Jogi problémák

Started by zsozso, 2005-05-09, 14:58:15

Previous topic - Next topic

ArchElf

Elnézést a tegnap esti kifakadásért (biztosan nekem is szólt a leb*), de kicsit elkapott a hév, nameg nem vagyok már túlságosan beszámítható 8-10 óra munka után...
Na mindegy, várjuk mind szépen, mit hoz a holnap.

BTW, jó látni néhány régi arcot is :)

AE

あさ。。。あさだよ。。。あさごはん たべて がっこう いくよ。。。

0118 999 881 999 119 725...3

noway

Quote from: andusiaAzért szólok, hátha nem tudtok róla, de a macskák királysága (the cat returns) az intersonic kft-nál 950 Ft-ért kapható!

Ezer forintért???  
Hol? Már indulok is venni egyet...

Shugaru

én is csak most regisztráltam de már valamivel több mint két éve látogatom az oldalt ( a forum nem az erõségem)
teljesen kiakadtam hogy nem tudom letölteni a Blech és Naruto folytatásomat
Ja és ha lenne egy indulás nekem is szoljon már valaki

Raggie

Quote from: 'ArchElf[HUN']BTW, jó látni néhány régi arcot is :)
Hát igen! De remélem, ha már regeltek itt ilyen sokan, akkor késõbb is benéznek majd és rendes kis forumozók lesznek! :) Nevelni kell az új generációt! :rolleyes:
Egyébként meg fel a fejjel! Minden rendbe jön és mindenki letöltögethet kedvére a sok teljességgel jogtiszta cuccból. (optimista vagyok asszem látszik is)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Dragon

Azért valaki hozzámvághatott volna egy emailt, hogy mi van...
Mire végigolvastam ezt az ótvarsok postot.
Ha nem lennék ennyire lusta, akkor most idézgetnék egy-két embertõl, mert voltak postok, amire kicsit felment a pumpa.

Ehelyett egy pár dolgot kérnék:
1. akik össze tudnak fogni, azok fogjanak össze, és tárgyalják meg egymással, hogy hogyan lehetne usteam nélkül is élvezni a fórum fõ témájába tartozó mûvészeti alkotásokat (ugye elég érthetõ voltam?)
2. bízzátok zsozsóra a döntést, úgysem tehettek mást
3. reménykedjetek, hogy "véletlenül" "használatatlanná válik" minden rólatok szerzett információ, ha kopog az ajtón a fakabát


------
sajnos, egy ilyen országban élünk, érdekes gondolatkísérlet volt részemrõl, hogy mi lenne, ha alapítanánk egy országot, ahol nincsenek a szerzõi jogra vonatkozó törvények, de arra a következtetésre jutottam, hogy amerika lebombázná azt, mint bármelyik országot, amiben profit van/volt/lesz/vagy éppen elúszni látszik
merthogy igenis, a törvények ismernek országhatárokat
engem pl. ne bírságoljanak meg azért, mert Naésaztánban van egy törvény a napi levegõvételek számáról
agyarországon (nem gépelési hiba) törvény van, csakhát olyan, amilyen

és akkor ezekután merjen valaki paranoiásnak nevezni...
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Kraivan

Sok-sok hozzászólás után végül én is rászántam magam, h regeljek. Egyeseknek talán ismerõs a nevem, de azt nem szeretném, h csak x hozzászólás után kapjak belépési jogokat a filozófiai és kulturális alkotásokra (Elfen lied, Lian, Silent Mobius - ez utóbbi 2 még nincs meg, de leírás alapján érdekelnek) Ha reggel felkelek általában 1,5 -2 óra míg végigolvasom azokat a fórumokat ahol aktívan részt veszek.

Sajna a támadás várható volt ilyen téren, de megoldások mindig vannak. Ahhoz el kellene pusztítani a világhálót h ilyenek ne legyenek. Õk azt mondják bûn az, hogy ilyen alkotásokat "csak így" megszerezhetünk, én azt mondom bûn, hogy Mo-n nem lehet ilyeneket kapni.
Ami meg elérhetõ:
a) nem nagyon érdekel (a metropolis nekem valahogy nagyon nem tetszett)
b) pocsék fordítás. A Slayers try-ra még én is egészségesebb fordítást produkáltam, mint amit a tv-ben láthatunk.
c) ha meg van vmi (pl Yu Yu Hakusho, Cowboy Bebop) az meg heti 2 alkalommal kevés, bár tudom hogy már ez is hívõ emberek sok-sok imájára válasz.

