Filmek (minden, ami nem japán)

Started by Flaser, 2004-09-15, 11:18:12

Previous topic - Next topic

Solid Snake

Jómagam is rengeteg horrort láttam, gusztustalant (Cannibal Holocaust, Hullajó), kommerszet (Kör, Átok), rémísztőt (Ördögűző, Rémálom az Elm utcában 1).

A legjobb horror nálam egy könyvadaptáció, az Interjú a vámpírral. Az akkoriban még szárnybontogató Brad Pitt és Tom Cruise fenomenálisat alakítanak, a történet fantasztikus, egyszóval olyan horror, ami nem a félelmekre alapoz, hanem a nyomasztóságra, emellett képes elgondolkodtatni (Louis folytonos önmarcangoló, töprengő, vámíprlétét gyűlölő jelleme mai napig klasszikus, Pitt remek átéléssel játszotta, karaktere monológjai pedig már-már lírai jellegűek - bár ez egyértelműen Anne Rice regényének minőségéből adódik).

Emellett még ott van az új filmek közül az a bizonyos "eddigi legjobb játékadaptáció", a Silent Hill. Van, aki gyűlöli, van, aki szereti. Nekem nagyon tetszett, szerintem remekül átadták a játék mondanivalóját és hangulatát. Akira Yamaoka gyönyörűségesen melankólikus zenéjét pedig természetesen kommentálni sem kell.  :jee:

kikuchiyo

V_M: rájöttem, hogy én sem értem teljesen azt a filmet ^^;
Íme a wikipedia link, erről már el lehet indulni.

And now for something completely different:

The Host

Jó film volt, végig lekötött, annak ellenére, hogy borzadalmas francia szinkronnal voltam kénytelen végignézni. orz

Azt a teszkó gazdaságos módszert fogom alkalmazni, hogy belinkelem manu ismertetőjét az Ázsiafilmről, így nekem csak kiegészíteni kell :)
Annyival egészíteném ki, hogy nekem jobb a véleményem róla, mint a fenti kritika írójának.
Igazából legkevésbé a szörnyről szólt a film. Az is szerepelt benne természetesen, de szemben pl. az amerikai Godzillával, ez csak az első, legalapvetőbb rétegét szolgáltatta a narratívának. Elsősorban az érdekelte a rendezőt, hogy egy átlagos, kissé szerencsétlen család szenvedéseit, összetartását mutassa be vígjátéki elemekkel is átszőtt módon. Itt is, ahogy a rendező előző filmjében (a Memories of Murder-ben) a társadalom, pontosabban az állami hatóságok meglehetősen ellenszenvesnek, ellenségesnek vannak beállítva. A film kissé túlzásba viszi az Amerika-ellenességet is: a szörny születését is az okozza, hogy egy amerikai bázisról vegyszereket öntenek a lefolyóba, és a film végén is egy amerikai vegyi fegyvert vetnek be ellene. Nem lehet nem kiérezni a filmből a SARS- és madárinfluenza-pánik felett érzett keserűséget sem. Érdemes megfigyelni, hogy a filmben bemutatott médiában nem is a szörny a fő ellenség, hanem hősünk, Park, aki érintkezésbe került vele, így vírushordozónak tekinthető. Tetszetős a konzisztens képi világ: nem éppen a képeslapokról és természetfilmekből ismert Koreát látjuk, ehelyett koszos folyópartokon, esőáztatta szürke betondzsungelekben játszódik a film.
A színészek kitűnőek: a főszerepben a jellegzetes fejszerkezetű Song Kang-ho (Memories of Murder, Sympathy for Mr. Vengeance, JSA) látható, aki ezúttal egy kissé retardált figurát játszik, de a testvéreit és apját játszó színészek (Byeon Hie-bong (az igazgató a Whasango-ból - tudtam, hogy már láttam valahol:)), Bae Du-na (Ring, Sympathy for Mr. Vengeance)) is nagy nevek.


Összességében nem ér fel a Memories of Murderhez, de azért kiemelkedő film, mind a különféle műfajok (dráma, szörnyes film, szatíra, társadalomkritika) arányainak helyes beállítását, mind a váltakozva adagolt izgalom és humor keltette ritmust figyelembe véve.

Képek
Failure is the default option

Ramiz

Quote from: via_mala on 2006-12-20, 18:25:27
Ha már az Omen előkerült, akkor egy nagyon príma kis film jut eszembe, az 1987-es Carpenter-féle Prince of Darkness. Moziban láttam annak idején, és a végén volt egy jelenet, amikor az egész közönségben megállt a sz..., szóval mindenki nagyon megijedt.
Ezt már szedem is. :D

Quote from: SolidSnakeGH on 2006-12-21, 20:03:45
A legjobb horror nálam egy könyvadaptáció, az Interjú a vámpírral.
Szerintem az nem igazán horror. Úgy érzem, nem igazán ijesztő, nem is véres különösebben... De jó film attól függetlenül. :cool:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

via_mala

Quote from: kikuchiyo on 2006-12-21, 20:43:10
V_M: rájöttem, hogy én sem értem teljesen azt a filmet ^^;
Íme a wikipedia link, erről már el lehet indulni.
Miután feltettem a kérdést én is nekiálltam nyomozni, és el is jutottam a Wikire. Kicsit megerősítést nyertek az elképzeléseim, és megnyugodtam, hogy tényleg nyitva hagytak ezer apró kérdést.

Visszatérve a paráztatós mozikra: réges-régen volt egy magyar-francia animációs film, Az idő urai. Annak ellenére, hogy ma már elavultnak tekinthető az 1982-es animációs technika, mégis beleborzongok, ahányszor az "arcnélküliek" eszembe jutnak a filmből. Gyerekként mindenesetre marha ijesztő film volt. Fenn is van most a bt.Pre.hu-n.
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

kikuchiyo

Hehe, azt még a Toldi moziban láttam pár éve. :)
Jó film.
Failure is the default option

via_mala

Ma egyébként eljutottam moziba is (Puskin), Woody Allen legújabb filmjét, a Füles-t (Scoop) néztem meg. Egész jó volt, bár nekem az előző filmje, a Match Point jobban tetszett, és szvsz Scarlett Johansson is jobban játszott abban, viszont ez viccesebb volt, mivel a mester újra vászonra lépett, és lökte a poénokat.
Szerintem: 7/10
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

Kvikveg

#3366
Quote from: via_mala on 2006-12-22, 01:11:35
Ma egyébként eljutottam moziba is (Puskin), Woody Allen legújabb filmjét, a Füles-t (Scoop) néztem meg. Egész jó volt, bár nekem az előző filmje, a Match Point jobban tetszett, és szvsz Scarlett Johansson is jobban játszott abban, viszont ez viccesebb volt, mivel a mester újra vászonra lépett, és lökte a poénokat.
Szerintem: 7/10
Basszus, HJ film, moziban megy es meg nem lattam?!

Az ido uraiban olyan szep szarnyaik voltak, legalabbis szepen mozogtak, de olyan remisztoek voltak az arcuk nelkul. :D
Utolag megnezve, nem is mozogtak olyan szepen. Az ido mindent megszepit. XD
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Solid Snake

Quote from: Ramiz on 2006-12-21, 20:59:57
Quote from: SolidSnakeGH on 2006-12-21, 20:03:45
A legjobb horror nálam egy könyvadaptáció, az Interjú a vámpírral.
Szerintem az nem igazán horror. Úgy érzem, nem igazán ijesztő, nem is véres különösebben... De jó film attól függetlenül. :cool:

Való igaz, hogy nem igazán ijesztő, inkább melankólikus, elgondolkodtató, lírai. De a vámpírtéma és pár véres jelenet (pl. Lestat kivéreztetése v. Louis bosszúja a kaszával...jáj  :morci:) miatt mégis inkább horror.

RE@L

#3368
Taxidermia

Mint a szó is utal rá ez valami konzerválás akar lenni. De hogy a film mit konzervál? Döntse el az egyszeri kedves néző, mert hogy ha már végig bírta nézni az is biztos hogy kevesek fognak arra fanyalodni hogy megnézzék mégegyszer vagy netán harmadjára is. Vagy betegesen eléggé guro-mániásak,  vagy nem tudom ez már nem naturalisztikus ábrázolás nem a társadalom volt a célközönség. Művész mozikba kellet volna vetíteni, mert akkor még lehetet volna fényezni a nyomtatott kritikában. De így multiplexekben is, (sic de utálom ezt a szót) hatásvadász. Azthittem van valami értelme is a filmnek, sőt több is akar lenni polgárpukkasztásnál de nem. Számomra ez a film nem hozott semmilyen művészi értéket nyers közönséges naturalizmusával ellenben. Gerilla hype-olt és egyértelműen negatív csámcsogásra szánt film. Nem tetszett. Érdekes hogy a Kontroll ugyanúgy naturalista volt szinte de az mégis tudott maradandót alkotni, mert erről a filmről csak azt fogjuk emlegetni hogy hányan mentek ki a moziból és hogy majdnem mindenki hányt tőle.
@kikuchiyo
[spoiler]Egyszerű kameratrükk. Régi jól bevállt módszer, macskák és a díszleteik nagyon közel vannak a kamerához, többi távol sokkal távolabb és így úgy néz ki mintha a macskák óriásiak lennének. Nézd meg amikor odadobja a csokit a macskának akkor a csoki relatíve nem kisebb a macskánál mint ahogy egy óriásmacskához képest kéne legyen [/spoiler]

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Zsiga

Dagon:
Ahogy már azt Ramiz és Raggie korábban leírták, ez egy low-cost horror Lovecraft egyik legismertebb művéből. Aki nem ismeri, az olvassa el. :)
A lovecraft-i hangulatot nagyon szépen átadja a film, emellett jókat lehet röhögni a vérgagyi B-kategóriás megoldásokon, és egy-két nagyon morbid poén is van benne, viszont gyakran szörnyen gusztustalan. Rotten.com-on nevelkedett beteg állatként is a hányinger kerülgetett néha, de megérte végigszenvedni mert tényleg egész jó film, annak aki ismeri az eredetit. Aki nem, az kerülje el messzire, mert épp azokat az apróságokat nem fogja érteni/észrevenni, amik kiemelik ezt a filmet a B-kategóriás hulladékok közül.
7/10, de rajongóknak mindenképp érdemes megnézni.

via_mala

Quote from: Ramiz on 2006-12-21, 20:59:57
Quote from: SolidSnakeGH on 2006-12-21, 20:03:45
A legjobb horror nálam egy könyvadaptáció, az Interjú a vámpírral.
Szerintem az nem igazán horror. Úgy érzem, nem igazán ijesztő, nem is véres különösebben... De jó film attól függetlenül. :cool:
Most csekkeltem én is. Messze nem horror, és még csak nem is paráztató, de jó film volt. Inkább dráma egy vámpírról, aki a végsőkig meg akarja örizni emberségét.

Tegnap a Puskinban megnéztem a Holiday c. romantikus vígjátékot is. Azzal a reklámszöveggel csábítják a népet a moziba, hogy ugyanazok csinálták, mint a Mi kell a nőnek és a Minden végzet nehéz filmeket. Ezek fantasztikusan jó, mulattató, de egyben emberi vígjátékok is voltak, úgyhogy elvileg minden adottnak tűnt a jó szórakozáshoz. Sajnos azt kell mondjam, hogy jóból is megárt a sok, ugyanis ez a film pont jó lett volna mondjuk 30 perccel rövidebben, mert így 138 percben időnként már túlontúl tömény, hömpölygő szirupáradattá vált, és néha már kínosan feszengtem Kate Winslet tizedjére -na jó csak ötödjére- előadott hosszú önsajnálkozásán, vagy Cameron Diaz önszapuló társas monológjain*.
Mindenesetre igazán csak párosban nézhető a film, úgy már valószínűleg a vigyorgásfaktor is magasabb lesz, pláne javasolt a mögöttünk ülővel már jó előre lerendezni, hogy legyen szíves abbahagyni a székünk rugdosását, különben nyílt színen kibelezzük egy rozsdás machete-vel, és akkor már felhőtlenül kacaghatunk a Cameron Diaz, Jude Law, Kate Winslet és Jack Black komédiázásán.  :bsd:

*társas monológ (saját definíció): olyan duma, aminek előadásakor a beszélgetőtársnak esélye sincs megszólalni, még akkor sem, amikor a beszélő kérdést tesz fel, mert saját maga megválaszolja azt.

Megnéztem még a Snakes on a Plane-t is. Vicces trash movie, jövő héten már nem sokra fogok emlékezni belőle, max. csak a célirányosan támadó kígyókra, de egynek jó volt.
[spoiler]Nagy eséllyel érzékeny területekre, elsősorban intim zónákra támadtak a drágák: mellbimbó, dákó, utána még: nyelv, szemgolyó, a következő favorit a nyak, és csak utána jönnek a kommerszebbek: kar, láb, stb. Ja és el ne feledkezzem  róla, volt még egy seggbeharapás is, amit egy kövér amerikai afrikai szenvedett el.[/spoiler]
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

Ramiz

Quote from: Zsiga on 2006-12-24, 01:45:36
Dagon:
Ahogy már azt Ramiz és Raggie korábban leírták, ez egy low-cost horror Lovecraft egyik legismertebb művéből. Aki nem ismeri, az olvassa el. :)
A lovecraft-i hangulatot nagyon szépen átadja a film, emellett jókat lehet röhögni a vérgagyi B-kategóriás megoldásokon, és egy-két nagyon morbid poén is van benne, viszont gyakran szörnyen gusztustalan. Rotten.com-on nevelkedett beteg állatként is a hányinger kerülgetett néha, de megérte végigszenvedni mert tényleg egész jó film, annak aki ismeri az eredetit. Aki nem, az kerülje el messzire, mert épp azokat az apróságokat nem fogja érteni/észrevenni, amik kiemelik ezt a filmet a B-kategóriás hulladékok közül.
7/10, de rajongóknak mindenképp érdemes megnézni.
Jó összefoglaló. :tezsvir:
Amúgy hol volt olyan gusztustalan szerinted?
[spoiler]Nekem most csak a megnyúzós rész jut eszembe, de az is egy rövid jelenet csak.[/spoiler]
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Zsiga

Quote from: Ramiz on 2006-12-24, 09:54:08
Quote from: Zsiga on 2006-12-24, 01:45:36
Dagon:
Ahogy már azt Ramiz és Raggie korábban leírták, ez egy low-cost horror Lovecraft egyik legismertebb művéből. Aki nem ismeri, az olvassa el. :)
A lovecraft-i hangulatot nagyon szépen átadja a film, emellett jókat lehet röhögni a vérgagyi B-kategóriás megoldásokon, és egy-két nagyon morbid poén is van benne, viszont gyakran szörnyen gusztustalan. Rotten.com-on nevelkedett beteg állatként is a hányinger kerülgetett néha, de megérte végigszenvedni mert tényleg egész jó film, annak aki ismeri az eredetit. Aki nem, az kerülje el messzire, mert épp azokat az apróságokat nem fogja érteni/észrevenni, amik kiemelik ezt a filmet a B-kategóriás hulladékok közül.
7/10, de rajongóknak mindenképp érdemes megnézni.
Jó összefoglaló. :tezsvir:
Amúgy hol volt olyan gusztustalan szerinted?
[spoiler]Nekem most csak a megnyúzós rész jut eszembe, de az is egy rövid jelenet csak.[/spoiler]
Azt a jelenetet speciel nem bírtam végignézni. :eek: Egyébként ha csak valami átlag zombihorror lett volna akkor gusztustalanságban se lett volna ilyen hatásos, szerintem ehhez is sokat hozzátett a Lovecraft-feeling.

Raggie

Hát télleg elég gusztustalan volt, de azért nem olyan vészes szvsz.

Interjú a vámpírral: áááá... nemigaz, már vagy öt éve m,eg akarom nézni ezt a filmet! MOST AZONNAL LETORR3NTELEM!!! :D
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Zsiga

Quote from: Raggie on 2006-12-24, 14:10:23
Hát télleg elég gusztustalan volt, de azért nem olyan vészes szvsz.

Interjú a vámpírral: áááá... nemigaz, már vagy öt éve m,eg akarom nézni ezt a filmet! MOST AZONNAL LETORR3NTELEM!!! :D
Az a film nálam olyan mint a 12 majom, tetszik, láttam már legalább ötször, de még egyszer sem sikerült az elejétől a végéig megnéznem. :)

Raggie

A 12 majmot már láttam és az tényleg nagyon jó film. Megérdemli hogy egyszer nekiülj és megnézd elejétől a végéig! ;) :D
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Zendülés a Caine hadihajón

Humphrey Bogart kevés színes filmje közül az egyik (a másik, amiről tudok, az a The African Queen). Herman Wouk híres könyvéből készült, és egyike a legjobb könyv-megfilmesítéseknek, amit láttam. Ez külön értékelendő azt tekintve, hogy a könyv meglehetősen hosszú és összetett, a filmnek mégis sikerül minden karaktert és a történet minden nézőpontját, minden érdekes aspektusát átadnia és elmondania, ami nem utolsósorban a remek színészeknek köszönhető. Egyedül a szerelmi szál lett gyengécske, de azt Amerikában akkor is beleteszik egy filmbe, ha nem kéne, hát még itt, ahol a könyvben is benne volt. :) Komplex karakterek, elgondolkoztató kérdések, remek film.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Öööö... Ramiz megint megelőzöt... :morci: :) Nna mindegy, az a lényeg, hogy tényleg jó film és ajánlom mindenkinek, aki szereti a háborús témájú de nem konkrétan a hadszíntéren történő eseményekkel foglalkozó filmeket. Hajós érdeklődésűeknek(mint jómagam) meg külön érdekességet jelent egy nagyobb katonai tengeri hajó életébe belepillantani :cool: , amit sikeresen teljesít is a film. Ja és kötelező darab a Bogart-kollekcióba ;) (ha másnak is vannak ilyen perverz szándékai rajtunk kívül is :rolleyes: :D ).
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

RE@L

Borat

Áááááááá :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
így lehetne egy mondatban jellemezni a filmet!!!! :D :D :D :D

Megérte megvárnom a haveromat hogy végre elmenjünk moziba és megnézzük!!!!!
Utóbbi idők legjobb vígjátéka!!!!

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

sirtomi

Végre, nem csak nekem tetszett! :D
Beszámolóm alapján nem sok embernek lett kedve megnézni, pedig megéri!  :jee:

Jól bemutatja milyen az emberi hiszékenység és hülyeség!

sirtomi

#3380
Cápamese
Nem nagy elvárással ültem le elé, de végül tetszett. Egész kellemes volt. Egyszeri kikapcsolódásnak nem rossz. Gondolom Will Smith szövegei eredetiben jobbak, talán egyszer meg is nézem :)

Rock Suli
Kár hogy nem láttam elejétől. Nagyon tetszett ez a kis hülyeség. Baromi nagy kedvem lett Deep Purple-t, AC/DC-t és ilyeneket hallgatni :) Ahogy kis ázsiai srác játszott a billentyűkön tiszta Deep Purple fíling volt. Lehet hogy az orgona hangzás is bejátszott picit, ha még a színpadon szét esett volna és ott ragasztja meg teljesen jó lett volna ;)

RE@L

#3381
Inside Man

Huh. Elöszőr is leszögezném, hogy a szemem végig átsiklott a hype felett, ergo szüzen ültem le megnézni. Eszméletlenül tetszett. Frappáns megoldások, remek rendezés és tonnaszámyni "szájbarágott" bujtatott reklám. Jodie Foster, Clive Owen, Denzel Washington, Willem Defoe mi kell még? Washingtont már láttuk hogy tud megoldani túszdrámákat a Szükségállapotban c. remek alkotásban, mostis detektív az ipse igaz itt nem olyan "tökös" legény mint a fentebb említett műben. Szerintem mindenképpen zseniálisan unikum a film, a mostanság versenyző filmek között, vagy régen leszereplő SWAT-film mellet ez jó. Sőt Kardhalnál is jobb. (Igaz Kardhal 1x nézhető frankó film, de nem valami AAA szinvonalú.) Én azt mondom hogyha nem pisiltél még be a hype-tól akkor tetszeni fog. Ha meg túl nagy elvárásokkal ülsz le a filmet megnézni akkor nem fog tetszeni hisz valami oltári nagyot vársz, pedig ez csak egy nagyon jól eltervezett bankrablás :) (Nem,nem Egon Olsen tervezte :D )

Javítva, mert szigorú tanárnéni kijavított  :lazza:

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Fazék

Quote from: White SeeD on 2006-12-27, 11:43:45
Szörny RT: egész jó volt. MÉg anime is lehetne belőle. :smile:
de most miért akarnád tönkretenni?  :eek:
az úgy átkozottul jó, ahogy van. úristen, el se merem képzelni anime-ként...  :uzi:

sirtomi

Quote from: White SeeD on 2006-12-27, 11:43:45
Cápamese: A szörny rt után nagy várakozással néztem. Ez viszont nem tetszett :ejj:
Ezzel rontottad el. Már a bemutatójából sejtettem, hogy nem nagy szám, de megnéztem és így viszont pozitívan csalódtam. Egész szórakoztató volt a Cápamese is, csak nem kell tőle sokat várni :)

Kvikveg

Capamesebol amit lattam vizualisan majdnem egy jatek szintjere sullyedt kb... Eleg eeerdekesen nezett ki.

Willem Dafoe
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Solid Snake

Quote from: Raggie on 2006-12-24, 14:10:23
Interjú a vámpírral: áááá... nemigaz, már vagy öt éve m,eg akarom nézni ezt a filmet! MOST AZONNAL LETORR3NTELEM!!! :D

Nagyon helyesen teszed, remélem azóta sikerült letöltened és megnézned.  :jee:

Quote from: sirtomi on 2006-12-26, 23:37:50
Rock Suli
Kár hogy nem láttam elejétől. Nagyon tetszett ez a kis hülyeség. Baromi nagy kedvem lett Deep Purple-t, AC/DC-t és ilyeneket hallgatni :) Ahogy kis ázsiai srác játszott a billentyűkön tiszta Deep Purple fíling volt. Lehet hogy az orgona hangzás is bejátszott picit, ha még a színpadon szét esett volna és ott ragasztja meg teljesen jó lett volna ;)

Tavaly volt úgy, hogy 3-4 alkalommal néztem meg egymás után, annyira megtetszett. Jack Black teljesen beleéli magát, valami eszméletlen, amit levág a kamera előtt (mondjuk a valódi életben is van egy bandája, a Tentacious D, úgyhogy végül is önmagát adhatta)! A zene pedig:  :cool:

Quote from: White SeeD on 2006-12-27, 11:43:45
Szörny RT: egész jó volt. MÉg anime is lehetne belőle. :smile:

Azért én inkább drámai befejezéssel képzelném el anime-téren. Szép film volt, jó alapötlettel, csak a befejezést cseszték el tipikusan Disney-módra (a széttört ajtó újraragasztására gondolok, ennyire erőltetetten adták meg a totál happy end-et).

Raggie

Quote from: SolidSnakeGH on 2006-12-27, 21:09:53
Nagyon helyesen teszed, remélem azóta sikerült letöltened és megnézned.  :jee:
Még nem de már a 3/4-e lenn van. Amint lejött az egész megnézem. ;)

Szörny RT sztem azért nem olyan nagy durranás... és azért animéhez kevés szvsz...
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

thrall

két filmet láttam az elmúlt időben, az egyik az a:

Corpse bride: Tim Burton szerintem nagyot alkotott ezzel a filmel. Nemsok film volt eddig, amit többször néztem meg, de ezt 2 nap alatt 5* (karácsonykor volt egy kis szabadidőm itthon :D). Nagyon érdekes volt, ahogy a bábokat megalkották, az élő és a halott világ közti nagy különbség, a karakterek megalkotása. Mindenkinek csak ajánlani tudom a filmet, mert nagyon nagyon jó!!!!!

a másikat szerencsére csak 1* láttam: Eragon. Nemtudom, hogy a rendező, vagy a könyvíró csinálta ilyen rosszra, mert a könyvet még nem olvastam, de annyival tudom jellemezni az egészet, hogy Gyűrűk ura + Narnia + sárkány.

Raggie

#3388
Megnéztem ezt a filmet és egyszerűen jó volt. Aztán kimentem, elszívtam egy cigit és minden pillanatban egyre jobban tetszett... valahogy sokkal több ez mint egy lázadó-kamasz sztori.

Aztán rájottem: James Dean miatt ilyen jó. Zseniális színész volt ez az ember. Legalábbis ezt a karaktert nagyon el tudta játszani(sokkal többet eljátszani meg sajnos nem adatott meg neki :frown: ). Olyan precizitással alakítja az önérzetes, laza és mégis érző szívű őszinte fickót, mint Bacall a "nehézsúlyú" nőt... Szinte életrekel a vászon(vagy képernyő) tőle. Amelyik jelentben benne van azt uralja és tökéletessé teszi. Najó mostmár nem akarok többet áradozni róla, de nekem irtóra tetszett a film és csak ajánlani tudom.

Ja, és király régi amerikai kocsikkal furikáznak benne. :cool: :D

EDIT:
thrall: eragon... hát én már az ajánlója alapján gyanút fogtam, de amikor a plakátokat kirakták Pesten akkor már biztosan tudtam, hogy nem fogom megnézni! :D
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Solid Snake

Quote from: thrall on 2006-12-27, 23:31:03
Corpse bride: Tim Burton szerintem nagyot alkotott ezzel a filmel. Nemsok film volt eddig, amit többször néztem meg, de ezt 2 nap alatt 5* (karácsonykor volt egy kis szabadidőm itthon :D). Nagyon érdekes volt, ahogy a bábokat megalkották, az élő és a halott világ közti nagy különbség, a karakterek megalkotása. Mindenkinek csak ajánlani tudom a filmet, mert nagyon nagyon jó!!!!!

:tezsvir:

Valóban remek bábfilmről van szó, tipikus Tim Burton-féle világgal és szemléletmóddal (gondolok itt az élő világ-halott világ közti gyökeres felfordításra. Az elő világ kihaltsága és a halott világ mozgalmassága igencsak megmosolyogtató burton-i elképzelés. Eredeti hangokkal kötelező megnézni persze, hiszen Johnny Depp szinkronja kiváló (persze Stohl András szokás szerint "ripacs"-figurát csinált a magyar Victor-ból, míg Depp varázst adott a bábocskának, addig Buci... :lame:).

Lényeg a lényeg: nagyon szép bábfilm! Külön dícséret jár az alkotóknak, hogy KÉPKOCKÁNKÉNT vették fel a bábokat, semmi CGI!  :jee: