Filmek (minden, ami nem japán)

Started by Flaser, 2004-09-15, 11:18:12

Previous topic - Next topic

Raggie

Nem biztos, hogy ide illik(meg már feldobtam az offtopicban is), de tudtok róla, hogy holnaptól(CSü, Pé, Szo, Va) van az Urániában és a Szimpla kertmoziban a Anifest(3. Európai Animációs Film fesztivál)? Ennek keretében sok színvonalas rövidebb-hosszabb(egy-két perctõl tíz percig) animációs filmet vetítenek aránylag olcsón(ingyen/420,-/580,-/830,-*). A vetítettek között szerepel Hayao Miyazaki: Howl's Moving Castle címû filmje is(!), és a programban van még Anime fórum(?) is.

Nemtom, lehet, h érdekes lesz, majd beszámolok élményeimrõl.
__________
*:sajna a legtöbb 830-as, de azért az sem horribilis.
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Jackie Chan - Istenek Fegyverzete 1, 2

Jackie, a mûkincsvadász ("Ázsiai Sólyom" mûvésznéven :) ) útját szép nõk és nagy pofonok jelzik. Halál precízen kidolgozott verekedésekkel és parádés kaszkadõrmutatványokkal van teli ez a két film, de mindkét rész jeleskedik a tipikus Jackie-féle helyzetkomikumokra is, amiknek nagy része arról szól, hogy egy nõ szobájában/lakásában próbál elbújni, miközben az fel-alá mászkál, általában lenge ruhában. :cool: :kiraly: Az autós, motoros mutatványok pedig egyszerûen lenyûgözõek, akaratlanul is megmarkolja az ember a söröspoharat és felkiált egy-egy trükknél. Jackie Chan laza és mindent megcsinál, ez a két film a legjobbjai közt van.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Djinn

Quote from: RamizJackie Chan - Istenek Fegyverzete 1, 2

Jackie, a mûkincsvadász ("Ázsiai Sólyom" mûvésznéven :) ) útját szép nõk és nagy pofonok jelzik. Halál precízen kidolgozott verekedésekkel és parádés kaszkadõrmutatványokkal van teli ez a két film, de mindkét rész jeleskedik a tipikus Jackie-féle helyzetkomikumokra is, amiknek nagy része arról szól, hogy egy nõ szobájában/lakásában próbál elbújni, miközben az fel-alá mászkál, általában lenge ruhában. :cool: :kiraly: Az autós, motoros mutatványok pedig egyszerûen lenyûgözõek, akaratlanul is megmarkolja az ember a söröspoharat és felkiált egy-egy trükknél. Jackie Chan laza és mindent megcsinál, ez a két film a legjobbjai közt van.
:zen:

Most készüllünk megnézni a Myth címû filmjét. Remélem jó lesz, már ez sem amerikai "gyártmány". Befejezhetné már ezt a marhaságot, amit az utóbbi években csinált... :ejj:
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Ramiz

Quote from: DjinnMost készüllünk megnézni a Myth címû filmjét. Remélem jó lesz, már ez sem amerikai "gyártmány". Befejezhetné már ezt a marhaságot, amit az utóbbi években csinált... :ejj:
Az index.hu-s Jackie-fan topikban valaki írt egy bizonyítást, hogy miért értékes film a Myth, még ha nem is sikerült a legjobban. Úgyhogy ha nem tetszett, olvasd el azt és tetszeni fog. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kvikveg

Vegre megneztem a HP4-et. Nem rossz. Az elozoeknel jobb. Kevesbe rohanos, mint az elozo, es a poenok jobban ulnek. Sokmindent kihagytak a konyvhoz kepest, de a lenyeges mozzanatok megvoltak. Kedvenc nem lesz, de nem rossz. :)
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Fazék

