Jogi problémák

Started by zsozso, 2005-05-09, 14:58:15

Previous topic - Next topic

Titkos

Quote from: blaudetto. csinalhatnank magyar anime hubot, persze kizarolag chateles celjara.

Úgy tudom, olyan már létezik (vagy legalábbis létezett...) Hub of Hope címen.
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


kisvirag

Quote from: TurboKJa, a mit/kit/hogyan töltsünk animét mostantól problémát meg ha lehet NE itt tárgyaljuk meg, ugyanis:
1) még akár az is lehet hogy ujraindul a szerver
2) pont ezért halt be most a szerver, valahogy nagyon morbid
3) torrentrõl amugy is szinte mindent le lehet szedni, nagyon nagy gond ezután se lesz a töltögetéssel
4) nem offtopic véletlenül?

jamm, detto egyetértek, föleg azzal, hogy ne ide tegyétek ki a listát, h kinek milyen animéje van, emrt a végén még a BSA is rámászik a memberekre, és akkor még az sem lesz, ami most van...

/me lelki nyugalmat erõltetve várja, mi lesz a sorsunk, és addig meglévõ animéit vakarja elö, ha ilyesmire vágyik.

Ami meg a fogyasztói társadalmat illeti, nagyon szép volt via_mala postja, csak egyetérteni tudok....
én mégtöbbet látok ebbõl, mer nekem még tanítják is kommunikáció szakon...
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Bábjátékos

Hát szomoru ami itt ebben a kis mucsai országban fojik, egy nonprofit oldalt ami tényleg csak file cserélésen/letöltésen alapult, szoptanak... míg a warez oldalak ahol sms ért cserébe tölthecc le, meg virágzanak, és gombamód szaporodnak. õket miértnem írtják ennyire? az sokkalta jogsértõbb mint ez! ott pízis cserél gazdát a szoftverért ami 1000szer szerzõi jogsértõbb mint itt ahol no anyagi vonzat...
amugymeg a Manga készítõi tutinemfognak ienekért pereskedni egy ienkis lepukkant országban, õk inkább örülnek annak hogy nyugatrais elért és hóditanak a rajzfilmjeik, és hogy terjesztik az igéjüket...
komolyan már egyre röhejesebb ami itt magyarországon folyik ezel a szánalmas jogi marhaságokkal...

vissza a filmeket hogy ujra tölthessen a nép!  :bruhuhu:

csak lábjegyzetben jegyzem meg hogyha megnézitek egyes toplistákon már fenvan egykét oldal amik az innen leszedett filmeket kinálják sms ért cserébe... szánalmasak eggyesek...

jah és az ajánlós modszerhez ha a forumhozzászolások lesznek a mérvadók akkor elégnagy diszkrimináció lesz mert én pl nemjártam forumozni mégis 50gigányi anyagot huztam már le - és ezértis  vagyok mérges hogy késik a gyüjteményem teljessége -  :)  akkor énsekapok belépést?  :bruhuhu:

Bábjátékos

Quote from: kisviragjamm, detto egyetértek, föleg azzal, hogy ne ide tegyétek ki a listát, h kinek milyen animéje van, emrt a végén még a BSA is rámászik a memberekre, és akkor még az sem lesz, ami most van...

/me lelki nyugalmat erõltetve várja, mi lesz a sorsunk, és addig meglévõ animéit vakarja elö, ha ilyesmire vágyik.

Ami meg a fogyasztói társadalmat illeti, nagyon szép volt via_mala postja, csak egyetérteni tudok....
én mégtöbbet látok ebbõl, mer nekem még tanítják is kommunikáció szakon...

A BSA bekaphatja :D mert nemtud veled mit kezdeni magánfelhasználó vagy, :D és saját felhasználásra tartod otthon a filmet - az értelmesebbjei - :)  ergó aza másolt film a biztonsági másolat részbe simán belefér :) hameg kérdik hogy hol az eredi => válasz: eladtam, vagy tönkrement és kidobtam... neszeneked BSA :D

Alkyra

Quote from: Bábjátékosjah és az ajánlós modszerhez ha a forumhozzászolások lesznek a mérvadók akkor elégnagy diszkrimináció lesz mert én pl nemjártam forumozni mégis 50gigányi anyagot huztam már le - és ezértis  vagyok mérges hogy késik a gyüjteményem teljessége -  :)  akkor énsekapok belépést?  :bruhuhu:

Nyugi, ez csak egy ötlet volt.

Xipe

Quote from: BábjátékosHát szomoru ami itt ebben a kis mucsai országban fojik, egy nonprofit oldalt ami tényleg csak file cserélésen/letöltésen alapult, szoptanak... míg a warez oldalak ahol sms ért cserébe tölthecc le, meg virágzanak, és gombamód szaporodnak. õket miértnem írtják ennyire?


oket azert nem baszogatjak ennyire mert abbol a penzbol amit a SMSert kifizetsz, maga a tarhely szolgaltato kaszalja a legtobbet, tehat a tarhely szolgaltato fizet  ennek meg annak es bekenhagyjak.
maga az oldal karbantartio minden 400Ft utan kapnak valami 20 Ft-ot.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Bábjátékos

jah ésha azal jönnek következõleg hogy honnan rendelted eredetiben? válasz: Amerikából, de Japánis lehet tökmind1, erre azt fogják nyomni hogy számlával bizonyítsa, vagy hogy akkor hol a számla! válasz: a magyar jogszabályok nemkötelezik a magyar magánszemélyt arra hogy a számlát ien esetben megtartsa!
igaz megtartani megéri/megkell egyes esetekben de az a garancia miatt kell és az mástészta :D

Prof. William

Quote from: MeskeHa csak a pénz lenne a probléma, akkor ezt fizetés helyett cserélgetéssel is meglehetne oldani, nem?

Persze hogy ez lenne a legideálisabb, csak az a baj, hogy én öszvisz 2-animerajongót ismerek fórumon kívül és azok se tik vagytok.  :)

Persze ha tudunk szervezni összejövetelt az jó.  :lul:

Tényleg! Debrecenben van valami anime találkozó? Ott kéne összejönni!

Bábjátékos

Quote from: Xipeoket azert nem baszogatjak ennyire mert abbol a penzbol amit a SMSert kifizetsz, maga a tarhely szolgaltato kaszalja a legtobbet, tehat a tarhely szolgaltato fizet  ennek meg annak es bekenhagyjak.
maga az oldal karbantartio minden 400Ft utan kapnak valami 20 Ft-ot.
hát igen és ez duplán szomoru, a mi esetünk erre a legjobb példa...

Miura

Lehet,hogy nagy hülyeség..de nem lehetne jogot kérni a fansub készítõktõl a terjesztésért?
"A szeretet hiányát az ember soha nem pótolhatja; ám a szeretet minden mást pótol."
(P. Matteo)

Miura

egyébként meg nem létezik olyan magyar törvény,amiben nem lenne egy kiskapu..
szal itt is van biztos valami kiút..
"A szeretet hiányát az ember soha nem pótolhatja; ám a szeretet minden mást pótol."
(P. Matteo)

Miura

Vagy ami még eszembejutott,hogy lehetne-e kérni valamely alapítvány támogatását...már sem lenne törvénytelen..
pl Japán Alapítvány (//www.jfbp.org)
"A szeretet hiányát az ember soha nem pótolhatja; ám a szeretet minden mást pótol."
(P. Matteo)

Meske

Quote from: Prof. WilliamPersze hogy ez lenne a legideálisabb, csak az a baj, hogy én öszvisz 2-animerajongót ismerek fórumon kívül és azok se tik vagytok.  :)
Nos, akkor itt az ideje ismerkedni! :)

QuoteTényleg! Debrecenben van valami anime találkozó? Ott kéne összejönni!
Van, péntekenként ha jól tudom, de az már nem ebbe a threadbe tartozik...


