Filmek (minden, ami nem japán)

Started by Flaser, 2004-09-15, 11:18:12

Previous topic - Next topic

Member

8.   1.6   Kis Vuk (2008)   2,187
:wtf:

Cloud

Mé szerinted jó? Én csak azon csodálkozok hogy nem került előkelőbb helyre.  ::)

Member

Ja, hogy ez nem wishlista? Jobb lett volna elolvasni, mi van kiírva. :D :zomg:

Cloud


Dreamcleaver

Quote from: Solid Snake on 2008-10-12, 21:33:28
Taken (2008)
előzetes

Az év akciófilmje. Pont.  :uzi: :whoah:
9/10

:tezsvir:

Régen láttam ilyen kitűnően megcsinált akciófilmet. Számomra a felvezetés sem volt unalmas, mert Liam Neeson jó színész, és hitelesen adta az aggódó apa szerepét. Az akció elindulásától pedig a film folyamatosan pumpálja az adrenalint, nincs cigi szünet. Liam bácsi pedig annyira tökös, hogy hozzá képest az én golyóim nemcsak a szádban olvadnak.

9/10, must see.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Xzone

Quote from: Dreamcleaver on 2008-10-18, 02:53:35
Liam bácsi pedig annyira tökös, hogy hozzá képest az én golyóim nemcsak a szádban olvadnak.

Wat?

Fazék

Zwartboek

jó film, de már vagy 3x hagytam abba és folytattam 1-2 napon belül, de még mindig csak a felénél tartok.
pedig színészek is jók, minden tökéletes, csak éppen lekötni nem tud.

mondjuk a Der Undergang-nál még így is sokkal jobban bejön. Az volt az a film, amikor már úgy másfél óra után úgy éreztem, hogy már max fél óra lehet hátra és végre vége, erre félbeszakadt a film és rájöttem, hogy lehet indítani a második cd-t...

na mindegy, mára is abbahagyom, talán holnap folytatom a filmet.
[spoiler]ez a "széfkinyitás és húú nincs ott a zsidóktól összelopott pénz megdöbbentem hú" jelenet most elég volt[/spoiler]

Ramiz

Quote from: Fazék on 2008-10-19, 02:19:49
Zwartboek
jó film, de már vagy 3x hagytam abba és folytattam 1-2 napon belül, de még mindig csak a felénél tartok. (...) mondjuk a Der Undergang-nál még így is sokkal jobban bejön.

Furcsa, ritkán különbözik ennyire szögesen a véleményünk.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

Quote from: Ramiz on 2008-10-19, 10:32:55
Quote from: Fazék on 2008-10-19, 02:19:49
Zwartboek
jó film, de már vagy 3x hagytam abba és folytattam 1-2 napon belül, de még mindig csak a felénél tartok. (...) mondjuk a Der Undergang-nál még így is sokkal jobban bejön.

Furcsa, ritkán különbözik ennyire szögesen a véleményünk.
no igen. én is furcsállom egy kicsit. magam sem értem pontosan miből fakad ez. a mindenki által agyondícsért Letters From Iwo Jima -t is alig bírtam végigszenvedni legutóbb.

de viszont, mikor előtte újranéztük Domival a Piszkos tizenkettőt, azt teljesen jónak találtuk (korához hűen nézve)
az Enemy at the Gates-szel sem volt különösebb bajom újranézve.

pedig tényleg kiváló volt a rendezés, a fényképezés, a színészek(!) is a Zwartboek-ben, és a Der Untergang-ban is, de mégis...

Nakedape

taken

sok/10

ha supermen és joker szerelemgyereke lennék akkor se nyúlnék a lányához
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Én

Quote from: Nakedape on 2008-10-19, 20:07:03
ha supermen és joker szerelemgyereke lennék
in b4 homo pr0n with superheroes :zomg:

sirtomi

Tükrök

Egész jó kis horror. Nem sok horrort nézem mert nem szeretem, úgyhogy nem biztos hogy másnak is bejön :)

Történet érdekes, gondolom az eredeti Kóreai film jobb volt, de ez is tetszett. Igénytelen vagyok. Eléggé az ijesztegetésre mentek rá, egy durvább jelenet volt csak ,a többi csak ijesztő volt számomra.

Egyszer jó volt.

Zsiga

Ezt látta már valaki? Megér 6GB-t?

Cloud

Quote from: Nakedape on 2008-10-19, 20:07:03
taken

sok/10

ha supermen és joker szerelemgyereke lennék akkor se nyúlnék a lányához

Tegnap láttam én is.
Ennyi kész. Ez nagyon állat. 10/10 
Igen jó film.

Solid Snake


Zsiga

Quote from: Solid Snake on 2008-10-21, 21:12:27
Neked nem mindegy?  :D
Nem, mert azon a trackeren ahol fent van az ESiR rls ott most elég szar az arányom. :)

Member

Mélyharapás (Teeth)
Van egy csaj valami atomerőmű mellett, akinek Vagina Dentata-ja van. Vagyis fogas a nunija. És ha meg akarják erőszakolni, ő ideges lesz és a nuni legharapja. Meg mindent, ami belenyúl. Ez a film annyira sz*r, hogy már 10/10. :lol:
(az i-re a pontot az elmebeteg féltesó tette a már tényleg döglesztően kontár norvég black metalokkal, amik akárhányszor megjelent, szóltak :))

Randal

Imposztor

Az eddig legpontosabb PKD filmadaptáció amit láttam. Nem hinném, hogy nagy költségvetésből készült, de ez nem látszik meg rajta. Üresjáratot nem érzékelek, olyan hűdenagy feszültségkeltést sem, valószínű amiatt, mert tudtam mi lesz a vége. Ennek ellenére úgy gondolom, hogy egy korrekt filmmel volt dolgom, amit akár többször is újra lehet nézni, mert hibát nem találtam benne, és a vége is ügyesen lett megoldva. Sajnos túl nagy moralizálás nem volt benne, bár valószínű nem is az volt a cél. 8/10

Próféta

Quote from: Randal on 2008-10-22, 23:31:58
Imposztor
Nem értek egyet.

Szerintem egy nem is annyira jó, de mindenképpen rövid Dick-novellának az ügyetlen, béna töltelékekkel feleslegesen felhizlalt, unalmas egészestés változata. Mindent elkövet, hogy tudhassad előre a poént (mármint annál is többet, mint a novella); persze a novellának nem is a csattanó a lényege, de a hangulatból sem sokat őriz meg a film.

A Scanner Darklyt inkább nevezném pontos adaptációnak.

Solid Snake

Quote from: Próféta on 2008-10-23, 00:06:31
A Scanner Darklyt inkább nevezném pontos adaptációnak.

:tezsvir:

Scanner Darkly szállított fel a PKD hullámvasútra.

Plusz még a Minority Report is tetszett filmváltozatban (Tom Cruise ide vagy oda).

Blade Runner-en anno bealudtam, dögunalom volt, de talán az Álmodnak-e az androidok elektronikus bárányokkal? elolvasása, valamint a megtekintés óta eltelt néhány év talán megváltoztatja véleményemet.

Randal

Quote from: Próféta on 2008-10-23, 00:06:31
Quote from: Randal on 2008-10-22, 23:31:58
Imposztor
Nem értek egyet.

Szerintem egy nem is annyira jó, de mindenképpen rövid Dick-novellának az ügyetlen, béna töltelékekkel feleslegesen felhizlalt, unalmas egészestés változata. Mindent elkövet, hogy tudhassad előre a poént (mármint annál is többet, mint a novella); persze a novellának nem is a csattanó a lényege, de a hangulatból sem sokat őriz meg a film.

A Scanner Darklyt inkább nevezném pontos adaptációnak.


Scanner Darkly valóban jó, sőt!!! Valamiért nem jutott eszembe. Az imposztort mint novellát régebben olvastam, szóval így most passzolom a hangulatbeli hasonlóságot.
A filmmel kapcsolatban abban igazad, hogy talán kelthettek volna kicsit több feszültséget, de szerintem nem lehetett az orvosi szkennelő pillanatig tudni, hogy most valóban idegen-e vagy sem. A tűzesetet sem lehet felhozni, hisz ha jól emlékszem a regényben is szerepelt, hogy ott volt a környéken a fickó.

Próféta

Quote from: Randal on 2008-10-23, 13:55:50Scanner Darkly valóban jó, sőt!!! Valamiért nem jutott eszembe. Az imposztort mint novellát régebben olvastam, szóval így most passzolom a hangulatbeli hasonlóságot.
A filmmel kapcsolatban abban igazad, hogy talán kelthettek volna kicsit több feszültséget, de szerintem nem lehetett az orvosi szkennelő pillanatig tudni, hogy most valóban idegen-e vagy sem. A tűzesetet sem lehet felhozni, hisz ha jól emlékszem a regényben is szerepelt, hogy ott volt a környéken a fickó.
Régen volt a film, de mintha a tűzeset helyszíne előtt lett volna egy hosszú, béna, felesleges mellékszál valami underground arcokkal. A novellát most gyorsan újraolvastam, az orvosi vizsgálat egyáltalán nincs benne. Sőt, pont az a lényeg, hogy a hidegháborúra hajazó paranoiás hangulatban még arra se szántak időt, hogy rendesen kivizsgálják a pacákot; inkább gyorsan kinyírták volna, mert féltek és biztosra akartak menni.

Randal

Igen, volt benne földalattis rész, olyanok laktak benne akik nem fértek bele a burokba.
Orvosi vizsgálat az már a menekülés alatt történt, a pacák ment vissza, hogy megnézesse a testét, hogy akkor ő most micsoda. 

Kvikveg

Quote from: Solid Snake on 2008-10-23, 01:08:31
...
Plusz még a Minority Report is tetszett filmváltozatban (Tom Cruise ide vagy oda).

Blade Runner-en anno bealudtam, dögunalom volt, de talán az Álmodnak-e az androidok elektronikus bárányokkal? elolvasása, valamint a megtekintés óta eltelt néhány év talán megváltoztatja véleményemet.
Pff, Minority Report nekem kb annyira... najo annyira azert nem volt rossz, mint az En, a robot Will Smith-tel. De teljesen mas a hangulata, mint a novellanak.

Blade Runnert nem akciofilmnek kell nezni. Nekem is furcsa kicsit, de szerencsere moziban neztem eloszor, igy nem tudtam felallni es kimenni. Aztan amikor az egyik jelenetnel egy kedvenc Vangelis-szamom szolalt meg - tortenelmi esemeny, addig a vilagban hallhato zene es az otthon hallgatott diszjunkt halmazt alkotott - akkor dolt el, hogy en ezt a filmet szivesen megnezem tobszor is. :) Plusz persze zavarba jottem a magyar beszolasnal.  :D
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Én

Quote from: Kvikveg on 2008-10-23, 19:45:08
En, a robot
A szörnyű felismerés... :zomg:
Blade Runner nekem sem nyerte el a tetszésem elsőre, másodjára meg nem nagyon van kedvem megnézni :)

Kvikveg

Pedig jo. Csak nem olyan, mint amit az ember var.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Solid Snake

Ronin (1998)

Mostanában rákaptam a heist filmekre, úgy tűnik. Ez a Robert De Niro - Jean Reno duó főszereplésében készült akciófilm pedig már-már a Heat szintjén emlegethető.

Adva van egy 5 fős csapat. Kiugrott ügynökök, különböző nemzetiségűek. Ezen csapatot egy ír szőke cicababa verbuválja azon célból, hogy megszerezzenek egy táskát. Pontosabban A táskát. Hogy mi a tartalma, nem lényeges (De Niro legalább 4-szer rákérdez, de nem kap választ).

A reális autós üldözések + akciójelenetek ( :w00t:  :whoah:), a karakterbemutatás és a történetvezetés egyaránt remek. HD-ban pedig különösen élvezetes volt megnézni.

8/10

Kvikveg

Mmm... erdekes, nekem nem tetszett. Olyan se hus se hal hangulata volt.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Nakedape

Quote from: Kvikveg on 2008-10-24, 20:00:38
Mmm... erdekes, nekem nem tetszett. Olyan se hus se hal hangulata volt.
nem a hús számít hanem a páclé!!
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Nakedape

#5669




omfg érzés elég gyakran volt,  de pár instant klasszikus emléket is őrzök: pl rohamosztagos játékokat rombol.

alapvetően persze nem volt jó :D

amik jók voltak: benne voltak az akkori reklámok, hírpercek is, így tudom, h gyártottak harisnyát pamutbugyi belsővel, meg brezsnyev beszélt a neutron bombáról, meg elkaptak valami kémet.

ja és a jól sikerült marketing elhelyezése ennek a fejfájácsillapítónak volt:



mindenképpen érdes a két évvel későbbi zenealbumot is beszerezni, rajta olyan slágerekkel, mint a :


és igen,  nem vagyok hajlandó következtetést levonni abból, h ez a "zenei" album 2007.02.06 óta a gépemen van


http://en.wikipedia.org/wiki/Christmas_in_the_Stars

http://www.imdb.com/title/tt0193524/
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution