. Az elöbbiből lett a főhős, aki morálisan kicsit passzív, és a szeretet után kutat akaratlanul is, mert nem volt életében része benne. A másikuk meg, mivel képességei révén már születésétől tudta milyen sors vár rá ha nem változik semmi, egy gyilkos lett, aki a túlélésért küzd. Igazából eddig egyiküket sem lehet elitélni. Természetesen nem ilyen egyszerű a helyzet, sok dolgot kihagytam, hogy ne spoilerezzek :P . eddig nagyon tetszik...

Alkyra

Quote from: chilip on 2008-02-21, 13:11:10
Eternal Sabbath

OneMangán fennvan a teljes és eddig nagyon ígéretes. Egy srácról szól, aki képes belépni mások elméjébe, manipulálni azt. De kihasználni másokat csak annyira használ ki, amennyire a túléléséhez feltétlen szükséges, és az embersége viszi rá mindig arra az útra, amivel másokat segít. Legalábbis az eleje alapján. Elég érdekes figura, nincs is neve. Mindig valaki mást személyesít meg, valamikor a többiek nem is látják, kitörli a létezését a többiekből. Nagyon megfogott eddig, Ayashi no Cerest is félrerakom, míg elolvasom ezt a 82 chaptert.

ed.: nos 38. chapternél járok és elég kemény témát feszenget. A bünözőnek aki a túlélésért küzd, vagy a társadalomnak aki elitéli azért hogy eggyáltalán létezik? Kinek van igaza és kinek nem? Egy tudóscsoport istent játszott és megalkotott 2 gyereket, akiknek a génjeibe az ismeretlen előhozott egy képességet, manipulálni tudják az emberek többségét (nagyon kis részét nem csak). Míg eggyikük úgy született, hogy felnevelik, a másik úgy hogy szétszedik és megvizsgálják belülről. Az elöbbiből lett a főhős, aki morálisan kicsit passzív, és a szeretet után kutat akaratlanul is, mert nem volt életében része benne. A másikuk meg, mivel képességei révén már születésétől tudta milyen sors vár rá ha nem változik semmi, egy gyilkos lett, aki a túlélésért küzd. Igazából eddig egyiküket sem lehet elitélni. Természetesen nem ilyen egyszerű a helyzet, sok dolgot kihagytam, hogy ne spoilerezzek :P . eddig nagyon tetszik...

Egyetértek. Szépen megalkotott manga...bár a rajzolása lehetne jobb is.^^ Személy szerint már régóta leledzik valami hasonló történet a fejemben, bár stílusilag az inkább akcióbb központúbb lenne...de így sincs vele gondom, tettszik a könyv.

chilip

nah végigolvastam, és marhára tetszett  :jee:

Alkyra

Quote from: chilip on 2008-02-21, 20:47:44
nah végigolvastam, és marhára tetszett  :jee:

hú, de sok szabadidőd van.:)

Én

Ai Kora

Van nekünk először is egy főszereplőnk, Hachibei Maeda, 15 ésves, ígéretes fetisiszta perverz.Míg a legtöbben a lányokban az egészet nézik, ő pont az ellentéte: ha valakiben egy rész tökéletes, akkor legyen akármilyen ronda, az imádója lesz. Kezdetben 4 részről van meg az ideálja: szem, mell, láb és hang. Mikor felkerül Tokióba, és a lánykolesz sufnijában kell laknia, meg is találja ezt a négyet...

...Ez valami eszméletlen. :hopp: :hopp: :hopp: Kéremszépen, ez kenterbe veri az eddigi összes comedy-t amit olvastam. Az eleje is hatalmas, de a közepétől már olyanok vannak, hogy nem hittem el mikor olvastam. Aki még nem tette, az olvassa, az itteni perverz társaságnak garantálom, hogy teli torokból fog fülig érni a szája. 60 chapter van, de még fut. Komolyan nem tudom legépelni, pontosan mekkora királyság is ez. Aztán lehet csak én vagyok ennyire oda érte, de ehhez foghatót még nem olvastam.
Not to mention, that Tenmaku... I' mean, Ayame... erm, Yukino... screw this. All the girls in this comic are hawt and = love.

Azárt pár negatívum:
- Az eleje Love Hina koppintásnak tűnhet, pedig kb semmi köze nincs az egésznek hozzá
- facepalm.dll jár a címért (meglátjátok)
- ritkán, de megpróbálkozik zomg the faildrama-val

Összességében viszont:
:hail:


Gregory

Mx0 vol 1:
A történet egy high school szóbeli felvételin kezdődik, ahol a diákoknak meg kell válaszolniuk a 'Mit tennél, ha tudnál varázsolni?'  kérdést. Történet főhőse, Kuzumi Taiga válasza: 'Meghódítanám a világot'. A több felvételiző diák közül az egyik lány erre hangosan felröhög, és kiemeli Taiga gyerekességét, amire a fiúnak elborul az agya, és hiába kér tőle a lány bocsánatot, elveszíti a fejét, és nem emlékszik egy válaszra sem, amit utána a felvételiztetőknek adott.
Miután kiderül, hogy nem vették fel, rögtön a lányt kezdi okolni, és számon akarja tőle kérni azt, h nem jött össze neki. Ennek csak egy módja van, ha ellátogat a Seinagi private high school-ba, ám egy láthatatlan akadályba ütközik, amely miatt nem képes belépni az iskola területére. Ekkor jelenik meg előtte egy tanár, Hiiragi, aki összetéveszti őt egy óráról ellógó diákkal, és berántja őt az iskola területére, melyről kiderül, h igazából egy varázsló iskola.
A poénok egész jók, a főhős végre nem egy f.szláma(csak szerencsétlen), a grafika jó, de nem kiemelkedő.
Do want moar.

chilip

új Negima chapter: Rakan mekkora egy seggfej  :lol:

és az Mx0 télleg jó, egy ideje már követem, a legjobb az első chapterban volt, mikor a trónszéken ült az osztályteremben :D

Draconire

#912
Unbalance x Unbalance

Adott a szokásosnak mondható tanár-diák kapcsolat, fanservice, átlagos rajzolás. Hogy akkor miért is olvastam el a kint lévő összes chaptert?
Hát azért mert a főszereplő srác egy olyan személyiséggel rendelkezik amit ritkán látni ilyen történetekben. Magabiztos, határozott, büszke és ami fontos, tudja mit akar. Na ilyen karakterekkel egy romantikus, school life-szerű, kicsit hárem beütésű mangában/animében nemsokkal találkozni. A többi szereplő is érdekes, főleg a szóbanforgó tanárnő. A rajzoláshoz még annyit, hogy a 3. kötettől kezd javulni, látványosabbak lesznek a komolyabb jelenetek is.
Ajánlom mindenkinek aki már unja a töketlenkedést. :D

Egy rövid, kicsit spoileres ízelítő ami miatt anno én letöltöttem (4chanon hallottam róla, a fő történetből nem lő le poént):
[spoiler](5. kötetből vannak)
http://i58.photobucket.com/albums/g279/Gmer/048.jpg (oh igen, itt már bevert egy párat a középen lévő csajnak)
http://i58.photobucket.com/albums/g279/Gmer/049.jpg
http://i58.photobucket.com/albums/g279/Gmer/050.jpg (ez dupla oldal volt, de a második felét levágtam, hogy tényleg csak egy kicsit legyen spoileres^^)[/spoiler]

Ami érdekesség, hogy ez egy koreai képregény, szóval a nevek és néhány kifejezés furcsának fog hatni, de meg lehet szokni.

Én

Ezt anno én is elkezdtem, egy nevet se tudtam megjegyezni, ezért School Dayses neveket adtam nekik. :D Neked mennyit sikerült?

Draconire

Quote from: Én on 2008-02-24, 22:43:54
Ezt anno én is elkezdtem, egy nevet se tudtam megjegyezni, ezért School Dayses neveket adtam nekik. :D Neked mennyit sikerült?

Egyet se. XD
Bár azért ha leírva látom, akkor már a főbb szereplőkhöz kapcsolom az arcot, de fejből egyet sem tudok.

De engem nem kell kiindulópontnak venni, anno a japán neveket se tudtam megjegyezni. :D

Manitu



Én

I"S
20 chapteren vagyok túl és vegyes érzéseim vannak. Még annak idején egy RO-s haverom ajánlotta, hogy ez bizony nagyon jó, és máshonnan is jókat hallotam róla, erre kapok egy romantikus elemekkel tarkított facepalm-festet. A srácról minden egyes alkalommal a "fail" szakkifejezés jut eszembe, de gondolom ez az elején van így, hogy nagyobbat jellemfejlődhessen. De amit művel az akkor is nagyon gáz.
Leginkább az verte ki a biztosítékot, amikor[spoiler]Iori azt hitte a vallomására, hogy rémmese. Na komolyan menjetek a kurva anyátokba... :wtf :_piszka:[/spoiler]
A feléig azért szerintem minimum elviszem, remélem megváltozik, kár lenne érte, mert nyomokban azért látszik, hogy jó is lehetne ez. :)

Manitu

Olvasd csak végig, hárem műfajban alapmű, nekem az egyik kedvencem. Bizonyos fokú baf@szság végig lesz benne, a műfaj velejárója, de azért fejlődőképes a srác, és van néhány olyan húzás a sztoriban, hogy nem akartam elhinni, amikor olvastam. :jee:


minuszmiki

Quote from: Én on 2008-02-24, 13:16:45
Ai Kora
Annyira nem extra, mint amire számítottam, bár a legutóbb olvasott chapteren (40) nagyokat röhögtem. És a lányok tényleg jók. Tetszik, főleg amiatt, hogy kicsit igaz erre is, amit Draconire írt:

Quote from: Draconire on 2008-02-24, 22:37:50
Unbalance x Unbalance
...
a főszereplő srác egy olyan személyiséggel rendelkezik amit ritkán látni ilyen történetekben. Magabiztos, határozott, büszke és ami fontos, tudja mit akar.
Már töltöm is lefelé.

Az I"s-t viszont elég hamar letettem, de lehet bennem volt a hiba, régen volt. Majd talán bepótolom egyszer.

Dreamcleaver

I''s volt a legeslegelső manga, amit olvastam (második a Love Hina). Nekem annó nagyon tetszett, dehát fiatalság-bolondság.  :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

minuszmiki

Eternal Sabbath: Az alaphelyzet:
Quote from: chilip on 2008-02-21, 13:11:10
Egy srácról szól, aki képes belépni mások elméjébe, manipulálni azt. De kihasználni másokat csak annyira használ ki, amennyire a túléléséhez feltétlen szükséges, és az embersége viszi rá mindig arra az útra, amivel másokat segít. Legalábbis az eleje alapján. Elég érdekes figura, nincs is neve. Mindig valaki mást személyesít meg, valamikor a többiek nem is látják, kitörli a létezését a többiekből.
Ez alapján azt gondoltam, hogy egyfajta mindfuck cucc lesz, az első vol nagyjából az is, aztán átmegy az egész a DN-hez hasonló főellenségkeresős krimibe, sajnos a mindfuck háttérbe szorul az utolsó kötetig. Kapunk viszont a krimi mellé egy jól kidolgozott romantikus szálat, jó adag (japóktól) egész értelmes pszichológiát, társadalomkritikát, néhány érdekes gondolatot. A befejezés sem volt rossz, de igazíthatták volna kicsit jobban az ízlésemhez, nem szeretem, [spoiler= minor spoiler a befelyezés milyenségéről (happy/bad/etc.)]ha valamit ilyen "happy end is meg nem is" módra zárnak le[/spoiler]. De érdemes volt elolvasni, nem untam egy percig se.

chilip

Hot blooded woman hát bazz ez kész.
alapszitu (lusta vagyok magam írni :D ):
"What is a sweet, soft-spoken girl (Ha Li Kang) to do when her brothers, having just learned fencing and martial arts, decide to test some moves out on her in order to "tame her" and make her into their "little slave?" She runs to her knightly friend (Te Hu Kang, not related to Ha Li) for protection, of course. However, what happens when, instead of comforting her, he tells her that she is a coward for running away like a puppy who needs constant protection? No, she does not break down and cry like a weak girl. Instead, she resolves to grow stronger. With rigorous training everyday, Ha Li goes from being a scared girl who cries for help to becoming the Jjang (boss of a gang) of the Doberman gang. However, events lead to Ha Li getting in an accident with a truck. Afterwards, she is reborn into the body of a beautiful, but weak, rich girl Aram Han."

lényeg hogy jó kis fightos romantikus manga egy szeretnivalóan együgyű főszereplőnővel :D mindenkivel harcolni akar, de a testcsere miatt sokkal gyengébb mint volt :) eddig bejövős, 5. volume-nél járok. Onemangán 7 volume van fenn, eggyenként vagy 150 oldal és eddig falom a lapokat :D valahogy leköt, mint az Ouran High School Host Club, pedig rendkívüli vagy forradalmi nincs benne :)

Zen

Holyland
onemanga-n 22 rész van fent (eddig), és jóóóóó. A főhős, Yuu megunja h az életét, ami mindig a "keményfiúk" zaklatásaiból áll, és úgy dönt változtat rajta: egy könyvből elkezd boxolni tanulni, és a sok gyakorlás meghozza gyümölcsét. A városban levő, amolyan harcosok klubja bandák közt elterjednek a pletykák a "Banda Vadász"-ról, aki péppé ver mindenkit. Egyikőjüket, "Az utca karizmája"-nak figyelmét felkelti a fiú...
Egy történet a harcról, meghátrálásról és a célokról. WIN
Ja és a rajzolás is szép. Az egyetlen negatív pont h kinézetre Yuu néha Ikarira emlékeztet, meg a viselkedése is hasonló (bár Ikarival ellentétben ő nem szánalmas korcs példája az emberiségnek -_-).
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Én

Ez jól hangzik, úgyis kifogytam :jee:
Quote from: Zen on 2008-02-28, 14:59:02
(bár Ikarival ellentétben ő nem szánalmas korcs példája az emberiségnek -_-).
Ilyenkor mindig elképzelem, hogy aki ezt írja, az 14 évesen és ugyanabban a helyzetben bizts betonbiztosan állna a lábán a gyengeség legkisebb jelét sem mutatva, és tenné amit mondanak neki, valamint szó nélkül állna mindent amit a pofájába csap a sors. Nuff said.

Zen

Quote from: Én on 2008-02-28, 16:01:17
Quote from: Zen on 2008-02-28, 14:59:02
(bár Ikarival ellentétben ő nem szánalmas korcs példája az emberiségnek -_-).
Ilyenkor mindig elképzelem, hogy aki ezt írja, az 14 évesen és ugyanabban a helyzetben biztos betonbiztosan állna a lábán a gyengeség legkisebb jelét sem mutatva, és tenné amit mondanak neki, valamint szó nélkül állna mindent amit a pofájába csap a sors. Nuff said.
No comment...
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Alkyra

Negima 205:" i like where this is going..." mondaná egy 4chanos.^^ s tökéletesen egyetértek vele.:) Egyre közelebb vok ahhoz, hogy megvegyem eredetiben a mangát...(nem kevés pénz de sztem megérné...már fél éve ülök a gondolaton, hogy mit tegyek. :lol:)


chilip

Quote from: Alkyra on 2008-02-28, 18:47:49
Negima 205:" i like where this is going..." mondaná egy 4chanos.^^ s tökéletesen egyetértek vele.:) Egyre közelebb vok ahhoz, hogy megvegyem eredetiben a mangát...(nem kevés pénz de sztem megérné...már fél éve ülök a gondolaton, hogy mit tegyek. :lol:)

végre a "jó" útra lépett negi sensei :D Rakan még mindig seggfej  :lul:

Én

Elolvastam a Holyland-et én is, és mit mondjak, még egy manga minél tűkön ülve várom a folytatást, főleg, hogy itt fejezték be. :jee: Mély gondolatok, harcművészeti magyarázatok, epic fightok - minden, ami köll. Marha jó, csak kevés. DO WANT MOAR, NAO. :whoah:
F GET

Manitu

Quote from: Alkyra on 2008-02-28, 18:47:49
Negima 205:" i like where this is going..."
Damn you, AQS, mi tart ilyen sokáig? :ejj: A 204-re is csak tegnap jutott időm.


minuszmiki

Unbalance x Unbalance: No ez nagyjó. Gmer írt már róla, annyivel egészíteném ki, hogy a főszereplő azon kívül hogy tökös gyerek, meglehetősen tahó is, ami plusz jópont. A lányok jók, és a sztori is tűrhető, megfelelő ütemben halad (bár a mostani "együtt utazik a hárem" felállás kicsit gyengébb az eddigieknél, de belefér), a fanservice pedig kellő minőségű és mennyiségű, szóval tetszik.