Quote from: KvikvegVegre megneztem a HP4-et. Nem rossz. Az elozoeknel jobb. Kevesbe rohanos, mint az elozo
He? :eeek: ugyanazt a filmet néztük meg? :confused: kevésbé rohanós?? ennél összecsapottabb filmet már régen láttam, szinte még vége sincs egy jelenetnek, máris ugrunk a következõbe, esküszöm, mintha 20 oldalt elolvasnánk a könyvbõl, majd ugranánk 20-30 oldalt és ez egy rakásszor. a 3-as részben legalább minden következetes, követhetõ volt. és ne tévesszük össze a 'lendületes' és a 'rohanó' fogalmakat, mert ez a film az utóbbi kategóriába sorolható be. sajnos. :( szerintem legalábbis :)

Kvikveg

Quote from: FazékHe? :eeek: ugyanazt a filmet néztük meg? :confused: kevésbé rohanós?? ennél összecsapottabb filmet már régen láttam, szinte még vége sincs egy jelenetnek, máris ugrunk a következõbe, esküszöm, mintha 20 oldalt elolvasnánk a könyvbõl, majd ugranánk 20-30 oldalt és ez egy rakásszor. a 3-as részben legalább minden következetes, követhetõ volt. és ne tévesszük össze a 'lendületes' és a 'rohanó' fogalmakat, mert ez a film az utóbbi kategóriába sorolható be. sajnos. :( szerintem legalábbis :)
A 3asnal iszonyatosan zavart a rohanas. Nagyon. Kibirhatatlanul.
Itt nem annyira.
Tenyleg sokmindent kihagytak, de a lenyeget bennehagytak ha kicsit belegondolsz. Pl a kupadontobol pont annyi volt, amennyi szukseges es minden masbol is kb. semmi mindent-mozgassunk, es hurra, cgi meg felesleges jelenetek ozone. Nem mondom, hianyoltam par jelenetet - Vitrol a dunsztosuvegben:D - de mindent nem lehet.
Az elozo lehet, hogy kovetkezetesebb volt, ha a konyvhusegre erted, de ott allandoan a "ja, ezt is kipipalhatjuk" erzesem volt, rakat barom felesleges jelenettel. (Azt hiszem 3asban volt a dama poharas akcioja. Hat az nagyon kellett oda.) Az egyetlen jo jelenet a toparton volt a dementorokkal. De azt is valahogy elrohantak.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Fazék

#1627
Quote from: KvikvegA 3asnal iszonyatosan zavart a rohanas. Nagyon. Kibirhatatlanul.
Itt nem annyira.
Tenyleg sokmindent kihagytak, de a lenyeget bennehagytak ha kicsit belegondolsz. Pl a kupadontobol pont annyi volt, amennyi szukseges es minden masbol is kb. semmi mindent-mozgassunk, es hurra, cgi meg felesleges jelenetek ozone. Nem mondom, hianyoltam par jelenetet - Vitrol a dunsztosuvegben:D - de mindent nem lehet.
Az elozo lehet, hogy kovetkezetesebb volt, ha a konyvhusegre erted, de ott allandoan a "ja, ezt is kipipalhatjuk" erzesem volt, rakat barom felesleges jelenettel. (Azt hiszem 3asban volt a dama poharas akcioja. Hat az nagyon kellett oda.) Az egyetlen jo jelenet a toparton volt a dementorokkal. De azt is valahogy elrohantak.
tényleg nem értem az embereket, mindenki ezzel jön a 4-esnél, hogy "ugyan sokmindent kihagytak, de a lényeges dolgokat belerakták". igen. nekünk. mármint azoknak, akik olvasták a könyvet! de aki nem olvasta a könyvet, az nem tudja kiegészíteni a könyvbeli remek hangulattal és egyéb eseményekkel a filmet, az egyszerû mozibajáró közönség sztem egy nagyon érezhetõen agyonvagdosott filmmel van ellátva és sztem ennek az lenne a lényege, hogy egy magában nézhetõ film legyen. márpedig akként sztem elbukik. sztem a film olyan lapos volt amennyire csak lehet, talán pont ennek a sûrítésnek a következtében. egyszerûen egyik jeleneten se tudtam végigmenni hangulatilag, beleérezni, mert azonnal ugrottunk egy nagyot és "gyerünk-gyerünk még ma be kell fejeznünk a filmet és még rengeteg van hátra belõle!" felkiáltással továbblép a rendezõ. szóval mint mondtam sztem erre a filmre a 'kapkodó/rohanó' jelzõ illik, a 3-asra pedig a 'lendületes'. amit ott kihagytak az abszolút nem hiányzott a filmbõl, amit siettek, az a hangulat miatt volt, mert abból a filmbõl sztem csak úgy sugárzott a hangulat, mert ahogy Kikuchiyo is mondta, annál a filmnél végre egy rendezõt ültettek a megfelelõ székbe. És míg én a negyedik könyvnél sokkal többet rettegtem, mint a 3-nál, pedig már ott se keveset, addig ez a 4. film a 3-hoz képest háát, sehol se volt... például ne mondd nekem, hogy nem érzed elkapkodottnak a 4-es rész végét, mert sztem valami hihetetlenül az volt. [COLOR="LemonChiffon"]egy csöppnyi sajnálatot se éreztem Cedric iránt, pedig a könyvet is olvastam, alig éreztem valamit, mikor visszatértek a halottak lelkei Voldemort pálcájából, pedig a könyvnél elõ kellett kapnom a zsebkendõt[/COLOR], és még rengeteg ilyen rész volt a filmben, amitõl sztem közel sem tekinthetõ jó filmnek. jó feldolgozás? talán. nehezen lehetett volna jobban megcsinálni 157 percben. de pont ez a baj, hogy az, hogy 157 percen belül valaki kihozta a (talán) legtöbbet a filmbõl édeskevés! nem jelenti azt hogy a film jó lenne. ez csak ahogy Kikuchiyo is mondta popcorn és cola eladásra jó. Én kezdem egyre inkább úgy érezni, hogy ha megfelelõ emberek kezébe kerülne, akkor inkább sorozatot kéne már csinálni a HP-ból. a könyveket egyszerûen képtelenség úgy filmre vinni, hogy ne csak egy újabb popcorn-flick legyen belõle... sztem :)

sirtomi

#1628
Quote from: KvikvegVegre megneztem a HP4-et. Nem rossz. Az elozoeknel jobb. Kevesbe rohanos, mint az elozo, es a poenok jobban ulnek. Sokmindent kihagytak a konyvhoz kepest, de a lenyeges mozzanatok megvoltak. Kedvenc nem lesz, de nem rossz. :)
Nem rohanós??? Sok jelenet olyan mintha egy videóklippet néznél, vagy reklámot, csak átrohanunk rajta és már valami más következik.
Ezzel nem azt mondom, hogy nem jó a film, nekem is tetszett a hiányzó dolgok ellenére is, de akkor is rohanós volt :)

Edit: Fazék igazad van, hogy a hangulat a könyvhöz képest sehol nem volt, [COLOR="LemonChiffon"]meg nekem baromira hiányoztak a házimanók is, bár a varangydudvás rész így is jó volt[/COLOR]. Nekem látta olyan ismerõsöm, aki a könyveket nem olvasta és tetszett neki a filme, eddig ez volt szerinte a legjobb.
A vége tényleg nem volt a legjobb. Egyszerûen nem lehettett érezni a könyv hangulatából semmit. A könyvet le sem tudtam tenni, teljesen magával ragadott, itt meg semmi. Voldemort nekem tetszett, de a könyvben baromira félelmetesre sikerült a temetõs jelenet, iit max ijesztõ volt egy picit.
Nagyon kiváncsi vagyok mit csinálnak az 5. könnyvvel, az min 3 órásra kellene csinálni különben az lesz ám a rohanás :)

Fazék

#1629
Igen, szóval félreértés ne essék én se azt mondom, hogy ez minden filmek legrosszabbika, közel sem! jópár jelenet volt ami tetszett, de közel sem érdemli meg ezt a közimádatot a film, ezt a rengeteg 9-10-es/10 osztályzatot. egy 7-el (talán egy 8-cal) se nagyon vitatkoznék, részemrõl mondjuk 6/10, de én lehet hogy alulpontozom, amiért csalódtam benne. de hogy tökéletes filmes feldolgozás lenne, nem tudom megemészteni mi a alapján mondják az emberek... :rolleyes: :)

tudom Kvikveg te se azt mondod, hogy tökéletes lenne, csak azt hogy jobb mint a 3, ami persze megint szubjektív, szóval veled csak ezen vitatkoznék :) a pontozási megjegyzésem csak ilyen általános 'beleordítom a fájdalmam a világba' dolog, tessék elnézni nekem :D

sirtomi

Quote from: Fazéktudom Kvikveg te se azt mondod, hogy tökéletes lenne, csak azt hogy jobb mint a 3, ami persze megint szubjektív, szóval veled csak ezen vitatkoznék :) a pontozási megjegyzésem csak ilyen általános 'beleordítom a fájdalmam a világba' dolog, tessék elnézni nekem :D
A 3.-nál én is jobbnak találtam. Nem tudom igazán megfogalmazni, hogy mi nem tetszett a 3. részben, de valami nagyon nem :)

Talán az hogy az elõzõ filmekhez hiretelen nagyon megváltozott a környezet, ezt még mindig nem szoktam meg. Valahogy a könyv alapján nem úgy képzeltem el Roxfort-to ahogy a 3. filmben megvalósították, fõleg a parkra gondolok.

Djinn

#1631
VÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ! [COLOR="LemonChiffon"]Nem lesznek házimanók[/COLOR]??? :eeek:
Minek kellett elolvasnom? Így már meg sem nézem. [COLOR="LemonChiffon"]Dobbyt akarom!![/COLOR] :bruhuhu:  :beken: :egy világ omlik össze smile:
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Kvikveg

Felreertes nem essek: nem jo a film. 5/10.
De kevesbe idegesitett, mint az elozo, es miutan olvastam a konyvet nem zavartak a kimaradt jelenetek. Lehet, hogy amugy sem zavartak volna.
Jol szorakoztam a poenokon, az elozoeken egyaltalan nem szorakoztam. Hott unalmasak voltak szamomra.* Itt legalabb valamin tenyleg lehetett rohogni, es nem olyan kinos kotelezo-poen ize volt.
Cedricen tenyleg nem hatodtam meg, es hat Voldemorttol se buktam le a szek moge. Felelmetesebbnek kepzeltem.
Na. Kotelezo megneznivalo reszemrol, letudva. Ennyi. Nna. Vege.

*Ez sirnivalo, tekintve, hogy a 3. konyv a kedvencem, Siriussal. Es pont azt kicsit mar sotetebbre vettek, ami jo, de ugy rohantak benne, mint az allat, es allandoan mozgott valami a vasznon, sokszor tokfoloslegesen. Komolyan, attol tengeribeteg voltam mar lassan.:eeek:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

sirtomi

Azt sajnálom még, hogy mindenképpen gyerekeknek készítették a filmet így nem lett olyan sötét minta könyvben.

Djinn: Bocsánat én voltam ez a galád, késõn ugyan, de átszíneztem.

Kvikveg

Quote from: DjinnVÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ! Nem lesznek házimanók??? :eeek:
Minek kellett elolvasnom? Így már meg sem nézem. Dobbyt akarom!! :bruhuhu:  :beken: :egy világ omlik össze smile:
Azt a smileyt megneznem magamnak... :lul: :vigasztalja Djinnt smiley:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Djinn

Quote from: KvikvegAzt a smileyt megneznem magamnak... :lul: :vigasztalja Djinnt smiley:
Köszi. :haha:
Szinezd ki te is, nehogy más is átélje ezt a szörnyû traumát, amint én. :bruhuhu:
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

syeren

Én anno megnéztem a HP1-t és nem tetszett...,
megnéztem a 2. rész elejét is, de az sem tetszett...
és ekkor eldöntöttem, hogy engem nem érdekelnek ezek a filmek, mert számomra nem tudták visszaadni a könyv élményét... Lerombolják azt, amit én már elõtte elképzeltem, ezért inkább nem nézem meg õket. A könyveket viszont imádom, mind az 5 eddigi megvan...és persze a többit is be fogom szerezni majd! :)

sirtomi

Quote from: syerenÉn anno megnéztem a HP1-t és nem tetszett...,
megnéztem a 2. rész elejét is, de az sem tetszett...
és ekkor eldöntöttem, hogy engem nem érdekelnek ezek a filmek, mert számomra nem tudták visszaadni a könyv élményét... Lerombolják azt, amit én már elõtte elképzeltem, ezért inkább nem nézem meg õket. A könyveket viszont imádom, mind az 5 eddigi megvan...és persze a többit is be fogom szerezni majd! :)
Az elsõ két film nagyon kis gyerekeknek készült, de szerintem a kastély körüli táj, a park, a tiltott rengeteg, stb mind ebben a két filmben állt a legközelebb ahhoz amit én elképzeltem a könyv alapján. A 3. szerintem nagyon eltért az általam elképzeltektõl, valószínûleg ezért nem is tetszett annyira.

A 6. könyvet csak ajánlani tudom. Nagyon jó!!!

Fazék

Quote from: roderickMásik, ami azértjutott eszembe, mert tegnap újra megnéztem szigeten, az Egy makulátlan elme örök ragyogása. Ez utóbbi idök talán egyik legjobb filmje szvsz. az a faszi követte el, aki a John Malkovich menetet (ami szintén zseniális, csak nagyon beteeeeeg), meg az Adaptációt (ami zseniális lenne, ha nem lenne olyan uuuuncsi). Még annó bemutató alapján nem is igazán akartam megnézni, de mint kiderült ez is olyan film ahol átver a trailer, mert nem akarják lelöni a poénokat. Ezt énse akarom most, így csak annyit jegyeznék meg, hogy mind az alapötlet és a megvalósítása kiemelkedö, egyáltalán nem "amerikai" a rossz értelmében a szónak, inkább kicsit már Lynch-esen magára hagyja a nézöt, jöjjön rá mit is lát. Ráadásul olyan cseles módon vanmegírva, hogy rengetegféle dolgot bele lehet magyarázni, így minden világnézetü egyénnek tetszhet.
gondoltam inkább ellopom más ember szavait, semminthogy saját szavak kinyögésén erõlködnék. :)
nagyon szép film. kicsit romantikusabb hajlamú embereknek kötelezõ, de sztem még azok is élveznék a kivitelezés miatt, akik amúgy nincsenek oda a témáért  :)

Ramiz

The Killer / A bérgyilkos

John Woo 1989-es legendás filmje gyönyörû tûzpárbajokkal, megkérdõjelezhetõ erkölcsiséggel, ami azonban szerencsére nem túlhangsúlyozott, némi szentimentalitással, ami helyenként torokszorító drámaiságot jelent, és hamleti fordulatokkal, amik mellett az erõs szimbolika is a klasszikus drámák stílusjegyeire emlékeztet (templom, galamb, gyertya, fény stb). Ez a film elsõsorban nem azokról szól, akik nagyon vagányul ölik halomra az embereket, ontva magukból a golyókat, még akkor sem, ha bõven van benne ilyesmi. Hanem elsõsorban azokról, akiket eltalál a golyó, és megöl vagy megnyomorít, akár nekik szánták, akár nem. Egyik fõhõse egy bérgyilkos (Chow Yun Fat), akinek egész életére kiható hatással van az, hogy egyik akciója alkalmával véletlenül eltalál és megnyomorít egy ártatlan nõt. A másik fõhõs, a keleti filmekben oly kedvelt ellenpont, akinek ugyanúgy lehet drukkolni (pl Szigorúan piszkos ügyek, Crying fist), egy zsaru, aki legutóbb azért került kínos helyzetbe, mert egy tömött buszon lelõtt egy bûnözõt, veszélyeztetve az utasok testi épségét, egy nõ pedig szerencsétlenül járt: szívrohamot kapott az ijedtségtõl és meghalt. Tehát már a film elején elég sok drámaiság és feldolgozandó felelõsségérzet nehezedik a szereplõkre, és ez csak egyre nõ. A film végére pedig egész komoly jellemváltozások történnek, különösen a bérgyilkos hatására más emberekben...
Nagyon jó film, dacára a helyenként kissé túlzásba vitt érzelmességnek, szentimentalizmusnak. Mindenesetre... a fene tudja, talán csak elfogultságból érzem így, de itt sokkal elviselhetõbb volt, mint John Woo újabb filmjeiben (pl az Ál/Arc), és a látványos tûzharcok is kevésbé hatnak elcsépelten (ugyanarra a filmre tudok utalni megint), mert kevésbé "kiélezettek".
Jah, igen, elvileg a film kapható DVD-n Magyarországon.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Ramiz

Quote from: NecridNemtom nekem Bruce Lee vhogy soha nem jutt be. De spikot szeretjuk :)
Ez utóbbi helyes. :tezsvir: De Bruce Lee-t hogy lehet nem szeretni?... :confused:

Egyébként meg... ( :lazza: )
Fist of Fury

Bruce Lee egyik legkitûnõbb filmje! A klasszikus "kung-fu iskola mesterének halálát megbosszuló tanítvány" motívumból Bruce Lee a legjobbat hozza ki. Karaktere igazán sokszínû, nem mindig a legjobb döntést hozza, mert érzelmei néha elragadják, és a megbánás legalább annyira gyakori nála, mint az esztelen düh. A film egész hangulata elég borongós, és a végkicsengése sem éppen felhõtlen happy end...
Bruce Lee mindig lenyûgözõen hat rám. Amikor egy telefonszerelõ bõrébe bújva kémleli ki az ellenséget, mozgása esetlen, arca együgyû, az összhatás komikus és nem lehet komolyan venni. Azután küzdõ öltözetében, bosszúra szomjasan jelenik meg, úgy mozog, mint egy tigris, minden lépése ruganyos, minden mozdulata kiszámított, ütései és rúgásai hihetetlenül robbanékonyak és dinamikusak, arca grimaszba feszül az összpontosítástól és a felgerjesztett belsõ energiától, és amikor lelkileg a legfeszültebb - nem a legnagyobb fizikai, hanem a szellemi-lelki megerõletésekkor, amikor gyilkolni akar, és ez minden porcikáján látszik -, már csak jellegzetes Bruce Lee-s harci visításokat hallat, amik egyáltalán nem komikusan, hanem borzongatóan ijesztõen és gyönyörûen hatnak. A hagyományos kung-fu harcokon kívül a finálé különleges ínyencségeket rejt, amik annak idején azon nyomban be is vonultak a kung-fu filmek legendás jelenetei közé: küzdelem egy katanával harcoló ellenfél ellen, illetve a kínai kung-fu (illetve Bruce Lee egyénileg kifejlesztett harcstílusa, a Jeet Kun Do) és a "hagyományos" európai közelharc harca (Bruce Lee VS egy orosz vasgyúró).
A humor sem hiányzik a filmbõl, ám jóval kevesebb van benne, mint mondjuk a Way of the Dragonban. A temetõi tábortüzes jelenet, ahol Bruce Lee valami kutya- vagy macskaszerûséget süt nyárson és falja, nagyon viccesen hat (egyébként nyulat használtak a filmben).
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Necrid^

Quote from: RamizEz utóbbi helyes. :tezsvir: De Bruce Lee-t hogy lehet nem szeretni?... :confused:
Nincs semmi bajom vele. csak egyszerüen nem tetszik a stilúsa. maradok inkább Jackie chan-nál. én inkább nagy Jackie Fan :)
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

sirtomi

Bruce Lee filmeket általában szeretem. Az egyetlen problémám a harci visításai. A legkomolyabb jelentekben visít egy ilyet és fetrengek a röhögéstõl, szerintem velem van a baj.

Pr3d4k1ng

Bruce Lee A MESTER . Ugyan ezek a hangok amiket a muzdulatok közben csináll tényleg mosolyt fakaszt az emberre( WOOO WÁDÁÁ!!! ). Ilyen a Kung-Fu (ha jól tom azt tolja) a tanitványa CSák Noris on (a franc fog itt tökölni a leirással :D ) is azért látszik , hogy bunyoknál nem használ kaszkadört.

,,Egy férfi sok jó ügyért harcolhat: az országáért, az elveiért, a barátaiért, egy bájos gyermek orcáján megcsillanó könnycseppért. Ami engem illet, egy rakás pénzért, egy gyönyörű óráért, és némi szaftos francia pornóért a saját anyámat is eladnám."

Pirula

Quote from: RamizEgyébként meg... ( :lazza: )
Fist of Fury

Bruce Lee egyik legkitûnõbb filmje! A klasszikus "kung-fu iskola mesterének halálát megbosszuló tanítvány" motívumból Bruce Lee a legjobbat hozza ki.
Jajj, nem ez ment magyarul Tomboló ököl címen? Van benne egy olyan jelenet amikor bemegy az ellenfél dojojába egy nagy letakart táblával, megáll a teremben majd lerántja a leplet és láthatóvá válik az írás. Ami ugye kínai. Nagy felháborodás meg bunyó kerekedik ki asszem belõle. A baki az volt hogy a tévések elfelejtették hogy nálunk viszonylag kevesen vágják a távol-keleti írásokat, így évekig rejtély volt számomra hogy min pöccentek be annyira. :)

Manu

Quote from: PredakingBruce Lee A MESTER . Ugyan ezek a hangok amiket a muzdulatok közben csináll tényleg mosolyt fakaszt az emberre( WOOO WÁDÁÁ!!! ). Ilyen a Kung-Fu (ha jól tom azt tolja) a tanitványa CSák Noris on (a franc fog itt tökölni a leirással :D ) is azért látszik , hogy bunyoknál nem használ kaszkadört.
Bruce Lee nem csak Kung Fuzott, hanem tudtommal saját stílust kutyult össze magának több harcmûvészetbõl, meg küzdõsportból.

Ramiz

Quote from: sirtomiBruce Lee filmeket általában szeretem. Az egyetlen problémám a harci visításai. A legkomolyabb jelentekben visít egy ilyet és fetrengek a röhögéstõl, szerintem velem van a baj.
Szerintem is... :uzi: Bocs. :D

Quote from: PredakingBruce Lee A MESTER . Ugyan ezek a hangok amiket a muzdulatok közben csináll tényleg mosolyt fakaszt az emberre( WOOO WÁDÁÁ!!! ).
"Tényleg"? Szerintem tényleg nem. :) Chuck Norrist egy postban emlegetni Bruce Lee-val... max annak kapcsán lehet, hogy A sárkány útjában Bruce Lee leveri CN-t, mint vak a poharat.

Quote from: PirulaA baki az volt, hogy a tévések elfelejtették hogy nálunk viszonylag kevesen vágják a távol-keleti írásokat, így évekig rejtély volt számomra hogy min pöccentek be annyira. :)
:ejnye: Ezért kell az elejétõl fogva nézni a filmet. Ugyanazt a táblát viszi vissza, amit nekik is odahoztak, azt pedig hangosan felolvassák a film elején. Egyébként az áll rajta, hogy "Ázsia leprásainak" (érdekes, hogy -  legalábbis a filmben - folyton a bõrszínnel meg a fajjal szívatják a kínaiakat a japánok, ahoz képest, hogy nem sok különbség látszik... :rolleyes: Ez talán valami fasisztoid vonás lehet, vagy nem tudom.)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Pr3d4k1ng

Quote from: RamizSzerintem is... :uzi: Bocs. :D


"Tényleg"? Szerintem tényleg nem. :) Chuck Norrist egy postban emlegetni Bruce Lee-val... max annak kapcsán lehet, hogy A sárkány útjában Bruce Lee leveri CN-t, mint vak a poharat.

.)

Ugy tudom , hogy BL tanitotta CN-t a harcmüvészetre.

,,Egy férfi sok jó ügyért harcolhat: az országáért, az elveiért, a barátaiért, egy bájos gyermek orcáján megcsillanó könnycseppért. Ami engem illet, egy rakás pénzért, egy gyönyörű óráért, és némi szaftos francia pornóért a saját anyámat is eladnám."

Ramiz

Quote from: PredakingUgy tudom , hogy BL tanitotta CN-t a harcmüvészetre.
Hmm... lehet, de mégiscsak, CN nem tud semmit. :D Na mindegy, igazad van egyébként biztos. Na de akkor is... :rolleyes:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

sirtomi

Quote from: RamizSzerintem is... :uzi: Bocs. :D
Semmi baj. Már megszoktam! Mindig velem van a baj! :bruhuhu: