Gasztronómia, főzőcske & jó helyek (kocsmák, éttermek)

Started by Ramiz, 2005-05-23, 17:01:58

Previous topic - Next topic

Lythis

#1290
Quote from: noriko on 2008-01-03, 23:43:40
Quote from: Lythis on 2008-01-03, 23:31:50
Szerintem egyáltalán nincs vele sok macera, ráadásul (szerintem) finom is, úgyhogy érdemes megpróbálkozni vele.
done :) Egyébként a nagyrészét szerintem úgyis elnyomja a végén a tojás, úgyhogy nagyon sok különbség nem lehet. Bár ki tudja, teljesen autentikusat még én sem ettem. Mirined volt otthon? Igaz, az is helyettesíthető. száraz fehér borral talán...
Hmm...most egész megéheztem :D

most nézem, hogy az enyémbe nem is kellett gomba :(
most nézem, hogy a tiedbe sem, csak az alapléhez használtad. got it. ^^
eleve a főzőcske topicba szántam, csak hirtelen nem találtam, és azthittem megszünt.. erre csak rossz boardon néztem...
Egyébként igen, volt mirinem itthon. Fenetudja honnan mondjuk :) (ha én vettem, akkor vagy a jap/koreai boltból fenn a rózsadomb centernél, vagy a fényutcai piaci a keleti boltból - ha anyám vette, akkor nemtom honnan volt) Majd ha megyek a napokban szójaszószt venni - mivel az is elfogyott - megnézem, hogy kapni-e :)
Még annyi módosítás volt a cuccban, hogy teriyakival pácoltam (marináltam, mert marinade... ) előtte a csirkét

edit: nem, nem szűnt meg, csak ez a gasztronómia merge-elve lett az éttermessel, és nem tudtam, hogy japán boardon is van főzőcske topic :)

Kvikveg

Jelentem a krokodilpate finom. De a zebrapate finomabb. De a legjobb, a nyertes az impalapate. :P
Sponsored by egy szem rizs.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

.Attila

Ez a tea egész jó!
http://www.oishigroup.eu/mezcitrom.html
Mondjuk egyelőre kevés helyen van, és a legtöbbnél elég drága (>300Ft).

Lythis

Quote from: .Attila on 2008-05-24, 00:38:41
Ez a tea egész jó!
http://www.oishigroup.eu/mezcitrom.html
Mondjuk egyelőre kevés helyen van, és a legtöbbnél elég drága (>300Ft).
az oishi teák legtöbb helyen ilyen árban vannak sajnos, legalábbis nem nagyon találkoztam olcsóbbal :/
A kiwi-alma ízesítésű is finom, legutóbb azt ittam. Általánosságban jobb, mint bármelyik lipton cucc, vagy nestea "tea"... csak sajna nem kapni annyi helyen, és ha mégis, akkor is általábban drágább...

.Attila

Quote from: Lythis on 2008-05-24, 01:06:24
Quote from: .Attila on 2008-05-24, 00:38:41
Ez a tea egész jó!
http://www.oishigroup.eu/mezcitrom.html
Mondjuk egyelőre kevés helyen van, és a legtöbbnél elég drága (>300Ft).
az oishi teák legtöbb helyen ilyen árban vannak sajnos, legalábbis nem nagyon találkoztam olcsóbbal :/
A kiwi-alma ízesítésű is finom, legutóbb azt ittam. Általánosságban jobb, mint bármelyik lipton cucc, vagy nestea "tea"... csak sajna nem kapni annyi helyen, és ha mégis, akkor is általábban drágább...


Egy kis CBA boltban volt 160-170 Ft-os áron, nem tudom, hogy van-e még, majd megnézem.
Ez még áprilisban volt, a szavatosság májust mondott, gondolom ezért volt olcsó, dehát kit érdekel, még bőven jó volt :)

Lythis

Quote from: .Attila on 2008-05-24, 01:16:49
Quote from: Lythis on 2008-05-24, 01:06:24
Quote from: .Attila on 2008-05-24, 00:38:41
Ez a tea egész jó!
http://www.oishigroup.eu/mezcitrom.html
Mondjuk egyelőre kevés helyen van, és a legtöbbnél elég drága (>300Ft).
az oishi teák legtöbb helyen ilyen árban vannak sajnos, legalábbis nem nagyon találkoztam olcsóbbal :/
A kiwi-alma ízesítésű is finom, legutóbb azt ittam. Általánosságban jobb, mint bármelyik lipton cucc, vagy nestea "tea"... csak sajna nem kapni annyi helyen, és ha mégis, akkor is általábban drágább...


Egy kis CBA boltban volt 160-170 Ft-os áron, nem tudom, hogy van-e még, majd megnézem.
Ez még áprilisban volt, a szavatosság májust mondott, gondolom ezért volt olcsó, dehát kit érdekel, még bőven jó volt :)
ehh.. az érdekelne, ha még mindíg ilyen árban van ott, és megtalálod a boltot. Én legutóbb a móriczon vettem az ottani groby-ban, és ott valami 315-320 körüli összegbe került.

.Attila

Quote from: Lythis on 2008-05-24, 01:19:05
Quote from: .Attila on 2008-05-24, 01:16:49
Quote from: Lythis on 2008-05-24, 01:06:24
Quote from: .Attila on 2008-05-24, 00:38:41
Ez a tea egész jó!
http://www.oishigroup.eu/mezcitrom.html
Mondjuk egyelőre kevés helyen van, és a legtöbbnél elég drága (>300Ft).
az oishi teák legtöbb helyen ilyen árban vannak sajnos, legalábbis nem nagyon találkoztam olcsóbbal :/
A kiwi-alma ízesítésű is finom, legutóbb azt ittam. Általánosságban jobb, mint bármelyik lipton cucc, vagy nestea "tea"... csak sajna nem kapni annyi helyen, és ha mégis, akkor is általábban drágább...


Egy kis CBA boltban volt 160-170 Ft-os áron, nem tudom, hogy van-e még, majd megnézem.
Ez még áprilisban volt, a szavatosság májust mondott, gondolom ezért volt olcsó, dehát kit érdekel, még bőven jó volt :)
ehh.. az érdekelne, ha még mindíg ilyen árban van ott, és megtalálod a boltot. Én legutóbb a móriczon vettem az ottani groby-ban, és ott valami 315-320 körüli összegbe került.

Vas utca - Kőfaragó utca sarkán van a bolt.
Hogy van-e és azon az áron van-e még, passz. Úgyis elmegyek majd mellette jövő héten, benézek.

Ramiz

12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Lythis

Mármint dobozos kiszerelésben? :D

Egyébként nekem nincs kifejezetten "kedvenc" teám. Hangulat és helyzetfüggő. A fehér tea sem rossz, de már bőven eleget ittam azt is, hogy odacsapjam a többi mellé, mint "semmi extra". Ha már iszom, akkor leginkább az íz alapján szoktam választani.

.Attila

Képtelen vagyok jó citromos, ill. mézes teát csinálni, úgyhogy biztos van egy-két dolog, amire figyelni kéne, csak én vagyok béna.
Hogyan kell ezeket elkészíteni? Mikor rakjam bele, ill. a citrom mennyi ideig ázzon benne?

Ramiz

Augusztusban megyek Wasabiba. (Fizu elb.szása, step one: menj drága étterembe, csak úgy. :D ) Egyelőre egyedül. Jöttök? :cool: Fazék, Nakkid, többiek, mindenki más: legalább rátok számítok. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

Quote from: Ramiz on 2008-07-27, 02:07:15
Augusztusban megyek Wasabiba. (Fizu elb.szása, step one: menj drága étterembe, csak úgy. :D ) Egyelőre egyedül. Jöttök? :cool: Fazék, Nakkid, többiek, mindenki más: legalább rátok számítok. :)
hááát én éppenséggel következő ilyen befizetős helynek vmi mást terveztem, mondjuk vmi középkoriszerű vendéglőt, aminek most nem ugrik be a neve. szóval én most színtiszta húsra és ilyesmikre vágynék, wasabi-hoz nincs túl sok kedvem. mocsok Nakedape viszont vszleg benne lesz, így hogy anyagilag biztosítva van a köv 3 évre :D

Ramiz

Quote from: Fazék on 2008-07-27, 10:03:12
hááát én éppenséggel következő ilyen befizetős helynek vmi mást terveztem, mondjuk vmi középkoriszerű vendéglőt, aminek most nem ugrik be a neve. szóval én most színtiszta húsra és ilyesmikre vágynék, wasabi-hoz nincs túl sok kedvem. mocsok Nakedape viszont vszleg benne lesz, így hogy anyagilag biztosítva van a köv 3 évre :D

Engem meg lehet győzni! Mesélj! :) Hová gondoltad, Lancelotba?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

Quote from: Ramiz on 2008-07-27, 12:12:26Engem meg lehet győzni! Mesélj! :) Hová gondoltad, Lancelotba?
hát hogy mi a neve, azt még meg kell kérdeznem a szomszédtól, mert nekem össze-vissza rémlik minden, hogy Camelot/Lancelot/Kerekasztal meg még ki tudja mi, de valószínűleg az amit mondtál, vagyis Lancelot, amit ajánlott.

kikuchiyo

Quote from: Ramiz on 2008-07-27, 02:07:15
Augusztusban megyek Wasabiba. (Fizu elb.szása, step one: menj drága étterembe, csak úgy. :D ) Egyelőre egyedül. Jöttök? :cool: Fazék, Nakkid, többiek, mindenki más: legalább rátok számítok. :)

Erre szerintem benevezek - legalább lesz összehasonlítási alapom japánkajából...
Failure is the default option

noriko

Tegnap csináltam erős-savanyú kínai levest. Még jó, hogy egész jól sikerült, mert kissé elméreteztem, és óriási adag lett.  ^^"

A receptet még a kínai főzőtanfolyamon adták, amire egyszer befizettem, és talán még nem osztottam meg veletek:

ERŐS-SAVANYÚ LEVES

HOZZÁVALÓK

  • Zúzott erős paprika (az Erős Pista tökéletes)
  • Napraforgóolaj
  • Fokhagyma (2-3 gerezd)
  • Bors
  • Étkezési keményítő
  • Tojás
  • Sárgarépa
  • Fafüle gomba
  • Tofu
  • Szójabab-csíra
  • Füstölt/ sült/ főtt hús (lehetőleg kacsamell)
  • Víz
  • Ecet

ELKÉSZÍTÉS


1.Felaprítjuk egészen kis darabokra (kb. 3x3x3mm) a FOKHAGYMÁT, a SÁRGARÉPÁT, a FAFÜLE GOMBÁT, a Szójababcsírát, a TOFUT és a HÚST.

2.Felverjük enyhén a TOJÁST.

3.Feloldunk kb. 2 evőkanál KEMÉNYÍTŐT legalább háromszor annyi vízben.

4.Felforrósítjuk a wokot (hogy az esetlegesen benne maradt víz elpárologjon), beleöntjük a NAPRAFORGÓOLAJAT (kb. 4 cl). Ebben az esetben elég enyhén felforralni az olajat, az extrém hőfok veszélyes lehet.

5.Beleöntjük a forró olajba az ERŐS PAPRIKÁT és a FOKHAGYMÁT. Enyhén átsütjük (gyors folyamat, a fokhagyma könnyen eléghet!). Ezt a keveréket kiöntjük egy tányérba.

6.Elmossuk a wokot, vagy előveszünk egy másikat.

7.VIZET forralunk a tiszta wokban.

8.A forró, de még nem zubogó vízbe beleöntjük a felaprított SÁRGARÉPÁT, a FAFÜLE GOMBÁT, a Szójababcsírát, a TOFUT és a HÚST. Néhány percig (kb. 3) kevergetjük. Közben sózzuk, borsozzuk. Teszünk bele kb 1 evőkanál ecetet (vagy többet, ha még nem elég savanyú).

9.Lassan hozzáadagoljuk a vízben feloldott keményítőt.

10.Belekeverjük a FELVERT TOJÁST. Gyorsan, körkörösen kavargatni, hogy a tojás szép, hosszúkás legyen, ne pedig darabos.

11.  Hozzáadjuk az erőspaprika-fokhagyma-olaj triót, ízlés szerint, attól függően, hogy ki mennyire csípősen szereti.

KÉSZ, LEHET TÁLALNI!

TIPPEK
  • A felhasznált hús lehet tetszőleges állaté.

  • A szárított fafüle gombát vízbe kell áztatni kb. 15 percig, mielőtt bármilyen akcióba lendülnénk vele.
"I wish I could, but I don't want to."

Nakedape

Ramiz, nekem Wasabi  szeptemberben, de akkor akár igen :)
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Lythis

Csak és kizárólag fafüle gomba jó bele, vagy másmilyet is használnak?
A hús kötelező? Mintha egyszer vettem volna olyat, amiben nem volt - vagy ha igen, akkor nagyon szétfőzték (ez igaz a gombára is).

Egyébként nem rémlik, hogy említetted volna, viszont ha időd és kedved engedi, akkor megoszthatnál még velünk pár receptet, illetve egyéb főzési praktikát, amit esetleg eltanultál :)

noriko

Wasabiban engem az zavar, hogy a fix összeg után elvileg bármennyi sushit meg lehetne enni, és ott keringenek körülöttem a jobbnál jobbak, én meg túl hamar tele leszek  :zomg:  :bruhuhu:

hát, a recept fafüle gombát írt, és az illik is bele, jól ropog.
talán a Fény utcai boltnál vettem valamikor. még jó, hogy szárított :D
Amúgy végülis azt teszel bele, amit gondolsz, vagy megennél szerintem. A hús nekem kötelező volt, de biztos az is elhagyható. Én most pulykamellet főztem hozzá, a levét meg a második fogásként elkészített dumpling alá locsolgattam. Annak a receptjét könyvből szedtem, de az is fincsi, úgyhogy megosztom akkor azt is majd. :)

Egy főzési praktika: mielőtt összevágták a fokhagymát, a szakács a bárd oldalával rávágott egyet és lelapította. így jobban előjönnek az ízek szerinte...
"I wish I could, but I don't want to."

Ramiz

Quote from: noriko on 2008-08-22, 00:18:26
Tegnap csináltam erős-savanyú kínai levest. Még jó, hogy egész jól sikerült, mert kissé elméreteztem, és óriási adag lett.  ^^"
A receptet még a kínai főzőtanfolyamon adták, amire egyszer befizettem, és talán még nem osztottam meg veletek.

Ezt mindenképpen szeretnék egyszer itthon csinálni! :) Van, ahol jót adnak a városban, van, ahol vacakot.

Quote from: Nakedape on 2008-08-22, 00:20:23
Ramiz, nekem Wasabi  szeptemberben, de akkor akár igen :)

Szólok, ha megkaptam a júliusi fizetésem... :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

noriko

Sült-főtt tésztatáska*


"In Northern China, Mandarin pan-fried dumplings, also called potstickers, are served in the morning for breakfast and in the afternoon as snacks. They are one of Beijing's most popular street foods." /Martin Yan's Invitation to Chinese Cooking/

Hozzávalók

A tésztához: (abban az esetben, ha nincs kéznél kész wonton lap)
17 dkg liszt
3 evőkanál olaj
csipetnyi só
6-8 evőkanál víz

a sütéshez olaj
a pároláshoz ½ pohár víz vagy csirkealaplé
a díszítéshez újhagyma
a tálaláshoz szójaszósz, hoisinmártás

A töltelékhez:
15 dkg darálthús
2 dkg bambuszrügy
1 szál újhagyma
5 dkg piros húsú paprika
1 teáskanál szezámolaj
1 teáskanál cukor
1 evőkanál világos szójaszósz


(megj.:ezekkel az arányokkal nekem a töltelék sokkal több lett, mint a tészta.)

1. A lisztet és a sót tálba szitáljuk. Közepébe mélyedést nyomunk, beleöntjük a vizet és az olajat. Fakanállal összedolgozzuk, majd lisztezett deszkán összegyúrjuk. Műanyagfóliába csomagoljuk és fél órára hűtőszekrénybe helyezzük.

2. Közben elkészítjük a tölteléket. A darálthúst összekeverjük a felaprított zöldségekkel és az ízesítőkkel.

3. A tésztát 12 egyforma darabra osztjuk, majd lisztezett deszkán 12 cm-es átmérőjű körökké nyújtjuk. A tölteléket a tésztakör közepébe, csíkban halmozzuk. A két szélét felül összecsippentjük, majd jól összenyomjuk. Az alját többször a deszkához ütögetjük, hogy legalább 3 cm-es egyenes "talpa" legyen.

4. Serpenyőben 2-3 evőkanál olajat forrósítunk és beletesszük a tésztatáskákat. Közepes lángon addig sütjük, amíg az alja ropogós barnára nem sül. Kevés vizet/alaplevet aláöntünk, lefedjük, és kis lángon addig pároljuk, amíg zsírjára nem sül. Újból meglocsoljuk vízzel/alaplével és a folyamatot addig ismételjük, amíg a tészta felső része is megpuhul (10-15 perc). Újhagymakarikákkal díszítjük. Szójaszószt és hoisinmártást kínálunk hozzá.


* A receptet innen írtam ki: Jenny Stacey: A legjobb receptek - Kínai konyha
Az idézet egy másik könyvből van, de az ottani recept is ugyanez, azzal az eltéréssel, hogy ott osztrigaszósszal is ízesít, és elhagyja a szójaszószt.
"I wish I could, but I don't want to."

Ramiz

Tök jó, hogy ennyi energiád van főzni! :) :cool:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

noriko

#1312
ez a kikapcsolódásom, meg hát enni is kell valamit :)

Következzék egy újabb recept a tanfolyamról:

GONG-BAO CSIRKE (1 főre)

HOZZÁVALÓK

1 gerezd fokhagyma
1 szál újhagyma (kell a szára is)
Napraforgóolaj
10 dkg csirkemell
Keményítő
Kb 5 dkg uborka
Rizsecet
Szójaszósz

Cukor
Víz
Erős Pista
Földimogyoró

ELKÉSZÍTÉS

1.A filézett CSIRKEMELLET apró (kb. 1x1x1 cm) kockákra vágjuk. A húst beletesszük egy edénybe, majd összekeverjük keményítővel és vízzel (arány 2:10). A húsnak iszapos állagúnak kell lennie, de ügyelni kell arra, hogy se ne maradjon száraz, se ne legyen túl nedves (nem lehet víz/ folyadék leülepedés az edény alján!). Álljon a hús a keményítőben kb. 5-10 percet.

2.Ugyanakkora kockákra kell vágni az UBORKÁT és az ÚJHAGYMÁT, mint a csirkemellet. A FOKHAGYMÁT szeletekre vágjuk.

3.Oldjunk fel kevés vízben keményítőt (kb. 1 kanálnyit; az oldás mértéke 1:4 – keményítő: víz).

4.Forrósítsuk fel a wokot, töltsünk bele annyi OLAJAT, amiben kényelmesen megsül a hús (semmiképpen ne ússzon a hús az olajban, de ne is maradjon száraz! Ehhez a mennyiséghez kb. 4 cl olaj kell). Akkor megfelelő a sütési hőmérséklet, ha az olaj fodrozódik, és enyhén gőzölög (nem füstölög!). Kb. 1 perc.

5.A keményítőbe forgatott HÚST öntsük bele a forró wokba, és süssük át (addig, amíg a hús éppen át nem sül. Semmiképp ne süssük addig, amíg elkezd megpörkölődni, és pirossá válni). Ez a folyamat kb. 1-1,5 percig tart.

6.Adjunk a húshoz SZÓJASZÓSZT - annyit, hogy szép barna színe legyen (kb. 1 teáskanál). Adjuk hozzá a FOKHAGYMÁT, majd az ERŐS PISTÁT (ez csípős étel, tehát minimum 2 teáskanálnyi nyugodtan belemehet). Ezt követően rakjuk bele a SÓT, a CUKROT, és a RIZSECETET (éppen hogy néhány csepp. Kerek illatot kell elérni, nem cél, hogy savanyú legyen az étel).

7.Mindezek után jön az UBORKA. Gyorsan süssük, rázzuk össze Az egész max. 1/2-1 perc. A végén kerül bele az ÚJHAGYMA, majd a FÖLDIMOGYORÓ.

8.Ezt követően jön a wokba a VÍZBEN FELOLDOTT KEMÉNYÍTŐ (ettől lesz szép csillogó, és egységes konzisztenciájú). Kb. 0,5 perc.

9.KÉSZ, LEHET TÁLALNI!
-------------------------------------
Tipp:
Az 5. lépésnél olvasható egy fontos tipp a kínai konyhához! Attól lesz olyan puha a feldarabolt hús, hogy előtte keményítőbe (pl burgonyakeményítő) forgatják. Épp hogy meghintettük a húst vele, aztán egy kevés vizet csepegtettünk még rá, és kézzel összekutyultuk, hogy enyhén fehéres nyálkás legyen. Utána került a wokba sülni.

Ja és ez nem a 3. lépésben feloldott keményítő, mert azt meg a végén használjuk fel sűrítéshez. (mint az erős-savanyú levesnél is)
"I wish I could, but I don't want to."

Lythis

 :hail:

Quote from: Ramiz on 2008-08-24, 20:28:04
Tök jó, hogy ennyi energiád van főzni! :) :cool:
És hogy van merszed megpróbálni!  :cool:

Kvikveg

Mivel a japan fozocske topicba nem illik:

Kurtoskalacs

6 tojas sargaja
10-12 dkg vajjal habosta keverni (na persze)
kis sot bele
2 evokanal cukrot bele
4-5 dkg fel liter langyos kicsit cukrozott tejben kicsit megkelesztett elesztot (van erre fozocske-szakkifejezes?)
1 kg liszttel osszedolgozni (retesliszt)
1 ora kelesztes langyos helyen

1 adag tesztabol 12 kurtoskalacs lesz (6 cipot csinalni, kinyujtani, hosszaban kettevagni - igy legalabb egy egyenes oldala lesz a csiknak...)

Kapanyelet megvajazni, atfedessel ratekerni a kalacsot* - tojasfeherjevel odaragasztani a veget, vajjal megkenni az egeszet es kristalycukorban meghengergetni ovatosan.
* ezt is lehet tojasfeherjevel segiteni. Ha megis le akar esni, bevetheto a fogpiszkalotol spargaig barmi a szent cel erdekeben.

Ha buktat sutunk: elomelegitett sutoben 4esen 3/4 orat sutni, suto felso reszeben A bukta oldalat olvasztott vajjal megkenni, a tetejet tojassargajaval. A fonott kalacsot nem szabad szorosra fonni. (Na ezeket az opciokat meg nem probaltam. Es a receptet ezen reszet latszik, hogy nem en irtam. 4esen, persze... pffhhh)
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

minuszmiki

Quote from: Kvikveg on 2008-09-13, 23:49:13
4-5 dkg fel liter langyos kicsit cukrozott tejben kicsit megkelesztett elesztot (van erre fozocske-szakkifejezes?)
Megkelesztett = felfuttatott.

noriko

sajnos kicsit elkéstem, mert pont itt a rosszidő és a torokfájások ideje, de azért:

jégkrémdrazsé FTW!
^^

(általam ismert lelőhelyek: Móricz, Blaha)
"I wish I could, but I don't want to."

Nakedape

Quote from: noriko on 2008-09-14, 19:09:09
sajnos kicsit elkéstem, mert pont itt a rosszidő és a torokfájások ideje, de azért:

jégkrémdrazsé FTW!
^^

(általam ismert lelőhelyek: Móricz, Blaha)

:D
csak drága, viszont mikor voltunk usteam wasabi partin adtak nekünk ingyen :D
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

noriko

Quote from: Nakedape on 2008-09-14, 19:13:16
viszont mikor voltunk usteam wasabi partin adtak nekünk ingyen :D
ugye ez  nem mostanában volt? ha felvetődne újabb wasabi terv, jelezzétek! rég szusiztam!
"I wish I could, but I don't want to."

Ramiz

Quote from: noriko on 2008-09-14, 19:36:25
Quote from: Nakedape on 2008-09-14, 19:13:16
viszont mikor voltunk usteam wasabi partin adtak nekünk ingyen :D
ugye ez  nem mostanában volt? ha felvetődne újabb wasabi terv, jelezzétek! rég szusiztam!

Én mennék, de elköltöttem a pénzem. :( Talán majd ha az egyetem fizet öszöndíjat! (Ha...)
Also: diákmunkát keresek kajáért... :D (Ennek olyan Bebopos/Champloos hangulata volt.)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!