Filmek (minden, ami nem japán)

Started by Flaser, 2004-09-15, 11:18:12

Previous topic - Next topic

Rounin


Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Kvikveg

Uristen, ez a Herkules fajdalmas...
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Nakedape

hát igen, jósolnánk-e a filmből, hogy kap a kormányzó második lehetőséget? :D:D

amúgy ha jól emlékszem a conan karaktere elég csöndes volt.. asszem értem :hopp:
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Rounin

Quote from: Nakedape on 2009-08-09, 12:13:26
amúgy ha jól emlékszem a conan karaktere elég csöndes volt.. asszem értem :hopp:

Nem eléggé. Nemrég nosztalgiáztam és FÁJT. Nagyon.

sirtomi

Quote from: Cloud on 2009-08-08, 22:44:15
G.I. Joe: Rise of Cobra

http://www.imdb.com/title/tt1046173/

IMDB 6.2/10

Na egész jó film volt. Bnőmmel mentünk el megnézni és pozitívan csalódtunk mindketten. Az egész film szinte végig akció. :D A rajzfilmsorozatot nem ismerem, így összehasonlítani nem tudom. Jó kis akció film volt. Lehet megnézzük még egyszer majd. (a yo joe azért befigyelt ám. Ez volt az egyetlen amire mondták ismerősök hogy figyeljek hogy benne van-e :D )
Eddig nem mertem megnézni, mert félek megölnék gyerekkorom élményeit, amikor a szőnyegen írtjuk a Cobrákat :D
De hangolom magam a G.I. Joe -ról egy sima akciófilmre, úgy talán jó lesz.

Cobra

#6426
Nekem is muszály lesz ugyebár megnéznem, csak nem nagyon tudok erőt venni magamon, hogy elmenjek moziba.
Hide and fear, Cobra Commander is here !


Próféta

Engedj be! / Låt den rätte komma in / Let The Right One In

Érdekes film. Van egy sajátos, rideg hangulata. De annyira nem érzem maradandónak, mint amennyire ekkora hype után vártam volna.

Nagyon furcsa észrevétel: a film lényegében egyidős a szintén vámpíros Twilight-tal, de a feldolgozott könyvek is hasonló korúak. A Twilightot nem ismerem, de mindig felemlegetnek egy fontos motívumot, hogy a srác őrködik az ágynál, amíg a szerelme alszik. Ezek után jól meglepődtem, hogy itt is van egy ilyen jelenet, de nagyon furán kifordítva ám...

bimanc

G.I.Joe:

Elég retek módon indul, aztán a film felénél még azt mondtam, hogy azt a remek Crysis-suit-os üldözéses jelenetet erre pocsékolták el, de a végére egész jó lett. Az utolsó háromnegyed óra kb egy nagy akciójelenet.  :Kiraly: Halványak az emlékeim a sorozatról (pedig mindig néztem, még figurám is volt kilőhető csáklyás hátizsákkal), de nem tudnám megmondani mennyire hasonlít. Van benne egy rakás hülyeség, facepalm, bucsús műanyag lézerfegyver, Elvisimitátor nindzsa, de a látvány elsőrangú. Valami eszméletlen munkát ölhettek a speciális effektekbe, szóval ez egy ízig-vérig látványfilm. A sztori mellékes, de valahogy a végére annyira elbódítja az embert a sok akció, robbanás, közelharc, stb, hogy mindent megbocsát a filmnek. Esélyes egy HD-újranézésre. Ja kobrák nem nagyon vannak benne.

Olyan 7,5/10 körülire mondanám, az eleje lehúzza kicsit.

Cloud

#6430
Quote from: bimanc on 2009-08-14, 22:58:21
G.I.Joe:

Elég retek módon indul, aztán a film felénél még azt mondtam, hogy azt a remek Crysis-suit-os üldözéses jelenetet erre pocsékolták el, de a végére egész jó lett. Az utolsó háromnegyed óra kb egy nagy akciójelenet.  :Kiraly: Halványak az emlékeim a sorozatról (pedig mindig néztem, még figurám is volt kilőhető csáklyás hátizsákkal), de nem tudnám megmondani mennyire hasonlít. Van benne egy rakás hülyeség, facepalm, bucsús műanyag lézerfegyver, Elvisimitátor nindzsa, de a látvány elsőrangú. Valami eszméletlen munkát ölhettek a speciális effektekbe, szóval ez egy ízig-vérig látványfilm. A sztori mellékes, de valahogy a végére annyira elbódítja az embert a sok akció, robbanás, közelharc, stb, hogy mindent megbocsát a filmnek. Esélyes egy HD-újranézésre. Ja kobrák nem nagyon vannak benne.

Olyan 7,5/10 körülire mondanám, az eleje lehúzza kicsit.

Majd a következő részben lesznek már. :D


ed:

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Családdal néztük közösen és mivel volt szabadidőm én is leültem hozzájuk.
A filmet már 2x elkezdtem nézni, de az atombombás jelenetnél mindig muszály volt kikapcsolni mert annyira röhögtem. :lul:

Most kibírtam valahogy. Összességében egyszer nézhető film, nem ér fel az előző részekhez.
Viszont a végén az ufónál nagyon szívtam a fogam. ::)

.Attila

Már nem azért, de ha kobrák nem nagyon vannak, akkor ki ellen harcolnak a Joe-k?

Én

Tegnap megnéztük a Lesbian Vampire Killers című filmet. Bár nem tipikus szarfilm inkább sima vígjáték, azért szerintem egy filmmaratonon van létjogosultsága. :D Vagy már volt?

bimanc

Quote from: .Attila on 2009-08-17, 13:52:54
Már nem azért, de ha kobrák nem nagyon vannak, akkor ki ellen harcolnak a Joe-k?

Meglepő de Viperák ellen. Mondjuk lehet, hogy csak a fordítást cseszték el, mint Wolverine-nél.

Ja és körbekérdeztem másokat is, és általánosan jó véleményeket hallottam másoktól is. Egy jó és nagyon látványos akciófilm.

Cloud

Quote from: bimanc on 2009-08-17, 21:03:45
Quote from: .Attila on 2009-08-17, 13:52:54
Már nem azért, de ha kobrák nem nagyon vannak, akkor ki ellen harcolnak a Joe-k?

Meglepő de Viperák ellen. Mondjuk lehet, hogy csak a fordítást cseszték el, mint Wolverine-nél.

Ja és körbekérdeztem másokat is, és általánosan jó véleményeket hallottam másoktól is. Egy jó és nagyon látványos akciófilm.

Nekem tetszett. Várom már következő részt is. :D

Lythis

Quote from: Én on 2009-08-17, 20:11:31
Tegnap megnéztük a Lesbian Vampire Killers című filmet. Bár nem tipikus szarfilm inkább sima vígjáték, azért szerintem egy filmmaratonon van létjogosultsága. :D Vagy már volt?
simán ott a helye szerintem.

Flaser

#6436

http://www.youtube.com/watch?v=d6PDlMggROA

Ha már Halo és mozi, akkor beszéljünk a District 9-ról amit helyette Blomkamp rendezett abból a vigasz 30 millióból amit Jackson a Halo film lefújása után átadott neki.

Nemrég végre lekaptam egy nézhető cam rip-et.
Ez a film odavágott... erősen.

Blomkamp nagyon jellegzetes stílusban rendezte a filmet, rengeteg CCTV és egyéb iparikamera képe van bevágva mintha egy dokumentum filmet néznénk, a többi jelenetnél meg abszolút a "kézi kamera érzés" kerül előtérbe, de szerencsére a gépet sose rángatja öncélúan az események követhetők és előbb-utóbb annyira beleéled magad a történetbe, hogy az összes kis "zavaró hatás" már csak hozzáad az egészhez.

1980': egy idegen űrhajó érkezik a Földre, de a látványos európai vagy amerikai városok helyett a dél-afrikai Johannesburg felett áll meg...
...és nem csinál semmit. Végül a helyiek türelme (és félelme) is elfogy és átvágják a hajó köpenyét, s megtörténik az első találkozás: csillagközi menekültekkel. Sose tudták meg, hogy a hajó miért állt meg, miért éheztek a rajta levő idegenek vagy hogy, miért jöttek ide.

Jobb megoldás nem lévén, kimenekítik a kb. 1,5-2 millió idegent a hajóból és egy menekült táborban helyezik el őket. Ez 20 éve történt. Azóta a tábor gyakorlatilag egy gettóként  funkcionál, s már csak az ominózus "9. kerület" néven emlegetik.

Mindezt az apartheid-el terhelt Dél-Afrikában, ahol eleve problémás az emberi jogok alkalmazása. Majd biztos összefognak a fekete mozgalmakkal, nem? Uhm... nem. A feketék legalább annyira gyűlölik a "garókat" (prawn-->garnéla-->garó) mint a fehérek a feketéket. További gond, hogy van vlm. fehérje a macska kajában amiért megvesznek a garók. Na erre a "drog kereskedelemre" állnak rá a Nigériai bűnözők, akik az emberevés rítusa mellé a garóevés rítusát is fölvették. Tudniillik úgy tartják, hogy így majd beléjük száll a garók ereje és végre az emberek közt elsőként használni tudják a garók fegyvereit...

...mert azok is voltak nekik, de kevés és a garók többsége alapvetően a félhülye segédmunkás (vagy "ingyenélő munkanélküli") szaktudásával és hozzáállásával rendelkezik így az "idegen inváziótól" nem kell tartani. A nagyon kemény hétvégi tombolástól annál inkább.

Visszatérve a fegyverekre: veszedelmesen hatékonyak, de valamiért csak a garók tudják őket használni. Azt még ki tudják a földi okosok deríteni, hogy az egésznek a genetikához is van köze, (sima inter-species "DRM" védelem)?

A nagyobb probléma, hogy a városlakóknak elege van a szemétben turkáló, balhés, az állam pénzén élő garókból. Megszületik a döntés, hogy kitelepítik őket egy több kilométerrel kíjebb lévő "szanitáriusan berendezett" (echte koncentrációs) sátor táborba.

A feladatot az MNU multinacionális óriás cég kapja, aki már eddig is az elsőszámú "békefentartó" volt a környéken (...és aki milliókat áldozott a garó fegyverzet kutatására). Magát a kilakoltatást a főnök lányának férje, a sokan szerint csak felkapaszkodott és tehetségtelen (vagy legalábbis közönséges irodakukac és looser) Wikus van der Merwe hajtja végre. Ennek része, hogy a garókkal alá kell íratni a kilakoltatási papírokat. Úgyhogy "hősünk" (igen, ő lesz a főszereplő!) egy csapat kommandós és egyéb céges "ügynök" (mint klasszikus házaló, nem Agent Smith) kíséretében benyomul a gettóba.

Ennyit az alapfelállásról. A film végig kegyetlen és egy percre se hagyja, hogy elrugaszkodjunk a valóságtól: a szereplők közönségesek, kicsinyesek és önzők. Hétköznapi figurák akik "kis bűnöket" követnek el a megélhetésért... na meg a fejesek... ők már "más léptékben játszanak".
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Próféta

Nagy a hype, de én azért várok valami fogyasztható verziót.

bimanc

Quote from: Flaser on 2009-08-20, 01:46:35
Blomkamp rendezett abból a vigasz 30 millióból

:zomg: Más ötször ennyiből sem tud jól kinéző filmet csinálni. És ez tényleg nagyon ütött. Az elején fura volt az, hogy mennyire naivan jóindulatúak az emberek, mármint oké, hogy elegük van az idegenekből, meg kitelepítik őket, ésatöbbi, de nem nyomták a néző képébe a szokásos "gonosz kormány/nagyvállalat szörnyű kísérleteket végez aljas céllal" klisét, de végül azért kiderült, hogy mire is megy ki a játék. Őszintén szólva ez a része nem volt annyira meglepő, mint az, hogy mennyi érzelemmel ruházták fel az idegeneket, a rovarszerű külsejük ellenére. A vége felé lévő harcjelenet ellenére (I came there more than once) ez egy drámai film (asszem). Jó volt, de nagyon.

Randal

JCVD

Jean Claude Van Damme nevével fémjelzett filmet elég régen lehetett komolyan venni vagy élvezettel végignézni. Nos ez a film olyan amit élvezet nézni.

A sztori annyi, hogy lecsúszott akcióhősünk kénytelen mindenféle alsókategóriás filmet elvállalni, hogy legyen pénze, de próbálna visszakapaszkodni is.
Mindeközben még bíróságra is jár, a lánya elhelyezése ügyében.
Egy időre hazautazik, ahol is bankrablásba keveredik, a média pedig felkapja a sztorit és mindehol elterjed, JCVD bankot rabol.

A film szatirikusan mutatja magát JCVD-t, mesél magáról, megtudhatunk róla, személyiségéről jópár dolgot.

Bár nem mostani film, de jó volt végignézni, azt hiszem emiatt a film miatt megérdemelné, hogy kapjon egy normális szerepet.

8/10

Solid Snake

#6440
Inglorious Basterds

A spagetti-westernes nyitánytól kezdve ez odab@szott. Tarantino feltámadt.  :whoah:

[spoiler]BTW WTF TIME PARADOX![/spoiler]

Randal

Watchmen Director's Cut

Nagy várakozással ültem le a film elé és gyakorlatilag majdnem a végéig teljesítette az elvárásaimat.

A film az elejétől üt. Az alternatív történelem bemutatása és a zene egyszerűen fantasztikus. Az egész filmet a Komédiás és Rorschach viszi el a hátán. A többiek számomra csak mellékszereplők, hiába szerepelnek többet a filmben. Eme két karakter kidolgozottsága, emberközelsége annyira jó, hogy a többiek elhalványulnak mellettük.
A filmben minden a helyén volt számomra, egészen a végéig, ahol a "romantikus" szállal és befejezéssel kicsit leültették a filmet, hiába lett az a vége ami.[spoiler]Rorschach naplójának megtalálása és nyilvánosságra hozása. Ez jó húzás volt a romantikus végkifejlet megsemmisítésére, mert ha belegondolunk, a túlélt hősök szépen elő lesznek véve. Legalábbis én erre számítanék, gondolnék, de ki tudja. Mindenesetre egy picit sötétebb vég jobban illett volna a filmhez. Habár a szerelmes jelenetek jól sikerültek, mégsem vártam ilyesféle happi endet.[/spoiler].

Szóval a film hozta az elvárhatót, csak számomra az a fránya vég... Nem tudom, hogy a képregényben mi hogy volt, vagy mi várható még esetleg.

Azért egy mostanában eléggé felkapott előzményfilmnek örülnék, ahol pl. a Komédiás van főszerepben:)

Sajna csak 7-8/10.

Rounin

Wait, this is a happy end?
Milyen meséken nőttél fel? :angyali:

Próféta


Rounin


Randal

Nofene:D

Pedig vissza is néztem a postokat, mert úgy emlékeztem, hogy írtam róla. De utánna csak azt hittem, álmodtam vagy képzelődtem. Pedig nem is szívok:D

Na, egye fene:D

2x leírtam ugyanazt legalább:P

Rounin: A Földön megmaradt két hősnek ez heppiend nem?:D

Rounin

Quote from: Randal on 2009-08-23, 12:49:22
Rounin: A Földön megmaradt két hősnek ez heppiend nem?:D

Hjahogy kiragadunk két embert és nem az összképet nézzük? :hehe:
Akkor inkább nem szóltam.

chilip

Quote from: Solid Snake on 2009-08-22, 21:11:45
Inglorious Basterds

A spagetti-westernes nyitánytól kezdve ez odab@szott. Tarantino feltámadt.  :whoah:

[spoiler]BTW WTF TIME PARADOX![/spoiler]

+1

Lythis

Watchmen DC: ha moziban látom (persze ott nem adják, de mindegy), akkor valószínüleg vígan versenybeszállhatott volna a kill bill vol. 2-vel az "életem legértelmetlenebb pénzkidobása" címért. Kaptam tőle kb 3 óra dögunalmat, 1-2 olyan jelenettel, amit tudtam értékelni. Rorschach karaktere volt az egyetlen, aki valamit is hozott, de őt sokszor túllihegettnek éreztem. Ha nem ismerőssel nézem meg, akkor valószínüleg be sem fejezem, így viszont sikerült végigszenvednem. Nincs az az isten, hogy ezt mégegyszer...
És sikeresen elvette a kedvem attól, hogy valaha is hozzányúljak a képregényekhez ez után. Sorolhatnám még, hogy mi volt vele a bajom, de felesleges, a lényegen nem változtat, és amúgysem akarom leszólni, mert itt sokaknak nagy szívszerelme. Szerintem egy túlértékelt film, és korántsem ad annyit, amennyit a rajongói reakciók alapján vártam volna tőle. Még akkor sem, ha azt osztom kettővel.

Randal

Quote from: Rounin on 2009-08-23, 15:40:03
Quote from: Randal on 2009-08-23, 12:49:22
Rounin: A Földön megmaradt két hősnek ez heppiend nem?:D

Hjahogy kiragadunk két embert és nem az összképet nézzük? :hehe:
Akkor inkább nem szóltam.

Az összkép nem épp heppiend, de mégis ennek a két karakternek a sztorijával ér véget, ami egy kis heppiend véget kölcsönöz az egésznek. Hiába az összkép. Persze Rorschach naplója módosít rajta, de nem túl sokat, ott azért lehetett volna még valamit mutatni.

Lythis: Nyugodtan sorold a bajaid. Lehet, hogy valamit félreértelmeztél, de ha nem akkor legalább megismerjük az ízlésed. Ami azért jó dolog.