Utazgatás

Started by Ramiz, 2005-04-26, 20:46:00

Previous topic - Next topic

Próféta

Quote from: kikuchiyo on 2010-11-16, 20:47:34
- amit végképp nem tudok megszokni, azok a villanykapcsolók. Fordítva vannak felszerelve.
Nekem a "piros plusz" közlekedési lámpa volt a fő kulturális sokk.
Meg a csatornalefolyóból az utcára felbugyogó szennyvíz (remélem, hogy csak a csatornázási művek sztrájkja miatt volt, és nem rendszeres látványosság).

Cloud

Quote from: Próféta on 2010-11-16, 23:32:21
Quote from: kikuchiyo on 2010-11-16, 20:47:34
- amit végképp nem tudok megszokni, azok a villanykapcsolók. Fordítva vannak felszerelve.
Nekem a "piros plusz" közlekedési lámpa volt a fő kulturális sokk.
Meg a csatornalefolyóból az utcára felbugyogó szennyvíz (remélem, hogy csak a csatornázási művek sztrájkja miatt volt, és nem rendszeres látványosság).
Pfúj. Ilyen tényleg van?

kikuchiyo

Megvolt a kötelező párizsi gyalogtúra!

Ha ezután nem kapok szövődményes tüdőgyulladást, akkor soha: már két napja beteg vagyok, mert ebben a szaros szállodai szobában az egyetlen hőszabályozási lehetőség az ablak kinyitása*, a wifi pedig csak a padló egy pontjáról érhető el, és nyilván meghűltem, miközben a refresh gombot püföltem "hozzadmábebazmeg" felkiáltásokkal. És hát erre nagyon egészséges egy egész napos rohangálás a kellemes novemberi hűs levegőn (pedig még szerencsém is volt, mert jó idő volt ma, és nem esett, mint az előrejelzés szerint kellett volna).

*: zseniális fizikus-agyamba persze bevillant az előbb, hogy nem lehet-e esetleg a radiátor szabályzóját használni, de nem kell teljesen hülyének elismernem magam, mert teljesen szét van csesződve a csavarantyú. Most is csak egy ideiglenes hackkel sikerült lejjebb venni.

Hogy mondják azt oroszul, hogy "ha nem fogjátok be a pofátokat most azonnal, akkor megerőszakollak, megöllek és megeszlek benneteket, és ha nagyon nagy mázlitok van, akkor ebben a sorrendben"? Egy csapat orosz süldőlány viháncol itt az ajtóm előtt, sikongatnak és dobognak, és már kurvára elegem van belőlük.

Na mindegy, Párizs.

Diadalív, szép, hűdenagy. Tetejéről szép kilátás.

Sanzelizé vagy hogy hívják, benzinszag és nyomorék koldusok.

Ennek a végén mindenféle kajás standok, palacsinta és egyebek aranyáron.

Eiffel-torony, na, ez tényleg nagy. Bóvliárus négerek minden négyzetméteren. Kilométeres sor: dőljön össze alattatok, mert nincs az a pénz, hogy ezt végigvárjam.

Pantheon, Foucault-inga FTW! A híres emberek sírjaihoz nem volt affinitásom.

Notre-Dame: én olyan spirituális ember vagyok, hogy beültem melegedni. A toronyba nem volt energiám felmenni.

Palais de la découverte, tudományosmúzeum-szerűség, de nem mondanám kiemelkedően színvonalasnak. Minden csak franciául van kiírva.

Metró: az áramszünet és a zenélő emberek mindennaposnak számítanak.
Vannak továbbá a hangosan beszélő emberek, akik a nálunk előforduló motyogós nénik megfelelői. Az a különbség, hogy ezek felszállnak, és teli torokból elkiabálják a bánatukat.
Failure is the default option

Kvikveg

Ugy erzem nem tetszett.  ::)
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

kikuchiyo

Mai helyzetjelentés (amíg nem nyitnak ki az éttermek):

Az első pont a programban a Louvre volt. Az emberiség legjelentősebb műkincseivel megtöltött tágas csarnokokban a hermeneutikus szaturáció állapotában sétálgathattam...

...volna, ha nem állt volna itt is kilométeres sor. Egészen megkerülte azt az átkozott üvegpiramist (amiben Apple store is van állítólag, hogy ha a Mona Lisa mosolyától eltelve hirtelen itt akarod beszerezni a legújabb iProduct-ot, megtehesd).

Gondolatban felszólítottam őket, hogy hágják meg a műkincseiket, és mentem a B-terv felé.

Ez volt az: Discocery exhibition - science and fiction, ami a Cité de la Science et de l'Industrie nevű óriási kiállítási csarnokban van (ami pedig a város szélén fekszik egy tágas parkban - kár, hogy esett az eső).

Ha két szóban akarnám leírni a kiállítást, akkor a FUCKING AWESOME lenne a legtalálóbb.
Ki volt állítva többek között az eredeti R2-D2, a csillagromboló eredeti makettje, a Rodger Young űrhajó (a Starship Troopersből) 4 méteres makettje, és egy kibaszott életnagyságú Viper a BSG-ből. Emellett eredeti gumimaszkok és kellékek az Alienből, Babylon 5-ből, Star Trekből, rengeteg egyenruha a Star Trekből és BSG-ből, továbbá ami nem volt eredeti, abból is volt replika, végül rengeteg ősnyomat a 30-as évekből, sőt a 18-19. századból, meg filmvetítések stb.

Egyetlen probléma volt, hogy a megvilágítás elégtelen volt a legtöbb tárgynál, így a fotózás esélytelen volt. Egyébként csak ezért megéri elmenni Párizsba (még jövő júliusig van a kiállítás).

Egy napot azért nem lehetett eltölteni ezzel (bár szívem szerint felvertem volna egy sátrat a Viper mellett), ezért kombinált jegyet vettem, amibe beletartozott egy IMAX vetítés a Géode nevű moziban. Ez a nevéhez híven egy gömb alakú épület.
A vászon majdnem 2*pi térszögű. A Hubble űrtávcső utolsó szereléséről szóló filmet néztem meg - persze sok újdonságot nem tartalmazott számomra, meg húztam is a számat, amikor az Orion-ködön való átrepülés animációja olyan volt, mint amikor a repülő bemegy a bárányfelhőbe... de akárhogy is, ekkora felbontással elementáris élmény volt. Ezt kéne a kisgyerekeknek mutogatni, akkor nem lenne gond a kutatók és mérnökök utánpótlásával.

A csarnok mellett ki van még állítva egy eredeti, 50-es évekbeli tengeralattjáró, amiért 3 euró igazán baráti ár.
Pár helyen lyukat vágtak a padlóba, hogy lehessen látni az elemeket vagy a konyhát, de egyébként minden eredeti.
Érdekes, hogy mennyire a helytakarékosságnak rendeltek alá mindent (3 emberre két fekhely), és elgondolkodtató, hogy azért nekem egész jó helyem van ebben a foscsarnokban (aka. "szálloda") a tengeralattjárósok életéhez képest.

Aztán a csarnokban van még egy csomó állandó kiállítás is, ezeknek a harmadát, ha megnéztem, mert kezdett mindenem fájni.

Kicsit Csodák Palotája-szerű, de nem annyira interaktív, de mégis éppen eléggé a gyerekekre van kihegyezve. Van egy szekció a matematikáról, világegyetemről, génekről stb., meg egy vicces rész, ami azt próbálja bizonygatni, hogy az illegális letöltés az nagyon-nagyon rossz dolog.

A turista-ajánlókban nincs benne ez a hely, én is csak a metrón láttam meg a hirdetést. De aki itt van, és ráér, annak érdemes rászánni egy délutánt. Hozzám hasonló hexaédereknek kihagyhatatlan.
Failure is the default option

Kvikveg

Ez jol hangzik.
A honlapdesign LOL, a "reklamozz cicis novel" naluk "reklamozz cicis robottal".
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Próféta

#396
Na akkor én is összeszedem magam.

Amit Párizsról tudni kell:

Quote from: kikuchiyo on 2010-11-20, 21:46:38
Diadalív, szép, hűdenagy. Tetejéről szép kilátás.
Szép +1, Hűdenagy +3. Ködös időben jártam ott, nem volt értelme felmászni. :__devil:

Quote from: kikuchiyo on 2010-11-20, 21:46:38Sanzelizé vagy hogy hívják
Elíziumi mezők fasor :) Állítólag a világ leghíresebb utcája, de én se értem, mi benne a jó. A két végén amit összeköt, az szép (diadalív ill. paloták + Concorde); de közben csak egy sima Andrássy út stílusú utca, két oldalt Armani meg hasonló ruhaüzletekkel és haléttermekkel. A legérdekesebb jelenség egy 12-es control groupnyi japán középiskolás csaj volt iskolai egyenruhában, akik ugyanazt az újságosbódét zergrusholták le, ahol én próbáltam képeslapot venni, és állandó karattyolásukból csak annyit értettem, hogy buráburá harandzsa dzsásztinbíber.

Quote from: kikuchiyo on 2010-11-20, 21:46:38
És hát erre nagyon egészséges egy egész napos rohangálás a kellemes novemberi hűs levegőn
:blabla: Nekem bezzeg ilyen fantasztikus időjárást sikerült kifognom, meg egy akkora zivatart, hogy az nyáron is ritkaság. (A képen az égi vizeket némileg kitakarja a Concorde obeliszk, hátrébb a diadalív, és köztük a sanzelizé).
Amúgy jobbulást.

Quote from: kikuchiyo on 2010-11-20, 21:46:38
Eiffel-torony, na, ez tényleg nagy. Bóvliárus négerek minden négyzetméteren. Kilométeres sor: dőljön össze alattatok, mert nincs az a pénz, hogy ezt végigvárjam.
No comment

Quote from: kikuchiyo on 2010-11-20, 21:46:38
Notre-Dame: én olyan spirituális ember vagyok, hogy beültem melegedni. A toronyba nem volt energiám felmenni.
Én már sötétben értem oda, és egész Párizsban jóformán a Notre-Dame az egyetlen kivilágítatlan épület (kivilágítva talán nem lenne elég nyomasztó és sötét?), így nem sikerült rendesen lefényképeznem. Viszont én is bementem, és épp mise volt. Méghozzá valami dél-amerikai misszionáriusok vendégeskedtek ott, ezért az ő stílusukban bonyolították le az eseményt. Az ő stílusuk pedig a szentmise lehetséges értelmezései közül leginkább a Vidám Vasárnap iskolába tartozik. Tehát: gitározás és éneklés volt dögivel :) Gondolom nagyrészt vallásos dalok voltak, de az egyik számra ráismertem: a gyönyörű El Cóndor Pasa borzalmas rézfúvós interpretációja :wtf: Felfoghatatlan és bizarr élmény volt. A videót megnézőknek utána fültisztítás gyanánt ajánlom ezt a szép magyar változatot.

A miasszonyunk templommal ellentétben rendesen kivilágított épületekről hellyel-közzel sikerült (zajos, életlen, de legalább felismerhető) képet rögzíteni. Például az Opera Garnier elég jól nézett ki kivilágítva. Ez az épület az Operaház fantomjának nemhivatalos helyszíne (tényleg van alatta víztározó, valóban gyilkolt egyszer a csillár, stb.).

Nakedape

ebben a cité-nál voltam tán én is evolúció múzeumba.. ahol minden fransziául volt... brühü
viszont onnan van orosz dinamós zsblámpám
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

kikuchiyo

Quote from: Nakedape on 2010-11-22, 11:44:15
ebben a cité-nál voltam tán én is evolúció múzeumba.. ahol minden fransziául volt... brühü
viszont onnan van orosz dinamós zsblámpám

Rád gondoltam, amikor megláttam azt a szekciót, de bemenni nem volt kedvem.


Mai random megjegyzések:

utcai felfolyót én is láttam, többször is.

ma már a fürdőszobai lámpa is elromlott ebben a foscsarnokban. Szerencsére kicserélték, amikor szóltam.

a melóhelyi menzán ma olyan halat ettem, aminek nem rendes szálkái voltak, hanem sűrűn, párhuzamosan egymás mellett futó, alien facehugger-szerűen periodikusan megvastagodó izéi. Mi lehetett?

a metrón rengeteg iphone-t látni, de blackberryje is sokaknak van (nálunk ugye kőgazdag üzleti arcok bunkofonjának számít).

a legundorítóbb:
[spoiler]tegnap visszaértem, és mikor mosnám meg az arcomat, látom, hogy a takarítónő a kukába bedobott használt fültisztító pálcikát akkurátusan beletömte a szappan tokjába és felrakta a mosdó feletti hogyishívjákra. ??? el nem tudom képzelni, hogy mi járhatott a fejében. Tán engem nézett olyan vadembernek, hogy azt hitte, majd újrahasználom? Vagy ezeknél van ilyen tabu, hogy az ilyet nem dobjuk a kukába? Tényleg nem értem, de eléggé felkavart a dolog tegnap. [/spoiler]

az "ezer év alatt sem szoknám meg" rovatunk mai kiadása:
az AZERTY billentyűzetük!!!!!1 Pont elég gomb van más helyen ahhoz, hogy abszolút használhatatlan legyen, és minden billentyű-leütést háromszor is ellenőrizni kelljen. Programozáshoz egyébként nem is volna rossz, de hát nem ezt szoktam meg.
Failure is the default option

Kvikveg

Broaf.  :zomg:
AZERTY: hol talalkoztal vele?
Engem anno a nemet billentyuzettel szivattak, ami vi-ban vagy terminalban amikor --t akartam nyomni tokmast csinalt, mert ott volt a fura scharfes S-uk. :eek:
Hogy en mennyire orultem amikor rajottem hogy lehet legalabb az ablakkezelos helyeken atallitani...
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

kikuchiyo

Hogy hol találkoztam vele? Mindenhol! Ezeknek csak az van. Ha a benti gépeket kell használnom, akkor rá vagyok kényszerülve.

Breaking news (szó szerint): kicserélték a fénycsövet a fürdőszobában, sokkal fényesebb lett, ami tökjó, viszont a régire ráolvadt műanyag lámpabura szilánkjait itt hagyta a fickó a földön. Elfogadható hely lehetne ez, ha nem az jönne le mindenről, hogy szarnak az egészre.

És végül az esti lol rovat: van itt szemben egy japán étterem. Gondoltam, kipróbálom, ma már elég jól vagyok a japán kajához, és itt legalább nem lesznek kommunikációs nehézségeim. (értsd: be akartam gizdítani egy kicsit a nyelvtudásom maradékával.)

Be is mentem, és kezdtem mondani japánul, hogy vacsorázni szeretnék, egyedül, az az asztal jó lesz, F menü, sima vizet, köszönöm. Annyira el voltam merülve a saját kis világomban, ahol én vagyok a sztár és a pincérnő annyira meghatódik a kiejtésemtől, hogy utána feljön velem szobára, hogy fel sem tűnt, hogy az ázsiai arcú fickó (mert hát férfi volt, de ez sem zökkentett ki) csakazértis valami olasz-francia-angol keveréknyelven kérdezget. Csak akkor esett le a valóság, amikor már az asztalnál ülve hallottam, ahogy a tag bekiabál a konyhába: kínaiul! És bentről is kínaiul válaszoltak, tehát ez valójában egy kínai étterem volt, a szusi-szakácsokkal együtt. Persze utána már feltűnt, hogy brutálisan kínai feje volt mindegyiknek, főleg azután, hogy kijött egy mammer melegítőben, olyan arccal, mint Mao nagyanyjáé.
A kaja ehető volt, de azt hiszem, most kell végigiterálnom az összes $deity-n a fohásszal, hogy eseménytelenül teljen az éjszaka.
Failure is the default option

Kvikveg

 :eek:
Hol is vagy? Csak hogy arrafele meg veletlenul se menjek ha odakerulok?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kuroi Tenshi

Quote from: Kvikveg on 2010-11-23, 23:13:27
Hol is vagy? Csak hogy arrafele meg veletlenul se menjek ha odakerulok?

Nyugi, francia-kanadában is fogsz eléggel találkozni
Kiku Párizsban, azerty francia nyelvterületeken.

Kvikveg

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-11-23, 23:32:48
Quote from: Kvikveg on 2010-11-23, 23:13:27
Hol is vagy? Csak hogy arrafele meg veletlenul se menjek ha odakerulok?

Nyugi, francia-kanadában is fogsz eléggel találkozni
Kiku Párizsban, azerty francia nyelvterületeken.
Szerencsere en nem Quebecben leszek...
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

LiaLia

Quote from: Próféta on 2010-11-21, 22:29:35
Na akkor én is összeszedem magam.
...
sima Andrássy út stílusú utca, két oldalt Armani meg hasonló ruhaüzletekkel és haléttermekkel.

Tényleg majdnem Andrássy út :smile:

Quote from: Próféta on 2010-11-21, 22:29:35
A legérdekesebb jelenség egy 12-es control groupnyi japán középiskolás csaj volt iskolai egyenruhában, akik ugyanazt az újságosbódét zergrusholták le, ahol én próbáltam képeslapot venni, és állandó karattyolásukból csak annyit értettem, hogy buráburá harandzsa dzsásztinbíber.

aktuális hírek Bieberről feltétlenül :D

Quote from: kikuchiyo on 2010-11-23, 23:05:03
És végül az esti lol rovat: van itt szemben egy japán étterem.
...
kínaiul válaszoltak, tehát ez valójában egy kínai étterem volt, a szusi-szakácsokkal együtt.

Kínai és szusi, keleti-keleti, mindegy az :smile:

Azon szoktam mosolyogni, mikor itthoni kínai büfékben tojásos-zöldséges risztésztát írnak ki, ami messziről se látott rizstésztát, csak egyszerű hazai vékonymetélt. De következetesen minden büfében ki van írva a rizstészta. Jól alkalmazkodnak a kínaiak :smile:




Ma vettem meg  a buszjegyeket Bécsbe, barátnőmmel elmegyünk majd egy napra karácsonyi vásárt nézni. Ahogy ismerem magunkat, egy térképpel közlekedni majd a nagyvárosban... igencsak érdekes és kalandos lesz  ::) :smile:

Zsiga

Kanadában nem használnak AZERTY-t, a franciák sem.

Kuroi Tenshi

Quote from: LiaLia on 2010-11-24, 00:06:11
Kínai és szusi, keleti-keleti, mindegy az :smile:

in b4 RAAAAGE

Quote from: kikuchiyo on 2010-11-23, 23:05:03
Be is mentem, és kezdtem mondani japánul
csakazértis valami olasz-francia-angol keveréknyelven kérdezget

s mégis megértette, hogy mit kérsz? Bár igaz gondolom
csak a kajaneveket....

Quote from: LiaLia on 2010-11-24, 00:06:11
Ma vettem meg  a buszjegyeket Bécsbe, barátnőmmel elmegyünk majd egy napra karácsonyi vásárt nézni.

kellemes szopást. Amit látni fogsz: rengeteg hülye turistát,
mindenütt hömpölygő embertömeget, még több és még annál
is nagyobb embertömeget, zsúfolt, drága, és már lerabolt
boltokat, stb. Nem értem, miért akar bárki épeszű ilyenkor
odamenni...

Quote from: Zsiga on 2010-11-24, 00:09:41
Kanadában nem használnak AZERTY-t, a franciák sem.

próbálnám kicsit beparáztatni, erre elcseszed  :__devil:

Próféta

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-11-24, 00:14:09

Zürichi sztori: összefutottam egy csapat "csajok a marketingről" magyar nővel. Kezdtünk volna elbeszélgetni, hogy s mint, stb. Mióta vannak itt? 4 napja. És mi mindent láttak már? Még semmit, egyelőre még csak soppingoltak :aaa: Biztos nagyon élvezték, de ha egy dolgot nem érdemes Svájcban csinálni, az a vásárlás. Különösen 220 forintos frank mellett.

De a karácsonyi vásárban pont nem a boltok meg a vásárlás a lényeg, hanem a forralt bor, meg a perec vagy egyéb finomság, meg a szépen feldíszített és kivilágított utcák. Mondjuk mindezt talán egyszerűbben is megkapni itthon a Vörösmarty téren, de hát mindenki úgy tölti a szabadidejét, ahogy akarja.

LiaLia

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-11-24, 00:14:09
Quote from: LiaLia on 2010-11-24, 00:06:11
Ma vettem meg  a buszjegyeket Bécsbe, barátnőmmel elmegyünk majd egy napra karácsonyi vásárt nézni.

kellemes szopást. Amit látni fogsz: rengeteg hülye turistát,
mindenütt hömpölygő embertömeget, még több és még annál
is nagyobb embertömeget, zsúfolt, drága, és már lerabolt
boltokat, stb. Nem értem, miért akar bárki épeszű ilyenkor
odamenni...

Mintha mostanában többször foglalkoztatna téged a szopatás, szopás  :ejnye:

Én karácsonyi vásárt megyek nézni, hallgatni, szagolgatni, kóstolgatni. Kedvelem a kirakodóvásárokat, kézműves dolgokat, csecsebecséket, és kihagyhatatlan a forralt bor, puncs, meg a sült kolbász. A sok feldíszített utca és házak. Emellett nem a hipermarketekbe, meg plázákba fogunk járni, hanem templomot nézni, klasszikus utcákon végigmenni. És feltétlenül egy bécsi kávét valahol meginni.  :smile:

Quote from: Próféta on 2010-11-24, 00:49:29
Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-11-24, 00:14:09

Zürichi sztori: ...... sopingoltak :aaa:

De a karácsonyi vásárban pont nem a boltok meg a vásárlás a lényeg, hanem a forralt bor, meg a perec vagy egyéb finomság, meg a szépen feldíszített és kivilágított utcák. Mondjuk mindezt talán egyszerűbben is megkapni itthon a Vörösmarty téren, de hát mindenki úgy tölti a szabadidejét, ahogy akarja.

A Vörösmarty térre is el szoktam menni, és a Jókai térre, és a Deák térnél is szoktak lenni, meg a Blahánál. A vásárnak ez a része tetszik, nem a shoppingolás. :smile:

Nakedape

AZERTY rémálom valóban és a rossz, h megszokod majdnem mire hazajössz..
amúgy a leírásod alapján a  szálka az továbbra is szálka
azaz elcsontosodott kötőszöveti sövény
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

noriko

#410
Beszámoló
helyszín: Dél-afrikai Köztársaság (Pretoria, Kruger Nemzeti Park, Blyde River Canyon, Cullinan gyémánt bánya)
időpont: november 11-22.

Kihasználva főnököm áldott jó szívét, kivettem egybe maradék szabadságom és elutaztam nyaralni egyet Dél-Afrikába.

A KLM-nél találtam meg a legkedvezőbb jegyet, így az ő szolgáltatásukat vettem igénybe az utazáshoz.
A Budapest-Amszterdam útvonal eseménytelenül telt, csak a Ferihegyen volt egy kis fennakadás, mert nem működött rendesen a futószalag és ezerévig tartott becsekkolni. Celebszpottingként Király Lindát véltem látni az átvilágítás felé frusztráltan sorakozó tömegben.

Amszterdam a levegőből hideg és nyirkos benyomást keltett. Olyan volt, mint nagyszüleim krumpliföldje ősszel egy kiadós eső után, tele pocsolyával. Schiphol karácsonyi lázban égett, mindenhol karácsonyfák díszelegtek. Átszállásra kb másfél óra volt, ami viszonylag kényelmes. Persze kiderült, hogy nem mindenkinek, ugyanis a reptéri rakodóknak richtig nem sikerült átpakolni a bőröndöm a másik gépbe... ::)
Ez az út is viszonylag eseménytelen volt, csak sokkal hosszabb, olyan 11 óra.
Hasznos tanácsok helyfoglaláshoz, hosszú repülőutakra, turista osztályon:
- folyosó melletti ülés! (lehetőleg a középső szakaszban, ahol a melletted ülő ember a másik oldalon is ki tud mászni wc-re és nem állít fel.)
- ne a vészkijárat mellé (ugyan hasznos lehet, hogy te vagy hozzá a legközelebb, de pont ezért semmilyen cuccot nem engednek magad köré pakolni.)
- ne túl hátulra, pl. a KLM ezen járatán a 34. sornál mindenképp előrébb! (különben elfogy a kajaválaszték..)

Az utolsó tipp a legfrissebb, ugyanis sajna nekem már csak valami tésztaféle jutott, ami furcsa "tempeh" nevű cuccal volt ízesítve.  :punny:
Mellettem viszonylag normális búrok ültek, és kölcsönösen békén hagytuk egymást.

A johannesburgi reptéren szembesültem a ténnyel, hogy csomagom Amszterdamban maradt. Ezt először hangosbemondón próbálták tudomásomra hozni, de a nevemen kívül nem igazán jött át más a helyi akcentusból. Azért megnyugodtam kicsit, amikor a mellettem álló helyi fekete nő bevallotta, hogy ő sem értette, mit mondtak. :)
Reptéren szüleim vártak és kb fél óra kocsikázás múlva Pretoriában voltunk, lakáson. Időeltolódás miatt 1 órát vesztettem, de szabadság alatt ennyi nem is érződik.
Mivel másnap délelőtt fogadásra voltam hivatalos, előtte apukámmal elmentünk cipőt venni, ugyanis az a csomagomban volt, még Amszterdamban. A ruhámat szerencsére a kézitáskában hoztam, mert féltem, hogy ráfolyik a bőröndben hozott házipálesz. :D
Péntek estére szóltak, hogy csomagom megérkezett a reptérre, így szombat reggel felszedtük, és folytattuk utunkat a Kruger Nemzeti Park felé. A park déli bejáratán mentünk be, ami Pretoriától kb 5 óra volt kocsival.

Kruger Nemzeti Park
Ez a szafaripark olyan, mint egy kis ország, ahol a lakók az állatok. Belül több szálláshely is van, mert egy nap alatt lehetetlen bejárni. Mi 3,5 napot csellengtünk benne, és közben rengeteg állatot volt szerencsénk látni, közte a nevezetes Big Five-ot (elefánt, orrszarvú, oroszlán, leopárd, kafferbivaly). Utóbbi csoportot egy nap alatt sikerült megpillantanom, amire büszke vagyok, mert ritka dolog! :)
A szafari menete:
- kelés 4-kor, mert fél5-kor nyitják a tábor kapuját és korán kell mennünk, hogy minél több állatot lássunk. kissé csúsztunk mindig azért, és ált. 5-re sikerült csak kigurulnunk.
- apa vezet, én pásztázom a tájat balra, jobbra anya, legtöbbször "impala!" felkiáltással, mert ebből van a legtöbb. náluk már nem is állunk meg.
- egyéb állatnév felkiáltásakor fék, fényképezés, távcsövezés. távcsövezni sokat nem kellett, mert a legtöbb állat egész közel jött az úthoz. így láttuk meg a leopárdot is, aki pofátlan flegmasággal ült ki elénk az út közepére.
- a ritkább állatoknál általában "animal jam" alakul ki, amikor valaki megpillantja, és mindenki más is megáll, nézni, hogy vajon mit látott meg a befékező autós.
- megtévesztő lehet a madárrajongó szafarizó (pl. apukám), mert ez a kategória minden olyan bokornál is befékez, amelyen valamilyen madár ül. A Kurger Nemzeti Parkban rengeteg madárfaj él...
- reggeli és ebéd az általában elkerített piknik helyeken történik. a nagyobbaknál kajálda is működik, a kisebbeknél hűtőtáskából oldjuk meg a dolgot. a kisebbek nincsenek is mindig elkerítve és minden felelősséget elhárítva kiszúrnak egy táblát amely "saját felelősségedre szállj ki a kocsiból" üzenetet hordoz. ezt csak egy alkalommal kezdtem komolyan venni, amikor kb 30méterre a piknik asztalunktól apukám meglátott egy leopárdot. szerencsére nem miattunk jött, hanem pár perccel később három rémült őzet kergetett keresztül a placcon. ebből azt tanultam, hogy 1. a rémült őzek ugatnak, 2. a helyielem réndzsör nem a mi biztonságunk érdekében van ott, és egy potenciális leopárd támadás idején körömcsipesz az egyetlen fegyvere, 3. a táblát valószínűleg komolyan gondolták.
- a belső táborhelyek sötétedéskor zárnak, és ha zárás után érkezel magas pénzbírság az ára. Ha külső kapun érkezel táborzárás után, a táborig felvezető réndzsör autó kísér el.
- a táborokban kis egyszobás apartmanok vannak, külső konyhával. a hűtőt estére el kell barikádozni, mert bejárnak a majmok, akik már tapasztaltan nyitogatják a fiókokat és nyúlják le az ételnek látszó tárgyakat. az apartmanokhoz kertigrill álvány is tartozik, mert a kerti grillezés a dél-afrikai búroknak nemzeti sport, braii néven.
- képek

folyt. köv. (dolgoznom is kéne kicsit :P)
"I wish I could, but I don't want to."

Nakedape

Quote from: noriko on 2010-11-24, 11:38:27
Beszámoló
helyszín: Dél-afrikai Köztársaság (Pretoria, Kruger Nemzeti Park, Blyde River Canyon, Cullinan gyémánt bánya)
időpont: november 11-22.

nosztalgia
helyszín: Dél-afrikai Köztársaság (Pretoria, Kruger Nemzeti Park, Blyde River Canyon, Cullinan gyémánt bánya)
időpont: 1999
  :angyali:
de szép hely is.. Kruger.. meg a  kanyon..
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

motifator

Quote from: noriko on 2010-11-24, 11:38:27
helyszín: Dél-afrikai Köztársaság (Pretoria, Kruger Nemzeti Park, Blyde River Canyon, Cullinan gyémánt bánya)
Király beszámoló  :jee: majd kérjük a folytatást!
A hely bucket listre felvéve :)
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

SaiyaGin


Próféta

Zürichben a dél-afrikai srác jól lefitymálta a mi európai állatkertjeinket. Asszem értem miért :)

noriko

#416
Dél-Afrika folyt.

Blyde River Canyon

Még ebédeltünk egy utolsót a szafariparkban, utána egy másik kapun, jóval északabbra kigurultunk, búcsút intve a legutolsó impaláknak. Annyira ráálltam az állatfigyelésre, hogy egy darabig még meredten bámultam ki balra egy egy "tehén!" felkiáltással. :D Egyébként Dél-Afrikában nagyon sok a tehénfarm, rengeteg tehenet látni. A steakjük is nagyon finom!  :haha:

A kanyont észak felől közelítettük meg, ami nagyon szép útvonal. Másztunk egyre feljebb, amíg el nem értük a kilátóhelyeket. Az első megállóhelyen a Három rondavel látványa fogadott, az alattuk kanyargó Blyde folyóval. A következő állomásnál a víz által kivájt potholes formációkat néztük meg, ahol hidak szelték át a kanyont. Itt lábat is áztattam és egész meleg volt a sekély víz. Biztos felmelegítette a 35 fok... :D Egyébként szerencsére nagyon szép időnk volt aznap, így felhők nélkül élvezhettük a kilátást a következő megállónál, a God's Window nevű kilátóhelyen. Végül Pretoria felé csorogva még útba ejtettük a 65 méterről lezúduló Mac Mac vízesést, aztán meg sem álltunk a lakásig. Szép kirándulás volt. :)

Cullinan gyémántbánya

Mivel kiderült, hogy karbantartási munkálatok miatt a gyémántbánya földalatti túrája a tervezett napon nem indul, el kellett döntenem, hogy aktív gyémántbánya felszíni túrájára menjek-e inkább, vagy inaktív aranybánya földalatti túrára. Végül az aktív bányát választottam, hátha szerencsém lesz és találok gyémántot. :D A Cullinan bánya arról híres, hogy ott találták meg a világ legnagyobb gyémántját, a Cullinan gyémántot, amit aztán 9 nagy és sok kicsi gyémántra vágtak. Állítólag a bánya jövője még egy darabig biztosítva van, mert a kutatások szerint még sok ékkövet rejt a föld. Persze öklömnyi gyémántokat nem nagyon találnak, egy kis marék ékkőért több tonna követ mozgatnak meg. Volt egy tábla a havi gyémántkitermelésről, amin szomorúfejecskét tettek az adatok mellé, ezzel jelezve, hogy nem sikerült elérni a becsült mennyiséget. Volt egy másik tábla is a balesetekről és munkaidő csúszásokról, amiből megtudtuk, hogy idén nem történt a bányában haláleset. A végén egy asztalra le volt szórva egy adag kő, amiben lehetett kotorászni, de persze gyémántot nem találtam. Pedig direkt a mélyen barázdált talpú túracipőmbe mentem, hátha a talpán rakad pár szem!  :haha:

Pretoriai botanikus kert

Utolsó kirándulásom a botanikus kertbe történt. Jó nagy és arról nevezetes, hogy a helyi fehérek oda járnak piknikezni, bár már egyre több fekete is. Minden esetre jó sokan voltak a szombati napon, amikor ott jártam. Még fekete lagzi is volt! Ez tetszett, mert a vendégsereg között voltak mókásan cifrán öltözöttek is. Anyával pofátlanul lerohantuk őket kamerával és fényképezővel. :) A botanikus kertben egyébként érdekesség még a sok ottlakó dussie, ami ilyen óriáspocok szerű állatka, ami fára is mászik.

Bevásárlóközpont

Mint pretoriai látványosság, kénytelen vagyok megemlíteni a bevásárlóközpontokat is. Főleg azért, mert a necces közbiztonság miatt a városban mászkálni nagyon nem ajánlott, így a fehér helyiek többsége szabadidejének nagy részét a bevásárlóközpontokban tölti. Ezt a boltok is kihasználják és hihetetlen választék van mindenből!! Bementem a Checkers nevű élelmiszerboltba és majdnem rosszul lettem az óriási választékhalomtól. Egy élet nem lenne elég, hogy végigpróbáljak minden terméket. Kedvencem a Hello Kitty tongue tattoo volt  :lul: :facepalm: A ruhaboltoknak is jó volt a kínálata. Utolsó napomon anyukámmal beültünk egy étterembe, ahol az étlapról a "Light Meals" kategóriából kiválasztottam a steak burgert 20dekás steakkel, sültkrumplival. :P
Azért a bevközpontok sem abszolút bűncselekménybiztosak. Amiben voltam, abba tavaly behajtott egy fegyveres motoros és az alsó szinten a bejárat mellett lévő peches ékszerész boltját jól kirámolta. Áru és pénzmozgós napokon fokozott a biztonság azóta is, és amikor ott voltam az ékszerbolt mellett gépfegyveres kommandós állt pl. Mondjuk a zárt és forgalmas bevközpontban nem tudom, mennyire jó ötlet az a gépfegyver...

Könnyes búcsú után felszálltam éjfél után 20 perccel a gépre, és a késői vacsi után legközelebb reggel fél9-kor ébredtem fel kábult félálmomból. Most a 20. sorban ültem, így választhattam a felkínált menük közül, és mellettem is viszonylag normálisnak tűnő amerikaiak ültek. A magamhoz térés után alig maradt időm végignézni a Nodame Cantabile 2. filmet, amit a kínálatban találtam, és már szálltunk is le Schipholon karácsonyozni. Amszterdamban szép napos idő volt, ami segített kicsit abban, hogy ne aludjak el a 3 órás csatlakozásra történő várakozásom alatt. Budapesten szar esős idő fogadott és sötétség du fél4-kor. :( Meg munkavége utáni dugó. Meg...meg... :bruhuhu: Na jó, nem nyafogok többet, azért bárki bármit is mond, hazaérni is jó.

- Képek!

- vége -

ui: Dél-Afrikában is fordítva van a villanykapcsoló! Fura is volt.
"I wish I could, but I don't want to."

Kvikveg

6:30 Oslo, a Drei Wetter Taft.. jahogy az mas.

Budapest Kviki menni Kanada
[spoiler=blaa blaa blaa]
9:30 Ferihegy, Kviki 1 orat aludt, felszallas 12 kilos kezicsomaggal (6 helyett) a ket db 23 kg-s borond leadasa utan.
Az atvizsgalonal pont nalam vinnyogott veletlenszeruen, ugyhogy az atvizsgaloholgy vegigtapizott jooo alaposan, megdicserte a cicas polomat, aztan vegre elengedett. En kozben sasszemekkel neztem a kis piros taskamat, amiben a peeenz volt. Sok.
A varakozas kozben egyszercsak letette magat mellem egy allitasa szerint mongol ferfi, akivel kicsit beszelgettem, aztan a baratnoje(?) gyorsan odebbterelgette. :lul:
A gepen meg felszallas elott bealudtam (BUD->Varso), egyreszt mert hullafaradt voltam masreszt meg mar megszoktam a repcsizest. mutyur kis gep volt 1+2 ulessel egy sorban. Es aranyos lengyel sztyuvival aki allandoan lengyelnek nezett, de hat amikor alvas kozben az ember ele Lindt csokibogyot nyomnak, ez megbocsathato.  :haha:

Varso, kora delutan. Volt 5,5 oram atszallni, ugyhogy miutan a hatarellenorzos no felvilagositott, hogy outana mar csak ket bolt van, es megjegyezte, hogy sok idom van, inkabb az innenso oldalon kolbaszoltam. Vettem kanadai->magyar konvertert az ext HDhoz. Most azzal megy. :) Vettem volna The God Delusion-t de k draga volt angolul O_o.
A repter szep, nagy, es szerencsere tancterem meretu wc-fulkeik vannak, kulonben tuti nem fertem volna be kis tonnabogyo csomagjaimmal. Ott szamoltam at a penzemet, hogy a bevandorlasiaknak tudjak pontos erteket mondani. Azert megsem a terminal kozepen kezd el az ember szamolgatni, hogy egyezer euro, ketezer euro... XD Alukaltam az innenso oldalon tobbszor 10 perceket, aztan atmentem, es a megfelelo kapu elott szinten osszavissza aludtam.

A nagy repulobe valami komplett lengyel nepdaltanccsoport is beszallt, szep himzett borkabattal, nemezkalappal.  ::) Ott is bealudtam a felszallas elott. A sztyuvi tokaranyos volt, mert a mellettem levo ures ulesre letett csomagomat az odatett parna-takaro komboval egyutt leszijazta. :D Kb a konkret felszallasnal ebredtem fel. Aztan egy Lolka-Bolka vegen (LOL), aztan ebed elott, aztan nemtudom, de nagyon orultem, hogy nem egy kinszenvedes volt a kb 9 ora a levegoben. Es itt is lengyelnek neztek, jott a sztyuvi egy kajasdobozzal, gyorsan mondott valamit, a kezembe nyomta, en neztem teljes ertetlenseggel, horogtem valamit, o meg szo nelkul elment. En kajaltam, a tobbiek szagoltak, aztan mielott nekem estek volna, ok is kaptak ebedet. :D

Leszallas kozben megtekintettem Toronto egy reszet felulrol. A legfeltunobb a nemistudom mi volt. Szeles utak, negyzetracsmintas lampacskak (vonalzo+varostervezes :D ) es az egyik helyen valoszinuleg valami lakopark felett repultunk el, mert ugy nezett ki felulrol, mint egy agyminta.

A torontoi repter is szeeep nagy volt, de szerencsere van nekik expressz mozgo.. hat nem lepcso hanem vizszintes szalagjuk. :D Az utlevelellenorzesen a legszelso sorban 2 ember volt, meg baratsagos szemelyzet aki segitett kitolteni a papirt, mert ott egy-ket dolgon azert leakadtam. Utana bevandorlasiaknal is hasonlo mazlim volt. A 13as szamu ugyintezohelyen voltam, ezen azert vigyorogtam egy hatalmasat. Utana kaptam egy rakat szorolapot ami elvileg a munkakeresesben segit - mindenki nagyon kedves es turelmes volt etc. En meg total agyilag zokni.

A szemelyzet teljesen nemzetkozi volt. Az utlevelkezelo idos arabusszeru, a bevandorlasi fiatal arabusszeru vagy indiai-leszarmazott, a szorolapos egy europainak kinezo ferfi ill no, a csomagoknal meg egy echte indiai joginak kinezo idos ferfi volt, a hozzaillo hosszu feher szakallal, es erthetetlen kiejtessel.

A szorolap-hegyek utan megkuzdottem a csomagokert. Ezuton kivanom a francba az OTPt, mert a kartyam nem mukodott a hordarkocsi-automatanal. Harmat vegigneztem, utana szerencsere mar eljutottam a kozepen levo penzvaltoig, ahol valtott nekem a neni. :) (2 CAD kellett)
Ha tegnap nem kaptam mindenfele servet, akkor soha. Rohadt nehez az a 23 kg. (Gondoltam rad noriko! :) )
Eees jottek a vamosok. Ees itt is mazlim volt, mert en voltam az elso a varakozo-sorban. Nem sokkal kesobb befutott a kinai nephadsereg, ugyhogy akkor orultem csak igazan, hogy nem mogottuk vagyok, hanem elottuk. XD A vamos ferfi otvenszer megdicserte a listamat, hogy milyen szep szervezett (ja, programozo batyuska + sql adatbazis, hohoho).  :lul: Kepzelem miket latnak.

A nalam levo penzosszeget senki sem ellenorizte, a vamos bele se nezett a borondokbe. XD Ugylatszik nagyon artatlan fejem lehet.

Miutan vegeztem es kiszabadultam a repterrol, hazaautokaztunk tesommekkal. Hajnali 1kor beestunk az agyba.
En a gyonyoru ~uj kek matracos hasznalt agyamba. :)

Ma kocsikaztunk erre-arra, kajat vettunk stb. Az utcakep olyan, mint az amerikai filmekben. Foldszintes fahazakbodek es sok hirdetotabla mindenhova belogatva. Igen vicces.
Megismerkedtem a foberlonkkel. Mondta, hogy "Welcome to Canada!". :D
-10 fok van, havazik a mar meglevo kis retegre. Tokjo, hogy itt legalabb minden feher ha kimegyek. Az otthoni csomagolasi es ugyintezesi sebessegemet az hatraltatta leginkabb, hogy attol az idojarastol allandoan alhatnekom volt.

Ja tenyleg: a LOT magyar irodajaban Ferihegyen remelem lecserelik majd azt a hulye p*csat, aki total baromsagokat mondott nekem a csomagmeretrol. No comment megerkezett a csomagom, es csomagfeladasnal egy szot sem szolt a neni.

Holnap vegignezem, hogy miket kell majd inteznem, es a mostani nyugodt hangulatomat majd az enyhe ideggorcs fogja felvaltani. :)
Oh tenyleg, a KRESZ konyv... megyek levadaszni tesomtol...

Joejt, itt fel11 van, en meg asitozom. :)[/spoiler]
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Xzone

Quotemindenki nagyon kedves es turelmes volt

Kanada... :)

.Attila

Megnyugtat, hogy nem csak én vagyok fenn ilyenkor. Mindjárt megyek is aludni.
Holnap ilyenkor kelek...