Metal, rock és hasonlók...

Started by TurboK, 2004-11-12, 15:13:18

Previous topic - Next topic

RedPriest

Hello Everybody! Tud valaki japán rockegyütteseket, punkegyütteseket felsorolni, ajánlani? Számjaikra is igényem van, tehát linket is adjatok hozzájuk, vagy ahol beszerezhetem õket, pls! Inkább ingyé, de ha nincs más, akkor pénzé.  :D Ha meg végképp kifull minden, akkor elég lesz csak az együttesek honlapcíme. Elõre is thnx mindent!!  :merci:

Hail to Rock!  :whoah:
"I thought what I'd do was, I'd pretend I was one of those deaf-mutes."
「耳と目を閉じ、口をつぐんだ
 人間になろうと考えたんだ。」

Pirula

Quote from: KekonuAmúgy mondjatok már vmi jó.. "death - black" metal bandát mert én annyira nem végom (persze számmal mert amúgy nehéz lessz)  de vmi olyat ahol van a csávónak hangja.. vagy ha nincs akkor ne lehessen hallani .. és ha lehet (báár sztem nem..) ne hörögje (röfögje) végig a számokat ... megköszönném.. :rolleyes:
A death/black zenéket többek között a hörgés és a károgás meg sikoltozás teszik azzá amik.
A gitárhangzásról igaz amit írtál, a metal bandák jobban be vannak torzítva, ezt azonban nem "szkreccseléssel" érik el, hanem hogy az erõsítõn, vagy az effekten jól megtekerik a gain feiratú potmétert és akkor zúúúúz mint az állat. :)
Én is ajánlok pár cuccot, de nem valószínû hogy tetszeni fognak, mert az énekesek hangja az elvetemült kategóriába tartozik.
Mayhem - Ancient Skin
Vader - Privilege Of The Gods
Nattefrost - Sluts Of Hell
Marduk - Schorched Earth
Kataklysm - Shrine Of Life
Cannibal Corpse - Skull Full Of Maggots
Immortal - Beyond The North Waves
Dark Funeral - Open The Gates
Death - Crystal Mountain
Immolation - Higher Coward

Pirula

Quote from: RedPriestHello Everybody! Tud valaki japán rockegyütteseket, punkegyütteseket felsorolni, ajánlani? Számjaikra is igényem van, tehát linket is adjatok hozzájuk, vagy ahol beszerezhetem õket, pls! Inkább ingyé, de ha nincs más, akkor pénzé.  :D Ha meg végképp kifull minden, akkor elég lesz csak az együttesek honlapcíme. Elõre is thnx mindent!!  :merci:

Hail to Rock!  :whoah:
Ímé:
Electric Eel Shock
'70-es évek stílusú rock, Hendrix után szabadon. A Szigeten voltak tavaly nagyszínpadosak. Nekem annyira nem jött be mert hullafáradt voltam akkor az ilyen zenéhez, de tény hogy energikusak meg lelkesek voltak.

Aephidon

#213
Quote from: KekonuAmúgy mondjatok már vmi jó.. "death - black" metal bandát mert én annyira nem végom (persze számmal mert amúgy nehéz lessz )  de vmi olyat ahol van a csávónak hangja.. vagy ha nincs akkor ne lehessen hallani .. és ha lehet (báár sztem nem..) ne hörögje (röfögje) végig a számokat ... megköszönném.. :rolleyes:

Néhány black banda, amit szvsz érdemes meghallgatni:
Deathspell Omega
Moonblood
Vlad Tepes
Vermeth
Mütiilation
Melechesh
Grand Belial's Key
Necromantia
Necrophobic
Clandestine Blaze
Inquisition
Watain
Arckanum
Warloghe
Darkthrone
régi Samael
Marblebog

Uhm, hirtelen ennyi ^_^
Reggel ránéztem a cigisdobozra és megláttam a feliratot: a dohányzás halált okozhat! Halált megvetô bátorsággal gyújtottam rá!

,,Their wives are raped upon their dead children"
Deathspell Omega - Sacrilegious Terror

Kekonu

Asszem ez majd eltart egy ideig  :)
"Õ nem ismer félelmet... bár még sok szó van amit    
nem ismer... "

Xipe

Quote from: KekonuAsszem ez majd eltart egy ideig  :)


hidd el, ennel tobbet tudunk ajanlani, de nem akarunk rogton az elejen tulterhelni.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Kekonu

Amúgy a reveille-t tom ajánlani (hardcore rock) én speciel az AMV-k között találtam eggyet.... vmi varoius L.A.M.N. (look at me now )   ebbõl  ezt tom ajánlani a comin' back -et inside  out. ot meg még van páár.. emtom h érdekel e itt vkit de ajánlom..  de lehet fikázni..     :rolleyes:
"Õ nem ismer félelmet... bár még sok szó van amit    
nem ismer... "

Rounin

"Symphonic power metal"

Woahh. Nem semmi meghatározás. o.O Maradok a dicsõséges zene megnevezésnél ^^"

Orion

Quote from: KekonuAmúgy mondjatok már vmi jó.. "death - black" metal bandát

Ha még nem ajánlották, akkor Behemoth: Demigod. Naggyon ütõs album.
Liberate tuteme ex infrenis!

Dragon

#219
Quote from: PirulaÉn is ajánlok pár cuccot, de nem valószínû hogy tetszeni fognak, mert az énekesek hangja az elvetemült kategóriába tartozik.
Hát én mindig is rossz voltam ezzel a mûfaj-meghatározással, de ezek között szerintem akad egypár grindcore vagy micsoda is, nem?


______________________________________________________
Juteszembe, mostanában a következõkre lennék kiváncsi:
-bármelyik album ezektõl, mert csak pár számot hallottam eddig:
Amon Amarth
Dark Tranquility
Lacuna Coil

-ezt sem hallottam még, csak kíváncsiságból meghallgatnék egy pár számot:
Hammerfall
Axel Rudi Pell

-ezektõl minden olyan album érdekel, ami még nincs meg:
Stratovarius
Labyrinth
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Manu

Megkérdezem az illetékeseket, mert hajt a kiváncsiság, de nem akarok megsérteni senkit véletlenül se. Láttam a lemezboltban egy albumot: Depresszió - Egy életen át.  :lul:  Ezek ilyen vicces srácok vagy komolyan gondolják ezt a nevet meg címet?

Orion

Quote from: ManuMegkérdezem az illetékeseket, mert hajt a kiváncsiság, de nem akarok megsérteni senkit véletlenül se. Láttam a lemezboltban egy albumot: Depresszió - Egy életen át.  :lul:  Ezek ilyen vicces srácok vagy komolyan gondolják ezt a nevet meg címet?

Hm, bár nem sokat hallgattam az illetékes bandát, de leginkább a Tankcsapdához tudnám hasonlítani. Bár véleményem szerint jobb, mint a Tankcsapda. Egy próbát megér.
Liberate tuteme ex infrenis!

Kekonu

A Depresszió az nálam 40-50%...   báár ha nincs semmid és mindent unsz akkor egy "Itt ben" nem gáz.. amúgy mi a ... az instrumetál? me azt tom h LP-Meteora - Session az.. de ilyen banda is van?.. ja és hogy lehert ezt a quote vagy mit használni?  :rolleyes:
"Õ nem ismer félelmet... bár még sok szó van amit    
nem ismer... "

RedPriest

Quote from: PirulaÍmé:
Electric Eel Shock
'70-es évek stílusú rock, Hendrix után szabadon. A Szigeten voltak tavaly nagyszínpadosak. Nekem annyira nem jött be mert hullafáradt voltam akkor az ilyen zenéhez, de tény hogy energikusak meg lelkesek voltak.

