Main Menu

Guild Wars

Started by .Attila, 2005-06-10, 21:23:02

Previous topic - Next topic

Lazzaret

Én újra elkezdtem nyomulni a játékkal. Még mindig nagyon jó és a legfontosabb hogy havidíj mentes.
Ha valaki még nyomulna néha szívesen partyznék vele :)


www.arkangyalok.uw.hu

White SeeD

Ha nem vagy klánba az enyémbe szivesen beveszlek. nemtulnagy, de viszonylag normál playerekböl áll.
Mi a karid neve? rádirok, ha gondolod. Vagy keress engem.: Ren Aoyaka néven szoktam lenni, de sürün váltogatom a karikat a questek miatt.
+ nem tudom mikor hagytad abba, de van benne pár ingyenes ujjítás mint zaishen missiok, shining blade event, traveler stb.
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Alkyra

Quote from: White SeeD on 2010-04-28, 23:30:04

Új GW2 ingame screen shotok és videok az elementalist-ról. http://www.guildwars2.com/en/the-game/professions/elementalist/
Egy biztos, iszonyat jól fog kinézni a game.



Ahogy elnéztem Gw2 is ugyanaz, *selecttargetpush3buttonsandsitby* játék lesz. Grafikáján kívűl semmilyen új cucc nem lesz benne.

Lazzaret

Quote from: White SeeD on 2010-06-24, 09:50:13
Ha nem vagy klánba az enyémbe szivesen beveszlek. nemtulnagy, de viszonylag normál playerekböl áll.
Mi a karid neve? rádirok, ha gondolod. Vagy keress engem.: Ren Aoyaka néven szoktam lenni, de sürün váltogatom a karikat a questek miatt.
+ nem tudom mikor hagytad abba, de van benne pár ingyenes ujjítás mint zaishen missiok, shining blade event, traveler stb.

Oké. Rádkeresek. Egyébként a megjelenés óta nyomom, de sokáig semmit nem játszottam. Most új accommal nyomom.


www.arkangyalok.uw.hu

White SeeD

Quote from: Alkyra on 2010-06-24, 19:12:23
Ahogy elnéztem Gw2 is ugyanaz, *selecttargetpush3buttonsandsitby* játék lesz. Grafikáján kívűl semmilyen új cucc nem lesz benne.
[/quote]
Azért ne írjuk le előre a GW2-t. jo lesz az. :D Ha mindazt megcsinálják amit a blogaikban igérnek igencsak sok ujitás lesz benne.


Quote from: Lazzaret on 2010-06-26, 17:11:35
Oké. Rádkeresek. Egyébként a megjelenés óta nyomom, de sokáig semmit nem játszottam. Most új accommal nyomom.

Láttam kerestél, csak éppen away voltam (Vagy 10 percig, igenhamar eltüntél :ejnye:) De hozzáraktalak friend listára, már látom ha online vagy. Guildbe is hívtalak volna, de látom már benne vagy egybe.

Amúgy ezen a héten Dragonfest! A nyár fénypontja :cool:
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Lazzaret

Igen igen már várom én is a Summer Festivalt :D


www.arkangyalok.uw.hu

.Attila

Jó játék ez?
Steamen most kb. 23,5euró, szóval még akár meg is érheti, főleg, hogy nincs havidíj.

Fazék

Quote from: .Attila on 2010-06-30, 00:11:05
Jó játék ez?
Steamen most kb. 23,5euró, szóval még akár meg is érheti, főleg, hogy nincs havidíj.
lehet, hogy megvárnám a helyedben július 4-ét.
addig tart ez a 23,5 euro-s akciós ár, viszont addig minden nap CET 19:00-tól újabb 24 óráig tartó akciók vannak, és ki tudja, talán ez is bekerülhet közéjük vmelyik nap addig.
ha meg nem kerül be, akkor még mindig megveheted 23,5 euro-ért 4-én napközben, mielőtt véget érne az akció :)

.Attila

Ah so. Ok, akkor majd lesem (ha eszembe jut).
Maga a játék amúgy milyen?

Fazék

Quote from: .Attila on 2010-06-30, 00:24:21
Ah so. Ok, akkor majd lesem (ha eszembe jut).
Maga a játék amúgy milyen?
elképzelésem sincs. minden ilyen MMO-szerűséget messze elkerülök, mert tudom, hogy könnyen berántana és nehezen szabadulnék tőle :)

Dreamcleaver

#400
Quote from: Alkyra on 2010-06-24, 19:12:23
Quote from: White SeeD on 2010-04-28, 23:30:04

Új GW2 ingame screen shotok és videok az elementalist-ról. http://www.guildwars2.com/en/the-game/professions/elementalist/
Egy biztos, iszonyat jól fog kinézni a game.



Ahogy elnéztem Gw2 is ugyanaz, *selecttargetpush3buttonsandsitby* játék lesz. Grafikáján kívűl semmilyen új cucc nem lesz benne.

Úgy látom itt valakit sokszor elvertek GW-ben.  ::)

Még ha nem is adnának hozzá semmit csak grafikát, a GW már akkor is x100 sokkal több mindent tud mint bármelyik más MMO. GW2-höz ráadásul adnak sok extra feature-t.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

White SeeD

Quote from: .Attila on 2010-06-30, 00:24:21
Ah so. Ok, akkor majd lesem (ha eszembe jut).
Maga a játék amúgy milyen?

Legjobb mmo. A game oldalán a try it now-ra rámenve 14 órát gamelhetsz vele (account reg után), igaz asziszem csak kezdöszigeten. de még sosem mentem demoval, nem tudom mennyire korlátozott. de ha 14 ora a limit, akkor nem hiszem hogy sok korlátja lenne.. Már csomót áradoztam rola, érdemes azokat elolvasgatni.

A legnagyobb előnyei a többi mmo-hoz képest, a story orientált pve (tehát nem az a ölj le 100-at ebböl, vagy gyüjts össze 10000db-ot abbol tipusu questelés van), a legjobb pvp ever, iszonyatmennyiségű szabadonválasztható skill, nem kell farmolni hogy viszonylag sokat elérj (max szint elérése 10-15 ora akár kezdőknek is, így emiatt egyáltalán nem kell farmolni.) Ettöl függetlenül az elit cuccok viszont iszonyat drágák, és azokért tényleg nyomulni kell, de ellentétben a többi mmo-val, a elit cuccok birtoklása inkább státusszimbolum, mivel gyak semmivel nem tudnak többet mint a maxos fegyverek/páncélok. Ettől pedig 12 hét után ugyanolyan támadoeröd/védelmed lehet mint az 5 éve ott gamelöknek, igy gyak nem szenvedsz hátrányt abból kifolyólag, hogy csak most kezded.
Érdemes nézegetni videokat youtubeon, rengeteg video van fent gyak mindenröl.
Gamenak van hivatalos wiki oldala ami teljes támogatást nyújt a gamehez, ha nem találnál meg valamit.

Hátránya: erösen instás world, de ha nézem hogy máshol elöszeretettel ölnek le quest közben/ lopják a bosst ez nekem inkább elöny.
magyar hosszu ékezeteket nem támogatja, csak a rövideket :smile:
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Lazzaret

Sztem is a legjobb MMO ami kijött valaha is. Nincs havidíj, hatalmas világ (főleg ha betudod szerezni az összes kiegészítőt is), baromi jól kiegyensúlyozott PvP rendszer. Ráadásként már az első kari megalkotásakor  eldöntheted, hogy kalandozni is akarsz vagy csak PvP-zni.

A lényeget White Seed már leírta. Én a játék első megjelenése óta tolom, sokszor abbahagytam már, de bármikor előveszem élvezetes játékot nyújt, még akkor is, ha elötte már egy Missiot vagy 100x megcsináltam.


www.arkangyalok.uw.hu

.Attila

De most akkor jön egy második rész vagy mi?

White SeeD

Quote from: .Attila on 2010-06-30, 10:29:27
De most akkor jön egy második rész vagy mi?

Jön, valamikor jövőre. (vagy mégkésőbb)
De teljesen más lesz, és ettől a GW1 nem fog bezárni. A GW2 több száz évvel a GW1 után fog játszódni. a világ képe teljesen megváltozik, a játékmenet is.

Mondjuk eddig nem sok mmo zárt be. max azok amiknek kevés elöfizetöjük volt / kicsik. Szerintem gw1 még min 5 évig menni fog. Max néptelenedik az idö mulásával, de ez nem gond. a pvp rendszert már összevonták, már nem számítanak a dis-ek közti átjárások sem. pve-ben ott vannak a herok és a hencek. Szerintem amíg van arenanet addig nem fogják leállítani a gw-t teljesen. ha meg meg is teszik egy sima adatbázis path-al meg lehet csinálni a gamet offline-ra.

Amúgy állitolag kapunk rewardokat a gw2-ben a gw1-ben összehozott teljesitményeinkért.

Nameg GW az storiorientált. ugy lesz kerek a történet, ha az 1 is megvan ;)
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Rounin


Zen

Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Dreamcleaver

Quote from: Rounin on 2010-06-30, 15:26:50
Quote from: White SeeD on 2010-06-30, 08:17:22
Legjobb mmo.

Quote from: Lazzaret on 2010-06-30, 10:24:49
Sztem is a legjobb MMO ami kijött valaha is.

:lul: :lul: :lul: :lul: :lul: :lul: :lul: :lul:

puh plz.

Ez a GW nem is MMO mert instanced dolog már elégé elavult argumentum.

Azóta az összes fizetős/persistent világos MMO végtartalma instanced dungeon-ök meg PvP aréna. 'Nuf said.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Bruce

Quote from: Dreamcleaver on 2010-06-30, 16:27:55
Quote from: Rounin on 2010-06-30, 15:26:50
Quote from: White SeeD on 2010-06-30, 08:17:22
Legjobb mmo.

Quote from: Lazzaret on 2010-06-30, 10:24:49
Sztem is a legjobb MMO ami kijött valaha is.

:lul: :lul: :lul: :lul: :lul: :lul: :lul: :lul:

puh plz.

Ez a GW nem is MMO mert instanced dolog már elégé elavult argumentum.

Azóta az összes fizetős/persistent világos MMO végtartalma instanced dungeon-ök meg PvP aréna. 'Nuf said.
Heh, van egy olyan sanda gyanúm, hogy a kacarászás nem annak szólt, hogy MMO, hanem a  "legjobb" jelzőnek  ;)

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Dreamcleaver

Quote from: Bruce on 2010-06-30, 16:32:22
Quote from: Dreamcleaver on 2010-06-30, 16:27:55
Quote from: Rounin on 2010-06-30, 15:26:50
Quote from: White SeeD on 2010-06-30, 08:17:22
Legjobb mmo.

Quote from: Lazzaret on 2010-06-30, 10:24:49
Sztem is a legjobb MMO ami kijött valaha is.

:lul: :lul: :lul: :lul: :lul: :lul: :lul: :lul:

puh plz.

Ez a GW nem is MMO mert instanced dolog már elégé elavult argumentum.

Azóta az összes fizetős/persistent világos MMO végtartalma instanced dungeon-ök meg PvP aréna. 'Nuf said.
Heh, van egy olyan sanda gyanúm, hogy a kacarászás nem annak szólt, hogy MMO, hanem a  "legjobb" jelzőnek  ;)

Nekem is, de akkor meg hülye. Rouninnak jár egy esély.  :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Rounin

És fokozzák! :rotfl:
Köszönöm az esélyt és gyorsan leszögezem, eszembe sem jutott az instance-heavy tulajdonságát felhozni.
Naszóval.
Kucc. Igen, hülye vagyok, ez tény. Csak éppen nem ezek miatt.
Legjobb? Mégis miben?
PvP-ben szépen domborít, tény és való, de ezen kívül (kiemelem, mielőtt valaki félreérti) tipikus (és hót unalmas) "klatty a skillekre, cooldown megvár, fél kézzel szendvicset sodor, másikkal vakarózik" jellegű, csövekbe szorított PVE tartalommal (aszondja tartalom, huhhh...) bíró online hack&slash click&WASD.
Szóval miért legjobb?
Grafika? Puh-lease.
Játékmechanika?  :ejnye:
Frenetikus, sosem látott feature-lista?

.Attila

Akkor szerinted melyik MMORPG jobb, mint a GW?

Draconire

Quote from: .Attila on 2010-06-30, 18:02:55
Akkor szerinted melyik MMORPG jobb, mint a GW?

Szerintem a WoW. (/cover)

De egyébként minden jelenleg kint lévő MMO szar, hacsak nem barátokkal/ismerősökkel nyomod vagy nem találsz egy jó társaságot. Imho. És igen, itt most konkrétan játékmenetre és élvezeti szintre gondolok, nem csak a szokásos "MMO-t csak ismerőssel" érvet akartam felhozni.

Igazán érdekes MMO-k csak készülőben vannak sajna (Secret World, WH40K MMO, World of Darkness).

White SeeD

Most vettem be egy embert, wow-ozott hivatalos szerveren kezdetektől egészen eddig. nem is tudom hány 80as uberkarija volt a szokásos epic felszereléssel.
Elkezdett GW-zni. És néz.
OMG, nem kell exp-t farmolni a szintekért.
Oh, itt van történet?
Lol, az az Asura nagyon keményen tolja, itt röhögök már 5 perce.
Heh, ez már a maxos armor, és ugyanannyit ér mint az elit?

Sajnos teljesen megrontotta már szegényt a wow, elég nehéz megértetnem vele, hogy itt nem kell farmolni se exp-t se pénzt, mert egyszerűen nem szükséges. exp hamar megvan a pénz meg jön magától. De még 1 hónap után a farm, farm, farm, money, money megy.... De már kezdi érteni, hogy ha a napi/heti ujj eventeken részt vesz jóval több pénzt keres mintha farmolna.

Igazábol nemigen értem miért szidják néhányan a GW pve részét, gyak tartalmazza az össze tipikus mmo pve részét + történetorientált story line.

Quote from: Rounin on 2010-06-30, 18:00:20
Az 1 klikk a skillre és várni a cooldownot nemigen müködik hardban sem NF-ben és Eotn-ben, a legujabb mantle csapatoknál meg pláne. Aki ezt csinálja az otthagyja az fogát az elsö szörnycsoportnál.
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Rounin

#414
Quote from: .Attila on 2010-06-30, 18:02:55
Akkor szerinted melyik MMORPG jobb, mint a GW?

Két példa:

Age of Conan; harcrendszere ezerszer jobb (ütések irányát te határozod meg, nem csak a kijelölt célpontot találod el, ha széles ívben meglendíted a kardod; hátad falnak vetve jelentősen javulnak az esélyeid, ha többen támadnak), a kiegészítőben tényleg extrákat pakolnak eléd és nem a szintkorlát kitolásával próbálnak több játékra bírni, tényleg beleadnak mindent a fejlesztők.
NPC-kkel párbeszédeket folytathatsz, nem csak ledarálják, hogy mit akarnak és nyomsz egy accept/reject-et, a világ pedig borzongatóan szépen van megalkotva.
Egyetlen hátránya, hogy mocskosul elkapkodták anno a kiadást és a bughalmaz miatt mára sokan bottal sem piszkálnák, bár nem úgy nézem, hogy haldokolna. Mindenesetre közel sincs WoW-t idéző tömegnyomor benne.
Fejlődni meg könnyű benne.

Eve online ténylegesen eléd rak egy játékosok által irányított/formált dinamikus világot. Probléma az igen meredek learning curve és a harc sem mindenkinek fekszik.
Cserébe nem vagy kasztok, fajok, szintkorlát által korlátozva, csak és kizárólag a saját találékonyságod és kitartásod szab határokat, hogy mi leszel: ezreket uraló hadvezér, magányos vadász, rettegett kalóz vagy aszteroidák réme (bányász :F), másokon élősködő kufár, zsoldos, vadakat terelő juhász, drogbáró, bla bla bla.
PVE része mondjuk ennek is javarészt mindless grind (igaz, eléggé ostobaság arra korlátozni magad, mikor ezernyi más módon is szerezhetsz pénzt, mint hogy küldetést küldetés után csinálj), de a játékosok közti interakció és a lehetőségek szinte végtelen tárháza bőven kárpótol érte.
Hja és a világ legrosszabb UI-jával rendelkezik, mégis jobb.

Quote from: DraconireSzerintem a WoW. (/cover)

Enjoy your gnomes on motorbikes. :haha:

Szerk.:
Err, nem azért, de aki csak WoW-ozott állandóan, annak nem nehéz újat mutatni. :)

Draconire

Quote from: Rounin on 2010-06-30, 19:12:48
Quote from: DraconireSzerintem a WoW. (/cover)

Enjoy your gnomes on motorbikes. :haha:

Szerk.:
Err, nem azért, de aki csak WoW-ozott állandóan, annak nem nehéz újat mutatni. :)


I enjoy eating them.

Nah, próbáltam én sok mást is, amit meg nem, arról hallottam/láttam belőle eleget, hogy fogalmam legyen mi van benne. Próbáltam én szabadulni a wow-tól, abba is hagytam nem egyszer, de jelenleg vagy wow-klón az ami a piacon van és egyik grindből a másikba menni nem túl fun, vagy mint az említett EVE is, hogy egy fél élet kéne hogy normális szintre jussak benne (bár az EVE-ben konkrétan a skillek fejlesztése az ami abszolút elképzelhetetlenné tette számomra hogy játsszak vele).

in b4 text mmorpg

Zen

Quote from: Draconire on 2010-06-30, 18:45:12
Igazán érdekes MMO-k csak készülőben vannak sajna (Secret World, WH40K MMO, World of Darkness).
Talán, talán a TERA.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Rounin

Quote from: Draconire on 2010-06-30, 19:25:28
vagy mint az említett EVE is, hogy egy fél élet kéne hogy normális szintre jussak benne

Áh, na de mit értünk normális szinten?
Már az első napokban tökéletesen el lehet lenni exploration-nel, kisebb kalózfészkek kipucolásával vagy akár frigate szintű PvP-vel (alig jár anyagi veszteséggel).
Tény, hogy nem fogsz első hónapban csatahajókban repkedni, de legalább nem a legmélyebb vízbe csobbansz.:D

Quotein b4 text mmorpg

In during text mmorpg:
www.achaea.com Bestest.

Quickmodify:

TERA nekem sajna a dizájn terén okozott némi savanyú szájízt (arghhörrmármegintalsóneműslányokmindenholpéldául), de ezt leszámítva érdekesnek tűnik. Oh well.

.Attila

Age of Conan-nak, ill. EVE Online-nak is van egy nagy hibája: havidíjasak.

Rounin

Quote from: .Attila on 2010-06-30, 20:24:44
Age of Conan-nak, ill. EVE Online-nak is van egy nagy hibája: havidíjasak.

Utóbbi csak addig, amíg nem érzel rá kicsit a játékra, utána teljesen casual módon is össze lehet szedni egy nap alatt a havidíjra valót (ingame pénzért megveheted a játékidőt).
De igen, ha kezdettől ingyenes kell, akkor tényleg nem az igaziak.