Main Menu

Elfen Lied

Started by Dragon, 2005-05-15, 12:33:42

Previous topic - Next topic

Értékeld az Elfen Lied-et:

(1) [Elégtelen!] Borzalmas volt, a mûfaj szégyene.
11 (6.3%)
(2) [Elégséges.] Azért nem a legrosszabb, de nem ajánlanám.
11 (6.3%)
(3) [Közepes.] Nem is értem miért ilyen szélsõségesek a vélemények róla.
15 (8.5%)
(4) [Jó.] Tetszett, de azért van ennél jobb is.
80 (45.5%)
(5) [Kitûnõ!] A legjobb, amit valaha láttam.
59 (33.5%)

Total Members Voted: 175

Nevl

Jaja, itt szerintem is inkább az hozta ki belõle Nyuu-t, hogy eleve eszméletlen kínokat élt át+lelkileg is gyötrõdött, amiért fájdalmat okozott Kouta-nak erre rájött   a szökés... "megpróbáltatása" + a fejlövés és kialakult benne egy hasadás sõt talán azt is mondtahtnánk hogy ez talán csak egy elég furi amnézia.

De írtátok, hogy Kouta szereti Lucy-t, de mellette elviekben szereti Yuka-t is, na most akkor hogy is van ez (jó persze lehet 2 nõt is szeretni egyszerre, de valahogy ez nekem nem illik bele ebbe az anime-ba :) )

(és ne írjatok már ennyit, mert így állandóan ezt olvasom és nem tudok tanulni a szigorlatomra... majd jól rátok fogom, ha megbukom :) :D )
The stench of the air!
The smell of the gore!
The carnage greater than any war!

Fear the Pony!

Zanador

Quote from: blarkea dicloniusok mind koraérettek. nem volt gyerekkoruk, mert a többiek kivetették õket.

csak látszólag :)
de Lucyben eleve nagyon nagy belsõ ellentétek voltak, erre egy fizikai sokk rásegített. lásd: a kislány eléveti magát; Kouta törõdött vele (és ugye önzõként azt hitte, hogy csak akkor fogja õt igazán szeretni, ha senki mást nem stb.); stb.
A koraérettet szót szerintem cseréljük le valamire, mert az nem stimmel oda. Éppen a postod másik fele miatt többek között.. "érett"-nek én max Lucyt az utolsó részben mondanám, a többi 3 dicloniust akit megismerünk (nem is beszélve a két pasiról) egyáltalán nem mondanám lelkileg felnõttnek.
Following the tracks of an angel.
Csak az életét hosszabbitja meg az aki ébren tölti az éjszakáit.
A pohár lehet félig tele, de a tár mindig félig üres...

Lt. Simoan Blarke

Quote from: ZanadorA koraérettet szót szerintem cseréljük le valamire, mert az nem stimmel oda. Éppen a postod másik fele miatt többek között.. "érett"-nek én max Lucyt az utolsó részben mondanám, a többi 3 dicloniust akit megismerünk (nem is beszélve a két pasiról) egyáltalán nem mondanám lelkileg felnõttnek.
érzelmileg nem teljesen érettek, de értelmileg annál inkább. akkor mondjuk inkább értelmileg koraérettnek õket - legalábbis a kegyetlenséghez eléggé értelmesek már. és tudnak elõre tervezni - pl. Lucy kinyírja a szüleit, hogy ne köphessék be õt a rendõrségnek holtartózkodásilag, stb.
és megjegyzés: az, hogy valakiben elég komoly belsõ ellentétek dúlnak, az egyáltalán nem jelenti azt, hogy érzelmileg éretlen...
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Nevl

Quote from: blarkeérzelmileg nem teljesen érettek, de értelmileg annál inkább. akkor mondjuk inkább értelmileg koraérettnek õket - legalábbis a kegyetlenséghez eléggé értelmesek már. és tudnak elõre tervezni - pl. Lucy kinyírja a szüleit, hogy ne köphessék be õt a rendõrségnek holtartózkodásilag, stb.
és megjegyzés: az, hogy valakiben elég komoly belsõ ellentétek dúlnak, az egyáltalán nem jelenti azt, hogy érzelmileg éretlen...

