Metal, rock és hasonlók...

Started by TurboK, 2004-11-12, 15:13:18

Previous topic - Next topic

Aephidon

Quote from: Pirula:merci: a beszámolót, megnyugodtam. Jó helye lesz a pénzemnek majd Bolt Throweren. :)
Vortexet is láttad? Õk milyenek voltak?

Nem tudom, mert elég késôn érkeztem -- s mellesleg akkor mondta egyik haverom, hogy akárcsak a Gorgorothnál, most is késik az egész rendezvény --, ráadásul egybôl a sörözni kezdtünk, egészen a Mayhemig.

Viszont a Sear Bliss-t valamennyire elcsíptem, nyomták a szokásos showt, de a trombita olyan borzalmasan szólt, hogy teljesen lerontotta az élményt.

Szerencsére én a Bolt Throwert a köv. fizuból fogom finanszírozni (merthogy én is megyek). ^_^
Reggel ránéztem a cigisdobozra és megláttam a feliratot: a dohányzás halált okozhat! Halált megvetô bátorsággal gyújtottam rá!

,,Their wives are raped upon their dead children"
Deathspell Omega - Sacrilegious Terror

Pirula

Quote from: AephidonSzerencsére én a Bolt Throwert a köv. fizuból fogom finanszírozni (merthogy én is megyek). ^_^
Tsodás! A végén még többen leszünk ott a fórumról mint egy meeten. :)

Mattanja

Quote from: AephidonSzerencsére én a Bolt Throwert a köv. fizuból fogom finanszírozni (merthogy én is megyek). ^_^
Elvileg én is. Meghallgatom élõben ezt a háborús death-et.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Xipe

biztos nem Dooth Metal?
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Pirula

Akiket érint:
Kibõvült a Bolt Thrower koncert fellépõlistája. Rajtuk kívül lesz még: Malevolent Creation, Necrophagist, Nightrage, Turulvér meg Nadir.

Ramiz

Quote from: blarkeén se vettem kezdetben dolgokat. csak aztán kaptam egy bodomos pulcsit, aztán még kettõt, és utána ehhez még ugye póló, meg a sportcipõ is igénytelen, cserélni kell... mondjuk én full feketében jobban érzem magam, mint együtteses cuccban, csak finoman fogalmazva kinõttem a fekete holmikat :D :D
Amibõl kapni mintásat, abból teljesen feketét is. És míg elõbbit még a rokkerek közül is kinövik (nem méretileg! :D) a jobbérzésûek (nem Pirula :D) max 18 évesen, addig teljesen fekete cuccokat 0-1000 éves korig bárki hordhat. Kérdezd csak meg Xipét, ha nem hiszed el. :)

Quote from: PirulaHa valakinek meglenne ez az album az jelezze nekem mielõbb, mert szeretném letarhálni.

De ez is roppantmód érdekelne. Elsõ keresztény black metal. Az Invert the Inverted Cross számcímen mondjuk dobtam egy hátast. :D
:lol: :cool: És milyen a keresztény black metal szövege? :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Pirula

Quote from: Ramiz:lol: :cool: És milyen a keresztény black metal szövege? :D
Fikázzák benne a sátánt. Keményen.

Xipe

Quote from: RamizAmibõl kapni mintásat, abból teljesen feketét is. És míg elõbbit még a rokkerek közül is kinövik (nem méretileg! :D) a jobbérzésûek (nem Pirula :D) max 18 évesen, addig teljesen fekete cuccokat 0-1000 éves korig bárki hordhat. Kérdezd csak meg Xipét, ha nem hiszed el. :)


kosz Ramiz.
*ujabb nev a listara.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

crus

A legutóbbi Mayhem koncerten volt valaki?
In the name of God,
impure souls of living dead shall be banished
in eternal damnation. Amen

Xipe

Quote from: crusA legutóbbi Mayhem koncerten volt valaki?

Talan Aephidon volt.
elozo oldalon szot ejtettunk rola ha jol emlekszem.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Ramiz

Quote from: Xipekosz Ramiz.
*ujabb nev a listara.
Mi fekete ruhások (de mégsem Tankcsapda koncertre igyekvõk) tartsunk össze. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Pirula

Quote from: RamizMi fekete ruhások (de mégsem Tankcsapda koncertre igyekvõk) tartsunk össze. :D
M.I.B.? :eek:

Xipe

Quote from: RamizMi fekete ruhások (de mégsem Tankcsapda koncertre igyekvõk) tartsunk össze. :D


mondjuk az tenyleg poen volt.
foleg miutan lementunk a metrohoz es lattok a tenylegesen Tankcsapda koncertre sietoket.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Ramiz

Quote from: PirulaM.I.B.? :eek:
:ejnye: N.I.L.! (Ha már Sabbath-ot hallgatsz. :) )
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Pirula

Postás bácsi meghozta nekem a Bolt Thrower koncertjegyet.
Egyeztethetnénk akkor hogy kik jönnek még, esetleg meg lehetne beszélni hogy hol találkozzunk vagy ilyesmik. Én úgy tervezem hogy ha már vasárnap van akkor elõtte beugrok meetre aztán majd onnan lesz a hogyantovább.

Xipe

en helyszinen veszem meg becses belepomet.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Aephidon

Quote from: Xipeen helyszinen veszem meg becses belepomet.

Dettó.

(Jövök, mert kihagyhatatlan!)
Reggel ránéztem a cigisdobozra és megláttam a feliratot: a dohányzás halált okozhat! Halált megvetô bátorsággal gyújtottam rá!

,,Their wives are raped upon their dead children"
Deathspell Omega - Sacrilegious Terror

Pirula

Aki bújt, aki nem, én azért végül csak elkeveredtem Bolt Throwerre. :)
:merci:Shiroinak és Lyhtisnek az idegenvezetésért, különben még most is Budán kacskaringóznék valahol.
Elõzenekarok számomra nem okoztak olyan hejdenagy izgalmat, a Malevolent Creationt láttam elsõnek (ha minden igaz). Olyan kanyibálkorpszos zenét nyomtak, nem volt rossz, bár ebben a stílusban véleményem szerint nem lehet olyan nagy megfejtéseket hozni már.
Ezután volt a Nightrage. Itt sokkal rosszabbra számítottam õszintén szólva, mert anno csak onnan lehetett hallani róluk hogy az ex-ATG-s Thomas Lindbergh a fõhörgõ a bandában. Korrekt, lendületes göteborgi deathet nyomtak, a kiköpött Jamey Jasta (Hatebreed) kinézetû énekes is üvöltözöt mint az állat, voltak dallamos szólók, salala. Tuti hogy ez a stílusvonal azt a szerepet tölti be most mint a Maiden/Helloween-féle heavy a '80as-'90es években.
Utánuk a Necrophagist cuccolt fel és mocsok jó bulit nyomtak. Hangulatos, húzós hullahörgõs zenét játszanak, az énekesnek néha olyan feje volt hogy komolyan elhittem hogy hullákat eszik reggelire. [SIZE="1"]Mondjuk itt jegyezném meg hogy az osztrigán és egyes ízeltlábúakon kívül az emberek többsége holtan fogyasztja a hús- és növényételeket is, szóval nem olyan nagy cucc ez mint ahogy elsõre tûnik...[/SIZE]
Aztán jöttek a Bolt Throwerék. Volt: Nagyzenekari intro, fanfárok füst, bevonulás. Heringérzés, libabõrös kezdés az At First Lighttal. Aztán Entrenched, Killchain, The 4th Crusade, When Cannons Fade, Contatct (Wait Out). Hirtelen ennyi jut eszembe, nem is ebben a sorrendben voltak. A hangzás viszont hazavágta a buli felét. Én nem értem hogy egy ennyire minimál hangszerelésû, abszolúte nem agyoneffektezett gitárokat miért nem lehet élvezhetõen kihangosítani? Nem volt rossz koncert, mert a bandán látszott a lelkesedés, ment a szinkronheadbang de legközelebb biztos hogy szabadtéren, normális színpadon fogom õket megnézni. A baj ezzel csak az hogy ezért valószínû külföldre kell menni. :(

Aephidon

Húú, a Bolt Thrower hangzását ne is mondd! Direkt elôre mentünk a cimborákkal, s amikor elôször felcsendültek a gitárok, hirtelen nem is hittem a füleimnek. "Mi ez a kása?!" -- úgyhogy hátra mentünk, hátha ott jobb valamivel... Hát nem volt sokkal jobb. Aztán megláttam a keverôpultos srácot, és egy hajszál választott el attól, hogy beszóljak neki.

Jó sokan voltak a koncerten, mi? Állítólag a CD pincében, meg a Hammernél már egy hete elfogytak az elôvételi jegyek...
Reggel ránéztem a cigisdobozra és megláttam a feliratot: a dohányzás halált okozhat! Halált megvetô bátorsággal gyújtottam rá!

,,Their wives are raped upon their dead children"
Deathspell Omega - Sacrilegious Terror

Pirula

Túl sokan voltunk már, nem ekkora helyen kellett volna megrendezni. Mondjuk pont hallottam a Gorezoneban hogy sajnos nem lehetett válogatni a helyeket és áttenni mondjuk a Kultiplexbe vagy valami normálisabb helyre. Szóval a kérdés az volt hogy lesz-e vagy sem, nem pedig hogy hol. Így viszont csak annyi marad meg hogy hogy oké-oké már láttam õket, nem pedig azt hogy egy minden szempontból istenkirály koncert volt.

Ramiz

#620
Tallózgattam itt a régi postokat, találtam egy Wall of Sleep mp3-at, valami Sabbath-szerû, biztos jó... Hát ez marhára tetszik!!! Na megyek keresek a neten... (vagy megint kunyizok Pirulától :) ).

Másik kérdés: Watch My Dying Klausztrofóniához nem tudtok neten dalszöveget?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Pirula

WMD dalszöveg
Wall Of Sleep valóban magyar, az ex-Moodos Füleki Sándor és Holdampf Gábor zenekara. Nekem csak a Slow but not Dead van meg tõlük, az valami gyilok. Ami még hasonló és mostanában hallgatom az a Corrosion of Conformitytõl a Deliverance album. Dobok fel klippet aztán szólj hogy mi kõ.

Ramiz

Quote from: PirulaWMD dalszöveg
Wall Of Sleep valóban magyar, az ex-Moodos Füleki Sándor és Holdampf Gábor zenekara. Nekem csak a Slow but not Dead van meg tõlük, az valami gyilok. Ami még hasonló és mostanában hallgatom az a Corrosion of Conformitytõl a Deliverance album. Dobok fel klippet aztán szólj hogy mi kõ.
Oké, köszi szépen. :) Most lejött a Wall Of Sleep - Sun Faced Apostles album, ha lejár a WMD, akkor meghallgatom és jelentek. :D CoC - Deliverance kóstolót mutatsz? :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Pirula

#623
Klippet mutattam. ;)

Ramiz

Wall of Sleep. Nagyon jó metál zene. Black Sabbath-ra emlékeztet tényleg, ahogy Pirula mondta, annál kicsit egyenletesebb, pl nincsenek nagyon dobszólók. Legjobb, hogy nem társul a zenéhez a showman-né vált Ozzy gusztustalanná vált személye. :) (Most komonyan... egy vén rokker, aki le akar szokni a dohányzásról és sportolni kezd?)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Xipe

Blood Rainbow koncert jovo het szombaton.
Kek Yuk, beugro 500Ft.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Pirula

NILE
HATE ETERNAL
BELPHEGOR
PSYCROPTIC
+ további vendégzenekarok

2006. április 25. kedd
Budapest, A38

Ejha.

Mattanja

Quote from: PirulaNILE
HATE ETERNAL
BELPHEGOR
PSYCROPTIC
+ további vendégzenekarok

2006. április 25. kedd
Budapest, A38

Ejha.
Hümmm-hümmm-hrrr, talán megyek, ha nem viszik el a jegyeket.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Mattanja

Sötét, elveszett, reménytelen hangulatú doom metal a messzi északról (Svédország). Eddig 3 albumot hallottam tõlük (Discouraged ones, Tonight's decision, Viva emptiness), de mindegyiken hozták azt a hangulatot, amit az ember csak esõ után megázva, egy romos fürdõszobában a földön fekve érezhet át.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Xipe

Quote from: ShiroiSötét, elveszett, reménytelen hangulatú doom metal a messzi északról (Svédország). Eddig 3 albumot hallottam tõlük (Discouraged ones, Tonight's decision, Viva emptiness), de mindegyiken hozták azt a hangulatot, amit az ember csak esõ után megázva, egy romos fürdõszobában a földön fekve érezhet át.


egy megvadult horcsoggel az alsonadragjaban.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_