Main Menu

Fotopic

Started by Feldin, 2004-11-29, 12:24:12

Previous topic - Next topic

Zsiga

Quote from: Apatilos on 2006-06-12, 00:47:39
Quote from: Zsiga on 2006-06-12, 00:35:24
Voltam csütörtökön fotózni (itt), itt vannak képek ha érdekel valakit: http://internethajo.echt.hu
a vegyes kepeknel a 3. foton a ficko arnyeka a vakunak koszonheto, vagy valami masnak?
Erre a képre gondolsz? (Ő a "főnököm" egyébként... :D) Itt csak derítésre használtam a vakut, de az a kevés kis árnyék ami van azt a vaku okozta.
A képek 99%-a vakuval készült.

Apatilos

Quote from: Zsiga on 2006-06-12, 01:02:12
Erre a képre gondolsz? (Ő a "főnököm" egyébként... :D) Itt csak derítésre használtam a vakut, de az a kevés kis árnyék ami van azt a vaku okozta.
A képek 99%-a vakuval készült.
igen, arra a kepre. kell egy ilyen fenykepezo. O.O
Might and glory flowing for a changing dawn
Ancient power reveals from an iron crown

Clear and cold and shining so far and bright
Crush the world in one clash of your blinding light

Zsiga

Quote from: Apatilos on 2006-06-12, 01:06:27
Quote from: Zsiga on 2006-06-12, 01:02:12
Erre a képre gondolsz? (Ő a "főnököm" egyébként... :D) Itt csak derítésre használtam a vakut, de az a kevés kis árnyék ami van azt a vaku okozta.
A képek 99%-a vakuval készült.
igen, arra a kepre. kell egy ilyen fenykepezo. O.O
Váz + alapobjektív (ez a kép azzal készült) 100k körül van használtan, egy olyan vaku amit én használok (Speedlite 430EX) kb. 70ezer újonnan, ehhez még az apróságok (táska, memória, akksi a vakuba), összesen nagyjából 200ezer. Ha komolyan gondolod a fotózást akkor megéri, de ha csak hobbiszinten akarsz kattintgatni akkor jobban jársz egy kompakt géppel. (A DSLR-nek két hátránya van, egyrészt nagy és nehéz egy komplett cucc, másrészt ha egyszer megvetted, az összes pénzed rá fogod költeni, minőségibb objektívre, jobb gépre, erősebb vakura, stabilabb állványra, és még sorolhatnám... :) )

Apatilos

koszonom a segitseget, mivel mostantol ezt hasznalom, ezert gondolom a komoly fotozas kimarad egy darabig.
Might and glory flowing for a changing dawn
Ancient power reveals from an iron crown

Clear and cold and shining so far and bright
Crush the world in one clash of your blinding light

Zsiga

Quote from: Apatilos on 2006-06-12, 16:27:32
koszonom a segitseget, mivel mostantol ezt hasznalom, ezert gondolom a komoly fotozas kimarad egy darabig.
Akkor jó fényeket. :) (Jó gép az... ;))

sirtomi

Quote from: Zsiga on 2006-06-12, 16:39:36
Akkor jó fényeket. :) (Jó gép az... ;))
Nekem egy Canon A520-asom van, házi fotózásra tökéletes.
Szeretek fotózgatni, de amiket leírtál nekem kicsit drága sajnos :)

Feldin

képet linkelni nem fogok, de itt vannak képeim: okamigallery.fw.hu
amúgy praktikát kapsz már 10 körül ahhoz veszel egy jó vakut és ugyanott vagy :)
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Apatilos

#217
Quote from: Feldin on 2006-06-13, 00:11:16
képet linkelni nem fogok, de itt vannak képeim: okamigallery.fw.hu
jo kepek, szivesen neznem oket nagyban is. mindenhova magaddal hordod a fenykepezodet?
Might and glory flowing for a changing dawn
Ancient power reveals from an iron crown

Clear and cold and shining so far and bright
Crush the world in one clash of your blinding light

Zsiga

Quote from: Feldin on 2006-06-13, 00:11:16
képet linkelni nem fogok, de itt vannak képeim: okamigallery.fw.hu
amúgy praktikát kapsz már 10 körül ahhoz veszel egy jó vakut és ugyanott vagy :)
Azért megnézem azt a vakut ami egy Practica vázon 100-ból 99-szer hibátlan expozíciót ad mindenféle manuális beállítás nélkül, teljesen automatikusan... ;) Mert lustának lenni jó. :)
De valóban, egy régi full manuális filmes gépnek is megvan a maga varázsa (én is tervezem egy M Leica beszerzését, mondjuk egy 35-ös meg egy 50-es üveggel, persze csak ha megnyertem a lottót :D), de nagyon messze van kezelhetőségben, sebességben, és azt kell mondjam képminőségben is (gondolok itt elsősorban a nagyobb érzékenységű filmek sokkal erőteljesebb szemcsésedésére, nem tudom lőttél-e már 800-as/1600-as profi negatívra, én sajnos igen...) egy modern digitális tükörreflexestől.

Ja és a lényeg, szépek a képeid. :)

Apatilos

ma csináltam ket kozelibb kepet az uj geppel:
szoros
hangyak
meg meg kell tanulnom fenykepezni ugyan, de a gep a segitsegemre lesz a jelek szerint.
Might and glory flowing for a changing dawn
Ancient power reveals from an iron crown

Clear and cold and shining so far and bright
Crush the world in one clash of your blinding light

Feldin

Quote from: Apatilos on 2006-06-13, 00:15:03
Quote from: Feldin on 2006-06-13, 00:11:16
képet linkelni nem fogok, de itt vannak képeim: okamigallery.fw.hu
jo kepek, szivesen neznem oket nagyban is. mindenhova magaddal hordod a fenykepezodet?
szokás :)
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Feldin

Quote from: Zsiga on 2006-06-13, 00:17:57
Quote from: Feldin on 2006-06-13, 00:11:16
képet linkelni nem fogok, de itt vannak képeim: okamigallery.fw.hu
amúgy praktikát kapsz már 10 körül ahhoz veszel egy jó vakut és ugyanott vagy :)
Azért megnézem azt a vakut ami egy Practica vázon 100-ból 99-szer hibátlan expozíciót ad mindenféle manuális beállítás nélkül, teljesen automatikusan... ;) Mert lustának lenni jó. :)
De valóban, egy régi full manuális filmes gépnek is megvan a maga varázsa (én is tervezem egy M Leica beszerzését, mondjuk egy 35-ös meg egy 50-es üveggel, persze csak ha megnyertem a lottót :D), de nagyon messze van kezelhetőségben, sebességben, és azt kell mondjam képminőségben is (gondolok itt elsősorban a nagyobb érzékenységű filmek sokkal erőteljesebb szemcsésedésére, nem tudom lőttél-e már 800-as/1600-as profi negatívra, én sajnos igen...) egy modern digitális tükörreflexestől.

Ja és a lényeg, szépek a képeid. :)
kéremszépen abban is ott az élmény hogy elrontod :D
M leica? kicsit nagyok az igények :) minek neked oilyan? :) a képet te csinálod nem a gép.
lőttem 1600osra, 3200esre is. ezek a kedvenceim. imádom a szemcsés filmet.
egyébként 1600ost épp ezért vettem és erre meg kellett lepődnöm, a fuji okoskodott. a lovas képek 1600os fuji filmmel vannak lőve. és alig szemcsés.
Minőségben a modern tükörreflexes digi van messze a tükrös filmestől. sebsességben ugyanott vannak. kezelhetőségben szintén. sőt, analóg talán még egyszerűbb is.
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Zsiga

Quote from: Feldin on 2006-06-13, 12:52:14
Quote from: Zsiga on 2006-06-13, 00:17:57
Quote from: Feldin on 2006-06-13, 00:11:16
képet linkelni nem fogok, de itt vannak képeim: okamigallery.fw.hu
amúgy praktikát kapsz már 10 körül ahhoz veszel egy jó vakut és ugyanott vagy :)
Azért megnézem azt a vakut ami egy Practica vázon 100-ból 99-szer hibátlan expozíciót ad mindenféle manuális beállítás nélkül, teljesen automatikusan... ;) Mert lustának lenni jó. :)
De valóban, egy régi full manuális filmes gépnek is megvan a maga varázsa (én is tervezem egy M Leica beszerzését, mondjuk egy 35-ös meg egy 50-es üveggel, persze csak ha megnyertem a lottót :D), de nagyon messze van kezelhetőségben, sebességben, és azt kell mondjam képminőségben is (gondolok itt elsősorban a nagyobb érzékenységű filmek sokkal erőteljesebb szemcsésedésére, nem tudom lőttél-e már 800-as/1600-as profi negatívra, én sajnos igen...) egy modern digitális tükörreflexestől.

Ja és a lényeg, szépek a képeid. :)
kéremszépen abban is ott az élmény hogy elrontod :D
M leica? kicsit nagyok az igények :) minek neked oilyan? :) a képet te csinálod nem a gép.
lőttem 1600osra, 3200esre is. ezek a kedvenceim. imádom a szemcsés filmet.
egyébként 1600ost épp ezért vettem és erre meg kellett lepődnöm, a fuji okoskodott. a lovas képek 1600os fuji filmmel vannak lőve. és alig szemcsés.
Minőségben a modern tükörreflexes digi van messze a tükrös filmestől. sebsességben ugyanott vannak. kezelhetőségben szintén. sőt, analóg talán még egyszerűbb is.
Ja, csak rontott képért nem kapsz fizetést. ;)

A képet én csinálom, a tökéletes munkaeszközt meg a Leica. :) Egyébként meg tudom ám magyarázni viszonylag logikusan is, hogy a sznobizmusom mellett milyen okom van még arra hogy M Leicát vegyek. Művészkedni, játszani vennék már csak filmes gépet, amire egy középformátumú túl nagy és nehéz (szívok épp eleget a DSLR-rel), sőt még egy filmes SLR is, ha egész nap a nyakadban lóg. A tökéletes megoldás egy kis távmérős váz, 1-2 nagylátó/alap obival. Az egyik obi a vázon, a váz a nyakamban, a másik obi és még mondjuk 2 tekercs film a zsebemben, és egész nap kényelmes. És hogy miért M Leica? Mert viszonylag könnyen beszerezhető (mert ugye jelenleg is gyártják), és minőségben talán a létező legjobb. Emellett nagyon tetszik a Hasselblad X-Pan is, de az már tényleg nem embernek való árkategória.

800-as Fujipress 1600-ra pusholva, és a sok szemcsétől azt se látod mi van a képen. :) Persze ha neked ez jön be, hajrá, én nem szeretem.

Az még viccnek is erős hogy egy kisfilmes tükörreflexes jobb képet csinál mint egy pro digi, talán olvass utána egy kicsit, mielőtt ilyeneket állítasz. (Vagy akár nézd meg a saját szemeddel, én megtettem, az 1Ds MKII nagyon simán lenyomta az 50-es Velviát, színben, zajban/szemcsézettségben, részletgazdagságban, dinamikatartományban. Szkennelve monitoron és nyomtatva/nagyítva is.) Itt egy kis olvasnivaló: http://www.luminous-landscape.com/reviews/cameras/d60/d60.shtml (ez egy jópár éves 6MP-s gép, amiben ugyanaz az érzékelő mint az én olcsó gagyi 300D-mben...)

Sebességben még akkor sincsenek ugyanott ha a leggyorsab beszerezhető kisfilmes SLR-eket (a Nikon F6-ot és a Canon 1V HS-t) hasonlítod mondjuk a Canon 1D MKII N-hez, mert expozíciós késésben a három gép közül a digitális a legjobb, képkocka/másodpercben nagyjából ugyanaz, viszont a két filmes csak 36 képig tudja tartani a lépést, míg a digit 60-70 képig simán.

Kezelhetőség: én az általad említett 10ezres Practica vázról beszéltem (mellesleg ez az előző pontra is vonatkozik...), nem általában a filmes tükörreflexesekről. Szerintem egy jó mátrixmérés, autofókusz, egyéb apróságok eléggé megkönnyíthetik az ember életét.

Zsiga


Feldin

Quote from: Zsiga on 2006-06-26, 22:00:33
Múzeumok Éjszakája, Millenáris:
http://img283.imageshack.us/my.php?image=img09477wt.jpg
5letes :)
még lógok egy válasszal tudom, majd megírom :)
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Zsiga

Quote from: Feldin on 2006-07-01, 16:57:22
Quote from: Zsiga on 2006-06-26, 22:00:33
Múzeumok Éjszakája, Millenáris:
http://img283.imageshack.us/my.php?image=img09477wt.jpg
5letes :)
még lógok egy válasszal tudom, majd megírom :)
Inkább melós, és végül 30-40 képből csak 1-2 lett használható...
Rendben, így vizsgaidőszakban nekem is alig van időm. :)


HVp213

"Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes, tőle óvakodjatok! Aki tud, de nem tudja, hogy tud. Az bölcs, tőle tanuljatok. Aki nem tud és tudja, hogy nem tud. Az okos, őt tanítsátok! Aki nem tud és úgy tudja, hogy tud. Ő a hülye őt hagyjátok!"

Zsiga

Quote from: HVp213 on 2006-07-10, 16:38:21
http://img98.imageshack.us/img98/2440/img44156ge.jpg

zsiga: meeten erről a képről beszéltem :p
Ez jóóó!   :ejnye: :jee: (Én meg béna vagyok az állatfotózáshoz... :) )
Nem akarod a meeten készült többi képet is belinkelni? Hadd válogasson Ramiz a Képmutatóba... :D

Ja és ha már szóbakerült, belinkelem ide is a meetes képeimet: http://usteam-meet.uw.hu

Zsiga

Pár kép a tegnap estéről, Kőbánya, Óhegy Park, 20:30.

Kicsik, szarok,zajosak, de legalább jól megfáztam miattuk. :D

Kuroi Tenshi

Quote from: Zsiga on 2006-08-21, 15:00:36
Pár kép a tegnap estéről, Kőbánya, Óhegy Park, 20:30.

Kicsik, szarok,zajosak, de legalább jól megfáztam miattuk. :D
Báh. Piskóta. Ha tegnap jöttél volna velünk, igazi katasztrófafilmbe illő képeket csinálhattál volna :hehe:

Yakumo

Pár kép egy vízesésről.

Képek


Yakumo

#233
Quote from: Pirula on 2006-09-05, 17:55:17
Shinkanzen Hanság-Nagyerdőn
Ezt te csináltad?

ˇ edit: akkor Respect érte, jó lett. :jee: (+-t már nem kaphatsz) :)

Pirula

#234
Quote from: Yakumo on 2006-09-05, 22:20:59
Quote from: Pirula on 2006-09-05, 17:55:17
Shinkanzen Hanság-Nagyerdőn
Ezt te csináltad?
Igen, teljesen véletlenül. Eleinte csak a két lámpát akartam fotózni az éjszakai beállítással de közben elment a vonat is.  :smile:
edit: :merci:

RE@L

Quote from: Pirula on 2006-09-05, 17:55:17
Shinkanzen Hanság-Nagyerdőn
Álványról cisnáltad ugye? Tényleg nagyon jó kis hosszan exponált kép!
Mellékelek ennek örömére énis egyet.
http://usteam.hu/pictures/p/pics/1157490315213.jpg

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Pirula

Quote from: RE@L on 2006-09-06, 00:07:20
Quote from: Pirula on 2006-09-05, 17:55:17
Shinkanzen Hanság-Nagyerdőn
Álványról cisnáltad ugye? Tényleg nagyon jó kis hosszan exponált kép!
Igen, rendkívül masszív állványt használtam. :D
Quote from: RE@L on 2006-09-06, 00:07:20Mellékelek ennek örömére énis egyet.
http://usteam.hu/pictures/p/pics/1157490315213.jpg
Nem tudom miért, de a Totoro-s macskabusz ugrott be róla.  :smile: Pedig még a színe sem olyan.

sirtomi

Quote from: Pirula on 2006-09-06, 00:44:06
Quote from: RE@L on 2006-09-06, 00:07:20
Quote from: Pirula on 2006-09-05, 17:55:17
Shinkanzen Hanság-Nagyerdőn
Álványról cisnáltad ugye? Tényleg nagyon jó kis hosszan exponált kép!
Igen, rendkívül masszív állványt használtam. :D
Hol árulnak ilyen masszív álványokat? Kellene nekem is, eléggé remeg a kezem :D

Zsiga

Quote from: sirtomi on 2006-09-07, 15:32:13
Quote from: Pirula on 2006-09-06, 00:44:06
Quote from: RE@L on 2006-09-06, 00:07:20
Quote from: Pirula on 2006-09-05, 17:55:17
Shinkanzen Hanság-Nagyerdőn
Álványról cisnáltad ugye? Tényleg nagyon jó kis hosszan exponált kép!
Igen, rendkívül masszív állványt használtam. :D
Hol árulnak ilyen masszív álványokat? Kellene nekem is, eléggé remeg a kezem :D
Tessék, itt egy. :D

sirtomi

Quote from: Zsiga on 2006-09-07, 15:58:05
Tessék, itt egy. :D
Az ára is jó masszív, még spórolok egy keveset :)