Mivel játszottál legutóbb, hogy tetszett?

Started by Fazék, 2004-11-22, 02:38:44

Previous topic - Next topic

Kuroi Tenshi

Végülis a Borealisra, az Aperture kutatólaborjába fogunk nagy
valószínűséggel menni ;)

Quote
- I knew if you both stayed together, you could get through anything.
- Yeah, we make a pretty good team.
- Well, that's good, because, well... now that the suppression field is
down, we all have to do our part.
:haha: win. Ezek után mi lesz még ep3-ban? :D

Dreamcleaver

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-08-12, 01:27:39
Végülis a Borealisra, az Aperture kutatólaborjába fogunk nagy
valószínűséggel menni ;)

Quote
- I knew if you both stayed together, you could get through anything.
- Yeah, we make a pretty good team.
- Well, that's good, because, well... now that the suppression field is
down, we all have to do our part.
:haha: win. Ezek után mi lesz még ep3-ban? :D

[spoiler] Alyx dies?[/spoiler]   :hehe:

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Zen

Half-Life 1
Still as awesome as in '98. :Kiraly:
(Valahogy ki kell húzni ep 3ig.)
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

teraflare

Heroes V:
WTF: Milyen gép kell ennek? Jó nem túl izmos a notim, de azért ilyen grafika mellé ilyen gépigény? A harc szinte lefagyott. Azért ettől szebb játékok is símán elfutottak rajta. 5 perc szaggatás után kapcsoltam ki a faszba az egészet. Talán majd ha nem albiban leszek és nem kell hordozható gép akkor szerzek egy asztalit és azon újra próbálom. Eddig: 1/10

Dreamcleaver

Egyáltalán nincs nagy gépigénye, és viszonylag jól néz ki. Sz@r a notid. :rolleyes:

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Fazék

Quote from: Dreamcleaver on 2008-08-12, 17:23:53
Egyáltalán nincs nagy gépigénye, és viszonylag jól néz ki. Sz@r a notid. :rolleyes:
seconded

még az én notebook-omon (P4-3GHz, 1GB RAM, mobility radeon 9700 128MB) is hibátlanul tudtam vele játszani, ha vertical fixed kameranézetet választottam (mert ha véletlenül bedöntöttem a kamerát, akkor bizony tényleg csúnyán belassult, de kifagyni nem emlékszem hogy kifagyott volna)

teraflare

Fagyni nekem sem fagyott le, de azért a szaggatás az már kicsit erős volt. Viszont most eszembe jutott valami. Előtte játszottam az ufóval ahol kötelező volt levenni a direct3d támogatást. lehet nem raktam vissza?  :angyali: Ez esetleg lehet ok? merthog a notim p4 2.8 GHz 2 GB Ram, nemtom milyen videókártya. Amúgy ez a vertical fixeded lehet ki kellett volna próbálni. Na majd ma este újra.

Fazék

Quote from: teraflare on 2008-08-12, 17:45:53
Fagyni nekem sem fagyott le, de azért a szaggatás az már kicsit erős volt. Viszont most eszembe jutott valami. Előtte játszottam az ufóval ahol kötelező volt levenni a direct3d támogatást. lehet nem raktam vissza?  :angyali: Ez esetleg lehet ok?
:falba:
Quote from: teraflare on 2008-08-12, 17:45:53merthog a notim p4 2.8 GHz 2 GB Ram, nemtom milyen videókártya. Amúgy ez a vertical fixeded lehet ki kellett volna próbálni. Na majd ma este újra.
vertical fixed a minimum a gyengébb gépeken, de ha oldalirányban sem akarod forgatni a kamerát, akkor homm classic nézet is van, és akkor végképp nem tudod belassítani a játékot egy rossz kameramozgatással :)

Dreamcleaver

Quote from: Fazék on 2008-08-12, 17:48:34
Quote from: teraflare on 2008-08-12, 17:45:53
Fagyni nekem sem fagyott le, de azért a szaggatás az már kicsit erős volt. Viszont most eszembe jutott valami. Előtte játszottam az ufóval ahol kötelező volt levenni a direct3d támogatást. lehet nem raktam vissza?  :angyali: Ez esetleg lehet ok?
:falba:

Ezek szerint a HoM&M5 elindul 3D-s gyorsítókártya nélkül is? Vagy mit jelent a direct3D támogatás kikapcsolása?

