Gasztronómia, főzőcske & jó helyek (kocsmák, éttermek)

Started by Ramiz, 2005-05-23, 17:01:58

Previous topic - Next topic

Ramiz

#210
Végül is flekken lett, mert nekem egy étel neve alapján nem ugrik be a recept/elkészítési mód - akkor nem kérdezném. :)

Viszont ma tettem be utoljára a lábam a gimnáziumomba, megvan az érettségi + bizi, úgyhogy ezt hosszú kocsmatúrával kellett megünnepelni a cimborákkal, valamint sok kurjongatással és énekléssel és hátbaveregetéssel és változatos koccintásokkal, valamint koccintás-rigmusokkal. És persze sör, sör, sör stb, Unicum stb.
(Ugyan ez nem teljesen Gasztronómia volt, de, mint a kiemelt szó a topikcímben is mutatja, a pia témával a legtöbb topikból ki vagyunk szorítva, hála a sok sótlan antialkesznek, úgyhogy itt kellett megosztanom veletek, az értõ közönséggel. :) )

edit: viszont megcsináltam ma a fokhagymával tûzdelt sült sertéscombot mézzel-ketchuppal leöntve a sütõben. Kíváncsi vagyok az eredményre. :) (Rekveszting szájnyalós smiley!)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Ramiz

Szétégett a pecsenye... :beken:
Valószínûleg túl sok szószt tettem rá és nem csak a legvégén (méz => karamellizálódás), hanem fél óra után, és még egy órát bent volt.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fenrir

Quote from: PirulaNa ezt se tudtam hogy innen ered ez a kifejezés... simán mélyhûtõbõl elõszedett kavicsokkal szokás ezt megjátszani?
Yes.

Quote from: PirulaMennyei atyám... olvasom itt a szebbnél szebb hozsannákat a fröccsrõl a kánikluában és ilyenkor sofõrködök bezzeg egész hétvégén...  :rolleyes:
Ehe-ehe... :haha:
For those who seek perfection there can be no rest in this side of the grave.

Fenrir

Quote from: RamizVégül is flekken lett, mert nekem egy étel neve alapján nem ugrik be a recept/elkészítési mód - akkor nem kérdezném. :)

Viszont ma tettem be utoljára a lábam a gimnáziumomba, megvan az érettségi + bizi, úgyhogy ezt hosszú kocsmatúrával kellett megünnepelni a cimborákkal, valamint sok kurjongatással és énekléssel és hátbaveregetéssel és változatos koccintásokkal, valamint koccintás-rigmusokkal. És persze sör, sör, sör stb, Unicum stb.
(Ugyan ez nem teljesen Gasztronómia volt, de, mint a kiemelt szó a topikcímben is mutatja, a pia témával a legtöbb topikból ki vagyunk szorítva, hála a sok sótlan antialkesznek, úgyhogy itt kellett megosztanom veletek, az értõ közönséggel. :) )

edit: viszont megcsináltam ma a fokhagymával tûzdelt sült sertéscombot mézzel-ketchuppal leöntve a sütõben. Kíváncsi vagyok az eredményre. :) (Rekveszting szájnyalós smiley!)

Gratulálok! És most hogy kijózanodtál, mi a következõ lépés? Suli? Meló?

Ja és a gasztronómiához szorosan kapcsolódik a piázás, szóval csak nyugodtan... :jee:
For those who seek perfection there can be no rest in this side of the grave.

.Attila

Quote from: FenrirHadd szólok hozzá a fröccs témához is.
Szerintem az italokat vizezni (whisky, brandy, etc..) csak a szüzies kislánykák szokása, akik szorosan összezárják a combjukat ha leülnek, és ha nevetnek akkor a szájuk elé teszik a kezüket.
Aki nem bírja az ízét az ne igya. Ha meg hidegen szereti akkor tegyen bele hûtött köveket (on the rocks) ne jeget.
Jó, hogy pont én szólok bele :)
Ha õ így szereti, miért ne? Ha túl erõs neki az íze? Ilyen erõvel igyál tömény szörpöt, és ne higítsd ;) (ez is jó, szörprõl beszélek a sok alkohol között :rolleyes:, sajna jobb példa most nem jutott az eszembe)

