Gasztronómia, főzőcske & jó helyek (kocsmák, éttermek)

Started by Ramiz, 2005-05-23, 17:01:58

Previous topic - Next topic

Nakedape

Quote from: Ramiz on 2008-09-18, 11:53:31
Quote from: Fazék on 2008-09-18, 11:10:46
jövő héten ugyebár lanparty lesz, nem elfelejteni! :3x3:

Ööö :angyali:

Quote from: Fazék on 2008-09-18, 11:10:46amúgy mennyire lenne kedve a népnek disznóvágáshoz? :haha:

Kurvára!!! :cool: (Már elnézést.) Benne vagyok minden jellegű segítséggel. Egyet már végigcsináltam aktívan, szóval tudok majd segíteni. De azért 1 profi legalább kell szerintem.
profi nélkül jobb :D
végül is benne vagyok akár , én eddig egyen voltam, de az szakszerű volt, mert sok biológus...
csináljunk gigaszusit, egy sertés egybe (nyresen kell? sztem csaljunk) köré rizs, mmeg kell pár négyzeméter alga burkolónak
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

teraflare

#1351
Én eddig minden évben voltam a disznónk levágásán. Nos amiben többé nem akarok részt venni az az a rész amikor megölik. Embert még ok, de állatot sajnálok megölni látni. Amúgy ehhez ramizék pincéje kiváló hely lenne :D A medencében levágjuk és sütünk friss hagymásvért  :szemuveges:
Profi nem vagyok. Nálunk mindig volt rendes böllér aki tudta mit hogy kell vágni.
Egy ilyen kép viszont kellene majd  :D

Dreamcleaver

Nemigazán tudom, hova írjam ezt. Anyunak szeretnék venni Karácsonyra egy konyhai elektromos állómérleget (nem falra akasztósat) és egy habverőgépet vagy mifenét (mert a régi Philips már kb 30 éves és k*rva hangos). Konyhai eszközöknél mi a jó, megbízható márka, amit ajánlani tudtok?

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

.Attila

Kérdés mondjuk, hogy mennyi pénzed van rá.
Konyhai márkák közül pl. Bosch jó, viszont drága is.

Ramiz

12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kvikveg

Quote from: Dreamcleaver on 2008-12-06, 15:52:18
Nemigazán tudom, hova írjam ezt. Anyunak szeretnék venni Karácsonyra egy konyhai elektromos állómérleget (nem falra akasztósat) és egy habverőgépet vagy mifenét (mert a régi Philips már kb 30 éves és k*rva hangos). Konyhai eszközöknél mi a jó, megbízható márka, amit ajánlani tudtok?
Habvero: nekunk Tefal Prep'line van. Konnyu, csinos darab. Massziv mindennapos hasznalat nem jellemzo. http://cs.i.mall.cz/4471529/ 5 fokozat es egy turbo gomb van rajta. Konnyu ki-be rakni a lapatjait. Ha massziv ottonnas adagokat kell kevergetni, akkor nem ezt ajanlom, de az atlag palacsintatesztahoz, vagy habveresre szerintem tokeletes. Megjegyzes: batyam a legnagyobb joindulattal egy atombiztos eroset akart venni, amire azt kommentaltam, hogy ha azt a tonnabogyot veszi, akkor o fogja hasznalni. Raadasul az meg ronda is volt.
Valamelyik Auchan/Tesco/Cora-ban vettuk.

Merleg: Soehnle van, a jo benne, hogy lehet csusztatni a 0-t. De a neten nem talalom. :/
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Fazék

Quote from: Ramiz on 2008-12-06, 18:51:53
Mikor lenne ez a dolog, ha lesz?
nálunk a szülők tartanak egyet jövő héten azt hiszem, szóval meglátom mennyire bírom, mennyire eltanulható és ha már itt vannak, akkor megkérdezem, hogy az idényben még megvalósulhat-e egy disznóvágás, ha tényleg van rá igény.

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Ramiz

Valaki nem emlékszik véletlenül, hogy az ünnepek alatt melyik japán étteremben van 50%-os engedmény az árból?

Karácsony előtt valamelyik újságban (Exit, Pesti Est, Metró?) volt róla hirdetés, de a neten most nem találom...
Pedig lehet, hogy még tart, és az unokatesómmal kihasználnánk. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Cloud


Torkos csütörtök február 26. Irány mindenkinek kedvenc éttermébe(ha részt vesz akcióban)
Minden féláron. Uh. Tuti hogy halálra eszem magam.:D

sirtomi

Quote from: Cloud on 2009-01-31, 21:11:35

Torkos csütörtök február 26. Irány mindenkinek kedvenc éttermébe(ha részt vesz akcióban)
Minden féláron. Uh. Tuti hogy halálra eszem magam.:D
Múlt héten már lett foglalva asztal :D

De tök vicces hogy sok étteremben ilyenkor nem adnak mindent, mert nincs idejük elkészíteni, tehát már ezt az a kezdeményezést is elcseszik.

noriko

"I wish I could, but I don't want to."

Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Darkstar

Én meg csak rápillantottam és sikerült ezt a sort: "pörkölt (sertés-, marha-, csirke-, birka-)" elsőre "pörkölt (sertés, macska)"-nak olvasnom...  :gyagya:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Raggie

Quote from: noriko on 2009-04-09, 13:45:24
érdekességként :D

a magyar konyha legjellegzetesebb és legnépszerűbb ételei
...nyamm!!...

A csülök pékné-t simán feltenném 3-4ik helyre! Igaz hogy nincs benne paprika, de az ízvilága nagyon magyaros.
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Az öcsém sulijában nagy tömb (175 gramm, kb citrom méretű) marcipánokat osztogattak, de senki nem szerette, úgyhogy öcsém hazahozott egy csomót. De ő sem szereti. Én meg a csokinál is jobban... Adott hármat, megettem az egyiknek a felét, már hányingerem van és még csak 10 perc telt el... :zomg: Okoooooos...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Én

A marcipánt én is szereten, de csak lassan, kis adagokban fogyasztva. Valahol egyszer vettem egy zacskó "marcipánkrumplit" (tényleg úgy néztek ki, mint a kis krumplik), az kurva jó volt, csak drága és nem is láttam azóta :(

SaiyaGin

A Nagykőröshöz közel lakóknak ajánlom a nagykőrösi Kinizsi éttermet, vasárnaponként 12:00-15:00 között 1500 Ft-ért "annyit eszik az ember, amennyi belefér"-akció van.
(Tudom, Bp-n is vannak ilyen éttermek, de azokat már gondolom ismerik a fórum torkossabb tagjai.)

Nakedape

múlt hét csütörtökön sütöttem tócsnit, ami jó de kipróbáltam, de csináltam mellé két mutáns fajtát is, az elsőbe krumpli helyett padlizsánt gyalultam le, a másodikban répát, karalábét, és pár spenót levelet.. és tök jók lettek  :Kiraly:

a mai pisztáciás és étcsokis sütim mondjuk picit más lett mint gondoltam, de talán így se rossz, majd kedd este pikniken kiderül, h megfelel-e:)
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Moha

Quote from: Nakedape on 2009-04-12, 22:01:24
múlt hét csütörtökön sütöttem tócsnit, ami jó de kipróbáltam, de csináltam mellé két mutáns fajtát is, az elsőbe krumpli helyett padlizsánt gyalultam le
Hmm... nem rossz, ezt majd lehet, hogy kipróbálom én is, a padlizsánt szeretem.

Anyám ma kérdezte, hogy süsse a karajt. A krumplis-fokhagymás bunda volt az ötletem és nem lett rossz. :D

noriko

Nálunk meg húgom külföldi bagázsa megállás nélkül süt-főz  :gyagya:
Reggel arra keltem, hogy épp kenyeret sütött az egyik. Kicsit sótlan lett ugyan, de nem panaszkodom.  :haha: Tegnap meg almás pitét sütöttek, előtte meg valami rizottót. Jöhetnek máskor is, általában úgysincs itthon kaja :D
Egyedül azt sajnálom, hogy megették az összes tormát, így nem tudom mivel enni holnap a húsvéti sonkát... :zomg:
"I wish I could, but I don't want to."

Nakedape

nővérem is gyakran süt kenyereket (géppel) jók, főleg a diósak, különben is jól főz, magyar alapok, aztán kb 1,5 év olaszország, most meg francia :D
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Cloud

Quote from: Nakedape on 2009-04-12, 22:56:24
nővérem is gyakran süt kenyereket (géppel) jók, főleg a diósak...

Hö? Ezek szerint nekem szegényes a gasztronómiai tudásom.
Van olyan hogy diós kenyér?


Fatal

Some people like to kiss
Some people like to hug
Some lesbians like eating each others shit out of a cup
Some people say I love you
Some even shout it out
Some people puke semi-digested shit into each others mouths

sirtomi

Jött egy hülye email bögrés süti címmel.
Elolvastam a receptet és megcsináltam. Hát furcsa dolgok mennek végbe a mikróban, de a csokis süti egész ehető lett :D

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Xzone


Moha

Quote from: Darkstar on 2009-04-15, 00:42:36
Ez?
[spoiler][/spoiler]
Ezt egyszer kipróbálom, természetesen Mariska nélkül. :)

sirtomi

Mariska kimaradt a receptből, de ez az :)
Hamar kész van és ehető :D