Filmek (minden, ami nem japán)

Started by Flaser, 2004-09-15, 11:18:12

Previous topic - Next topic

kikuchiyo

A rendez? osztrák, de Franciaországban készíti a filmjeit.
A zongoratanárn? alapjául szolgáló könyv játszódott konkrétan Bécsben.

Egyébként a ridegség, a távolságtartás jellemz? Hanekére.
Nem vesz?dik az olyan feleslegesnek tartott, csak a figyelem elterelésére vagy olcsó manipulációra való dolgokkal, mint a háttérzene, hanem a lényegre koncentrál. Éppen ezért, aki egy Haneke-filmet szórakozásként szeretne nézni, az nem fog semmit érteni bel?le, és csalódni fog.
Kemény, gondolkodásra kényszerít?, sokkoló filmek ezek. (F?leg a Funny Games, az egy MPAA-cenzor szemében 18+++, de a Rejtély is eléggé sokkol: igazából csak két jelenet van, ahol vér folyik, de nagyobbat ütnek, mint a teljes évi amerikai slasher-horrortermés.)
Failure is the default option

Ramiz

És ezek neked mind megvannak?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

kikuchiyo

A zongoratanárnő igen, 2k-ért vettem újságmellékletként.
A többi nincs, moziban láttam őket.
Failure is the default option

Ramiz

Quote from: kikuchiyo on 2006-05-15, 16:23:19
A többi nincs, moziban láttam őket.
Nümboj, még van időd megszerezni őket, mielőtt a Futurama dvd végére érnénk. :__devil:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Ramiz

#2344
Még csak a 3. résznél tartok a Rigetben, de már nagyon beindultak a dolgok... Kurrrrva jó ez a sorozat! Kellemesen borzongató, meglepően groteszk és kiválóan a karakterek! :cool: És ahogy Lars von Trier csinál a végén: :whoah: :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

kikuchiyo

A harmadik rész? Az tényleg jó.

Gondolom figyelted, hogy a végén Bondo szobájában mennyire felt?n?en kerüli a kamera azt a bizonyos sarkot, aztán amikor a néni végül összerakja a képet magában, és rájön, hogy ZOMG!, akkor ráközelít a kép a sarokban álló  dologra... és lehet pelust cserélni.
Failure is the default option

Ramiz

Hát igen... utána elég parásan mentem ki fogat mosni. :D Egyébként a legdurvább rész számomra eddig a [spoiler]kannibálos álom[/spoiler] volt. A nagyon egyszerű, olcsó eszközökkel elért hihetetlenül erős hatás iskolapéldája. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

kikuchiyo

Ami még nagyon jó a Rigetben, az az (többek közt), hogy bár rengeteg szál van, és összességében nem nagyon zárulnak le, sőt, több a kérdés a végén, mint az elején, de mégis valami mesteri módon csomózza őket össze Trier mester a 4. ill. 8. rész végére. (HF: elemezni ezt az összetett mondatot.)
Failure is the default option

Ramiz

Quote from: kikuchiyo on 2006-05-18, 00:04:30
Ami még nagyon jó a Rigetben, az az (többek közt), hogy bár rengeteg szál van, és összességében nem nagyon zárulnak le, sőt, több a kérdés a végén, mint az elején, de mégis valami mesteri módon csomózza őket össze Trier mester a 4. ill. 8. rész végére. (HF: elemezni ezt az összetett mondatot.)
Kösz, de majd legközelebb. Inkább elmegyek megnézni a 4. részt. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

roderick

Torrentet esetleg tudtok a teljes Rigethez? mondjuk valami emberi felirattal?
annó TV-ben első és 3. rész kimaradt az életemből, meg amúgyis újranézném

amcsi stívenkinges feldolgozást látta valamelyikötök belőle? - mert nem zárom ki, hogy rossz lenne, de inkább más kárán tanulnék :)
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Ramiz

Nekem megvan, lepasszolom szívesen. :) Így is már lógok párral (Texhnolyze stb. :D :whoah: :merci: ) de azért például nagyon örülnék egy Gankutsuou összesnek, mert csak az első 8 rész van meg valahol és azt is lenyúlta valaki. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Manu

Quote from: Bender (Ramiz) on 2006-05-18, 01:43:04
Nekem megvan, lepasszolom szívesen. :) Így is már lógok párral (Texhnolyze stb. :D :whoah: :merci: ) de azért például nagyon örülnék egy Gankutsuou összesnek, mert csak az első 8 rész van meg valahol és azt is lenyúlta valaki. :D

A Gankutsuou most jön DVDn, ha kell. A Vol. 1-3 már megvan :)

Ramiz

És az egészet szeded (torrentelik)? :) :cool:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

RE@L

Maradj! (Stay)

Azt a mindenit! Le a kalappal. Nagyon nem gondoltam volna, tényleg nem gondoltam volna hogy mindvégig élvezni fogom a filmet és sablonmentes legyen, pedig a film közben folyamatosan szinte már izgulva vártam hogy igazam legyen de mésem jött be az a sablon amit vártam, de részben igazam volt de ez nem sablonitás :) Ewan McGregor, Naomi Watts, Ryan Gosling és még Bob Hoskins is szerepel benne. Szereposztás pont illik a filmhez.

A történetről annyit hogy főhős pszichiáter Sam (Ewan McGregor) beugrik 1 kezelésre az egyik kollégája kedvéért, és valami megfogja a betegben mert segíteni akar rajta és a páciens visszajár immáron hozzá. A forduló ott jön hogy a betegünk Henry Lathem (Ryan Gosling) öngyilkosságot fog elkövetni 3 nap múlva szombaton éjfélkor, és ezt akarja megakadályozni Sam. Közben ezalatt a három nap alatt furcsa dolgok történnek mind Sam környezetével, mind Henry kezelései során illetve Henry belső énjére is fény derül, arra hogy mi zajlódik le benne. Lehet hogy kicsit titokzatosan, vagy érthetetlenül vázoltam fel a story-t de higgyétek el csak annak akarok jót aki megfogja nézni a filmet mert nagyon jó. Akinek tetszett a pillangó hatás annak ezis tetszeni fog, igaz megjegyzem a párhuzam ott keresendő a filmekben ahogy a történetüket elmesélték és hogy mit szerettek volna átadni a nézőnek szerintem.
A film tiszta kánaán és hálás az olyan megszállotaknak akik szeretnek odafigyelni a részletekre, felidézni rögtön előző jelenetet hogy ottan hogyis-mintis voltak a dolgok, ha felismeri az ember és erre a film is 1 kicsit rájátszik hogy ismerje fel, de nem mindig! Akkor nagyon kellemesen jutalmazza a nézőt.
Egy biztos ez nagyon j film volt és nagyon sajnálom hogy nem láttam moziban, hanem csak DVD-n.

10/8-9 (válasszatok :P)


Edit.:Ja igen és feeling volt nagyon újra hallani nagy kedvenc Animatrix-ból és OST-jéből ismerős dallamokat a Who am I? című nótácska miatt hiszen benne van ebben a filmben is :)

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Ramiz

The Conversation

Harminc éves Coppola-film, főszerepben Gene Hackman és egy mellékszerepben Harrison Ford (nagyon fiatal! :lol: ), ez már elég volt ahhoz, hogy érdekeljen, az meg, hogy az imdb-n benne van a legjobb 250 filmben, csak fokozta kíváncsiságom. Hasonló, mint a Keresztapa (az is Coppola-film): lassú folyású, de végig leköti az embert, hihetetlen erős hangulata van és tele van apróságokkal, amiket nem könnyű észrevenni, de sokat hozzátesznek a filmhez és növelik a filmélményt. A zenéje kitűnő, jazz számok szaxofonon és zongorán.

8.5/10


Serenity

A Firefly-sorozat záróakkordja. Hangulatilag és látványvilágilag kissé különböző, szerintem direkt, hiszen ez film, nem sorozat-epizód, addigra ők is keserűek voltak a sorozat megölése miatt, eleve komorabb a sztori stb. Nekem nagyon tetszett, amiket itt páran felhoztak hibának (túl sok sablon, nincs Firefly hangulat, erőltetett Scavenger- és River-bemutatás, Mal indokolatlan reakciói), azokkal mind nem értek egyet (de az legalábbis biztos, hogy nem zavartak, tehát nem tűntek fel). Szerintem nagyon jó lezárás a sorozathoz (jobb nem is lehetne: még másfél óra könnyed, Firefly hangulatú film nem ütött volna akkorát, mint ez a Serenity).

9/10
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Basszus! én akartam Serenity véleményt írni!  :mad: :D Nna mindegy. Annyit tennék hozzá, hogy a nagyonkevés klisés jelenet nem volt a néző szájába rágva, hogy"tessék itt van mire vágytál: világítós ágytál" , hanem megindokoltan belesimult a film szövetébe. Ramizzal tegnap egy órát beszélgettünk a filmről miután megnéztük és csomó dolgot találtunk még benne. Mindenkinek ajánlom, csakúgy mint a sorozatot.
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Quote from: Raggie on 2006-05-22, 10:28:54
Basszus! én akartam Serenity véleményt írni!  :mad: :D
Megérdemled, te menet közben néhol még eléggé a Pockos mellé álltál kritizálásban! :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

kikuchiyo

#2357
Nevezzetek sekélyes Elfen Lied-fannak, de nem tudtam élvezni ezt a filmet, akárhogy is akartam.
Vagy az van, hogy egyszerűen csak én vagyok kevés ehhez, és ez a film nagyon jó és nagyon kimunkált és nagyon kínai - vagy pedig a film tényleg túl hosszú, unalmas, dagályos, zavaros, és dramaturgiailag gyenge lábakon áll.
Hasonló bajaim voltak vele, mint a Musa-val annak idején, az is egy közel háromórás történelmi eposz.

Egyszerűen nem tudtam befogadni. Nem értettem pl. a főszereplő, a császár viselkedését: hogy buzi, autista, vagy csak simán elmebeteg. Nem értettem az egyes szereplők cselekedeteinek okait, hogy miért változtatják meg időnként hirtelen ellentétesre az addig oly szilárd meggyőződéseiket. Kuszának találtam a szereplők közötti kapcsolatokat: Qin királya Zhao-ban nevelkedett, az igazi apja a főminiszter, a barátnője Zhao-i, a bátyja pedig Yan hercege... WTF?

Nem vitatom a produkciós értékeit: gyönyörű - nyilván hiteles - díszletek és fegyverek, hatalmas statisztasereg és monumentális csaták jellemzik, továbbá a kínai nyelv még mindig nagyon szép, és Gong Li (aki nemrég a Gésa Emlékirataiban égette magát) wins. De az világos számomra, hogy külföldön miért a némileg hasonló történettel rendelkező Hős aratott sikert, és miért nem ez a film: annak feszes szerkezetével, követhető konfliktusaival és káprzatos esztétikájával szemben a Császár és a Bérgyilkos számomra olyannak tűnt, mint egy igényesen elkészített történelmi drámasorozat digestje.

"Három laposat és egy hegyeset kérek - meg egy zacskó kavicsot a gyereknek."

Manu, ha még mindig kell a DVD, akkor jelentkezz.

Szerk: rémlik, hogy valamelyik német adón én már láttam ezt egyszer, legalábbis részleteiben, mert pár jelenet ismerősnek tűnt. De akkor sem hagyott ezek szerint mély nyomot.
Failure is the default option

Raggie

#2358
Ramiz: anjád! :)

kikuchiyo:boccsiii! :rolleyes: Me :lame: .
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Raggie: Olvasd el kiku postjának címét és gondold át újra, hogy vajon miről is beszélt... :lame:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Manu

Némileg most összecsaptak felettem a hullámok, úgyhogy nem tudok reflektálni erre, de sajnálom, hogy nem tetszett és ennyit vesződtél vele, meg persze kell a dvd, csak átolvasom még a listád. Csütörtök környékén jelentkezem.

kikuchiyo

Failure is the default option

Rounin

Quote from: kikuchiyo on 2006-05-22, 13:16:23
Nem értettem az egyes szereplők cselekedeteinek okait, hogy miért változtatják meg időnként hirtelen ellentétesre az addig oly szilárd meggyőződéseiket. Kuszának találtam a szereplők közötti kapcsolatokat: Qin királya Zhao-ban nevelkedett, az igazi apja a főminiszter, a barátnője Zhao-i, a bátyja pedig Yan hercege... WTF?

Ha jól rémlik, több szemszögből mesélik el a történetet, ezért az ellentétes viselkedések (hacsak nem keverem most valamivel...).

Raggie

Quote from: Rounin on 2006-05-22, 21:41:05
Ha jól rémlik, több szemszögből mesélik el a történetet, ezért az ellentétes viselkedések (hacsak nem keverem most valamivel...).
nna de ezt most már remélem nem értettem félre: kikuchiyo a "The emperor and the assassin" című filmről beszélt, ez meg a "Hero"-ban van!

Ugyhogy kevered. :)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Rounin

Quote from: Raggie on 2006-05-23, 01:00:22
Ugyhogy kevered. :)

Mondom én :D

Előbbit szerintem nem is végig láttam, csak nagyjából kétharmadát.. ah, arra sem emlékszem mostanában, hogy előző nap melyik filmet néztem meg :S

Ramiz

MASH-ből a sorozat jobb vagy az Altman-féle film?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

Quote from: 0 on 2006-05-25, 17:41:50
MASH-ből a sorozat jobb vagy az Altman-féle film?
ez látod nehéz kérdés
én nem tudom eldönteni
a sorozatot néztem a tv-ben, és nagyon szórakoztatónak találtam anno.
a filmet csak később láttam, és úgy már kevésbé hatásos, de úgy is nagyon jó.
Nakedape azt hiszem a filmet favorizálja

Ramiz

OK. Akkor asszem mindkettőt meg kell kóstolnom. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

RE@L

Quote from: 0 on 2006-05-25, 17:41:50
MASH-ből a sorozat jobb vagy az Altman-féle film?

Szerintem mindenképpen az Altman félével kezd!!! Felejthetetlen élmény, és a zenéje nekem (Suicide is Painless) mai napig favorit!!! Énekelgetem néha magamban is.
Viszont egyértelmű hogy az Alan Alda-s sorozat sokkalta de sokkalta jobb mint a film! Az egész sorozatot illetve sokat belőle anno Tv3 on néztem még és felejthetetlen hétvégék voltak amikor adták. Sorozat eszméletlen. Ha tudod próbáld meg mind2 őt eredeti magyar szinkronnal mert fergeteges a szinkron!!!

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Raggie

Ismét megnéztem a Blade Runner-t és rájöttem, hogy még mindíg A legjobb cyberpunk film. És itt még olyan igényességgel dolgozott a szegény Ridley Scott bácsi, hogy minden utca, minden díszlet iszonytosan jó. Direkt figyeltem, most a hátterekre, a fényhatásokra(érdekes, felfedeztem, hogy nagyon jól játszik a fény-árnyék hatásokkal és a kamerába világytó reflektorokkal... kicsit mintha a film noir szerű lenne a világítás hangsúlya, csak persza újabb módszerekkel és más jelentéssel) és az egyes tárgyakra a díszletben.... minden passzolt...
(a kedvenc jelenetem, még mindíg csakrobot tesztelése, amikor cigarettázik...  :cool: :lazza: )
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"