Main Menu

Elfen Lied

Started by Dragon, 2005-05-15, 12:33:42

Previous topic - Next topic

Értékeld az Elfen Lied-et:

(1) [Elégtelen!] Borzalmas volt, a mûfaj szégyene.
11 (6.3%)
(2) [Elégséges.] Azért nem a legrosszabb, de nem ajánlanám.
11 (6.3%)
(3) [Közepes.] Nem is értem miért ilyen szélsõségesek a vélemények róla.
15 (8.5%)
(4) [Jó.] Tetszett, de azért van ennél jobb is.
80 (45.5%)
(5) [Kitûnõ!] A legjobb, amit valaha láttam.
59 (33.5%)

Total Members Voted: 175

Kazenokizu

Quote from: MemberA képek is azt sugallják (melyek posztmodern grafikájától megemelkedik a vércukrom...)
Gustav Klimt rajzai azok, kicsit másként. Innen szedték.... Imhol az egyik eredetiben...
Vagy egy másik... Szerintem jók lettek... Mármint az EL elején lévõk...

... mert boldogság nincsen, hiszen minden vágyad a megvalósulás pillanatában eltorzul, s inkább nyűg már, mint öröm. Ilyen az ember.

Fazék

Quote from: MemberBlarke, inkább mond azt, hogy békítsem ki Izraelt és Palesztinát, az is egyszerûbb, mint azt a csökönyös "Pride"-ot meggyõzni! :)
Majd ha végignéztem, addig atakolom õt és Fazékot (A nagy Lina-fant :mad: ), ameddig vagy feladják, vagy ignorra tesznek.
Quote from: blarkeFazék reménytelen, õ végignézte asszem. Ramiz csak képeket látott, meg beszámolókat :mad:
Quote from: MemberFazék egyszerûen hihetetlen, mennyire nincs tisztában az "összetett" karakter fogalmával. :mad: Aztán meg nyílvánosan hülyének néz...
Ramizt talán még bevonhatjuk. Meg Arakit is (még ellenzi), meg Kirikát sem ártana (õ csak a régebbi szövegeim alapján utálja... Bakabaka). Az Elfen Lied többet érdemel!!!
Elszámoltam 10-ig és köszi skacok. sztem ez eléggé a no comment kategória

Member

Mégis kommentáltad...

Lt. Simoan Blarke

Quote from: FazékElszámoltam 10-ig
énis. utána körülbelül két percen keresztül megállás nélkül káromkodtam :mad: mi ezen a no comment?! Ramiz ok nélkül húzza le az ELt, rád pedig nem mondtam semmit :mad: szóval &@#]ð¤§ð]í€ä§Ä]§Ð, [ðÐ]{í€<íðäÐðÄ|!!! pont.
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Chronos

#574
Nem tudom mit veszekedtek, ha valaki utálja hát utálja...
Mindenkinek meg lehet a saját véleménye...
Mellesleg én Fazékkal értek egyet még mindig...

CHRONOS

Edina-chan

Én békével jöttem, nem veszekedni.^^"
Már pár fórumra bezengtem a véleményem, ide is leírom..
mint ahogy sok helyen mondtam, az opening+eding rulez :) , csak a sok vér zavart, anélkül is jó lett volna szvsz.És a szereplõk reakciója sok helyen eléggé értelmetlen volt..^^"
Summa summarum jó volt, egyszer elég is volt.^^

Lt. Simoan Blarke

Quote from: ChronosNem tudom mit veszekedtek, ha valaki utálja hát utálja...
Mindenkinek meg lehet a saját véleménye...
Mellesleg én Fazékkal értek egyet még mindig...

CHRONOS
én nem a véleményszabadság károsítása "céljából" akadtam ki, hanem ettõl a "no comment" megnyilvánulástól, holott pl. a tõlem quote-olt részben nem volt semmi "nokomment".

Quote from: Edina-chancsak a sok vér zavart, anélkül is jó lett volna szvsz.
hát, ha egyszer nem megy a vérrajzolás, akkor nem megy a vérrajzolás, minek erõltették... mind1:3x3:

Quote from: Edina-chanÉs a szereplõk reakciója sok helyen eléggé értelmetlen volt..^^"
ezt már kitárgyaltuk, olvasgathatsz esetleg... pl. Mayu azért nem rohan el a szétcsonkolt fickótól, mert Japánban a nõket kötelességtudatra nevelik mindenekfelett... (mint erre rá kellett jönnöm néhány könyvet olvasva :D)
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Didico

Jujj... mikrõl nem beszéltek... De azért én megijedtem volna Mayu heylében... Olvasgass Edina-chan... Jobban jársz... :):hahaha:


Aki szereti az FMA-t látogassa meg az oldalam.^^

RE@L

Quote from: Edina-chanÉs a szereplõk reakciója sok helyen eléggé értelmetlen volt..^^"
Summa summarum jó volt, egyszer elég is volt.^^

Mire gondolsz?

