Main Menu

Elfen Lied

Started by Dragon, 2005-05-15, 12:33:42

Previous topic - Next topic

Értékeld az Elfen Lied-et:

(1) [Elégtelen!] Borzalmas volt, a mûfaj szégyene.
11 (6.3%)
(2) [Elégséges.] Azért nem a legrosszabb, de nem ajánlanám.
11 (6.3%)
(3) [Közepes.] Nem is értem miért ilyen szélsõségesek a vélemények róla.
15 (8.5%)
(4) [Jó.] Tetszett, de azért van ennél jobb is.
80 (45.5%)
(5) [Kitûnõ!] A legjobb, amit valaha láttam.
59 (33.5%)

Total Members Voted: 175

Member

Lehet, de bizonyos nevekhez nem illik valamelyik. Pl. hogyan hangzik már az, hogy Ranma-san (esetleg Member-san ;)). A Ranma-kun sokkalta jobb.

Delete Current Theme....
Loading Default Options.....
Set Theme....
Theme = Elfen Lied....
Save Data....

Groven

Quote from: MemberLehet, de bizonyos nevekhez nem illik valamelyik. Pl. hogyan hangzik már az, hogy Ranma-san (esetleg Member-san ;)). A Ranma-kun sokkalta jobb.

Tudod, nem a hangzástól függ, h mit illik használni.:) De ezt inkább a japán nyelv topicban boncolgassuk.:)

Lt. Simoan Blarke

Quote from: RageA -kun, -chan mindig egy eleg bensoseges viszont fejez ki a ket szemely kozott (pl. eleg jo baratok stb.). Sokkal udvariasabb a -san hasznalata. :ejnye:

(Elnezest az offert.)
Kun
    Used to one's friends who are the same age as him, or his inferior. It is usually used to men, and San is oftern used to women for the same purpose.

itt nincsen bensõséges viszony említve, és ezt japán gyerek írta... na de off vége.
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Lt. Simoan Blarke

na. Rage közben itt letárgyalásra vetette a -kun témát, és megállapodtunk abban, hogy más a definíciónk a személytelenrõl,

 Kun
    Used to one's friends who are the same age as him, or his inferior. It is usually used to men, and San is oftern used to women for the same purpose.

, és hogy azért ismerni kell mellé az embert, csak életkor miatt nem lehet lekunözni valakit. na off vége :D
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Didico

Egyet értek.... Vissza térve az Elfen Liedhez... Ne legyenek elvonási tüneteid... vidd el a hörcsögöd állatorvoshoz... meg... inkább elküldöm az Elfen Lied összes zenéjét, aztán válogass belõlük... Jobban jársz! :hahaha:


Aki szereti az FMA-t látogassa meg az oldalam.^^

Member

A Liliumot kihagynám...
Szentséges mennyei tüzesség,
Irgalmas Miurunk, békesség... Nem szeretem az ilyet...
[COLOR="Magenta"]NYU? /\ /\[/COLOR]

Lt. Simoan Blarke

Quote from: MemberA Liliumot kihagynám...
Szentséges mennyei tüzesség,
Irgalmas Miurunk, békesség... Nem szeretem az ilyet...
[COLOR="Magenta"]NYU? /\ /\[/COLOR]
oh quam sancta, quam serena... quam enigma... quam amoena, oh castinas lilium ^^ (van ám belõle több verzió is, a "Dark Jedi edisön" végén nagy ordibálások, hogy "anaköccsa" vagy mifene, meg egy "káváé", egy shotgunfelhúzás meg egy durrbele. tudnám honnan jött az bele... :D)
és mibajod van az openinggel?!?!?!?! :mad: minnyá kitagadunk :mad: :rolleyes::D
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Member

Illik rá de rühellem a templomost... Te is tudod, hogy mekkora kereszténység-ellenes dolgokat magyarázok néha...

Lt. Simoan Blarke

Quote from: MemberIllik rá de rühellem a templomost... Te is tudod, hogy mekkora kereszténység-ellenes dolgokat magyarázok néha...
én is utálom a gregorián stílust, de ha ehhez hozzáhaluzod az opening sorait... az növeli az élvezeti értékét. én speciel szeretem azt a számot, de néha nincs hozzá hangulatom (azon kevés szám egyike, ami tõlem függ, és nem én tõle, de ezt már párszor elmagyaráztam ;Ð)
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Groven

Quote from: blarkeoh quam sancta, quam serena... quam enigma... quam amoena, oh castinas lilium ^^ (van ám belõle több verzió is, a "Dark Jedi edisön" végén nagy ordibálások, hogy "anaköccsa" vagy mifene, meg egy "káváé", egy shotgunfelhúzás meg egy durrbele. tudnám honnan jött az bele... :D)

Akkor ajánlom figyelmedbe a legutsó részt, mert benne van.
SPOILER
[COLOR="White"]A végefelé Nana mondja (karanakcha) mikor küzd felfelé a lépcsõn lesérülten, miközben Lucy ott áll a hídon és az egyik tiszt ezt a parancsot mondja (kawae) és utána lõnek rá. Ugye ekkor repül le a megmaradt szarva is.[/COLOR] SPOILER VÉGE

Quote from: memberA Liliumot kihagynám...

Ejnye, pedig ez nagyon is lényeges. Mondhatni összefoglalja a lényegét a történetnek. Igaz egyházi zenének tûnik erõsen, de pont ez az ütõs egy ilyen animehez szvsz. Ha a szöveget kicsit jobban megnézed majd rájössz. Egyébként kiváncsi lennék hogy hangozna a Lilium egy templomban. Fenséges lehet...

Didico

Sztem sem illik hozzá. de ez van. Na mind1.


Aki szereti az FMA-t látogassa meg az oldalam.^^

Kuroi Tenshi

Quote from: Grovenegyházi zenének tûnik erõsen
Fõleg a férfikórus. A gregoriánnak minden szempontból megfelel.

Meg hát része is a történetnek az a kis dallam.
Szerintem szép az intro. Megadja az alaphangulatot...

Kazenokizu

Quote from: Kuro_TenshiFõleg a férfikórus. A gregoriánnak minden szempontból megfelel.

Meg hát része is a történetnek az a kis dallam.
Szerintem szép az intro. Megadja az alaphangulatot...
Nekem tetszik, bár én alapból szeretem a gregorián-stílusú zenéket. De szerintem el lett találva illik az EL-hez. Mellesleg nekem a férfi-kórus-rész a legjobb! :)

... mert boldogság nincsen, hiszen minden vágyad a megvalósulás pillanatában eltorzul, s inkább nyűg már, mint öröm. Ilyen az ember.

Didico

Nálam nem az a baj, h nem szeretem a gregorián-t vagy a kórus mûveket.... Magam is énekelek egy kórúsban... de... talán nem kellett volna az elejére... De mivel imádom az Elfen Lidet így nem fikázom... Így jó, ahogy van!:hahaha:


Aki szereti az FMA-t látogassa meg az oldalam.^^

Kazenokizu

Quote from: Didicode... talán nem kellett volna az elejére...
Szerintem ad neki egy jó alaphangulatot. Meg egy kis szomorúságot is visz bele, már rögtön az elején. Hogy lássa az ember, hogy nem valami lightos kis vígjátékot fogott ki...
Quote from: DidicoÍgy jó, ahogy van!:hahaha:
Teljesen egyetértek! :)

... mert boldogság nincsen, hiszen minden vágyad a megvalósulás pillanatában eltorzul, s inkább nyűg már, mint öröm. Ilyen az ember.

Lt. Simoan Blarke

Quote from: kazenokizuSzerintem ad neki egy jó alaphangulatot. Meg egy kis szomorúságot is visz bele, már rögtön az elején. Hogy lássa az ember, hogy nem valami lightos kis vígjátékot fogott ki...
úgy van. és bár pl. Member kritizálta az endinget, de az meg ugyan hangulatilag vidámnak tûnik, de annak meg a szövegét kell figyelni (bár Member szerint köze nincs a sorozathoz :rolleyes: ). szóval allzusammen, úgyjóahogyvan ;Ð (agreed.)
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Didico

Sztem igen is van köze a sorozathoz! Na de mind1... Ezért még kap!:hahaha:


Aki szereti az FMA-t látogassa meg az oldalam.^^

Kazenokizu

Quote from: DidicoSztem igen is van köze a sorozathoz! Na de mind1... Ezért még kap!:hahaha:
Felesleges, úgysem tudod meggyözni.:rolleyes:
De azért próbáld meg... Lehet, hogy ha végignézi (talán már kedden v .szerdán ;) ), megváltozik a véleménye. :D

... mert boldogság nincsen, hiszen minden vágyad a megvalósulás pillanatában eltorzul, s inkább nyűg már, mint öröm. Ilyen az ember.

Dreamcleaver

Quote from: kazenokizuFelesleges, úgysem tudod meggyözni.:rolleyes:
De azért próbáld meg... Lehet, hogy ha végignézi (talán már kedden v .szerdán ;) ), megváltozik a véleménye. :D

Igen, akkor még kevésbé fog tetszeni neki. :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Member

Köszönöm, hogy oldalakon át rólam beszéltek. :)
Tudom, hogy Kouta orrba szájba vívódik majd, hogy "Jaj, melyiket szeressem?! Olyan szépek mind a ketten?! Jaj, ha ezt megbántom, jaj...", meg mindkét csaj sírhat, hogy osztozkodniuk kell a srácon. Egy vidám, kellemes zene, de szerintem a képhez sem illik, amire csak úgy lazán fókuszál a kamera. Inkább tettek volna be wallpapereket, ahol Lucy a tengerparton MOSOLYOG szalmasapkában és bikiniben, Nana MOSOLYOGVA játszik Koutával vmilyen plüssökkel, Yuka meg azzal a szomorkás arcával mégis MOSOLYOGVA kevergeti a frissen elkészült sukiyakit. Na? :)
Az intro legyen ott, kész. Rájöttem, hogy hangulatteremtésnek szánták, de animézés elõtt nincs kedvem misén érezni magam... A képek is azt sugallják (melyek posztmodern grafikájától megemelkedik a vércukrom...), pedig ami benne van, nem kicsit felháborítaná a Vatikánt. (Ja, jönne Alexander Anderson atya kinyírni Lucyt. :) Vajon melyik nyerne?)

Dreamcleaver

#560
Quote from: MemberKöszönöm, hogy oldalakon át rólam beszéltek. :)
Inkább tettek volna be wallpapereket, ahol Lucy a tengerparton MOSOLYOG szalmasapkában és bikiniben, Nana MOSOLYOGVA játszik Koutával vmilyen plüssökkel, Yuka meg azzal a szomorkás arcával mégis MOSOLYOGVA kevergeti a frissen elkészült sukiyakit. Na? :)

Nem rossz, de én inkább egy olyat tennék be, [COLOR="White"]ahol a kis Lucy átöleli a kis Kouta-t, mindketten mosolyognak, miközben Lucy Kouta mögé nyúl vektoraival és éppen a kistesóját meg az apját trancsírozza[/COLOR], de azok is mosolygós, boldog arcot vágnak.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Lt. Simoan Blarke

Dreamcleaver!!!!!!!!!! :grrr: :grrr: :grrr: :grrr: :grrr: :mad: :mad: ezt FEHÉRÍTSD! ott még nem jár! :mad:
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Ready2

Quote from: blarkeDreamcleaver!!!!!!!!!! :grrr: :grrr: :grrr: :grrr: :grrr: :mad: :mad: ezt FEHÉRÍTSD! ott még nem jár! :mad:

vki kuldjon neki pm-et hogy addig nenezzen be a topicba :)

Member

Nyugi, tudtam, hogy Lucy megölte õket, vagy 30-szor elfelejtettétek a spoilert :rolleyes:.
Amúgy az csak poén volt, mondjuk egy olyan ment volna rá, hogy mindenki bágyadtan néz, Lucy a tengerparton, Kouta a ház a teraszon, míg Yuka benn a házban, s csak az esõ szemerkél, más mozgás nincs is, meg a színek fakók, mint állat. Tudom, hogy Inuyasha klisé lenne, de úgy illik rá... (bocsánat, hogy egy postban említem õket...)

READY2: Elkéstél :)

Dreamcleaver

Némá tényleg nincs spoiler warning a topik címében! De ebben a topikban már ugyis mindenki szétspoilerezte az agyát nem?

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Member

Megnyugtatlak, Dreamcleaver, nem te vagy az elsõ és nem is te leszel az utolsó. Üsse kõ! Mondjuk az anti-EL korszakomban a spoilerekbõl gyûjtöttem példákat arra, hogy miért is sz@r az EL :rolleyes:, de látom, hogy teljesen más leírva, mint megnézve.

Lt. Simoan Blarke

Quote from: MemberMegnyugtatlak, Dreamcleaver, nem te vagy az elsõ és nem is te leszel az utolsó. Üsse kõ! Mondjuk az anti-EL korszakomban a spoilerekbõl gyûjtöttem példákat arra, hogy miért is sz@r az EL :rolleyes:, de látom, hogy teljesen más leírva, mint megnézve.
jó. gyõzd meg Ramizt. :D
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Member

Blarke, inkább mond azt, hogy békítsem ki Izraelt és Palesztinát, az is egyszerûbb, mint azt a csökönyös "Pride"-ot meggyõzni! :)
Majd ha végignéztem, addig atakolom õt és Fazékot (A nagy Lina-fant :mad: ), ameddig vagy feladják, vagy ignorra tesznek.

Lt. Simoan Blarke

Quote from: MemberBlarke, inkább mond azt, hogy békítsem ki Izraelt és Palesztinát, az is egyszerûbb, mint azt a csökönyös "Pride"-ot meggyõzni! :)
Majd ha végignéztem, addig atakolom õt és Fazékot (A nagy Lina-fant :mad: ), ameddig vagy feladják, vagy ignorra tesznek.
Fazék reménytelen, õ végignézte asszem. Ramiz csak képeket látott, meg beszámolókat :mad:
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Member

Fazék egyszerûen hihetetlen, mennyire nincs tisztában az "összetett" karakter fogalmával. :mad: Aztán meg nyílvánosan hülyének néz...
Ramizt talán még bevonhatjuk. Meg Arakit is (még ellenzi), meg Kirikát sem ártana (õ csak a régebbi szövegeim alapján utálja... Bakabaka). Az Elfen Lied többet érdemel!!!