Filmek (minden, ami nem japán)

Started by Flaser, 2004-09-15, 11:18:12

Previous topic - Next topic

Ramiz

Quote from: Member on 2007-10-05, 17:13:24Az elejéről sajnos lemaradtam (horror/triller sör nélkül, ki lenne olyan elvetemült?)

Én spec horrort "hibernált" állapotban igyekszek nézni: nem eszek, nem iszok, nem mozgok. Minél jobban szeretek a hatása alá kerülni. Mintha a testem megszűnne létezni és a valódi világ is. Ezt segíti elő a sötét is egyébként meg ha egyedül nézed.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Member

Én az általad leírt állapotot csak animék közben szoktam előidézni, filmeket jó társaság nélkül meg sem tudnék nézni.

Próféta

Egy népszerű könyvtári hangeffektus karrierje: Wilhelm Scream Compilation

Kvikveg

Quote from: Próféta on 2007-10-08, 23:12:47
Egy népszerű könyvtári hangeffektus karrierje: Wilhelm Scream Compilation
Áhááháááá  :lol:
Jobboldalt az "About this video" alatt:
QuoteQ: What's the clip at yadda yadda yadda...
A: Really? Come on, half the fun of a compilation is trying to figure out where the clips came from.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Ramiz

Az óceánjáró zongorista legendája
Az Amélie csodálatos kalandjait megelőlegező "mágikus realizmus" hangulatú mese az óceánjáró zongoristáról. Koltai Lajon fényképezte: gyönyörű képek. Tim Roth játssza a főszerepet: zseniálisan. A zongorás betétek, zenék: gyönyörűek. (Bár e tekintetben elfogult vagyok. :o ) Nálam mindenféleképp vastagon 10/10-es film, de nem ajánlanám mindenkinek ugyanolyan jó szívvel.

Love Camp 7
Naziplotation, exploitation, sexploitation... naiv, ártatlanul kegyetlen móka. :D Egyáltalán nem durva, inkább poén. A legjobb a németek kiejtése és a kis, gyermekes kegyetlenségek. IMDB-n 2.2/10! :lazza: (Egy lánnyal néztem meg, akivel a film után sajnos nem sikerült intimkedni... túl sok volt neki a film asszem... :rolleyes: - :( :( :( ... :__devil: : :lame: ) X/10, szerintem kihagyhatatlan móka, de filmnek pocsék és biztos sokan kiakadnak rajta, sokan meg elunják. Trash csemege!!! :Kiraly:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

minuszmiki

Quote from: Ramiz on 2007-10-13, 02:53:07
Az óceánjáró zongorista legendája
Az Amélie csodálatos kalandjait megelőlegező "mágikus realizmus" hangulatú mese az óceánjáró zongoristáról. Koltai Lajos fényképezte: gyönyörű képek. Tim Roth játssza a főszerepet: zseniálisan. A zongorás betétek, zenék: gyönyörűek. (Bár e tekintetben elfogult vagyok. :o ) Nálam mindenféleképp vastagon 10/10-es film, de nem ajánlanám mindenkinek ugyanolyan jó szívvel.
Giuseppe Tornatore: garancia a jó filmre. ;) Én is nagyon szeretem egyébként, a párbaj, amit 1900 és a néger vívnak, egszerűen zseniális, csakúgy mint a filmben elhangzó zenék.  :lazza:

Nakedape

párbaj: :whoah: :whoah:

viharzongora se volt rossz:)

szép film volt.. sztetek h nő volt meg a hajón neki? :__devil: lehet h sok[spoiler]mondjuk én lehet h leszáltam volbna a szőke miatt.. vigyen vízágyat pl :D[/spoiler]
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Ramiz

Quote from: Nakedape on 2007-10-13, 08:55:52
szép film volt.. sztetek h nő volt meg a hajón neki? :__devil: lehet h sok
Minden 18-25-ös, aki azon a hajón ment Amerikába... :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Nakedape

Quote from: Ramiz on 2007-10-13, 12:35:27
Quote from: Nakedape on 2007-10-13, 08:55:52
szép film volt.. sztetek h nő volt meg a hajón neki? :__devil: lehet h sok
Minden 18-25-ös, aki azon a hajón ment Amerikába... :D
én is erre tippeltem kb.. :D :D
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

kikuchiyo

A mostani termés: (katasztrofális, hogy mennyire nem nézek filmeket mostanában - amikor időm lenne, akkor meg kedvem nincs, bawwwwww.jpg)

I'm a Cyborg but That's OK

Park Chan-Wook (Oldboy) (leg)újabb filmje. Kicsit talán erős elvárásokkal ültem le elé, a Vengeance-trilógiához hasonlóan explozív, könyörtelen erőszakorgiára, katartikus élményre számítottam - de ez a film nagyon más, mint a rendező előző munkái. Azt nem mondom, hogy rossz, sőt: telis-teli van Tim Burtonös vagy Amélie-s stílusú, zseniális képi megoldásokkal, a rendezőtől megszokott beteg humorral, de mégis, valahogy nehezebben feldolgozható. Lassabban folydogál, nem egyértelmű a kifutása, és gondban lennék, ha a műfaját meg kéne határoznom. Bizarr, ez a megfelelő szó.

Stardust

Egész jó volt, szerencsére nem gyilkolta le a könyvet annyira, mint amennyire előzetesen az várható volt. Sőt, az élmény nagyja átjött. A zene és a falon túli világ képi megjelenése egyértelműen Gyűrűk Urás jegyeket hordozott, ez egy picit zavart is néhol, de nem volt vészes. Annak viszont örültem, hogy a könyv poénjai többségükben jól működtek a filmvásznon (pl. a halott hercegek szellemei, vagy a kecskéből lett fogadós), és néhol még némi többletet is sikerült adagolni. A főszereplők (Claire Danes mint a csillag és Díszbuzikám mint Tristan) nem jöttek be annyira, ellenben Michelle Pfeiffer és Robert De Niro remekeltek. Utóbbi a könyvhöz képest jelentősen bővített szerepet kapott, de nem bántam, mert jók voltak a jelenetei, az előbbi pedig tippem szerint smink nélkül játszott a finálé harci jelenetében  :__devil:
Failure is the default option

.Attila

Valaki látta már a Resident Evil 3-at? Érdemes moziban megnézni?

Baggio

Én most néztem ujra tegnap a Forl Farlaine kalandjait, és hát...   :muhahah:
még mindig gyilkos. aki még nem látta az mindenképpen nézze meg. alapmű. asszem most a Torrente újboli megnézése következik  :D

Ramiz

Quote from: kikuchiyo on 2007-10-14, 00:08:11
(katasztrofális, hogy mennyire nem nézek filmeket mostanában - amikor időm lenne, akkor meg kedvem nincs, bawwwwww.jpg)
:tezsvir:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Member

#4483
Félelem és remegés Las Vegas-ban
Nem is lehet sokat hozzáfűzni, ezt látni kell. Története nem sok van, de olyan profin mutatja be a drogosok képzeletének szüleményeit, hogy egy másik könyvét ki is hoztam a könyvtárból Hunter S. Thomson-nak. Csak ajánlani tudom. 9/10

USER WAS BANNED FOR THIS POST

Ramiz

#4484
Quote from: Member on 2007-10-17, 20:01:10
Félelem és remegés Las Vegas-ban
Nem is lehet sokat hozzáfűzni, ezt látni kell. Története nem sok van, de olyan profin mutatja be a drogosok képzeletének szüleményeit, hogy egy másik könyvét ki is hoztam a könyvtárból Hunter S. Thomson-nak. Csak ajánlani tudom. 9/10

BAN PLZ

edit: magyarázat: a pirosított szövegek nem javítások Member postjában, hanem azok a részek, amikbe belekötöttem.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Member

Így már jó? :) Valamiért ez maradt meg, most már ügyelek rá.

Kvikveg

Wtf? En reszketes-re emlekeztem.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Ramiz

Quote from: Kvikveg on 2007-10-17, 23:25:47
Wtf? En reszketes-re emlekeztem.

Mert reszketés is, csak Member trükközik.
Egyébként (ha már ennyit beszélünk róla) ez tipikusan az a film, amit minden megnézésre egyre jobban megtanulsz becsülni és egyre jobban szereted. Nekem már elsőre is bejött, de nem értettem egészen. Másodikra már vágtam a történetet, harmadikra az időbeli ugrásokat, a rejtett poénokat meg az utalásokat. A legjobb könyvadaptáció imho. (A könyv is nagyon jó, kicsit más jellegű, de meglepően hű hozzá a film ahhoz képest, hogy milyen vad és eredeti.)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kvikveg

En egyszer neztem bele, de egyszeruen nem birtam a stilusat. Idegesitett.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Member

Wtf?! Ti ketten nem értetek egyett vmiben?! O_o :eek:
Lehet, hogy elolvasom könyvben is, elvégre nincs is jobb, mint egy szürreális szemüvegen át szemlélni ezt az unalmas világot. :szemuveges:

Ramiz

#4490
Csináljunk Youtube-os filmajánlók topikot? Ide spamelhetitek nyugodtan, hogy y/n, aztán majd törlök/splitelek, ha kell.

Addig is ide rakom, mer' durva jó (nem mindenkinek fog bejönni... :D ):

http://www.youtube.com/watch?v=g6c8eZy5bgY
és
http://www.youtube.com/watch?v=9wRQWoetHNo
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Zsiga

#4491
Quote from: Ramiz on 2007-10-18, 15:19:37
Csináljunk [d]Youtube-os filmajánlók[/d] topikot? Ide spamelhetitek nyugodtan, hogy y/n, aztán majd törlök/splitelek, ha kell.

Addig is ide rakom, mer' durva jó (nem mindenkinek fog bejönni... :D ):

http://www.youtube.com/watch?v=g6c8eZy5bgY
és
http://www.youtube.com/watch?v=9wRQWoetHNo
Szerintem mehet a topic nyugodtan. Pluszmínusz egy Ramiz-topic, fel se fog tűnni senkinek... :D
Btw. a második linket elrontottad, javítottam. :) Ja és  :Kiraly: El is kezdtem letölteni. :D

Ramiz

Kijavíthattad volna a [d]-s tagot is i-sre, te lazy mod. :ejnye: :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

kikuchiyo

Quote from: Ramiz on 2007-10-18, 15:19:37
Csináljunk [d]Youtube-os filmajánlók[/d] topikot?

How did you do that reverse [​b]? :D
Failure is the default option

Zsiga

Quote from: Ramiz on 2007-10-18, 15:38:18
Kijavíthattad volna a [d]-s tagot is i-sre, te lazy mod. :ejnye: :D
Észre se vettem. :)

kiku : One soes not simply reverse [b]. :D

Ramiz

Feltámadt a Cinema Obscura.

[spoiler]
Ilyen fejet kő vágni: :cool: :D
[/spoiler]
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Gregory

The Crow - A holló: Ajánlásra néztem meg, elvileg egy nagyon jó filmet kellett volna látnom, ehhez képest elég nagyot csalódtam, szvsz elég gyengére sikerült.
Az alaptörténet nem lenne feltétlen olyan rossz, de sikerült belőle egy kiszámítható, fordulatoktól mentes történetté alakítani. Az elején még reménykedtem, hogy hátha a közepe/vége jobb lesz, de viszonylag hamar rá kellett jönnöm, hogy ez nem így lesz.
[spoiler]
Akkor temettem el a filmet magamban, amikor kiderült, hogy a történet főhőse gyakorlatilag sebezhetetlen. [/spoiler]
Onnantól kezdve már csak a poén kedvéért folytattam tovább.
A szereplőknek nem sok személyiséget adtak(legalábbis észrevételeim szerint), vagy legalábbis én nem véltem felfedezni egyikben sem.
Néhány fantasztikus párbeszéd tovább emelte a színvonalat
[spoiler=pl.]
Mikor a kiscsaj odamegy a leamortizált házhoz, és akkor ott x percig ordítozik Eric után, aztán egy stílusos:
- Menj a pokolba, nem is érdekellek - motyogásra egyszer csak jön a fantasztikus válasz:
- De - és akkor jól megölelik egymást  :jee:

Hasonló volt a film végén levő templom tetős jelenet, mikor a "főgonosz" a kiscsajt túszul ejti, az meg visítozik, h 'halp halp, Eric', és akkor jön a hero, és jól megmondja, hogy 'Engedd el a lányt', és bármily meglepő nem engedi el.

Sztem csavarnak szánták a végén azt is, h miután belelőttek a madárba, a csáveszen fogtak a golyók (is), kíváncsi lennék, hogy hányan nem számítottak valami ehhez hasonlóra.
[/spoiler]
Ezek nekem hihetetlenül bántották a szemem, mondjuk gondolom rátett egy lapáttal a magyar hang is, ami szokás szerint fantasztikusra sikerült.

Néha úgy éreztem, mintha egész jó hangulata lenne, ezek azonban többnyire 1-3 perces időszakok voltak, és volt belőlük vagy 2-3 az egész filmben, szóval ezeket sem gondolom teljes értékű pozitívumnak.
4/10

The Girl Next Door - "Szüzet Szüntess"
Nem túl bonyolult a története(bár a fordulat a végén meglepett, és kellemesen érintett), ettől függetlenül szerintem a saját műfajában egy nagyon jó film lett.
Én bírtam a benne levő poénokat, a karaktereket, a környezetet amiben játszódott, a háttérzenéket, meg úgy az egész filmet.
Korábban már láttam angol hanggal, most magyar szinkronnal tekintettem meg, és szvsz egész jól sikerült az is.
Elisha Cuthbert pedig egy istennő (vagy legalábbis ebben a filmben)
Több mindent nem is fűznék hozzá, nálam 9/10 lett.

minuszmiki

Quote from: Gregory on 2007-10-20, 16:51:26
The Girl Next Door - "Szüzet Szüntess"
Nem túl bonyolult a története(bár a fordulat a végén meglepett, és kellemesen érintett), ettől függetlenül szerintem a saját műfajában egy nagyon jó film lett.
Én bírtam a benne levő poénokat, a karaktereket, a környezetet amiben játszódott, a háttérzenéket, meg úgy az egész filmet.
Korábban már láttam angol hanggal, most magyar szinkronnal tekintettem meg, és szvsz egész jól sikerült az is.
Elisha Cuthbert pedig egy istennő (vagy legalábbis ebben a filmben)
Több mindent nem is fűznék hozzá, nálam 9/10 lett.
Nekem is nagy kedvencem a műfajban,  :tezsvir:

Member

A holló 2-t láttam csak, de eléggé hasonló lett a véleményem. Szvsz azt is az rontja el, hogy a sebezhetetlen hős megy és öl.

Solid Snake

Quote from: minuszmiki on 2007-10-20, 16:55:46
Quote from: Gregory on 2007-10-20, 16:51:26
The Girl Next Door - "Szüzet Szüntess"
Nekem is nagy kedvencem a műfajban,  :tezsvir:

Thirded. Remek romantikus film.  :cool: