Legrosszabb animék (aka:egyes emberek beírnak,egyes nekik nem tetsző anime-ket)

Started by katz, 2005-04-28, 23:07:24

Previous topic - Next topic

Member

Quote from: blarkehát, ami a yu-gi-oht meg a pokémont lekörözi, olyat még egyet se láttam :D:D:D:D:D

Én láttam a Best-animén valami Dadada-t, biztos jó lehet :rolleyes: ...

Lt. Simoan Blarke

Quote from: MemberA szeretet és a szerelem nem ugyanaz. A szerelem esetén vársz valamit a másiktól az érzéseidért cserébe, a szeretet viszont ettõl független. (Pontosítok: Más a szeretet és a szenvedély).

Az önvédelem csak addig számít igazán önvédelemnek, amíg a másik pusztulását nem hozza. Ha valakit szétfröccsentesz, vehetjük úgy is, hogy a szerepek felcserélõdtek.

Elsõ dolog: valóban nem ugyanaz, de Lucynak Kouta volt az elsõ barátja, aki nem árulta el. Ez szeretet. Aztán begolyózott, mert rájött, hogy Koutának van más barátja is (méghozzá lány).

Második dolog: ha neked támadnak egy késsel, tusakodtok, és végül a támadó hal bele (beleáll a kés), az önvédelem. ha neked támadnak öten késsel, és te elõhúzol egy pisztolyt és lelövöd akit csak tudsz, az is önvédelem. ha neked támadnak ököllel és te szépen fejbelövöd a csókát, az már nem egészen önvédelem. de ezt mindenki másképp definiálja magában.
Elfen Lied anyázás, véleményezés, dícsérés, kérdés => Elfen Lied. :)
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

roderick

Srácok van EL topic
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Fazék

Quote from: roderickSrácok van EL topic
Igen, de én onnan ki vagyok tiltva! :D :haha:

Lythis

Quote from: FazékIgen, de én onnan ki vagyok tiltva! :D :haha:
:_off: te számûzted magad...

 legroszabb? hmm... nemtom.... Amit az elsõ rész után abbahagyta az az Angel Sanctuary volt... valahogy nagyon nem fogott meg. Ez persze nem jelenti azt, hogy rosz, simán csak akkor valahogy nem tudott lekötni.
 Aztán nekem ott a Blood - the last vampire vagy mi... azt úgy ahogy van celuloidostul égetném a fenébe... a cg-k szépek voltak, de a karakterek kegyetlen ratyik voltak benne, és akkor még nem is akadtam ki a "próbálj rájönni kinek az in medias res-e megy éppen" nézõpontosdin. Nem, ez nem egy mûvészfilm (anime) egyszerûen csak el van cseszve úgy ahogy - szerintem legalábbis.

Lt. Simoan Blarke

berserk anime szerintem iszonyatpocsék lett. idõbeli ugrások, idétlen (és sok) vér és halál... hiába vannak alaposan kidolgozva a karakterek (legalábbis a fontosabbak). a bloodba énis belenéztem, engem se fogott meg, de ettõl még ugyebár lehet jó (l. Love Hina, ami szerintem szintén egy "legrosszabb anime")
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Ready2

hat hogy legrosszabb animek-e, azt nemtom, de nekem 2 nagyon unalmas elmenyem fuzodik a Boys be es a Aquarian age cimu animekhez.
Boys be-t meg vegig kinlodtam vhogy, de AA-t mar nem nembirtam. Mind2 szamomra olyan merhetetlenul unalmas, hogy legszivesebben rajuk ragasztanam a legrosszabb jelzot (bar nyilvan ez tulzas)

Ramiz

Quote from: FazékIgen, de én onnan ki vagyok tiltva! :D :haha:
Igen, legszigorúbb orvosi javallatra nem látogathatja. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Member

Quote from: blarkeberserk anime szerintem iszonyatpocsék lett. idõbeli ugrások, idétlen (és sok) vér és halál... hiába vannak alaposan kidolgozva a karakterek (legalábbis a fontosabbak). a bloodba énis belenéztem, engem se fogott meg, de ettõl még ugyebár lehet jó (l. Love Hina, ami szerintem szintén egy "legrosszabb anime")

A Berserk-et be sem fejezték, ha jól tudom... Én csak egy hasonló témájút láttam (képek alapján tök egyformák), a Bastard-ot, befejezés ott is nuku, hülye megmenekülések a halál elõl (gyk. logikai törések), nyomorult, jóvá váló, halhatatlan ellenségek (annyi vért még Lucy sem fröcsköl az EL-ben, mint amennyit ott egy rész alatt a ninja srácból kipréseltek!). A Love Hina szerintem annyira nem gáz (ismételten nem sokat láttam belõle), de szerintem aki az ilyen tini-szerelmes izéket bírja, annak jó. (Mondjuk nem értem, hogy a 20 éves fõhõs miért olyan, mintha 12 lenne...)

ReLax18

Quote from: blarkeberserk anime szerintem iszonyatpocsék lett. idõbeli ugrások, idétlen (és sok) vér és halál... hiába vannak alaposan kidolgozva a karakterek (legalábbis a fontosabbak). a bloodba énis belenéztem, engem se fogott meg, de ettõl még ugyebár lehet jó (l. Love Hina, ami szerintem szintén egy "legrosszabb anime")

Berserk iszonyatpocsék?!:wtf: :morci: Mi a...mielõtt feleslegesen osztanám az észt kicsit jobban fejtsd már ki, hogy mi bajod vele, OK? Az egyik legjobb animét gyalázod ezzel a hitetlen beszéddel:)
Miss Excel, my tears are flowing like waterfalls! :lul:

Yamikumo

Milyen... érdekes vélemények ^^' Berserk pocsék és Elfen Lied a legjobb? Nehéz megemészteni, de hát persze ízlések és pofonok... a kettõ közötti hasonlóságot csak a vérben látom, a különbség viszont, hogy míg az egyikben kawaii kis tündérek szétdarabolják egymást és tocsogni lehet a vérben és a hullákban, a másikban az öldöklésnek kicsit több értelme és jelentõsége van, mint a "jaj de szörnyû világban élünk és igen és beszéljünk róla mert ez egy ilyen szókimondó anime igen és pedofil apuka merjük kimondani igen!" Találjátok ki, melyik melyik...
http://quizilla.com/users/chichan/quizzes/Which%20Wolf's%20Rain%20Character%20are%20you%3F/">http://images.quizilla.com/C/chichan/1050663705_sktopkiba1.jpg" border="0" alt="Kiba">
 Which Wolf's Rain Character are you?
brought to you by http://quizilla.com">Quizilla

Fazék

Quote from: YamikumoMilyen... érdekes vélemények ^^' Berserk pocsék és Elfen Lied a legjobb? Nehéz megemészteni, de hát persze ízlések és pofonok... a kettõ közötti hasonlóságot csak a vérben látom, a különbség viszont, hogy míg az egyikben kawaii kis tündérek szétdarabolják egymást és tocsogni lehet a vérben és a hullákban, a másikban az öldöklésnek kicsit több értelme és jelentõsége van, mint a "jaj de szörnyû világban élünk és igen és beszéljünk róla mert ez egy ilyen szókimondó anime igen és pedofil apuka merjük kimondani igen!" Találjátok ki, melyik melyik...
[SIZE="1"]hehe :) kivételesen nem én mondtam ezt, én csak itt csöndesen mosolyogva bólogatok :D[/SIZE]

Ready2

Quote from: Yamikumoa másikban az öldöklésnek kicsit több értelme és jelentõsége van, mint a "jaj de szörnyû világban élünk és igen és beszéljünk róla mert ez egy ilyen szókimondó anime igen és pedofil apuka merjük kimondani igen!"

hat en sepciel a berserkben sem lattam semmilyen magasztos vagy felemelo okot az oldoklesre...  
(ebbol a szempontbol szerintem nemlehet fele helyezni elfen lied fele csak azert, mert gantz masmiatt kaszabolja az ellenfeleket mint lucy)

Yamikumo

Quote from: Ready2hat en sepciel a berserkben sem lattam semmilyen magasztos vagy felemelo okot az oldoklesre...  

Ezzel nem tudok mit kezdeni. Nézd meg újra ^^ Egyébként kifelejtettem, hogy a Berserkben nem elsõsorban azon van a hangsúly hogy szétgyakjuk a másikat, hanem hogy miért gyakjuk szét a másikat. A tett már huszadrangú. ^^

Quote from: Ready2(ebbol a szempontbol szerintem nemlehet fele helyezni elfen lied fele csak azert, mert gantz masmiatt kaszabolja az ellenfeleket mint lucy)

Miért, te ugyanolyanra értékelsz egy dühöngõ pszichopatát, aki élvezetbõl öl és valakit aki pl. azért öl mert elvesztette mindenét? Sztem nagyon nem mindegy, ki miért vesz el életeket...
http://quizilla.com/users/chichan/quizzes/Which%20Wolf's%20Rain%20Character%20are%20you%3F/">http://images.quizilla.com/C/chichan/1050663705_sktopkiba1.jpg" border="0" alt="Kiba">
 Which Wolf's Rain Character are you?
brought to you by http://quizilla.com">Quizilla

Lt. Simoan Blarke

Quote from: YamikumoEzzel nem tudok mit kezdeni. Nézd meg újra ^^ Egyébként kifelejtettem, hogy a Berserkben nem elsõsorban azon van a hangsúly hogy szétgyakjuk a másikat, hanem hogy miért gyakjuk szét a másikat. A tett már huszadrangú. ^^



Miért, te ugyanolyanra értékelsz egy dühöngõ pszichopatát, aki élvezetbõl öl és valakit aki pl. azért öl mert elvesztette mindenét? Sztem nagyon nem mindegy, ki miért vesz el életeket...
akkor ezek szerint neked nem tiszta, hogy Lucy miért öl. emellett zárójelesen megjegyzem, hogy Berserk az arra van kihegyezve, hogy harcolunk harcolunk harcolunk. az Elfen Lied egy érzelmi dráma, amiben a kelleténél több a vér.
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Kuroi Tenshi

Quote from: YamikumoNézd meg újra ^^ Egyébként kifelejtettem, hogy a Berserkben nem elsõsorban azon van a hangsúly hogy szétgyakjuk a másikat, hanem hogy miért gyakjuk szét a másikat.
Akkor te meg az EL-et nézd meg újra. VAgy talán nézd végig, mert ezek alapján úgy tûnik, hogy nem is nézted végig. Az elsõ részben még talán azon van a hangsúly, de a többiben egyáltalán nem.

Yamikumo

#346
blarke:
úgy látszik nem elég világosan fogalmaztam. A pszichopatát nem Lucyre értettem, az csak egy példa volt arra, hogy szemléltessem, nem mindegy, ki miért öl. Nem akarok kötekedni, de te értelmezted kicsit tévesen a Berserket, ha a harcot helyezed a történet középpontjába. Ennél sokkal mélyebb összefüggéseket látok (és nem csak én) benne. Hmmm... nekem sokkal nehezebb meghatározni az "Elfen Lied" mûfaji hovatartozását, mint neked. Mindenbõl van benne egy kicsi, csak abból nem, amibõl kéne.

Kuro_Tenshi:
most arról kezdünk el vitatkozni, ki mit ért félre? ^^ Felõlem rendben... az Elfen Liednek pontosan a felét láttam. Nem is akarok soha többet akár 1 részt sem megnézni belõle, elég volt ennyi. A kegyetlenséget és a "mondanivalót" szvsz nem kéne a minimálisnál több lehullott karral és fejjel szemléltetni, vagy pedofil papákkal.
http://quizilla.com/users/chichan/quizzes/Which%20Wolf's%20Rain%20Character%20are%20you%3F/">http://images.quizilla.com/C/chichan/1050663705_sktopkiba1.jpg" border="0" alt="Kiba">
 Which Wolf's Rain Character are you?
brought to you by http://quizilla.com">Quizilla

Lt. Simoan Blarke

Quote from: YamikumoNem akarok kötekedni, de te értelmezted kicsit tévesen a Berserket, ha a harcot helyezed a történet középpontjába. Ennél sokkal mélyebb összefüggéseket látok (és nem csak én) benne. Hmmm... nekem sokkal nehezebb meghatározni az "Elfen Lied" mûfaji hovatartozását, mint neked. Mindenbõl van benne egy kicsi, csak abból nem, amibõl kéne.
jó. Gutts Griffith csicskása, és maga se tudja, miért engedelmeskedik neki. csicskából támasz lesz. stb. stb. mégis a részek java arról szól, hogy Griffith nyomul felfele, Gutts meg "miért csinálom még mindig ezt?" és öl. meg néha visszaemlékezik.

mert mi hiányzik belõle? valóban sok mindenbõl van benne egy kicsi, de a dráma túlteng benne -_-
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Ready2

Quote from: YamikumoEzzel nem tudok mit kezdeni. Nézd meg újra ^^ Egyébként kifelejtettem, hogy a Berserkben nem elsõsorban azon van a hangsúly hogy szétgyakjuk a másikat, hanem hogy miért gyakjuk szét a másikat. A tett már huszadrangú. ^^

szamomra oldokles az oldokles. berserk nem attol tetszett nekem(tegyuk hozza, hogy anime igenis szar a mangahoz kepest), mert vmi oltari nagy moralis tanulsaggal volt a verfurdo benne megideologizalva. ha neked csak ezert tetszett akkor az elfen lied is tetszhetne ennyi erovel.

QuoteMiért, te ugyanolyanra értékelsz egy dühöngõ pszichopatát, aki élvezetbõl öl és valakit aki pl. azért öl mert elvesztette mindenét? Sztem nagyon nem mindegy, ki miért vesz el életeket...

jo hat elfen liedben a pszichopata olt, berserkben pedig a pszichopata(griffith) utasitasara olt mindenki mas. nekem ettol meg nemjobb. (es nemertekelem semmire sem egyikben sem az oldoklest, annak nincs "erteke")
ja es amugy lucy veletlenul sem elvezetbol olt.

Yamikumo

Javasolhatom, hogy próbljátok értelmezni az elõttetek elhangzott hozzászólásokat, mielõtt irogatnátok? Azt mondtam úgy durván 3 sorral feljebb, hogy nem Lucyre gondoltam, mint pszichopata. És Griffith sem pszichopata. Ezt csak azért mertem megjegyezni, hogy... (lásd fentebb).
http://quizilla.com/users/chichan/quizzes/Which%20Wolf's%20Rain%20Character%20are%20you%3F/">http://images.quizilla.com/C/chichan/1050663705_sktopkiba1.jpg" border="0" alt="Kiba">
 Which Wolf's Rain Character are you?
brought to you by http://quizilla.com">Quizilla

Ready2

Quote from: YamikumoJavasolhatom, hogy próbljátok értelmezni az elõttetek elhangzott hozzászólásokat, mielõtt irogatnátok? Azt mondtam úgy durván 3 sorral feljebb, hogy nem Lucyre gondoltam, mint pszichopata. És Griffith sem pszichopata. Ezt csak azért mertem megjegyezni, hogy... (lásd fentebb).

pedig lucy is meg griffith is pszichopata :)

Lt. Simoan Blarke

Quote from: Ready2szamomra oldokles az oldokles. berserk nem attol tetszett nekem(tegyuk hozza, hogy anime igenis szar a mangahoz kepest), mert vmi oltari nagy moralis tanulsaggal volt a verfurdo benne megideologizalva. ha neked csak ezert tetszett akkor az elfen lied is tetszhetne ennyi erovel.
igen. ami jó volt a berserkben (mert volt benne az is), az pár egyéni tragédia kibontakozása - l. Griffith meg Kaskah. ezzel szemben gyakásra volt kihegyezve maga az anime.

Quote from: Ready2jo hat elfen liedben a pszichopata olt, berserkben pedig a pszichopata(griffith) utasitasara olt mindenki mas. nekem ettol meg nemjobb. (es nemertekelem semmire sem egyikben sem az oldoklest, annak nincs "erteke")
ja es amugy lucy veletlenul sem elvezetbol olt.
és lucy maga is skizofrén (már a fejlövés, sõt az intézetbe kerülés elõtt is). bár ez más topic.

Quote from: Ready2pedig lucy is meg griffith is pszichopata:)
lásd feljebb - skizofrén az "alap" lucy is.
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Kuroi Tenshi

Quote from: YamikumoKuro_Tenshi:
most arról kezdünk el vitatkozni, ki mit ért félre? ^^ Felõlem rendben... az Elfen Liednek pontosan a felét láttam.
Hát akkor bocs, miért is kezdtél el vitázni? Elõbb nézd végig, utána vonj csak le következtetést a tartalmáról, mondanivalójáról
:lame:

Yamikumo

#353
Ez igaz, a Berserk mangáját én is jobban szeretem, mint az animét. Ettõl függetlenül sztem egyik sem szar, és egyik sem "a gyakásra van kihegyezve". Részemrõl lezártam a témát, a véleményem nem változott meg, meggyõzni úgysem tudjuk egymást, mindenki maradjon a saját kedvencénél. :)

Kuro_Tenshi: Nem sok olyan animét ismerek, amit az elsõ... durván 5 rész után ne lehetne megítélni. (azért van kivétel) Van, hogy több és van hogy kevesebb, de ez az átlag. Még ha az Elfen lied utolsó részében a világ legnagyobb bölcsessége hangzana el (erõsen kétlem), akkor sem tudnám értékelni az  általam jelenleg látott részek miatt.
http://quizilla.com/users/chichan/quizzes/Which%20Wolf's%20Rain%20Character%20are%20you%3F/">http://images.quizilla.com/C/chichan/1050663705_sktopkiba1.jpg" border="0" alt="Kiba">
 Which Wolf's Rain Character are you?
brought to you by http://quizilla.com">Quizilla

Ready2

Quote from: YamikumoEttõl függetlenül sztem egyik sem szar, és egyik sem "a gyakásra van kihegyezve".

:tezsvir:

Kuroi Tenshi

Quote from: YamikumoEttõl függetlenül sztem egyik sem szar, és egyik sem "a gyakásra van kihegyezve".
Az elején mintha még nem ezt mondtad volna :rolleyes:

Lt. Simoan Blarke

Quote from: YamikumoNem sok olyan animét ismerek, amit az elsõ... durván 5 rész után ne lehetne megítélni. (azért van kivétel) Van, hogy több és van hogy kevesebb, de ez az átlag. Még ha az Elfen lied utolsó részében a világ legnagyobb bölcsessége hangzana el (erõsen kétlem), akkor sem tudnám értékelni az  általam jelenleg látott részek miatt.
Hát pedig az Elfen Lied a 7. résztõl kezdõdõen kezdett úgy erõteljesen fejbecsapkodni avval a bizonyos féltéglával.

én nem mondtam azt, hogy a Berserk s*@r, csak hogy imho az a legrosszabb animék egyike az eddig látottak közül (másik meg a Love Hina).
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Christian

Nálam a csúcs ilyen téren a Puni Puni Poemy. Az Excel Sagat végignéztem mert volt benne pár jó poén és még a sztori is megvolt valahol. Tudom tudom, ez egy más fajta mû ami magát az animekat hívatott kiparodizálni meg minden. Na de mit tegyek ha ez nekem túl blõd? Sztem rohadtul eröltetett. (Ezért most megfognak kövezni :D )

Lt. Simoan Blarke

Quote from: ChristianAz Excel Sagat végignéztem mert volt benne pár jó poén és még a sztori is megvolt valahol. Tudom tudom, ez egy más fajta mû ami magát az animekat hívatott kiparodizálni meg minden. Na de mit tegyek ha ez nekem túl blõd? Sztem rohadtul eröltetett. (Ezért most megfognak kövezni :D )
nem köveznek érte, itt se tetszik mindenkinek :D nekem speciel tetszett, meg röhögtem rajta pár hatalmasat, csak azért volt benne pár olyan azérteztnemkellettvolna jelenet / rész. ami legkomolyabb volt, az amikor átmentek az USÁba, és Excel lezavarta a holdtündér belépõjét... de persze voltak benne NAGYON rossz részek is. a punikat pl még mindig nem hevertem ki (vagy hogy hívták azokat a kis macikat :S)
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Yamikumo

Quote from: Kuro_TenshiAz elején mintha még nem ezt mondtad volna :rolleyes:

Kuro_Tenshi: YEEE! Szövegértés Rulzz! ^^' Én a Berserk mangájára és a Berserk animéjére gondoltam, nem pedig a Berserkre és az Elfen Liedre. Tudod, szövegkörnyezet?
http://quizilla.com/users/chichan/quizzes/Which%20Wolf's%20Rain%20Character%20are%20you%3F/">http://images.quizilla.com/C/chichan/1050663705_sktopkiba1.jpg" border="0" alt="Kiba">
 Which Wolf's Rain Character are you?
brought to you by http://quizilla.com">Quizilla