Drum & Bass (röviden: D&B)

Started by Suszi, 2005-05-31, 12:45:39

Previous topic - Next topic

Suszi

Érdekelne, hogy ti hogyan vélekedtek errõl az elektrónikus zenérõl.
Én személy szerint nagyon szeretem mind hallgatni, mind bulizni rá. :D

Ramiz

Nekem uncsi... ha szövegelnek rá, akkor jobb, de akkor már hip-hop-nak hívják, ha jól tudom.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kvikveg

Ohhh, nincs fent valahol letoltheto akarmi, hogy tudjam mirol is van szo? Mert igy kapasbol nem ugrott be. Szamcim felesleges, mert lassan semmit sem hallgatok (radio, tv, dizsi).
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Xipe

Quote from: KvikvegOhhh, nincs fent valahol letoltheto akarmi, hogy tudjam mirol is van szo? Mert igy kapasbol nem ugrott be. Szamcim felesleges, mert lassan semmit sem hallgatok (radio, tv, dizsi).

ha nagyon szeretnel akkor adhatok 1-2 szamot.
leginkabb Aphrodite-tol vagy AK1200-tol.
PM ha kell.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Kvikveg

Na. En ilyeneket meg nem nagyon hallottam. Olyan, mintha regi szamgepes zeneket eloszedtek volna, a dobosnak adtak volna egy kis speedet, plusz kis eneket az egeszhez. Alapvetoen nekem idegesitoen gyors, de van azert jo is benne. Tancolni tuti jo lehet, olyan Let's dance de porgosen!!! hangulata van. :D
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Xipe

Quote from: KvikvegNa. En ilyeneket meg nem nagyon hallottam. Olyan, mintha regi szamgepes zeneket eloszedtek volna, a dobosnak adtak volna egy kis speedet, plusz kis eneket az egeszhez. Alapvetoen nekem idegesitoen gyors, de van azert jo is benne. Tancolni tuti jo lehet, olyan Let's dance de porgosen!!! hangulata van. :D


ha esetleg eloben szeretned hallgatni es nem playbackrol vagy gepekrol akkor a safri Duo-t ajanlom letoltesre vagy hallgatasra.
a ket ur mindent kezzel es dobokkal csinalnak nagyon keves szintetizator utanzattal.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Kvikveg

Quote from: Xipeha esetleg eloben szeretned hallgatni es nem playbackrol vagy gepekrol akkor a safri Duo-t ajanlom letoltesre vagy hallgatasra.
a ket ur mindent kezzel es dobokkal csinalnak nagyon keves szintetizator utanzattal.
Mmm... Jol hangzik. Koszi!
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Ramiz

Nekem a Safri Dou tetszene, ha több hangsúly lenne a dobokon, és kevesebb egyéb hangszer lenne, az is rendes hangszer, nem szinti. Így semmi különös.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Manu

Amon Tobin - ezt az egy elõadót szeretem, de õt nagyon. Szetm mellette az egész mûfaj elhanyagolható, bár ezzel a Splinter Cell OST-vel most nagyon mellényúlt. Igazából nem is igazi D&B, egy barátom kifejezésével élva experimentális D&B. Nagyon kemény, brutális zene, elképesztõ hangzásokkal, öteletekkel, na és van benne egy kevés jazz, de nem a szottyadt fajtából.

Albumok:
Bricolage
Permutations
Supermodified
Out From Out Where

Az elsõ három zseniális, az utolsó már veszt az erejébõl.

Volt egy Cujo nevû projectje is, ennek eredménye: Adventures in Foam

Ha valaki ráveszi magát, számoljon vele, hogy olyan zene, amit elõször emészteni kell, de ha ez megvan, utána nehezen ereszt.

Ramiz

12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Assassin

Nekem a Raiden c. szám tetszik nagyon az ehhez hasonlóakat szívesen meghallgatnám. Ajánlatokat kérnék. Köszi
" There is no sin to know their sins."

Pirula

Quote from: SusziÉrdekelne, hogy ti hogyan vélekedtek errõl az elektrónikus zenérõl.
Én személy szerint nagyon szeretem mind hallgatni, mind bulizni rá. :D
Nick Warren, meg L.T.J. Bukem ugrik be elsõnek, ezeket nagyon favorizálom, bár sok cuccom nincs tõlük, tán 3-4 album összesen. A Manu által emlegetett jazzes vonalhoz volt már szerencsém, azok is nagyon fekszenek és most már legalább elõadókat is tudok.

Assassin

Majd belinkelem az elõzõ postomhoz a számot.(két részbõl áll eredetileg)
Technical Itch, Bad Company, Black Sun Empire--nekik is vannak jó számaik.
Néhány elõadó nagyon jó remixeket tud készíteni (filmzenéké pl.:Matrix, és egy-két világzene  feldolgozása... és sorolhatnám :) )
" There is no sin to know their sins."

Manu

Quote from: PirulaNick Warren, meg L.T.J. Bukem ugrik be elsõnek, ezeket nagyon favorizálom, bár sok cuccom nincs tõlük, tán 3-4 album összesen. A Manu által emlegetett jazzes vonalhoz volt már szerencsém, azok is nagyon fekszenek és most már legalább elõadókat is tudok.


L.T.J Bukem rocks!

Assassin

#14
Quote from: AssassinNekem a Raiden c. szám tetszik nagyon az ehhez hasonlóakat szívesen meghallgatnám. Ajánlatokat kérnék. Köszi

Tehát John B féle 'trance and bass' is bejön.
Mixmag Studio. (ez ismerõs lesz a nevébõl :) )

edit: a topic indítója is írhatna valamit:)
" There is no sin to know their sins."

Ramiz

Amon Tobin - Supermodified, Out from where, Permutation

Elektro-d'n'b vagy mi. Nagyon tetszik. Xploding Plastixhoz nagyon hasonló (ld. Jazz topikban az ajánlót). Eláraszt, körülfolyik a zene sûrû szövete, és nem áll meg. Nem kellett szoknom, egybõl imádtam (elsõre Szegeden hallottam, ott még a :cool: hangfalok is rásegítettek ;) ), kivéve egy szám, ami nem tetszik és nem tudnám megszokni (Precursor (Featuring_Quadraceptor) - ez szörnyû).

Keresek Bukem torrentet. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Suszi

Hi.
Amiket én hallgatok:
Omni Trio
Pendulum
Cause 4 Concern
John B
Adam Freeland
Future Prophecies
DJ Ludmilla (bár ez inkább breabeat)

A kedvenc számomat itt  találjátok.

Ramiz

Remélem egy kis hip-hop/rap ide még befér. :)

Szóval elõjött a másik zenés topikban az underground hip-hop. Na most én nem sok nevet ismerek, de tippeknek örülök. :) Ja, és van itt, aki hallgat német hip-hopot? Azt is szívesen hallgatnék. Melyik a legjobb (nem popos szar, nem túl vagizós, esetleg még a szövegei is értelmesek)?

Illetve a másik jó hír: a rap.lap.hu-ra tévedtem, és ha már ott voltam, benéztem a két "(tipp!)" linket megnéztem. Két srác, néhány szám felpakolva a netre. És láss csodás: mindkettõjük zenéje nemcsak hogy hallgatható, de még jó is! Mármint annak, aki nem szégyell magyar hip-hop-pot hallgatni. Én a korai Belgát is még szerettem, de aztán divategyüttes lettek, és a vicceik is hamar fárasztóak lesznek. (M*jkát, O*li G-t meg a többi köcsög balf.szt gyûlölöm...) De akkor is, a magyar nyelv jó a pörgetésre-rappelése! És ezeknek a srácoknak egész jól megy! Ajánlom meghallgatásra!

Anonim MC (a rímálomban egypár olyan hadarást csinál, amivel a Belgát simán lealázza)
Darksoul (neki mélyebb a hangja, és nyugisabban szövegel)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Member

#18
Háát, rap és a német nyelv... Szerintem még popra sem alkalmas, nemhogy rappelésre. A magyar nyelv viszont egyedül erre jó, de nagyon!
Megnyugtatlak, Ramiz, Majkát a rapperek összeverték párszor Ózdon, úgyhogy egyszer majd csak meghal. :D
Én speciel az elvont zenék híve vagyok (irogattam is itthon szövegeket (Milyen a hörcsög élet, Mit gondolok DR. Máté Eörs-rõl (:))) már csak fel kéne hánynom õket), akiket így ismerek és valamelyest (vagy nagyon) bírok:

SICKRATMAN: Anno a Belgaban szolgált, de kidobták szélsõjobbos gondolatai miatt (szívesen adnék linket az UFO-ra, de az a hülye, akinél fenn volt, frissítette a lapját és ez meg lekapta :(), ezért szívbõl gyûlöli õket (200 és Fütyülõs). Zeneileg kissé rokkos beütésû (Wundersheiße II, Béla Bácsi), de szerencsére inkább megmarad a hip-hop-olásnál (Nesze hülye paraszt, Buzie).

Sajnos csak klipre tok linket adni, most találtam. Aki nem sajnálj a 14 megát rá:
Nesze hüly paraszt

VACUUM AIRS: Pár éve a kedvenceim voltak. Az alapító Bobacrome, mániákus egér-rajongó. Sajnos gyakori, hogy megragad a szexualitás témánál és az nem eléggé fárasztó. AKKezdet Phiai-t õ fedezte fel, kicsit komolyabb volulatot képeznek, Újonc a legjobb az egész bandában (Said szerintem bénább, de ezt sokan tagadják). AZA talán a legfrissebb, hát, hasonlatok terén nem egy isten, de jó hangja van. A DJ-iket nem vágom :(.

BELGA: Az elsõ album óta elfogyott a spiritusz és rappelni sem tanultak meg... Kár értük, nem kellett volt populárissá válniuk!

Ramiz

Quote from: MemberMegnyugtatlak, Ramiz, Majkát a rapperek összeverték párszor Ózdon, úgyhogy egyszer majd csak meghal. :D
:cool: :o

VACUUM AIRS: Pár éve a kedvenceim voltak. Az alapító Bobacrome, mániákus egér-rajongó. Sajnos gyakori, hogy megragad a szexualitás témánál és az nem eléggé fárasztó. AKKezdet Phiai-t õ fedezte fel, kicsit komolyabb volulatot képeznek, Újonc a legjobb az egész bandában (Said szerintem bénább, de ezt sokan tagadják). AZA talán a legfrissebb, hát, hasonlatok terén nem egy isten, de jó hangja van. A DJ-iket nem vágom :(.[/QUOTE]
Ezt majd csekkolom, DC-n kívül máshonnan van esély szerezni ilyet?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Lythis

D&B.. õõ.. hát..
Black Sun Empire, Pendulum, Technical Itch, esetleg egy kis Kosheen (már amelyik száma), és Roni Size, habár õ azért áthajolgat más stílusokba is...

Member

Quote from: RamizEzt majd csekkolom, DC-n kívül máshonnan van esély szerezni ilyet?

:G Én anno a haveromtól kaptam az ilyen jellegû zenéket, DC-t sajnos nem használok.

Ramiz

Everlast: nagyon jó hip-hop, dallamosabb számokkal, van, ahol már szinte énekelnek, de van rendes rap is. A szövegeik is egész jók, már amennyire értem. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Ramiz

Jó dub zenéket tudtok nekem ajánlani?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

gegerakostenor

Ha D&B akkor nálam a pendulum a nyerő...meg persze Roni size.
Aphex Twint is szeressük de ő eme stilus mellett sok más zene szemléletmoduszbol is meritett...

Suszi

Egy király link az elektronikus zenékhez:
http://www.di.fm/edmguide/edmguide.html

Itt megtaláljátok azt, hogy hogyan fejlődött (mi miből alakult ki) az elektronikus zene :)
Jó böngészgetést

Kuroi Tenshi

Quote from: gegerakostenor on 2006-05-06, 16:22:03
Aphex Twint is szeressük de ő eme stilus mellett sok más zene szemléletmoduszbol is meritett...
Klippek közül meg leginkább a Windowlickert szeressük  :)
azon sokáig gondolkoztam, hogy a zenéhez készítették-e a videoklippet, vagy fordítva?...

Most akartam mondani valami "nu-jazz instrumentális dnb"-együttest félelmetesen jó dobossal, de sajna elfelejtettem a nevét...  :o

Ramiz

NOOOOOOOOOOOOOOOOO!!! :D
Na csak gondolkozz. :)

Most dubot hallgatok, elég raggie-szerű, de azért még ide befér remélem. :) Olyan igazi "mai" dubot, amiből csak pár számot hallottam eddig rádióban, nem találtam a neten! (Erős baaszus alapok, raggie-ritmusok, nem túl pörgős, meditatív.) Magyar együttesek közül a Dubcity Fanatikz ilyet nyom, de magyar zene meg nincs torrenten. :o
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!


Curry`

Pendulum 4ver :) elvileg lesznek Budapesten is Augusztus végén