Filmek (minden, ami nem japán)

Started by Flaser, 2004-09-15, 11:18:12

Previous topic - Next topic

Fazék

#2130
A Dobermann c. beteg francia filmhez keresnék feliratot. Pontosabban a feliratok.hu-n ugyan találtam hozzá angol feliratot, de egyszerűen nem tudom elhinni, hogy tényleg ilyen a nyelvezete és nem csak azért olyan borzalmas érthetetlen az angol szöveg, mert fordítógéppel csinálták...

Még valamikor nagyon régen láttam, amikor bejött hozzánk moziba, és nagyon nem emlékszem, hogy ennyire elborult nyelvezete lett volna... Ha valaki más is látta, meg tudná mondani, hogy az az angol felirat tényleg fedi a valóságos szöveget, vagy tényleg úgy van ahogy én sejtem és csak egy angolul katasztrófálisan tudó személy fordította a kínai változatból?

A film amúgy nagyon jó emlékezetem szerint. Mostanában terveztem a beszerzését, újranézését, de ugyebár eredeti francia hanggal kéne, ahhoz pedig nem ártana egy felirat :(

Manu

Quote from: Fazék on 2006-04-19, 13:18:15
A Dobermann c. beteg francia filmhez keresnék feliratot. Pontosabban a feliratok.hu-n ugyan találtam hozzá angol feliratot, de egyszerűen nem tudom elhinni, hogy tényleg ilyen a nyelvezete és nem csak azért olyan borzalmas érthetetlen az angol szöveg, mert fordítógéppel csinálták...

Még valamikor nagyon régen láttam, amikor bejött hozzánk moziba, és nagyon nem emlékszem, hogy ennyire elborult nyelvezete lett volna... Ha valaki más is látta, meg tudná mondani, hogy az az angol felirat tényleg fedi a valóságos szöveget, vagy tényleg úgy van ahogy én sejtem és csak egy angolul katasztrófálisan tudó személy fordította a kínai változatból?

A film amúgy nagyon jó emlékezetem szerint. Mostanában terveztem a beszerzését, újranézését, de ugyebár eredeti francia hanggal kéne, ahhoz pedig nem ártana egy felirat :(

A Dobermann tényleg nagyon húzos kis film. A nyelvezete nem olyan elborult, és sajna magyar feliratot sem tudok hozzá, ellenben nekem megvan magyar kiadású DVD-n. Ha nagyon fontos, csak szólj, leboltoljuk... :)

Fazék

Kevin Smith, legjobb barátja és heteroszexuális élettársa, Jason Mewes drogproblémáiról a kezdetektől és, hogy végül hogyan sikerült leszoknia, és 3 éve tisztának maradnia. A történet természetesen Kevin Smith stílusában van előadva, és sztem érdemes átolvasni. 9 fejezetre van bontva, elég hosszú olvasmány, de elég durva, hogy a háttérben mik történtek köztük és immár nem csak a filmekből ismerni őket... Itt kezdődik.

Ramiz

Nagyon tetszik ez a Firefly! Lassan nézzük, hogy soká tartson :) , még csak a 4. epizód volt, de marha jó! Az apró részletekre is figyelnek és jól eltaláltak a karakterek, a Bebopot is ez teszi naggyá és a Firefly is ezért olyan piszok eltalált szerintem. A hangulat már ezekből jön. Ja, azért a lazán előadott cselekmény és a humor is sokat számít. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Manu

Quote from: Manny Calavera (Ramiz) on 2006-04-24, 14:42:13
Nagyon tetszik ez a Firefly! Lassan nézzük, hogy soká tartson :) , még csak a 4. epizód volt, de marha jó! Az apró részletekre is figyelnek és jól eltaláltak a karakterek, a Bebopot is ez teszi naggyá és a Firefly is ezért olyan piszok eltalált szerintem. A hangulat már ezekből jön. Ja, azért a lazán előadott cselekmény és a humor is sokat számít. :)

Nem tudom. Nekem túl konkrét volt benne ez a vadnyugat feeling. A Bebopban sokkal finomabb. A főszereplő abban a cowboy szerkóban nagyon idegesített, bár nem vagyok oda a cowboyfilmekért sem...

Ramiz

Quote from: Manu on 2006-04-24, 17:39:16
Nem tudom. Nekem túl konkrét volt benne ez a vadnyugat feeling. A Bebopban sokkal finomabb. A főszereplő abban a cowboy szerkóban nagyon idegesített, bár nem vagyok oda a cowboyfilmekért sem...
Nem olyan finomak a Bebopban sem az utalások! Alien-es rész, jakuzatörténetek tipikus hatalomátvétel motívuma, vadnyugati stílusú bolygók és countrygitárral előadott férfi énekes számok (vagy pl a Spike-szerű cowboy-fazon), Bruce Lee-stílusú bunyók, fanservice-öltözékű női szereplő... sok harsány szín van benne, és mégis csodálatos. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Flaser

Ha tetszett a Firefly akkor a "Serenity"-től hanyatt vágod majd magad.
Ugyanakkor figyelmeztetlek, hogy a mozifilm nem kegyelmez, akár a sorozat főszereplőit is megöli az összhatásért.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Ramiz

Quote from: Flaser on 2006-04-24, 23:49:33
Ha tetszett a Firefly akkor a "Serenity"-től hanyatt vágod majd magad.
Ugyanakkor figyelmeztetlek, hogy a mozifilm nem kegyelmez, akár a sorozat főszereplőit is megöli az összhatásért.
Mondták... Nem is bírok magammal, már most azt tippelgetem, ki fog meghalni... :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

Quote from: Flaser on 2006-04-24, 23:49:33
Ha tetszett a Firefly akkor a "Serenity"-től hanyatt vágod majd magad.
Ugyanakkor figyelmeztetlek, hogy a mozifilm nem kegyelmez, akár a sorozat főszereplőit is megöli az összhatásért.
Nekem valamiért a film kevésbé jött be, nagyon olyan érzésem volt közben, hogy most a szereplők meg akarják mutatni, hogy igenis jó színészek és a sorozat megérdemelné hogy folytassák, vagy vmi hasonló. Szóval egy kicsit nem is tudom, talán túl komoly volt számomra és hiányzott az a sorozatbeli könnyed stílus. Mintha a poénok is erőltetettebbek lettek volna. Mondjuk még csak 1x láttam a filmet, mert várom hogy be tudjam szerezni dvd-n és úgy nézném meg legközelebb. De mindezen negatívumok csak a sorozathoz képest számítanak, szóval ha úgy veszem akkor továbbra is egy átkozottul jó sci-fi film volt :)

kikuchiyo

Őööö... világosítsatok már fel! /me n00b, ez a Firefly pontosan ez mi ez?

Érdemes nézni?
Failure is the default option

Manu

#2140
Quote from: kikuchiyo on 2006-04-25, 00:01:01
Őööö... világosítsatok már fel! /me n00b, ez a Firefly pontosan ez mi ez? 
Érdemes nézni?

Nem tudom. Mindenki áradozik, de nekem nem jött be. /me outsider?  :oops:

Próféta

Quote from: Fazék on 2006-04-24, 23:58:11
Nekem valamiért a film kevésbé jött be,
[...]
De mindezen negatívumok csak a sorozathoz képest számítanak, szóval ha úgy veszem akkor továbbra is egy átkozottul jó sci-fi film volt :)
A számból vetted ki a szót. Szerintem viszont az volt a fő ok, hogy a szokásos stílusban 5-10 részen át bontott volna ki ennyi történetet, amit most - mivel a sorozatot nem folytathatta a Mester - egyetlen kétórás filmbe gyömöszölt bele. Valahogy ezért volt pár dolog elsietve, nem elég jól kidolgozva. Az utolsó mondatal is egyetértek.

Quote from: kikuchiyoŐööö... világosítsatok már fel! /me n00b, ez a Firefly pontosan ez mi ez?
Itt egy aranyos kedvcsináló. Nézz Firefly-t, mert jó.

ON:
Metropolis volt ma, végre megnéztem az erdeti változatot is. (Ciki volt, hogy előbb láttam Fritz Langot animében szerepelni, mint általa rendezett filmet)
Tényleg hatásos egy mű, és döbbenet, hogy milyen régi (1927), mégis mennyi filmes fogást kidolgoztak már benne, a spec effektek pedig csúcsminőségűek :) Nem nagyon elemezgetném, mert már annyian megtették szerte a világon, de bemutatnom se kell, mert ezen a fórumon is jól kitárgyaltátok már.

Manu

Na, ez az amire fentebb céloztam. Ez a ruci bizony nagyon ciki!  :bruhuhu: Plussz a mellé társuló macho cowboy-imázs. De mindegy. Lehet, hogy túl sokat vártam már az előzetes lelkesedéd alapján...

kikuchiyo

Hm. Omoshirosasou da naa.

És csak egy season van belőle? Hm.

Elvben van belőle torrent, de...

...Fazék, állandó segítőm a bajban, és ellátóm jóféle filmekkel, könyvekkel? *wink, wink, nudge, nudge* :D
Failure is the default option

Ramiz

Quote from: Manu on 2006-04-25, 00:13:54
Na, ez az amire fentebb céloztam. Ez a ruci bizony nagyon ciki!  :bruhuhu: Plussz a mellé társuló macho cowboy-imázs. De mindegy. Lehet, hogy túl sokat vártam már az előzetes lelkesedéd alapján...
Szerintem nem akarod szeretni, mert túl sokan szeretik. :) Máshol sosem zavar, ha valamilyen stílust kicsit túlságosan is nyomnak (például Samurai Champloo vagy Ultimate Versus).
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Most néztem meg a Brazil című remekművet Terry Gilliam-től és a The big sleep című Bogart-filmet... :cool: mindkettő! :jee: Később majd esetleg véleményezem őket(rrohadt késő van) most csak mindenkinek ajánlom! :D
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Quote from: Raggie on 2006-04-25, 02:16:42
Most néztem meg a Brazil című remekművet Terry Gilliam-től és a The big sleep című Bogart-filmet... :cool: mindkettő! :jee: Később majd esetleg véleményezem őket(rrohadt késő van) most csak mindenkinek ajánlom! :D
Jók ezek. :D Bogart mint Philip Marlowe: :lazza: :Kiraly: :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Quote from: Manny Calavera (Ramiz) on 2006-04-25, 02:35:43
Quote from: Raggie on 2006-04-25, 02:16:42
Most néztem meg a Brazil című remekművet Terry Gilliam-től és a The big sleep című Bogart-filmet... :cool: mindkettő! :jee: Később majd esetleg véleményezem őket(rrohadt késő van) most csak mindenkinek ajánlom! :D
Jók ezek. :D Bogart mint Philip Marlowe: :lazza: :Kiraly: :D
Jaja Én is majdnem kiültem jópárszor az ablakba egy cigarettára! :D  :jee:
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Manu

Quote from: Manny Calavera (Ramiz) on 2006-04-25, 00:28:28
Szerintem nem akarod szeretni, mert túl sokan szeretik. :) Máshol sosem zavar, ha valamilyen stílust kicsit túlságosan is nyomnak (például Samurai Champloo vagy Ultimate Versus).

Pont a második mondatoddal cáfolod az elsőt... Nincs nagyon mire reagálnom  :oops:Nekem nem jött be és kész. Itt nincs szó akaratról... ;)

L.Mole

Quote from: Manny Calavera (Ramiz) on 2006-04-25, 00:28:28Szerintem nem akarod szeretni, mert túl sokan szeretik. :)

Háhá!  :haha: Ezt pont te mondod, aki a LOTR filmes hype miatt a könyveket is megutáltad? :__devil: :)

Ramiz

Quote from: Manu on 2006-04-25, 09:53:42
Pont a második mondatoddal cáfolod az elsőt...
Nem, mert a Champloo és a Versus sem nagyon közkedvelt, és mindkettő erős stílusokat kever egyvelegbe. Erősebbeket, mint egy vadnyugati filmekben elterjedt bőrkabát. :)

Quote from: L.Mole on 2006-04-25, 11:19:52
Háhá!  :haha: Ezt pont te mondod, aki a LOTR filmes hype miatt a könyveket is megutáltad? :__devil: :)
Ööö... igen. :angyali: De én legalább elismerem. :__devil:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

NuDLy

Ördögűző - Dominium ::: Ez nekik horror film?  :lame:
Nem ajánlom senkinek.....  :ejj:



Manu

Quote from: Manny Calavera (Ramiz) on 2006-04-25, 15:23:05
Nem, mert a Champloo és a Versus sem nagyon közkedvelt, és mindkettő erős stílusokat kever egyvelegbe. Erősebbeket, mint egy vadnyugati filmekben elterjedt bőrkabát. :)

Ezt most nem igazán értem, de én nem csak a bőrkabátra céloztam. Ne sarkítsd ki, amiről beszélünk. Szerintem egyértelmű benne a western utalás, és szvsz elég blőd. Ezt arra mondtam (még a személyeskedés előtt  :hehe: ), hogy a Bebopban ennél sokkal árnyaltabb, annak ellenére, hogy már a sorozat címében is benne van. Spike karaktere magában hordozza azt a stílust, ami egy macho cowboyhoz illik, nem kell neki még bőrkabát, meg pisztolytáska. Mennyivel korrektebb már az a lazán viselt öltöny, ami szerintem inkább a képbe vág, mint egy ilyen archizmus. És ez az egész sorozatra igaz. A Bebop sokkal kiforottabb és korábbi, mint a Firefly, így ez utóbbi már semmi újat nem mondott nekem, sőt...

