Main Menu

Elfen Lied

Started by Dragon, 2005-05-15, 12:33:42

Previous topic - Next topic

Értékeld az Elfen Lied-et:

(1) [Elégtelen!] Borzalmas volt, a mûfaj szégyene.
11 (6.3%)
(2) [Elégséges.] Azért nem a legrosszabb, de nem ajánlanám.
11 (6.3%)
(3) [Közepes.] Nem is értem miért ilyen szélsõségesek a vélemények róla.
15 (8.5%)
(4) [Jó.] Tetszett, de azért van ennél jobb is.
80 (45.5%)
(5) [Kitûnõ!] A legjobb, amit valaha láttam.
59 (33.5%)

Total Members Voted: 175

Lt. Simoan Blarke

Quote from: LythisAztmondtam, hogy hogy hangzi, nem azt h mit jelent. Szerintem egy versben fontos az is, hogy milyen a hangzásvilága, legalábbis ebben az esetben nekem tetszett. Meg nem is olvasok sok német verset.
na igen. Groven, próbáld meg felolvasni magadnak hangosan. még ha nem is érted teljesen, már kapásból elkap egy fíling. mellé érteni is - az már egy másik dolog, ami jelen esetben csak emeli ezt az érzést.
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Groven

blarke: köszi. várom az anyagot.

Elolvastam németül... brrr.... ez a nyelv nekem nem tetszik nem tehetek róla.

Lythis: így már világos.

Member

Quote from: Groveneza nyelv nekem nem tetszik nem tehetek róla.
.

Ebben egyetértünk... Német szakon vagyok, jövõre már nem leszek.

Lt. Simoan Blarke

Groven: kitartás, csak volt pár zûr pár egyetemi tárggyal kapcs, és nem igazán tudtam beosztani az idõm... de megcsinálom for sure :D
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Groven

Quote from: blarkeGroven: kitartás, csak volt pár zûr pár egyetemi tárggyal kapcs, és nem igazán tudtam beosztani az idõm... de megcsinálom for sure :D

Okok. Addig animet töltök és nézek.:)

Member

Lehet, hogy hülye lesz a kérdés, de készült valaha EL Hentai? Az még úgy érdekelne is (jó kis szado...)

Blarke: Gondoltál már rá, hogy mangát írj? (a pár oldallal ezelõttiekre reagálva) Szerintem jó szerzõ lennél, nem sokat törõdnél azzal, hogy a másik mit gondol, csak azt írnád, ami a lelked mélyérõl jön. Próbáld meg!

Groven

Quote from: MemberLehet, hogy hülye lesz a kérdés, de készült valaha EL Hentai? Az még úgy érdekelne is (jó kis szado...)

EL hentai-verzió? eh... én nem tudok róla, h készült volna belõle. Bár több helyen is említik vele kapcsolatban a hentai kifejezést, de csak azért mert sok benne a meztelen alak (igaz teljesen nincsenek kidolgzova). Igazából szomorú lennék, ha lenne ilyen verziója is... Ha fordítva lenne, azaz pl 1 hentai gémbõl készült volna, akkor nagyon meglepõdnék, mint pl az AIR esetében történt. Nagy csavar 1 perverz dologból szép mély és megható történetet kerekíteni..

Ha vm szado izére vágysz a Hetai topicban biztos tudnak neked mondani tutacszámra címeket.:)

Rage

Oo, akkor aze' megemlitenem szep halkan, hogy az elfenshit mangakaja valojaban H-artist (de ez szerintem latszik is az arton). Szemeken kivul mast nem nagyon tud rajzolni szegeny, igy szulethetett meg egy olyan hires kep is, mint a "3 meter magas Yuuka". (Az aranyokkal kisse hadilabon all emberunk, de nem baj.)

Hoppa, flemeltem. Elnezest. :)
痛みを感じる方向に、出口がある!

Lt. Simoan Blarke

#338
Quote from: MemberBlarke: Gondoltál már rá, hogy mangát írj? (a pár oldallal ezelõttiekre reagálva) Szerintem jó szerzõ lennél, nem sokat törõdnél azzal, hogy a másik mit gondol, csak azt írnád, ami a lelked mélyérõl jön. Próbáld meg!
volt az Írásokban pár évvel ezelõtt egy novellám. az is a lelkem mélyébõl jött. Ramiz meghalt rajta.
pár év = közvetlenül regisztrálás elõtt, azaz kb 1,5.
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Kvikveg

Elfen lied full info:
http://www.recmusic.org/lieder/get_text.html?TextId=11639
Mörike írta
Wolf zenésítette.
Angol fordítás link az oldalon.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Groven

Quote from: KvikvegElfen lied full info:
http://www.recmusic.org/lieder/get_text.html?TextId=11639
Mörike írta
Wolf zenésítette.
Angol fordítás link az oldalon.

Köszi a linket. Ma is okosodtam.:)

Member

Az Air Hentai vót?!!! Dehát olyan szinten gyerekpofájuk van a futballlapda fejükkel, hogy besírok!  Az kb. olyan, mintha a twinki-winki és a pó csinálnák!!!

RAGE: Hát, akkor az animére szépen arányosítottak, mert grafikailag egész korrekt lett, habár kicsit átlagos.

Cloud

Most megnéztem végre teljesen végig ..Nagyon teccettt....

Lt. Simoan Blarke

Quote from: MemberHát, akkor az animére szépen arányosítottak, mert grafikailag egész korrekt lett, habár kicsit átlagos.
hátjah. nem volt benne egetverõ grafikai effektezés meg újítás, de valahogy nem a látványvilága ragadott meg :)
kérdésemre nem válaszoltál.

Quote from: akna3Most megnéztem végre teljesen végig ..Nagyon teccettt....
:tezsvir: :D
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Groven

Akna3: Üdv a klubban!:)

Member: Az AIR eredetileg 1 H-game alapján készült.

Cloud

Az Elfen Lied -rõl létezik OVA?

Lt. Simoan Blarke

miazaz OVA... láttam hogy Oh my goddessbõl is van 1000féle, TV, meg OVA, meg movie meg mittodomén... vki tell me pls:D

egyébként nem tudom miaz, de nem létezik - manga van és 14 rész.
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Lythis

Quote from: blarkemiazaz OVA... láttam hogy Oh my goddessbõl is van 1000féle, TV, meg OVA, meg movie meg mittodomén... vki tell me pls:D

egyébként nem tudom miaz, de nem létezik - manga van és 14 rész.
OVA = Original Video Animation (másik változata az OAV=Original Animated Video). Az anime cégek mûveit rendesen adják tv-ben is pl Naruto, BLEACH, Slayers - és hogy ki ne hagyjam: Elfen Lied (ami mellékesen eddig már kétszer is lement).
 Az OVA-k ettõl annyiban mások, hogy eleve kereskedelmi forgalomba készülnek, vagyis soha nem adják le õket TV-ben, hanem megveheted õket szépen VHS-en, v DVD-n. Egyébként wikipedia-n is van róla cikk itt.

 Egyébk EL-bõl télleg csak anime, meg manga van (utóbbiban a szarvakat nem bírtam annyira... nem olyan kawaii-k:D - viszont tény, h "szarvszerûbbek"). Jah, meg egy verekedõs (asszem flash) játék:D

 Hentai-t EL-del kapcsolatbn én is csak akkor hallottam emlegetni, amikor mindenféle fórumokon rinyáltak a sok mesztelenkedés miatt. Kétlem, hogy bármi köze lenne a mûfajhoz ezen kívül.

Lt. Simoan Blarke

14. rész tudtommal nem került le tv-be, hanem DVD-s extra rész - akkor az már OVA kategória?:O
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Lythis

Quote from: blarke14. rész tudtommal nem került le tv-be, hanem DVD-s extra rész - akkor az már OVA kategória?:O
Igen, az az. OVA-nak készült, és TV-ben sosem adták le, habár valahol referálnak rá 14. rész-ként is, sõt, 10.5-ös részként is....
 Hivatalosan az OVA. (Hbár szívesebben látnék egy többrészes EL OVA-t...:rolleyes: )

Groven

Quote from: LythisIgen, az az. OVA-nak készült, és TV-ben sosem adták le, habár valahol referálnak rá 14. rész-ként is, sõt, 10.5-ös részként is....
 Hivatalosan az OVA. (Hbár szívesebben látnék egy többrészes EL OVA-t...:rolleyes: )

Szép is lenne... egy egész estés Elfen Lied mozi.
Apropó Az ANIDB-n csak infokat lehet megnézni, v le is lehet szedni részeket. Pont az Elfen Liednél ír vm részt(ott In the Passing Rain - Regenschauer  
a címe), ami 14 rész mellett van és csak a DVD-n található meg.

Lt. Simoan Blarke

Quote from: GrovenSzép is lenne... egy egész estés Elfen Lied mozi.
Apropó Az ANIDB-n csak infokat lehet megnézni, v le is lehet szedni részeket. Pont az Elfen Liednél ír vm részt(ott In the Passing Rain - Regenschauer  
a címe), ami 14 rész mellett van és csak a DVD-n található meg.
13+1+1 rész jelent meg tudtommal, ebbõl 2 dvd only. az elsõ a tényleges 10.5. rész, a másik meg egy ilyen overall összefoglaló. szerintem ez a passing rain ez lehet
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Groven

Quote from: blarke13+1+1 rész jelent meg tudtommal, ebbõl 2 dvd only. az elsõ a tényleges 10.5. rész, a másik meg egy ilyen overall összefoglaló. szerintem ez a passing rain ez lehet

Hát vm hasonló sejtésem volt nekem is... akkor linkkeresés ahonnan leszedhetõ:) A kérdés még nyitott AniBD-rõl lehet leszedni valahogy?

Lythis

felteszem ezekre gondoltok, amiket itt említenek. Nos a 10.5ön kívül van még egy paródiarész ezekszerint, meg egy interwiev a stábbal, és egy elõzetes a 13. részhez, de ennyi.

 Jó látni, hogy sok szép díjat bezsebelt az animereactor-os népektõl:D

Groven

#354
Quote from: Lythisfelteszem ezekre gondoltok, amiket itt említenek. Nos a 10.5ön kívül van még egy paródiarész ezekszerint, meg egy interwiev a stábbal, és egy elõzetes a 13. részhez, de ennyi.

 Jó látni, hogy sok szép díjat bezsebelt az animereactor-os népektõl:D


Igen ezekrõl van szó. Azon belül a In the Passing Rain - Regenschauer, amit szörcsölök..
Hmm.. ez ugye nem az a rész, mikor megtudjuk, h Lucy-t hogyan fogták el és mi az oka, h Kuramát életben hagyja mindig, pedig sokszor megölhetné?

Lythis

Quote from: GrovenIgen ezekrõl van szó. Azon belül a In the Passing Rain - Regenschauer, amit szörcsölök..
Hmm.. ez ugye nem az a rész, mikor megtudjuk, h Lucy-t hogyan fogták el és mi az oka, h Kuramát életben hagyja mindig, pedig sokszor megölhetné?
De igen, ez pont az a rész....

Groven

Quote from: LythisDe igen, ez pont az a rész....

Világosság a napban!:) Na akkor ezzel kevertem. Akkor, amit nem láttam az a paródia. szörcsölöm...

Member

Quote from: blarkekérdésemre nem válaszoltál.

:tezsvir: :D
"volt az Írásokban pár évvel ezelõtt egy novellám. az is a lelkem mélyébõl jött. Ramiz meghalt rajta.
pár év = közvetlenül regisztrálás elõtt, azaz kb 1,5."
Ebben hol van kérdés?

Lt. Simoan Blarke

Quote from: MemberBlarke: Gondoltál már rá, hogy mangát írj? (a pár oldallal ezelõttiekre reagálva) Szerintem jó szerzõ lennél, nem sokat törõdnél azzal, hogy a másik mit gondol, csak azt írnád, ami a lelked mélyérõl jön. Próbáld meg!
Hm. elfelejtettem kitenni a 20 db "?!" jelet, sry. naszóval ez wtf... ez honnan jött, meg mire fel?
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Member

Sore wa himitsu desu :ejnye: !

Na jó, nem. Keveslem Magyarországon az aktív résztvevõit a mangaiparnak, ezért mindent megteszek, hogy a hozzám hasonló mangaka-kat felkutassam. Rólad lerí, hogy eredeti történetet írnál, ezért érdeklõdtem.