Miura: Csak bízni kell a legjobbakban, s biztos lesz valami kiút! ;)

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

Xipe

Quote from: MiuraLehet,hogy nagy hülyeség..de nem lehetne jogot kérni a fansub készítõktõl a terjesztésért?


a fansub keszitok sem legalisan csinaljak.
nekik sincs semmi joguk a film felett.
nehany csapat be is irta, hogyha valaki megveszi a jogot az animehez akkor hagyjak abba a terjeszteset.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Miura

Quote from: Xipea fansub keszitok sem legalisan csinaljak.
nekik sincs semmi joguk a film felett.
nehany csapat be is irta, hogyha valaki megveszi a jogot az animehez akkor hagyjak abba a terjeszteset.
akkor ezt az elvet nem lehetne itt is alkalmazni..ha valamelyik magyar cég megveszi a terjesztést,akkor majd törölve lesz a serverrõl??
szerintem meg egyébként a kids grade és az inuyasha szúrhatott szemet..mert azt magyar tv-csatornák is vetítik...
"A szeretet hiányát az ember soha nem pótolhatja; ám a szeretet minden mást pótol."
(P. Matteo)

Prof. William

Akkor itt is így kéne!
Ha valaki megveszi a jogot vmihez akkor szedjék le az oldalról. Nem lenne nagy érvágás.

Mást gondolok!

Mi lenne hogyha az egész hóbelevanc átköltözködne az AHQ-ra?

Onan is jól lehet tölteni, bár monjuk most nem tudok felmenni oda. Tényleg! Csak nem szûnt meg az is?
Az már kibirhatalan lenne!
Hogy lehet da jutni? A Választ mailben küldjétek biztos ami biztos: szelmuh@freemail.hu

HAJRÁ USTEAM! HAJRÁ USTEAM! HAJRÁ USTEAM! HAJRÁ USTEAM!

kisvirag

Bábjátékos:
a BSAt messze nem fogja erdekelni, hogy nincs megtartva, akarmi, ha nem tudod bizonyítani, hogy az legális biztonsági másolat, volt eredetid, vagy bármi, akkor csokolom... jam, arról nem is beszélve, hogy onnantól kezdve nem csak az animeid ugrottak, hanem viszik a gépedet is...
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Bábjátékos

Quote from: Prof. WilliamAkkor itt is így kéne!
Ha valaki megveszi a jogot vmihez akkor szedjék le az oldalról. Nem lenne nagy érvágás.

pontosan, ecerrû megoldás lenne ha kiszelektálnák azokat amelyeket magyarországon levédettet valameik terjesztõ, legyen az tvcsatorna vagy bármi más, ezeknek utánna kéne járni - aztmér nemtudom hogy hol :D - és azokat likvidálni, a többi meg maradhat mert nemhiszem hogy a japán jogtulajdonos idefog jönni - vagy a magyar feljelentõ megkeresi hogy figyike épp kibelezzük egyik honfitársunkat segicsémán he - vagy vacakolni fog egy ien csipcsup üggyel hogy pereskedjen itt holmi fillérekért, ezeknekmár ugyis annyi pizükvan mint szemét és amugyis ennél a Japánok sokkalta értelmesebbek és tuléptek az ien kicsinyes hülyeségeken...

blau

Quote from: kisviragBábjátékos:
a BSAt messze nem fogja erdekelni, hogy nincs megtartva, akarmi, ha nem tudod bizonyítani, hogy az legális biztonsági másolat, volt eredetid, vagy bármi, akkor csokolom... jam, arról nem is beszélve, hogy onnantól kezdve nem csak az animeid ugrottak, hanem viszik a gépedet is...

nana azert _ennyire_ nem rossz a helyzet. joideje nem tortent olyasmi, hogy olyan emberhez mentek volna ki, aki nem masol ezerrel es berel csilliomegabites vonalat, uzemeltet ftp szervert.

talan a 99-es pecsi (ha jol emlekszem) volt az utolso. ahhoz, h  kijojjenek egyaltalan, fel kell teged jelenteniuk, es a rendorseget kell ravenniuk. Azonkivul ahhoz, hogy bejojjenek kell hazkutatasi parancs, ez nem olyan egyszeru... (de lehet  h nagy baromsagot mondok, nem vagyok rendor, sem egyeb, a valosagos vilaghoz kozel allo szemely)

nincs egy irc csatorna, ahol ossze tudnank gyulni, ilyesmiket megbeszelni? vagy valami?

Bábjátékos

#199
Quote from: kisviragBábjátékos:
a BSAt messze nem fogja erdekelni, hogy nincs megtartva, akarmi, ha nem tudod bizonyítani, hogy az legális biztonsági másolat, volt eredetid, vagy bármi, akkor csokolom... jam, arról nem is beszélve, hogy onnantól kezdve nem csak az animeid ugrottak, hanem viszik a gépedet is...

ártatlanság vélelve csak ennyit mondok. és csakhogy kijavitsalak a magyar jogban a vádat kell bizonyitani vagy a vádnak kell bizonyítani! és nem a védelmnek! :D
és ha azzal jössz hogy nemtudom igenis tudom mert már2szer voltak itt és igenszépen besültek mert nemtudták bizonyítani...
azegy más kérdés hogy a másult cuccost nemkaptam vissza - nemvolt nagy érvágás volt rola biztonsági másolat :D - de a gépet és minden más eredetit viszont igen :D

kisvirag

tény és való, hogy magánszemélyhez csak feljelentésre mennek ki, és csak házkutatással és rendes rendõrrel mehetnek be hozzád, dehát, az usteamet is feladta valaki... persze, ez nem biztos, meg lehet h nem akaratlagos volt, meg akármi, de láttam már olyat, hogy egy egész koli szívott azért, mert valamelyik srácra nagyon berágtak, és a BSAval bosszulták meg a vélt vagy valós sérelmüket
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Prof. William

Quote from: Bábjátékospontosan, ecerrû megoldás lenne ha kiszelektálnák azokat amelyeket magyarországon levédettet valameik terjesztõ, legyen az tvcsatorna vagy bármi más, ezeknek utánna kéne járni - aztmér nemtudom hogy hol :D - és azokat likvidálni, a többi meg maradhat mert nemhiszem hogy a japán jogtulajdonos idefog jönni - vagy a magyar feljelentõ megkeresi hogy figyike épp kibelezzük egyik honfitársunkat segicsémán he - vagy vacakolni fog egy ien csipcsup üggyel hogy pereskedjen itt holmi fillérekért, ezeknekmár ugyis annyi pizükvan mint szemét és amugyis ennél a Japánok sokkalta értelmesebbek és tuléptek az ien kicsinyes hülyeségeken...

Aztán nagyot néznénk, ha zsozso pánikba írna nekünk, hogy néhány ingerült szamurály éppen a lakása ajtaját döngeti.  :)  :lul:  :)

Ásztímö ásztímö yu kapacsi Zsozs kuparchiu álsztímö!

Bábjátékos

#202
Quote from: Prof. WilliamAztán nagyot néznénk, ha zsozso pánikba írna nekünk, hogy néhány ingerült szamurály éppen a lakása ajtaját döngeti.  :)  :lul:  :)

Ásztímö ásztímö yu kapacsi Zsozs kuparchiu álsztímö!

jah a tv ben meg topp hir lenne hogy Zsozsot nehány feldühödött Japán végigkergette a fél országon mert engedélyük nélkül terjesztette nonprofit alapon az igét :D :D :D

ha iet irna Zsozso mi szaladnánk és felmentenénk az ostrom alol :D :D :D

Miura

Quote from: Bábjátékospontosan, ecerrû megoldás lenne ha kiszelektálnák azokat amelyeket magyarországon levédettet valameik terjesztõ, legyen az tvcsatorna vagy bármi más, ezeknek utánna kéne járni - aztmér nemtudom hogy hol :D - és azokat likvidálni, a többi meg maradhat mert nemhiszem hogy a japán jogtulajdonos idefog jönni - vagy a magyar feljelentõ megkeresi hogy figyike épp kibelezzük egyik honfitársunkat segicsémán he - vagy vacakolni fog egy ien csipcsup üggyel hogy pereskedjen itt holmi fillérekért, ezeknekmár ugyis annyi pizükvan mint szemét és amugyis ennél a Japánok sokkalta értelmesebbek és tuléptek az ien kicsinyes hülyeségeken...
ha túléptek ezeken,akkor viszont össze lehetne velük fogni,hogy reklám erejéig(akinek tetszik az úgyis megveszi mangában) lehessen már fennt az oldalon..és ettõl õk még eladhatják magyar szolgáltatóknak az animét..és ha eladták,akkor le kell venni a szerverrõl..
"A szeretet hiányát az ember soha nem pótolhatja; ám a szeretet minden mást pótol."
(P. Matteo)

Bábjátékos

Quote from: Miuraha túléptek ezeken,akkor viszont össze lehetne velük fogni,hogy reklám erejéig(akinek tetszik az úgyis megveszi mangában) lehessen már fennt az oldalon..és ettõl õk még eladhatják magyar szolgáltatóknak az animét..és ha eladták,akkor le kell venni a szerverrõl..

énmár rég túlléptem :D

Miura

Quote from: blaunana azert _ennyire_ nem rossz a helyzet. joideje nem tortent olyasmi, hogy olyan emberhez mentek volna ki, aki nem masol ezerrel es berel csilliomegabites vonalat, uzemeltet ftp szervert.

talan a 99-es pecsi (ha jol emlekszem) volt az utolso. ahhoz, h  kijojjenek egyaltalan, fel kell teged jelenteniuk, es a rendorseget kell ravenniuk. Azonkivul ahhoz, hogy bejojjenek kell hazkutatasi parancs, ez nem olyan egyszeru... (de lehet  h nagy baromsagot mondok, nem vagyok rendor, sem egyeb, a valosagos vilaghoz kozel allo szemely)

nincs egy irc csatorna, ahol ossze tudnank gyulni, ilyesmiket megbeszelni? vagy valami?
gyere icqzni..ha jól tudom lehet konferencia beszélgetést tartani(chatelést)
"A szeretet hiányát az ember soha nem pótolhatja; ám a szeretet minden mást pótol."
(P. Matteo)

Assassin

Quote from: Prof. WilliamAkkor itt is így kéne!
Ha valaki megveszi a jogot vmihez akkor szedjék le az oldalról. Nem lenne nagy érvágás.

Mást gondolok!

Mi lenne hogyha az egész hóbelevanc átköltözködne az AHQ-ra?

Onan is jól lehet tölteni, bár monjuk most nem tudok felmenni oda. Tényleg! Csak nem szûnt meg az is?
Az már kibirhatalan lenne!
Hogy lehet da jutni? A Választ mailben küldjétek biztos ami biztos: szelmuh@freemail.hu

HAJRÁ USTEAM! HAJRÁ USTEAM! HAJRÁ USTEAM! HAJRÁ USTEAM!

Nem jó ötlet szvsz.
A mailt küldöm neked.
A törvények nem ismernek országhatárokat. A megoldást nem kéne nyílvánosan hirdetni mint, ahogy többen is írták, az ötletekért nem jár büntetés :) . (Valóban össze kéne ülni valahol megbeszélni ezt.)
" There is no sin to know their sins."

Marfy

Most értesültem hogy megszûnt a szerver és elég mellebevágóan hatott, nem is tudok mit mondani  :bruhuhu:.
Nem igaz a sok warezos fos senkit nem zavar de ez bántja a szemüket  :b+: .

Damnatus

Hali!

Nyugi skacok, meg lesz oldva a dolog!

Tyrael

artisjust azt irta, hogy filmbol zenebol lehet biztonsagi masolatod illegalis forrasbol is.
szal az a jogszabaly, ami biztositja neked a jogot a biztonsagi masolatra, az elorebb valo, mint az, amelyik tiltja a masolast.
es tenyleg nem vagy koteles megtartani az eredetit.
De ha pl. nekem megvan lemezen a film, es en atirom neked (vagy feltoltom, megosztom) az mar terjesztesnek minosul, es buntetheto.
De ha en odaadom neked az en biztonsagi masolatomat, es arrol te is csinalsz magadnak egy biztonsagi masolatot, az magancelu masolas, amit nem buntetnek.
DVD-rippeles illetve a programok/jatekok crackelese viszont buntetheto.
Szal ha van 1 legalis oprendszered es ha csak film, zene van a gepeden, es nem masolod, terjeszted (akar neten is), akkor nem vagy buntetheto.
Ettol fuggetlenul persze kijohetnek, elvihetik a geped (amirol kell hogy adjanak reszletes jegyzokonyvet) es vissza kell hogy adjak, amit atvizsgaltak

Tyrael