Amit vmelyik linkben olvashattunk, miszerint ha valaki nem elég jó, akkor az elmehet palacsintát sütni. Ez szakmámra tekintve vmi iszonyat lenézõ, és sértõ megjegyzés volt, úgyhogy a foglamazó meggondolhatná mit ír.
Írnék többet is, de 6 oldalnyi írásra nem tudok, és nem is szeretnék 1 hozzászólásban reagálni.
Legfeljebb miattatok 3 óra olvasással indul majd a napom.

RE@L

Hi all!
Mondhatni én 1 nyúbi vagyok itt.....
Nem szoktam olyan nagyon sûrün fórumozgatni, voltam már 1-2 helyen, de inkább nem említeném meg.
Inkább csak azért írok mert emléxem annakidején kb fél éve :)
(najó ez nem igaz mert elõtte is láttam animét csak nem fogott meg annyira)
Megnéztem a Gits et (most jönnek a szövegek h persze csak ezt láttam meg mindenki ilyeneketnéz meg stb....  de szerintem ezzel nincs semmi baj hiszen hétköznapi ember mi másról hallot volna? ) Rögtön megis néztem a Stand Alone complexet is meg a 2. részét az Innocencet. Arra is vetemedtem h lefordítsak a 2. GIG bõl 2.5 részt 05. et nemvolt még lelkierõm befejezni (annak ellenére nagyon sok pozitív visszajelzést kaptam, megjegyzem persze negatív is volt.) TheREaLmAsTeR (alias) . Megnéztem az Akirát is , hogy ne legyek anyira tudatlan ,meg az appleseed 2004 et mert ful cgi gyönyör =)
És manapság ott tartok hogy kezdem negszeretni ezt a mûfajt mert van mondanivalója, van benne filozófia, mondjuk nem mindegyikben...
De széles a paletta. Rátalátam erre az oldalra szinte maga a menyország... annyira jó hogy megse mertem nyikkanni maximum Hardwired anime fórumán említettem usteam vagy vmi de 1xûen zenétõl kezdve minden megvolt itt.
Nagyon szeretem azt ha 1 filmbõl vagy rajzfilmbõl megteccik 1 zene akkor megtudom szerezni azt mert késöbbis kedves emlékeket tud felidézni...
A lényeg annyi hogy csak azt szerettem volna kihozni ebbõl a kommentbõl, hogy remélem lessz valami... Noir-t kezdtem el nézni pont napokban és 22 résznél szakadt félbe, jöhetett a torrentezés és kb 3 napja szedek 5 részt úgy hogy 2.5 van eddig meg belöle....
Csak annyit szeretnék kérni hogy ha van valami fejlemény szeretnék énis naprakész lenni mert volt 1-2 cím még "ott" fenn ami megérne 1 misét....

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Ehehe

Üdv emberek.

Aza baj, hogy itt mi beszélhetünk jogokról, btk-ról, meg ptk-ról. Nem számít. Igaz az, hogy pert csak jogosult indíthat, de az se számít. találnak valamit amivel álmatlanná tehetik az éjszakáidat(ide csúnyát akartam írni, de meggondoltam magam  :) ). Másnem megbüntetnek szemetelésért, vagy bármiért, csak hagyd abba. Nem számít, hogy 1 fillér kár nem keletkezik, asse hogy akár bevétel is származhat belõle(ezalól kivétel, ha áfás számlával tudod igazolni :) ). Magyarországon gyakorlat a semmit sem szabad, hacsak kifejezetten meg nem engedik. És nem azért fogják Zsozsót zaklatni, mer félnek, hogy nem lesz mit a kenyérbe aprítaniuk, hanem azér mert megtehetik, és meg is akarják tenni. Addig itt nem lesz legális anime, amíg a japán kiadók ki nem hirdetik, hogy free minden fansubos anime (ami ugye nagyon nem fog bekövetkezni). De akár még a fórumba is beleköthetnének az avatárok miatt, mert pár animébõl van kivéve, ha jól láttam, szóval másolták az eredetit, és nincs meg a joguk rá. (ebben az utóbbiban nem vagyok biztos, de akár így is lehet értelmezni)
Ne törőggyé semmive, egyé zsömlét kiflive!!!

Raggie

Ja még valami!
Az összes nwebie-nak: van ám bemutetkozás topic is, ahol nemcsak jónéven veszik az emberek ha bemutetkoztok, de be is lesztek mutatkozva, meg csomó tanácsot meg mindenféle jókivánságokat kaphattok ott. Szóval tessék ott is bemutatkozni... (no offense nyúbik)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Rune

Sziasztok tulajdonképpen én is új vagyok a fórumon hiszen csak most regisztráltam..ezt a nagy sokkot követõen....de valójában már 2 éve járok az oldalra itt ismertem meg az Neg-tõl kezdve a Cowboy Bebop-on keszetül a Fullmetal Alchemistig rengeteg nagyon jó animét és mangát.
Nagy szükség van erre az oldalra..bár ezt már elõttem is leírtátok vagy ezren:]
Remélem ZSOZSO mester sikerrel veszi az akadályt.
Hajrá!!!
"That is Not Dead Which Can Eternal Lie... And With Strange Aeons Even Death May Die." - H.P. Lovecraft

Ramiz

Ez ugyan nem jogi, hanem egyéb probléma, de: olvasd el a postod feletti postot a bemutatkozást illetõen. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Igen igen! Bár a CB megemlítése csökenti a vétek nagyságát! :D
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

katz

Quote from: bpka0003. reménykedjetek, hogy "véletlenül" "használatatlanná válik" minden rólatok szerzett információ, ha kopog az ajtón a fakabát
Amíg fölér az emeletre, addig simán betárazok, szal ellenem egy egész kommandó kell, h a végén a hullámat ki bírják vonszolni a házból a 20 rendõr dög mellett.

Prof. William

Csigavér emberek!

Zsozso már leírta hogy az új rendszer kész és most teszteli.

Simán nézzétek át mégegyszer a régi animéket, és várjatok. Ne féljetek. Ha visszatér a ftõ zsozsu biztos méééteres betûkkel fogja közölni a fórumon.

Necrid^

Quote from: Prof. WilliamCsigavér emberek!

Zsozso már leírta hogy az új rendszer kész és most teszteli.

Simán nézzétek át mégegyszer a régi animéket, és várjatok. Ne féljetek. Ha visszatér a ftõ zsozsu biztos méééteres betûkkel fogja közölni a fórumon.

ahogy mondod fönök!!

és ha naon kell vmi akkor ott a jo oreg bittorrent :)
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Loha

Szerintem, nem lenne az rossz megoldás, ha a fórumon lehetne kapni azonosítót meg jelszót a belépéshez, mert igaz az, hogy bárki reggelhet, de nem hiszem, hogy venné a fáratságot vmelyik jogvédõ szervezet, hogy bereggeljen és ilyenekkel szórakozzon, amikor ennél jóval durvább dolgok mennek a weben, és az SMS warezos szerverekhez is nyugottan bereggelhetnének mégsem teszik...
Aztán az a fórumozón fog múlni, hogy azt a jelszót ne adja tovább...
Ezt lehetne motiválni azzal, hogy egy azonosítóval egyszerre csak egy ember lehet fent...

Itt most egyszerüen arról volt szó, hogy túl szem elött volt a szerver, és már szinte "pofátlanul" volt csinálva az egész...

Vki köpött, leadta az ftp címet, aztán onnantól kezdve már egyértelmû volt a helyzet, vagy egyszerüen belefutottak vmelyik oldalon...

Titkos

Légyszi majd engem is értesítsen valaki a fejleményekrõl, mindegy, hogy PM, e-mail, fórum, csak majd szóljatok, elõre is köszi. :)
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Bill

Hello!

Engem is érdekelnének majd a fejlemények! Mindegy milyen formában, pm, stb. Elõre is kösz!
Bill
"I think he had a connection to his audience that was very, very deep. His music is powerful, very intense. That sort of power is rare. You hate to lose somebody like that, someone who keeps the music alive and moving ahead. Not many guys like him come along."
   - Bruce Springsteen [Kurt Cobainrõl]

Rounin

:_off: Vannak, akik nem olvasnak? :rolleyes:

Gomen

Moloko

no, most, hogy sikerült megtalálnom ezt a topicot is, akkor talán válaszolok 1et... (noha nem olvastam végig mind a 7 oldalt)
amikor a chihiro a mozikban megjelent az AnimeHQ-n volt egy olyan projekt, hogy ami itthon vetített/kiadott/licenszelt, nem lehet fent ahq-n és volt 1-2 dühöngõbb üzenet is, amikor valami mégis felkerült.
ugyebár van nausicaa-nk, mononoke himénk, cowboy bebopunk, chihirónk, howls moving castle-nk, sailormoonunk, dragonballunk, pokemonunk, meg más hasonló nyavaják.
amúgy nem tudom pontosan hogy áll vele a törvény de a "free fansub" megnevezés szerintem magábafoglalja a szabad terjeszthetõséget, vagy ez MO-n máshogy lenne?
az MP3ak viszont tényleg jelenthetnek gondot, hiszen azok mindenütt óvva vannak internettõl elvileg... az AMV-t viszont szinte kizártnak tartom, mert milyen már, hogy másokat gátolunk a kreatívkodásban, és anime/zene népszerûsítésében? komolyan, az amv komoly feladata, hogy népszerûsítsen, ezt nem akarják? hát nem komplettek...
hirtelen ennyi.
sok sikert, további lelkes kitartást, ZsoZso ;)

roderick

Quote from: Angelamúgy nem tudom pontosan hogy áll vele a törvény de a "free fansub" megnevezés szerintem magábafoglalja a szabad terjeszthetõséget, vagy ez MO-n máshogy lenne?
az MP3ak viszont tényleg jelenthetnek gondot, hiszen azok mindenütt óvva vannak internettõl elvileg... az AMV-t viszont szinte kizártnak tartom, mert milyen már, hogy másokat gátolunk a kreatívkodásban, és anime/zene népszerûsítésében? komolyan, az amv komoly feladata, hogy népszerûsítsen, ezt nem akarják? hát nem komplettek...
hirtelen ennyi.
sok sikert, további lelkes kitartást, ZsoZso ;)

Már párszor átbeszéltük a témát, de olyan nincs hogy freesub, csak olyan van hogy nem szolnak érte, (pl. amerikában ha nem adták még ki ott DVD-n a cuccost, akkor nem tépik le a fejed (még :) )), amúgy aoianimén, került szóba, hogyha japánban csinálnak valamit, akkor annak az ottani licensze érvényes itthon is valami Berni(? nemtom valami B betüs város) szerzödés miatt, csak eddig nem igazán volt érdekképviselete a japán cégeknek úgy általában... de ez a ProArt dolog annyira védi a müvészeket, hogynagyon és vaskézzel betartja a törvény... (végülis igazuk van , habár vonhatnék persze XX. századi történelmi párhuzamokat a törvény betartása és helyessége között, de nem teszek, mert nincs jogom, hisz lopom az animéket úgyis). mp3-al ugyanez a helyzet (csak talán méginkább igazuk van, mert animét legálisan nem igazán szerezheted be, a régiókód, meg az NTSC miatt)

nah és az AMV igazából, ilyen gaz jogi szempontból a csúcsa az egésznek, mert valaki fog egy mp3-at és egy animét (mindkettö valakinek a jogvédett tulajdona az esetek 99,9999%-ban), összevagdossa és a magáénak mondja, hátnemborzasztó (igazából nem biztos, de ne menjünk bele)

Naszóval, csakhogy tudjuk, sehogy se lehet úgy megoldani, hogy az illegalitás gyanújának még az árnyéka se merülne fel. Erkölcsi izékkel, pl. hogy miért vegyem sok pénzért azt a szart amit árulnak, amikor én kevés pénzért olyan jóságot akarok venni amit nem árulnak, ezért letöltöm, mert a gaz társadalom rákényszerít... nos ilyennel szerintem nem ér senki sokat, mégha szimpatikus is az elmélet... tanulni kell gyerekek, elmenni jogásznak, meg milliomosnak és át kell venni az ország fölött az irányítást és akkor terjeszthetjünk ingyen és legálisan az animéket...
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

yomax

Quote from: Shugaruén is csak most regisztráltam de már valamivel több mint két éve látogatom az oldalt ( a forum nem az erõségem)
teljesen kiakadtam hogy nem tudom letölteni a Blech és Naruto folytatásomat
Ja és ha lenne egy indulás nekem is szoljon már valaki

Akárcsak te,én is nemrég regeltem a fórumba,de az oldalt már nagyon-nagyon régóta,folyamatosan látogatom. Nekem is ez a két anime most a favorite :) ,de szerencsére a japán tv-be kerülés után nem sokkal már töltöm is a raw verziót,és pár óra (esetleg 1 nap) és már szedem a feliratos verziókat. Ha esetleg van kedved dumálni itt az msn címem: yomax17@hotmail.com                      

Ja és katz-nak volt egy elég érdekes hozzászólása. Azért szerintem ennyire nem kell elfajulnia a dolognak. Én bízom benne,hogy születik egy mindenki számára elfogadható megoldás.
Ahogy itt olvasgattam a hsz.-okat,azért 1-2 ember elég rendesen odaszól a másiknak. Pl. biztos,hogy nekem is mondják,hogy minek írom le ide,hogy új vagyok stb. ,de engem ez nem zavar. Békés lélek vagyok (már amikor  :haha: )   Ui.: nekem ez a hsz. gyûjtés és az alapján belépés az oldalra nem pálya. Nem vagyok egy nagy fórumozó (de ha esetleg mégis ez lenne,azért kiteszek magamért :) )

Darkstar

Quote from: yomaxJa és katz-nak volt egy elég érdekes hozzászólása. Azért szerintem ennyire nem kell elfajulnia a dolognak.

Katz ilyen, majd megszokod.  :)
Azért írtam a pm-et, mert azt hittem a teszt azt jelenti, hogy mûxik újra, csak nyéhány sor. lekerült. Akkor türelmes vagyok és várok.  :jee:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Doggod

Quote from: zsozsoTalalj mukodo kulfoldrol elerheto public proxy-t

Most nem akarok kötekedõ lenni, de:
195.228.69.36     port:80     anonymous     Hungary     12.05.2005

forrás: http://www.proxy4free.com/page4.html

és ez elvileg külföldrõl elérhetõ (miskolci) magyar proxi. Valsz. elérhetõ, mivel fönnvan ezen az oldalon.

Phoeneix

ooo, ize, en is eleg regota latogatom az oldalt, es toltogetek fel eztazt...
de erre mar nem tok mit mondani, mert ha baszogatni akarnak, akkor ugyis megteszik :mad:
a legjobban az egeszben az idegesit, hogy most csinaltam magamnak helyet hogy vegre leszedjem a kedvenc anime-imet es kiirjam dvdre, erre az ilyen kulsosok beleszolnak, es tonkre akarjak tenni a mi szep es jo kis ftp-nket :b+:
Nade a remeny hal meg utoljara:)
"A mesterseges inteligencia nem foghato a termeszetes hulyeseghez"
(Anonymus)

Rounin

Quote from: Phoeneixooo, ize, en is eleg regota latogatom az oldalt, es toltogetek fel eztazt...
de erre mar nem tok mit mondani, mert ha baszogatni akarnak, akkor ugyis megteszik :mad:
a legjobban az egeszben az idegesit, hogy most csinaltam magamnak helyet hogy vegre leszedjem a kedvenc anime-imet es kiirjam dvdre, erre az ilyen kulsosok beleszolnak, es tonkre akarjak tenni a mi szep es jo kis ftp-nket :b+:
Nade a remeny hal meg utoljara:)

*rezignált sóhaj*

Olvass vissza.

kretenallat

Quote from: katzAmíg fölér az emeletre, addig simán betárazok, szal ellenem egy egész kommandó kell, h a végén a hullámat ki bírják vonszolni a házból a 20 rendõr dög mellett.

en is be tudnek tarazni, a problema csak az h az ilyen meggondolatlan hozzaszolasokbol meg lehet problema...

kisvirag

Quote from: Doggod*censored*

és ez elvileg külföldrõl elérhetõ (miskolci) magyar proxi. Valsz. elérhetõ, mivel fönnvan ezen az oldalon.

Mint az ilyen meggondolatlanokból.
Már párszor megbeszéltük, hogy nem linkelgetünk más oldalakra.
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Ramiz

Originally Posted by yomax
Ja és katz-nak volt egy elég érdekes hozzászólása. Azért szerintem ennyire nem kell elfajulnia a dolognak.  


Katz ilyen. Nem fogod tudni megszokni. Én se tudom. :rolleyes: ;)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Tyrael

"3. reménykedjetek, hogy "véletlenül" "használatatlanná válik" minden rólatok szerzett információ, ha kopog az ajtón a fakabát"
felolem minden log meglehet zsozsonal, ha kijonnek ugysem a filmekert zenekert buntetnek meg (tudniillik azt letolteni legalis, csak terjeszteni, megosztani nem), hanem a progijaim meg a jatekaim miatt
szal ne keltsunk remhireket, biztos van olyan animes, akinek minden progija legalis a gepen, es nincsenek masolt jatekai, neki nincs mitol tartania, max 1 idiota hozzanemerto birotol

Tyrael