Nagyon szépen köszönöm! :merci:

:whoah:  Hail to Rock!  :whoah:
"I thought what I'd do was, I'd pretend I was one of those deaf-mutes."
「耳と目を閉じ、口をつぐんだ
 人間になろうと考えたんだ。」

Manitu

Quote from: RedPriestHello Everybody! Tud valaki japán rockegyütteseket, punkegyütteseket felsorolni, ajánlani? Számjaikra is igényem van, tehát linket is adjatok hozzájuk, vagy ahol beszerezhetem õket, pls! Inkább ingyé, de ha nincs más, akkor pénzé.  :D Ha meg végképp kifull minden, akkor elég lesz csak az együttesek honlapcíme. Elõre is thnx mindent!!  :merci:

Hail to Rock!  :whoah:
Nem igazán rock, inkább metál, de errõl jutott eszembe a Shadow nevû banda. Elvileg japánok, és eléggé bejött az az egy számuk, amit annó valahonnan letöltöttem. (Hörgõs, deathes, ja és nõi énekessel) Viszont azóta sem találtam róluk semmit. Szóval ha valki tudna némi infót adni róluk, azt nagyon megköszönném.

Off:
Quote from: Kekonuja és hogy lehert ezt a quote vagy mit használni?
Nyomd meg azt a Quote gombot valamelyik post alján, és egybõl rájössz :D


Mattanja

#225
Quote from: bpka000Dimmu Borgir - Enthrone Darkness Triumphant - Raabjorn Speiler Draugheimens Skodde
A fene. Megelõztél. Reggel jutott eszembe, hogy írhattam volna Dimmu számokat is, valóban. A "Raabjorn Speiler Draugheimens Skodde" For all tid-es változata a jobb szerintem. Az Enthrone-ról pedig bármelyik számot érdemes meghallgatni.
Quote from: bpka000Cradle of Filth - bármi ;)  (Cradle-bõl nem tudsz rossz számot leszedni...)
Ezért kár volt fölé írni azt a három sort. Fõleg mivel majdnem igaz is. :)
Quote from: Rounin"Symphonic power metal"

Woahh. Nem semmi meghatározás. o.O Maradok a dicsõséges zene megnevezésnél ^^"
Neked sem jó semmi... :p
Quote from: OrionHa még nem ajánlották, akkor Behemoth: Demigod. Naggyon ütõs album.
Nekem is nagyon tetszik! Kegyetlen jó zene! :whoah:
Quote from: bpka000-bármelyik album ezektõl, mert csak pár számot hallottam eddig:
Amon Amarth
Dark Tranquility
Lacuna Coil
Egye fene, megszánlak majd 2/10/1 albummal. pm.
Quote from: ManuDepresszió - Egy életen át.  :lul:  Ezek ilyen vicces srácok vagy komolyan gondolják ezt a nevet meg címet?
Nyílván a sok lelkisérültnagyonproblémás tinit kívánják megfogni ezzel a hülyeséggel. Kicsit olyan: jaj de rossz nekünk, szörnyû az élet, senki nem ért meg minket, depressziósak vagyunk - bulizzunk! :uzi: Ha doom/gothic lenne, akkor ok az együttes neve, de ezzel a populáris rock izével (ahogy Orion is mondta: Tankcsapda)... :rolleyes:
Quote from: Kekonuamúgy mi a ... az instrumetál?
Talán inkább instrumentál, nem?
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Xipe

Quotede ezzel a populáris rock izével (ahogy Orion is mondta: Tankcsapda)...

Tankcsapda,regen nagyon jo volt.
fejlodtek a korral.
ennyi.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Orion

Quote from: XipeTankcsapda,regen nagyon jo volt.
fejlodtek a korral.
Fejlõdtek, de szerintem visszafelé. Régen sokkal hallgathatóbbak voltak.
Liberate tuteme ex infrenis!

Dragon

Quote from: ShiroiA "Raabjorn Speiler Draugheimens Skodde" For all tid-es változata a jobb szerintem.
Nekem pont az nem tetszik, kicsit nyersebb, vagy rosszabb a stúdiótechnika vagy nemtudom... ez valahogy szebben cseng számomra
Quote from: ShiroiEzért kár volt fölé írni azt a három sort. Fõleg mivel majdnem igaz is. :)
Najó, szóval az igazság az, hogy ha rosszat nem is, de olyat biztosan, amibõl nem fogja megtudni milyen a Cradle, pl. Iscariot
Szóval ha gyanúsan rövid egy szám, akkor az csak átvezetõ.
Ez persze fordítva is elsülhet, Burzumból például ezen felbuzdulva leszedi a leghosszabb számot, végighallgatja, és lefordul a székrõl (Rundgang um die transzendentale Säule der Singularität), de ami a legrosszab, azt hiszi, hogy a Burzum csak ebbõl áll.
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Mattanja

Quote from: bpka000Nekem pont az nem tetszik, kicsit nyersebb, vagy rosszabb a stúdiótechnika vagy nemtudom... ez valahogy szebben cseng számomra
Igaz. Karcosabb a hang, nem szól olyan szépen (sõt), de jobban tetszik a lassú verzió. Ha a minõsége is olyan lenne, mint az Enthrone többi számáé... :rolleyes:
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Pirula

Quote from: bpka000Hát én mindig is rossz voltam ezzel a mûfaj-meghatározással, de ezek között szerintem akad egypár grindcore vagy micsoda is, nem?
Fenetudja, nálam ezek mind beleférnek a death/black kategóriába. Igaz hogy a Panzer Division Mardukon végig grind ütemeket nyom a dobos, de attól az még kõ blekmetál. Grindcore nekem az, amikor egy lemezen van 40-60 darab fél percnél nem hosszabb szám, és azok javarésze a "hogyan tegyünk magunkévá egy döglött kisrókát a kishúgunk rózsaszín babaházának tetején" jellegû témák körül forognak. :rolleyes: Lásd pl.: Koprofaagia, Din-Addict, Radikális Amputáció, Neural Booster(<-nagyon jóóó!) és társaik.
Quote from: XipeTankcsapda,regen nagyon jo volt.
fejlodtek a korral.
ennyi.
Amellett hogy populáris, a Tankcsapda élõben még ma is nagyon jó, sõt mivel profi a személyzetük a hangzás meg show is korrektül megvan. Tavaly Volton odatoltam a képemet a koncertre, aztán keresgélhettem az államat a többezer ugrabugráló ember között.
Orionnal nem értek egyet, ma sokkal hallgathatóbbak, mivel rádióbarátabb a zene. Viszont nincs benne az a punkos kosz, meg dög ami az elsõ lemezekben benne volt.

Dragon

Quote from: PirulaFenetudja, nálam ezek mind beleférnek a death/black kategóriába. Igaz hogy a Panzer Division Mardukon végig grind ütemeket nyom a dobos, de attól az még kõ blekmetál. Grindcore nekem az, amikor egy lemezen van 40-60 darab fél percnél nem hosszabb szám, és azok javarésze a "hogyan tegyünk magunkévá egy döglött kisrókát a kishúgunk rózsaszín babaházának tetején" jellegû témák körül forognak. :rolleyes: Lásd pl.: Koprofaagia, Din-Addict, Radikális Amputáció, Neural Booster(<-nagyon jóóó!) és társaik.
Nekem valahogy a grind olyan kategória, ahol már szövegkönyvvel sem lehet megérteni hogy mit "énekel", és már én is inkább a zaj kategóriába sorolom.
Ami még nem lenne rossz, 1-2 szám erejéig, de hogy a teljes album errõl szól, sõt az egész életmûve a bandának... és minden szám pontosan ugyanolyan.
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Pirula

Quote from: bpka000Nekem valahogy a grind olyan kategória, ahol már szövegkönyvvel sem lehet megérteni hogy mit "énekel", és már én is inkább a zaj kategóriába sorolom.
Ami még nem lenne rossz, 1-2 szám erejéig, de hogy a teljes album errõl szól, sõt az egész életmûve a bandának... és minden szám pontosan ugyanolyan.
Neural Boosterrel szerintem azért tégy egy próbát, mert õk jóval változatosabbak az átlagnál. Asszem Ignorant Indifference az albumuk címe.
A többieket meg koncerten érdemes megnézni, én mindig hülyére röhögöm magam a konferálószövegeken, meg a mûsoron amit zenélés közben mûvelnek.
Egy ilyen bulin esett meg hogy haverom kiment csillapítani hólyagjának feszülésén, és mire visszaért 3 számról maradt le. :D És ezek között volt egy Beatles (!) feldolgozás is. Képzelheted. :)

Dragon

Quote from: PirulaNeural Boosterrel szerintem azért tégy egy próbát, mert õk jóval változatosabbak az átlagnál. Asszem Ignorant Indifference az albumuk címe.
A többieket meg koncerten érdemes megnézni, én mindig hülyére röhögöm magam a konferálószövegeken, meg a mûsoron amit zenélés közben mûvelnek.
Egy ilyen bulin esett meg hogy haverom kiment csillapítani hólyagjának feszülésén, és mire visszaért 3 számról maradt le. :D És ezek között volt egy Beatles (!) feldolgozás is. Képzelheted. :)
Hát, de legalább kiment könnyíteni magán, és nem a helyszínen végezte el a dolgot, talán nem is érhettek annyit azok a számok.  :D
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Manitu

Quote from: PirulaOrionnal nem értek egyet, ma sokkal hallgathatóbbak, mivel rádióbarátabb a zene. Viszont nincs benne az a punkos kosz, meg dög ami az elsõ lemezekben benne volt.
Nekem pont az a "punkos kosz, meg dög" hiányzik az újabb albumaikból. Bár azért még mindig hallgathatóak.


Pirula

Quote from: ManituNekem pont az a "punkos kosz, meg dög" hiányzik az újabb albumaikból. Bár azért még mindig hallgathatóak.
Ezzel én is így vagyok. A hallgathatóság itt nem személyesen rám vonatkozott, hanem nagy általánosságban azt mondhatjuk hogy ilyen irányba változott a zenéjük. Más kérdés hogy ez nekem nem jön be.

Dragon

Quote from: PirulaEzzel én is így vagyok. A hallgathatóság itt nem személyesen rám vonatkozott, hanem nagy általánosságban azt mondhatjuk hogy ilyen irányba változott a zenéjük. Más kérdés hogy ez nekem nem jön be.
Hát, van, akinek sikerül a stílusváltás (Lake of Tears), és van, akinek nem (Metallica) :D
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Manitu

Quote from: bpka000és van, akinek nem (Metallica) :D
Na igen, bár a St. Anger-el csak annyi bajom van, hogy Metallica névvel adták ki. Bárki mástól egy igen jól sikerült album lett volna... Jól csinálják igazándiból ezzel az új stílussal, meg tetszik is, csak éppen a régi stílusuk 1000x jobb volt... és a Metallica nekem a régi bandát jelenti.


Mattanja

Quote from: ManituNa igen, bár a St. Anger-el csak annyi bajom van, hogy Metallica névvel adták ki. Bárki mástól egy igen jól sikerült album lett volna... Jól csinálják igazándiból ezzel az új stílussal, meg tetszik is, csak éppen a régi stílusuk 1000x jobb volt... és a Metallica nekem a régi bandát jelenti.
Egyetértek. Jó album lehetne, csak nem a régiekhez képest.
Nálam a sorrend valami ilyesmi:
1. Ride the lightning
2. Master of puppets
3. Metallica
4. ...and justice for all
A Load, Reload és a S&M pedig bizonytalan sorrendben ezek után.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Manitu

Quote from: ShiroiEgyetértek. Jó album lehetne, csak nem a régiekhez képest.
Nálam a sorrend valami ilyesmi:
1. Ride the lightning
2. Master of puppets
3. Metallica
4. ...and justice for all
A Load, Reload és a S&M pedig bizonytalan sorrendben ezek után.
Nálam egyértelmû No1 a black album, utána a Reload, S&M, Master of puppets bizonytalan sorrendben, bár elég nehéz megmondani, mert szvsz nincs olyan számuk, ami ne lenne úgy tökéletes, ahogy van.