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Rage

Quote from: blarkepl. Mayu azért nem rohan el a szétcsonkolt fickótól, mert Japánban a nõket kötelességtudatra nevelik mindenekfelett...
Oo, ne felj, egy "IRL" kislany ugy rohant volna az anyukajahoz sirva, sokkolva, mint a szel. A kotelessegtudatra valo neveles egy dolog, az eletkor (es az erettseg) pedig egy masik.
痛みを感じる方向に、出口がある!

Lt. Simoan Blarke

Quote from: RageOo, ne felj, egy "IRL" kislany ugy rohant volna az anyukajahoz sirva, sokkolva, mint a szel. A kotelessegtudatra valo neveles egy dolog, az eletkor (es az erettseg) pedig egy masik.
az egy dolog, de az animék mindig idealizálnak, pozvál? poz.
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Didico

Én nem tudom.


Aki szereti az FMA-t látogassa meg az oldalam.^^

Member

Quote from: blarkeaz egy dolog, de az animék mindig idealizálnak, pozvál? poz.
Az ELben azért nincsen annyi tökéletes ember, mint egy általam unalomig ellenzett animében ([COLOR="PaleTurquoise"]igen, Danhibiki, jóra gondolsz [/COLOR]:)), még ha a pofájuk mindig idilli is (fogjuk fel a történésekkel szembeni kontrasztnak).

cineplex

Röviden: nekem tetszett
A karakterek jól kidolgozottak, a történet olyan hogy végig kell nézni egyszerre, legalábbis én nem tudtam abbahagyni.
A grafika kiváló, a vérfaktor igaz egy kicsit sok, dehát egy ilyen történet mellett azt hiszen elfogadható.
A halálozási arány 90 százalék, egy horror esetén ugye ez normális.
A zene nagyon megfog - különösen az opening.
Végezetül pedig, a drámai fordulatok hatások szintén pozitívumként emlitendõk, ezalatt a szerelmi jeleneteket is értem.

Véleményem szerint aki kedveli annak ez nem egyszermegnézõs anime.

A Mayu -s részhez visszatérve, szerintem nincs olyan kislány aki ne rohant volna el, ha ilyet lát.

Lt. Simoan Blarke

Quote from: cineplexA grafika kiváló, a vérfaktor igaz egy kicsit sok, dehát egy ilyen történet mellett azt hiszen elfogadható.
és nem tudják megrajzolni :D
Quote from: cineplexA halálozási arány 90 százalék, egy horror esetén ugye ez normális.
horror? he? :wtf: az Elfen Lied mióta horror? és a fontos karakterek között a halálozási arány elenyészõ.
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Member

Horror? Nem tévedtél el egy kicsit? :rolleyes:
Eddig nekem spirituális (;)) drámának jött le. A halálozási arány nem igaz, mert inkább csak személytelen senkik vesznek oda, fõhõsök nem (eddig végülis nem sokan estek el).

RE@L

http://anidb.info/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=1544
Title:  Elfen Lied  
Jap. Kanji:  エルフェンリート  
Genre:  Comedy, Drama, Ecchi, Horror, SciFi, Super Power - [similar]

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Lt. Simoan Blarke

Quote from: RE@LGenre:  Comedy, Drama, Ecchi, Horror, SciFi, Super Power - [similar]
az egy dolog, hogy ott így definiálják (mondjuk a scifi az túlzás talán), de ez így együtt az EL, és nem az egyes kategóriák külön :D az EL-t nem igazán lehet bekategorizálni, max. a drámába, de ahhoz meg túl véres... eh... nehéz az élet. :D
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Member

Quote from: RE@LGenre:  Comedy, Drama, Ecchi, Horror, SciFi, Super Power - [similar]
Ennél többet nem tudtak volna felsorolni?!
Komédia inkább csak nyomasztásoszlatóként szerepel
Dráma stimm
Eicchi stimm
Horror nem, mert a vér még nem teszi azzá
SciFi Ez honnan jött?!
Super Power :confused:

Szerintem inkább Thiller / Drama / Eicchi és kész.

Lazzaret

Quote from: MemberEnnél többet nem tudtak volna felsorolni?!
Komédia inkább csak nyomasztásoszlatóként szerepel
Dráma stimm
Eicchi stimm
Horror nem, mert a vér még nem teszi azzá
SciFi Ez honnan jött?!
Super Power :confused:

Szerintem inkább Thiller / Drama / Eicchi és kész.

Scifi sztem onnan hogy vannak a vektorok amit meg is magyaráznak miért is van benne (tudod, tudományós fantasztikum :) )


www.arkangyalok.uw.hu

Lt. Simoan Blarke

Quote from: LazzaretScifi sztem onnan hogy vannak a vektorok amit meg is magyaráznak miért is van benne (tudod, tudományós fantasztikum :) )
az nem a super power részlegbe tartozik? bár mindegy, sci-fi nálam az EL soha nem lesz:D
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Lazzaret

Quote from: blarkeaz nem a super power részlegbe tartozik? bár mindegy, sci-fi nálam az EL soha nem lesz:D

Mondjuk kár ezen agonizálni igy is király az anime :D


www.arkangyalok.uw.hu

Member

Quote from: blarkeaz nem a super power részlegbe tartozik? bár mindegy, sci-fi nálam az EL soha nem lesz:D
Mondjuk az elsõ részben milyen cuki Darth Vader maszk volt Lucyn! :D
http://www.junkmagnet.com/graphics/junklog/elfenliedlucy.jpg
http://pub.tv2.no/multimedia/na/archive/00191/Darth_Vader__kostym_191646a.jpg

Kuroi Tenshi

Quote from: MemberEddig nekem spirituális (;)) drámának jött le.
:rolleyes:
esetleg lélektani dráma. Vagy pszichodráma. De olyan szót kitalálni, hogy spirituális dráma, *fejét fogó smily*

Groven

Quote from: MemberMondjuk az elsõ részben milyen cuki Darth Vader maszk volt Lucyn! :D
http://www.junkmagnet.com/graphics/junklog/elfenliedlucy.jpg
http://pub.tv2.no/multimedia/na/archive/00191/Darth_Vader__kostym_191646a.jpg

A formatervezése a 2 maszknak meg sem közelíti egymást. Szerinted a szarvak belefértek volna Tört Vödör maszkjába? Kétlem.

Lt. Simoan Blarke

Quote from: Kuro_Tenshi:rolleyes:
esetleg lélektani dráma. Vagy pszichodráma. De olyan szót kitalálni, hogy spirituális dráma, *fejét fogó smily*
direkt nem kötözködtem vele, szeret idétlen szavakat használni ;Ð

Groven: a formatervezés különbségeivel egyetértek, de pl. ha a darth vader sisakjában a párnázást megbirizgálod, lehet, hogy beleférne Lucy a két szarvával...
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Member

Kellett egy utalás a SciFi-re, na. :) A spirituálist azért használtam, mert blarke-sama minden áron belém kívánta verni, hogy az a lélekcentrikus, amúgy eszembe sem jutott volna. :) Legyen inkább pszichoanalítikus dráma oszt kész.

Lt. Simoan Blarke

Quote from: MemberKellett egy utalás a SciFi-re, na. :) A spirituálist azért használtam, mert blarke-sama minden áron belém kívánta verni, hogy az a lélekcentrikus, amúgy eszembe sem jutott volna. :) Legyen inkább pszichoanalítikus dráma oszt kész.
a spirituális VALÓBAN a lélekcentrikus, de pl. a húz-von ugyanazt jelenti, a huzat-vonat meg nem. remélem érted a párhuzamot :D a pszichoanalízis meg tudod, hogy mi? Freud koma meg stb? szerintem ezt azért nem kellene ráhúzni... bár vannak benne "ösztönös cselekvések" of course, de asszem nem az a dráma kulcsa... :d
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Member

Persze, hogy ismerem Freudot, belõle írtam az egyetlen 3-as vizsgám az egyetemen. :D Az író szerintem egészen komoly hangsúlyt fektetett az inger-reakció kapcsolatra, hogy mit vált ki vkibõl az, hogy nyersen közlik vele az igazságot (a bevadulásokra gondoltam). A dráma alapja szerintem nagyon erõsen a múlt hatása a jelenre, és én imádom ezt a megoldást. :)

Pirula

Quote from: MemberPersze, hogy ismerem Freudot, belõle írtam az egyetlen 3-as vizsgám az egyetemen. :D Az író szerintem egészen komoly hangsúlyt fektetett az inger-reakció kapcsolatra, hogy mit vált ki vkibõl az, hogy nyersen közlik vele az igazságot (a bevadulásokra gondoltam).
Az inger-válasz pszichológiának semmi köze Freudhoz, az egy az USA-ban felfutott iskola (volt), és behaviourizmusnak hívják. Maradjunk a lélektani drámánál azt mindenki érti és akkor mindenki jól jár. :)