Photoshop, CG, 3D, Ray-Trace

Started by .Attila, 2005-01-24, 23:27:30

Previous topic - Next topic

Kvikveg

Engem az erdekelne, hogy HOGYAN csinalta? Miket hasznalt?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Marfy

Quote from: KvikvegEngem az erdekelne, hogy HOGYAN csinalta? Miket hasznalt?
Jövõhéten találkozok vele és a megkérdezem tõle, de az is lehet hogy tutorial alapján csinálta de mondjuk nem hiszem.
Moha: Majd ha megyek viszem a képeket is és majd megmutogatom van egy-két remekmû.
Tudna valaki mondani használható serialt a Photoshop CS-hez mert nem találok normálisat (PM).

roderick

http://www.serials.ws/index.php
itten nézd meg, biztos van
CS miben másabb mint a rendes?
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Xaga

Quote from: roderickCS miben másabb mint a rendes?

Adobe oldaláról: " You were expecting Adobe® Photoshop® 8.0 to follow Photoshop 7.0, right? Instead, we named the new, full-version upgrade Adobe Photoshop CS. Why would we do such a thing? We wanted to communicate that, in addition to being available on its own, Photoshop CS is also available as a part of Adobe's new Creative Suite.

But make no mistake: Photoshop CS is a major upgrade from Photoshop 7.0. People like Scott Bourne of PhotoFocus have called Photoshop CS "the single most significant Photoshop upgrade ever," and PC Magazine gave Photoshop CS a 5 out of 5 rating and the Editors' Choice Award. Photoshop has also recently received awards from Macworld magazine, Photo Trade News, and American Photo."
What's new

Marfy

Quote from: roderickhttp://www.serials.ws/index.php
itten nézd meg, biztos van
Már megnéztem és eccerûen egy kód sem jó hozzá :(.
Nincs meg valakinek eredetiben :D?

Moha

Quote from: NokiNincs meg valakinek eredetiben :D?
De, valószínû megvesszük százakárhányezer forintért! :lol:

Xaga

Quote from: NokiNincs meg valakinek eredetiben :D?

De megvan már csak a borítot kéne beszerezni kinyomni ráragasztani a CD-re + dobozt is megcsinálni és olyan lenne mint az eredeti :D

Marox

Quote from: NokiHaverom által készített kép .
Miért nem tudok én ilyet csinálni  :beken: .

Hûûûha.  :eeek:
Ez nagyon szép lett. :jee:

Marox

Quote from: NokiJövõhéten találkozok vele és a megkérdezem tõle, de az is lehet hogy tutorial alapján csinálta de mondjuk nem hiszem.
Moha: Majd ha megyek viszem a képeket is és majd megmutogatom van egy-két remekmû.
Tudna valaki mondani használható serialt a Photoshop CS-hez mert nem találok normálisat (PM).

PM ment. :)

Marfy

Quote from: MaroxPM ment. :)
KÖSZI!
Mûködik a  kód!
 :hail:

Tiaro

Sztem épp itt az idõ, hogy újra betámadjak az elsõ komolyabb próbálkozással.
Kevésbé aranyos, de az alapanyag nagyon megtetszett. Egy Maybach Zeppelin lenne, az utolsó pár órányi simítás hiányzik róla, mondjuk a felségjelek, részletesebb mûszerfal, meg néhány apróság.
Most készül a videó, egy éjszaka alatt talán el is készít szegény kis gépem 120 frame-et 800*600-ban.
A csatolt képekért bocsi, de nem tudom, melyik galériába férnének bele.  :confused:
I walk a lonely road / The only one that I have ever known
Don't know were it goes / But it's home to me and I walk alone
I walk this empty street / On the boulevard of broken dreams
Where the city sleeps / And I'm the only one and I walk alone

Feldin

Quote from: TiaroSztem épp itt az idõ, hogy újra betámadjak az elsõ komolyabb próbálkozással.
Kevésbé aranyos, de az alapanyag nagyon megtetszett. Egy Maybach Zeppelin lenne, az utolsó pár órányi simítás hiányzik róla, mondjuk a felségjelek, részletesebb mûszerfal, meg néhány apróság.
Most készül a videó, egy éjszaka alatt talán el is készít szegény kis gépem 120 frame-et 800*600-ban.
A csatolt képekért bocsi, de nem tudom, melyik galériába férnének bele.  :confused:
Nem mondod hogy ezt te modellezted????????
Az ilyen autok a kedvenceim!!!!!!!!!!!!!
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Xaga

Lám lám Tiaro fejlödik, ez még mindig Maya, hova tünt a Learning Edition felírat?????

Tiaro

Hát, az eltûnt egy kedves kis segédprogramnak köszönhetõen...
 :bsd:
I walk a lonely road / The only one that I have ever known
Don't know were it goes / But it's home to me and I walk alone
I walk this empty street / On the boulevard of broken dreams
Where the city sleeps / And I'm the only one and I walk alone

.Attila

Vmiben nagy munka, gratula :appl:
Csak egy icike-picike megjegyzés: a kerekek felnije sokszögnek tûnnek nekem, azon nem lehet finomítani?

Moha

Quote from: FeldinNem mondod hogy ezt te modellezted????????
Ennyire meglep? Bár lehet, hogy csak én vagyok edzett. Ha látnád, haverom miket alkot 3D-ben, egy hétig kereshetnéd az álladat! :) Csak egy példa, hogy miket szokott modellezni.

Tiaro: Tényleg tök jó lett amúgy, én bizti nem tudnék ilyet.

Tiaro

Moha:
Ne mentegetõzz, tudom, hogy még közel-távol nem vagyok a nagyokhoz képest.  :) A barátod képeit nézegetve pedig egyre erõsödik bennem az érzés...  :eeek: (Megj: nekem is leesett az állam.  :rolleyes: )

Bonci: hát igen, a felnik pár polygon=>subdivision=>polygon konvertálásnak köszönhetõen jópárszáz polygonból állnak így is, csak mivel az alap modellt elrontottam, ilyen csúnya lett. Majd kijavítom talán ezt is a végén...

Ja, és egy általános :merci: a végére.  :)
I walk a lonely road / The only one that I have ever known
Don't know were it goes / But it's home to me and I walk alone
I walk this empty street / On the boulevard of broken dreams
Where the city sleeps / And I'm the only one and I walk alone

Kvikveg

Quote from: MohaEnnyire meglep? Bár lehet, hogy csak én vagyok edzett. Ha látnád, haverom miket alkot 3D-ben, egy hétig kereshetnéd az álladat! :) Csak egy példa, hogy miket szokott modellezni.

Tiaro: Tényleg tök jó lett amúgy, én bizti nem tudnék ilyet.
Hmmm. Meg kene ismerkednem a haveroddal. :cool:
Es fel kell kotnom a gatyat.
A kerekekre kivancsi lennek, hogyan csinalta.
Es az egeszet mennyi ido alatt.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

roderick

Quote from: KvikvegA kerekekre kivancsi lennek, hogyan csinalta.

Laikus szememmel én bump mapping-ra tippelek, márha a kerék mintázatáról van szó...
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Kvikveg

Quote from: roderickLaikus szememmel én bump mapping-ra tippelek, márha a kerék mintázatáról van szó...
Mmm. Ha nincs arnyeka, tenyleg... Mmm... /melazok/
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Feldin

http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Marfy

Quote from: FeldinMiket nem tudtok...
És mi miket nem tudunk  :bruhuhu:

Marox

Nagyon jó lett a kocsi Tiaro! :jee:
Engem is megihletett, úgyhogy én is nekiállok tanulni. :)

Marox

Quote from: MohaEnnyire meglep? Bár lehet, hogy csak én vagyok edzett. Ha látnád, haverom miket alkot 3D-ben, egy hétig kereshetnéd az álladat! :) Csak egy példa, hogy miket szokott modellezni.

Hát tud valamit az egyszer biztos. :jee:  :rolleyes:

roderick

Quote from: NokiÉs mi miket nem tudunk  :bruhuhu:

Nem kell keseregni, ha van internethozzáférésed meg tudsz angolul (ami a fórum témájából felteszem mindkettö igaz) akkor csak elhatározás kérdése... mert rengeteg jó tutorial van szerteszét a neten és véletlenül feltört tanulóverziók minden programból is hevernek itt-ott:)
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Kvikveg

Nos, sokak keresere, es pm rendszer tehermentesitesere, voila:

"Adobe PS-sel is csinálsz vmit a képeken mielött giffiziálnád?"
Ami jolesik. Meretvaltoztatas, felirat, szinek buvolese, stb. Izles szerint. :lazza:

Adobe Image Ready:

Megnyitas utan nalam 3 ablak latszik: eszkoztar, layerek, frame-k. Tevedtem, 5.
A kepeket kivant sorrendben elnevezve rakd be egy konyvtarba, ahol mas file nincs rajtuk kivul. Mas konyvtar lehet, alkonyvtarakat nem szippant be. Utolag ritkitani a kepeket szerintem maceras, de azert megoldhato es neha szukseges is az utolagos ritkitas.

File/Import/Folder as Frames

Also vekony hosszu ablak megtelik kepecskekkel: frame-ek. Ezek latszanak egymas utan a kesz gif-ben. Az elso kep kerult balra(legalulra), utana sorban olvasta be oket es rakta egymas melle(fole layerekre).

Jobboldalt a layerek. Katt egy kozepen elhelyezkedo frame-re, es a layeres ablakban 2 szemecske lesz: alap es ami latszik eppen akkor. Itt lehet jatszadozni, de en nem hasznaltam.

Frame-k alatt ...sec felirat: klikk: mennyi ideig latsszon. No delay: no kesleltetes. Egyszerre tobbet is ki lehet jelolni shift-tel, igy nem kell egyenkent allitgatni. :wtf:

Frame-s ablak jobb szelso kerek gomb: new frame, delete frame, stb. Athelyezes drag'n'drop technikaval megy.
Elso frame alatt: ismetelje-e, hanyszor.
Play gombbal megtekintheto ertelemszeruen.

Mmmm ... mi van meg....

Ctrl+-/+: kicsinyiti/nagyitja a nezetet. Hasznos parancs  :)

Egyeb dolgok mint Photoshopban. Lehet a kepeket mozgatni, crop ugyanugy van, kepatmeretezes, stb. Izles szerint.

Mentes elott:
Mentsd el psd-kent (eredeti legyen ha vmi baj van, ill ebbe bele lehet ganyolni Photoshoppal ha szukseges). Utana Frame-s ablak jobb szelso kerek gomb, Optimize animation, redundant pixel removal. Ilyenkor a legalso kep az alap, onnan kezdve csak a valtoztatasokat menti el.
Illetve meg lehet gif-nel azt beallitani valahol, hogy mennyi szint hasznalhat, de ez nekem nem jott be, mert ronda lett, es nem ment ossze tulzottan. Hogy a dithered mit jelent, az mar a mult homalyaba vesz...
Es ezutan .gif-kent elmentheted, es maris egy uj animacio buszke tulajdonosa vagy!  :rotflol:
Meg mast is lehet csinalni, de alapnak ennyi.


ui: a gif szinallitas a fekete-fehernel nagyon bejott, 128-rol 64re levettem, es nem latszott meg, nem lett szemcses. Valahol mellette lehet a tomoritest allitani, de az eldurvitja a kepet elegge.

---------------------

"mplayerrel hogy mentek ki képet?"

mplayer:
"c:\eleresi ut\mplayer.exe"  "filename idezojel neha kell" -ss 18:57 -vo tga
A -ss az ido, eloszor azt lodd be. o-val latod, hogy a film hol tart, utana azt az erteket ss utan beirod hh:mm:ss formaban. Ellenorizd le, mert el szokott csuszni. Ha tenyleg onnan indul, ahonnan akarod, akkor jo.
A -vo tga az a video output tga formatumban. Gozom nincs milyen formatum ez, de a Photoshop megeszi pl. Ilyenkor elkezdi a kepeket tga formatumban menteni abba a konyvtarba, ahonnan a parancsot elinditottad. A hang alapjan lehet tudni, hogy kb hol tart a film, de mivel az ember ugysem szed le tobbet par masodpercnel, ez nem szokott kritikus lenni. Olyan nincs, hogy egyszerre latod is meg le is szeded.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kvikveg

Nos, fentebb lathato a haszn. ut. elektromos csellentyucske... ize... a sajat kep kikeszitesehez, mar kesz gerezdek lathatok valahol a kepgaleriaban. De mar gozom nincs hol.  :eeek:
edit: de szivesen segitek. Most mar van idom. :D  :jee:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kupo

Én elég sokat Photoshop-ozok.CSináltam egy ilyen Design-okkal foglalkozó fórumot. :) Itt a linkje: Photo Phoenix Designs

.Attila

Kvikveg leírása alapján ( :merci: Kvikveg) itt az elsõ gifem :) (1,5 mega)

Pirula

Quote from: BonciKvikveg leírása alapján ( :merci: Kvikveg) itt az elsõ gifem :) (1,5 mega)
Nagyon baba. :) Milyen filmbõl van?