Ramiz

Azt már megtanultam, hogy akkor kell abbahagyni egy vitát, ha a "személyeskedés" szó elhangzik. :) Úgysem sikerült megértenünk egymást. Utálom ezt a hülye kommunikációt, sose működik... Nekem szükségem van a nem verbális jelekre.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

L.Mole

Quote from: Manny Calavera (Ramiz) on 2006-04-25, 18:14:59
Azt már megtanultam, hogy akkor kell abbahagyni egy vitát, ha a "személyeskedés" szó elhangzik. :) Úgysem sikerült megértenünk egymást. Utálom ezt a hülye kommunikációt, sose működik... Nekem szükségem van a nem verbális jelekre.

Amúgyis sokkal ingerültebb az ember mikor meghajtva, hazaérve (esetleg munkahelyen) levágódik a gép elé.

Egy csöndes kis kocsmában hideg sört, és égő cigit szorongatva, valahogy mindig elsimulnak a konfliktusok.  :haha: Bizony a metakommunikáció is sokat segít: Pl. az ,,Igyunk még egy kört!" nézés, vagy a ,,Kérsz egy cigit?" kézmozdulat jó érvek az egyetértésre. :)

Szal vitatkozás helyett, inkább igyunk! :hopp: Azért ezt a sorozatot mostmár megnézem.  :lazza:

Ramiz

Quote from: L.Mole on 2006-04-25, 18:49:51
Egy csöndes kis kocsmában hideg sört, és égő cigit szorongatva, valahogy mindig elsimulnak a konfliktusok.  :haha: Bizony a metakommunikáció is sokat segít: Pl. az ,,Igyunk még egy kört!" nézés, vagy a ,,Kérsz egy cigit?" kézmozdulat jó érvek az egyetértésre. :)
Szal vitatkozás helyett, inkább igyunk! :hopp: Azért ezt a sorozatot mostmár megnézem.  :lazza:
Bálint, te mindig rögtön meglátod a lényeget. :tezsvir: :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

kikuchiyo

(Ez a Serenity c. duplarész elvileg a pilot, amit ez elején kell megnézni, ugye?)

Talán nem halál álmosan, fél 3-kor, zombi módban kellett volna nézni, de az első benyomások alapján inkább Manuval értek egyet.
Cowboy Bebop és Űrgammák, az utóbbiból több.
Kíváncsi vagyok azért a folytatásra, de nem taglózott le.
Failure is the default option

Lythis

Nem értem, hogy azon a kabáton mi az erőltetett cowboyimidzs...
A történet megmagyarázza, hogy miért ragaszkodik annyira hozzá... meg ha belegondolsz, hogy a film egy terjeszkedő emberiséget ábrázol, ahol a föld csak legenda, és ráadásul ennek a világnak is javarészt a peremvidékén, a szövetséghez nem annyira kötődő bolygókon vannak, akkor szerintem a vadnyugatosdi tökéletesen passzol.

Raggie

Télleg fejezzük be szvsz, mert nem fogjátok meggyőzni egymást úgysem. Valakinek tetszik, velekinek nem... "ízlések és pofonok."

shampoo: egyertértek!  :comp:  Sajnos volt balszerencsém az első fél órájához! :ejj:

Edit: kikuchiyo: jóó az avád! :jee:
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

kikuchiyo

#2159
Néztem tovább a Firefly-t.

Így, valamivel éberebben már sokkal jobbnak tűnik. Az a titka, hogy nem kell komolyan venni, nem kell kiakadni pl. azon, hogy mi a sárga izé, ami kijön a hajtóműből, amikor gyorsítanak, vagy hogy miért tart 3 napig az út két távoli csillag között... egyszerűen hátra kell dőlni és jól szórakozni.

A negyedik részre sikerült megkedvelni a szereplőket is: tetszik, ahogy pl. a kapitány és Inara között mindig szitne izzik a levegő.

Egy baja van: addiktív.
Most mindenki mondja jó hangosan, hogy húzzak a dolgomra és ne nézzem tovább.

Szerk: senki??
Így nem fogok tudni ellenállni a kísértésnek, kénytelen leszek tovább nézni, és végül elkárhozom...
Failure is the default option