Metal, rock és hasonlók...

Started by TurboK, 2004-11-12, 15:13:18

Previous topic - Next topic

Fazék

Quote from: ShiroiNekem "csak" ez a négy album van meg tõlük:
Theatre Of Tragedy
Velvet Darkness They Fear
A Rose For The Dead
Aegis :jee:
...
szóval nem ütök, inkább majd elkérem. :)
pedig miután elkérted és meghallgattad, vélhetõen ütnél :D amit én hallottam a korábbi albumaikból, hát vmi elég durva változáson mentek át, vmiféle synth-pop-metal-szerûségbe, amitõl sztem az együttes rajongóinak égnek állt mind a 2 méter haja  :haha:
de hadd álljon itt az allmusic értékelése:
QuoteAt this point in their career, Theatre of Tragedy has all but eschewed their Scandinavian metal roots in a direction that is a lot closer to Siouxsie & the Banshees jamming with Ace of Base. No, that's not a joke. Even more surprising, Theatre of Tragedy pulls off the synth pop quite admirably. Much of the disc has a somewhat retro quality to it, paying homage to the '80s -- "Play" sounds like the Pet Shop Boys would have sounded had they been clad in black lipstick and leather when recording "West End Girls" and "Superdrive" could have been the B-side to "Like a Virgin"; however, it also has a space-age modern feel as well, further adding to the schizophrenic nature of Assembly. Death metal growls are completely missing, and frankly, not missed. Like Mortiis did with the preceding year's Smell of Rain, Theatre of Tragedy made a very credible album that is quite out of character, and they both succeed because of (not in spite of) that very reason. The black metal kids will hate it (even the guitars seem to vanish two songs in), but sometimes the view from a dancefloor is a lot nicer than that from a mosh pit.
szóval nekem átkozottul bejön a hangzása, de javaslom a komoly metal-fanok kerüljék el :)

Mattanja

#181
Quote from: Blimppedig miután elkérted és meghallgattad, vélhetõen ütnél :D amit én hallottam a korábbi albumaikból, hát vmi elég durva változáson mentek át, vmiféle synth-pop-metal-szerûségbe, amitõl sztem az együttes rajongóinak égnek állt mind a 2 méter haja
Foul demons! :morci:
De most már csak azért is meghallgatom majd.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Xipe

Blimp, az Aegis album se volt mar total durva megollek metal.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Mattanja

Quote from: XipeBlimp, az Aegis album se volt mar total durva megollek metal.
De azért mégsem olyan, mint amit abban az idézetben olvashatunk. Az kicsit ijesztõ...
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Xipe

Quote from: ShiroiDe azért mégsem olyan, mint amit abban az idézetben olvashatunk. Az kicsit ijesztõ...


igaz, de azert meg kell hallgatnunk.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Pirula

Ha TOT akkor nekem a Velvet Darkness They Fear. :whoah:
Taaanz der Schatten és társai nagyon ütnek.
Azt meg nem tudom hogy mikor voltak ezek megöllekmetal, azért mert egy kis hörrhörr van benne? Nem az a lényeg, hanem a setét, bársonyos éjként körülölelõ atmoszféra! :)
Az énekescsajnak (Liv Kristine) egyébként most van egy metál projektje, valami Leaves Eyes a nevük, klippet láttam a Megawattban egyszer, nekem bejött. Olyan régi TOT ízû dolog.
Lake Of Tearset hallgassatok még sokat, mert az örökzöld!

Dragon

Quote from: PirulaLake Of Tearset hallgassatok még sokat, mert az örökzöld!
Ezt én is tudom ajánlani.
Kinek van meg a legújabb album?
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Mattanja

#187
Quote from: bpka000Kinek van meg a legújabb album?
Pl. nekem. Kár, hogy egyáltalán nem tetszik, amit csinálnak. Sem a zene, az ének pedig fõleg, szóval:
Quote from: Blimpüssetek
:)
Emperor van valakinek?

Edit:
A lényeg meg majdnem lemaradt... Nincs meg valamelyikõtöknek az új Cannibal Corpse? Egyre jobban idegesít, hogy néhány számnál hiányzik pár tizedmásodperc a dalból. Olyan, mintha ugrana a cd, és így nem az igazi...
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Xipe

Quote from: ShiroiPl. nekem. Kár, hogy egyáltalán nem tetszik, amit csinálnak. Sem a zene, az ének pedig fõleg, szóval:
:)
Emperor van valakinek?

Edit:
A lényeg meg majdnem lemaradt... Nincs meg valamelyikõtöknek az új Cannibal Corpse? Egyre jobban idegesít, hogy néhány számnál hiányzik pár tizedmásodperc a dalból. Olyan, mintha ugrana a cd, és így nem az igazi...


Melyik a legujabb CC?
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Mattanja

Quote from: XipeMelyik a legujabb CC?
Last edited by Shiroi : Today at 21:56. Reason: CC - The Wretched Spawn :rolleyes:
:)
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Pirula

Quote from: bpka000Ezt én is tudom ajánlani.
Kinek van meg a legújabb album?
Nekem. Ha érdekel küldj PM-et és megoldjuk hogy eljusson hozzád. :)

Aephidon

Quote from: ShiroiEmperor van valakinek?

Nekem van, MP3-ban is. Majdnem az összes album.
Reggel ránéztem a cigisdobozra és megláttam a feliratot: a dohányzás halált okozhat! Halált megvetô bátorsággal gyújtottam rá!

,,Their wives are raped upon their dead children"
Deathspell Omega - Sacrilegious Terror

Mattanja

Ha valaki kíváncsi egy piszok jó dobos technikájára, akkor pm-ben küldjön tárhelycímet, és odadom neki Pete Sandoval (Morbid Angel) Drum Check-jét a Heretic c. albumról. Csak úgy érdekességképp...
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Kekonu

Hello all! Halott már itt vki dry cell-t? Amúgy összefoglalnám kedvenceimet [nemsok] Slipknot , Reveille , Rammstein , Korn , Static-x , Nickelback , Linkin Park , Saliva , Godsmack , System of a Down , és 2 new a Dry Cell (még tesztelgetem de nem rossz) és Eisbrecher (ezt is tesztelem). Amúgy elõre szólok hogy tûröm a fikázást .. (ha nem fajul sértegetéssé) ja és egy kérdés.. van-e vmi igazán nagy külömbség a rock és a metal között.. ? Csak azé me én nem bírnám eldönteni h mi ez.. mi az... szal gúúddéj alll! :)
"Õ nem ismer félelmet... bár még sok szó van amit    
nem ismer... "

Xipe

Quote from: KekonuHello all! Halott már itt vki dry cell-t? Amúgy összefoglalnám kedvenceimet [nemsok] Slipknot , Reveille , Rammstein , Korn , Static-x , Nickelback , Linkin Park , Saliva , Godsmack , System of a Down , és 2 new a Dry Cell (még tesztelgetem de nem rossz) és Eisbrecher (ezt is tesztelem). Amúgy elõre szólok hogy tûröm a fikázást .. (ha nem fajul sértegetéssé) ja és egy kérdés.. van-e vmi igazán nagy külömbség a rock és a metal között.. ? Csak azé me én nem bírnám eldönteni h mi ez.. mi az... szal gúúddéj alll! :)


New is vagy, nu metalos is vagy.
nem baj, en is hallgattam regen.
rakj be egymas melle egy rock es egy metal szamot, rogton eszlelheto a kulonbseg.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Kvikveg

Meghasonlottam onmagammal. En, aki Vangelist, U2-t es hasonlokat hallgatok. Tetszenek a kovetkezok:
Rammstein: Engel, Feuer Frei /bar a szoveget nem biztos, hogy akarom erteni eee/
Saliva - Click Click Boom
Seether - Fine Again
Farmer Boys - End of All Days na ez mar szelidebb.
Mellesleg Smashing Pumpkins - Eye is, de ez sem annyira brutal.

Hm tudna vki egy tipikus rock es egy tipikus metal szamot ajanlani? Csak hogy lassam a kulonbseget. A fent felsoroltak milyen kategoriasak ugy egyebkent?
Kosz.
Megyek visszaolvasgatok a topicban, hatha latok hasonlokat. :__devil:

Hum. Mellesleg ismeritek ezt? :D

Jaj de jo a heavy metal,
csak uvoltunk mint a sakal.

Na futok el, de gyorsan.:D:D
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Rounin

Luca Turilli-t hallgatok mostanság sokat. De hogy pontosan milyen alstílus, azt meg nem mondom. Nekem bejön az ilyen középkorias-fentezis-metálizé ^^

Manitu

Quote from: RouninLuca Turilli-t hallgatok mostanság sokat. De hogy pontosan milyen alstílus, azt meg nem mondom. Nekem bejön az ilyen középkorias-fentezis-metálizé ^^
Tényleg jó! Demonheart meg hasonlók :D Szeretem nagyon!
Egyik haverom nevezte annó még "Dicsõséges zenének", azóta én ezt használom stílusmegjelölésre :D


Dragon

Quote from: RouninLuca Turilli-t hallgatok mostanság sokat. De hogy pontosan milyen alstílus, azt meg nem mondom. Nekem bejön az ilyen középkorias-fentezis-metálizé ^^
Akkor gondolom a Rhapsody-t ismered. Mellé még esetleg a Gamma Ray-t vagy a Blind Guardian-t tudnám ajánlani.
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Mattanja

Quote from: Kekonuvan-e vmi igazán nagy külömbség a rock és a metal között.. ?
Mondjuk Deep Purple vs Metallica, csak hogy ismertebbeket említsek. Így már tisztul, hogy mi micsoda?
Quote from: RouninLuca Turilli-t hallgatok mostanság sokat. De hogy pontosan milyen alstílus, azt meg nem mondom.
Symphonic power metal.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Pirula

Quote from: Kekonuja és egy kérdés.. van-e vmi igazán nagy külömbség a rock és a metal között.. ?
Csak hogy én is megmondjam az okosat:
A különbség az hogya rokkerek sört isznak, a metálosok vért. :D
Minden más csak mellébeszélés. :D

Kekonu

Ahaaa.....   báár a külömbség még mindig nem világos.. én speciel inkább azt vettem észre h a metalosoknak a gitárhangja mintha.. "szkreccseltebb" vagy vmilyen eszközzel zúzósabb lenne.. míg a rock többségénél hasonló..
báár kétséges még ez is..
"Õ nem ismer félelmet... bár még sok szó van amit    
nem ismer... "

Mattanja

Quote from: KekonuAhaaa.....   báár a külömbség még mindig nem világos..
És úgy már világosabb, hogy mondjuk Nagy Feró <-> Cannibal Corpse?
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Kekonu

Amúgy csak.. szeretnék szólni h ha vki nekem vmi zenét ajánl akkor számot mondjon maj hozzá.. mert biztos h a legszarabb számot szedem le azt biztos megutálom   :confused:
"Õ nem ismer félelmet... bár még sok szó van amit    
nem ismer... "

Xipe

Quote from: ShiroiÉs úgy már világosabb, hogy mondjuk Nagy Feró <-> Cannibal Corpse?


vagy
 Elvis <-> In Flames

Shiroi, osszedobjam neked a zenelistat lassan?
mert toled kene az uj Cradle.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Mattanja

Quote from: KekonuAmúgy csak.. szeretnék szólni h ha vki nekem vmi zenét ajánl akkor számot mondjon maj hozzá.. mert biztos h a legszarabb számot szedem le azt biztos megutálom   :confused:
Jó ötlet, támogatom.
Quote from: Xipevagy
 Elvis <-> In Flames
Hja. :)
Quote from: XipeShiroi, osszedobjam neked a zenelistat lassan?
mert toled kene az uj Cradle.
Erre van a pm.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Kekonu

Amúgy mondjatok már vmi jó.. "death - black" metal bandát mert én annyira nem végom (persze számmal mert amúgy nehéz lessz )  de vmi olyat ahol van a csávónak hangja.. vagy ha nincs akkor ne lehessen hallani .. és ha lehet (báár sztem nem..) ne hörögje (röfögje) végig a számokat ... megköszönném.. :rolleyes:
"Õ nem ismer félelmet... bár még sok szó van amit    
nem ismer... "

Xipe

Quote from: KekonuAmúgy mondjatok már vmi jó.. "death - black" metal bandát mert én annyira nem végom (persze számmal mert amúgy nehéz lessz )  de vmi olyat ahol van a csávónak hangja.. vagy ha nincs akkor ne lehessen hallani .. és ha lehet (báár sztem nem..) ne hörögje (röfögje) végig a számokat ... megköszönném.. :rolleyes:

Slayer - Exile
Cradle of Filth - From the Cradle to Enslave
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Mattanja

Quote from: KekonuAmúgy mondjatok már vmi jó.. "death - black" metal bandát
Könnyedebb death: In Flames - Clayman. Ezen belül pl. Pinball map; ...as the future repeats today.
Black: Cradle of Filth - Midian (Cthulhu Dawn; Her ghost in the fog)
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Dragon

Bathory - Blood Fire Death - The Golden Walls of Heaven, Blood Fire Death
Burzum - Burzum - War
Burzum - Filosofem - Jesus' Tod
Dimmu Borgir - Enthrone Darkness Triumphant - Raabjorn Speiler Draugheimens Skodde
Dragonlord - Rapture - Vals de la Muerte, Unholyvoid
In Flames - Reroute to Remain - Drifter
In Flames - Whoreacle - Morphing into Primal
In Flames - The Jester Race - Wayfaerer
Cradle of Filth - The Principle of Evil Made Flesh - Summer Dying Fast
Cradle of Filth - Bitter Suites to Succubi - No Time to Cry
Cradle of Filth - Cruelty and The Beast - Cruelty Brought Thee Orchids, Bathory Aria
Cradle of Filth - bármi ;)  (Cradle-bõl nem tudsz rossz számot leszedni...)
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]