Fenrir

Quote from: FenrirEsetleg még sajtos panír, vagy ha nem sajnálod rá az ídõt, egy kis lecsós szelet, vagy zöldborsós szisztéma (olyan borsót ettem a minap, még mindig érzem az ízét, használd ki a szezont), vagy hentes ragu is isteni...
Sajtos panír:Mint a rántotthús, csak a zsemlemorzsához keversz reszelt sajtot.
Lecsós:A szeleteket elõsütöd(zsírban gyorsan megpirítod mindkét oldalát), öntesz rá lecsót és lassú tûzön fedõ alatt párolod 1-1.5 órát. Ja és ha zsírjára pirult (elfött a leve és serceg-legalább egyszer-kétszer pirítsd le) önts rá vizet, hogy ellepje. Akkor kész, ha vajpuha a hús.
Zöldborsós szelet: Elõsütöd, rá a fött zöldborsót, kis vizet. Zsírjára pirítod 1-2-szer. A végén, ha vajpuha a hús max lángra veszed és némi tejszínnel összeforgatod. De ebben a receptben nem vagyok teljesen biztos, régen csináltam, nézz utánna szakácskönyvben.
For those who seek perfection there can be no rest in this side of the grave.

Fenrir

Quote from: RamizSzétégett a pecsenye... :beken:
Valószínûleg túl sok szószt tettem rá és nem csak a legvégén (méz => karamellizálódás), hanem fél óra után, és még egy órát bent volt.

Az elején kell rátenni, és nem ba ha kicsit sok lett. Locsolgattad te azt a húst, Ramiz?
For those who seek perfection there can be no rest in this side of the grave.

Fenrir

Quote from: BonciJó, hogy pont én szólok bele :)
Ha õ így szereti, miért ne? Ha túl erõs neki az íze? Ilyen erõvel igyál tömény szörpöt, és ne higítsd ;) (ez is jó, szörprõl beszélek a sok alkohol között :rolleyes:, sajna jobb példa most nem jutott az eszembe)
Az fincsi lehet... :rolleyes:
For those who seek perfection there can be no rest in this side of the grave.

Ramiz

Quote from: FenrirGratulálok! És most hogy kijózanodtál, mi a következõ lépés? Suli? Meló?
További piálás ;) , no meg a bankett (ma). Majd beszámolok, hogy milyen volt a koszt.
Meglocsoltam, de nem folyt le róla, úgyhogy 1 adag elég volt...
No mindegy, legközelebb azért késõbb teszem rá és/vagy kisebb tûzön sütöm (de az nem jó, kiszárad...).
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Ramiz

#219
Na hát ez a hét a sütés-fõzés jegyében telt, pecsenyétõl (most jó lett :) ) gulyáson át mindenféle szószos húsig, szecsuáni csirkéig, palacsintáig, rizskochig mindent csináltunk a Balcsin, amit csak tudtunk, hogy gömbölyödjünk szépen. :) Minél többet sütök-fõzök, annál inkább azt gondolom, hogy mindig van mit tanulni (egy-egy kaján belül is).
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Hát ja! Elég pazar gasztronómiai túra volt ez a Kenesézés! A "van mit tanulni"-hoz csatlakoznék! ;) De minden elismerésem Ramiz-nak! Nem is selytettem, hogy valóban ennyiféle kaját tud csinálni!! :tezsvir:
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Fenrir

Quote from: RamizNa hát ez a hét a sütés-fõzés jegyében telt, pecsenyétõl (most jó lett :) ) gulyáson át mindenféle szószos húsig, szecsuáni csirkéig, palacsintáig, rizskochig mindent csináltunk a Balcsin, amit csak tudtunk, hogy gömbölyödjünk szépen. :) Minél többet sütök-fõzök, annál inkább azt gondolom, hogy mindig van mit tanulni (egy-egy kaján belül is).
Ha jó pap holtig tanul, akkor a jó ínyenc 3-szor addig :jee:
Olyan gulyást ettetek már, hogy savanyúkáposztát raktak bele?
Talán Erdélyben fõzik úgy, de nem biztos. Érdekes, annyi szent.
És olyat hogy csilis-mézes csirkeszárny? Disznó módon kell enni, de megéri összekenni a búrát vele...
Jut eszembe, ott az ifitalálkozón lehet fözni?
For those who seek perfection there can be no rest in this side of the grave.

Ramiz

Quote from: FenrirÉs olyat hogy csilis-mézes csirkeszárny? Disznó módon kell enni, de megéri összekenni a búrát vele...
Az biztos! Jól hangzik. De ilyenbe saját szakállamra nem vágnék bele (a pecsenye után :D ).

Quote from: FenrirJut eszembe, ott az ifitalálkozón lehet fõzni?
Remek kérdés, csoda, hogy eddig nem bukkant fel! Amúgy elvileg mintha lenne kaja nekünk, de attól még ha lehet fõzni, akkor csinálhatnánk valamit Fenrir mester vezénylete alatt. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Pirula

Quote from: RamizRemek kérdés, csoda, hogy eddig nem bukkant fel! Amúgy elvileg mintha lenne kaja nekünk, de attól még ha lehet fõzni, akkor csinálhatnánk valamit Fenrir mester vezénylete alatt. :)
Természetesen lehet fõzni, de akkor az alapanyagokat nektek kell beszerezni. Persze ha szépen kéritek az aznapi sofõrt - vagy én vagy az öcsém, vagy az õ haverja - be lehet ruccanni Jánosra ezért-azért. Edényünk sincs, legfeljebb egy bográcsot tudunk biztosítani, az üst amit kiviszünk foglalt lesz szerintem majd' egész nap. Tûzhely meg konyha nincs, de tábortûzön sok érdekességet lehet összeütni.
Most hogy így gondolkozom, mintha lenne kinn egy kemence is...

Raggie

Quote from: FenrirÉs olyat hogy csilis-mézes csirkeszárny? Disznó módon kell enni, de megéri összekenni a búrát vele...
Naggyon jól hangzik! Sós(csípõs)+édes együtt rulez!
Bár a karamellizált almát naggyon elcs*sztük a Balatonnál, de ilyenbe biztos belevágnék, mert ez azért nemszem, hogy öt másodõercen múlik(mint a cukor leégése!)...

Az Ifitalálkozón való fõzésbe én is benne lennék, de mondjuk max ,mint segéd, lévén eléggé szegényes a konyhai tudományom/tapasztalatom!
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Quote from: Raggie GordonBár a karamellizált almát naggyon elcs*sztük a Balatonnál...
Kérdezd meg bármelyik háziasszonyt, a karamell a legszivatósabb trükkök közt van.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Sidney

Quote from: RamizKérdezd meg bármelyik háziasszonyt, a karamell a legszivatósabb trükkök közt van.
Mint háziasszony :)  ezzel egyetértek! 3-ból 1x ha sikerül  :mad:

Ramiz

Quote from: SidneyMint háziasszony :)  ezzel egyetértek! 3-ból 1x ha sikerül  :mad:
:merci: :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Pirula

Visszaböngészgettem most ezt a topicot és híztam tõle egy mázsát.
Jó hideg tzatzikit tudom ajánlani egyébként ebben a mediterrán idõjárásban de nagyon. Vacsora gyanánt bevertem úgy fél kilót belõle. Persze a jókora fokhagymatartalom miatt most nem  megyek egy darabig emberek közé, de ennyit megér.

Darkstar

Quote from: PirulaVisszaböngészgettem most ezt a topicot és híztam tõle egy mázsát.
Jó hideg tzatzikit tudom ajánlani egyébként ebben a mediterrán idõjárásban de nagyon.

Imádom! :D Lehet kapni direkt tzatziki fûszerkeveréket, ízre ugyanolyan, viszont nincsenek olyan "mellékhatásai", mint a fokhagymának (amit egyébként szintén imádok :)). Én is ezért tértem át rá. ;)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Pirula

Quote from: DarkstarImádom! :D Lehet kapni direkt tzatziki fûszerkeveréket, ízre ugyanolyan, viszont nincsenek olyan "mellékhatásai", mint a fokhagymának (amit egyébként szintén imádok :)). Én is ezért tértem át rá. ;)
Ez is keverékbõl volt csinálva, de ennek ellenére most nem vezetnék le egy késõ esti beszélgetõs tévéshowt. :)

Darkstar

Quote from: PirulaEz is keverékbõl volt csinálva, de ennek ellenére most nem vezetnék le egy késõ esti beszélgetõs tévéshowt. :)

Én egyébként se! :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Ramiz

#232
Na visszajöttünk Csehországból, 3 kaját kell ismerni:
1. UTOPENEC - Ecetes-hagymás lében ázó sûrû virsliszerûség. Nagyon jó, gyakorlatilag napokig (konzerv)utopenecen éltünk, bár étteremben/kocsmában (mert ott is kapható!) jobb. Olcsó, és NAGYON erõsen sört kíván. :D :cool:
2. NAKLADNY HERMELIN (vagy valami ilyesmi, majd Raggie kijavít) - Ecetes-hagymás lében ázó sajt. Szintén kapható kocsmákban is gyakran. NAGYON erõsen sört kíván. :D :cool:
3. GULAS - Na ez röhej, a hülye csehek is le akarják nyúlni a gulyásunkat, holott már az osztrákoknak sem sikerült, pedig sok ideig élõsködtek a nyakunkon. :D
4. KNEDLI - Ezt meg ismeritek úgyis. Gõzölt kenyér vagy mi. Nagymama csinálja, ha lusta a krumplival szarozni. :D

edit: ... Szóval NÉGY kaját kell ismerni... ("I didn't expect the Spanish Inkvisition!..." - Monty Python)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Nna igen az a sajt Nakladny Hermelín(az ipszilonon is ékezettel), és nem csak hagyma van az ecetben, amibe áztatják(mellesleg a recept szerint minimum öt napig!), hanem mindenféle fûszer. Legtöbb helyen volt benne bors a többi meg kocsmánként változó.
Az Utopenec télleg a lagjobb sörkorcsolya :D , a Goulash-ról meg csak annyit, hogy Ramizzal sétáltunk Prága fõutcáján/terén és láttunk egy olyan táblát, hogy: "You weren't in Prague if you didn't tried our tradiitional goulash! ---> 30m " Nna erre bedurrant az agyunk, és ha nem az ötödik/hatodik sörünk után vagyunk akkor sikerrel is jártunk volna az étterem személyzetének(de a szakácsának minimum) a lemészárolásában... :b+:  :morci:  :linsux:  <---ezt nekik!!

Nna mindegy a pecs vendéglõsökön kívül minden naggyon rendben volt Csehországgal!
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Pirula

Gyermekeim!

JAMESON whiskey!

Véletlenül találtam egy üveggel szombaton a vitrinünkben. Én komolyan nem tudtam hogy van ilyen. Pedig van. Ír. Én most a címkéjét olvasom. Állítólag háromszor párolják le. Ez is mind szép.
De hogy én még ilyen mennyei, hosszan lecsengõ ízû whiskeyt a büdös életbe' még nem ittam az biztos. Talán egy picit emlékeztet a Chivasra, de azt mérföldekkel elõzi meg, nem vicc. Ha valaki szereti e gabonapárlatokat akkor egyszer nyúljon a zsebébe és kockáztassa meg, mert megéri.
A Ballantines számomra letaszajtatott a trónjáról.

sirtomi

Quote from: PirulaGyermekeim!

JAMESON whiskey!

Véletlenül találtam egy üveggel szombaton a vitrinünkben. Én komolyan nem tudtam hogy van ilyen. Pedig van. Ír. Én most a címkéjét olvasom. Állítólag háromszor párolják le. Ez is mind szép.
De hogy én még ilyen mennyei, hosszan lecsengõ ízû whiskeyt a büdös életbe' még nem ittam az biztos. Talán egy picit emlékeztet a Chivasra, de azt mérföldekkel elõzi meg, nem vicc. Ha valaki szereti e gabonapárlatokat akkor egyszer nyúljon a zsebébe és kockáztassa meg, mert megéri.
A Ballantines számomra letaszajtatott a trónjáról.
Nem kedvelem túlságosan a whiskey-ket, inkább a Vodkák híve vagyok.
De ezt megkostólnám én is.

Raggie

Whiskey ügyben én sem vagyok valami penge, de a Kiss Kiss(Bang Bang) címû filbõl azt azért megtanultam, hogy "whiskeyt csak tisztán"!

Az Unicum sokkal jobb! :hehe:
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Quote from: PirulaGyermekeim!

JAMESON whiskey!

Véletlenül találtam egy üveggel szombaton a vitrinünkben. Én komolyan nem tudtam hogy van ilyen. Pedig van. Ír. Én most a címkéjét olvasom. Állítólag háromszor párolják le. Ez is mind szép.
De hogy én még ilyen mennyei, hosszan lecsengõ ízû whiskeyt a büdös életbe' még nem ittam az biztos. Talán egy picit emlékeztet a Chivasra, de azt mérföldekkel elõzi meg, nem vicc. Ha valaki szereti e gabonapárlatokat akkor egyszer nyúljon a zsebébe és kockáztassa meg, mert megéri.
A Ballantines számomra letaszajtatott a trónjáról.

Dani, asszem nem csak konyakot fogunk venni a Dunhillekhez a Finnben! :D
(Ööö, asszem ez nem volt túl érthetõ másoknak. Fordítás: Dunhill: drága, ám iszonyatosan finom cigaretta, ünnepi alkalmakra. Finn: aránylag olcsó italbolt Budapesten, hatalmas választékkal (pl legutóbb calvadost ittunk innen Ravic doktor tiszteletére). Dani: Raggie. :D)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Ramiz: :D
(ez mindent kifejez)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Raggie

Gyermejeim! Most kaptunk nyíregyházi rokonoktól ollyan de ollyan almalevet, hogy hét nyelven beszél! 5l-es csomagokban van, és télleg csak almából készült(nem átlátszó, vannak benne rostok!). Naggyon finom! Azt mondják náluk ilyesmit boltban is lehet kapni! Beszarás, hogy milyen jó.... :jee: :cool:
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"