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Fazék

#4239
Quote from: Dreamcleaver on 2008-08-12, 17:51:10
Ezek szerint a HoM&M5 elindul 3D-s gyorsítókártya nélkül is? Vagy mit jelent a direct3D támogatás kikapcsolása?
fogalmam sincs, még nem próbáltam. de ha azt mondja, hogy az ufo-hoz kikapcsolta és utána nem kapcsolta vissza homm5 indítás előtt, akkor szinte teljesen bizonyos vagyok, hogy a gép se kapcsolta magától vissza. hogy esetleg hogyan indult el így a heroes, arra már nincs ötletem
szerk: kipróbáltam, nálam nem indult el direct3d gyorsítás kikapcsolása után a heroes5 tote
szóval vszleg volt azért egy újraindítás ufo és heroes5 között, ami visszakapcsolhatta.

motifator

Quote from: Dreamcleaver on 2008-08-12, 17:51:10
Ezek szerint a HoM&M5 elindul 3D-s gyorsítókártya nélkül is? Vagy mit jelent a direct3D támogatás kikapcsolása?
Nem tudom, még én se próbáltam, de egy volt lakótársam Intel GMA950-essel a demóval még gond nélkül tudott játszani, de a teljes játék már nem akart elindulni. Puszta szemétségből.
Szal szerintem nem lehet. De nem azért, mert nem bírná el, csak puszta kib*szásból.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Liquid Snake

God of War II

Egyszerűen hatalmas játék volt, akárcsak az első rész. A történet annyira EPIC, hogy elmondani sem lehet... És ugyanakkor épp ez a gond, mert a 3ik rész már PS3ra lesz... Remélem azért kiadják PS2re is bár kicsi esélyét látom. Tudni akarom mi a folytatás, esetleg hogy lesz vége. Titánok vs Istenek... EPIC  :jee:  :D

kelvor

GoW II-t tényleg nagyon jól eltalálták + ha szereted a monumentális dolgokat egy gameban, vidd végig a Shadow of Colossus-t, az sem kutya.  :smile:

Liquid Snake

#4243
Quote from: kelvor on 2008-08-15, 19:48:32
GoW II-t tényleg nagyon jól eltalálták + ha szereted a monumentális dolgokat egy gameban, vidd végig a Shadow of Colossus-t, az sem kutya.  :smile:

Hehe, még jóval a God of War I-II előtt vittem végig és igen, egyszerűen azt is nagyon eltalálták, azóta sem játszottam olyan kategóriájú játékkal, meg ugye nagyon egyedi is. Mellesleg egy este alatt vittem végig az egészet, olyan este 9 körül kezdtem el és reggel 6-7re véres szemekkel néztem meg az Endinget de nagyon megérte  :jee: ( aztán zuhanyoztam és mentem suliba mellesleg xD ) A 2ik része annak is PS3ra jön, belegondolni is rossz xD

Más:

Medal of Honor: Airborne

Hmm bizonyos okok miatt most jutottam el odáig h végigvigyem. Tetszett, jó kis játék volt mindennel elégedett vagyok, grafika szép volt hangok realitás minden. Különösen tetszett az amikor shotgunnal mentem és kb 1-2cm-ről szakítottam szét vele a németeket :D Nemtom vhogy ez az érzés az Unreal Tournament Flak Cannonja óta kiírthatatlan belőlem :D Egyetlen egy gondom volt a játékkal... Kb. 4-5 napig töltöttem seed hiány meg max sávszélességi okok miatt, ma lejött délben elkezdtem és 5re végigvittem, magyarul nagyon-nagyon rövid volt. Pedig Normalon vittem szóval azért annyira könnyű sem volt nah de mind1. De ennyi negatívum van csak benne az az 5 óra amit töltöttem vele élményteli volt :)

chilip

#4244
Settlers 6 - Rise of an Empire

nu megvolt a settlers 2-es érzésem ;) nagyon jó kis játék, a gazdaság kicsit egyszerűsödött, de nem a kárára, meg a terjeszkedés is kicsit másként megy már (1 őrtornyot kell a semleges területre bárhova építeni, és az onnantól csak a mienk, míg az őrtornyunk le nem bontják - tehát nem kisléptékű terjeszkedés mint az S2-ben). építkezés maradt egyébként S2-es, csak a nyersanyagokat egyszerre viszik ki, nem pedig láncban, harcban meg már végre mi irányítunk (bár csak 2 fajta egység van, kardos meg íjász + 3 fajta ostromgép - de nem is a harc a hangsúlyos, tehát annyira nem zavart az se). Ubisoft gondozásában jelent meg, és látszik is a kinézetén. Egyszóval EPIC WIN  :jee:

Dreamcleaver

Akkor melyik a legújabb? The Settlers: Rise of an Empire? Megkukkantom én is, unatkozom. XD

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

chilip

Quote from: Dreamcleaver on 2008-08-15, 23:22:56
Akkor melyik a legújabb? The Settlers: Rise of an Empire? Megkukkantom én is, unatkozom. XD

azaz

LittleElf

Mivel már egy éve ezzel a szösszenettel játszok, ezért úgy vélem, megér egy leírást  :)

The Battle For Wesnoth

   A Wesnoth egy klasszikus fantasy-világban játszódó, hexás körökre osztott stratégia, műfajának minden jó tulajdonságával egyetemben. Az egyébként egyszerű és gyorsan elsajátítható játékot több mint 200 különféle egység, tizensok tereptípus és rengeteg speciális képesség fűszerezi.
   A Wesnoth nyílt forráskódú játék, teljesen ingyenesen letölthető a www.wesnoth.org oldalról. A játékot folyamatosan fejlesztik, magyar nyelvre is fordítják, hatalmas fóruma van, a hivatalos szerveren pedig mindig találsz ellenfelet, ha épp multizni szottyan kedved. Hazánk is szép számban képviselteti magát a hálón. Rendkívül felhasználóbarát, az alapból meglévő pályaeditorhoz kb. száz mod tölthető le új egységekkel, kampányokkal és különféle multis mókákkal, bár a gyári küldetések önmagukban lekötik pár hónapra az embert.
Röviden a játékról:
   Minden játékosnak van egy vezére. A vezérek a várakban aranyért egységeket tudnak toborozni, az egységek falukat foglalhatnak el, amik minden kör elején aranyat adnak, és a cél természetesen a többi vezér likvidálása. Hogy ez ne hasson olyan egyszerűnek, az egységeknek különböző HP-ja, mozgáspontja, fegyverei és rezisztenciái vannak, sokaknak speciális képessége, ehhez jön hozzá a jelleme, ami a napszaktól függően lehet előnyös vagy hátrányos, általában két tulajdonság, amit toborzáskor véletlenszerűen kap. Továbbá az egyes tereptípusokon más-más a védelmük és a mozgáspont-költségük, például az elfek 1 pontért mozognak az erdőben, míg a lovas egységek java 3-ért és ott igen sebezhetőek is stb... Ha ez nem lenne elég, az egységek a harcok során külön-külön XP-t is szereznek, szintlépéskor pedig egy választható erősebb egységgé lehet őket előléptetni. Pl. az elf harcosból egy darálógép hőst, vagy egy többiek sebzését növelő kapitányt képezhetünk...
   A játék igényel ugyan némi szerencsét, de nem annyit, hogy a stratégia rovására menjen, viszont a játék sem lesz sakk-szerűen előre kiszámítható, így a körök azért elég gyorsan pörögnek; különben is az ellenfél körében már prímán el lehet tervezni a következő lépéseket, úgyhogy a holtidő minimális. A népek is elég kiegyensúlyozottak, és kellőképp különböző stratégiákat igényelnek.
   Ami elriaszthat egyeseket a kipróbálástól, az a játék 2D-s pixelgrafikája, bár szerintem aranyosra sikerült, az egységek portréi pedig nemkülönben jók - az aktuális avámat innen loptam ki.  :P A fent említett néhány száz egység az enciklopédiában (súgó) a velük való találkozás során rögzítésre is kerül, így paramétereik bármikor megtekinthetőek. Az egyetlen szívfájdalmam a játékkal kapcsolatban a magyar fordítás minősége (néhol a fuckup=bukta szintű szarvashibákkal és stílusvétségekkel lepi meg a gyanútlan játékost, de azért érthető). A fordítási hibák kijavításán jómagam munkálkodom, épp ezért minden észrevételt szívesen fogadok ez ügyben.
   Létezik a Wesnothnak magyar oldala is:
www.freeweb.hu/wesnoth/index.php
Bár az oldal hamarosan másik tárhelyre költözik, a tesztelés befejeztéig ez a játék hivatalos magyar portálja.
   Még nagyon sok apró részletről lehetne beszélni; napszakokról, Zone of control-ról, gyógyulásról, a népekről... ajánlom mindenkinek, aki Battle Isle közben öregedett meg, vagy aki a Heroes III-mal köti le magát kevésbé erőmű jellegű gépén, vagy épp beleunt a WWII és vietnámi FPS-ekbe és váltani szeretne...

www.wesnoth.org

Alkyra

S4 League


Szereted az animes figurákat? Szereted ha lehet fejleszteni a karidat? Imádod lelőni/szétvágni/agyonverni az ellenfelet?
Ez a játék akkor nekedvaló!!! Gyors s látványos akciót igérő játék ez kérem, amelyben a többi játékos minnél előbbi kiírtása a cél.
A leölt ellenfelek után xp-t kapsz s pénzt, amiért fegyvert,ruhát s extrákat lehet venni. Van DM s CTF is.
Egyszerű, de nagyszerű. Kibaszott jó, ingyesen anime-s shooter game.Mindenkinek ajánlom.
Nincs egy UT3-mas grafikája, de a játék nagyon élvezetes.
Gyertek, hátha találkozunk a game, akár ellenséges akár egy oldalon!:)


edit: még nem írok értékelést, mivel ez Open Beta Game.

chilip

Quote from: Alkyra on 2008-08-16, 23:17:35
S4 League


Szereted az animes figurákat? Szereted ha lehet fejleszteni a karidat? Imádod lelőni/szétvágni/agyonverni az ellenfelet?
Ez a játék akkor nekedvaló!!! Gyors s látványos akciót igérő játék ez kérem, amelyben a többi játékos minnél előbbi kiírtása a cél.
A leölt ellenfelek után xp-t kapsz s pénzt, amiért fegyvert,ruhát s extrákat lehet venni. Van DM s CTF is.
Egyszerű, de nagyszerű. Kibaszott jó, ingyesen anime-s shooter game.Mindenkinek ajánlom.
Nincs egy UT3-mas grafikája, de a játék nagyon élvezetes.
Gyertek, hátha találkozunk a game, akár ellenséges akár egy oldalon!:)


edit: még nem írok értékelést, mivel ez Open Beta Game.

jópofának tűnik videó alapján :) asszem adok neki egy esélyt

Rounin

Jól sejtem, hogy ez csak és kizárólag multi...?

Bishop

Ezt mar 3 napja tolom, sot most is ep :D Nagyon szorakoztato. :lazza:

Dreamcleaver


"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Rounin

Pft.
Metal Black : Alternative is mmo lesz... jöhetne valami ilyen singliben.

Dreamcleaver

Quote from: Rounin on 2008-08-17, 01:40:19
Pft.
Metal Black : Alternative is mmo lesz... jöhetne valami ilyen singliben.

Space Siege. Ilyen lövöldözős sci-fi cucc, mint a Shadowgrounds, de engem nem fogott meg a hangulata (nem volt elég parás és intenzív), szal már töröltem. Viszont mindössze 2 giga.  :D

Ja most belegondolva te ilyen animés cuccra gondoltál. Amúgy most megint rohadt nagy uborkaszezon van PC-re sajna...

Októberben jön a Dynasty Warriors 6 Special PC-re. És reméljük a Warriors Orochi 2 PC verzióját is hamarosan bejelentik.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Rounin

Nem, nem animés izére gondolok. Sőt, azokkal nagyon nincs jó tapasztalatom, szóval nem.
Space Siege meg háááát... lépjünk inkább. ^^"

Dreamcleaver

Quote from: Rounin on 2008-08-17, 01:48:48
Nem, nem animés izére gondolok. Sőt, azokkal nagyon nincs jó tapasztalatom, szóval nem.
Space Siege meg háááát... lépjünk inkább. ^^"

Igen, én kérek elnézést. ^^

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Bishop

MMOkból most azért fogjuk rá vannka egész jók. Most az S4 akkor Atlantica, a Rusty Hurts is jön ki nemsoká.
De singlebe télleg nincs egy jó se manapság, igaz ebben a témában elég válogatós vagyok.

Xzone

Ezt az S4-et megnézem. Úgyis kedvem van egy kis akcióhoz.

kelvor

Quote from: Dreamcleaver on 2008-08-17, 01:49:49
Quote from: Rounin on 2008-08-17, 01:48:48
Nem, nem animés izére gondolok. Sőt, azokkal nagyon nincs jó tapasztalatom, szóval nem.
Space Siege meg háááát... lépjünk inkább. ^^"

Igen, én kérek elnézést. ^^

Ne már, ennyire elba*ták? Kár érte.

Amúgy MMO-ban a Blood & Soul lesz nagyon jó, érdemes megnézni a HD trailerét, ami gameplay trailer is egyben. Idén biztos nem adják ki még, de addigra muszáj beszereznem valami erősebb gépet.  :smile: