Main Menu

Guild Wars

Started by .Attila, 2005-06-10, 21:23:02

Previous topic - Next topic

Dreamcleaver

#360
Ezt ma láttam RA-ban. Sztem tök tutin néz ki a monkon a spéci glove meg a chaos axe. Nekem is kéne valahonna szerválnom egy chaos axe-ot a warimnak.

XYZ

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Dreamcleaver


"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Manitu



Dreamcleaver

#363
Quote from: Draconire on 2008-07-24, 20:58:03
DC: Jó hát nekem nincs pénzem GW-re (4x5k), de egyébként se tetszik túlzottan gameplay videók meg leírások alapján. (pl amin néztem hogy csak csapatban illetve városokban találkozhatsz más játékosokkal, kint a terepen nem, lol "MMO") Na meg az a 8 skill is úgy tűnt nekem, hogy harcok közben nyomogatod őket, aztán egyszer csak halott az ellenfél, szóval ez se tűnt olyan összetettnek. Ha még van hozzáfűznivalód akkor GW topiba inkább.

Csak röviden egy-két szót :D

1. Nincs havidíj, és nem kell mind megvenni, mert önállóak, kivéve az Eye of the North, mert ahhoz kell 1db, a 3 alap közül.
2. Valóban, instanced az egész. Engem ez nem zavart, de ha téged igen, akkor valóban nem neked való a GW. Amiért jó, hogy így a küldetések sokkal változatosabbak, és összetetebbek, mint egy átlag mmoprg-ben. Ráadasul sztori orientált, tehát egy történetet játszol végig. A másik előnye, hogy a pvp külön van választva, és rendesen ki van dolgozva rengeteg játékmóddal.

Na de, ami a lényeg:
3. A skill rendszer: Na ez minden csak nem össze-vissza nyomogatás. Sztem videók alapján nem kéne ítélkezni felette. A WoW harcrendszere a GW-hez képest naposcsibe.  :D
Minden skillnek megvan a maga szerepe. Egyesek bonyolultabbak, míg mások egyszerű támadó/gyógyíto skillek. Van, amik csak bizonyos kondíciókkal működnek, így chainelni kell őket más skillekkel.
Ezen felül az egyes kasztok is különbözően működnek. Ráadásul egy kari 2 kasztból épül fel, egy főkaszt, és egy szabadon változtatható másodlagos kaszt. Ez még több skillkombóhoz vezet.
Minden skillnek van casting és recharge ideje, ami szintén befolyásolja, hogy mikor érdemes használni őket. Egy hosszú castolású high-dmg Elementalist spellt pl egy Ranger simán megakaszt egy interupt skillel stb.
Ja és ugye a GW-ben nincsenek hp és mana löttyök, szal a hp és mana visszatöltés is a skilleken alapszik.

Nah befejeztem, ennyi elég volt.  :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Draconire

Ok, önállóak, de ugye nem kapsz meg minden skillt ha nem veszed meg mind. És itt olvastam, hogy az a legjobb ha van mind.
Az, hogy instanced pedig elveszi az egyedüli dolgot amiért én hajlandó vagyok mmo-zni. Nem mondanám, hogy túlzottan szeretek csapatban menni másokkal, de az hogy több száz másik játékos is ott van kint velem és összeakadhatok velük pvp-re, vagy egymás alkalmi segítésére, esetleg csak szimplán beszélni kicsit, na az nagyon hiányozna. És kötve hiszem hogy single player-ben többet nyújtana egy normálisabb tényleg sp játéknál sztori vagy játékmenet szempontjából.

Skillek: elismerem, jobban utánaolvasva tényleg összetettnek tűnik, de ez így kevés önmagában.

Valahol a WoW meg a GW között lenne jó nekem egy játék, de ilyen úgyse lesz amíg a WoW-szerű "rpg" számít mérvadónak mmo-k terén. :/

White SeeD

Mit is kell beírni, amivel megkapom az ingyen fegyvereket?
Már régen gameltem, elfelejtettem teljesen:(
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Dreamcleaver

Hűha én is elég régen toltam.

Asszem:
/preorder
vagy
/bonus

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

White SeeD

#367
Valóban, a /bonus volt...



Közben már másodszor maradtam le a eventről. Csak egy napon át jelent meg az a király, persze munkanapon, mikor túlórázik az ember...

WoW után rájöttem mennyire is imádom ezt a gamet. Főleg a pvp részét.
Bár idiótákból itt sincs hiány. A kosztümpartyn zsinórba nyerünk 13mat aztán meguntuk a sok bénát, meg kiállunk a főtérre óránként, hátha még is csak előtűnik a dög. A múltkor is a sárkányos event napokkal elhúzódott, noha a kiírás szerint már rég vége volt. De sajna eddig ez a várakozás nem jött be :mad:

Jön az assa, rámpakol mindent ami csak van nála, én rányomok a skillre ami mindent visszapakol rá + rárakom a saját degeneimet kifekszik. És ezt csinálja egész mecs alatt (Akinek van esze az már az első halálozás után rájön hogy hülyeség necrot támadni assával ezekkel as skillekkel.)
Aztán a végén elkezd anyázni meg noobozni :lol:
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

White SeeD

Erre a hétvégére visszatért a hallowen. bár várható volt. Főleg hogy mikor az igazi volt valahogy 1 nappal előbb bevonták az eventes npc-ket, így vasárnapra semmi sem maradt. ::)

[spoiler=Egyik sikersorozatunk kis csapatunkal][/spoiler]

Nagyon jó kis csapat volt, aztán minden sorozatnak végeszakad. Egy assából és 4 monkból álló csapat leszedett minket... néha olyan jókat ki tud hozni a random party generátor :D
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

White SeeD

Nem tudom hány szerverüket vonták ki a forgalomból, de hogy túlsokat az biztos.
A pvp szerver mecsenként összeomlik. Mi lesz majd a karácsonyi eventsorozatkor?! :morci:
Közben laggol ezerrel  :comp:
A leechelők meg iszonyatos szinten elszaporodtak :grrr: Ezeknél már csak az rosszabb, mikor a sok idióta képtelen reportolni hosszas könyörgés, és magyarázat után sem...
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

White SeeD

Kivételesen jóra sikeredett az április elsejei bolondozás.

Gwen X Osaka X Chibi mutáns szörnyek rohangálnak mindenfelé :D
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

White SeeD

Tudom, rajtam kívül valószínű már senki sem játszik vele, de a múltkor még többeknek megvolt a game, úgyhogy szólok.

A 4. születésnapi eventként ingyen 20 helyes slot érhető el a xulian ládában. ezt csak az event alatt lehet megszerezni, utána 10 ejró/tábla lesz az ára.
ajánlom megszerzését mindenkinek  ;)
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

katz

Quote from: White SeeD on 2009-04-25, 20:08:13
Tudom, rajtam kívül valószínű már senki sem játszik vele, de a múltkor még többeknek megvolt a game, úgyhogy szólok.
Asszonnyal jatszunk. Mien neven nyomod?

White SeeD

Főkarim Ren Aoyaka. A többit nem tudom fejből :D
Jelenleg a Hun Horda kb 30 aktív fővel és további 50, utóbbi 1+ napban nem volt aktív kategória emberkével.
Az allynkban összeessen 8an vagyunk kisebb nagyobb klánokkal.
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Dreamcleaver

Próbáltam fellépni ma, de code 058-cal állandóan kidobott (router hiba). A legjobb az, hogy nincs is routerem. Majd később újrapróbálom.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

White SeeD

Hmm, ahogy nézem kitolták egy hónappal a free panelt. Valoszinü rájöttek hogy nem poén mikor júzerek tízezrei ostromolják a szervert regért.
A slotért nem kell belépni a gameba, elég az itt leírtakat követni.
http://www.guildwars.com/products/extras/storage/free_storage_pane.php
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Dreamcleaver

Quote from: White SeeD on 2009-04-26, 23:08:58
Hmm, ahogy nézem kitolták egy hónappal a free panelt. Valoszinü rájöttek hogy nem poén mikor júzerek tízezrei ostromolják a szervert regért.
A slotért nem kell belépni a gameba, elég az itt leírtakat követni.
http://www.guildwars.com/products/extras/storage/free_storage_pane.php
:merci:

De még mindig idegesít, hogy miért nem enged be. Olykor sikerül belépni a karakter választó képernyőig, de utána mindig disconnect. Azt a tesztet is lefutattam a login screenről, ott minden rendben volt.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

katz

Quote from: White SeeD on 2009-04-26, 15:51:24
Az allynkban összeessen 8an vagyunk kisebb nagyobb klánokkal.
Köztük a Szent Sereg :)
Halott Katz necro/me futok leggyakrabban, asszony Shiroi kohana neven offi.

White SeeD

 :zomg: Közelebb vagyunk mint gondoltam :D
Csak év eleje óta vagyok ebben a guildben de még nemigen láttam egyikötöket sem felszolalni. Bár ally chetben én sem szoktam. Ezt meghagyom a BB-seknek meg az MNF-nek :smile:
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

White SeeD

Gondoltam szólok, hogy ma van a Dragonfest zárónapja a game legjobb minigamejeval ;)
Meg a legjobb dragonmaszkot is most lehet átvenni.
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

White SeeD

Végre, már van kézzel fogható bizonyíték, hogy készül a GW2 :D

http://www.guildwars2.com/en/

Még 1-2 év és elkészül :cool:
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

kelvor

Hangulatos volt a Trailer, amit kiadtak a GW2-höz. Ha majd egyszer kijön, biztos benevezek rá, a GW1-hez már elkéstem picit...vagy érdemes még mindig elkezdeni?

White SeeD

Attól függ mit értesz elkésés alatt. A GW-ben mások a mércék mint a legtöbb hasonló gameban. A max szintet gyak 4-5 óra alatt el lehet érni. Egy-egy térkép (ha értesz hozzá és tudod merre kell menni nekem 16-20 óra) Kezdőnek persze több.
A fejlődéssel tehát nem kell időzni.
A max páncél mindegyik ugyanazt tudja, az ocsó ugyanazt mint a drága, csak a drága jobban néz ki. De a védelmük és tunningolhatásuk ugyanaz. És az olcsópáncél tényleg olcsó. Aki meg elitet akar, az meg dolgozzon meg érte :D
A fegyvereknél ugyanez a helyzet. Ha végigviszed a gamet, a végén igenjó maxos fegyokat kapsz. De már a piacon is olcsón hozzájutsz átlagos vagy gyakran eső/könnyen farmolható fegyverekhez. Persze az elit kinézetű/pvp elit fegyverekért fizetni kell, de azok sem tudnak többet mint olcsó társaik.
A skillek meg bárki számára elérhetőek, ugyanazon az áron. eliteket meg mindnekinek fognia kell, ami szintén nem drága.

Összességében a GW egy olyan játék, ahol az alapdolgok olcsóak, ugyanazt tudják mint a drágábbak (értsd időigényesebbek), tehát nem szenvedsz hátrányt azokkal szemben akik már a kezdetektől ott voltak. Max nem szaladgálsz agyonfarmolt titlekkel (amik arra jók hogy a neved alatt vannak, és látszik hogy mennyit kockultál).

Persze felmerül a kérdés, ha minden ilyen egyszerű és könnyű, akkor miért érdemes vele gamelni, hol a kihívás? Mert az ütős (és jólkinéző) cuccokért tényleg le kell tenni némi pénzt vagy gameidőt az asztalra. Az elit helyekről elit szörnyekkel, amiket tényleg nem olyan könnyű leszedni, a túlvilágról, elit fegyverekről nem is beszélve.
Az alapjátékidő tényleg kicsi. De ez csak a történeti főszálra értendő, emellett ott a többszáz/ezer mellékküldetés, a gyüjtők, és mióta van ajándékosztó vándor minden héten másra érdemes vadászni.
A pvp megunhatatlan (És szerintem a legjobb, legtaktikusabb pvp amivel valaha találkoztam, egyenlő esélyek, az győz akinek van esze és jól használja a skilljeit, a százéve ottlevő emberrel szemben (ha a tapasztalatot nem nézzük) ugyankkora az esélyed, mintha csak most vitte volna végig a gamet.), skillekből annyi van hogy alig tudod eldönteni mit vigyél magaddal. A playerek barátságosak, és csak rám kell whisperelned, már is beveszlek klánba, adok némi kezdőtőkét és segítek missiókvan is. ;)

A game ára is olcsó (fele mint amiért én vettem) És persze egyszer kell megvenni, nincs havidíj. (Gyak annyi egy game ára mint egy wow havidíj :P )
http://cdgalaxis.hu/kereses?q=guild&platform=minden&x=0&y=0
Kipróbálni mindenképpen érdemes, sajna próbakulcsot nem tudok adni, mert az enyémet már elajándékoztam.
Ha elszánnád magad az egyik megvételére, a Factiont ajánlom. Az a legkönnyebb. (+keleti lányok mindenütt :cool:)
Történetileg az NF a legjobb (És persze ott vannak a hősök). A prophnak meg vannak a legszebb tájai és sok jó skill (de a legmocskabb missiok is ott vannak)

Lényeg a lényeg, a GW-t soha nem késő elkezdeni (Max szerver leállítása előtt 1 héttel valóban nem lenne célszerű megvenni, de az szerintem még odébb van :D )


A 2 meg ki tudja mikor lesz kész. Már 2007-ben bejelentették hogy lesz, azóta a nagy hallgatás volt róla, most kiadtak egy trailert (jó, volt benne ingame bőven) de szerintem még min 1 év mire lesz belőle valami. És persze akkor sem fog bezárni a GW szerintem, max kevesebb lesz a player. De mivel gyak minden régió szerverére át lehet menni ez nem gond.
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

kelvor

Kösz szépen az "idegenvezetést"  :Kiraly: DC is írt jókat róla, főleg a Skillek sokoldalúságát emelte ki. Lehet benevezek rá következő hónapban, feltéve, ha nem kezdem el az Aion-t.

Rounin

Öhm... megnéztem a GW2 trailert. Ha az 'ingame' részek tényleg mind ingame részek, akkor megérdemel egy masszív "WHOAH"-t. :zomg:
(A festmények is, de az más tészta. :D)
Lehet, hogy végre nekiugrok az első résznek.

Dreamcleaver

Én is szívesen visszanéznék a GW-re, csak sajna mindenféle hibával ledobál a karakterválasztó képernyő után, és nem tudok vele mit kezdeni. :(

Ettől még mindig tartom, hogy az egyetlen élvezhető mmorpg jelenleg. Nincs egy másik játék, ami taktikusságban és a skillek számában akár csak a közelébe is érne.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

White SeeD

1 hetes Halloween sorozat már péntek óta megy.
Naponta új missio. (a mai napi kitalálója bekaphassa. Aki nem ismeri az alvilágot gyak 0 eséllyel fogja végigfutni az egészet :mad:)
Remélem a holnapi normálisabb lesz.
31.én pedig jön a Mad King :whoah:
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

White SeeD

Új videó fajbemutatóval és egy halom ingame felvétellel.  :cool:

http://www.guildwars2.com/en/

Iszonya nagyok a kezdőhelyek. :eek:
A hajakon még picit javítgathatnának.

Persze a gamera még várhatunk min 1 évet. Azért reménykedem, hogy aionnal jól megszedik magukat és felvesznek (vagy legalább visszaveszik) a fejlesztőiket.

De messze van még az a 2012 :(

btw. Akció van GW1-nél! Ha megveszed egyik campingot (bármelyiket) az eton-ot ingyen kapod hozzá!!!
Nézem az áraikat. Így az egész game megvan 9800Ft-ből, mind a 4! Isszák meg, én összesen 22K-t pengettem le érte :frown:
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

White SeeD

Eladó Guild Wars Faction Collector Edition account. (Canthana map, teljesen üres account, önmagában játszható,egyéb kiegek bármikor hozzáadhatók.) A szerencsés vásárló kap tőlem még 10K ingame pénzt, meg 1 minipetet.

Csak account! no dvd (game honlapjáról telepítő exe letölthető, utána a game leszedi magát)! Free shipping :D

Irányár: 2500 huf
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

White SeeD

Account eladva.

Közben GW változások elé néz, hamarosan kitör a háború Kryta területén (igen, ingyen plusz ingame tartalom megfelelő történettel), amivel a GW2-be történő átvezetést akarják megoldani.

Új GW2 ingame screen shotok és videok az elementalist-ról. http://www.guildwars2.com/en/the-game/professions/elementalist/
Egy biztos, iszonyat jól fog kinézni a game.

btw a sima GW-t már lassan ingyen osztják, és ingyen kipróbálható. Bezárni egy ideig nem fogják, (már csak ezért sem, mert elvileg onnan majd lehet átvinni cuccokat GW2-be) és a game jellegéből adódóan soha sincs késő az elkezdéséhez,  gyak pár nap alatt (kezdöknek legyen 1 hét) el lehet érni egy 5 éve ott lévő játékos páncél és  erőszintjét.
Ha valakit érdekelné ingyen kipróbálhatja innen: http://www.guildwars.com/freetrial/
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6