Main Menu

Elfen Lied

Started by Dragon, 2005-05-15, 12:33:42

Previous topic - Next topic

Értékeld az Elfen Lied-et:

(1) [Elégtelen!] Borzalmas volt, a mûfaj szégyene.
11 (6.3%)
(2) [Elégséges.] Azért nem a legrosszabb, de nem ajánlanám.
11 (6.3%)
(3) [Közepes.] Nem is értem miért ilyen szélsõségesek a vélemények róla.
15 (8.5%)
(4) [Jó.] Tetszett, de azért van ennél jobb is.
80 (45.5%)
(5) [Kitûnõ!] A legjobb, amit valaha láttam.
59 (33.5%)

Total Members Voted: 175

anatole

Quote from: PredakingEgyetértek veled , ami a képet illeti vmi gond van vele mert nem jelenik meg

az, hogy nem lehet hotlinkelni. menj ide (nem baj, hogy nem enged) és közvetlenül utána másold be a kép linkjét az url sávjába, akkor bejön. amúgy nem hinném, hogy bármi jelentõsége van a képnek, én nem is láttam, hogy annyiszor használná, de az is igaz, hogy relatíve régen láttam :)

Groven

Quote from: PredakingEgyetértek veled , ami a képet illeti vmi gond van vele mert nem jelenik meg

Gomen.Akkor beadom így a linket.:

http://www.keiichianimeforever.com/boards/uploads/post-297-1116275980.jpg


Szal a kérdés marad: mit jelenthet a kézjel?:)

dragon83

Az én véleményem errõl az animerõl: sokkoló(ez volt az elsõ ennyire dúrva anime amit láttam)és fantasztikusan jó.
"What is not remembered, never happened."
(Lain)

Kuroi Tenshi

Quote from: GrovenGomen.Akkor beadom így a linket.:
:ejnye:
Kettõ - semmi :D

Inkább magyarázd el, talán úgy egyszerûbb ;)

Groven

Quote from: Kuro_Tenshi:ejnye:
Kettõ - semmi :D

Inkább magyarázd el, talán úgy egyszerûbb ;)

Eh...najó...érdekes, h máshol meg tudok linkelni...:P :bruhuhu:

Na az utsó részben mikor a lépcsõ tetején állnak és átöleli a fiú, akkoris látni Lucy kézjelét..Szóval kézjel amit alkalmaz a következõképpen néz ki:

\ II / /

Magyarázat: a legszélsõ vonalka a jobbkéz kisujjat jelenti. Tõle "V" alakban eltartva a gyûrûs ujj, mely mellett szorosan ott van a középsõ ujj. A középsõ ujj és a mutató ujj is "v" alakot formál. És végül a mutató ujj és a hüvelyk ujj is "v" alakot formálnak.
Rem érhetõen sikerült leírnom. Ha nem akkor megpróbálkoztam 1 képfeltöltéssel....

Lythis

Nemtom, szerintem nem biztos hogy van különösebb jelentése. Sztem csak ez a kép látható legtöbbet a sorozattal kapcs.
 Engem továbbra is az a sisak érdekel: de most komolyan, minek az rá? És akkor hogy etetik? Azon túl hogy eltakarja a fejét, nem látom, hogy lenne bármi haszna. Habár így lehet h nem esik meg rajta a szíve a biztonságiaknak, vagy mittomén.

Lt. Simoan Blarke

Quote from: LythisNemtom, szerintem nem biztos hogy van különösebb jelentése. Sztem csak ez a kép látható legtöbbet a sorozattal kapcs.
 Engem továbbra is az a sisak érdekel: de most komolyan, minek az rá? És akkor hogy etetik? Azon túl hogy eltakarja a fejét, nem látom, hogy lenne bármi haszna. Habár így lehet h nem esik meg rajta a szíve a biztonságiaknak, vagy mittomén.
az az egyik, hogy ne látszódjon hogy valójában ugyanúgy majdnem egy ember. másik pedig, hogy annak elvileg árnyékolni kellene a vektorokat... de nem tûnt úgy, hogy ér bármit is.
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Groven

Quote from: LythisNemtom, szerintem nem biztos hogy van különösebb jelentése. Sztem csak ez a kép látható legtöbbet a sorozattal kapcs.
 Engem továbbra is az a sisak érdekel: de most komolyan, minek az rá? És akkor hogy etetik? Azon túl hogy eltakarja a fejét, nem látom, hogy lenne bármi haszna. Habár így lehet h nem esik meg rajta a szíve a biztonságiaknak, vagy mittomén.

Hát hogy nincs különösebb jelentése? Lehet, h igazad van. De akkor miért jelenik  nagyon sok helyen? Pl a legelsõ hely, ahol megjelenik az intro. A Kyrie, ignis divine, eleison résznél, mkor az eleisont énekeli a nõ, akkor felvillan 1 kép, ahol átni a kézjelet.
Viccesen már megjegyezték nekem, h ha star trek lenne, akkor a vulkáni köszönésrõl lenne szó. De ugye ez nem az.:haha:

A sisak vector stimuláló lenne? Nem hiszem. Mivel gondolattal irányítja a vectorjait minden diclonius, így egy egyszerû sisak nem blokkolja a gondolatokat. És nem utal semmi arra, h ez speckó sisak lenne. Max annyira, h a kaját azon vezetik be. Szerintem a fõ funkcója inkább az, h eltakarja a fejüket és ne lássák a környezetüket. Lucy is csak azért tudta hol van az õr, mert hallotta a hangját. Azalapján meg könnyû betájolni a helyzetét.

Lt. Simoan Blarke

Quote from: GrovenA sisak vector stimuláló lenne? Nem hiszem. Mivel gondolattal irányítja a vectorjait minden diclonius, így egy egyszerû sisak nem blokkolja a gondolatokat. És nem utal semmi arra, h ez speckó sisak lenne. Max annyira, h a kaját azon vezetik be. Szerintem a fõ funkcója inkább az, h eltakarja a fejüket és ne lássák a környezetüket. Lucy is csak azért tudta hol van az õr, mert hallotta a hangját. Azalapján meg könnyû betájolni a helyzetét.

ehhez képest például a tollal elég pontosan tudott célozni, pedig a sisak rajta volt. de hogy animén kívüli hatása mi, az egyértelmû: leesett az állam, amikor a headshot után megláttam az arcát.
jaés összefogja a haját :D:D
a stimulálás pedig tudtommal elõsegítést jelent. (edit: illetve helyesebben ösztönzést. pl. idegstimulátor lecsökkenti a fájdalomküszöböt.)
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Groven

Quote from: blarkeehhez képest például a tollal elég pontosan tudott célozni, pedig a sisak rajta volt. de hogy animén kívüli hatása mi, az egyértelmû: leesett az állam, amikor a headshot után megláttam az arcát.
jaés összefogja a haját :D:D
a stimulálás pedig tudtommal elõsegítést jelent. (edit: illetve helyesebben ösztönzést. pl. idegstimulátor lecsökkenti a fájdalomküszöböt.)

Na igen a toll...mielõtt eldobta volna a Director tûzparancsot adott ki. Mivel az extra részbõl derül ki miért nem öli meg a Direktort így elég volt mellé célozni, így nagy eséllyel talál el vk-t.   Most belegondolva azért valamennyire kiláthatott, mert különben a falnak is nekiment volna, és az ajtónyitó kapcsolót se tudta volna lenyomni a vectorával. Vagy van vm érzékük, amirõl nem szóltak? Hát igen...rengeteg olyan részlet van ebben az animében, amit sokáig elemezhetnénk. :)

A fejlövéses rész tényleg szép volt. A drámai hatást elérte nálam. Elfelejtettem levegõt venni arra a pár secre..
Összefogja a haját? Ja igen...ez jó... de kemény 1 cucc. Amivel rálõttek azért nem kispiskóta és mégis csak 1 kicsit megsérült a feje. Bár korábban is kapott fejlövést - lsd extra rész. Kemény koponyája van, annyi szent.

Tény a stimulálás az, de vannak más aspektusai is...

Lt. Simoan Blarke

Quote from: GrovenVagy van vm érzékük, amirõl nem szóltak? Hát igen...rengeteg olyan részlet van ebben az animében, amit sokáig elemezhetnénk. :)

A fejlövéses rész tényleg szép volt. A drámai hatást elérte nálam. Elfelejtettem levegõt venni arra a pár secre..
Összefogja a haját? Ja igen...ez jó... de kemény 1 cucc. Amivel rálõttek azért nem kispiskóta és mégis csak 1 kicsit megsérült a feje. Bár korábban is kapott fejlövést - lsd extra rész. Kemény koponyája van, annyi szent.

Tény a stimulálás az, de vannak más aspektusai is...
eléggé valószínû. a kapcsoló a fal túloldalán volt. de mondjuk "végigtapogatta" a falat.
a fejlövésnél pedig imho megérezte, hogy lõni fognak rá, és odakapta a vektorait. ami ugye eléggé komoly védelmet jelentett még egy mesterlövész cucc ellen is.

ps. extra részt nemláttam. fennvan ftp-n / van torrentje?
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Groven

Quote from: blarkeeléggé valószínû. a kapcsoló a fal túloldalán volt. de mondjuk "végigtapogatta" a falat.
a fejlövésnél pedig imho megérezte, hogy lõni fognak rá, és odakapta a vektorait. ami ugye eléggé komoly védelmet jelentett még egy mesterlövész cucc ellen is.

ps. extra részt nemláttam. fennvan ftp-n / van torrentje?

Mondasz vm-t.
Az extra részt én ftprõl szedtem. Torrent linket is tudnék adni, de a tegnapi képpróbálkzás után nincs kedvem többet égni.:p:)

Kuroi Tenshi

Quote from: GrovenSzerintem a fõ funkcója inkább az, h eltakarja a fejüket és ne lássák a környezetüket.
Az extra részben sír, amikor megmondják neki, hogy a lány meghalt - és a könnyek azokon a lyukakon folynak ki, tehát akkor mégiscsak kiláthat rajta, nem? Meg nem botlott el mindenben, ami a földön volt, stb.

Groven

Quote from: Kuro_TenshiAz extra részben sír, amikor megmondják neki, hogy a lány meghalt - és a könnyek azokon a lyukakon folynak ki, tehát akkor mégiscsak kiláthat rajta, nem? Meg nem botlott el mindenben, ami a földön volt, stb.

Na igen. Van benne vm. Ma épp ezen a sisakkérdésen töprengtem ebéd közben, mikor szöget ütött a fejemben, h a vectoraival miért nem szedte le a fejérõl? Azokkal az acélt is úgy hajlítgatja, mint a papírt, akkor miért nem szedte le a fejérõl?

Lt. Simoan Blarke

Quote from: GrovenNa igen. Van benne vm. Ma épp ezen a sisakkérdésen töprengtem ebéd közben, mikor szöget ütött a fejemben, h a vectoraival miért nem szedte le a fejérõl? Azokkal az acélt is úgy hajlítgatja, mint a papírt, akkor miért nem szedte le a fejérõl?
mert nem érdekelte. ki akarta élni a diclonius-féle megöljükaférgeketakikbebörtönöztekwáááááh ösztönét. és az egészben a legdurvább az volt ugye (a directornak is), hogy csendes és lassú õrjöngésben tolta végig. totyogott lassan és mélán, közben egy szót sem szólt.
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Member

Quote from: blarkemert nem érdekelte. ki akarta élni a diclonius-féle megöljükaférgeketakikbebörtönöztekwáááááh ösztönét. és az egészben a legdurvább az volt ugye (a directornak is), hogy csendes és lassú õrjöngésben tolta végig. totyogott lassan és mélán, közben egy szót sem szólt.

Azért kicsit túlzás volt így kezdeni egy animét, nem? (Nemtom, én végigröhögtem azt a jelenletet, olyan HAPPY TREE FRIENDS érzésem volt)

Groven

Quote from: MemberAzért kicsit túlzás volt így kezdeni egy animét, nem? (Nemtom, én végigröhögtem azt a jelenletet, olyan HAPPY TREE FRIENDS érzésem volt)

blarke megközelítése azért magyarázatot ad 1-2 dologra. szerintem nagyon is jó volt így kezdeni. megadta az alaphangulatot:)

Kraivan

QuoteAzért kicsit túlzás volt így kezdeni egy animét, nem?
Mint régebben írtam:
Megmutatjaa legrosszabbat, onnantól csak jó jöhet.

Ott hamar kiszûrni, hogy ki képes megnézni az EL-t. Aki már ezt az "enyhe" mészárlást sokallta, az hogy bírná ki a drámai, lelki borzalmakat amit a továbbiakban fognak mutatni?

Aki meg kibírta azt a jelenetet, az ugyebár
a) beteg
b) hentai
c) elvont
d) egyéb :P

Namármost azok a személyek akik tovább nézték azok mindenképp megváltoznak. És eddig rossz irányba nem sokan tértek. Akik meg mégis, azok nem látják a lényeget.

A sisakos dolog...
A kajálás még megldható intravénásan, vagy vmi egyéb módon, szóval ezen kellene a legkevesebbet lovagolni.
Az hogy nem látja a környezetét: lévén megnehezíti a tájékozódást a látás elvesztesése, de pár nap után alkalmazkodik az ember. A hosszú évek során meg akár vakon is képes közlekedni. Ha ez volta cél, akkor benézték az õrök..
Ne lássák az emberek: végülis senki se gondolta volna hogy ezen szép, és ártatlan teremtések erre képesek. Maszkkal rajtuk nem gondolkodnak el ezen az emberek, és lõnek a "szörnyre". Anélkül meg sok-sok "baleset" megesik ahogy azt láthatjuk nagyritkán a továbbiakban.

Hmm... egyelõre ennyi.

Member

Quote from: KraivanAki már ezt az "enyhe" mészárlást sokallta, az hogy bírná ki a drámai, lelki borzalmakat amit a továbbiakban fognak mutatni?

Aki meg kibírta azt a jelenetet, az ugyebár
a) beteg
b) hentai
c) elvont
d) egyéb :P

Nem utálom a mészárlást (a vér megnyugtat... Na jó, nem), de így kezdõdni a paródiák szoktak. Végülis én úgy csinálnám.

Szerintem jelöljük meg a c)-t, Vágó úr. :)

Groven

Quote from: MemberNem utálom a mészárlást (a vér megnyugtat... Na jó, nem), de így kezdõdni a paródiák szoktak. Végülis én úgy csinálnám.

Szerintem jelöljük meg a c)-t, Vágó úr. :)

Eh... így kezdeni 1 paródiát? Nos, akkor nem simán elvont vagy. De mielõtt megjelölnéd a c-t ajánlanám, h kérd ki a közönség véleményét és felezz a számítógéppel.:) :)

Member

Quote from: GrovenEh... így kezdeni 1 paródiát? Nos, akkor nem simán elvont vagy. De mielõtt megjelölnéd a c-t ajánlanám, h kérd ki a közönség véleményét és felezz a számítógéppel.:) :)

Nem, inkább telefonálnék. Blarke urat hívjuk fel, kérem... :)
Igazad van, nemcsak elvont vagyok. A hentai-t is szeretem egy bizonyos szintig (pl. ne buzuljanak), de gyakran megmaradok a "mezítelen felsõtestek szintjén. Nos, tesómmal írunk egy Turmix nevû "mixelt animeparódiás izét", s annak a II. része kb. így indul (Csak ott Karasuma (School Rumble) gyilkol végig mindenkit. Amúgy Xellos engedte el, takarítónak öltözve és a GitS rendõrei sem tudják megállítani :))

Lt. Simoan Blarke

Quote from: MemberNem, inkább telefonálnék. Blarke urat hívjuk fel, kérem... :)
minek kellek? én szimplán depressziós voltam, amikor megnéztem, és eleve érzéketlen vagyok a halállal meg hasonlókkal szemben (Ichi the killert nem tudom ki látta). ami nekem beütött, azok a "drámai, lelki borzalmak" voltak.
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Groven

Member: így legalább világos érthetõ a nézõpontod. paródia...azért az érdekelne

blarke: érzéketlen vagy a halállal kapcsolatos dolgokra? hmm...felteszem ez csak az animek szintjén igaz v a valós életben is?:ejj: Depis hangulatra El? Hát...az biztos h kicsit kiforgat és lehet, h pont ez ráz helyre.:)

Lt. Simoan Blarke

Quote from: Grovenblarke: érzéketlen vagy a halállal kapcsolatos dolgokra? hmm...felteszem ez csak az animek szintjén igaz v a valós életben is?:ejj: Depis hangulatra El? Hát...az biztos h kicsit kiforgat és lehet, h pont ez ráz helyre.:)
irl is.
hát EL óta még annyira se bírok ránézni igazi csajokra, mint elõtte (pedig elõtte se toltam keményen a hódítási-hormonkiélési ipart (értsd: néha eszembe jutott, hogy vannak.)). de azóta se voltam depressziós, és pár dologban finomodott az értékítéletem ( pl. emberutálat, és hogy mindig a dolgok mögé kell látni... nem úgy, mint az a barom Kouta :S :( ) - döntse el mindenki, hogy ez most jó-e. nekem igen :D:D azóta is Yuka-channal álmodok és Nyu van a desktopon ^^
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Groven

Quote from: blarkeirl is.
hát EL óta még annyira se bírok ránézni igazi csajokra, mint elõtte (pedig elõtte se toltam keményen a hódítási-hormonkiélési ipart (értsd: néha eszembe jutott, hogy vannak.)). de azóta se voltam depressziós, és pár dologban finomodott az értékítéletem ( pl. emberutálat, és hogy mindig a dolgok mögé kell látni... nem úgy, mint az a barom Kouta :S :( ) - döntse el mindenki, hogy ez most jó-e. nekem igen :D:D azóta is Yuka-channal álmodok és Nyu van a desktopon ^^

Értem. Hát kinek mi jön be, tetszik... EL hátterem van nekem is. Lucy, amint áll azt a bizonyos kézjelet mutatva, amire még nem sikerült választ találnom (hiába mindenkinek lehet vm animehepje:)). De mondjuk teljesen más indítatásból raktam ki EL-t, mint te.:)
Az EL még jobban elvette a nõktõl a kedved? Emberutálat. Hm... elég mély katalizátor hatással lehetett rád ez az anime. Ami a jelenlegi álllapotodat illeti, ha neked jó akkor jó. De 1 apróságot megjegyeznék: Egy állandó az életben: a változás. ,)

Lt. Simoan Blarke

jaja. az eddigihez képest kb 20%-nyit járok ki emberek közé. változás rulez :D:D:D:D
nekem az a kép van betéve, amikor Nyu még sírás elõtt van (ugye kagylót tört össze, és elfutott hogy szedjen másikat) - tehát épp ránéz Koutára (és betölti a képet. ^_^), de még nincs nagy nyakbaborulás+-hiszti. :)
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Kuroi Tenshi

Quote from: blarkehát EL óta még annyira se bírok ránézni igazi csajokra, mint elõtte
hehe...
Láttam egy lányt, aki egy kicsit hasonlít Lucy-re, fõleg arra a kõrözési képre, ami a rendõrségen van: hasonló arc, frizura (bár az õ haja vörös, és a szeme is barna), gondolom rá még kevésbé bírnál nézni :D :D :D

Groven

#297
Quote from: Kuro_Tenshihehe...
Láttam egy lányt, aki egy kicsit hasonlít Lucy-re, fõleg arra a kõrözési képre, ami a rendõrségen van: hasonló arc, frizura (bár az õ haja vörös, és a szeme is barna), gondolom rá még kevésbé bírnál nézni :D :D :D

Na az ilyen pillanato miatt kell az embernek magánál hordania fényképezõgépet. Mellesleg Lucyban van vm ijesztõ, de ugyanakkor misztikusan vonzó mikor úgy megvillan a szeme. Persze észnél kell lenni, mert élõben hamar levenne a lábadról (szószerint!).
A valósággal kapcsolatban. Épp EL OST után kutattam melóhelyemen üres perceimben, mikor ráakadtam 1 oldalra, ahol a full 5 perces Liliumot lehetett hallgatni, miközben megnézhetted azt, h az EL introjában lévõ képek valóságban milyen fennmaradt mûveknek a feljavított és animesített változata. Nemtom ez igaz-e. Mindenesetre igen érdekes volt. Sajna a webcím nincs meg -majd megkeresem megint-, mert a melóhely átka, h gyorsan kell becsukni ilyen ablakokat, fõleg ha hozzád jönnek.

edit: megvan az ost

Lt. Simoan Blarke

Quote from: Kuro_Tenshihehe...
Láttam egy lányt, aki egy kicsit hasonlít Lucy-re, fõleg arra a kõrözési képre, ami a rendõrségen van: hasonló arc, frizura (bár az õ haja vörös, és a szeme is barna), gondolom rá még kevésbé bírnál nézni :D :D :D
Yuka jobban bejön. De most nagggyon utállak. :D:D:D

Quote from: GrovenSajna a webcím nincs meg
Elõszeded. Qrvagyorsan :D:D

Elfen Lied OST: amikor kerestem, anime-version Lilium mellett anime-version Be Your Girlt, OST version Be Your Girlt és Hoshi ni Negai Wot találtam... van még ezenkívül released mp3?
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Darkstar

Quote from: blarkeYuka jobban bejön. De most nagggyon utállak. :D:D:D


Elõszeded. Qrvagyorsan :D:D

Elfen Lied OST: amikor kerestem, anime-version Lilium mellett anime-version Be Your Girlt, OST version Be Your Girlt és Hoshi ni Negai Wot találtam... van még ezenkívül released mp3?
Ha érdekel, nekem van teljes EL OSTm.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん