Filmek (minden, ami nem japán)

Started by Flaser, 2004-09-15, 11:18:12

Previous topic - Next topic

Kvikveg

Quote from: Ramiz on 2007-03-08, 20:01:01
Az a baj, hogy nekem volt, hogy meg akartam győzödni róla, hogy nem érdemes félni, és kiderült, hogy érdemes lett volna. Pl tűz (égett gumi a kezemen), elektromosság (egyszer a konnektor megcsapott), sötét pincelépcső (==> véres orr) stb... Szóval hülyeség ellen nincs orvosság. :D
:lol:
Hat ez jo.
Nekem is volt olyan, hogy valamitol feltem, tudtam, hogy nem kene, megneztem es nem volt ott semmi, de ilyenkor sem nyugodtam meg teljesen.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Ramiz

12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Ramiz

A Faun Labirintusa

[spoiler=Fazék, ne olvasd el... :D bár sztorispoiler nincs benne :D :D :D]Nálam ez a film max egy erős négyes osztályzatot érdemel meg. Ami kétségkívül profi benne: a látványvilág gyönyörű, a fényképezés profi (nagyon hasonlított egyébként a Taxidermia fényképezésére, ami jó, mert azt is imádtam), a színészek jók (kivéve a kiscsaj, de hát gyerekszínészből fehér holló a hihetően játszó), a szörnyek baromira eltaláltak. Ami viszont nem tetszett: maga a történet és a mondanivaló egyáltalán nem volt újszerű vagy meglepő, ehhez képest mégis elég szájbarágós lett a végére ez a valóságtól menekülés téma. A kevés, de erőszakos jelenettel Del Toro fenntartja az ijesztő hangulatot (ezektől eltekintve a filmet horrornak is alig nevezném, a lány álomvilágabeli események szerintem nagyon visszafogottak, még egy fiataloknak szóló filmbe is több rémület jut általában), viszont elvágja magát egy potenciális fiatalabb nézőrétegtől, akinek valószínűleg sokkal jobban bejönne maga a mondanivaló (mert akár felnőtt film ez így Del Toro szerint, akár nem, ezt az ijesztő valóságtól való álomvilágba menekülés témát nagyon fiatalon is meg lehet érteni, sőt talán még jobban) és nagyobbat ütne az az elég szirupos befejezés, amitől viszont a horrorra számító sötét lelkű :lazza: felnőtt közönség kicsit csalódottan hagyja el a mozit. (Jó, a spanyolok amúgy is érzelmesebb népség, mint mi, de akkor is.) Végül pedig eléggé zavart, hogy nem sokat árnyaltak a két oldal bemutatásán: a Franco-párti fasiszták kegyetlenek, érzéketlenek és sunyik voltak, a partizánok pedig semmitmondó, bátor, igazságos figurák. Még Vidal kapitány alakját sem éreztem különösebben árnyaltnak ilyen szempontból, bár egyes dolgokat jól elkaptak (pl az órával), meg erre az egészre lehet azt mondani, hogy ez egy mese, és abban nem kell kidolgozva lenni a karaktereknek, és akkor meg vagyok fogva. De akkor is kevés ez így egy kicsit szerintem. Mesének durva, horrornak gyenge, sztorinak egyszerű, történelemrajznak sablonos, amolyan "n pad között a földre" film, szerintem. Mondjuk 7/10.[/spoiler]
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

chilip

Quote from: Ramiz on 2007-03-11, 10:25:01
A Faun Labirintusa

[spoiler=Fazék, ne olvasd el... :D bár sztorispoiler nincs benne :D :D :D]Nálam ez a film max egy erős négyes osztályzatot érdemel meg. Ami kétségkívül profi benne: a látványvilág gyönyörű, a fényképezés profi (nagyon hasonlított egyébként a Taxidermia fényképezésére, ami jó, mert azt is imádtam), a színészek jók (kivéve a kiscsaj, de hát gyerekszínészből fehér holló a hihetően játszó), a szörnyek baromira eltaláltak. Ami viszont nem tetszett: maga a történet és a mondanivaló egyáltalán nem volt újszerű vagy meglepő, ehhez képest mégis elég szájbarágós lett a végére ez a valóságtól menekülés téma. A kevés, de erőszakos jelenettel Del Toro fenntartja az ijesztő hangulatot (ezektől eltekintve a filmet horrornak is alig nevezném, a lány álomvilágabeli események szerintem nagyon visszafogottak, még egy fiataloknak szóló filmbe is több rémület jut általában), viszont elvágja magát egy potenciális fiatalabb nézőrétegtől, akinek valószínűleg sokkal jobban bejönne maga a mondanivaló (mert akár felnőtt film ez így Del Toro szerint, akár nem, ezt az ijesztő valóságtól való álomvilágba menekülés témát nagyon fiatalon is meg lehet érteni, sőt talán még jobban) és nagyobbat ütne az az elég szirupos befejezés, amitől viszont a horrorra számító sötét lelkű :lazza: felnőtt közönség kicsit csalódottan hagyja el a mozit. (Jó, a spanyolok amúgy is érzelmesebb népség, mint mi, de akkor is.) Végül pedig eléggé zavart, hogy nem sokat árnyaltak a két oldal bemutatásán: a Franco-párti fasiszták kegyetlenek, érzéketlenek és sunyik voltak, a partizánok pedig semmitmondó, bátor, igazságos figurák. Még Vidal kapitány alakját sem éreztem különösebben árnyaltnak ilyen szempontból, bár egyes dolgokat jól elkaptak (pl az órával), meg erre az egészre lehet azt mondani, hogy ez egy mese, és abban nem kell kidolgozva lenni a karaktereknek, és akkor meg vagyok fogva. De akkor is kevés ez így egy kicsit szerintem. Mesének durva, horrornak gyenge, sztorinak egyszerű, történelemrajznak sablonos, amolyan "n pad között a földre" film, szerintem. Mondjuk 7/10.[/spoiler]

9/10 mer bár igaz az, amit Ramiz kolléga írt, de engem a hangulata teljesen magával ragadott. Nagyon élveztem a filmet most szedem torrentel az 1.3 gigás verziót spanyolul magyar felirattal :D

Ramiz

Quote from: chilip on 2007-03-11, 10:53:35
most szedem torrentel az 1.3 gigás verziót spanyolul magyar felirattal :D
Cinematikon van dvd-s verzió és pár nap alatt lejön. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Próféta

Szóba került az "afterpartyn" a Maestro, M. Tóth Géza Oscar-jelölt rövidfilmje. Itten tekinthető meg / tölthető le:
http://www.hardwired.hu/dl.php?id=5012&dl=1 (26 Mb)
Illetve kisebb méretben, roszabb minőségben fent van youtube-on is.

Fazék, ugord át:
Guillermo del Toro - El laberinto del Fauno
imdb

Nagyon szép volt a fényképezése, meg a zenék is. Vidal tök jó figura volt, ő is tetszett, remek gonoszt játszott. A fantasy részekért külön nagy piros pont, a két dungeon nagyon jópofi volt. Viszont valahogy nem tett rám különösebben mély benyomást, valahogy a történet nem volt elég érdekes, nem igazán "szólt hozzám" a film, meg semmi. Valóság elől menekülés témakörben pedig láttam már jobbat is. Azután, hogy annyi elismerést kapott (Oscar, Roger Ebert, kikuchiyo), nem felelt meg a felsrófolt várakozásaimnak. Persze ettől még jó film.


Blowup (Nagyítás, Michelangelo Antonioni, 1966)
imdb

Már régóta el akarok olvasni valamit Julio Cortázar-tól, és ő írta a forgatókönyvet. Ezen kívül az 'ismerkedjünk meg a nagy olasz rendezőkkel' és a 'pipáljuk ki a nagy klasszikus filmeket' projektekbe is kiválóan beleillet, úgyhogy nagyon megörültem az m1 tegnap esti akciójának, gondoltam ezzel a filmmel jó lesz leöblíteni a Labirintust.

Ezt most olyan érthetetlenül fogom leírni, hogy nem spoiler. A filmben tulajdonképpen történni nem történik semmi, pedig majdnem két órás, csak kissé vontatott. Van egy gazdag divatfotós, aki modelleket kap lencsevégre, rajongó lányokkal birkózik meztelenül, időnként elmegy valami füves partitra, ellátogat a festő haverjához, és megpróbál megvenni tőle egy vacak absztrakt festményt. Egyszer a parkban lefotóz egy szerelmespárt, a tiltakozó hölggyel kicsit enyeleg, vásárol egy propellert, nézegeti a felvételt, aztán elkezdi nagyítgatni, még tovább nagyítgatni, a nagyítottat is tovább nagyítani, teljesen nyilvánvalóan a film valós felbontóképességének határain túl, míg végül talál két helyen néhány furcsa pixelt. Anyu és a film összes ajánlószövege szerint az a 3 pixel egy gyilkosságot ábrázol, a főhős szerint is, bár a rendőrséget nem értesíti. Ezután orgiázik egyet, majd visszamegy a parkba utánanézni a képeken felfedezni vélt történéseknek, de nem visz fényképezőt, aztán újra odamegy kamerával, de akkor már nincs ott semmi, aztán rájön, hogy valaki elvette a felvételeit, vagy eleve nem is voltak, és esetleg az az egy nagyítás ami megmaradt, az az az absztrakt festmény, amit a haverjától vásárolt, végül megnéz egy olyan teniszjátékot, amit nem is játszanak.

Ez is egy olyan film, amely szimbólumokkal operál, és minden jelenet mondani akar valamit, ha alkalmazunk rá két absztrakciót és 8 transzformációt, plusz egy kicsit bele is magyarázunk. Na, én nem szeretem az ilyen filmeket. Mert vágom én, hogy a pantomimek játékát azért hallotta, mert beleereszkedett a valóságnak arra a síkjára, és hogy ott döbbent rá, hogy van, amit fényképpel nem rögzíthet, így megkérdőjelezhető a lencse és a valóság közti megfeleltetés, vagy ha meg is van, akkor az ő valósága nem abszolút, de túl lusta és buta vagyok ahhoz, hogy az egész filmet így dekódoljam, ráadásul különösebben nem is jutalmaz meg semmivel, ha egyszer megfejtettem, mert elég banális és semmitmondó dolgok vannak itt szimbolizálva, ha jól sejtem. ZOMG TEH ART. Kicsit hasonló film a Caché, de annak legalább volt értelme, története, feszültség, rejtély, miegymás, így az végső soron tetszett.

kikuchiyo

Quote from: Próféta on 2007-03-11, 16:55:34
Guillermo del Toro - El laberinto del Fauno
Azután, hogy annyi elismerést kapott (Oscar, Roger Ebert, kikuchiyo)

:hopp: Ez tetszik. :)
Failure is the default option

Kvikveg

Nagyitast en egyszer elkaptam nemet adon, de 10 perc utan, amit csak azert birtam ki, mert tudtam, hogy a "hires filmek" eleme - feladtam. Lassu volt es vontatott.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

noriko

A faun labirintusa (spoilerekkel!)
Na, aludtam rá egyet, nehogy elhamarkodottan írjak dolgokat. Még mindig csak azt tudom rá mondani, hogy érdekes film volt. Nem nyűgözött le, nem volt rám óriási hatással, de jól meg volt csinálva, és élvezhető is volt.
Sokminden előre kiszámítható volt szerintem is, éppen azért, mert a háborús szál tényleg a szokásos sablon szerint alakult. Sőt, a fantázia történet sem hozott sok újat, megvolt a 3 próba, a "ne nyúlj semmihez" figyelmeztetés, egyedül a mandrake root volt extra, és az egész olyan sötét hangulatú volt, hogy azért nem lehetett a néző elég biztos abban, hogy tényleg úgy alakulnak majd a dolgok, mint ahogy persze tényleg alakultak. :P
Emiatt ébren tartotta a figyelmünket is. Meg mellé kaptunk egy rakás felkavarni szándékozó jelenetet. Nekem legalábbis olyan érzésem volt, hogy pár durva jelenet direkt hatásvadász szándékkal lett becsempészve. Ennek ellenére valahogy mégsem éreztem ezt a tényt zavarónak, még épp hogy az erőltetett sokkolás határán kívül maradt szerintem. Számomra egyébként az volt az egyik legütősebb jelenet, amikor a kapitány azt ígérte a dadogósnak, hogy elengedi, ha elszámol háromig.

Amúgy mintha valaki a film után említette volna, hogy milyen sötét volt a kép. Szerintem is, és ezzel kapcsolatban lenne is egy kérdésem mozistársaimhoz. Olvastam egy összefoglalót a filmről, ahol írták, hogy a tündérek különböző színűek voltak (és hogy innen lehetett tudni, hogy a tenyérszemű szörny nem ölte meg őket igazából, mert a végén ott repkedtek a trónteremben). Nektek feltűnt, hogy a tündérek másszínűek voltak? Az hogy színesek voltak egyáltalán?? Nekem semmi szín nem rémlik...
"I wish I could, but I don't want to."

kikuchiyo

Csak onnan tudom, hogy színesek voltak (RGB színűek egyébként), hogy már láttam a filmet, itthon a gépen. Igaz, az a kópia is sötét volt, fel kellett venni a kontrasztot meg a fényerőt, de még alapbeállítással sem volt olyan sötét, mint a moziban. Pl. abban a jelenetben, ahol a lovasok körülveszik Mercedest, vakító napsütésnek kellett volna lennie, ehelyett szinte félhomály látszott a képen.
Failure is the default option

Fate



No, akkor én is beállok a sorba és értékelem az faunnak az labirintusát.

Szerintem ez a film igazán középszerűre sikerült. Témájában nincs semmi új, amit máshol ne oldottak volna meg jobban. A karakterek kidolgozása szerintem nagyon gyenge. Vidal az akinél ez számomra leginkább visszaütközik, ugyanis nála vártam a film eleje alapján a leginkább a kidolgozott jellemet. A feszültség fenntartását jóformán csak az erőszakos jelenetek szerepeltetésével próbálták elérni (jobban szeretem a kifinomultabb megoldásokat). Végül, ami a legjobban zarvart, az álomvilág szerintem csak nagyon kevéssé különült el a valóságtól, egy jóérzésű gyermeki fantázia ennél azért sokkal szárnyalóbb. De, hogy ne csak negatívumokat mondjak, le a kalappal az operatőr előtt, mert nagyon szép munkát végzett. Összességében 5-6/10
"nekem mindegy csak a színe legyen vörös
mint a hajnal alja vörös
legyen minden legyen vörös"

noriko

Zene és szöveg (Music and Lyrics)
imdb

Igazából nem akarok róla sokat írni, mert főleg Hugh Grant rajongóknak ajánlanám ezt a filmet, és gyanítom, hogy nem ők vannak többségben errefelé.  :D
Én nem tartozom a legnagyobb rajongói közé, de bajom sincs vele, és ezen a filmen jól szórakoztam! :)
Tipikus romantikus-vígjáték, tipikus ideillő fordulatokkal, de a 80-as évek zenei paródiája (már amennyire lehet paródiának nevezni, hiszen tényleg ilyen klippek voltak akkoriban :P ) sokat dobott rajta!
Az egészben a legjobb rész az intro, amit ezennel linkelek is, így az sem marad le róla, aki amúgy magát a filmet messziről elkerülné.  :haha:
"I wish I could, but I don't want to."

Dreamcleaver

Saving Private Ryan (1998)

Régi nagy lemaradásomat pótoltam a minap. Nekem nagyon tetszett a film, bár tény, hogy imádom a II. VH-s eposzokat, szal elég szubkektív a véleményem. A film eléggé harc orientált, elég naturalisztikus jelenetekkel, mindez megfűszerezve egy kis szokásos amerikai heroizmussal. A karakter jellemkidolgozások so-so, nem tökéletes, de elég hogy valamelyest hiteles legyen a film. Bár mélyebb benyomást talán csak Upham hagyott hátra, [spoiler] mikor a lépcsőn szenved a töltényutánpótlással, miközben az emeleten az általa előzetesen védett német katona kinyírja két társát. [/spoiler]. A Tom Hanks által alakított Miller kapitány kifejezetten szimpatikus karkater volt, bár volt egy rész a filmben, ahol szerintem elcseszett döntést hozott, és ebből lett is némi konfliktus a csapatban. [spoiler] Azt a radarállomást teljesen fölösleges volt megtámadni, és nem logikus. Összvissz 8 embert indítottak útnak, azzal aparanccsal, hogy találják meg Ryan-t. Nem arra, hogy lépten nyomon minden német megerősített állomást likvidáljanak. Arra ott van a fősereg. Ráadásul ez egy újabb életbe került. [/spoiler]. A korabeli fegyverzet elég valósághű volt, és ugye ezt imádjuk az ilyen filmekben. Sajnos nem tudtam nem Call of Duty 2 szemmel nézni a filmre. A Garand hangja, ahogy kilöki az üres tárat, mintha egy az egyben átkerül vona a játékba.  :D
Nagyon jó hangulatfilm volt a Ryan Közlegény Megmentése, még akkor is, ha a történet picit sántít.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Kvikveg

Ezt a filmet neztem elso sorbol.
Jelenet: nagy fuves mezo, egesz vasznat kitolti... Birkabegetes... Tekergetem a fejem mint allat, es lon, valahol messze jobbra a vaszon tulfelen feltunnek a birkak. Valahol a sor jobb szelen.
Egyszer elment, de nem lelkesedtem erte.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Member

Fritz macska 9 élete
"Nem véletlenül korhatáros"... Állt a dvd borítóján, és azt hiszem, ezzel már elárultam, hogy mi is lehet egy ilyen rajzfilmben. :)
Tipikus egyszerű meserajzok, kicsit más témát felölelve. A történet sem túl bonyolult, Fritzel ordít az asszony, az meg a díványon betépve megálmodja a jeleneteket. Rengeteg szex van benne, kicsit talán túl sok is, a vérfertőzős meg eléggé felkavarta a gyomromat. Szerintem negyedennyi is elég lett volna, ettől nem lett felnőttebb a téma. Vér is van dögivel, végtére is a poénok nagy része amolyan Happy Tree Friends módjára egyes karakterek halálával függ össze (a másik fele meg a szexxel :rolleyes: ). Amelyik részlet kifejezetten jó volt, az a Hitleres, illetve a "New Africa" gettói, az az elrévülős fényújságos cucc a régi 30s évek zenéjével viszont tényleg csak betépve lenne élvezhető. Megnézni érdemes volt, de magamnak nem fog eredetiben megszerezni, az biztos. 8/10

Fazék

A faun labirintusa
tegnap végre volt alkalmunk megnézni moziban. már leírtátok minden hibáját előttem, én azokat összevonnám és adnék rá egy közepes osztályzatot. nem ragadott meg, nem éreztem semmit sem a film alatt, max 1-2 jelenetben egy kis borzongást, mert a szörnyek tényleg jók voltak, amúgy meg egy elég gyenge erőltetett film. számomra nagyon nagy csalódás volt. operatőr és "szörnyfelelős" dícséretet érdemelnek a többit inkább hanyagoljuk...

kikuchiyo

Ezért nem szeretek társasággal moziba menni. Ha megnézünk egy filmet, ami nekem nagyon tetszik, akkor a többiek mindig lefikázzák. :(
Ezért az Idő c. Kim Ki-Duk filmet vélhetőleg egyedül fogom megnézni.
Failure is the default option

Ramiz

Quote from: Member on 2007-03-14, 14:30:59
Fritz macska 9 élete
"Nem véletlenül korhatáros"... Állt a dvd borítóján, és azt hiszem, ezzel már elárultam, hogy mi is lehet egy ilyen rajzfilmben. :)
Tipikus egyszerű meserajzok, kicsit más témát felölelve. A történet sem túl bonyolult, Fritzel ordít az asszony, az meg a díványon betépve megálmodja a jeleneteket. Rengeteg szex van benne, kicsit talán túl sok is, a vérfertőzős meg eléggé felkavarta a gyomromat. Szerintem negyedennyi is elég lett volna, ettől nem lett felnőttebb a téma. Vér is van dögivel, végtére is a poénok nagy része amolyan Happy Tree Friends módjára egyes karakterek halálával függ össze (a másik fele meg a szexxel :rolleyes: ). Amelyik részlet kifejezetten jó volt, az a Hitleres, illetve a "New Africa" gettói, az az elrévülős fényújságos cucc a régi 30s évek zenéjével viszont tényleg csak betépve lenne élvezhető. Megnézni érdemes volt, de magamnak nem fog eredetiben megszerezni, az biztos. 8/10
Most hirtelen miért kezdett el ennyire zavarni az erotika és a helyenként megjelenő groteszk erőszak? Kár ezekre koncentrálni, meg arra, hogy zavarnak-e vagy nem (animében nem zavartak...), érdemes inkább a korképet élvezni meg azt, hogy hogy lehet egy ilyen több szempontból pezsgő, forrongó korszakot filmen visszaadni. Bár az igaz, a pontozásod sokkal dicsérőbb, mint a véleményed. Egyébként honnan van meg dvd-n?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Member

Utolsó sor pont arról szólt, hogy nekem nem lesz meg. :ejnye:
Amúgy haversrác a Cora-ban vette meg. ;)
Ja, mondj nekem egy olyan animét, ahol nagyon örültem a szexuális együttléteknek (mellesleg Fritz gyakorta csak végigszexelte az egészet, de úgy mást nagyon nem csinált :ejnye: )... :rolleyes: A groteszk erőszakot sem nagyon preferrálom, olyan, mint az előző 26-részből elég, ha max 3 tartalmazza. ;)

EDIT: Amúgy már vártam, hogy mikor reagálsz. :D

Dreamcleaver

#3859
300

Ezt a filmet gyakorlatilag nem lehet nem szeretni! Talán csak ha nőnemű az illető.  :D A történet teljesen másodlagos, maga a látványvilág ragadja magával az embert. Az egész filmet egy misztikus fény lengi be, ami az éjjeli jeleneteket hűvös kékes, a nappalokat pedig aranyló tónusokba öltözteti.
A katonák fegyverzete, főleg a perzsáké, jól megalkotott átmenet a fantasy és a realitás között. Persze maga a sztori is az. 300 spártai hősises kitartása és halála Xerxész perzsa király "barbár" hordája ellen. Hát igen, kissé sarkít F. Miller bácsi. de sebaj. A filmben a 300 spártai a jófiúk, míg az összes perzsa vagy szörnyszülött, vagy alávaló gazember. Maga Xerxész viszont érdekesre sikerült. Mivle a sztori abszolút mitoszokra épül, a spártai társadalmat nem igazán részletezi. Itt is akadnak árulások, de nem ezen van a lényeg. A történet kiemeli a spártai katonai nevelés brutalitását, majd kihangsúlyozza a spártaiak egyenlőségbe és szabadságba vetett hitét. Minden spártai szabad ember, nem hajt térdet Xerxész előtt, szabadon hal meg ha kell. Azt, hogy egy ezt a csupa katonákból álló társadalmat rabszolgasorba taszított, szabadságuktól megfosztott emberek tízezrei tartották fenn, nem is említi a film! Viszont vannak gyönyörő. lengelöltözetű hölgyek a filmben! Ez kárpótol.  :jee: :rotfl:
A harci jelenetek nagyon szépen vannak megkoreografálva. Valahogy látványosak is, de bizonyos szempontokból valóságosnak is tűnnek. A spártaiak az eredeti taktika alapján harcolnak, tehát védőpajsz mögül támadnak a sarissával. A perzsákat nem tudom eldönteni. Elég bénák, gyakorlatilag csak ész nélkül rohamoznak. Egyetlen erejük az íjjászok, de azok meg nem sok mindent tudnak kezdenei a spártai pajzsfal ellen. Van vér is dögivel, meg sok belassulós  :cool: harci jelenet!  :jee: :D
A történetet nem lőnném le, elég annyit, hogy elegendő ahhoz, hogy koherens szállat alkosson a csaták között, és a film végére egy jól lezárt hősi eposzt adjon. A rendező jó munkát végzett.
Nekem tetszett: 9/10

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Derfel Cadarn

Jóformán az összes görög polisz nagy hasznot húzott a rabszolgákból, csak a többi poliszban nem helótáknak hívták őket :D
"A Manslayer is a Manslayer 'til the day he dies."



Naruto Shippuuden 08 Letöltés

Member

Hmm, Xerxész karaktere miatt talán érdekes lenne megnéznem...

Derfel Cadarn

Azért az amerikaiak jól időzítették a filmet, úgy hallom Iránnak lesz nemulass :D
"A Manslayer is a Manslayer 'til the day he dies."



Naruto Shippuuden 08 Letöltés

Raggie

Quote from: Derfel Cadarn on 2007-03-15, 22:44:01
Azért az amerikaiak jól időzítették a filmet, úgy hallom Iránnak lesz nemulass :D
:eek: ???
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Member

Örülök, hogy nem én tettem meg erre az első reakciót... :redface:
Quote from: Derfel Cadarn on 2007-03-15, 22:44:01
Azért az amerikaiak jól időzítették a filmet, úgy hallom Iránnak lesz nemulass :D
"Mi nem szeretjük az ilyen gondolatokat errefelé..." ;)

kikuchiyo

Idő / 시간

Kim Ki-Duk, a külföldön tán legismertebb koreai rendező legújabb filmje végre nem több éves késéssel jutott el hozzánk.

Furcsa egy film. Az első reakcióm az volt, hogy ez a KKD egy elég zavart pasas lehet, talán tényleg lehet valami igaza a kritikusainak, mert a filmjeiben gyak. egyetlen normális, kiegyensúlyozott női szereplő nem tűnik fel, és itt sincs ez másképp.

Szóval Ji-woo (a férfi) és See-hee (a nő) látszólag kiegyensúlyozott kapcsolatban élnek együtt két éve - látszólag. A nőnek feltűnik, hogy a férfi néha-néha ránéz más nőkre is, ez annyira szinte a rögeszméjévé válik, hogy egy nap nyomtalanul eltűnik a férfi életéből, elmegy egy plasztikai sebészhez és teljesen átszabatja az arcát. Itt jegyezném meg, hogy a gyenge gyomrúak talán ne ezt a filmet válasszák, ha könnyű kikapcsolódásra vágynak. Ji-woo egy darabig keresi, de aztán elkezd más nőkkel is randevúzgatni. De valahogy sosem jön össze a dolog, valami mindig megzavarja a "home-run"-t, mintha valaki üldözné a férfit. Aztán találkozik egy lánnyal, aki Seh-hee néven mutatkozik be (itt némi zavar volt az átírásnál, az első lány neve, ha jól vettem ki, 세희 volt, a másodiké 새희). Valahogy ismerősnek tűnik neki, és látszólag jól elvannak egy darabig - ám a férfi még mindig a régi barátnőjét szereti, és amikor kiderül, hogy az új barátnője nem más, mint az, aki elhagyta hat hónappal ezelőtt, az egy kicsit megviseli.
Némi randalírozás és önmarcangolás után ő is úgy dönt, hogy plasztikai műtéttel teszi felismerhetetlenné magát. Most a nőn a sor, hogy keresse a férfit, eljátszódik ugyanaz, mint a film első felében, csak fordított szereposztásban. Aztán - nincs feloldás. Tragikusan, kurta-furcsa fordulattal ér véget a film.

Nem igazán tudom értelmezni, hogy mit is láttam. Egyrészt olvastam, hogy Koreában mostanában elég nagy probléma, hogy fiatal nők mostanában tömegesen fekszenek a kés alá holmi hamis szépségideálnak való megfelelési kényszer miatt. Mivel ezzel kapcsolatban nincs személyes élményem, ehhez nem tudok viszonyulni. Másrészt lehet értelmezni a filmet, mint reflexiót az identitás elvesztésére, mint korunk egyik jellemző problémájára, továbbá ennek a kapcsolatokra való kihatásaira. Azonban nem éreztem, hogy sikerült volna egy koherens, átlátható szimbólumrendszert kiépíteni ezzel kapcsolatban.

Viszont egy ilyen film után kevésbé bánkódom amiatt, hogy nincs barátnőm. Vagy nem is tudom - fórum hölgyolvasói, ha vannak - womens, on my internets? no way! everybody knows that there are no girls on the intarweb. - , nyugtassanak meg: ugye nem annyira irracionális, kiszámíthatatlan, örökösen féltékeny lény minden egyes nő, mint ahogy azt Kim Ki-Duk látja, és nem igaz az, hogy minden (szerelmi) kapcsolat eleve bukásra ítéltetett és csak félreértést és keserűséget szül?

Íme egy trailer. A fényképezés, a kompozíció és az egyéb vizuális aspektusok, ahogy azt megszokhattuk a mestertől, ismét kivételesek. A helyszínválasztás is első osztályú: abba a szoborparkba elmennék egyszer.
Failure is the default option

Ramiz

#3866
Quote from: kikuchiyo on 2007-03-18, 00:36:58Nem igazán tudom értelmezni, hogy mit is láttam. Egyrészt olvastam, hogy Koreában mostanában elég nagy probléma, hogy fiatal nők mostanában tömegesen fekszenek a kés alá holmi hamis szépségideálnak való megfelelési kényszer miatt.
Ezt én is olvastam. Idegesítő. Jöjjenek Magyarországra és megmagyarázzuk nekik, hogy nincs olyan, hogy szépségideál. (Meg hogy "we love bukk..." na mindegy.)

Quote from: kikuchiyo on 2007-03-18, 00:36:58Viszont egy ilyen film után kevésbé bánkódom amiatt, hogy nincs barátnőm.
Szerencsére egy adag pornó bármikor visszabillenti az embert a helyes gondolkodásmódra. :muhahah:

Quote from: kikuchiyo on 2007-03-18, 00:36:58Vagy nem is tudom - fórum hölgyolvasói, ha vannak, nyugtassanak meg: ugye nem annyira irracionális, kiszámíthatatlan, örökösen féltékeny lény minden egyes nő, mint ahogy azt Kim Ki-Duk látja, és nem igaz az, hogy minden (szerelmi) kapcsolat eleve bukásra ítéltetett és csak félreértést és keserűséget szül?
Semmilyen "minden" esetre igaz életbölcsesség nem lehet igaz, pláne az olyan nagyon erősen a személyes nézőponttól, hangulattól stb függő dolgokat illetően, mint mondjuk a párkapcsolat. Ez az, ami eléggé szokott zavarni az egy témát feszegető filozofálgató filmek esetében. Milyen abszurd, jobban belegondolva, hogy van az embernek kedvenc "az élet szép"-es filmje meg kedvenc "az élet fos"-os filmje meg kedvenc "tökmindegy, nem kell filozofálgatni" filmje, aztán mindegyiket ugyanúgy szereti és akár igaznak érzi... persze ez zeneszámokra/együttesekre vagy könyvekre is igaz.


Mi a közös Lee Marvinban, Jim Jarmuschban és Tom Waitsben? :Kiraly:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kvikveg

Quote from: Ramiz on 2007-03-18, 02:25:44
...
Mi a közös Lee Marvinban, Jim Jarmuschban és Tom Waitsben? :Kiraly:
:lol: Ez marha jo!

Szerintem ez a sebeszetes hir baromsag. Szinte biztos vagyok benne, hogy kevesen mentek el, de a medianak muszaj valamin csamcsogni.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Ramiz

Quote from: Kvikveg on 2007-03-18, 03:16:10Szerintem ez a sebeszetes hir baromsag. Szinte biztos vagyok benne, hogy kevesen mentek el, de a medianak muszaj valamin csamcsogni.
Ez nem egy röpke hír a film kapcsán, hanem egy évek óta megfigyelhető, egyre ijesztőbb méreteket öltő jelenség. A pénz pedig, amit beleölnek az emberek (de főleg a nők) egyes ázsiai országokban, kemény bizonyíték, bár a közvélemény-kutatások is elég sokkolóak ("Tervez-e bármilyen plasztikai műtétet végrehajtani magán?" vagy "Úgy érzi, hogy rászorul stb" vagy valami ilyesmi kérdés volt). Sajnos pontos adatokra nem emlékszem és nem akarok hülyeséget mondani. De ez már úgyis off.

Quote from: noriko on 2007-03-20, 00:56:05
Apropó Kurosawa. Tegnap húgommal megnéztük a Yojimbo-t, utána meg rögtön a Clint Eastwood-os remake-et is (Egy marék dohány).  :D

Érdekes volt levonni a párhuzamot a kettőből! Nagyon szorosan követi a remake az eredetit. Viszont mégis más, így nem lehet azt mondani, hogy ez, vagy az a jobb. Kurosawa verziójában a főhős pl. sokkal komikusabb volt. És egyfolytában evett.  :haha: Clint meg inkább  :lazza: volt.

Szóval, mi mindkét filmet élveztük. :)
:tezsvir:

Quote from: noriko on 2007-03-20, 00:56:05Pont ezen a héten lesz egy másik remake-je is elvileg, egy Bruce Willis-es. Na arra kíváncsi leszek!
Az előbbi kettőt azért nem éri fel, de szerintem jó film, megint egy kicsit másfajta és mégis ugyanaz. Bruce Willis is elég :lazza: , persze azért annyira nem, mint Eastwood. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

minuszmiki

Most néztem meg az Elveszett jelentést (Lost in Translation). Kicsit fura volt az elején, mert körülbelül másfél hónapja nem néztem semmi filmet, csak animét, így kellett egy kis idő, amíg hozzászoktam. :D A film nagyon tetszett, de egyelőre nem akarok írni semmi okosat róla, talán majd ha aludtam rá egyet. Az egész olyan kis finom, ráadásul a Scarlett Johansson - Bill Murray kombó extra jó, nagyon bírom mind a kettőt. Asszem megkapja tőlem a tizest.  :smile: