H. P. Lovecraft sötét világa

Started by Ramiz, 2005-05-28, 13:00:24

Previous topic - Next topic

Rounin

Vahh..mire végre idenézek -.- Szipp. És mindent elmondtatok... hogy Lovecraft nagyon ért hozzá, hogy félelmet ne Õ keltsen bennünk, hanem mi magunk. Saját képzeletünktõl rettegünk igazán, mikor sorait olvassuk. És ez jó =] Az ember szeret rettegni^^

Ez a zene valóban nem pörgõs. Ugyan csak két demot tudtam a honlapjukról leszedni :/ de azok szép csendesen remek alaphangjai egy-egy novellának  :__devil:

Nóri mondjuk lehetne csúnya, mert így nekem alapból nem tetszik :D (elegem van a jólkinézõ elõadókból :D )

Ramiz

Igazság szerint nem hallgattam meg, csak az ajánlóból gondoltam, hogy metál.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Dragon

Quote from: RamizBiztos, hogy Lovecrafthoz a pörgõs metál illik? Szerintem nem...
Egy Burzum album, a Filosofem viszont lazán elférne Cthulhu-zás alatt.
Fõleg a "Rundgang um die transzendentale Säule der Singularität" c. szám
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Sinistro

Quote from: RamizDe az Öregek nem "gonoszak", csak mások, mint mi, más a léptékük, más a koruk, és szédítõ, szívszorító távolság van köztünk, és ez még mindig milyen kicsi az univerzum méreteihez képest...

Quote from: roderickNemtom énmég osztálykarácsonyra vettem haveromnak poénból egy Necronomikon címü könyvet, amit tuti nem Lovecraft írt, de amit belenéztem valami retekszar izé volt, kamu babiloni varázslatokkal... és raadásul semmi olyan dolog nem volt benne, amit Lovecraft ténylegesen idéz a könyvböl...

Nekem is megvan a Necronomicon és bár L. tényleg nem "idéz" a könyvbõl, de nagyon sokat merít belõle. Igen, van benne egy csomó varázsjel és mit, hogyan, mikor tudunk elkészíteni dolog, viszont vannak részek, mikor az egész mögé néz,  és történeti (mitológiai) dolgokat ír. Benne vannak az Öregek (akik a leghatalmasabb lények az univerzumban, közülük is Chutulu az egyik leghatalmasabb), õk nem igazán kedvelik az embert, mint fajt. Velük szemben vannak az Õsök, élükön Mardukkal. Õ volt valaha is az egyetlen isten, akinek sikerült visszaszorítania az Öregeket (mégpedig úgy, hogy a saját tudományukat fordította ellenük).
A Necronomicon mondavilága amúgy a suméroktól származik (esetleg õ elõttükrõl? Ki tudja, mostanában Kínában ie. 10.000 éves írásos emléket találtak  :rolleyes: ). Nagyon nyomasztó, állandóan tudatosítja az olvasóban, hogy milyen apró pont a létezésben és milyen vékony a fátyol, mely az õrülettõl és a pusztulástól elválasztja. (Az egyik legjobb védelmünk a tudatlanságunk).
Érdekes még, hogy Marduknak sikerül sok alacsonyabb hatalmú "lényt" átállítani a sját oldalára, de ettõl õk még nem kedvelték meg az embereket, néhanapján szét-széttépnek egyet csak úgy a móka kedvéért. És õk azok, akik azért úgy-ahogy védik az emberiséget az Öregektõl...
A könyv elolvasása után tényleg nem aludtam 1-2 napig :) .
És ami még érdekes volt számomra (bár nem ide tartozik): van az a közismert egyiptomi mitológiai történet, amiben Oziriszt Szeth, a testvére darabokra vágja és majd késõbb Ízisz "rakja" össze. Mit gondoltok, honnan vették át az egyiptomiak ezt a történetet ?  :lol:

Ramiz

Most fejeztem be: Az õrület hegyei között. Lenyûgözõ!
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fenrir

Quote from: RamizMost fejeztem be: Az õrület hegyei között. Lenyûgözõ!
Az volt az elsõ Lovecraft novella, amit olvastam. Sok-sok éve...
Elsõre útáltam, de csakazértis végigrágtam magam rajta. Aztán imádtam.
Rémisztõ pontossággal írja le a várost és a hegyeket, az a rész pedig ahol menekülnek a formálatlan elõl....utánna nehezen ment az elalvás :rolleyes:
Az a baj a mai horrorral, hogy túl edzettek az idegeink. Egy-két láncfûrészes pszihopata már meg sem kottyan, és a filmek legfeljebb megijeszteni tudnak egy-egy hirtelen jelenettel. De Lovecraft írásaitól máig kiver a hideg veríték. Nem megijeszt, hanem rettegéssel tölt el. Emlékeztetek, mikor kiskorotokban szülõi tiltás ellenére olvastatok vagy megnézetek valami rémisztõt, és utánna a sötétben napokig reszkettetek és legszívesebben rohantatok volna miden kis zaj hallatán? Mikor a sötét nemcsak a fény hiánya volt, hanem valami iszonyat otthona? Lovacraft elért hogy emlékezzek erre az érzésre...
For those who seek perfection there can be no rest in this side of the grave.

Flaser

#66
Quote from: SinistroNekem is megvan a Necronomicon és bár L. tényleg nem "idéz" a könyvbõl, de nagyon sokat merít belõle. Igen, van benne egy csomó varázsjel és mit, hogyan, mikor tudunk elkészíteni dolog, viszont vannak részek, mikor az egész mögé néz,  és történeti (mitológiai) dolgokat ír. Benne vannak az Öregek (akik a leghatalmasabb lények az univerzumban, közülük is Chutulu az egyik leghatalmasabb), õk nem igazán kedvelik az embert, mint fajt. Velük szemben vannak az Õsök, élükön Mardukkal. Õ volt valaha is az egyetlen isten, akinek sikerült visszaszorítania az Öregeket (mégpedig úgy, hogy a saját tudományukat fordította ellenük).
A Necronomicon mondavilága amúgy a suméroktól származik (esetleg õ elõttükrõl? Ki tudja, mostanában Kínában ie. 10.000 éves írásos emléket találtak  :rolleyes: ). Nagyon nyomasztó, állandóan tudatosítja az olvasóban, hogy milyen apró pont a létezésben és milyen vékony a fátyol, mely az õrülettõl és a pusztulástól elválasztja. (Az egyik legjobb védelmünk a tudatlanságunk).
Érdekes még, hogy Marduknak sikerül sok alacsonyabb hatalmú "lényt" átállítani a sját oldalára, de ettõl õk még nem kedvelték meg az embereket, néhanapján szét-széttépnek egyet csak úgy a móka kedvéért. És õk azok, akik azért úgy-ahogy védik az emberiséget az Öregektõl...
A könyv elolvasása után tényleg nem aludtam 1-2 napig :) .
És ami még érdekes volt számomra (bár nem ide tartozik): van az a közismert egyiptomi mitológiai történet, amiben Oziriszt Szeth, a testvére darabokra vágja és majd késõbb Ízisz "rakja" össze. Mit gondoltok, honnan vették át az egyiptomiak ezt a történetet ?  :lol:


A tisztesség kedvéért had jegyezzem meg:

NINCS NECRONOMICON!

Az egészet Lovecraft találta ki, s irodalmi poén lett belõle.
A barátaival együtt csináltak egy rakás hamis bejegyzést több könyvtárban; de mindenhol kivéve Abdul El Hazared nevén (az eredeti törénetekben az õrült arab).

A Necronomicon-ra aztán mindenki hivatkozik, de sajnos igazából kevesen tudják mi is - és az idõk során egy rakás kiadás volt, ami néven minden marhaságot ki lehetett adni.
Attól tartok Sinistro is egy ilyet szerzett (bár poénnak ezek sem utolsók).

http://www.stormwolf.com/
Ez Michael Stackpole honlapja - õ írta a Kerensky vére Battletech trilógiát.
Tõle a következõ cikket ajánlom:
http://www.rpgstudies.net/stackpole/pulling_report.html
Ebben egy amerikai háziasszony orbitális marhaságait leplezi le amivel a szerepjátékot vádolta a fia öngyilkossága után. Ebben a cikkben említi a Necronomicon-t is amit a közvélemény tévesen valódi, *létezõ* boszorkánykönyvként tart számon. Itt mindeniki tudja, hogy ez nem így van, de hadd szögezzem le - soha senki nem írta meg Lovecraft Necronomiconját, habár jópáran próbáltak kaszálni az ötlettel.

Továbbá meg kell jegyezzem, hogy az Sinistro által felvázolt "szemben állása" és pantheonja Lovecraft lényeinek a szerzõ halála után született, s abszolút nem hû az eredetihez.
Lovecraft 'istenei' nem fenyegetnek senkit és nem vívnak harcot - egyszerûen vannak és létezésükben az ember oly jelentéktelen; hogy a jelentéktelenség maga nagyobb félelem mint bármely fenyegetés.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

roderick

Quote from: FlaserNINCS NECRONOMICON!

Én nagyon remélem, hogy ezzel eddig is mindenki tisztában volt...
de az tény, hogy kiadtak ilyen névvel könyvet(/könyveket) azóta
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Sinistro

Quote from: FlaserNINCS NECRONOMICON!
Quote from: roderickÉn nagyon remélem, hogy ezzel eddig is mindenki tisztában volt...

Azt kell írjam, a kivétel erõsíti a szabályt – és a kivétel ez esetben én voltam. Nem tudtam, hogy a Necronomicon kitalált könyv, de megnéztem a linket és körülnéztem a Net-en, így most ezúton szeretném megkövetni Flaser-t és minden L. rajongót  :rolleyes: .
A példány, amit beszereztem, a Valhalla Kiadó gondozásában jelent meg (a borító fekete volt és szép hieroglifák voltak rajta), limitált példányszámban és extrém magas áron. Alig tudtam szerezni belõle (ha jól emlékszem, akkor még létezett VP könyvklub, 15.000 feletti tagszámmal). A fentebbi post-omban leírtak az említett könyv tartalmán alapultak (pontosabban amire emlékezdtem belõle) :(.
Mindenesetre Flaser, köszönöm, hogy kijavítottál, ha a jövõben butaságot írok, tedd ugyanezt!  :)

És hadd tegyek be pár idézetet:
,,...Lovecraft írásaiból fokozatosan kibontakozik az olvasó elõtt egy sötét és baljóslatú mitológia, õsi istenek két csoportjával; az egyik oldalon a jóságos Öreg istenek állnak, a másik oldalon a rosszindulatú démoni Õsök vagy Õsi létezõk. Ezek közé tartozik Cthulhu, a sötét mélységek lakója,, Yog Sothoth és Azatoth, mindketten a káosz urai, valamint Shub Niggurath. Az Õsök mellett Lovecraft sok történetében szerepel egy grimoire, amelynek segítségével meg lehet idézni ezeket a démoni lényeket. A grimoire címe Necronomicon, vagyis a Halott nevek könyve.
...Lovecraft halála után bizonyos okkultista körök kezdtek felfigyelni a Lovecraft által teremtett sötét mitológiára. Ez az érdeklõdés odáig fokozódott, hogy néhány csoport saját tanításaiba és rítusaiba is beépítette e mitológia bizonyos elemeit.
...Lovecraft mitológiájának ilyen irányú adaptációját egyes okkultisták azon nézete is elõsegítette, miszerint Lovecraft egy ismeretlen hatalom által vezérelve - hasonlóan egy írómédiumhoz - bizonyos emberfölötti (vagy alatti) lények reálisan létezõ titkos kultuszait írta le novelláiban, természetesen erõsen átformálva...
...ez idáig legalább hat, egymástól jelentõsen eltérõ Necromomicont adtak ki a különbözõ feltevésekbõl kiinduló rekonstrukciós kísérletek eredményeként. Mind közül a legfantasztikusabb az a Necromomicon, amely New Yorkban jelent meg 1977-ben, egy bizonyos Simon kiadásában, ezüsttel díszített fekete kötésben, látványos szigillumokkal és félelmetes szellemidézõ formulákkal. Ez a könyv Lovecraft sötét mitológiáját a sumer démonológiával és Crowley Magick-jével próbálja meg egységbe olvasztani."

Ez az idézet pedig a kakukktojás  :rolleyes: :
,,A könyv használatát csak és kizárólag nagyon képzett mágusoknak ajánlom, akik tudják, hogy pontosan mit csinálnak."

Ramiz

Akkor én most :lame: vagyok? Mert azt tudtam, hogy a Necronomicont Lovecraft írta (bár sztem ettõl még nem poén), viszont azt nem vettem észre, hogy Sinistro nem így tudja. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

roderick

Quote from: RamizAkkor én most :lame: vagyok? Mert azt tudtam, hogy a Necronomicont Lovecraft írta (bár sztem ettõl még nem poén), viszont azt nem vettem észre, hogy Sinistro nem így tudja. :)

hjajj... a Necronomicont nem írta senki, mivel az csak egy kitalált könyv... fiktív... nem létezö... stb.
De amit Sinistro is írt, kiatdak magyarországon egy könyvet (és felteszem a világon még többet is) amit Necronomikonnak hívnak és pont erre a "hiányra" épült az egész dolog, miszerint a könyv nemlétezik, akkor meg lehet csinálni és ezért írtak valamit a sumérok mágiájáról... aminek nemsok köze van Lovecrafthoz.

Ezért tessék inkább Eco-t olvasni, mert amit ö megemlít azt csak leveszed a polcról (valamelyik világvégi egyetem könyvtárában) és elolvashatod:)

edit: beleolvastam a spoilerezett részbe és amikor a rekonstrukciónál megláttam Crowley nevét, akkor már tudtam hova kell tenni az egészet...
Erre mondják nagy az isten állatkerje... de Crowley mégnagyobb marha

Amúgy nemtom, de én akármennyire is olvastam Lovecraftot nem találkoztam azzal, hogy a Necronomikon az ösi istenek megidézésére szolgál, meg jóságos Öreg-gel se igazán lehetett találkozni.. deaztán lehet énnemvagyok elég müvelt ehhez
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Djinn

Quote from: roderick....
De amit Sinistro is írt, kiatdak magyarországon egy könyvet (és felteszem a világon még többet is) amit Necronomikonnak hívnak és pont erre a "hiányra" épült az egész dolog, miszerint a könyv nemlétezik, akkor meg lehet csinálni és ezért írtak valamit a sumérok mágiájáról... aminek nemsok köze van Lovecrafthoz.....
Felteszem erre  gondoltok ('95-ös kiadás) . Vagy van másik is?
Érdekes, hogy mi is megvettük (több ismerõssel egyetemben), aztán ki se nyitottuk. Pedig egyikünk sem hitte, hogy igazi. Valahogy csak autómatikusan levettük a polcról (talán a címe és a kiváncsiság miatt) és kész. Már máskor is figyeltem, hogy a marketing mindenkin fog. Max valakin kevésbé, és csak bizonyos területeken  :rolleyes: Nekem a könyvek a gyengém...
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Raggie

Quote from: roderickEzért tessék inkább Eco-t olvasni, mert amit ö megemlít azt csak leveszed a polcról (valamelyik világvégi egyetem könyvtárában) és elolvashatod:)
Nekem foggalmam sincs mirõl beszéltek de ez igaz! ;) És én ezért is szeretem Eco-t!(meg perszem mert egy zseni, de mind1)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Fenrir

Quote from: roderickAmúgy nemtom, de én akármennyire is olvastam Lovecraftot nem találkoztam azzal, hogy a Necronomikon az ösi istenek megidézésére szolgál, meg jóságos Öreg-gel se igazán lehetett találkozni.. deaztán lehet énnemvagyok elég müvelt ehhez
Nem is. Afféle "ismertetõ" az õsi világról.
Bevallom én sem tudtam hogy a Necronomicon csak fikció. Mintha láttam volna valahol egy könyvet Necronomicon címmel amit Abdul Alhazred néven adtak ki. Biztosan ez tévesztett meg...
For those who seek perfection there can be no rest in this side of the grave.

Lythis

Wow, ennyire belejött mindenki ebbe a dologba, h necronomicon, meg minden. Lovecraft mindenkinek megmondta, aki érdeklõdött nála, h pusztán koholmány az egész, amit szórakozásból csinált a barátaival. Ennek ellenére összerittyentettek egy frankó kis kronológiát hozzá, amit rendesen csatoltak valós személyekhez is.
 A szép az egészben, hogy a rakrat kiadó kiszagolta, h hé ebben van valami, és nekiálltak kiadni mindenféle Necronomiconokat (egyiket volt szerencsém olvasni, és kb még egy olyan röhejes vackot soha nem olvastam!). Persze sokan megvették, és mindenki tökre elvolt, még akkoris, ha tudták, hogy nem igazi. Azért röhej, ha belegondoltok: tételezzük fel, hogy létezik, és mondjuk tényleg olyan sötét hatalommal bír, mint amilyet L. tulajdonít neki. Ezekután szerintetek bárki is lenne olyan barom, hogy nekiáll sokszorosítani? Fõleg, hogy a történet szerint a legtöbben, akik olvassák beleõrülnek, és/vagy meghalnak...

 Személyszerint amúgy Lovecraft az egyik kedvenc íróm. Elsõ novellák, amiket tõle olvastam, a Pickman Modellje, és a Patkányok a Falban voltak, amiket egy Angolszász Rémtörténetek címû könyvben találtam kb 13-14 évesen. Ezek után évekig hajszoltam a mûveit, mindhiába, mígnem néhány évvel ezelõtt, egy könyvutalvánnyal a kezemben ráakadtam az Összes mûvei 2-re.
 Megfilmesített mûvei közül egyedül a Necronomicon-hoz volt szerencsém, de az valahogy egyáltalán nem nyerte el a tetszésemet.

 Hallottam, h Call of Cthulu címen van rpg a dologból, de ennél semmi konkrétabbat nem tudok a dologról. Még csak a szabálykönyvet is csak egyszer láttam 7.ben, de akkor meg még nem igazán érdekelt. Esetleg tudtok mondani róla valamit?

Damnatus

.pdf formátumban van szabálykönyv is. Keress rá a neten.

Ramiz

Quote from: LythisHallottam, h Call of Cthulu címen van rpg a dologból, de ennél semmi konkrétabbat nem tudok a dologról. Még csak a szabálykönyvet is csak egyszer láttam 7.ben, de akkor meg még nem igazán érdekelt. Esetleg tudtok mondani róla valamit?
Parancsolj! :D De ha megtanultad, játsszunk együtt, ok?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Lythis

#77
Quote from: RamizParancsolj! :D De ha megtanultad, játsszunk együtt, ok?
Arigato! (épp most akartam postolni, h nem találtam letölthetõ/elolvasható verziót a neten)

 Nekem ok, csak nehogy túl hamar kelljen rávigyorognom d20+naonsok csápra:D

edit: nekem azzal jön, h a "a fájl sérült, és nem sikerült megjavítani". plz ellenõrizd le!

Rune

"That is Not Dead Which Can Eternal Lie... And With Strange Aeons Even Death May Die." - H.P. Lovecraft

Ramiz

Quote from: RuneBox-ra már kijött.
Tolja valaki?
http://www.callofcthulhu.com/index.html
Ha nem jön ki pc-re, nagyon mérges leszek... és ps2 helyett x-boxra kezdek gyûjteni. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Rune

Quote from: RamizHa nem jön ki pc-re, nagyon mérges leszek... és ps2 helyett x-boxra kezdek gyûjteni. :)
A gamespot szerint a hivatalos rilízdét pc-re: 2006. március 1. :bruhuhu:
http://www.gamespot.com/pc/adventure/callofcthuludarkcornersoftheearth/index.html?q=call%20of%20cthulhu
Addig bemagolom az Lovecraft összes I. II.-t:cool:
"That is Not Dead Which Can Eternal Lie... And With Strange Aeons Even Death May Die." - H.P. Lovecraft

Ramiz

#81
Quote from: RuneA gamespot szerint a hivatalos rilízdét pc-re: 2006. március 1. :bruhuhu:
http://www.gamespot.com/pc/adventure/callofcthuludarkcornersoftheearth/index.html?q=call%20of%20cthulhu
Addig bemagolom az Lovecraft összes I. II.-t:cool:
Legalább kijön! Én tudok várni! Pláne hogy már kijött a Lovecraft összes III. kötet is. :)
edit: megnéztem a videót. kár, hogy FPS... mikor jönnek rá, hogy a Lovecraft-mûvekben nincsen gyakás, van viszont menekülés, nyomozás és para - kiváló kalandjátékot lehetne csinálni!
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Rune

Quote from: RamizLegalább kijön! Én tudok várni! Pláne hogy már kijött a Lovecraft összes III. kötet is. :)
edit: megnéztem a videót. kár, hogy FPS... mikor jönnek rá, hogy a Lovecraft-mûvekben nincsen gyakás, van viszont menekülés, nyomozás és para - kiváló kalandjátékot lehetne csinálni!
Kijött a Lovecraft összes III. ????? Váááááá:whoah:
Találtam egy értékelést az xboxos verzióról:
http://www.computerandvideogames.com/r/?page=http://www.computerandvideogames.com/reviews/reviews_story.php(que)id=127855
"That is Not Dead Which Can Eternal Lie... And With Strange Aeons Even Death May Die." - H.P. Lovecraft

Ramiz

"...and the game crawls across genres into almost full-blown FPS by the closing levels... (...) The adventure/horror theme works far better with this sort of material..."
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Rune

Megvettem a Lovecraft összes IIIik kötetét.
Iszonyat jó.:jee:
"That is Not Dead Which Can Eternal Lie... And With Strange Aeons Even Death May Die." - H.P. Lovecraft

Lythis

Quote from: RuneMegvettem a Lovecraft összes IIIik kötetét.
Iszonyat jó.:jee:
NANEEEEE... KINNVAN A 3?!?!?! hol szerezted be? Az kell nekem is!!!

Ramiz

Quote from: LythisNANEEEEE... KINNVAN A 3?!?!?! hol szerezted be? Az kell nekem is!!!
Jó hogy így meglepõdsz, pláne hogy postokkal ezelõtt már mondtam... ezek szerint hiába postolok... :(

És bár nem remélem, hogy ez elolvasnád, azért itt egy link, ahol kedvezményes áron kapható és még házhoz is szállítják: Lovecraft összes 3. kötetet a népnek!

Nekem is megvan mindhárom, lesz mit olvasni karácsonykor énekelgetés helyett... :hopp:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Lythis

Quote from: RamizJó hogy így meglepõdsz, pláne hogy postokkal ezelõtt már mondtam... ezek szerint hiába postolok... :(

És bár nem remélem, hogy ez elolvasnád, azért itt egy link, ahol kedvezményes áron kapható és még házhoz is szállítják: Lovecraft összes 3. kötetet a népnek!

Nekem is megvan mindhárom, lesz mit olvasni karácsonykor énekelgetés helyett... :hopp:
Jólvanna, egy ideje nem néztem ide, mert annó amikor elkezdtem, akkor rendesen megdöglött ez a thread. Akkor már csak a 3. kötet hiányzik, h meglegyen a boldogság... habár sztem a legtöbbet, amit tartalmaz már valszeg olvastam, de valahogy nem lehet megunni a dolgait....
 Linket egyébiránt kösz. :merci:

Rune

Quote from: RamizJó hogy így meglepõdsz, pláne hogy postokkal ezelõtt már mondtam... ezek szerint hiába postolok... :(

És bár nem remélem, hogy ez elolvasnád, azért itt egy link, ahol kedvezményes áron kapható és még házhoz is szállítják: Lovecraft összes 3. kötetet a népnek!

Nekem is megvan mindhárom, lesz mit olvasni karácsonykor énekelgetés helyett... :hopp:
Én meg pont azért vettem meg mert, láttam hogy írtad hogy megjelent:)
Viszont az elsõ kötet még hiányzik....:bruhuhu:
"That is Not Dead Which Can Eternal Lie... And With Strange Aeons Even Death May Die." - H.P. Lovecraft

Ramiz

Quote from: RuneÉn meg pont azért vettem meg mert, láttam hogy írtad hogy megjelent:)
Viszont az elsõ kötet még hiányzik....:bruhuhu:
:merci:
Nézz fel a bookline-ra gyakran, ott fenn szokott lenni.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!