Main Menu

Elfen Lied

Started by Dragon, 2005-05-15, 12:33:42

Previous topic - Next topic

Értékeld az Elfen Lied-et:

(1) [Elégtelen!] Borzalmas volt, a mûfaj szégyene.
11 (6.3%)
(2) [Elégséges.] Azért nem a legrosszabb, de nem ajánlanám.
11 (6.3%)
(3) [Közepes.] Nem is értem miért ilyen szélsõségesek a vélemények róla.
15 (8.5%)
(4) [Jó.] Tetszett, de azért van ennél jobb is.
80 (45.5%)
(5) [Kitûnõ!] A legjobb, amit valaha láttam.
59 (33.5%)

Total Members Voted: 175

Lt. Simoan Blarke

#480
Quote from: LazzaretSztem meg árvaház. És csak azért mert amikor belázasodott Lucy ott két nõ beszélgetett, és nem túl szülöi beszéd volt. Azért a szülõk nem igy beszélnek gyerekükrõl mint azok. Az inkább nekem úgy jött le mintha szörnynek tartanák Lucyt és nem embernek.És persze a gyerekek is egykoruak lehettek Lucyval.
megnéztem a kapcsolódó részt. nem olyan elrendezésû az a lakás, hogy árvaház legyen, és az a nõ volt az egyik hulla, aki Lucyt ápolta, a másik meg egy pasi. és igen, szörnynek tartották. a szülei is utálták... :3x3: de mindjárt újratekerem és megkeresem.
edit: hm. valóban valami bentlakásos dolog... érdekes :3x3: viszont a hullák között (3 látszik a képen) az egyik (ha megnézed, a bal szélsõ) az pasi, a középsõ meg az a csaj, aki bent volt nála. bár lehet, hogy csak hasonlít, és tulképpen betört hozzájuk és kismészár? :3x3: may be...

Quote from: LazzaretAzok a kis vackok kivágásáról.
A második vagy a harmadik részben volt is róla szó no meg a mangában is benne van hogy Yuka azután készítette õket mikor Kouta elment és Lucy megölte a tesóját meg az apját. Vagyis mminden évben gyakorolta hogy ha visszajön Kouta eldicsekedhessen vele és persze a kívánság sem volt utólsó indok.
a 2./3. részben NEM volt róla szó, csak visszaemlékezett a fesztiválra. ha a mangában benne volt, akkor viszont nem kötözködök :rolleyes: és akkor vsz. a suckonmy... szöveg lett volna a kívánság kiélése, gondolom én. csak Kouta nem emlékezett az ígéretére. (baka, baka... :beken: ) hm.
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Member

#481
Quote from: LazzaretHáát nem is tudom :D Na jó legyen pill és kiszinezem :)
Köszike :D. Tudod, hamarosan meg szeretném nézni :). (Ma este titokban letöltök egy részt, nem bírom ki :rolleyes: )

EDIT:

MOVED TO MIT LÁTTÁL LEGUTÓBB, HOGY TECCETT?

Zanador

Már megint csak azt csinálom, amit általában szoktam: figyelem, hogy ki mit lát legélesebben valamibõl. Sokmindent elárul, és érdekes is. Hogy kicsit kiegyenlitsem a dolgot, beirom én is a magam részét. Nekem ahogy most végiggondolom az okát, Lucy az, akinek a helyzetébe leginkább bele tudom élni magam. Nem, nem a gyerekkora miatt, mert nekem abból nagyon jó volt (nem mindig vidám persze, de jobban nem kérnék). Talán részben emiatt is, de az a paradox, hogy az életben szükségképpen fájdalmat is okozunk egymásnak, engem keményen érint (gondolok pl a fesztiválra, amikor Kouta éppen azért hazudott, hogy jót tegyen vele, csak ez nem jól sült el.. meg pár másik esetre. most kapásból nem tudok részt mondani még, mert a pesti gépen van a sorozat). Ez innentõl továbbfejtve már nagyon V.F.E.-be való lenne, és ma ezt már biztos nem ejtem meg, úgyhogy leröviditve: nekem azért Lucy a kedvencem a sorozatból, mert az õ helyében mindent ugyanigy csináltam volna. A többi szereplõnél csak értem az okokat a cselekvések mögött, de gyakrabban nem értek velük egyet.
Following the tracks of an angel.
Csak az életét hosszabbitja meg az aki ébren tölti az éjszakáit.
A pohár lehet félig tele, de a tár mindig félig üres...

Didico

Nekem az egész sorozat rettentõen tetszett. És ez nálam nagy szó, mert nem vok oda az erõszakért. Az egyetlen baj az volt, h az olyan gyenge idegzetû emberek, mint én, egy részt sem tudnak végig nézni sírás nélkül. Ez velem sûrûn meg esett, fõleg Lucy esetében. Nekem nem csak Lucy volt a kedvencem, Naná-t is ugyan úgy megértettem. És Kurama és nagy stílus, sztem. Az az érzelmi csatatér ami benne van, nagyon megrázó. De... ezért jó. Mert vannak benne érzelmek. Nem úgy, mint egyes "animékben" (Mary-Kate és Ashley....) amik tele vannak hülye tinisztárok imádatával. (És nem egoisták...) Mind1.... Még az öcsém is megnézte, pedig Trigun körül forog az agya...    Én úgy voltam vele, h az Elfen Lidet érdemes volt megnézni. :hahaha:


Aki szereti az FMA-t látogassa meg az oldalam.^^

Member

Nyu... Nemtom, én az elsõ részt röhögéssel néztem végig, a másodikat pedig halálos nyugalommal. Várom a harmadikat (ugye sikerül dekódolnod, hogy ez mit jelent :))?

Araki

Bennem csak egy kérdés fogalmazódott meg a rajzfilm alatt: Koutá-nak most akkor milyen színû haja van?! Az elsõ részt már rég láttam, de az alapján kékre emlékeztem, de tegnap a második részben már barna volt! (nem vagyok színtévesztõ, mielõtt még valaki kérdezné)

Kuroi Tenshi

Quote from: blarkeRosszul tûnt. azok a szülei voltak.
akkor én mit mondjak?:D:D a 206/86-ommal? :)
az nem két perc volt, mert ugye a végére már döbbenten körbeállták az emberek. eleve, amikor meglátta Koutát Yukával, eltántorgott másik irányba, utána lökték fel, utána vívódott.
1.) Biztos? :p Nézd meg újra.
ja meg sok szülõ akkor is szeretettel nevelné fel a gyerekét, ha ilyen "szörnyeteg" lenne (ld Kurama meg a munkatársa)
2.) A 192/63 akkor is durvább arány :p
3.) Na jó, akkor 3 perc. De annyi idõ alatt úgyse ment volna hirtelen ilyen jól neki

Member

Blarke 20, Kuro 29 kilóval marad el a várttól. EAT EAT EAT! Escaflowne-vá akartok válni?!

Rage

Quote from: MemberEAT EAT EAT!
it is delicious cake
MUST EAT

*EAT EAT EAT*
痛みを感じる方向に、出口がある!

Didico

Quote from: ArakiBennem csak egy kérdés fogalmazódott meg a rajzfilm alatt: Koutá-nak most akkor milyen színû haja van?! Az elsõ részt már rég láttam, de az alapján kékre emlékeztem, de tegnap a második részben már barna volt! (nem vagyok színtévesztõ, mielõtt még valaki kérdezné)


Én személyszerint úgy emléxem, h kék a haja... De most elbizonytalanodtam....:confused:


Aki szereti az FMA-t látogassa meg az oldalam.^^

Member

Quote from: Rageit is delicious cake
MUST EAT

*EAT EAT EAT*
Szimbolikus jelentését nem sikerült dekódolnom, de tetszik. :D

Rage

#491
Quote from: DidicoÉn személyszerint úgy emléxem, h kék a haja... De most elbizonytalanodtam....:confused:
Ooo, esetleg fekete? :p

Quote from: MemberSzimbolikus jelentését nem sikerült dekódolnom, de tetszik. :D
http://rage.interhost.hu/pics/cake.jpg
痛みを感じる方向に、出口がある!

Member

Quote from: RageOoo, esetleg fekete? :p
http://rage.interhost.hu/pics/cake.jpg
Esetleg kékes fényû padlizsán? :)
Nagyon kawaii a kép, mond csak, nem hentai? :D

Kuroi Tenshi

Quote from: MemberBlarke 20, Kuro 29 kilóval marad el a várttól. EAT EAT EAT! Escaflowne-vá akartok válni?!
(Miért, az milyen? Sok bepótolnivalóm van még ^^')
Mindig is sovány volta, nagyon nehezen hízok, könnyen fogyok, és nem vagyok túl nagy étvágyú - így nehéz :p
Quote from: Ragehttp://rage.interhost.hu/pics/cake.jpg
fura nekem ez a kép... honnan is van ez? :3x3: :)

Member

Csak erõs idegzetûeknek!!!
Ha így nézel ki, kérlek, egyél!!!
Nekem sem igazán jön össze a hízás, 186/66 vagyok és már én sem nézek ki jól...

Kuroi Tenshi

Quote from: MemberHa így nézel ki, kérlek, egyél!!!
Hogy úgy nézzek ki, inkább napoznom kéne, mert olyan jó kis neonbarnított világos falfehér vagyok :)
Ugyanmár, annyira nem is soványak.

Na de ez inkább az OT-ba való :p

Lt. Simoan Blarke

az a cake lolz :)
K_T: én rohadtsokat eszem, de nem hízok tõle :( (btw. Member: nekem a doki szerint 110 kilónak kéne lennem, az meg -26.)
btw. azóta dekódoltuk a figurák és a szülõk kérdését. lásd lentebb (illetve visszább).
a Kurama-dologban meg nem értek teljesen egyet, a végén tisztázódnak magában az érzései, de addig csak a feleségéért teszi azt, amit... imo, of course.
Kouta haja FEKETE. csekkold az avatárom váááázé :D

hm. asszem ideje, hogy végre elolvassam a mangát :3x3:
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Araki

Quote from: blarkeKouta haja FEKETE. csekkold az avatárom váááázé :D
Tényleg? Azt hittem, hogy csak a monitorunk sötét. (hajmegítéléseimrõl csak annyit, hogy Envy haját is feketének néztem, amíg Didico nem szólt)
Mondjuk a második EL részbõl nem túl sokat láttunk emiatt...

Didico

Quote from: ArakiTényleg? Azt hittem, hogy csak a monitorunk sötét. (hajmegítéléseimrõl csak annyit, hogy Envy haját is feketének néztem, amíg Didico nem szólt)
Mondjuk a második EL részbõl nem túl sokat láttunk emiatt...


Már bocs, de sötét is a monitorotok... Hiszen Noah-t sem vetted észre, mikor Ed ott kalimpált... Mind1...


Aki szereti az FMA-t látogassa meg az oldalam.^^

Lucy

Szerintem a nevem is elég sok mindent elárul. Nagyon tetszett, az elsõ anime volt, amit láttam, az az Elfen Lied volt, és ez maradt a kedvencem azóta is.

Kuroi Tenshi

Fejest az óceánba úszni tanulni? :)

Üdv!
(A Bemutatkozásokban még több ilyet kapsz ;) )

Didico

Az Elfen Lied jó is... Én imádom... a többi animét nem számolom bele... inkább... :)


Aki szereti az FMA-t látogassa meg az oldalam.^^

Lt. Simoan Blarke

Quote from: LucySzerintem a nevem is elég sok mindent elárul. Nagyon tetszett, az elsõ anime volt, amit láttam, az az Elfen Lied volt, és ez maradt a kedvencem azóta is.
*röhög* ha nekem elõször az ELt mutatja valaki, nem lennék itt a fórumon, és pofán vernék mindenkit, aki kiejti azt a szót, hogy "anime"... ahogy K_T mondja, fejest az óceánba úszástanuláshoz. picit nem evvel kellett volna kezdened :muhahah: és írj bemutatkozásokba ;p
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Groven

Quote from: LucySzerintem a nevem is elég sok mindent elárul. Nagyon tetszett, az elsõ anime volt, amit láttam, az az Elfen Lied volt, és ez maradt a kedvencem azóta is.

Érdekes, h "étgyomorra" ezzel indítottál...

Kuro_Tenshi, blarke: fulladozni fog, ha majd igazán leesik neki a tantusz..:__devil:

Nevl

Szerintem tuti recept nincs arra, hogy mivel kell kezdeni... egyéniség kérdése, ha valakinek az ilyen irányû mûvek jönnek be és pont ezzel kezd az szerencse mert kapásból talált magának valami jót, amit tudott élvezni. Lehet, hogy nem érti meg még teljesen de majd 10-15-20 anime megnézése után megint elõveszi és akkor már más szemmel nézi a dolgot.

Elfen liednek még az a nagy elõnye, hogy relatíve kevés van benne ebbõl a tipikus -japán- húzom a nézõ agyát a prûdséggel, szerencsétlenkedéssel címû készítõi bravúrból.
The stench of the air!
The smell of the gore!
The carnage greater than any war!

Fear the Pony!

Member

Nem tudom, szerintem az a jó az Elfen Liedben, hogy nem akkor szereted meg, amikor nézed, hanem amikor napközben gondolkozol rajta...

Nevl

Quote from: MemberNem tudom, szerintem az a jó az Elfen Liedben, hogy nem akkor szereted meg, amikor nézed, hanem amikor napközben gondolkozol rajta...
:tezsvir:
The stench of the air!
The smell of the gore!
The carnage greater than any war!

Fear the Pony!

Member

#507
Quote from: Nevl:tezsvir:
Ja, még csak a II. résznél járok. :D (Nem önszántamból :mad: ) Szombaton jön a III., aztán egy hét múlva a IV.-k és hónap végén éjfél elõtt annyi, amennyi belefér a korlátba (kivéve, ha "valaki" :rolleyes: odaadja elõtte...)
Ehhez még mint fõzhetnék hozzá: [COLOR="Pink"]NYU? /\ /\[/COLOR]

EDIT: A régi szavazatomat nem lehetne törölni? (Fél éve az elsõ rész után adtam neki egy nagy "1"-est) Max csinálok egy új felhasználót és szavazok rá úgy aztán kész. :D

Nevl

Quote from: MemberJa, még csak a II. résznél járok. :D (Nem önszántamból :mad: ) Szombaton jön a III., aztán egy hét múlva a IV.-k és hónap végén éjfél elõtt annyi, amennyi belefér a korlátba (kivéve, ha "valaki" :rolleyes: odaadja elõtte...)
Ehhez még mint fõzhetnék hozzá: [COLOR="Pink"]NYU? /\ /\[/COLOR]

EDIT: A régi szavazatomat nem lehetne törölni? (Fél éve az elsõ rész után adtam neki egy nagy "1"-est) Max csinálok egy új felhasználót és szavazok rá úgy aztán kész. :D

????? Hetenként 1 részt nézel csak meg?!?!?!
Csak én vagyok olyan, hogy ha találok egy jó animet azt akár 1 nap alatt végignézem?! :)
The stench of the air!
The smell of the gore!
The carnage greater than any war!

Fear the Pony!

Kazenokizu

Quote from: Nevl????? Hetenként 1 részt nézel csak meg?!?!?!
Csak én vagyok olyan, hogy ha találok egy jó animet azt akár 1 nap alatt végignézem?! :)

 Nem!!! Én ált. 10-15 részt is képes vagyok megnézni egyszerre... (Ha épp úgy van rá idöm...) Az Elfen Lied pl. lement egy éjszaka alatt. :rotflol:  Pont az benne a jó, h egyszerre sok inger ér!

Quote from: MemberJa, még csak a II. résznél járok.  (Nem önszántamból  ) Szombaton jön a III., aztán egy hét múlva a IV.-k és hónap végén éjfél elõtt annyi, amennyi belefér a korlátba (kivéve, ha "valaki"  odaadja elõtte...)

Én nem bírnám ki. Akkor inkább nem néznék egyet sem, várnék, amíg lesz idöm legalább 5-6-ra! :)

... mert boldogság nincsen, hiszen minden vágyad a megvalósulás pillanatában eltorzul, s inkább nyűg már, mint öröm. Ilyen az ember.