Posztapokaliptikus Anime

Started by Daneel, 2005-06-28, 12:19:06

Previous topic - Next topic

Daneel

Mostanában ez a kedvenc stílusom, és szeretnék minél több ilyen hangulatú animét megnézni. Azt hiszem láttam néhány ismertebb mûvet (pl. Nausica), de könnyen lehet, hogy kimaradt valami híres is. Most éppen a Future Boy Conan-t nézem, ami nem túl durva (ez nem is zavar, a hangulata a lényeg, és az bejön).

Szóval, az lenne a kérdésem, hogy milyen jó, posztapokaliptikus világban játszódó (vagy mondjuk elfeledett kultúrával foglalkozó) animékat tudtok nekem ajánlani? Preferált a komolyabb és a tudományos fantasztikus megközelítés, de végülis minden belefér...  :)

.Attila

Quote from: DaneelMostanában ez a kedvenc stílusom, és szeretnék minél több ilyen hangulatú animét megnézni. Azt hiszem láttam néhány ismertebb mûvet (pl. Nausica), de könnyen lehet, hogy kimaradt valami híres is. Most éppen a Future Boy Conan-t nézem, ami nem túl durva (ez nem is zavar, a hangulata a lényeg, és az bejön).

Szóval, az lenne a kérdésem, hogy milyen jó, posztapokaliptikus világban játszódó (vagy mondjuk elfeledett kultúrával foglalkozó) animékat tudtok nekem ajánlani? Preferált a komolyabb és a tudományos fantasztikus megközelítés, de végülis minden belefér...  :)
Laputa, Castle in the Sky

Btw. nem biztos, hogy ennek új topic kellett volna ;) Ott van az anime/manga ajánlás címû topic.

Necrid^

Kickers, captain tsubasa... most ez a kettõ jött eszemben hirtelen.
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Daneel

Quote from: BonciLaputa, Castle in the Sky
Köszi, láttam, tetszett.

QuoteBtw. nem biztos, hogy ennek új topic kellett volna ;) Ott van az anime/manga ajánlás címû topic.
Hát, belenéztem, de inkább tûnt úgy, hogy ott olyant ajánl valaki, amit már látott. Meg persze az a tapasztalatom, hogy olyan fórumokon, ahol sok téma van, és kiúsznak a témák, illik minden kérdésnek új témát indítani, ellenben olyan fórumokon, ahol kevés téma van (és esetleg moderátor nyit csak új témát), illik mindent már meglévõ témába beilleszteni...

Necrid^

Arabian Nights Sinbad no Boken

naon régi de egyik legjobb..
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Tyrael

Trigun, Cowboy Bebop?

Tyrael

Manu

A CB szvsz csak síma sci-fi, legalábbis én nem emlékszem benne semmi féle apokalipszisre.

Bw.: Akira

Moha

Quote from: DaneelMeg persze az a tapasztalatom, hogy olyan fórumokon, ahol sok téma van, és kiúsznak a témák, illik minden kérdésnek új témát indítani
Na pont ez az! Egyelõre még nem érte el a témák száma a "kezelhetetlen" szintet. Ezért sem kellene mindennek új téma, mert akkor tényleg olyan lesz a fórum, hogy mindenért muszáj lesz új threadet nyitni, különben senki nem olvassa el, amit írtál. Nekem az egyik ok, amiért megszerettem ezt a fórumot az volt, hogy rendezettek a témák és nem vész el a hozzászólásod a sokezer thread között.

Apropó: a Laputa-t én is csak ajánlani tudom, nagyon jó kis anime (minden Ghibli az :))

Rounin

Quote from: ManuA CB szvsz csak síma sci-fi, legalábbis én nem emlékszem benne semmi féle apokalipszisre.

Bw.: Akira

Az. Akira.

Amúgy a CB-ben a hold megsemmisülése/széttörése egy kicsit olyasféle esemény, nem?

Relunx

X - The Movie (és a sorozat). Sztem ez elég apokaliptikus!

Relunx

Cobra

Hide and fear, Cobra Commander is here !

sirtomi

Quote from: RelunxX - The Movie (és a sorozat). Sztem ez elég apokaliptikus!

Relunx
Ezt ajánlom én is. Elég apokaliptikus.

Tyrael

Quote from: ManuA CB szvsz csak síma sci-fi, legalábbis én nem emlékszem benne semmi féle apokalipszisre.

Bw.: Akira
jah, vegulis fold kicsit lakhatatlanna valt, de sebaj :)

Tyrael

Manu

Quote from: Tyraeljah, vegulis fold kicsit lakhatatlanna valt, de sebaj :)

Tyrael


...de csak egy kicsit ;)
Számomra a topic címében jelzett anime típus azt jelenti, hogy a föld lakosságának a nagy része valamilyen katasztrófa miatt elpusztult, s a túlélõk építenek egy ilyen vagy olyan új civilizáviót. A központban viszont az áll, legalábbis nagy hangsúlyt kap és fontos szerepet tölt be a szereplõk életében ez a pusztulás. Ez utóbbit én a CB-ben nem véletem felfedezni, az alkotók nem erre helyezték a hangsúlyt, szvsz csak a sci-fi környezet megteremtéséhez kellett, amúgy mellékesen. A feeleinghez nem nagyon ad hozzá a föld pusztulása, a Mars terraformálása számomra meg kifejezetten erõsítette a sci-fi jelleget. :)
Mindenesetre a topicindító szerintem nem ilyen animére gondolt, de azért mindenképp nézze meg, mert sokkal jobb, mint néhány posztapokaliptikus.

Inkvisitor

Viva UHU1.2!  :lame:

Ramiz

Quote from: ManuA CB szvsz csak síma sci-fi, legalábbis én nem emlékszem benne semmi féle apokalipszisre.
"Csak"? "Sima"??!?! :ejj: :__devil:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Daneel

Köszi a sok választ, amit még nem láttam, elkezdtem megnézegetni!

Laputa - régebben láttam már, tényleg nagyon hangulatos.

Arabian Nights Sinbad no Boken - sosem hallottam róla, nem is találtam még meg sehol. Azért nyitott szemmel járok, hátha.

Trigun - megnéztem belõle néhány részt. A világ nagyon hangulatos, bejön, a fõszereplõkön kívül tulajdonképpen mindenki nagyon jól meg van csinálva, de sajna pont a fõszereplõk nem lopták be magukat a szívembe... Nem mondom, hogy rossz, de egyelõre nem kattantam rá.

Cowboy Bebop - Én egyetlen ilyen címû filmet láttam, szóval lehet, hogy van több. Amit én láttam, az nekem egyáltalán nem tetszett. (...ha jól sejtem, ezért most jól meg leszek kövezve...)

Akira - igen, jó film, láttam már és tetszett.

X, S-Cry-ed, Avenger - ezeket nem ismerem, de ezen igyekszem rövidesen változtatni. ;)

sirtomi

Quote from: DaneelTrigun - megnéztem belõle néhány részt. A világ nagyon hangulatos, bejön, a fõszereplõkön kívül tulajdonképpen mindenki nagyon jól meg van csinálva, de sajna pont a fõszereplõk nem lopták be magukat a szívembe... Nem mondom, hogy rossz, de egyelõre nem kattantam rá.

Cowboy Bebop - Én egyetlen ilyen címû filmet láttam, szóval lehet, hogy van több. Amit én láttam, az nekem egyáltalán nem tetszett. (...ha jól sejtem, ezért most jól meg leszek kövezve...)

A Cowboy Bebop -ból van egy 26 részes sorozat!

Azt nézd meg. Az tetszeni fog biztos  :jee:

Mattanja

Quote from: InkvisitorAvenger
De csak ha halálra akarjátok magatokat unni. Egyébként hagyjátok ki szerintem.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Kvikveg

Quote from: DaneelTrigun - megnéztem belõle néhány részt. A világ nagyon hangulatos, bejön, a fõszereplõkön kívül tulajdonképpen mindenki nagyon jól meg van csinálva, de sajna pont a fõszereplõk nem lopták be magukat a szívembe... Nem mondom, hogy rossz, de egyelõre nem kattantam rá.
spoiler A 6. reszig juss el. /spoiler

Quote from: DaneelCowboy Bebop - Én egyetlen ilyen címû filmet láttam, szóval lehet, hogy van több. Amit én láttam, az nekem egyáltalán nem tetszett. (...ha jól sejtem, ezért most jól meg leszek kövezve...)
Majdnem. Nezd meg a sorozatot, az kivalo volt, a filmet meg nem lattam.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Ramiz

12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kraivan


tox1czero

Naja, Akira, Ergo Proxy, de főleg az X TV(movie kicsit gázabb,de nem rossz) nagyot ütnek! :)

Bishop

Sunabouzo(Desert Punk) kimaradhatatlan ha posztapoliptikus animet szeretnél nézni, könyeddeb, de szerintem témájában kihagyhatatlan.

Member

5 éves kérdésre válaszoltok? :haha:

Kvikveg

Quote from: Member on 2010-07-22, 18:35:17
5 éves kérdésre válaszoltok? :haha:
Mit izelsz, csak fel eves. :)
Vajon lett valami a cikkbol?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

NLZ

Nincs köze a válaszoknak a cikkhez. Kraivan nézte be, hogy azt hitte Ramiz ideírása miatt, hogy az előtte lévő postok nem 2005ben készültek. Erre nem reagált senki se, csak most tox1czero failkodott ide, Bishop meg követte nagy ügyesen.
[reserved]

Bishop


tox1czero

Mivel ma(hm, már tegnap) regeltem, nehéz lett volna előbb válaszolni. ^^' Nemtudom erre hogy mennek a dolgok, de mivel kb 2 topic izzik, a többi pang, kisebb az esély az újakba írni.. :$

NLZ

Oksa, de azért ne használd sokszor a Thread Necromancer kártyádat, kevesen értékelik az ilyet. :)
[reserved]