H. P. Lovecraft sötét világa

Started by Ramiz, 2005-05-28, 13:00:24

Previous topic - Next topic

Ramiz

#120
 :_off:

Ez a Nightmares and Dreamscapes - Crouch End érdekesen hangzik.
(Ha mást is érdekel, torrentet itt talál. :) )
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Próféta: hát nemtom én az Imdb toplistára sokat nem adok(bocsi, ha túl sznobnak hangzik de sok pecsel találkoztam már ott és arányaiban kevés hozzám hasonló ízlésű emberrel) de azért kaphatnak egy esélyt nálam... :rolleyes: (nna ez most nagyképű volt! :D :lazza: )

Btw: Quaqe1??? :confused: :eek: Én ilyen névvel csak egy PC-s játékot ismerek?? Van film is? vagy hogy jön ez ide??
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Rounin

Nem érzem offtopicnak, de azért nyugodtan rúgjatok seggbe -.-'

Szóval a Quake 1 eredetileg egy first person horror rpg-nek indult a Ctulhu mítoszra építve. Csak a csapat húzóemberei egyre jobban megnyirbálták az alapkoncepciót, így lett egy igen ígéretes játékból egy pusztán korszakalkotó fps.
Az ötletelkövető úriember neve nem jut eszembe, de több rpg-t is fejlesztett, ha jól tudom (asztalit is.. vagy keverem?) és elég gyakran vett részt nagy játékok készítésében - csak éppen a reflektorfény kerülte el mindig.

Ramiz

Oké, szóval egy agyatlan "ölj le mindenkit" FPS-nek van köze Lovecraft pókháló-finomsággal megszőtt borzongató, sötét, fantasztikus (rém)történeteihez?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Én is ezért nem értettem a dolgot, de ezek szerint távolról... nagyon távolról... akarom mondani évmilliók távlatából egy messzi messzi galaxisról talán van valami köze... :)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Quote from: Ramiz on 2007-01-14, 13:18:11
Temple Of Dagon
Kicsit nekem túl Wikipedia-szerű a dolog... de mindenesetre nagyon informatív és sok értékes infó van fenn! :jee:
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Érdekes Lovecraft-cikk, bár GyZ hihetetlenül túlbonyolított, trükközős, elménckedős stílusát igencsak rühellem. :D
Viszont a Dagont és a Dark Corners Of The Earth-t én is szeretem. :)
http://www.sokkmagazin.hu/?p=473
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Ramiz

12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Zsiga

Quote from: Ramiz on 2007-06-04, 21:18:13
Sherlock Holmes & a Cthulhu-mítosz: pure win! :cool:

http://www.sherlockholmes-thegame.com/
Már le is töltöttem de még nem volt időm kipróbálni. :)

Ramiz

A 12 éves testvéremnek (aki talán a sok idősebb testvére miatt korán érő - nem erőszakoskodtam sose könyvekkel, de azért az unalmas fantasy-k helyett Terry Pratchettet, Goldman Júliát, Tolkient és Rejtőt adtam mindig a kezébe, és már sokszor meséltem neki Douglas Adamsről, William Gibsonról és másokról (meg a Falloutról is :) ), hogy ha eljön az ideje, már azzal a szent áhítattal vegye kézbe őket, amivel én tettem és ami olyannyira megnöveli az élvezet és a klasszikusok olvasásának már-már intim, beavatás-szerű érzését...) odaadtam két Lovecraft-novellát (az "összes" második kötetének elejéről kettő pároldalasat, amiket nagyon szeretek), aztán mikor láttam, hogy az ágyon ülve ölbe veszi a nagy fekete könyvet és az áhítat hatalmába keríti, megmondtam, hogy az első lépést teszi egy gyönyörű világba, ami messze maga mögött hagy minden "high fantasy"-t és visszaadja a kifejezésnek a "fantázia" értelmét, aztán lekapcsoltam a nagylámpát a hangulat végett és kijöttem. Isteni érzés volt. :D Már tudom, mit érezhetnek a szülők, amikor bármit, amit értékesnek tartanak, átadnak gyermekeiknek. (Csak vigyáznom kell, hogy soha ne erőltessek senkire semmit - velem is remekül megutáltatták tanáraim Dosztojevszkijt, Jókait és másokat.)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Zen

El tom képzelni milyen jó érzés lehetett. :smile:

Sajnos/szerencsére nincs kistesóm...inkább szerencsére...neki szerencsére.
Mikor? fél éve megvettem egy Lovecraft gyűjteményt (2. kötet, 1. el volt fogyva :/ ), szegény azóta is várja h végigolvassam.
Emlékszek amikor haverom kölcsönadott egy kisebb gyűjteményt, olvastam,olvastam, nem értettem mi olyan para rajta, aztán este készültem aludni, ránéztem a borítót díszítő hullára, és hirtelen megbántam h az ágyam az ablak alatt van.. :D
Charles Dexter Ward esete, imádom. ^^
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

bimanc

Hú, nem is tudtam, hogy itt ilyen is van. Elnézést, de elég régi dolgokra fogok reagálni (akit nem érdekel, az ne olvassa el  :smile:)
Szóval Lovecraft-os zene: szerintem se kell mellé semmi, de ha mégis akkor csakis RAGE !!
Katt az arcokra középen. Én mondjuk önmagukban is imádom az olyan klasszikusokat, mint a Shadow out of Time, vagy a Crawling Chaos, de olvasáshoz is jók.

A Quake-t meg nem tudták megcsinálni akkori technológiával (közelharcra épülő harcstílus), de egy-két dolgot azóta felhasználtak, például a Doom 3 artifactja képében. Mondjuk úgy tudom inkább Dnd-alapú volt a Quake, hogy mért rakták be Shubby-t azt nem vágom. Viszont a fickó neve (designer volt a Doom-nál, meg később is egy darabig) Sandy Petersen. Ő csinálta Call of Cthulhu rpg-t.

Egyébként nekem az első a Suttogás a sötétben volt, és egy álmatlan éjszaka közbeni gondolkodás a sztoriján adta meg az "érzést".

Ramiz

Hát, Lovecraft mindenkinek mást jelent... én legalább annyira távol állónak érzem tőle a lábgépes dobolást meg a metálos gitárfutamokat, mint a '80-as évek horrorjainak komolyan nehezen vehető horrorfilmjeit (From Beyond, Re-Animator). Nálam még mindig a Bohren und der Club of Gore a nyerő.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Ramiz

12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Ramiz

#135
Ezekből a Lurkerfilm által kiadott Lovecraftos filmekből látott már valaki?


edit: ja és valakinek megvan még magyarul a Call Of Cthulhu RPG alapkönyv magyarul? Nekem is megvolt, de elveszett a vincsim, pedig kéne.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Zsiga

Quote from: Ramiz on 2009-02-13, 10:01:55
edit: ja és valakinek megvan még magyarul a Call Of Cthulhu RPG alapkönyv magyarul? Nekem is megvolt, de elveszett a vincsim, pedig kéne.
Megvan, de papírban. :) Ha kell kölcsönadom.

bimanc

Quote from: Ramiz on 2009-02-13, 10:01:55
Ezekből a Lurkerfilm által kiadott Lovecraftos filmekből látott már valaki?

Ha a Call of Cthulhu az a "némafilmes" verzió, ami nem is olyan régi, akkor igen, és egész jó volt.

Ramiz

Quote from: Zsiga on 2009-02-13, 10:49:39
Quote from: Ramiz on 2009-02-13, 10:01:55
edit: ja és valakinek megvan még magyarul a Call Of Cthulhu RPG alapkönyv magyarul? Nekem is megvolt, de elveszett a vincsim, pedig kéne.
Megvan, de papírban. :) Ha kell kölcsönadom.

Köszi, de nem kérek ekkora áldozatot! Megelégszem azzal, ha beszkenneled. :D

Quote from: bimanc on 2009-02-13, 12:13:07
Ha a Call of Cthulhu az a "némafilmes" verzió, ami nem is olyan régi, akkor igen, és egész jó volt.

Azt én is láttam, a többi érdekelne.
Mindegy, leszedek párat.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

Quote from: Ramiz on 2009-02-13, 12:51:30
Quote from: Zsiga on 2009-02-13, 10:49:39
Quote from: Ramiz on 2009-02-13, 10:01:55
edit: ja és valakinek megvan még magyarul a Call Of Cthulhu RPG alapkönyv magyarul? Nekem is megvolt, de elveszett a vincsim, pedig kéne.
Megvan, de papírban. :) Ha kell kölcsönadom.

Köszi, de nem kérek ekkora áldozatot! Megelégszem azzal, ha beszkenneled. :D
szívesen segítek a szkennelésben. ha egyesével kitépjük a lapokat, akkor van lapadagolós szkenner nálunk és gyorsan lehet végezni, megy az egész 1 pdf file-ba.

Ramiz

Quote from: Fazék on 2009-02-13, 13:40:24
szívesen segítek a szkennelésben. ha egyesével kitépjük a lapokat, akkor van lapadagolós szkenner nálunk és gyorsan lehet végezni, megy az egész 1 pdf file-ba.

Hát Zsiga, így meg gyakorlatilag nem is kell semmit dolgoznod. Ha van tapétavágód, még a lapokat sem kell egyesével kitépkedned! Holnapra tegyétek fel a pdf-et lécci. :merci:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Zsiga


Destar

Ramiz:
Nekem megvan a CoC alapkönyv magyarul pdf-ben. Ha gondolod, pl. MSN-en át tudom passzolni (az e-mail címemmel megegyezik)

Pirula

Hopp, ma belefutottam egy klipbe ami passzol ide:
http://www.youtube.com/watch?v=9gNdAfBVFwk
A kép telitalálat, a zene meg olyan amilyen - gyenge Black Sabbath utánérzés.

bimanc

Az a film tényleg nem volt rossz. De a zene... én inkább maradok ennél:
http://www.youtube.com/watch?v=8jpew42i0JI

Fazék