Metal, rock és hasonlók...

Started by TurboK, 2004-11-12, 15:13:18

Previous topic - Next topic

Fazék

Quote from: RouninNahh. Mikor említettem, hogy Luca Turillit hallgatok, kaptam pár ígéretes nevet. Mostanra beért a Rhapsody, s meg kell mondjam, pozitív véleménnyel vagyok róla.
Valójában elég sok hasonlóságot mutat LT-vel, de ez nem baj. Épp' eléggé különbözik ;)
De miért? A Luca Turilli miben különbözik stílusban a Rhapsody-tól? El nem tudom képzelni, hogy egyedül mit mûvel... kiül egy akusztikus gitárral és balladákat énekelget? Vagy LT csak annyit jelent, hogy toborzott egy másik bandát is maga mögé, de annak megint mi értelme, miért nem jó neki a Rhapsody, ahogy emlékszem ott is õ írta a számok nagy részét, vagy nem?

Rounin

Quote from: BlimpDe miért? A Luca Turilli miben különbözik stílusban a Rhapsody-tól? El nem tudom képzelni, hogy egyedül mit mûvel... kiül egy akusztikus gitárral és balladákat énekelget? Vagy LT csak annyit jelent, hogy toborzott egy másik bandát is maga mögé, de annak megint mi értelme, miért nem jó neki a Rhapsody, ahogy emlékszem ott is õ írta a számok nagy részét, vagy nem?

Nem vagyok benne ennyire jártas. Egyszerûen más hangulatot ad, valahogy kevésbé tûnik a Rhapsody nyers középkori hangszerelésûnek. És az ének mintha pöttyet mélyebb lenne. Ennyi. Nekem nem olvad össze a kettõ o.O
Lehet, bennem van a hiba :)

Dragon

Nocsak, mit találtam:IN FLAMES Musikvideos (torrent)
A csomag tartalma:
Artifacts Of The Black Rain.mpg
Cloud Connected.mpg
Episode 666.mpg
Jotun.mpg
The Quiet Place.mpg
Trigger.mpg

fogyasszátok egészséggel :D
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Rounin

Uhhh... depi, depi, depi... i luv it :D

Az "énekes" hangja nagyon illik hozzá. A szövegek meg szimplán érfelvágósak^^

Xipe

Quote from: RouninUhhh... depi, depi, depi... i luv it :D

Az "énekes" hangja nagyon illik hozzá. A szövegek meg szimplán érfelvágósak^^


egyetertek.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Pirula

Ma szigorú zenék felfedezõnapot tartottam mert nyakamon a vizsgaidõszak, meg a zh-k, ilyenkor ez jól esik.
Elõételnek volt Deathspell Omega - Inquisitors of Satan. Fincsi volt, jó kis ölõs feketefém a puritánabb fajtából. Károgás, középtempó, itt-ott már a Vermethnél is emlegetett mocskos-rakendrollos hangulat. Viszont a hangzás nagyon penge, tán egy kicsit a Mardukra emlékeztet. Szövegeket nem nézegettem de el tudom képzelni mirõl szólnak.  :__devil: :D
Leves gyanánt volt Hatebreed - Perseverance. Na, ez iskolapéldája a bunkó utcai hc vonalnak, olyan vastag hangzással mint Pavarotti dereka. Az énekes üvölt mint akit vesénrúgtak hegymászóbakancsban. Mondom, olyan hangulata van hogy nekiálltam magam kitetoválni meg szétgraffitizni a szobát. Mostanában amúgy marha népszerûek, tavaly voltak Sportszigeten is, most már értem hogy miért. I will be heard egy akkora nóta hogy a Brandenburgi kaput simán be lehet tolni alá. Szövegek kellõ keménységi faktorral bírnak, hallgatáshoz mégsem javaslok Calgont. Így jó.
Most éppen a Bolt Thrower - Honour, Valour, Pride lemezét fogyasztom fõétel gyanánt és ízlik. Az Inside the Wire c. death sláger hatására kukkantottam bele a szövegekbe, vakartam is le a graffitiket. Helyette már lövészárokásás meg szögesdrót kihúzása van folyamatban. Nagyon oda(kedvelt magyar kötõszó). :jee:
A desszertrõl még nincs sejtésem, bár érkezik egy Suicidal Tendencies koncertalbum a DC boltból, de nem hiszem hogy már sort kerítek ma rá.
Rég hallottam ennyi új és ennyire jó zenét egy nap. Ajánlom nektek is a felfedezésüket.

Mattanja

Quote from: RouninUhhh... depi, depi, depi... i luv it :D

Az "énekes" hangja nagyon illik hozzá. A szövegek meg szimplán érfelvágósak^^
:eeek: Errõl a postról hogyan maradhattam le!? Pont ééén!? :jee: Mondtam, hogy remek zene ez a MDB, nem igaz? Öngyilok a négyzeten!
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Rounin

Quote from: PirulaI will be heard egy akkora nóta hogy a Brandenburgi kaput simán be lehet tolni alá. Szövegek kellõ keménységi faktorral bírnak, hallgatáshoz mégsem javaslok Calgont. Így jó.

Ahm :)

Egészségedre.

Direkt az étlapod miatt belekóstoltam és meg kell mondjam, kedvemre való volt :) Ezek után a Hatebreed kifõzdébõl gyakran fogok rendelni.

Az Inside the wire szövegek nélkül nem fogott meg, nincs is kedvem a többibõl csemegézni, talán máskor.

Mindenesetre kösz a Hatebreedet ;)

Shiroi:
Egyetértek, teljes mértékben! És még az én lelkesedéssel túlfûtött, ám technikai kívánnivalókat hagyó hangommal is lehet együtt énekelni a winamp-al anélkül, hogy magamat irritálnám ;)

Pirula

Quote from: RouninAhm :)

Egészségedre.
:merci:
Quote from: RouninDirekt az étlapod miatt belekóstoltam és meg kell mondjam, kedvemre való volt :) Ezek után a Hatebreed kifõzdébõl gyakran fogok rendelni.
Örvendek hogy kedvet kaptál. :) Most már azóta végighallgattam a Suicidal Tendencies elsõ lemezét is, az is bejövõs nekem, bár elég régies stílusú. Hardkór akar lenni az is, de eléggé bluesos témák buknak ki sokhelyen. Ja, a basszer (Robert Trujillo) azóta már valami Temacllia vagy Emictalla... nem is: Metallica nevû bandában nyomja. :)
Most épp 25ta Life megy, hááát, nagyon gettós ez is. Asszem ideje lesz lefeküdnöm mielõtt lebetonozom az udvarunkat és éjjelente égõ kukák fölött iszom a papírzacskóba rejtett üvegbõl kerítésszaggatót. Nemtom mi van velem, ma minden tetszik...
edit: Mégsem. Nathasa Beddingfielddel még mindig ki lehet kergetni a világból.  :haha:

Rounin

Quote from: XipeAjanlom azoknak akik szeretik a Fantasyket.
nagyon jo egyuttes.
//www.battlelore.net

Hmmm... hát nem is tudom. Elsõre bíztatónak tûnt, a LotR-ból ismerõsen csengõ dalcímek egybõl heveny nyálcsorgatást váltottak ki belõlem, de.. de a Khazad Dum meghallgatása csalódás volt. És utána a többi is (elvégre egy számból nem ítélhetek). Nem rossz a zene, de nem ezekkel a nevekkel. Nem adja meg azt a hangulatot, amit vártam tõle - meghallgatom, de semmi több. Azért köszönöm az ajánlást. :]

Dragon

Én most ismét ilyen power/speed/heavy hangulatban vagyok, és olyanokat hallgatok, hogy:
Gamma Ray
Labyrinth
Edguy
Tûzmadár

juteszembe, Labyrinth nincs valakinek?
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Xipe

de van nekem Labyrinth-em.
Freeman es a No Limits(remasterred).
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Pirula

Ma ebbe futottam bele a neten:
Vale Of Tears - Spiritual Swamp
Azután erõs késztetést éreztem hogy leszedjem ezt is: Vale Of Tears: Desolate
Én tökre nem így emlékeztzem erre a bandára. Egy koncertjüket láttam, akkor még gótos-elszállós metálban nyomultak, most meg tessék, Karcagra is megjött a tél, itt van Göteborg de még hogy!
In Flames, At The Gates, Carcass kedvelõk szerintem kajálni fogják ezt is.

Aephidon

Quote from: PirulaDeathspell Omega - Inquisitors of Satan. [...] Szövegeket nem nézegettem de el tudom képzelni miro½l szólnak.

Mivel eredetiben van meg, elmondhatom, hogy megvan a szövege, csak az teljességgel olvashatatlan. Úgy néz ki az egész, mint valami folyó szöveg, csak épp a szavak és a bet?k brutálisan egymásra vannak húzva, kivéve itt-ott, ahol olvasható egy-két szó vagy mondat.

De ha nagyon kíváncsi vagy, katt ide:
http://www.metal-archives.com/release.php?id=10927
Reggel ránéztem a cigisdobozra és megláttam a feliratot: a dohányzás halált okozhat! Halált megvetô bátorsággal gyújtottam rá!

,,Their wives are raped upon their dead children"
Deathspell Omega - Sacrilegious Terror

Pirula

Quote from: AephidonDe ha nagyon kíváncsi vagy, katt ide:
http://www.metal-archives.com/release.php?id=10927
:merci: Moonblood - Blut und Krieg-et pont ma hallgattam meg, az is jófajta muzsika.

Aephidon

A minap jött meg ez a kazi, amely egy miskolci srác m?ve. Elsô hallgatásra megfogott ez a hihetetlenül lassú (kb. 60-120 BPM), monoton, de hosszú és szívszaggató gitártémákból álló black metál zene. A hangzás nagyon jó, bár aki kristálytiszta, agyonpolírozott minôségre vágyik, az csalódni fog. ,,Természetesen'' gépdob megy a háttérben, de mivel nagyon lassú témákat játszik, ez egyáltalán nem zavaró. A cinek alig hallatszanak, az ének pedig szimpla sikolyoknak t?nnek, mert nem lehet kivenni, mit is károg az vokalista. Két ambient szám is van az ötven perces albumon, ezek szerintem nem kellettek oda, mert bár a hangulathoz jól illenek, én eléggé unalmasnak találtam ôket. Apropó, hangulat! Hallgatás közben olyan érzésem volt, mintha elfeledve ücsörögnék a nagybet?s Semmi közepén és egyre jobban hatalmamba kerít a kétségbeesés...

Mindenkinek ajánlom, aki szeretni a kiváló black metált, bár akik mindenevôk, azoknak az énekhang(?) nem fog tetszeni. Egyébként meglehetôsen nehéz hozzáférni, ha valakinek kell, elküldöm olyan formátumban, amilyenben akarja. Én innen rendeltem meg:
Northern Heritage
Reggel ránéztem a cigisdobozra és megláttam a feliratot: a dohányzás halált okozhat! Halált megvetô bátorsággal gyújtottam rá!

,,Their wives are raped upon their dead children"
Deathspell Omega - Sacrilegious Terror

TurboK

A Magenta zenéjét hallgatja valaki? Most találtam egy 2001-es dupla lemezes albumot Revolutions címmel, és valami hihetetlen gyönyörû.
kb mint a Dream Theater és a Nightwish keverése, extra light stílusban. Szinte a nyálam folyik tõle.

Ja, és Blues Brothers album, vagy ahhoz hasonló zene van valakinek?

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Pirula

Quote from: TurboKJa, és Blues Brothers album, vagy ahhoz hasonló zene van valakinek?
Nekem sajna nincs, de kéne ha már.

Pirula

Ez a zene nagyon el fog ütni ettõl a témától, de nem találtam neki jobb helyet.
D'n'B, goa, trance cucc a zene, a szöveg: Ady versek Latinovits elõadásában, hol tisztán, hol effektezve.
Katarktikus.
Xenophobe Of Neurotoxin

Mattanja

#349
Quote from: Pirulanem találtam neki jobb helyet
Pedig ez még a hasonlókba sem illik bele, nemhogy a metal-ba vagy a rock-ba... :ejj:

Edit1:
Letöltés...
Edit2:
Hallgatás...
Edit3:
Értékelés...

Ne essetek abba a hibába, amibe én is estem: hallgassátok meg egyszer, hátha...
A nyolc letölthetõ track (a többinél: " a keresett oldal nem található" - legalábbis nálam) összesen 41 perc, és nemhogy nem bántam meg, de túl kevés! Bár valakitõl még fogok kapni, amiért ilyen ... khmmm ... zenét dicsérek, de akkor is tetszik! Egyelõre nem tudom, hogy szülessen-e új thread a gépzenéknek, vagy jöhet mind ide, de pillanatnyilag itt is elfér. Fõleg, ha ilyen "vidám" hangulatú... ;) :jee:
És ha már úgyis itt vagyok, akkor megemlíteném: Björk, Massive Attack, és Depeche Mode. Szerintem bõven belefér a "hasonlók" kategóriába mindhárom. Egyik sem metal, mégis sok metal-os hallgatja õket valami miatt. Nem tudom mitõl lehet ez, de ebbõl a szempontból én is a "sok" közé sorolom magam.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Reaper


Karma XXL

#351
Quote from: ReaperKataklysm vki ? :)

Egy számom van tõlük (Stormland) az egyik Death Metal válogatásomon, de az a szám tetszett.  :__devil:

Quote from: PirulaXenophobe Of Neurotoxin

Belehallgattam, és nosztalgiaérzésem támadt tõle :) Ugyanis a metál elõtt sok drum'n'basst, trance-t meg house-t hallgattam...

Megvallom bûneim, még mindig szeretem a SID zenéket (van egy jó kis rádió az amaroKban) és a metál-határvidékeket (pl. Nu Metal), és hangulattól függõen van, amikor nagyon sok gothic metált hallgatok...

Quote from: ShiroiÉs ha már úgyis itt vagyok, akkor megemlíteném: Björk, Massive Attack, és Depeche Mode. Szerintem bõven belefér a "hasonlók" kategóriába mindhárom. Egyik sem metal, mégis sok metal-os hallgatja õket valami miatt. Nem tudom mitõl lehet ez, de ebbõl a szempontból én is a "sok" közé sorolom magam.

Én nem tartozok a "sok"-ba... Björköt nem szeretem, a Massive Attack nem rémlik, a Depeche Mode az más kérdés, ha megy a rádióban/akárhol meghallgatom, de gyûjtés-szinten nem tartok belõle (még változhat). Exo-tól kaptam 1 Linkin Park remixet, talán az az 1 DM van a gépemen.

Pirula

Quote from: ReaperKataklysm vki ? :)
Jah, van egy EP-m tõlük - Mystical Gate of Reincarnation vagy mi - de arról csak 1 nóta jön be, a Shrine Of Life. Meg egy klipes nótájukat láttam valamikor rég, az tetszett. Mondjuk gyorsak mint egy bekokszolt centrifuga.

Reaper

Quote from: PirulaJah, van egy EP-m tõlük - Mystical Gate of Reincarnation vagy mi - de arról csak 1 nóta jön be, a Shrine Of Life. Meg egy klipes nótájukat láttam valamikor rég, az tetszett. Mondjuk gyorsak mint egy bekokszolt centrifuga.


Pedig azon van 1 pár sirály szám.

Mattanja

Quote from: ReaperKataklysm vki ? :)
Shadows and Dust + Sorcery & the mystical gate of reincarnation van meg. Még csak a Shadows... -t hallgattam, egész jó, de death-nek nálam nem elég kemény.
És jó az aláírásod, a Hullajót én is szeretem. :jee:
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Reaper

LOL, nem elég kemény deathek között ? :)
Sztem iszonyú durva hangzásuk van, én szeretem nagyon.

Mattanja

Quote from: ReaperLOL, nem elég kemény deathek között ? :)
Sztem iszonyú durva hangzásuk van, én szeretem nagyon.
Bocs, én Nile-hoz és Cannibal Corpse-hoz hasonlítok minden death metalt. E kettõhöz képest nem durva a "Shadows and dust", a többi albumot nem ismerem tõlük.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Alucat

Brujeriát minek neveznétek? Mert nem olyan igazán Death Metál meg nem is PowerMetál. Öm... Graveworm? ismeri valaki?

Jaj ismerõsömnek töltöttem fel Iced Earth-öt. Amég fennvan és kell valakinek:
Iced Earth: Something wicked this way comes album
http://animexforum.uw.hu/ie.rar

Ez meg a Hatóságilag Tilos "új" Filmek album:
http://animexforum.uw.hu/filmek.rar

Ez meg egy rohadtjó Ákos - valami véget ér feldolgozás:
http://animexforum.uw.hu/zorall.rar

Csakhamár feltöltöttem akkor ne csak egy ember kapja már meg.
(Hétfõn törlöm a feldolgozáson kívül mindet mer kell a tárhely)
Would you be so kind showing me your busom or please take your leave this instant. Thank you!

Mattanja

Quote from: AlucatGraveworm? ismeri valaki?
Piiiszkosul jó black metal! :jee: :whoah: Már írtam is róla itt korábban. Még csak a 8. oldalnál tart a thread, szerintem érdemes lenne végigolvasni... ;)
És kösz a letölthetõ cuccokat - a többiek nevében is! :tezsvir:
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Alucat

Ja nincsmit. Amúgy kicsit usta vagyok 23:10kor végigolvasni 8oldalt. Pont azért járok ritkán a fórumra is mert nem bírok annit elolvasni amennyi post 1 nap alatt összegyûlik. Amúgy hogy ontopic legye.

A Nile télleg rohadt jó meg most a Vader-t hallgatom \m/_ >_< _\m/
De nem csak ilyeneket hallgatok. Még sok Rockot meg Punkot hallgatok (88as csoport, Sum41, Alvin)

Amúgy azt vettem észre hogy animések 90% a (legalábbis a férfi részleg) inkább rocktok meg metált hallgat. Tök jó! :whoah:  :whoah:
Would you be so kind showing me your busom or please take your leave this instant. Thank you!