Ez egy picit sántít, már egész kisgyerekek is képesek kegyetlenkedésre, nem kell ahhoz érettnek lenni sem érzelmileg, sem értelmileg. Jó esetben a gyerek átvéve a társadalmi normákat és szabályokat leszokik/egyátalán nem kegyetlenkedik. Ennek a tudásnak a hiányában azonban képes dúrva dolgokat csinálni, azonban nem fogja fel, hogy ezzel fájdalmat okoz... azaz nem érti, hogy ez a másiknak rossz (pl kisgyerek nekiáll ütni a macskát, nem azért csinálja mert azt élvezi, hogy fájdalmat okoz, hanem azért mert Õ úgy gondolja, hogy ez semmi rosszat nem tesz).
The stench of the air!
The smell of the gore!
The carnage greater than any war!

Fear the Pony!

Lt. Simoan Blarke

Quote from: NevlEz egy picit sántít, már egész kisgyerekek is képesek kegyetlenkedésre, nem kell ahhoz érettnek lenni sem érzelmileg, sem értelmileg. Jó esetben a gyerek átvéve a társadalmi normákat és szabályokat leszokik/egyátalán nem kegyetlenkedik. Ennek a tudásnak a hiányában azonban képes dúrva dolgokat csinálni, azonban nem fogja fel, hogy ezzel fájdalmat okoz... azaz nem érti, hogy ez a másiknak rossz (pl kisgyerek nekiáll ütni a macskát, nem azért csinálja mert azt élvezi, hogy fájdalmat okoz, hanem azért mert Õ úgy gondolja, hogy ez semmi rosszat nem tesz).
az lehet, de az, hogy ismerkedésbõl kegyetlen - l. Mariko, aki gyk. úgy játszik Nanával, mint egy kisgyerek a bogárral -, az egy másféle kegyetlenség, mint amit pl. az ember a kínzóeszközök kreálásával képviselt... márpedig pl. ez a megfertõzés, vagy amikor szépen lekartalanította a zsoldos fickót bosszúból, az ilyen jellegû...
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Nevl

Quote from: blarkeaz lehet, de az, hogy ismerkedésbõl kegyetlen - l. Mariko, aki gyk. úgy játszik Nanával, mint egy kisgyerek a bogárral -, az egy másféle kegyetlenség, mint amit pl. az ember a kínzóeszközök kreálásával képviselt... márpedig pl. ez a megfertõzés, vagy amikor szépen lekartalanította a zsoldos fickót bosszúból, az ilyen jellegû...

Szerintem a zsoldos fickó megkínzásában az is benne volt, hogy azt akarta, hogy hagyja békén+nem akart többet ölni... valamilyen szinten inkább preventív jellegû volt, mint perverz élvezet... :)
The stench of the air!
The smell of the gore!
The carnage greater than any war!

Fear the Pony!

Lt. Simoan Blarke

Quote from: NevlSzerintem a zsoldos fickó megkínzásában az is benne volt, hogy azt akarta, hogy hagyja békén+nem akart többet ölni... valamilyen szinten inkább preventív jellegû volt, mint perverz élvezet... :)
szerintem ugyanúgy megölte volna, mint a másikat, ha nem ordibál a fickó "fuckin bitch" dolgokat meg hasonlókat. így viszont látni akarta szenvedni. úgy hagyta ott, hogy azt hitte, elvérzik végül a csóka...
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Nevl

Quote from: blarkeszerintem ugyanúgy megölte volna, mint a másikat, ha nem ordibál a fickó "fuckin bitch" dolgokat meg hasonlókat. így viszont látni akarta szenvedni. úgy hagyta ott, hogy azt hitte, elvérzik végül a csóka...
Igaz... mondjuk nem mondom, hogy ez esetben helyteleníteni tudtam volna, ha kinyírja... csórikám igazi beteg jellem... betöri az orrát az aszisztens lánynak mert rossz oldalról merte megközelíteni... basszus :teccik:
The stench of the air!
The smell of the gore!
The carnage greater than any war!

Fear the Pony!

Lt. Simoan Blarke

Quote from: NevlIgaz... mondjuk nem mondom, hogy ez esetben helyteleníteni tudtam volna, ha kinyírja... csórikám igazi beteg jellem... betöri az orrát az aszisztens lánynak mert rossz oldalról merte megközelíteni... basszus :teccik:
de errõl Lucy nem tudhatott :rolleyes:
mindegy, arra akartam rámutatni, hogy amikor szükségét érezte (amit elég vicces eldönteni, hogy ez mikor is volt, hiszen ugye érzelmileg valóban instabil), akkor képes volt kiszámított, tervezett kegyetlenségre is. amihez némi értelmi érettség (vagy deformáltság:D) szükséges.
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Nevl

Quote from: blarkede errõl Lucy nem tudhatott :rolleyes:
mindegy, arra akartam rámutatni, hogy amikor szükségét érezte (amit elég vicces eldönteni, hogy ez mikor is volt, hiszen ugye érzelmileg valóban instabil), akkor képes volt kiszámított, tervezett kegyetlenségre is. amihez némi értelmi érettség (vagy deformáltság:D) szükséges.
:tezsvir:  igaz :)

De azt elmagyarázhatná már szegény fejemnek valaki, hogy akkor Kouta most melyik csajt szereti?!?!?!
The stench of the air!
The smell of the gore!
The carnage greater than any war!

Fear the Pony!

Lt. Simoan Blarke

Quote from: NevlDe azt elmagyarázhatná már szegény fejemnek valaki, hogy akkor Kouta most melyik csajt szereti?!?!?!
mindkettõt. ezért imádom a végét a cuccnak. valaki nagyon sírni fog, és nem tudjuk, ki az. én mindkét csajt nagyon sajnálnám :(
mivel a szeretetet és vonzalmat nem kilóban mérik és nem azt oszthatod szét az X darab ismerõsödre, ezért simán szeretheti mindkettõt ugyanolyan õszintén...
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Nevl

Quote from: blarkemindkettõt. ezért imádom a végét a cuccnak. valaki nagyon sírni fog, és nem tudjuk, ki az. én mindkét csajt nagyon sajnálnám :(
mivel a szeretetet és vonzalmat nem kilóban mérik és nem azt oszthatod szét az X darab ismerõsödre, ezért simán szeretheti mindkettõt ugyanolyan õszintén...
Hmmm értem, szal akkor a szerelmi háromszög tipikus problematikájával allunk szembe :) Kár, hogy nem folytatják :)
(én saját példámból kiindilva egyszerre minkettõvel járnék, de ez már off :D )
The stench of the air!
The smell of the gore!
The carnage greater than any war!

Fear the Pony!

Zanador

A befejezésben ez tényleg jó igy, mert szerintem a legtöbben tudjuk, hogy mit csináltunk volna, és õk nem rontják el a hangulatot azzal, hogy csak az egyik lehetõséget választják. A folytatással meg emiatt vagyok kicsit gondba: tetszett a sorozat, tehát jó lenne, ha folytatnák. De van egy olyan érzésem, hogy a folytatással valamit elvennének az általam elképzelt dolgokból...

Lucy meg szerintem semmit se kegyetlenségbõl, vagy élvezetbõl csinált. Egyszerûen két régi problémája a legtöbb embernek, hogy bizony az életnek egy természetes velejárója, hogy megbántjuk egymást, a másik meg, hogy meg kell találni a helyünket a világban. Namármost (ahogy ezt konkrétan el is mondták egy belsõ beszélgeésben a fesztiválon) õ mindkettõre kapott erõt, hogy "megoldja". Pláne az õ helyzetében ez egy olyan kisértés, aminek könnyû engedni..

blarke: remélem korábban se mondtam olyan hülyeséget, ami összefüggésbe hozzá a belsõ ellentéteket az érettséggel...
Following the tracks of an angel.
Csak az életét hosszabbitja meg az aki ébren tölti az éjszakáit.
A pohár lehet félig tele, de a tár mindig félig üres...

Dreamcleaver

Aha ez tök jó...Kouta nem tud megbocsátani Lucy-nak, mert az lemészárolta a családját, de megérti miért tette és mellesleg még szereti is...Hát az a Kouta-kun remek kis krapek ám, arany a lelke, de tényleg. :) Csak én érzem itt az erõltetettséget?

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Lt. Simoan Blarke

Quote from: DreamcleaverAha ez tök jó...Kouta nem tud megbocsátani Lucy-nak, mert az lemészárolta a családját, de megérti miért tette és mellesleg még szereti is...Hát az a Kouta-kun remek kis krapek ám, arany a lelke, de tényleg. :) Csak én érzem itt az erõltetettséget?
Ha szerelmes vagy egy csajba, és a csaj lemészárolta mondjuk a testvéredet, akkor már nem fogod szeretni? Az emberi lélek komplex. Alkati sajátosság, hogy meggyûlölöd-e érte a lányt, vagy nem. Ha meg nem gyûlölöd meg, de a testvéred is jelentett valamit, akkor akár a fent példázott eset is létrejöhet.
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Member

Quote from: blarkeHa szerelmes vagy egy csajba, és a csaj lemészárolta mondjuk a testvéredet, akkor már nem fogod szeretni? Az emberi lélek komplex. Alkati sajátosság, hogy meggyûlölöd-e érte a lányt, vagy nem. Ha meg nem gyûlölöd meg, de a testvéred is jelentett valamit, akkor akár a fent példázott eset is létrejöhet.
Ebben mondjuk vmelyest egyetértek, de én mondjuk nem lennék boldog, ha Arakit az imádottam kinyírná. Bonyolult egyenlet, melyben egyetlen tényezõ kihatással van az egész végeredményre.

SPOILER (ONLY FOR [COLOR="Red"]BLARKE[/COLOR]):
[COLOR="PaleTurquoise"]Hamarosan meglesz az Elfen Lied Didico által, majd írok róla egy részletes elemzést, ha végzek.[/COLOR]

Dreamcleaver

Quote from: blarkeHa szerelmes vagy egy csajba, és a csaj lemészárolta mondjuk a testvéredet, akkor már nem fogod szeretni? Az emberi lélek komplex. Alkati sajátosság, hogy meggyûlölöd-e érte a lányt, vagy nem. Ha meg nem gyûlölöd meg, de a testvéred is jelentett valamit, akkor akár a fent példázott eset is létrejöhet.

Õszintén bevallom nem tudom mit tennék ilyen helyzetben, még csak el sem tudom képzelni. De egy olyan szitu, ahol valakinek meg sem tudok bocsájtani, de szeretem is az nagyon gáz...mindenképp választani kell:szeretem vagy gyûlölöm, különben elõbb-utóbb bekattan az ember. Ráadásul Kouta-nak még ot van Yuka is, akivel minden rendben. Miért is szerelmes Kouta Lucy-ba egyáltalán? Mert kiskorukban együtt töltöttek kb egy hetet? Az ilyen emlékek általában törlõdnek az emberbõl, Koutában max a trauma hatására maradhatot meg valami, akkor meg fõleg arra emlékezne, hogy Lucy kinyírta a családját.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Lt. Simoan Blarke

Dreamcleaver: erre csak azt tudom mondani, hogy
ad1. a gyerekkori szerelmek bivalyerõs dolgok tudnak lenni;
ad2. utána még erre egy iszonyatnagy trauma is érte. ugyebár kezelték is miatta.
most ezek együtt alkatfüggõ módon jöhetnek ki, és ami Kouta-ban lejátszódik, az elég szélsõséges, de szintén egy lehetõség...
Member: OKKÉ ;)
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Member

Quote from: blarkead1. a gyerekkori szerelmek bivalyerõs dolgok tudnak lenni;
Animékban végülis állandóan. Japánban még mindig erõs az érdekházasság (a szülõk részérõl), és ugyebár akiket nem egymásnak szánnak, azok mindig jobban közelednek (próbálnak közeledni) egymáshoz, mint ha nem lenne közöttük ilyen korlát. Az ilyet szeretem...

Groven

Quote from: DreamcleaverMiért is szerelmes Kouta Lucy-ba egyáltalán? Mert kiskorukban együtt töltöttek kb egy hetet?

Tudod én ezt 1 szóval jellemzném: enishi. Mint blarke említette az emberi lélek komplex. És ennek a komplex dolognak 1 része még 1 komplex dolog: az emberi szív, érzelmeid fészke. (Az aláírásodban szereplõ karakterek animéje ezt nagyon jól ábrázolja!)
Nemtom volt-e már olyan élményed, ami kihatással volt életed további alakulására. Szerintem itt ilyesmirõl van szó.

Member

Tudja vki, hogy milyen szinten minõségi az Animestars-os magyar felirat? Neeem, nem az angollal van bajom, de ha jól láttam, kevesebb helyet foglal (nekem minden MB érték).

Lt. Simoan Blarke

Quote from: MemberTudja vki, hogy milyen szinten minõségi az Animestars-os magyar felirat? Neeem, nem az angollal van bajom, de ha jól láttam, kevesebb helyet foglal (nekem minden MB érték).
ha kisebb, az jót nem jelenthet... egyébként én belenéztem egy résznyi feliratba, és a fejemet fogtam. jellemzõen azoknál a részeknél, amiket még ÉN is megértek, és a felirat meg full mást mond...
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Member

Quote from: blarkeha kisebb, az jót nem jelenthet... egyébként én belenéztem egy résznyi feliratba, és a fejemet fogtam. jellemzõen azoknál a részeknél, amiket még ÉN is megértek, és a felirat meg full mást mond...
Értem... Akkor ha az USTEAM kisebb, az jön le, ha a másik, akkor az és meglesz. Mondjuk észrevettem, hogy Emitelék minden hónap elsején nulláznak, így nyert ügyem lett volna január 31.-én... Most már mind1.

Lazzaret

#443
Hosszú idõ után sikerült elég erõt gyûjtenem hogy végignézzem az egészet. Azzal kezdem hogy baromi felkavaró volt. Az a rengeteg szomorúság és fájdalom ami belelett téve ebbe az animeba az egyszerüen félelmetes. Ha jol belegondól az ember akkor ha vele történne meg mindez ami Lucyval és a többi hozzá hasonló szenved át akkor érthetõ aza sok gyilkolás ami a filmben van. De az ember valahogy mégsem tudja elfogadni és megérteni õket. Pedig õk csak szeretettre vágynak. És csak a szarvaik miatt nézik ki õket. Még talán a 35.-ös számu sem lett volna olyan gonosz és véengzõs hogy ha a családjával nõhetett volna fel és nem egy sötét kicsi szobában.

A legtöbb karakter tele van borzalmasabbnál borzalmasabb emlékekkel és élményekkel. Mindez egy nagyon jól összerakott vérengzõs drámai animéban belefoglalva. Igazából végig kell nézni a filmet és úgy minden megmagyarázódik.

Aki egy igazán komoly és véres filmre vágyik annak csak ajánlani lehet. Aki viszont csak a könnyed szórakozást keresi annak ez az anime nem fog tetszeni.

10/9

Megvan valakinek az anime opening zenéje?


www.arkangyalok.uw.hu

Kuroi Tenshi

Quote from: LazzaretMég talán a 35.-ös számu sem lett volna olyan gonosz és véengzõs hogy ha a családjával nõhetett volna fel és nem egy sötét kicsi szobában.
Mint ahogy utalnak is arra néhány másodpercben az utolsó részben (pont a Bumm! elõtt)
Quote from: LazzaretMegvan valakinek az anime opening zenéje?
Itt, meg még sok egyéb:
http://spaces.msn.com/callerynet/

Kazenokizu

Na, végre rászántam magam, és végignéztem. Hát, nem is tudom, hogy hol kezdjem...
Lehet, hogy csak azért, mert épp vizsgaidöszakban néztem meg (amikor eléggé el vagyok zárva a világtól, és mindennemü külsö ingertöl...), egyedül a sötét albérletben, egyetlen éjszaka alatt, ráadásul még elég élénken bennem volt egy nemrég megnézett anime (ami szintén nem a legviccesebbek közé tartozott...), plusz kicsit magam alatt is voltam, szóval lehet, hogy csak ezek miatt, de rám nagyon nagy hatással volt az EL!!!
Jól ki is toltam magammal, hogy 2 nappal a patológia vizsgám elött néztem meg, mert másnap nagyjából semmit nem tudtam tanulni, annyira a történet járt a fejemben... :)
Elöször is: nagyon tetszett a grafikája, nagyon szépen van megrajzolva!
Másodszor: Szerintem nagyon jól ki vannak dolgozva a karakterek, a szereplök többségének megvan mindenre a kellö motivációja. Szeretem azokat az animéket, ahol a kegyetlenségre is ki tudnak találni kellö okot, olyannyira, hogy a végén még a legvérengzöbb szereplöt is meg tudod érteni (föleg ha nem is változik hirtelen jófiúvá, mert az ilyet utálom, és nagyon tudja rontani egy anime hitelét- legalábbis a szememben...), még ha nem is kifejezetten zártad öt a szívedbe!
Harmadszor: Szeretem ha mély pszichológiai mondanivalója is van egy történetnek, nemcsak csihipuhiból, vérböl és meztelen csajokból áll a sztori.
Ami legelöször eszembe jutott, az az volt, hogy tulajdonképpen bárkivel megeshet (és sajnos meg is esik), persze átvitt értelemben, hogy olyan kegyetlenség éri öt is, mint a szereplöket (gyermekkori kitaszítottság, szexuális terror a családban, szeretetnélküliség, ...stb), és csak a saját személyiségétöl függ, hogy hogyan éli meg, dolgozza fel (vagy nem), és építi be leendö felnött életébe ezeket a borzalmakat! (leegyszerüsítve, hogy jó- vagy rosszfiú válik-e belöle... :) )
Na de most egy ideig abbahagyom,  megyek tanulni, majd folytatom, ha lesz egy kis idöm, és ne kövezzetek meg, amiért ennyit írtam! :hahaha:

... mert boldogság nincsen, hiszen minden vágyad a megvalósulás pillanatában eltorzul, s inkább nyűg már, mint öröm. Ilyen az ember.

Lt. Simoan Blarke

kazenokizu: én is kb. így néztem meg, ezért volt rám is nagy hatással ;) :tezsvir:
Lazzaret: :tezsvir:
ezek után üzenem Ramiznak, hogy ha annyira tudja, hogy mit akarnak a szájába adni, akkor nyaljon sót. :3x3:
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Kazenokizu

Egyébként szerintem az egyik legkirályabb rész, mikor [COLOR="White"]a kis Lucy fürdés után kinyitja a hütö ajtaját, és a fényben hirtelen meglátjuk a vérbefagyott szüleit.[/COLOR] Akkor egy pillanatra végigfutott a hátamon a hideg ... (jó értelemben, azt a pillanatot nagyon eltalálták!!!) :cool:
Na de most már tényleg megyek tanulni, ezt a 2 napot még ki kell bírnom!!!

... mert boldogság nincsen, hiszen minden vágyad a megvalósulás pillanatában eltorzul, s inkább nyűg már, mint öröm. Ilyen az ember.

Lazzaret

Rám egy dolog miatt volt igazán nagy hatással. Mégpedig a társadalomból való kirekesztettség. Mivel elég kövér vagyok (amit persze nem szégyel az ember) akárhova elmegyek mindenki megbámúl. Ha valakitõl kérdezni akarok valamit az utcán elöször végigmérnek és talán utána válaszólnak nekem. Ezt az érzését Lucynak teljesen át tudom érezni. Kevesen tudják mennyi kegyetlen dolgot kellett kiálnom nekem is csak azért mert 135 kg vagyok. Egy idõ után rájöttem hogy nem is baj ha kirekesztenek sokan az a kevés ember aki elfogad így ahogy vagyok az bõven elég nekem.

A másik az erõszak. Elég kemény gyerek korom volt amit nem is igazán szeretek feleleveníteni. Rengeteg veésben és terrorban volt részem gyerekként. Pontosan tudom hogy mennyire fájdalmas az egész. Akkoriban soha senkit nem engedtem magamhoz közel akárcsak Lucy. Minden dolgomat bármien jelentéktelen volt titokban tartottam nehogy azzal bántani tudjanak.

Egyszóval ezeket a szõrnyû érzéseket mind ismerem ami a filmben benne van. És ezért tudott megfogni igazán.


www.arkangyalok.uw.hu

Kazenokizu

Quote from: LazzaretRám egy dolog miatt volt igazán nagy hatással. Mégpedig a társadalomból való kirekesztettség. Mivel elég kövér vagyok (amit persze nem szégyel az ember) akárhova elmegyek mindenki megbámúl. Ha valakitõl kérdezni akarok valamit az utcán elöször végigmérnek és talán utána válaszólnak nekem.

Ezt abszolút átérzem én is, mivel én sem a nádszálvékonyak táborát erösítem :hahaha:

... mert boldogság nincsen, hiszen minden vágyad a megvalósulás pillanatában eltorzul, s inkább nyűg már, mint öröm. Ilyen az ember.