Filmek (minden, ami nem japán)

Started by Flaser, 2004-09-15, 11:18:12

Previous topic - Next topic

Kvikveg

Hihi, latom terjed.  :haha:
Sajnos Tim Robbins-t nem sokat foglalkoztattak mostanaban, valoszinuleg hijan volt C-vitaminnak (connections) vagy beszolt valakiknek, fene tudja.

Vegerol:
[spoiler]Vietnamban meghalt, ami utana van, az nem igazi. A masszor az angyal, az uj felesege demon szerintem, stb. Szerintem a mennybe megy. :haha:[/spoiler]
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Szacsi

Sunshine
No, megnéztem én is ééééés.....lőjetek le, de nekem tetszett.
Az alapfelállás tényleg egy nagy baromságon alapszik, ezt aláírom. Akkor mégis miért? A kivitelezés és a rendezés miatt.
Az meg csak hab a tortán, hogy végül nem is kellett kifizetnem a jegyet  :D

Solid Snake

Jacob's Ladder Deleted Scenes

Erősen gondolkozom azon, hogy vajon hogyan fogok ezek után ma elaludni...  :eek:

Kvikveg

Quote from: Solid Snake on 2007-04-17, 23:43:33
Jacob's Ladder Deleted Scenes

Erősen gondolkozom azon, hogy vajon hogyan fogok ezek után ma elaludni...  :eek:
*SS moge lopodzik*
Buaaaa!
:lul:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Próféta


Ramiz

Quote from: Solid Snake on 2007-04-17, 21:54:40
Egyetlen negatívumot hoznék fel: nem teljesen egyértelmű a film vége. Többféleképpen értelmezhető, ami önmagában szuper lenne, azonban a filmben bekövetkezett történésekhez képest szinte értelmetlenné válik maga a film.
[spoiler=A film vége]Ugyebár Jacob meghal Vietnamban (habár a film során többször is "túlélőnek" nevezik, így vagy egy hirtelen jött forgatókönyvi skiccbevágás, vagy túlzott tudatosság vezérelhette az alkotókat), azonban az egész őrület a vietnami idők után játszódik. Most akkor Jacob szellemét látjuk végig a filmben egészen a megnyugvásig? (kukacoskodás: Sixth Sense-ben legalább normálisan meg tudták oldani a szellemlét tényét)[/spoiler]
Szerintem ez a "negatívum" a film legnagyobb erénye. Az egyértelműség, a mindent pontosan megmutatás megfosztaná az egészet attól a borzongató, sejtelmes művészi aurától, ami olyan sok mindent tud mondani. [spoiler]A 6. érzék csak egy jópofa, egyszer nézhető thriller, akármilyen "normálisan" meg is oldották a végét, ez a film viszont jóval több, szerintem. :)[/spoiler]
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Solid Snake

#3996
Quote from: Kvikveg on 2007-04-17, 23:58:05
Quote from: Solid Snake on 2007-04-17, 23:43:33
Erősen gondolkozom azon, hogy vajon hogyan fogok ezek után ma elaludni...  :eek:
*SS moge lopodzik*
Buaaaa!
:lul:

Too late, I'm awake. (?) :P

Quote from: Ramiz on 2007-04-18, 02:49:36
[spoiler]A 6. érzék csak egy jópofa, egyszer nézhető thriller, akármilyen "normálisan" meg is oldották a végét, ez a film viszont jóval több, szerintem. :)[/spoiler]
Ebben egyetértünk.  :tezsvir:

Kvikveg

6. erzeket ezzel egy mondatban emliteni pokolra valo bun elkovetese. Teljesen mas a ketto.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Raggie

Quote from: Solid Snake on 2007-04-17, 21:54:40
[spoiler=A film vége]Ugyebár Jacob meghal Vietnamban (habár a film során többször is "túlélőnek" nevezik, így vagy egy hirtelen jött forgatókönyvi skiccbevágás, vagy túlzott tudatosság vezérelhette az alkotókat), azonban az egész őrület a vietnami idők után játszódik. Most akkor Jacob szellemét látjuk végig a filmben egészen a megnyugvásig? (kukacoskodás: Sixth Sense-ben legalább normálisan meg tudták oldani a szellemlét tényét)[/spoiler]
[spoiler=Jacob's Ladder]Az én értelmezésem szerint az egész valós "sztori" igazából kizárólag Vietnam-ban játszódik. Csak azok a valós sztorielemek, amikor ott ülnek a kunyhónál és beszélgetnek, nevetnek meg az utána következő gyilkolászós jelenet és amikor megtalálják a sebesült főszereplőt és viszik a hordágyon. Az összes többi jelenet(a több variációja az igazságnak és a háború utáni élet) az csak a csávó képzeletében játszódik le, azt csak elképzeli hogy milyen lenne ha ezt most túlélné. Lehetne-e egy "normális" élete vagy beleőrülne ezekbe az emlékekbe amiket innen hazavinne... és hát a választ is megadja a film, ami miatt végülis úgy dönt hogy nem érdemes harcolnia az életéért, küszködni és túlélni hogy aztán utána otthon őrüljön meg lassan... "ha félsz a haláltól és küzdesz ellene akkor menthetetlenül és fájdalmasan lecsap ha nem gondolsz rá és hagyod meged meghalni akkor csak elsiklik feletted..." asszem valami hasonlót mond neki a csontkovácsa akiről egyébként is mindíg mint megmentőként vagy angyalként vagy apaként beszél. [/spoiler]

... csak nekem rémlik hogy ezt már kitárgyaltuk egyszer ebben a topicban valakivel?!... asszem Prófétával... nem?! ??? :eek: :)
ME = :lame:
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Kvikveg

Szerintem velem. :)

[spoiler]Vietnamban meghal, es a purgatoriuma az az elet, amit elkepzel maganak, a haboru utani elet. Mintha nem hinne el, hogy meghal, hanem elore kepzelne az eletet. Amikor rajon, hogy mi tortenik, es megbekel vele, akkor hal meg. A megbekel talan eros szo, inkabb csak rajon, es a gyereke segit elhagyni a purgatoriumot.[/spoiler]
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Raggie

"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Draconire


via_mala

"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

Solid Snake

Quote from: via_mala on 2007-04-19, 23:00:39
Quote from: Gmer on 2007-04-19, 22:06:18
Quentin Tarantino vs Movie Reviewer -Quentin Tarantino = win  :D
Borzasztó szánalmas ez a csaj

A pufók asszonyság elfelejtett egy alapvető szabályt: "Never ever say a word when Tarantino speaks, 'cause he likes to explain things, all right?"  :uzi:

Szerintem a Kill Bill 1-2-ben az erőszak valóban a fun-faktort szolgálja, nem öncélú (habár én alapból huge Tarantino-fan vagyok, szóval elfogultan kezelem az ezzel kapcsolatos dolgokat  :lazza:).

Ramiz

#4004
Quote from: Solid Snake on 2007-04-19, 23:12:25Szerintem a Kill Bill 1-2-ben az erőszak valóban a fun-faktort szolgálja, nem öncélú (habár én alapból huge Tarantino-fan vagyok, szóval elfogultan kezelem az ezzel kapcsolatos dolgokat  :lazza:).

Ezt most nem értem. Mikor lenne öncélú, ha nem akkor, ha csak a fun-faktort szolgálja? Nem az az öncélúság, ha nem akar semmit sem kifejezni, csak azért jó, mert olyan, amilyen? ("Hurrá, vér!!!") Ne érts félre, nem a filmet kritizálom, csak nem értem ezt az öncélúsággal kapcsolatos megjegyzésedet.
(Amúgy meg az, hogy 12+ éves gyereket simán el lehet rá vinni, szerintem azért túlzás. Nem vagyok nagy erőszakellenes gyermekvédő, de azért veszélyes dolog ez...)
Attól függetlenül a csaj egy nagy állat és megértem Tarantino reakcióját. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

:lol: Remélem kirúgták a csajt... :D

Ramiz: editáld újra egy kicsit a postodat! ;)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

via_mala

Quote from: Raggie on 2007-04-15, 14:46:45
Quote from: noriko on 2007-04-15, 14:37:23
Hamár Eddie Murphy filmeket sorolunk, akkor Fergeteges forgatás! (legalábbis úgy rémlik, ez volt a magyar címe..) Én jól szórakoztam rajta! Remek volt arra a célra, hogy oldja a feszültséget a nyelvizsgaszóbeli és magnóhallgatás között. :) 
Jújj. Tényleg. Azt még én is meg bírtam nézni...
("Ezek itt mind statiszták. Ne is törődj velük. A te feladatod hogy átrohanj az úton!" :lul: :lul: :lul: )
Most néztem meg én is ezt a Bowfinger-t. Anno nagyon nem akaródzott elmenni rá moziba, és annyit tényleg nem ért volna meg, de most jól elvoltam rajta. Mondjuk itt a főszereplő inkább Steve Martin volt, aki az utóbbi időben sajnos egyre haloványabb filmeket produkál. Tőle mondjuk a '87-es Roxanne tetszett leginkább, ami remek komédia, de romantikus filmnek sem utolsó, és persze Daryl Hannah sem volt rossz bőr 27 évesen. :hehe:
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

noriko

Quote from: via_mala on 2007-04-20, 02:04:11
Most néztem meg én is ezt a Bowfinger-t. Anno nagyon nem akaródzott elmenni rá moziba, és annyit tényleg nem ért volna meg, de most jól elvoltam rajta. Mondjuk itt a főszereplő inkább Steve Martin volt, aki az utóbbi időben sajnos egyre haloványabb filmeket produkál.
Örülök, hogy így kedvet kaptál hozzá! :) Nekem amúgy a KKK-s poén jut eszembe egész sokszor abból a filmből.  :D
Steve Martin tényleg ellaposodott mostanában. A rózsaszín párducot nem is mertem megnézni vele...
"I wish I could, but I don't want to."

Solid Snake

Quote from: Ramiz on 2007-04-20, 00:25:54
Quote from: Solid Snake on 2007-04-19, 23:12:25Szerintem a Kill Bill 1-2-ben az erőszak valóban a fun-faktort szolgálja, nem öncélú (habár én alapból huge Tarantino-fan vagyok, szóval elfogultan kezelem az ezzel kapcsolatos dolgokat  :lazza:).

Ezt most nem értem. Mikor lenne öncélú, ha nem akkor, ha csak a fun-faktort szolgálja? Nem az az öncélúság, ha nem akar semmit sem kifejezni, csak azért jó, mert olyan, amilyen? ("Hurrá, vér!!!") Ne érts félre, nem a filmet kritizálom, csak nem értem ezt az öncélúsággal kapcsolatos megjegyzésedet.

Így utólag átolvasva már én sem.  :muhahah:

Tegnap ugyanis egész délutánom ráment egy jól leizzasztó röpiedzésre, valamint történelem tételek kidolgozására & megtanulására, így érthető, hogy estére lefárad az ember (pláne így érettségi előtt 2,5 héttel, mikor a tanárok úgy rászállnak a diákra, mint légy a sz@rra). Elnézést kérek mindenkitől, hogy ekkora marhaságot írtam, az öncélúság a legtöbb esetben valóban egyenlő a fun-faktorral, neked van igazad, Ramiz. ;)

Más: Ma estére betervezem a Donnie Darko megtekintését. Kinek mi a véleménye róla, mire számítsak?

Damnatus

Quote from: Solid Snake on 2007-04-20, 07:57:14

Más: Ma estére betervezem a Donnie Darko megtekintését. Kinek mi a véleménye róla, mire számítsak?

Kicsit bonyolult, de nekem nagyon bejött. Főleg a zenéje!

Ramiz

Quote from: Solid Snake on 2007-04-20, 07:57:14Tegnap ugyanis egész délutánom ráment egy jól leizzasztó röpiedzésre, valamint történelem tételek kidolgozására & megtanulására, így érthető, hogy estére lefárad az ember (pláne így érettségi előtt 2,5 héttel, mikor a tanárok úgy rászállnak a diákra, mint légy a sz@rra). Elnézést kérek mindenkitől, hogy ekkora marhaságot írtam, az öncélúság a legtöbb esetben valóban egyenlő a fun-faktorral, neked van igazad, Ramiz. ;)
Jól van na, nem akartam kötözködni... ^_^

Quote from: Solid Snake on 2007-04-20, 07:57:14Más: Ma estére betervezem a Donnie Darko megtekintését. Kinek mi a véleménye róla, mire számítsak?
Egy béna humorú, kaotikus amerikai egyetemista tinédzserfilmre, ami filozófiai babérokra tör (van, aki szerint sikerrel). Egyébként rákereshetsz, mert egyszer megvitattuk ebben a topikban a filmet, én hatalmasat csalódtam, Próféta és kikuchiyo viszont az egekbe magasztalta. Döntsd el magadnak, hogy neked bejön-e a film :) (<= hűvös fejjel, logikusan kitalált mondat) - ha nem sajnálsz 2 órát az életedből (<= elfogult, de valódi véleményem :D).
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

via_mala

Quote from: Solid Snake on 2007-04-20, 07:57:14
Más: Ma estére betervezem a Donnie Darko megtekintését. Kinek mi a véleménye róla, mire számítsak?
Én idáig Ramiz-on kívül csak pozitív véleményeket olvastam a filmről. A magam részéről pedig: rendkívül jó agyalós film, nagyon megmozgatta a fantáziámat. Miután megnézted, azután elolvashatod az én magyarázataimat, fejtegetéseimet, de csak szigorúan utána, mert erősen spoiler-es: #40, #44, #47
Mindenesetre, ha a Memento, a Fight Club és a hasonló filmek tetszenek, akkor ez is fog.  :jee:

Quote from: Solid Snake on 2007-04-20, 07:57:14a tanárok úgy rászállnak a diákra, mint légy a sz@rra
Érdekes hasonlat, mert ha a tanár a légy, akkor a diák ...  :__devil:
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

Nakedape

#4012
Quote from: noriko on 2007-04-20, 03:34:00
Quote from: via_mala on 2007-04-20, 02:04:11
Most néztem meg én is ezt a Bowfinger-t. Anno nagyon nem akaródzott elmenni rá moziba, és annyit tényleg nem ért volna meg, de most jól elvoltam rajta. Mondjuk itt a főszereplő inkább Steve Martin volt, aki az utóbbi időben sajnos egyre haloványabb filmeket produkál.
Örülök, hogy így kedvet kaptál hozzá! :) Nekem amúgy a KKK-s poén jut eszembe egész sokszor abból a filmből.  :D
Steve Martin tényleg ellaposodott mostanában. A rózsaszín párducot nem is mertem megnézni vele...
háát én csak egy filmben votam oda érte igazán... :) s ott még fekete (vagy álfekete? :D) haja volt... de az komoly (little shop of horrors)
ha csak kicsit is kedveli valaki az elsőt mindenképp nézze meg! :D

(ja a klippek ugyebár spoilerek a filmből)

http://www.youtube.com/watch?v=On3mrKW-Nk0

http://www.youtube.com/watch?v=Nmp-Kxk5FYE

http://www.youtube.com/watch?v=EBOWGyhWLfg

bonus: filmkezdés
http://www.youtube.com/watch?v=aW-T5-wrvAc&mode=related&search=
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Kvikveg

A remsegek kicsiny boltjaban o volt??! :eek:
edit: atyaeg, es imdb szerint is.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

minuszmiki

Quote from: Solid Snake on 2007-04-20, 07:57:14
Más: Ma estére betervezem a Donnie Darko megtekintését. Kinek mi a véleménye róla, mire számítsak?

Érdemes megnézni, amikor elsőre láttam, nagyon nagy hatást tett rám (azóta megnéztem még párszor, de már vagy két éve nem láttam). Bizony sokat lehet rajta gondolkodni és sok mindent mögé lehet látni, az OST nekem is nagyon bejött, ráadásul a főszereplő lány (Jena Malone) is gyönyörű.
(Meg kéne néznem újra, kíváncsi vagyok, most hogy tetszene  :smile:)

Solid Snake

#4015
Donnie Darko (2001)

Netes fórumokon, valamint baráti körökben történő ajánlások után vettem rá magam, hogy megnézzem. Mindenkitől csak dícsérő szavakat hallottam, így nyugodtan ültem le a házimozikészülék elé. Annál csalódottabban és idegesebben álltam fel a stáblista után.

Donnie Darko egy kamasz srác, aki világnézeteivel teljes ellentétben áll a társadalmi normákkal. Szülei pszichiáterhez járatják, nővérével folyton egymás vérét szívják, kishúga viszont imádja. A "hétköznapi" napokat egy groteszk figura fordítja a tetejére: Frank, a robotnyúl, aki közli a megszeppent Donnie-val, hogy pontosan 28 nap, 6 óra, 42 perc, és 12 másodperc múlva a világvége bekövetkezik. A srácnak nincs más választása: versenyt kell futnia az idővel, hogy kiderítse képzelt "barátja" üzenetének valódiságát és egyúttal saját épelműjéségéről is meggyőződhessen.

A film látványvilágára, alaphangulatára, ötletére, főszereplőjére és zenei aláfestésére egyáltalán nem lehet panasz. A gond csupán ott kezdődött el, amikor a filozófiai szálat túlontúl elkezdték össze-vissza adagolni, míg végül totális káoszba nem torkollott az egész végkifejlet. Komolyan mondom, ekkora zagyvaságot régen láttam, mint ami az utolsó negyedórában lezajlik. Pedig a film játékideje alatt igyekeztem koncentráltan figyelni, szóval most akkor:

  • bennem van a hiba, hogy első nézésre ütött ennyire övön alul ez az idióta lezárás
  • többszöri megnézés után nyer majd értelmet
  • sima verzió átka, talán a Director's Cut értelmesebb

Jake Gyllenhaal ennek ellenére piros pontot érdemel, ugyanis a figurába olyan mértékű életet lehelt, hogy néha még azonosulni is képes voltam a meglehetősen abnormális karakterjellemmel. A dühös, pszicho-nézéstől pedig bruuuuu....horrorfilmbe a srácot, darabolós gyilkos legyen belőle!  :morci:

Némely jelenetek filozófiai jellege tetszett, néhol valóban elgondolkodtató és értelmes gondolatok jönnek le a képernyőről. Néhol ironikus, fekete humorral átitatott pillanatokkal is találkozhatunk.

[spoiler=favorit]
Ironikus:
Donnie: Miért viseled ezt az ocsmány nyúljelmezt?
Frank: Miért viseled ezt az ocsmány emberjelmezt?

Humoros:
Dr. Lilian Thurman: Még mindig sokat gondolsz a lányokra?
Donnie: Igen.
Dr. Lilian Thurman: És az iskolában mire gondolsz?
Donnie: Ott is sokat gondolok a lányokra.
Dr. Lilian Thurman: Engem az iskola érdekel, Donnie.
Donnie: Sokat gondolok a b@szásra, suliban.
Dr. Lilian Thurman: Mire gondolsz még, amikor az iskolában vagy?
Donnie: A Rém rendes családra.
Dr. Lilian Thurman: A családodra gondolsz?
Donnie: Leveszem a hangerőt és arra gondolok, hogy Christina Applegate-t kúrom.
Dr. Lilian Thurman: A családod érdekel.
Donnie: Nem, arra nem gondolok, hogy a családomat kúrom. Az azért durva lenne.
[/spoiler]

A szerelmi száltól viszont már sikítani volt kedvem, annyira bugyuta, élettelen, logikátlan (gyorstalpaló hasonló korú lányoknak: amennyiben anyucit a csúnya mostohaapuci vélhetően elrabolja, a rendőrség értesítése után azonnal vonuljatok biztonságos helyre /ami persze a barátotok lakása/, és sokkoló állapototoknál fogva rögvest feküdjetek is le vele!  :lazza:).

Összességében egy fantasztikus alapötlettel és főszereplővel rendelkező filmet kapunk, ami azonban a túlzott filozófiai jelleg és az érthetetlenségig összekotyvasztott történetelemek (+ a rettenetes szerelmi szál) miatt nálam nem fog klasszikussá válni. Azért a délutánom nem volt most sem felesleges, a filmre vonatkozó teóriákat márpedig azért is elolvasom, hogy felfogjam az egyelőre kretén lezárást.



65%

Szerk: via_mala, elolvastam az elméletedet, gratulálok hozzá, így már átfogóbban lehet értelmezni az egészet.  :tezsvir:

L.Mole

A DVD lemezhez adtak egy kis füzetet, mely részleteket tartalmaz Roberta Sparrow Az időutazás filozófiája c. (képzeletbeli) könyvéből. Ez elég pontosan rávilágít a film gerincét adó időutazás témára.
De igazából ez nem számít, mert a film egyetlen dologról szól: A kamaszkorról, annak minden szorongásával, kínlódásával, örömével és bugyutaságával. Nálam 100%-os, mert hibátlanul eleget tesz annak a feladatnak, amit elvállal.

Próféta

Quote from: via_mala on 2007-04-20, 09:40:32Miután megnézted, azután elolvashatod az én magyarázataimat, fejtegetéseimet, de csak szigorúan utána, mert erősen spoiler-es: #40, #44, #47
Wow. Tök jó, hogy erre a filmre lehetséges több tökéletesen különböző, de önmagában konzisztens magyarázatot is adni. Ami nekem lejött a filmből, az totál más, mint ez.

Quote from: HWMásik példa: a törpökről beszélő haverjai hatására egész komplett összeesküvés elméletet gyárt Törpilla lényére vontakozóan, hogy őt nem törpapa alkotta, hanem Hókuszpók hozta létre azzal a céllal, hogy kémkedjen és előusztítsa Törpfalvát. Azonban a törpök túláradó jósága megváltoztatta őt.
Csendben megjegyzem, hogy ez márpedig így van, nem Donnie agyszüleménye. Még halványan emlékszem is egy olyan Hupikék Törpikék részre, amelyikben hatályát veszti Törpapa jóság-varázslata, és Törpilla újra gonosz lesz. Ideje lenne újranézni  :rotfl:

L.Mole

#4018
Quote from: L.Mole on 2007-04-21, 00:15:52
A DVD lemezhez adtak egy kis füzetet, mely részleteket tartalmaz Roberta Sparrow Az időutazás filozófiája c. (képzeletbeli) könyvéből. Ez elég pontosan rávilágít a film gerincét adó időutazás témára.

(Ez nem a hivatalos fordítás, de a neten most ezt találtam, begépelni meg nincs kedvem.)

Az időutazás filozófiája

Előszó

Meg szeretném köszönni a Szent János Zárdának Alexandriában, Virginiában a támogatásukért a végső döntésemben.
Az Úr kegyelméből ők:


Eleanor Lewis nővér
Francesca Godard nővér
Helen Davis nővér
Catherine Arnold nővér
Mary Lee Pond nővér
Virginia Wessex nővér

Ez a könyv azzal a célzattal készült hogy egy egyszerű és pontos útmutatóval szolgáljon nagy veszély idején.

Imádkozom, hogy ez csak a képzelet szüleménye maradjon.
Ha mégsem, akkor imádkozom a könyv olvasójáért.
Ha még mindig életben vagyok amikor a lapokon leírt dolgok megtörténnek, remélem megtalálsz mielőtt túl késő lenne.
Roberta Ann Sparrow
1944 októbere


Első fejezet: A Tangens Univerzum

Az Elsődleges Univerzum tele van halállal. Háborúk, járványok, éhinség és természeti katasztrófák mind előfordulhatnak. A halál mindnyájunkat elér.
Az Idő Negyedik Dimenziója stabil szerkezetű ,de nem áthatolhatatlan.
A Negyedik Dimenzió szerkezetének megváltozása rendkívül ritka esemény.
Ha létrejönne egy Tangens Univerzum, az nagyon instabil lenne, és nem lenne képes fenntartani önmagát pár hétnél tovább.
Valójában önmagába roskadna, egy Fekete Lyukat képezve az elsődleges dimenzióban, mely képes lenne elpusztítani minden élőt.


Második Fejezet: Víz és Fém

A Víz és Fém az időutazás kulcselemei.
A víz az elválasztó elem az időkapuk létrehozásához melyeket átjáróként használhatunk az univerzumok között a Tangens Áramlatokban.
A Fém az utazásra használt elem mely az Időutazó Jármű elkészítésére szolgál.


Negyedik fejezet: A Tárgy és az Élők

Mikor egy Tangens Univerzum keletkezik, a legközelebb lévő Élők a központjában találják magukat egy veszélyes, új világnak.
A Tárgyak adják az első jelét annak, hogy egy Tangens Univerzum alakult ki.
Ha egy Tárgy tűnik fel, az Élők nagy érdeklődéssel és kíváncsisággal fogadják azt. A Tárgyak mind Fémből készülnek, mint egy nyílhegy az ősi Maya civilizációból, vagy egy fém kard a középkori Európából.
A Tárgyak visszatérése az Elsődleges Univerzumba gyakran vallási jelentéshordozással párosul, mivel a megjelenésük a Földön nélkülöz minden logikus magyarázatot.
Az Isteni Beavatkozás tűnik az egyetlen logikus következetésnek a Tárgy megjelenésével kapcsolatban.


Hatodik Fejezet: Az Élő Fogadó

Az Élő Fogadó arra lett kiválasztva, hogy úgy irányítsa a Tárgyat, hogy az visszakerüljön az Elsődleges Univerzumba.
Senki nem tudja, hogyan vagy miért kerül kiválasztásra egy Fogadó.
Az Élő Fogadó gyakran Negyedik Dimenzióbeli erőkkel van felruházva. Ez lehet a megnövekedett erő, gondolat általi tárgymozgatás, agykontrol és a képesség, hogy befolyásolja a tüzet és a vizet.
Az Élő Fogadót néha szörnyű álmok, látomások és hallási halucinációk kínozhatják a Tangens Univerzemban eltöltött ideje alatt.
Az Élő Fogadót körülvevők, a Befolyásoltak félnek tőle és megpróbálják elpusztítani őt.


Hetedik fejezet: A Befolyásolt Élők

A Befolyásolt Élők általában az Élő Fogadó közelei barátai és szomszédai.
Hajlamosak zavaró, bizar és néha erőszakos viselkedésre. Ez szerencsétlen következménye a feladatuknak, miszerint segíteniük kell az Élő Fogadót a Tárgy visszajuttatásában az Elsődleges Univerzumba.
A Befolyásolt Élők bármit megtennének, hogy megmentsék magukat a megsemmisüléstől.


Tizedik fejezet: A Befolyásolt Halott

A Befolyásolt Halott erősebb mint az Élő Fogadó. Ha egy személy meghal a Tangens Univerzumban képes lesz rá hogy kapcsolatba lépjen az Élő Fogadóval a Negyedik Dimenziós Építményen keresztül.
A Negyedik Dimenziós Építmény alkotóeleme a Víz.
A Befolyásolt Halott manipulálja az Élő Fogadót a Negyedik Dimenziós Építménnyel. (Lásd A és B ábrán)
A Befolyásolt halott gyakran alkalmaz egy Biztonsági Csapdát az Élő Fogadón, hogy biztosítsa a Tárgy visszajutását az Elsődleges Univerzumba.
Ha ez a Csapda sikeres, az Élő Fogadónak nem marad más lehetősége, mint hogy használja Negyedik Dimenziós Erőit azért, hogy visszajuttassa a Tárgyat az időben azelőtt, hogy a Fekete Lyuk önmagába roskadna.


Tizenkettedik Fejezet: Álmok

Mikor a Befolyásoltak felébrednek a Tangens Univerzumban tett Utazásukból, gyakran különös álmokat tapasztalnak.
Sokan nem emlékeznek semmire.
Azokban akiknek vannak emlékeik az Utazásról gyakran felülkerekedik
a mély lelkiismeret-furdalás szánalmas cselekedeteik miatt, és mélyen Álmaikba temetik azokat. Az egyetlen kézzelfogható bizonyíték maga a Tárgy; ez az egyetlen dolog, ami megmarad az elveszett világból.
Ősi mítoszok mesélnek egy Maya harcosról akit egy Nyílhegy ölt meg, mely egy szírtről esett le, ahol nem volt Hadsereg vagy ellenség.
Hallhattunk a középkori lovagról akit titokzatosan módon döfött le egy kard, melyet még el sem készített.
Azt mondják, hogy ezek a dolgok okkal történnek.

L.Mole

Ez egyébként rámutat olyan dolgokra is, amik abszolút megmagyarázatlanul maradnak a filmben. Pl. van egy rész, amikor látunk valamiféle furcsa képződményt a vízben állni. A DVD tok tanulsága szerint a jelenet címe: Negyedik Dimenziós Építmény. (Tizedik fejezet: A Befolyásolt Halott)