Main Menu

Ghost in the Shell

Started by Cyril, 2004-09-04, 23:05:53

Previous topic - Next topic

via_mala

Quote from: CatmanVan a GITS - Stand Alone Complex, ez az elso evad. A GITS_SAC_G1_NEW elvileg ugyanaz, csak gondolom jobb minosegben. Aztan a GITS - Stand Alone Complex - Season2 a masodik evad, a GITS - Tachikoma Special pedig a tachikoma-krol szolo kis mellekepizodok, de nem kapcsolodnak szorosan a sorozathoz...
A GITS_SAC_G1_NEW a legjobb minõségû változat, idõzített magyar feliratokkal, a Tachikoma Special-ok ott vannak az epizódok végén, kivéve a 8-13 részeket, mert a DVD-re írhatóság kedvéért azoknál le vannak vágva. A Tachikoma Special-ok kis humoros, filozofikus szösszenetek, érdemes megnézni õket.
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

Rune

Ok köszi a segítséget mindkettõtöknek :jee:
"That is Not Dead Which Can Eternal Lie... And With Strange Aeons Even Death May Die." - H.P. Lovecraft

zolan43

Belenéztem az elsõ részbe. A kérdésem pedig a következõ: Az összes résznek ugyanilyen halk a hangja?

Ramiz

#93
*** CENSORED ***
Mit gondoltok?!
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kvikveg

Quote from: RamizEz itt is aktuális.
Mit gondoltok?!
He? Ennek mi koze a GitS-hez? :eeek:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

.Attila

Nemtom, de gyorsan kikapcsoltam. Mai HiME szentségtörés :mad:

Lythis

Quote from: RamizEz itt is aktuális.
Mit gondoltok?!
Nem gondolok, hanem gondolkodok folyamatosan.. próbálok rájönni, hogy szerinted ez mér aktuális ebbe a topicba...

Rounin

Belassult net, címsorban /h kategória bevillan. Stop gomb lenyomódik by egérkurzor.
Gondolkodás folyamatban....
Logikai kiterjesztés 100%...110%...120%... *kiégés veszélye*
.
Akárhogy gerjesztettem a két fogaskereket a fejemben, a Mai Hime és a rosszalló pillantások ismeretében nem tudok mire gondolni.
...
A-HA! Eredményre jutottam.
Amire gondolok: kaja.

Ramiz

:o  Bocsánat... ez tényleg nem kapcsolódik...
Ezt akartam belinkelni!
(A Mai Hime-s link egy másik topikban kellett valakinek.)
Elnézést kérek még egyszer!
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kvikveg

Quote from: Ramiz:o  Bocsánat... ez tényleg nem kapcsolódik...
Ezt akartam belinkelni!
(A Mai Hime-s link egy másik topikban kellett valakinek.)
Elnézést kérek még egyszer!
Sebaj, legalabb ismerkedek a hentai mufajjal...  :lul:  :eeek:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Project_2501

Quote from: Ramiz:o  Bocsánat... ez tényleg nem kapcsolódik...
Ezt akartam belinkelni!
(A Mai Hime-s link egy másik topikban kellett valakinek.)
Elnézést kérek még egyszer!
A post elolvasása után rögtön az a rész ugrott be, amikor Motoko Kusanagi búvárfelszerelésben jön fel az óceán mélyérõl. Annál a jelenetnél szó szerinti tükrözõdés volt a vízfelszinen. Késõbb viszont Bateau-val ülnek a hajón és eltorzított hangon szólal meg az õrnagy. Ekkor a homályos tükörképrõl beszél, bizonytalan a "származását" illetõen.
Tõlem csak annyi tellett, hogy sikerült beazonosítanom az idevágó jelenetet a filmbõl. A filozófia nem az én asztalom :ejj:
"...We aren't even sure that project 2501 really is a bug. Originally the purpose of this project was to..." quotation from GITS

Ramiz

Legalább reagáltál... (Érdekes módon a legtöbben csak arra reagáltatok, amikor véletlenül egy Mai Hime-s hentai linket tettem be. Arra mindenki harapott. Egy kis Mai Hime hentai már a Ghost in the Shell-nél is többet ér? :3x3: :haha: )
Egyébként tényleg abban a részben van, szerintem azért, mert hangsúlyos rész, ahol komoly dolgokról beszélgetnek, amire mindenki odafigyel.
Én két értelmezésre tudok gondolni. Az egyik a szó szerintibb: azt veti fel, hogy vajon tudnak-e találkozni Istennel (ha létezik), õk, mint ember által teremtett tudatok. Azaz a tudatuk tovább élhet-e, hogy tisztábban, "színrõl színre" lásson, ne csak a test tökéletlensége által korlátozottan, "homályosan". A másik értelmezés egy kicsit más (de nem teljesen): ugyanez a testtõl való megszabadulás elképzelhetõ a hálózatban való feloldódás által is (nem teljes feloldódás, csak mint ami az Innocence-ben már teljesen megvalósult Motokoval). És akkor a hagyományos érzékek olyannak tûnnek majd, mint amikor a tükörképük által igyekeztük felismerni a dolgokat, holott az igazi egészet csak az új formában lehet látni - "úgy ismerek majd, amint én is megismertettem", azaz úgy átlátjuk majd a képet, mint ahogy egy embert ismerhetek (minket ismertek) azelõtt.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Rounin

Quote from: RamizLegalább reagáltál... (Érdekes módon a legtöbben csak arra reagáltatok, amikor véletlenül egy Mai Hime-s hentai linket tettem be. Arra mindenki harapott. Egy kis Mai Hime hentai már a Ghost in the Shell-nél is többet ér? :3x3: :haha: )

Be is tenné a kiskaput :D De ugye nem várod el, hogy a tiltakozáson és evésen felül még másra is fordítsak energiát egy kötelezõ jellegû önkéntes túlóra-szériában ;)

Ramiz

Quote from: RouninBe is tenné a kiskaput :D De ugye nem várod el, hogy a tiltakozáson és evésen felül még másra is fordítsak energiát egy kötelezõ jellegû önkéntes túlóra-szériában ;)
De igen. Írd le a véleményed a "tükör által homályosan"-ról. Ha már úgy tetszett az Innocence. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

roderick

QuoteNem tudhatja meg, csak kozvetve, mindent csak kozvetve.
Az idezetnek szamomra igy van ertelme: az eszlelesrol szol. Azt latjuk, amit latunk, nem mindent. Nem tudhatunk mindent, nem erthetunk mindent. Csak reszeket, azt sem biztos, hogy jol ertelmezzuk.

Igen, az idézet kb. arra utalhat amit Motoko ki is fejt a liftben Batou-nak, hogy nem igazán lehet az ember biztos semmiben, mert az amit érzékel az azért elég távol állhat az úgymond "valóságtól", amúgy cáfoljatok meg, de sztem ez a vonal nem is igazán szerepel a mangában, ez inkább a rendezö hozzáadása... ami nem rossz dolog, de azért -mint ahogy az Innocencben is- kicsit olyan hatást kelt bennem, hogy a renedezöbácsi megeröszakolja az eredeti GitS-et, hogy a saját véleményét közvetítse... (érdemes megnézni az Avalaon-t ami kb. teljesen az ö munkája asszem, így észre lehet venni, hogy mi az amit ö rakott bele :))
QuoteLegalább reagáltál... (Érdekes módon a legtöbben csak arra reagáltatok, amikor véletlenül egy Mai Hime-s hentai linket tettem be. Arra mindenki harapott. Egy kis Mai Hime hentai már a Ghost in the Shell-nél is többet ér?   )
erre csak azt tudom mondani, hogy: Welcome to the internets!!!1!!
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Ramiz

Kvikveg: ez az értelmezés is tetszik!

Quote from: roderickamúgy cáfoljatok meg, de sztem ez a vonal nem is igazán szerepel a mangában, ez inkább a rendezö hozzáadása... ami nem rossz dolog, de azért -mint ahogy az Innocencben is- kicsit olyan hatást kelt bennem, hogy a renedezöbácsi megeröszakolja az eredeti GitS-et, hogy a saját véleményét közvetítse... (érdemes megnézni az Avalaon-t ami kb. teljesen az ö munkája asszem, így észre lehet venni, hogy mi az amit ö rakott bele :))
Még nem olvastam a mangát, úgyhogy csak annyit tudok mondani, hogy az Avalont érdemes megnézni, sok hasonlatosság van benne a GitS által felvettett ötletekhez.

Quote from: roderickerre csak azt tudom mondani, hogy: Welcome to the internet!!!
:D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kvikveg

Quote from: RamizKvikveg: ez az értelmezés is tetszik!
...
Vicces, majdnem ravagtam, hogy "dehat ez ugyanaz, mint amit o hatodikkent irt le", aztan utanaolvasva rajottem, hogy nem ugyanaz. Erdekes, hogy o az Istenre vonatkoztatta - ot nem lathatjuk teljes egeszeben most, majd mittudomenmikor (ez az idezetben nincs taglalva) latjuk at teljes valojaban.
Jo lenne ismerni a szovegkornyezetet, talan tobb kiderulne belole.

Erdekes, amikor kicsi voltam, azt hittem, hogy a felnottek mar atlatjak a vilagot, tudjak (legalabb nagyjabol, hogy) hogyan mukodik, es ez alapjan dontenek adott helyzetben. Aztan koppantam. Es meghokkentem. Kaosz a tetofokon. :eeek:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Ramiz

Quote from: KvikvegErdekes, amikor kicsi voltam, azt hittem, hogy a felnottek mar atlatjak a vilagot, tudjak (legalabb nagyjabol, hogy) hogyan mukodik, es ez alapjan dontenek adott helyzetben. Aztan koppantam. Es meghokkentem. Kaosz a tetofokon. :eeek:
Jó,de hát õk nem látták a Ghost in the Shellt. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Rounin

Quote from: RamizDe igen. Írd le a véleményed a "tükör által homályosan"-ról. Ha már úgy tetszett az Innocence. :)

Hmm.. valahogy felmerült bennem az NGE. Ahogyan Shinji a különbözõ Shinjikkel szembesül. Mindenki fejében van egy S. akit a tettei által látnak.

Namármost. Motoko kételkedik benne, hogy õ, mint Motoko Kusanagi valóban létezik, s nem egy másolt ghost, vagy AI. A létezését csak a többiek (mások) reakcióján ellenõrizheti le - ha tudomásul veszik, van válaszreakciójuk _rá_, akkor _valószínûleg_ létezik.
De még így sem lehet biztos benne, hogy ez a tükörkép - amit saját magáról lát a környezetében - valódi.. inkább csak egy homályos tükör, ami talán a valóságot mutatja, talán nem.

Gyakorlatilag csak halálunk után derül ki, igaz volt-e vagy sem, ekkor látunk majd mindent igaz képében, fátylak nélkül.

Elhagytak a szavak, nem látok már tisztán.. ideje lemosni ezt a tükröt :bsd: vagymi-.-

RedPriest

Üdv! Eléggé halott lett ez a topic, de újat nem akarok ezért nyitni.

A GITS és a GITS - Innocence után most kezdtem el nézni az első sorozatot, ami nagyon tetszik (other version with tökéletes felirattal - ezúton is köszönet érte az illetékesnek). De a kronológiával bajban vagyok kicsit, mi után mi következik? Film1, film2, sorozat1, sorozat2. Ezek hogy jönnek egymás után??

És lenne még1 kérdésem. Tudna valaki egy linket adni a GITS - SAC sorozat opening zenéjének mp3 fájljához?  :smile: Hálás lennék érte, de ez nem annyira fontos.

Köszöntem előre is a választ!  :tezsvir:
"I thought what I'd do was, I'd pretend I was one of those deaf-mutes."
「耳と目を閉じ、口をつぐんだ
 人間になろうと考えたんだ。」

chilip

http://gendou.com/amusic/ -> ingyé regelsz, keresőjébe beírod,hogy Ghost in the Shell -> 3 oldalas lesz, úgyhogy figyelj arra -> válogass kedvedre...

Próféta

Quote from: RedPriest on 2007-03-25, 15:59:26
De a kronológiával bajban vagyok kicsit, mi után mi következik? Film1, film2, sorozat1, sorozat2. Ezek hogy jönnek egymás után??
A manga, a filmek világa és TV sorozat három különböző, nem összeegyeztethető, de közös eredetű világban játszódik.
A S.A.C. világában eleve nem találkoztak a Puppet Masterrel.

Raggie

Igen, azt hiszem, hogy párhuzamos valóságokkal magyarázta a fickó az egészet. Tehát a két film kronológiailag sorrandben van egy világban, a két sorozat is sorrendben van egy másik világban és a manga... nna az jó kérdés(lásd lejjebb). Körülbelül mindnek azonos az alapja, leginkább a Bábjátékosnál válnak szét a szálak.

A manga nagyjából a film vonalát követi, csak bizonyos dolgok nem történnek meg és bizonyos dolgok meg máshogy történnek meg(a bábjátékossal pl nem abban az elhagyatott hangárban fúzionál Motoko hanem máshol, az egyik búvóhelyén, és nem is annak a női testnek a segítségével, hanem mindketten testetlenül vannak csak jelen...) ilyenek és más ilyesmik az amiben a manga különbözik, de a lényegi szál tehát ott a filmet követi.
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Próféta

Quote from: Raggie on 2007-03-25, 22:37:56A manga nagyjából a film vonalát követi, csak bizonyos dolgok nem történnek meg és bizonyos dolgok meg máshogy történnek meg(a bábjátékossal pl nem abban az elhagyatott hangárban fúzionál Motoko hanem máshol, az egyik búvóhelyén, és nem is annak a női testnek a segítségével, hanem mindketten testetlenül vannak csak jelen...) ilyenek és más ilyesmik az amiben a manga különbözik, de a lényegi szál tehát ott a filmet követi.
Nem fordítva?

Raggie

Quote from: Próféta on 2007-03-25, 23:14:28
Nem fordítva?
Jóh, most én nem tudom, hogy melyik volt előbb, melyik alapján készült a másik, csak én a filmet láttam előbb és csak utána olvastam a mangát tehát nekem a manga a filmet követi. :D
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

RedPriest

Köszönöm.  :smile:

Én csak eddig a 2 filmet láttam, melyből inkább az első tetszett. A 2. túl bonyolult és túl CG-s.  :D Az első viszont többször is megnézhető... szerintem. A SAC-et még csak most kezdtem el nézni, épp most végeztem a 14. résszel. Nagyon bejön.  :szemuveges: Sikerült elérnie az animénak, hogy kedvenceim közé tartozzon.
"I thought what I'd do was, I'd pretend I was one of those deaf-mutes."
「耳と目を閉じ、口をつぐんだ
 人間になろうと考えたんだ。」

Solid Snake

Mellesleg a sig-ed felkeltette a figyelmemet. Létezik GITS: SAC játék?  :eek: :szemuveges:

RedPriest

Quote from: SolidSnakeGH on 2007-03-25, 23:53:08
Mellesleg a sig-ed felkeltette a figyelmemet. Létezik GITS: SAC játék?  :eek: :szemuveges:

Play Station-re kijött. De többet nemtok róla. Viszont szép a grafikája.  :cool:
"I thought what I'd do was, I'd pretend I was one of those deaf-mutes."
「耳と目を閉じ、口をつぐんだ
 人間になろうと考えたんだ。」

Solid Snake

Quote from: RedPriest on 2007-03-26, 00:01:50
Quote from: SolidSnakeGH on 2007-03-25, 23:53:08
Mellesleg a sig-ed felkeltette a figyelmemet. Létezik GITS: SAC játék?  :eek: :szemuveges:

Play Station-re kijött. De többet nemtok róla. Viszont szép a grafikája.  :cool:

Damn, need a fuckin' console now.  :uzi: :__devil: