Metal, rock és hasonlók...

Started by TurboK, 2004-11-12, 15:13:18

Previous topic - Next topic

Xipe

nem kell, Gitart add nekem, legalabb nem kell vennem egyet.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Aephidon

Quote from: Xipeviszont az osszes metalos kozul csak en lettem 100%-os. hat ez gaz.
Én a teszt végén röhögtem egy jót és hatalmas m?veletlenségemben vigyorogva hallgattam tovább a Clandestine Blaze-t...

Quote from: PirulaLegutóbbi black ami bejött az a Nattefrost - Blood and Vomit, talán írtam is már ide. Az nagyon üt. Jó kis primitív zúzás. Ösmered?
Hogyne, lévén az egyetlen albumuk! :jee: Jókat mosolyogtam egy-két számcímen...
Reggel ránéztem a cigisdobozra és megláttam a feliratot: a dohányzás halált okozhat! Halált megvetô bátorsággal gyújtottam rá!

,,Their wives are raped upon their dead children"
Deathspell Omega - Sacrilegious Terror

Mattanja

Az együttes nevével ellentétben penge nem maradhat szûzen ezt a zenét hallgatva! Kegyetlen jó trappolás, remek dalszöveg-témák (mitológia), kellõképpen kemény, technikás és dallamos egyszerre! Az énekes helyenként magas hangja sem emlékeztet vinnyogásra, mint sok más együttesnél - kifejezetten tetszik!
Õk is a "dicsõséges metál" kategóriába tartoznak (Manitu ;)).
Bár eddig még csak 2 album van meg tõlük (Invictus, The House Of Atreus: Act I.), de ezen hamarosan változtatni szándékozom, mert nagyon :jee: zene... Külön kérésre átdobhatok az érdeklõdõknek 1-2 kedvcsináló dalt.
Szóval csatoljátok fel a páncélt, kardot ránts, aztán roham! :whoah:

Személyes megjegyzés: az "Anyrok alkonya" és a "Lobogók hajnala" címû M.A.G.U.S. könyvekhez nagyon jó volt.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Manitu

Quote from: ShiroiAz együttes nevével ellentétben penge nem maradhat szûzen ezt a zenét hallgatva! Kegyetlen jó trappolás, remek dalszöveg-témák (mitológia), kellõképpen kemény, technikás és dallamos egyszerre! Az énekes helyenként magas hangja sem emlékeztet vinnyogásra, mint sok más együttesnél - kifejezetten tetszik!
Õk is a "dicsõséges metál" kategóriába tartoznak (Manitu ;)).
Bár eddig még csak 2 album van meg tõlük (Invictus, The House Of Atreus: Act I.), de ezen hamarosan változtatni szándékozom, mert nagyon :jee: zene... Külön kérésre átdobhatok az érdeklõdõknek 1-2 kedvcsináló dalt.
Szóval csatoljátok fel a páncélt, kardot ránts, aztán roham! :whoah:
Na ennek utána nézek, kiváncsi lettem.


Dragon

Ha már a dicsõséges metálnál tartunk: március 29-én kiadták a Rhapsody új single albumát: The Magic of the Wizard's Dream
http://www.mightyrhapsody.com/
Az albumról csak annyit, hogy az azonos címû szám 4-6 változatban szerepel rajta.
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Mattanja

Talán még soha korábban nem hallottam ennyire jó doom albumot! Hatalmas köszönet érte bpka000-nak!
Egységes az album, hibát még nem találtam a dalokban, kellõen mélyre hangoltak mindent, a szövegtémák (dark romanticism, loss, despair, death...) nagyon tetszenek ... új kedvenc együttesem van... :jee:
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Pirula

Quote from: Xipenem kell, Gitart add nekem, legalabb nem kell vennem egyet.
Majd kicsit késõbb mert próbálunk, meg májusban koncert is kinéz.
Quote from: AephidonJókat mosolyogtam egy-két számcímen...
Na igen... Whore (Filthy Whore) :D

Orion

A svéd black metal egy újabb gyöngyszeme tárult fel személyükben. Minden megvan bennük, ami a mûfaj nagyjaiban. 46 perc tiszta zene. Témáiban a halál, a sátánizmus, a bujaság és a sóvárgás jelenik meg. Összességében egy kellemes, zenei témájában jól összerakott bandáról van szó és csak ajánlani tudom a black kedvelõinek.
Liberate tuteme ex infrenis!

Mattanja

Valami miatt nem igazán tudom megunni ezt a power metal együttest még 1 év után sem, pedig csak 2 albumuk (Dragonslayer, The Book of Heavy Metal) van meg. Egyszerû és nagyszerû dalszövegek, piszok jó hangzás, Fredrik Nordström ... ;)
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Manitu

Ahogy hallgatom az albumot, egyre jobban tetszik. Nagyon kellemes zene, olyan jó darkos, néhol kicsit misztikus... pont ahogyan szeretem:D Azt ne kérjétek hogy mondjam meg milyen stílus, valószínüleg úgy sem találnám el, sosem voltam jó ebben a kategorizálásban :D Kicsit olyan hatást kelt, mintha ötvözték volna a Nightwisht az In Flames-el...


Mattanja

#280
Elvileg Electronic/industrial, és a honlap is valami ilyesmit tükröz. Nekem már túl nu-metálos ez a viselkedés (arcfestés, gázálarc, holdjáró-cipõ...).
Mindjárt belehallgatok 1-2 számba...
Edit: megtörtént. Nem bejössz. Szinte látom a rajongótábor magját... sok értelmes 16 éves életunt és élettapasztalt, zavarodott tudatállapotú kis izé...
És az a "christian motherfuckers" is, amit az énekes mond az egyik koncertdal elején...nevetséges...
Bocs, ha megsértettelek, Manitu. Ne vedd magadra, én is szeretem pl. a HIM jó pár számát, és tõlem le is buzizhatnak ezért...
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Manitu

Quote from: ShiroiElvileg Electronic/industrial, és a honlap is valami ilyesmit tükröz. Nekem már túl nu-metálos ez a viselkedés (arcfestés, gázálarc, holdjáró-cipõ...).
Mindjárt belehallgatok 1-2 számba...
Edit: megtörtént. Nem bejössz. Szinte látom a rajongótábor magját... sok értelmes 16 éves életunt és élettapasztalt, zavarodott tudatállapotú kis izé...
És az a "christian motherfuckers" is, amit az énekes mond az egyik koncertdal elején...nevetséges...
Bocs, ha megsértettelek, Manitu. Ne vedd magadra, én is szeretem pl. a HIM jó pár számát, és tõlem le is buzizhatnak ezért...
1. Nem vagyok sértõdékeny:)
2. Him miatt én ugyan nem foglak leszólni, tényleg vannak jó számaik.
3. Honlapjukat nem néztem, nem tudom hogy néznek ki, de EZ az album nekem akkor is tetszik.
4. Kösz a "mûfajmeghatározást"


Dragon

"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

TurboK

Na megvan a Scissor Sisters DVD... hát apám... ilyen nincs. Az énekes olyan szinten hímringyó hogy már csak azért is nézed hogy hogy lehet ekkora elborult valaki, amúgy meg valami iszonyatos mozgása van. A másik szólista egy "töltött galamb" hölgy, az sajnos túl sokat ugrál, táncolhatna többet is mert azt is tud, nem is akárhogy, fõleg a menüben. (ahol a másik énekes mellesleg férfisztriptízt ad elõ a chapterválasztás alatt)

Zene terén minden jó, az extra dobjáték nem annyira tetszett, de a plusz gitárszóló nagyon bejött. A kép sajnos váltottsoros, ezért néha elég szellemképes. Hang az hibátlan minõdégû, DTS 5.1. Sajnos egy kicsit talán túl rövid a koncert, de azért egy ilyen uj bandánál ez nem lehet hiba, sõt, a nagylemezük összes száma szerepel, kivéve a "Lovers in the Backseat" c. dal, sajnos. Viszont van egy szám az extra angliai nagylemez kiadásról (Skins, kettõ viszont nem szerepel: Get it Get it és Available for you) meg két másik uj (?) dal: Magnifique és Rock My Spot.

Maga a show viszont nagyon show. A két szólós (Jake és Ana) rettenetes táncokat járnak, fõleg Jake. Van bikaviadal, közönség felhívása a szinpadra ("van a közönségben Olly nevû ember?"), lassabb ballada-szerû dalok és pörgõs discozenék a hetvenes, nyolcvanas évek mintájára, szivárványszinû fények mindenhol, a koncert végén meg már jetik, múmiák, robotok és foldonkívüliek buliznak a szinpadon.

Extrákkal nagyon meg van hizlalva a dvd, benne van az összes eddigi klipp, dokumentumfilm a bandáról, versmondás, extra koncertfelvétel ahol Jake egy szál törülközõben flangál, aztán meg még anélkül is.

Ja, és közben meglett a Reanimation DVD Audió lemez, nem nagy pukkanás, hat csatornában szólnak a zenék és slussz (meg gondolom tisztábban is, attól függetlenül hogy mindössze 24bit 44.1khz a minõség). Van még egykét nyomi videóklipp, meg egy hogyan készült az X video. Azért 1500 forintért még jó vétel.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Fazék

hallgatom:
Bruce Dickinson - Chemical Wedding
mert jó.

Mattanja

Az elsõ nagy ugrás volt nekem a gépzene hallgatása után, elõtte csak Metallica és Rammstein(Sehnsucht). És valami miatt már akkor ('97-'98) is nagyon tetszett, hiába volt szokatlanul durva. Az ének nem zavart (mondjuk mostani füllel már tetszik is ;)), a zene nagyon jó - kellõen változatos, tiszta, kemény. Bár az album csak 7 dalt tartalmaz (+ egy rejtettet), és mindössze 35:47, de azóta nem tudtam megunni. Igaz, direkt kihagytam a hallgatását kb. 2 évre, de most újra belehallgattam, és végem lett... :rolleyes:
Most vetem bele magam a Hate Crew Deathroll - ba, majd arról is szólok pár jó szót.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Dragon

Quote from: ShiroiAz elsõ nagy ugrás volt nekem a gépzene hallgatása után, elõtte csak Metallica és Rammstein(Sehnsucht). És valami miatt már akkor ('97-'98) is nagyon tetszett, hiába volt szokatlanul durva. Az ének nem zavart (mondjuk mostani füllel már tetszik is ;)), a zene nagyon jó - kellõen változatos, tiszta, kemény. Bár az album csak 7 dalt tartalmaz (+ egy rejtettet), és mindössze 35:47, de azóta nem tudtam megunni. Igaz, direkt kihagytam a hallgatását kb. 2 évre, de most újra belehallgattam, és végem lett... :rolleyes:
Most vetem bele magam a Hate Crew Deathroll - ba, majd arról is szólok pár jó szót.
Nos a CoB-al is csak annyi a gond, ami a legtöbb együttessel, két-három album erejéig még oké, de egy idõ után unalmas, semmi változatosság.
Ez az album nekem is nagyon tetszett, de a többinél már vártam valami pici újat.
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Mattanja

:eeek: Hát ez ... hát ez ... :whoah: Szintén a mocsok jó zene kategória, akár a Something Wild! :jee:
Quote from: bpka000Nos a CoB-al is csak annyi a gond, ami a legtöbb együttessel, két-három album erejéig még oké, de egy idõ után unalmas, semmi változatosság.
Ez az album nekem is nagyon tetszett, de a többinél már vártam valami pici újat.
Egyelõre nincs mit unnom, ez a két album nagyon "ott van". Valóban nincs túl nagy különbség a kettõ között, pedig 6 év telt el. Mindkettõ piszok jó!
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Aephidon

Most nem egy AD&D-s szörnyrôl beszélek, hanem egy finn technikás death metált játszó bandáról. Melegen ajánlom mindazoknak, akik szeretik az efféle zenét. Nekem speciel nagyon bejöttek. Mivel igazából feloszlottak, ezért a számaik letölthetôek a hivatalos(!) oldalukról:

Demilich Official Page

Természetesen több egyéb nyalánkság is található fenti címen.
Reggel ránéztem a cigisdobozra és megláttam a feliratot: a dohányzás halált okozhat! Halált megvetô bátorsággal gyújtottam rá!

,,Their wives are raped upon their dead children"
Deathspell Omega - Sacrilegious Terror

Mattanja

Nagy ritkán találkozom olyan dalokkal, amikrõl azt mondom, hogy ha megsüketülésem elõtt egyetlen számot hallgathatnék csak meg utoljára, akkor az lenne az. Mert aaanyira szép v. technikás v. kemény - vagy akár egyszerre mind. :jee: És persze nem minden nagyon jó számot sorolok ide.
Néhány példa:
Children Of Bodom : Lil' Bloodred Ridin' Hood (Hate Crew Deathroll)
Virgin Steele : Mind, Body, Spirit (Invictus)
Theatre Of Tragedy : Siren (Aégis)
Dimmu Borgir : Perfection Or Vanity (Puritanical Euphoric Misanthropia) ; Raabjorn Speiler Draugheimens Skodde (Enthrone Darkness Triumphant)
Falconer : Substitutional World (Falconer)
Manowar : Nessun Dorna, Hand Of Doom (Warriors Of The World)
Dream Evil : Chasing The Dragon (Dragonslayer) ; The Book Of Heavy Metal - March Of The Metallians (The Book Of Heavy Metal)
Cradle Of Filth : Nymphetamine Fix (Nymphetamine) ; Cthulhu Dawn, Her Ghost In The Fog (Midian)
...
A teljesség igénye nélkül természetesen.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Pirula

Quote from: ShiroiNagy ritkán találkozom olyan dalokkal, amikrõl azt mondom, hogy ha megsüketülésem elõtt egyetlen számot hallgathatnék csak meg utoljára, akkor az lenne az.
Ajánlok még. Én most újrafelfedeztem magamnak süldõkorom 2 régi kedvencét, a Judas Priest - Painkiller meg Jugulator albumait. Figyelmesen tessék meghallgatni õket, mert klasszikusok. Hülye kifejezéssel élve: ezeknél metálabb metál nincs. Csak a 2 gitár, basszus, dob meg ének - jó, a Touch of Evil-ben van orgona, de abban a számban az finoman szólva is bocsánatos. Szóval definitív hangszerelés, és olyan dalok hogy kiserken a bõrünkbõl a piramisszegecs a hallgatás során. Pölö ott a Leather Rebel amit autóvezetés közben nem ajánlok, mert ha az ember átadná magát a zenének akkor a legjámborabb Sonntagsfahrerbõl is Sennát csinál. Ez persze lehet hogy azért van mert anno a Carmageddon pályáinak falása közben hallgattam agyon és téves reflexek rögzültek a dalokhoz... :D
Aztán van még a heroizmus csúcsa a One Shot At Glory - dicsõséges metál alapvetés. Még sorolhatnám, de nem. Hallgassátok inkább.
edit: Ja, és a gitárszólók! Aaaargh!

Ramiz

Kérdés (annak aki ismeri Stainless Steel-t) : amit ti hõsies metálnak hívtok, az olyasmi, mint a Stainless Steel?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Pirula

Quote from: RamizKérdés (annak aki ismeri Stainless Steel-t) : amit ti hõsies metálnak hívtok, az olyasmi, mint a Stainless Steel?
A Stainless Steel is nagyon hõsies/dicsõséges. ;) De - ha beszélhetek a többiek nevében is - még értjük alatta a naaaagy monumentális kórusokkal, meg nagyzenekari hangszereléssel vagy szintiszólamokkal megtámogatott muzsikákat is.
Persze a lényeg nem a hangszerekben van, hanem hogy olyan hangulatba ringasson hogy elhidd magadról: te TÉNYLEG egy HÕS vagy és menj messzi földekre szüzeket lekaszabolni és sárkányokat magadévá tenni. Vagy valami ilyesmi.

Ramiz

Quote from: "Pirula"Persze a lényeg nem a hangszerekben van, hanem hogy olyan hangulatba ringasson hogy elhidd magadról: te TÉNYLEG egy HÕS vagy és menj messzi földekre szüzeket lekaszabolni és sárkányokat magadévá tenni.

:lol:
És hõsies metálban énekelnek magas hangon férfi énekesek (mint a Hammerfall-ban)? Csak szõrös mellû vikingek dörömbölõ sör által öregbített hanggal?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Mattanja

Quote from: Pirulaha beszélhetek a többiek nevében is
Szerintem amíg ilyeneket mondasz, addig nyugodtan! :)
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Dragon

Quote from: RamizCsak szõrös mellû vikingek dörömbölõ sör által öregbített hanggal?
Az az Amon Amarth :D
az aláírásomban a számcímre kattintva letölthetsz egy bemutató videót, hogy milyen (kb. 20MB)
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Ramiz

#296
Köszi, jön lefele! :)
(Marha jó a Vikings-es gif képecske! :cool: Vikings rulez! :hopp: (Mondjuk nekem a dagadt szõke sörös pajzsos fazon volt a kedvencem :cool: )

EDIT: hát... nekem ez egy kicsit túl hörgõs. De jól nyomják a szinkron-headbangert. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Aephidon

Quote from: Pirula[...] menj messzi földekre szüzeket lekaszabolni és sárkányokat magadévá tenni.

Nem fordítva, véletlenül? Szuzeket magadévá tenni és sárkányokat lekaszabolni?  :rolleyes:
Reggel ránéztem a cigisdobozra és megláttam a feliratot: a dohányzás halált okozhat! Halált megvetô bátorsággal gyújtottam rá!

,,Their wives are raped upon their dead children"
Deathspell Omega - Sacrilegious Terror

Mattanja

Quote from: AephidonNem fordítva, véletlenül? Szuzeket magadévá tenni és sárkányokat lekaszabolni?  :rolleyes:
Ezért mondta, hogy:
Quote from: PirulaVagy valami ilyesmi.
:)
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Ramiz

Amúgy én is kiemeltem az említett részt egy lol kíséretében fentebb. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!